Zierikzeesche Kit De vrouw zonder hart B IJ VOEGSEL behoorende by de Tan Maandag 4 Jan. 1926, no. 11333. BUITENLAND. TSJANG-T30-LIN. Wie is Tsjang-Tso-Lin? Wat voor iemand is deze Chineesehe avonturier, die als leider van een aantal bandieten in de woestijnen van Mandsjoerije 25 jaar ge leden zijn loopbaan begon en nu despo tisch heèrscht over leven en dood van 25 miillioen menschen? Een antwoord hierop geeft een cor respondent- van „Daily News", die kort geleden een «interview met Tsjang-Tso- behandeld, o.a. een verzoek van de Ka- gevaardigde te zenden naar de al gem. mer van Koophandel te Middelburg om vergadering. Bij de rondvraag wordt inlichtingen over den toestand .van het f op voorstel van den heer J. Aarnoudse scheepvaartbedrijf in het ressort dezer besloten het bestuur van den Ouden - afd. Hierop moet worden geantwoord, dat de toestand in 1925 onbevredigend bleef. De voorzitter bracht verslag uit van zijn bevindingen op de alg. verg. van ,.Schuttev«aer" te Hoogeveen en kan met genoegen mededeelen. dat de voor stellen dezer afd. grootendeels zijn aan genomen en uitgevoerd. Uit de vergade ring werden voorstellen gedaan om ter bevoegder plaatse aan te dringen op be tere betonning van het Thoolsche gat; verbetering van de haven te Bergen op Zoom; op de havenhoofden te Zierikzee de lichten den geheeien nacht te laten branden; (na aankomst der Prov. boot worden deze thans gebluscht); de lich ten op de haven te Brouwershaven van Oot. tot en met Maart des nachts te la- 1 ten branden; zulks geschiedt thans alleen liin heeft gehad. „Ik zat" schrijft de journalist, „niet gedurende de bietencampagne. Het ge lang geleden dn een grooite mandarijns- val met de reddingsboot is nog een punt woning in Moekden en bereidde mij voor van breedvoerige bespreking. De verga - op een ontmoeting met Tsjang een dering is eensgezind van meening, dat ontmoeting, die ik pas na veel moeite j onverwijld worde gestreefd, om een naar had kunnen bewerkstelligen. i de eischen des tijds ingerichte reddings- Eiindelijk verscheen hij, een gemoede- boot gestationneerd te krijgen in of bij lijke, magere man, gehuld in een lang blauw kleed. Hij was ongeveer 5 voet lang en had smalle afloopende schouders. Terwijl hij daar zoo zat met een ciga- ret tussehen de dunne, mooi gevormde )vingers, bestudeerde ik zijn gelaat. Ik zag eerder een masker dan een gezicht; het vel was glad en zonder rimpels, de oogen waren slechts spleetjes, nog voor de helft verborgen door overhangende oogleden, het kort-afgeknipte, bijna af geschoren haar, deed zijn hoofd op een ei gelijken. De geheele kop maakte geen afstootenden, maar toch meer een wei nig levend-menschelijken indruk. Zijn leeftijd, dat wist ik, was 50 jaar, maar op het gele masker had de tijd geen sporen achtergelaten en het leven zijn stempel niet gedrukt. r Na de eerste plichtplegingen verklaarde hij1 mij als zijn meening over de toekomst, dat Cbina«, tenzij het spoedig den sterken man zou vinden, aan het Roode gevaar zou zijn overgeleverd. En dat voegde hij er aan toe zou een ramp voor China en voor de wereld zijn. Uit Stad en Provlnole RENESISE. Zooals de laatste jaren ge bruikelijk is, gaf „De WateTgeus" een uitvoering voor donateurs en geïntrodu- ceerden in de zaal van mej. wed. Kap pers alhier. Opgevoerd werden: „Dat, wat je niet hebt" en „Tooneelstudiën", waar van gezegd kan worden, dat beide stuk ken, behalve kleinigheden, goed werden gespeeld. Gaf het eerste een beeld van 't leven van een rijke parvenu met een arme soubrette, waardoor ten slo;tte de geruïneerde parvenu