Zierikzeesche Watt en Watt. Maandag 4 Jan. 1926, hierikzeesche courant. EERSTE BLAD. Concartzaal-Bioscocp, PUROL er op 1' ABONNEMENT s PrUi per 6 sausden f 1,60, Jraoeo per pol» f 1,80. Voor het t>Bitenl*2d per |ur f 10,—. AlaocderlUke nnrameri 6 coat, Vereebllnt Musdag:, Woenrdag ,a Vrydasg, JAARGANG. - No. 11333 Sir, k, J, BE LSOZt Jr. UK|.-IMhI. B, J. SOSTES ADVERTENTIËN 7»s 18 regelt 80 et», rel regolt en daarboven 30 ote. p» regel. Seoiamet 80 ote. p. regel. O ij oentraot belangrijke korting. Intending op den dag ven dl*, garo vddr M are, Dit nnmmer bestaat alt 3 bladen. Deze week Gevonden voorwerpen: Ben ijzerzaag} een tabakspijp; een hor logeketting; handschoenen; een band van een imantel; een geldstuk; een gouden broche; opgevangen: een haan. De Commissaris van Politie, R. P. BRONS. BINNENLAND. TWEEDE KAMER. ZOMERTIJD. Bij den voorzitter der Tweede Ka mer is een brief ingekomen van den heer Braat, houdende niededeeling, dat hiji rijn voorstel van wet tot regeling van den duur van den zomertijd, waarvan, na de aanneming van het amendement van den heer J. J. C. van Dijk c.s. de be handeling, in verband met een door den heer Braat gedaan verzoek, is geschorst, intrekt. 1 i I., i i renin IMI.I— II .1 HIIMW»1U -I Uit Stad an Provinolo. ZIERIKZEE. Door het Hoofdbestuur van Schuttevaer werd aan den Min. van Marine een adres gericht, waarin wordt aangedrongen op meer afdoende verlich ting van het gedeelte van het Keeten, hetwelk begrensd wordt door den wal van Tholen ter eener en de Slikken v.an Vianen ter anderer zijde. Men bericht ons: De 2e Wintertezing zal plaats hebben op Woensdag 13 Januari. Spreker: Ds. V. d. Bosch van 's-Gravenhagei. Onder werp: Engelen. KERKWERVE Bij de laatste dagen ge woed hebbende stormvlagen, gepaard gaande met hooge vloeden, is een ge deelte straatwerk aan den dam van de haVen FiaauwerS uitgespoeld. BRUINISSE. Vrijdag j.l .werd aan den killen schoot der aarde toevertrouwd het stoffelijk overschot van den heer C. Hage Jz. Een groote schare familie en belang stellenden -bewezen den overledene de laatste eer. Toen de kist in de groeve was /neergelaten, trad ds. Vfeugdenhil naar voren, besprak de vergankelijkheid des levens en richtte woorden van troost tot de familie. Vervolgens nam den heer J. C. Bolier het woord en herdacht den overledene als voorzitter v.an het Cali- mateus Waterschap „Bruinisse", welk ambt hij een reeks van 42 jaren heeft vervuld. Kiindig en begaafd met een praclischen blik in w'aterschapszaken, heeft, hij; steeds zijn beste krachten ge- 'wüjd aan de bescherming van den Brui- nisserpolder tegen de zee. Als een kroon op zijn 'w'erk werd hij bij zijn 40-jarig jubileum' door H.M. de Koningin benoemd tot ridder van de Oranje Nassau-prde. Dhr. G. Bolier Gz. herdacht den over ledene als oud-chef, onder wien hij 27 jaren in de beste verstandhouding heeft gediend. Hierna voerde 'het woord dhr. F. D. v. Vressem en memoreerde den over ledene "in zijne hoedanigheid van lid van den raad en wethouder. Ook dit ambt vervulde de heer Hage met de meeste nauwgezetheid en steeds kon al wait hij meende, dat tot bevordering der gemeente belangen dienen kon op zijn krachtigen steun rekenen. In 1883 ge kozen heeft de overledene onafgebroken tot 17 Maart 1909 in dit College; zitting gehad en mocht hijl op laatstgenoemden datum het groote voorrecht genieten, het bestuur dezer gemeente over te dragen aan zijn zoon, onze tegenwoordige bur gemeester. Spr. is de verzekering toe gedaan, dat zijne nagedachtenis bij de gansche burgerij, zal blijven voortleven. Ds. Waardenburg hield hierna nog .een korte rede en sprak de familie vertroos tend toe. Geroerd dankte de oudste zoon van den overledene, den heer J. Hage, Hoofd eener Bijz. school te Middbiburg, ■namens de familie in welgekozen woor den alle aanwezigen voor de laatste eer aan zijn onvergetelijken vader bewezen, ST-PHILIRSLAND. Zondagmorgen is het bij1 den heer B. ontvreemde geldkistje door twee wandelaars aan den zeedijk bij den zoogenaamden „Dikken Hoek" teruggevonden- Het geld was er uitgeno men. THOLEN. Omtrent het droevig ongeluk, dat onlangs hier met de autobus plaats greep, dient nog het volgende vermeld. Het jongmensch, dat, evenals de chauffeur uit de bus werd geduwd en reeds in het water terecht kwam, waaruit hiji door een veerknecht werd geréd, is niet een zoon van den burgemeester van Stave- nisse, doch van zekere weduwe Dorst uit die gemeente. De bus, die met een vaart de Eendracht inreed, was onmiddellijk diep onder wa ter. Na lang dreggen kon men de plaats bepalen, waar ze gezonken was. Daarop, werden staaldraden om het verongelukte voertuig gewikkeld en met vereende krachten naar boven getrokken. Een Vijf tal slachtoffers, wier namen reeds ver meld zijn, hadmen, even voor de bus Op het droge werd gebracht, door de kap oip te halen, te voorschijn gehaald. De naam vah het slachtoffer uit 's-Graven- polder is Louise Kesselaar. Het lijk van dit meisje wordt naar haar woonplaats vervoerd. 1 De Commissaris deT Koningin in Zee land heeft Woensdag condoieantiebezoe- ken bij de naaste betrekkingen der slacht offers afgelegd. Het parket uit Breda heeft een uitge breid onderzoek naar de oorzaak van de ramp ingesteld; ook de heeT van Led den Hulsebos is voor een nader onder zoek naar Tholen gekomen. Deskundig onderzoek heeft uitgeweken, dat de remmen van den autobus, die op Tholen in de „Eendracht" is gereden, niet goed werkten en dat zelfs van een de remstang ontbrak. De openbaré vermakelijkheden, die wa ren aangekondigd, zijn afgelast. Natuurlijk komt tegelijk de wensch naar voren, om maatregelen te nemen, dat althans zoo'n ongeluk niet meer kan voor komen en een verbodsbepaling uit te Als verdacht van den moord is aangehou den de 19-jarige H, K., een matroos, ge domicilieerd te Emmen, die heeft bekend. Hij heeft verklaard, te hebben gehandeld in dronkenschap en niet te hebben ver moed, dat hij zijn slachtoffer zoo ernstig zou treffen. Auto te water. De reclame-auto van v. Rattingen's Zeepfabriek te Susteren is op de Handelskade in Den Bosch in de Bin- vaardigen op het plaats nemen in een j nenhaven gereden. Het ongeval gebeur bus hetzij op de pont, hetzij bij het op rijden van de veerdammen. Daaraan paart zich ook de wenschelijk- heid om de remmen meer regelmatig na te zien, want het lijkt een te groote tus- schenr.uimte om dit slechts gedurende tweemaal per jaar voor te schrijven. In verband met het gevaarlijke oprij den op de steile dammen is het misschien niet ondienstig er op te wijzen, schrijft de „Th. Crt", dat in Duitschland en wel licht ook in andere berglanden, de auto's Zijn voorzien van een bergpal, die op hellende paden onmisbaar zijn. Voor Allen die Sukkelen met Verstopping of moeilijken en on- regelmatlgen Stoelgang zijn MIJnhardt'a L«xe«rtabletten onmisbaar. Zij werken ving en radioaal on veroorzaken niet de minste kramp. Doos 60 ot. Bij Apoth. en Drogiaten. ONDER W US» Dhir. B. S. Uffen van Zierikzee, leer ling van mej. -A. C. de Kcniug te Brui nisse, behaalde dezer dagen bij het te Rotterdam gehouden examen voor de Ver. van Leeraren, het praktijk-diploma boek houden. POST EN TELEGRAPÏÏIE. Naar „Het Volk" meldt, heeft de minis ter van waterstaat het voorstel, de brie venbestellers weer