het werkelijke leven leerde kennen, het 'tweede gaf te zien hoe een tooneeldirecteur uit de moeilijk heden werd gered door het optreden van een jongeman, die naar de hand van zijn dochter dong, toen de geëngageerde too- Polder alhier een dankbetuiging te zen den voor de verbetering aangebracht voor op het slik aan den zeedijk liggen de schippers. De voorzitter doet nog enkele mededeelingen over de geïnde gel den -vioor het liggen aan den zeedijk. Niemand meer het woord verlangende sluit de voorzitter met een woord van dank voor ,de opkomst de vergadering. LANDBOUW EN VEETEELT. ;ST. -PHILIPSL AND. Bij den heer A. v. D., landbouwer alhier, is mond- en klauwzeer geconstateerd. AANBESTEDINGEN. de tramhaven te Zijpe. Het hoofdbestuur zal met dit streven worden in kennis ge stéld en medewerking worden verzocht. Getracht zal worden om met subsidies en 't circuleeren van lijsten de noodige gel den bijeen te krijgen. Met den wensch, dat de leden in 1926 wel mogen varen, sluit de voorzitter de vergadering. ST-.-PHILIPSLAND. Donderdagmorgen had dhr. W. F., smid alhier, het ongeluk van het dak van het woonhuis van dhr. A. M. v. D'., landbouwer, te vallen. Per rijtuig naar zijn woning gebracht werd direct geneeskundige hulp ingeroepen. Deze constateerde een beenbreuk, even boven den enkel. Vermoedelijk is het ongeluik te wijten aan het breken van j een lat op het dak. Wanneer zich niets I bijzonders meer «openbaart, mag het zeer f zeker een geluk heeten, dat de val geen ernstiger gevolgen heeft gehad. Dinsdag 29 Dee. hield de af-deeling 1 „Schuttevaer" alhier haar jaarvergade- j ring. Aanwezig waren 20 leden. De voor- 1 zitter, dhr. J. P. Roozemond, opende de Vergadering en gaf een overzicht van wat in het aigeloopen jaar door de afd. ZIERIKZEE. Door het Dag. Bestuur van het Waterschap Schouwen is vorige week aanbesteed volgens bestek No. 565, het herzetten met zuilenbasalt van een ge deelte glooiing van Marinedam I, aan het Noorderstrand- Inschrijvers waren: D. Ornée C.Dz., Schareudijke, f6640; W. de Voogd, Seharendiijke, f6300; Jan van de Panne, Scharendïjke, f6260; C. van de Klippe, Oosterland, 6170; I. Douw, Zierikzee, f6010; C. Berrevoets Az., Zie rikzee, f5800; L. v. d. Velde, Bruinisse, f 5795- (Gegund). Volgens bestek No. 566: Het herbedel ven van waterleidingen in het district Zuidhoek—Borrendamme. Inschrijvers wa ren voor het ie perceel: Jac.s Stoutjes- dijk, Zierikzee, f1125; L. de Jonge, Oos terland, f990; W. Dalebout, Zierikzee, f950; J. v. d. Houten, Kerkwerve, f859,75; j M- Berrevoets Wz., Zierikzee, f825; J. Kwaak, Zierikzee, f799 (gegund). Voor het 2e perceel: L. de Jonge, Oosterland, f855,90; J. de Oude, Kerkwerve, f792,50; J. C. Dalebout, Zierikzee, f792,50; J. v. d- Houten, Kerkwerve, f 655,70- (Gegund)» INGEZONDEN STUKKEN, Buiten verantwoordelijkheid der redactie). Copy wordt niet teruggezonden. Mijnheer de Redacteur, Veizoeke beleefd eenige plaatsruimte .in uw blad, voor onderstaande, naar aan- is gedaan en welke resultaten zijn be- f leiding van het ingezonden stuk van ncLiIiif Moot. miüoniinrr l/Qn rlo flfHj 4-O reikt. Naar zijn meeming kan de afd< eenige ingezetenen van St.-Maartensdijk teïvreden zijn. Daarna volgt de bestuurs- j verkiezing. Aan de beurt van aftreding zijn de heer en J. P. Roozemond en C. Aarnoudse. Beide worden met algem. stemmen herkozen. Alsnu volgt de reke in het nummer van Maandag 14 Dec. 1.1. Hoewel niet meer in het eiland Tholen,- doch eveneens hetzelfde bedrijf uitoefe nende daar buliten, meen ik toch nog voldoende op de hoogte te zijn van bak- ning en verantwoording van den pen- kerijtoestanden op het eiland, om een ningmeester. De ontvangsten bedroegen aanval als thans door eenige ingezetenen pver 1925 f 78,55, de uitgaven f 22,081/2. der bovengenoemde gemeente aan het zoodat de kas sloot met een batig saldo adres der bakkers, te kunnen bëantwoor- van i 56,461/2- De voorzitter dankte den den. ssecretaris voor zijn zorgvuldig beleid. Als groote grief brengen deze dan Vervolgens worden ingediend de voor- naar voren den hoogen prijs der produc- slellen voor de volgende alg. verg., die betreffen: le. een verandering in het schutten te Gouda; 2e. te verzoeken aan het Heemraadschap van de Steenbergsche j Vliet alles op torn weg te sleepen; 3e. ten in het bakkersbedrijf, en voorna melijk heit hoge bakloon a 15 cent per brood, met als bedreiging, dat, wanneer de bakkers niet hooren naar deze waar schuwing. het initiatief zal genomen wor- w„ rden tot het stichten eener bakkerij (op door de onnoozelheid van „Steven de ^or mee te iaten sleepen; 4e. een gasboei coöperatieven grondslag dan zeker), waar- lachspieren der weinig aanwezigen flink j.e pjaatsen op hel Bergsche diep (bij de jn wel tegen lagere prijzen zal worden in beweging bracht. Na 't eindigen van Ooster-Schelde)5e. inlichtingen te vra- verkocht en tegen lager loon gebakken, ieder stuk werden de leden van „De gen over het steigergeld te Arnemuiden; Bij voorbaat reeds vermeldt men, dat Watergeus" door een flink applaus be- ge het Heemraadschap van de Steenberg- deze zaak aal klinken als een ktok. loond. Onwillekeurig komt de vraag op, sche vliet te verzoeken aan het Boven- i in de eerste plaats vind ik, dat deze wat toch wel de reden mag zijn van de gas Rgggnde steenen op te willen rui- aanval door middel van een ingezonden slechte opkomst Men begrijpt^ toch wel, m,en; '7e. het opruimen van gevaar op leverende steenen tussehen de le en 2e bocht alhier; 8e. het vervangen van het roode baken op den hoek te St.-Annaland en het zwarte baken vóór de haven al daar door een ton; 9e. het plaatsen van een roode ton vanaf het licht van de cale verplichtingen, ziekte-verzekerings wet, invaliditeitswet enz. enz., die ook op het bakkersbedrijf hunnen last loodzwaar doen drukken. En van al deze geneugten in het laatst genoemd profiteert de bakker 'zelf niet het minst. En zoo beschouwd is het toch niet onredelijk, dat tenminste zijn bedrijf hem eene redelijke winst afwerpt. Neen, inzenders, de financiëele positie der bakkers staat er werkelijk nog niet zoo gunstig voor als U dat wel meent. Geloof mij, dat de meesten hunner evenveel hoofdbreken hebben als de beste Fransche Minister van Financijën, om hunne begrooting sluitend te maken. Ook dient vermeldt dat wat de dure producten der bakkers betreft, dat er natuurboter te koop is van f 1,20 per pond, en ook boter (maar dan van hou ten koeien) van 32 centen per pond, 5 zegge en schrijve 32 centen. U begrijpt dat van het product van beiderlei grondstof, een verschillende ver koopprijs uitvloeit? Ik geef derhalve den bakkers in over weging, naast eene super-kwaliteit, ook eene andere te fabriceeren, aangezien mlen anders zooals men ziet, den schijn op zich laadt, woekerprijzen te bedingen. Bovendien, inzenders, wil ik nog even een paar prijzen memoreeren in de om geving waar schrijver dezes zijn bak kerstalenten het publiek te koop aan biedt. j Hoewel hier slechts spcradisch voor loon wordt gebakken, komt het toch ook wel voor, maar dan aan het volgende tarief: 15 cent per brood, mits niét zwaar der dan 4 pond, anders 20 ct.; krenten- of best wit brood 