op jaarloon te doen werkzaam zijn, afgewezen. Ook is de minister niet getreden in het denkbeeld, hen in een hoogere loonklasse in de rege ling-De Wilde te plaatsen. KER3Ö,TIEUWR Ned. flerv. Kerk Beroepen: Te Oudwoude, J. Blaauwen- draad te Vlagtwedde. Te Bergambacht, A. H. J. G. van Voorthuizen te Huizen (N.AH.) Te Hoornaar, W. L Mulder té Enter. Te Oudemirdum, P. Kruijt te Nieuwe-Ton ge. Aangenomen: "Naar Nieuw-Weerdinge, (toez.), cand. G. Gerbrandy te Nijland. (Bedankt: Voor Simonshaven, H. E» Éeernink te Rotterdam (Charlois). Geref. Kerk. Te Kollum (Fr.), S. W. Bos Te Scheemda, G. Diemer Beroepen, te Dokkum. te Roden. Aangenomen: Naar Amersfoort, F. A. den Boeft te Kruiningen. Naar Schou werzijl, cand. M- Janssens te Assen. Bedankt: Vopr Zwolle, G. Laarman te Klundert, Voor Laren (N.-H.), P. van der Spek te Spijkenisse. Chr. Geref. Kerk. Bedankt: Voor Zeist, S. v. d. Molen te Zierikzee. Voor Zwijndrecht, N. Bij- demast te Rotterdam (Delfshaven). Geref. Gemeente. Beroepen: Te Kampen en te Goes, A. Verhagen te "Middelburg. Bedankt: Voor 's-Gravenpolder en voor Vlaardingen, G. H. Kersten te Ierseke. SCHERPENISSE. Woensdagavond 6 u., ds. Kersten van Ierseke. OUD-VOSMEER. Dinsdagavond 6 ure, ds. Boone van St.-Philipsland. VERSCHILLENDE BERICHTENc Moord. Een inwoner van Amsterdam, tijdelijk te Groningen vertoevende; zag, toen hij' door de Zwanesbraat aldaar ging. een jonge man waggelend uit het Soep- huisstraatje komen en spoedig daarop in elkaar zakken. Bij nadere beschouwing bleek hem, dat de man bloedde; hij waar schuwde daarom de politie. Tijdens zijn overbrenging naar het politiebureau is de jongeman overleden. Dr. Nathans heeft vastgesteld, dat hij zeven keer met een mes was gestoken, in het hart, hoofd, hals en pols. De vermoorde is de 19- jarige J. L. Onstwedder te Groningen- de om kwart over tien, tijdens den he- vigen storm. Vermoedelijk heeft de chauf feur, P. Maarsen uit Susteren, een rei ziger van genoemde fabriek, door den regen geen voldoende uitzicht gehad en zich in den weg vergist. Hij heeft ge tracht uit den auto te komen, doch dit is hem niet gelukt. Toen de politie den auto uit het water had-gehaald, was de man reeds overleden. Vechtpartij. Op den Broeksittarderweg te Sittard is bij een vechtpartij zekere E. door een messteek gedood. Zijn zoon 'en echtgenoote werden gewond. De daders, de gebroeders H., zijn gearresteerd. Een dezer woestelingen heeft reeds vroeger langen tijd in de gevangenis gezeten wegens doodslag. Sedert enkele jaren was hij weer vrij. Autobus-ongeluk. Nieuwjaarsmiddag is een autobus van Maastricht naar Heerlen met 40 passagiers aan de Couberg tegen een huis gereden en omgeslagen. Vijf personen werden gewond, van wie een dame ernstig. Toen het irgel ophief,.- Te Eist is de organist Rensén tijdens" den kerkdienst voor het orgel plotseling doodgebleven. Broedertwist. Nieuwjaarsdag kregen de drie gebroeders Mol, te Barneveld, over het verrichten van eenige bezigheid een zoo hoog loopende twist, dat de twee jongste broers hun ouder familielid op afschuwelijke wijze met knuppels toe takelden. Ook de oudste broer liet .het er echter niet bij zitten. Aanstonds trok i i hij zijn mes en sneed en stak hiermede j zijn tegenstanders, waar hij hen maar i raken kon. Op het hevig gegil der hoog- bejaarde ouiders werd eindelijk de strijd gestaakt, doch toen waren de beide oud- j 9te broers reeds zoodanig verwond, dat een paar ingeroepen geneeskundigen lan gen tijd noodig hadden hen te verbinden, J terwijl de jongste broer zulke snij wonden had bekomen, dat hij' aanstonds naar het ziekenhuis te Arnhem moest worden