20 ct, wanneer men de grondstoffen bij den bakker heeft aangekocht, anders 25 ct. Verkiest men het in tulbandvorm, dan «is het 40 ct., met suiker bestrooid 50 ct. En dan nog knibbelen, omdat die bak ker 15 cent durft berekenen voor klaar maken van een brood, waarin de 15 cent zit gistverbruik, brandstof, arbeids kracht en meerdere bedrijfsuitgaaf. Het is nog als in den tijd der PharaÖ's: de bak'ker wordt gehangen en de schen ker in eere hersteld. s Gij, ingezetenen van Sint-Maartensdijk, wanneer deze plannen werkelijk vasteren vorm mochten krijgen, beraadt U goed, want de nieuwe wetswijziging op de co operatieve vereenigingen legt op U de volledige verantwoordelijkheid, óók wat betreft de-financiëele verplichtingen, wan neer het^ook eens mocht mis loopen. En wanneer de lezers, ook inzenders van het aan de bakkers gerichte stuk, -deze letteren onder hun oogen krijgen, dan zullen wel alierwege de Kerstklok' ken hebben geluid en gebracht de bood schap van vrede op aarde, hopende dat dan ook de inzenders tot mildere ge dachten komen, en in mildere stemming zijn geraakt over hun medebroeders, de bakkers, want werkelijk inzenders, him Loon is poover en zuur verdiend. Neem eens uw brood in handen, en bedenk eens, voor 1.1 cent: hoe ver loop ik zelf daarvoor. Hoogachtend, f 'Een bakker. Zeeuwsch-Vlaanderen, Kerstmis 1925. dat „De Watergeus" niet voldoende ge steund wordt door den financiëelen steun der donateurs. Moet dit tengevolge heb ben, dat „De Watergeus" de donateurs avond laat vervallen? 't Zou zeer jammer zijn! De Watergeus" die «reeds meer dan een halve eeuw haar roem heeft gehand haafd, verdient meer belangstelling dan zij den laatsten tijd van die zijde mocht ervaren. BRUINISSE. In het hotel Storm werd Woensdagmiddag de jaarvergadering ge houden van de schippersver. .Schutte - vaer", afd. Schouwen—Duiveland, onder leiding van den voorzitter, dhr. J. v. d. Berg—Jumelet. De secr.-penningm. deed verslag van zijn gehouden beheer, waar uit bleek, dat de rekening moest worden gesloten met een nadeeiig saldo. Tot be stuursleden werden herkozen de heeren Joh. v. d. Berge en J. de Rijke. Als af gevaardigde naar de alg. vergadering van „Schuttevaer" werd ,e angewezen dhr. De Rijke en als plaatsvervanger dhr. Rib- bens. Eenige ingekomen stukken werden FEUILLET O N. stuk in de courant al zeer onbekookt wordt gedaan. Meent men het werkejijk zoo goed met die bakkers zooals men ook laat doorschemeren, waarom dan niet den re- ëelen weg gevolgd, en U gewend tot het hoofd uwer gemeente. Steenbergsche Vliet tussehen de eerste Zoo maar lukraak uit te spreken, dat en tweede ton; 10e. sterkere lichten te woekerprijzen voor productie en loon plaatsen op de vüu-chthaven te DinteLoord; worden bedongen, is gemakkelijk gezegd, i 11e. een verbetering van de haven te maar een en ander getoetst aan eene Bargen-op-Zooom; 12e. een verbetering zakelijke bed rijf srekening zou toch zeker van de brug te Koudekerke (a,/d. Ouden de voorkeur moeten hebben. Rijn); 13e. een wijziging te brengen in 1 Dat reeds op andeTe gemeenten een havengeld bij noodligging te Zierikzee; lager bakloon dan 15 cent wofdt be- 14e. een wijziging te brengen in haven- j rekend, vind ik al treurig genoeg, want geld voor schepen die Leiden doorvaren wie ingewijd is in de verhouding der bak en do«or tegenwind niet kunnen vorde ren; 15e. te verzoeken voor betere toe- stand van de haven te willen zorgen al- j hier tijdens de bietencampagne; 16e. te Katwijk' voor betere doorvaart, ten op- j zich te van de bruggen, te willen zorgen; 4 17e. betere controle te verzoeken voor te Lobith voor anker liggende schepen. Be sloten wordt het volgende jaar geen af- - kers tot elkaar, zal dadelijk begrepen dat dit niet anders is ais onderlinge concurrentie en broodnijd., gerechtvaar digd in geen geval. Even dient toch opgemerkt, dat de pTijs der gist nog 60 pCt. boven die van Vóór den oorlog staat, het brandhout eveneens, de loonen van het personeel veel hooger zijn, om nog niet te spreken van de fis- DE WEG ZIERlKZEE-BROUWERSHAVEN. In verband met de weigering Van den gemeenteraad van Zierikzee, het voorstel der stub-commissie te aanvaarden en door welk besluit zeer groote vertraging in de verbetering van dezen weg het gevolg zal zijn, het volgende: Ten eerste constateeren wij1, dat de be doelde weg in een zeer slechten toestand is; in het bizOnder van Schuddebeurs naar Zierikzee en bij Brouwershaven. Ver wijzen naar de tijd van aanleg is o. i. een uitvlucht, want toen was er geen vervoer als thans. Er waren geen bieten, minder aardappelen en ajuin, geen fietsen en geen auto's. Dat de laatstgenoemde alléén de oorzaak is, kan dan ook maar kwalijk volgehouden worden, en dat het onderhoud voldoende is geweest, betwij felen we. Al is de straat in behoorlijken staat, kan dit van den weg toch niet ge zegd worden en o. i. behoort biji een smalle straat een voldoende gelegenheid, elkaar te passeeren. Het is daarom, dat, in verband met hoogere 'eischen, de ge meen te- en polderwegen in de meeste gevallen een groote verbetering hebben ondergaan. Met groote kosten zijn deze begrind, later met macadam verhard. Het wegdek van vele hoofdwegen is breeder geworden, behalve uitzonderingen, waar Gaan jullie vanavond nog uit? vroeg Zijn moeder. Oorspronkelijke Holl. detective-roman door R. J. BRANDENBURG. Jules de Weerden was van denzelfden leeftijd als Charles, maar hij was abso luut niet verwijfd. Hij had staalgrijze oogen en een energieken mord met dunne lippen, hij had werkelijk wel w.at van een Engelschman. Mr. Van den Drent was ongeveer Zijn antipode. Zelden heb ik een gek ker kereltje gezien, hij; was klein en buitengewoon mager en zoo zenuwachtig als een poes. Voortdurend waren zijn vingers in beweging, nu eens trommel den zij op zijn knie-, dan weer «kneep hij de stof van zijn broek samen. Zijn kleine oogen schuilden weg achter blikkerende so-easy glazen. Nadat wij allen hadden plaats genomen in de rieten armstoelen vroeg tante ons, wat wij' wilden drinken. Ik koos thee j evenals zij zelve, en Arthur nam een i Ja zeker antwoordde hij en zich i cocktail, als de andere heeren. tot Arthur wendend: Je zult wel merken, j Het g&prek liep spoedig over allerlei dat we hier" een vrijgevochten bende vor- j zaken de heeren hadden het over auto- men. Nietwaar, jongens, wij doen net mobielen, motoren, renpaarden, den mi- waar wij lust in hebben. litarein dienst, over tooneel, de genoe- 1 «Zijn moeder keek hem droevig aan en gens van de Residentie, terwijl tante met mij over Engeland spr.ak, waar zij een tiental jaren geweest was. Londen was haar niet erg bevallen, het verwonderde mij niets, deze kalme, oude dame kon ongetwijfeld beter aarden op een -rus tige buitenplaats dan in een millioeinen- stad. I Arthur nam nu eens deel aan ons ge sprek, dan weer aan dat der heeren. Tenslotte bracht de luitenant het ge sprek op het toilet, waar hij verstand van bleek te bezitten en verkondigde daarna nonsens over muziek. Hij hoorde het liefst het signaal attaqueeren, zei hij. Waaro«p Charles in een schaterlach uit barstte, ofschoon de geestigheid v«oor mij volmaakt verloren