ver- voerd. Merkwaardige inbraak. Donderdagnacht is ingebroken in de bijzondere strafgevan genis te Scheveningen. De inbrekers, die met de situatie goed bekend geweest moeten zijn en waarschijnlijk gewezen logé's waren, zijn over een muur geklom men van den onbewoonden vleugel aan den Pompstationsweg, waarin het adminis tratiekantoor gevestigd is. Uit een kist is ruim 500 gulden gestolen. Het mes. BIJ een vechtpartij op Nieuw jaarsavond te Amersfoort is v. N. door P. zoo ernstig met een mes gewond, dat er gevaar bestaat voor zijn leven. In den Nieuwjaarsnacht is te Ter- apelkanaal de 40-jari§e weduwnaar R. de V. door -den 19-jarigen J. K. aldaar, zoodanig met een mes in de buik ge stoken, dat er levensgevaar bestaat Zijn opneming in het ziekenhuis te Groningen was noodzakelijk. De dader is gearres teerd. vonden, en de Roer afgedreven. Over het lot der mannen is nog niets bekend. Uit Transsylvanië worden eveneens zeer ernstige overstroomingen gemeld. De Roemeensehe regeering heeft een eerste orediet ter beschikking van cfe slacht offers van den watersnood gesteld. De schade zal 'meer dan 1 milliard bedragen. Te Macao (Portugeesch-China) zijn groote onheilen aangericht door het in de lucht vliegen van een Chineesehe vuur werkfabriek. Er zijn 40 dooden en 50 gewonden, terwijl nog zoo'w'at 200 men- schen vermist worden. De meeste slacht offers zijn vrouwen. Hoewel de watersnood in Engeland, en de schade die hij aanricht, niet te vergelijken is met dien in andere land den, vreest men toch voor nieuwe uit breiding van de overstroomingen in de dalen. De Dee, Severn, Wye en Cenw.ay, hebben gToote meren gevormd. Veldge wassen en beesten zijn door het wiater meegevoerd. Te Worcester staat de Se vern thans 4 M. boven zomer,peil. Een aardbeving heeft op Nieuw jaarsavond gewoed in geheel Opper-Ita- lië en in de Zuid-Slavische provincies Krain, lstrië en Dalmatië. Vooral te Ve netië werd de aardschok, die 9 minuten duurde, goed gevoeld. De bevolking vluchtte in paniek naar buiten en waag de het den ganschen nacht niet, in huis terug te keeren. Tal van huizen, en ook enkele historische gebouwen zijn ernstig beschadigd. r— Uit Pensacola (Florida) wordt ge meld: Een retort van de Newport Rosin and Turpentine Company (hars en ter- pentijnfabriek) is ontploft, waardoor vele personen zijn gedood en meer dan twin tig gewond. Er zijn reeds twaalf lijken geborgen. De brandweer bestrijdt 't vuur. Een telegram uit Boekarest meldt, dat de Koning toestemming heeft gege ven tot de openbaarmaking van de oor konde, waarbij de Kroonprins van zijn rechten op den troon verklaart af te zien; tot troonsopvolger heeft de Koning zijn 4-jarige kleinzoon prins Michaël aangewe zen. Kroonprins Karei is 32 jaar oud. Volgens de Parijsche bladen is de afstand van kroonprins Karei van Roeme nië het gevolg van Zijn hernieuwde liefde voor zijn vroegere morganatische echt genoote mevr. Zide Lambrino. De kroon prins zoui sedert een maand te Milaan ver toeven. In het noorden en noord-oosten van Frankrijk is veel land overstroomd, waar door tal van fabrieken het werk moeten stopzetten. De Seine blijft stijgen, men denkt, dat zij Dinsdag haar hoogsten stand zal bereiken. De materiëele schade bedraagt millioenen. In de streek van Armentières is de toestand erger gewor den. De rivier heeft tal van spinnerijen overstroomd. Er zijn duizenden arbeiders werkloos. De was van de Saone dreigt een ramp te veroorzaken. De overstrooming te Luik neemt het karakter van een ramp aan. De stads wijken van Outre en de Maas zijn ge scheiden. De bevolking verkeert in gevaar, terwijl er hongersnood heerscht. Vele hui zen