ging. Wat blijft vader toch lang «weg- zei plotseling Charles, op zijn horloge ziende. biljartbal, borstelige wenkbrauwen trouwe, mas.r toch intelligente oogen, Hij had eg a heel innemende stem en begroet te mij allerhartelijkst, zeggende dat hij heei verheugd was eens met zijn jongste nichtje kennis te maken, waarbiji zijn oogen ,,me-t welgevallen op mij rustten" Het gesprek der jongeren werd bij zijn zeide afgemeten: Natuurlijk kunnen onze t komst minder luidruchtig,het was of gasten het zich zoo aangenaam moge- de oude man hen imponeerde. Oom nam lijk maken. j eveneens een cocktail, ging naast tante Ik vond de stemming der jongelui en zitten, legde zijn hand, waaraan alleen den -toon, die zijn aansloegen, in 't ge- de trouwring schitterde, op d-e hare en heel niet am overeenstemming met het samen spraken zij' zacht over de be- f-eit, dat het hoofd van het gezin dezen I grafenis. Zij! wilden de jongeren niet las- dag den broeder van zijn vrouw de laat- tig vallen met hun verdriet, en bovendien ste eer bewees, en ik zag aan Arthur, was dat iets tussehen hen beiden, het- dat hij er net zoo over dacht als ik. Wat zijn jonge menschen toch vaak bit ter wreed! Ik' zag hoe tante de lippen op elkaar klemde, ?ij was wèl een vrouw om 'èerbied voor te hebben, maar ook een vrouw om- heel veel van te houden. Daar kondigde hoorngetoeter de komst aan van oom Vjan der H-eule en even .later trad hij dooir de openstaande tuin deuren naar buiten. Hij was een man van middelbaren leeftijd, forsch van ge stalte, met een hoofd zoo kaal als een welk zij- alleen begrepen. Arthur deed enkele belangstellende vra gen, zonder zich echter op het terrein van de misdaad te begeven, en ik luis terde opmerkzaam toe. De anderen had den het over sport. Even daarna kondigde een lakei in blauwe livrei met zilveren knoopen aan, dat het diner gereed stotnd. Oom bood mijl hoffelijk zijn arm aan, terwijl Arthur tante aan tafel geleidde. Naar binmep gaande hoorde ik De Weerden zeggen: onder behoort de drukke hoofdweg Schuddebeurs—Zierikzee«de toegangs weg tot deze stad en een der hoofdaders, welke Zierikzee voeden. Het is dan ook vreemd, dat juist Zie rikzee met het voorstel der commissie niet aceoord ging, al zijn misschien de eischen voor de geheele weg wat hoog. Voor het stuk Schuddebeurs—Z.zee geldt dit toch zeker niet en zal de geprojec teerde weg in 't verschiet maar even voldoende zijn. De bijzaken, als natuur schoon, zullen toch wel met Ged. Staten in orde gebracht kunnen worden. Doch moet de verbetering nu nog jaren achter wege blijven, omdat de meeningen ver schillen en moeten er eerst dooden vallen eer aangepakt wordt? Wat er plaats heeft op dezen weg, zal u bekend Zijn en welke schade wordt geleden, kan o. i. niet voorbij gezien wor den. Verbetering te brengen, en dit vlug te doen, is plicht We verplaatsen ons even: St.-Nicolaas- Donderdag: Honderden maakten zich op naar Z.zee te gaan, teneinde volgens oude traditie hun surprises aldaar te koopen. Neringdoenden verbeidden dezen dag. Op zulke dagen rekent men de buitenmen- schen te ontvangen zooals 't behoort. Groote bedragen worden zulke dagen in stad gebracht, de klanten moeten dus van wijd en zijd komen. Hoe dat ging, zullen we als ooggetuigen eens melden: per auto reden we en honderden fietsen, rijtuigen, voetgangers waren ons voor. De modder vloog langs hun ooren, van rijden was geen sprake voor de fietsers. Degene, welke het waagde, was steeds in gevaar. Een fietspad schijnt weelde te zijn. Waar is de A. N. W. B.? We heb ben wel eens gehoord, dat ook op dit eiland een consul is. Doch al zijn we lid, we weten 't niet. Verder passeerden we rijtuigen. Ze moesten, evenals wij, half van den weg. We dachten: daar gaan we, zulke gaten en zoo'n poel. Enfin, met wat gescharrel kwamen we weer op vasten grond. Vijf- minuitenweg nog niet af, of een opstop ping, een relletje. Een geladen wagen en een rijtuig, welke elkaar niet durfden passeeren. Een paar auto's stonden te wachten, 't geheel geflankeerd door eeni ge fietsers. Eindelijk werd de voerman overtuigd, dat hij in de poel moest en met veel moeite en beulen der paarden kwam de zware wagen voorbij'. Als de weg goed was, kon ik beter met één paard rijden dan nu met twee, was de verzuchting van den voerman. Zoo kan men doorgaan, 't Blijft hetzelf de. 't Is al ellende op dezen weg. Geen plaats voor fietsers, voor wagens, voor auto's, negotiewagens, vrachtkarren, wan delaars. Het is een plaag en een dure plaag, daar geTekend moet worden op meer dan dubbéle kracht bij passeeren. De wet verbiedt verkeerd te wijken. Geladen wagens moeten in de modder voor auto's, ook al wil de chauffeur an ders. De weg is bezwaarlijk voor auto's, doch erger is het nog voor het andere verkeer. Resumeerende komen we tot de over tuiging, dat deze weg verbéterd moet worden en spoedig; dat autoriteiten niet eigen zin willen doen zegevieren; dat een goede toegangsweg een belang is voor Zierikzee en dat het tegenhouden der verbetering groote oeconomische schade geeft. We hopen dan ook, dat Ged. Staten en Zierikzee en de A. N. W. B. alsnog middelen vinden, aan dezen onhoudbaren toestand een einde te maken. Eenige weggebruikers. Zierikzee, Dee. 1925. Mijnheer de Redacteur. Vergun mij een kleine plaatsruimte in Uw blad. Bij voo-rbaat mijn beleefdeB dank. Radio kan een genot zijn, wanneer het toestel zuiver werkt en wanneer men tenminste een station, hetwelk men heb ben wil, op een afdoende wijze kan af stemmen. Het schijnt evenwel, dat er een Radio-liefhebber, doch laat ik liever zeggen een Radio-bederver is, welk© zijn toestel steeds laat genereeren, hetwelk voor andere liefhebbers zeer onaange naam is. Laat ik deze Radio-béderyer een «raad geven en wel: roept de hulp in van iemand, die een toestel kan af stemmen voor U, want U kunt het niet, of indien U daar te trotsch voor zljt, verkoop dan je toestel, dan bewijs je tenminste de radio-liefhebbers van deze stad een grooten dienst. Hoogachtend, C. T. Zouden wij vanavond toch maar niet liever thuisblijven? waarop Charles zijn cocktail in één teug opdrinkend, scheen te antwoorden: Ben je gek kerel? Aan tafel vroeg oom mij een en ander over onze zeereis en ik' vertelde hem hoe ongelant het wilde water mij behandeld had. Hiji moest er hartelijk om lachen en informeerde vervolgens belangstellend naar onzen tocht door Zeeland en hoe ik Holland nu wel vond. Deze vraag werd mdji later nog vaak van verschillen de zijden gesteld en ik begreep daaruit, dat de Hollanders op hun vaderland trots zijn, zij hebben er ook reden toe. Na tafel dronken wij koffie in den tuin en rookten de heeren hun after- dinners. De jongelui verontschuldigden zich en gingen heen. Wij vernamen het ronken der motoren. De jeugd moet uitrazen, zij heeft daar zulik een behoefte aan. zei tante. Maar wij, getrouwde menschen, blij ven gezelligjes bij' elkaar, antwo«ordde ik. Tante glimlachte tegen mij. Zou zij bang geweest zijn, dat Arthur en ik het gezelschap zouden hebben gekozen der jongelui en dat der ouderen zouden heb ben versmaad? (W,ordt vervolgd).

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1926 | | pagina 5