zijn ingestort. Het water stijgt nog steeds. Pont des Arches, welke door het leger na den oorlog was hersteld, ver keert in gevaar. De schade aan openbare werken wordt geschat op 25 millioen frank, terwijl de particuliere schade, wel ke aangericht is, niet te schatten is. De regen blijft steeds aanhouden. TELEGRAMMEN, Dit moet Uw eerste gedachte zijn bij Gesprongen Handen, Ruwe huid en Schrale LippenBarsten, Kloven, Win terhanden, Wintervoeten, Winterooren en WinterteenenHuidwondjes, Ont vellingen, Huidsohavingen, Snij-, Stoot-, Brand- en Val wonden Roode ontstoken Huid, Sohrjjnen en Smetten der Huid. PUROL in Doozen van 30, 60 en 90 ot Tuben 80 cent. Bi) Apoth. en Drogisten. Het verzacht en geneest. VAN HEINDE EN VER, Tengevolge van het hooge w'ater vallen er ook menschenlevens te betreu ren. Te Engerich (Duitschland) zijn door het omslaan van een boot twee mannen verdronken. ïn de Wupper zijn een man en een jongen omgekomen. Te Muel- heim is een groote cementkaan Losgesla; gen, waarop zich eenige arbeiders be- DEN HAAG. Hedenochtend 10 uur werd wederom een buitengewone minis terraad gehouden. - Van Zondagavond laat kan omtrent militaire hulp ver leoning nog meegedeeld worden, dat bij Mook vliegtnlgtenten zijn opgeslagen voor veeberging en dat auto's met werklieden van de luchtvaart- afdeeling zijn te werk gesteld in het overstroomde gebied. In de kazerne te i-Hertogenbosch zijn 600 vluchtelingen ondergebracht. AMSTERDAM. (V. D.) Mon seinde Zondagavond half acht uit Arnhem: De dijk bij Tiel vertoont gevaarlijke scheuren Worden deze niet tijdig gedicht, dan loopt de Betuwe gevaar. Het kasteel Doorwerth is onder water geloopen. Zondagmiddag was de Waal b(j Nyme megen weer gewassen. De stand was weer hooger dan Zaterdag. In den omtrek van Doetlnohem is het water we'or gestegen. De weg Doetlnchem- Blten staat onder water. In verschillende fabrieken dringt hot water binnen en moet het bedrijf worden stopgezet. Te Doesburg ia hot water in de kolenloods der gasfabriek binnengestroomd. Door pompen tracht men het bodrijf gaande te houden. MAASTRICHT. (V.D.) De Koningin is Zondagavond half zeven per auto uit Susteren gearriveerd, vergezeld van Prins Hendrik. Per boerenkar is een tooht in de omgeving gemaakt om het overstroomde gebied in oogensohouw te nemen. LOBITH. (V.D.) De hoogste Btand van de rivier is 16,91 M. Vele bewoners zijn door een motorpont en pontons gered Het water der rivier is thans tot stilstand gekomen, BOXMEER. (V.D.) Zondagavond kwart over achtHet water wast zienderoogen. Het dorp staat op het punt onder te loopen. ROERMOND. (V.D.) By Thorn is de Maasdijk op twee plaatsen doorgebroken. Bij Grevenbloht is; Zondagnacht 1 uur de rivierdijk over een lengte van 30 M. doorgebroken. Bij Susteren om 2 uur. AMSTERDAM. (V.D.) Maandagmorgen werd ons uit den Bosch geseind, dat alles in het werk wordt gesteld hulp te vorleenen. Het Boode Kruis verleent krachtige hulp door het zenden van bedden. De commissaris der Koningin in Gelderland heeft alle vliegers (rooi- booten) naar den Bosch gedirigeerd en den Rijkswaterstaat verzocht bij de over brenging hiervan hulp te verleenen. Do booten zijn reeds onderweg. Aan den minister van Oorlog is gevraagd de ka- zernementen beschikbaar te Btellen voor de huisvesting van vluchtelingen, waarop direct een toestemmend antwoord werd gekregen. Do burgemeesters in do Bom- melerwaard kregen borioht bij gevaar vluchtelingen en vee naar den Bosch te dirlgeeren. Te ongeveer 6 uur kwamen berichten over den ernstlgen toestand te Dreumel. De burgemeestsr aldaar vroeg dringend om hulp om 300 vluchtelingen naar den Bosch over te brengen. Het vorvoer van het ree In booten was door het stormachtige weer onmogelijk. Ongevoer half negen Zondagavond vertrokken 8 groote auto's uit den Bosoh naar het bedreigde punt. Do Isabeila- kazorno alleen is niet voldoende de vluchtelingen te bergen. Do ingezetenen worden voorbereid tot het opnemen van vluchtelingen. By Beugen is het viaduct ingestort. Het stations emplacement en station dreigen weg te spoelen. Het ergste wordt gevreesd. Hot R.K. huis vestingscomité heeft dat te Mill opge dragen onmiddeliyk hulp te verleenen. Ongeveer half twaalf Zondagavond ver trokken uit den Bosoh 8 groote vracht auto's, 3 gewone auto's en oren later nog 5 auto's naar Dreumel. Vannacht om half twee werden op last van den burgemeester door de maréchaussée de woningen aldaar ontruimd, doch velen weigerden hun hulzen te verlaten en naar den. Bosch te gaan. Kwart voor drie hedennacht keerden da eerste auto's uit de bedreigde plaats In Den Bosoh terug, met eenige vluch telingen. Deze werden in de Ioabella- kazerne ondergebracht. Hot was een niet te besohry ven ellende. Voor enkelen werd modlsohe hulp ingeroepen. Hedennacht 3 uur kwam van het kruispunt te Beugen borioht, dat op den djjk aldaar 40 mensohen in levensgevaar verkeerden. Men kon ze vannacht niet meor beroiken en moest den dag af- waohten teneinde ze per motorboot uit htm benarde positie te redden. Heden morgen is het gelukt ze van het be dreigde punt weg te voeren. In de overstroomde woningen bevinden zich evenwel nog meerdere monBehen. 15 mannon, 30 vrouwen en 9 kinderen werden gered en naar Den Bosch over gebracht. Het -water is thans 10 c.M. gevallen en stationnair. DEN BOSOH (V.D.) Zondagnacht om 1 uur ontving de burgemeester nit Den Bosoh een telegram van den Wethouder uit Alfen a/d. Maas met verzoek de vluchtelingen uit ditj dorp te willen herbergen. Aan alles was te kort en het water stond op het punt het dorp, dat 2000 inwoners telt, te overstroomen. Het huisvestingscomité werd gewaar schuwd en 5 By naken in gereedheid gebracht om de vluchtelingen te redden. Uit Dreumel zyn 120 vrouwen en kin deren in Den Bosoh ondergebracht. De Bommelerwaard is niet overstroomd. WATERSNOOD. £ooals reeds in Tiet kort in het laatst van het jaar onder de rubriek Telegram men werd medegedeeld, is een groot deel van ons Land, v.n.l. het Zuiden en Oosten, Brabant, Limburg, Gelderland en Overijssel door overstroomingen, tenge volge van den h'oogen stand van het rivierwater geteisterd. Het is niet wel doenlijk hiervan een uitgebreid relaas te geven, omdat onze Tuimte daarvoor te beperkt is, maar we willen toch eenige geteisterde gebieden releveeren, teneinde den lezer een indruk te geven van de ramp, die een groot deel van ons vader land heeft getroffen, waarvan de finaïi- cieele gevolgen nog niet zjjn te over zien. Beginnen we met onze Zuidelijkste provincie. De stad Vsnlo biedt een troosteloozen aanblik. Behalve de hooger gelegen ge deelten, staat de geheele stad onder wa ter. Handel en, industrie liggen stil. De stad is geheel geïsoleerd en is van drie zijden nfet meer te bereiken. De stad is zonder electriciteit en gas. De voed selvoorziening der bevolking is een ern stig probleem. De meeste winkels zijn ondergeloopen, gesloten- en onbereikbaar. Bakkers 'en slagers kunnen hun bedrijf niet .uitoefenen. De .kazerne aan de over zijde van de Maas is o ndergeloop en. De soldaten zijn naar de eerste étage ver huisd. De toegebrachte schade aan han del, industrie, huizen, laiiderijen etc. is enorm. Treurig -is de toestand in de Roer-

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1926 | | pagina 1