Zierikzeesche Nieuwsbode De vrouw zonder hart 440e Staatsloten], B IJ VOEGSEL behoorende by de Tun Maandag 28 Deo. 1925» no. 11330. lilt Stad en Provlnoic HAAMSTEDE. Woensdagavond j.l. hield de afd. „Haamstede en Burgh" van de vereeniging „Het Groene Kruis" een al gemeene ledenvergadering in hotel Bom. Tegenwoordig waren 31 leden. Behandeld en goedgekeurd werd de begrooting voor het jaar 1926, terwijl besloten werd het magazijn aan te vullen mei twee rieten ligstoelen en een kinderledikaat. Het be stuur werd gemachtigd tot aankoop earner tweede ligtent, wanneer aanschaffing daarvan noodzakelijk moeht blijken- De aftredende bestuursleden, de dames J. L. Bolle en A. Bom en de heeren W. G. Boot Wz. en S. W. Vis werden herkozen, terwijl inplsats van dhr. J. v. d. Vate Jz, die als zoodanig bedankt heeft, werd be noemd mevr. van Binsbergen. Als leden der commissie tot nazien der rekening over het jaar 1925 werden benoemd de heeren L. J. Blom, P. van Nieuwenhuijze en L. M. Blom. Uit het magazijnboek blijkt, dat van de verschillende artikelen een druk gebruik gemaakt wordt. SGHERPENISSE. Vergadering van den gemeenteraad, gehouden op Maandag 21 Dec. j.l. Voorzitter de burgemeester. Te genwoordig alle leden. In verband met de omstandigheid, dat de voorzatter over weinig tijd te beschikken heeft, worden de notulen der vergaderingen vam 6 Oot. en 24 Nov- aangehouden. Een schrijven van den directeur van de waterleiding, meldende, dat per 30 Juni 1925 een rente is verschuldigd van f5557,28; een schrij ven van Ged. Staten, meldende, dat over het jaar 1924 voor de wa.renkeurimgswet f39,27 te veel is betaald. Proces-verb aal van kasopneming bij den gemeente-ont vanger OP December j.l. In kas was f8306,47. Het verslag en de balans, winst en verliesrekening van de N.V. Water leiding-Mij- Tholem, over 1 Dec. 1923 tot en met 31 Dec- 1924, zal aan de raads leden ter lezing worden gegeven. De voorzitter deelt mede, dat de twee op gaande bpomem op het speelterrein ach ter de school Zijn verkocht voor f 6,50. Naar aanleiding van een adres van Joh. Bijnagte e. a, om 0011 schoollokaal in ge bruik te mogen nemen voor een op te richten mannenkoor, wordt besloten dit verzoek in te willigen, mits de kosten van verwarming, verlichting en schoon, houden van het lokaal voor rekening der vereenigiog komen. Op een verzoek van D. Brand om verhooging zijner wedde als havenmeester, wordt met algemeens stemmen afwijzend beschikt. Aan den ge- meente-veldw,echter-K: Hanse, wordt we gens buitengewone uitgaven in zijn gezin in dit jaar een gratificatie van f50 ver leend. Een schrijven was ingekomen van liere buisleiding aam de Waterleiding moet aansluiten. De voorz. zegt, dat in dit verband verwezen kan worden naar art. 4 der Bouwverordening, bepalende, dat alle woningen, gelegen binnen 25 M. van de buisieiding, moeten aanhuilen. De heer Ooms zegt, dat hij voorstelt, in verband met dit ingekomen stuik, af te wijken van de agenda en tegelijk het op treden van den burgemeester, inzake de waterleiding op 13 Nov. j.l., te bespreken en te vragen waarom in de Raadsver gadering van 30 Oct. j.l. niet is geant woord geworden? De voorzitter zegt, dat de uitvoering van de verordening bij den burgemeester behoort en het niet bin nen het bereik van den raad is daar over te spreken, hij wil zich houden aa,n het adres-Kievit. De heer Ooms zegt, dat de raad van de agenda afwijken kan. De heer De Wilde wijst er op, dat de burgemeester reeds in 1923 gezegd heeft te zullen aansluiten als de Maatschappij de buisleiding betaalde. Eerst nu zijt ge aangesloten, waarom heeft dit zoolang gesleept? De voorzitter zegt, dat hij over de aansluiting met den Directeur gepraat heeft. Deze kom de buisleiding niet vooir rekening van de Mpij. leggen voor één huis. Later is er nog eens over gepraat. Het ging nog niet. Toen heeft hij Wet in den Raad van Beheer gebracht en daar besloot men tot aanleg omdat er nog een woning was: dus werd het uitbrei ding. De heer De Wilde vraagt of den kortsten weg genomen is De voorzitter zegt dat dit werk van den Directeur is. De heer Politie zegt het treurig te vin den, dat om den burgemeester een ple zier te doen, de wed- Kievit binnen de verplichting i s gebracht. Ik heb mijn' in lichtingen van den burgemeester van Sta- venisse en die wist er niets van dat U de buisleiding kreeg. De voorzittefVan den burgemeester. van Sta.ven'sse? De heer Pollie: Wel niet rechtstreeks, maar ik kan dat gerust zeggen De voorzitter verklaart dat hem geen plezier gedaan is, want hij betaalt f 70 watergeid. De heer Pollie vindt het verschrikkelijk, dat de mensehen in den Patrijzenweg, die een paar jaar geleden om de leiding ge bedeld hebben, die niet kregen en toen regenbakken moesten bouwen. Nu worden ze weer gedwongen om aan te sluiten bij de Waterleiding- De voorzitter zegt, dat indertijd de 12 o/o niet gegarandeerd was. De secretaris licht desgewenscht i toe dat B. en W. in verband met de 1 bouw plannen aan den Patrijzenweg dqor- trekking van de buisleiding verzocht heb ben. De directeur had machtiging om zonder medewerking van den Raad van Beheer uitbreidingen ter hand te nemen, wanneer 12 o/0 der aanlegkosten gegaran deerd waren uit de opbrengst der wa terpenningen. Dit was niet het geval. De buisleiding kwam niet en dearom moesten er regenbakken komen. Thans is de 12 o/o ook niet tein volle gegarandeerd, het scheelt niet veel, en is de buisleiding er 1 en moet men aansluiten- De voorzitter zegt, dat de 12 o/0 zoo of zoo gegaran- 1 deerd is. De menschen beloofden aan te sluiten, doch trekken nu terug- De heer den hoofd-ingenieur van den Rijks-water staat te Goes betreffende in. gebruik ne- ming dpor de gemeente van het post- Ooms vindt het verloop vreemd: de voor haventje te Gprishoek en een adres van 1 zitter wilde zich houden aan het adres C. Bevelander e.a. betreffende verbete- Kievit, en nu zitten we al in den Pa ring v,an den waterafvoer in de Kleine trijzenweg. De voorzitter Zeide straks, Loo, worden tot eesne volgende verga dering aangehouden. Besloten wordt de begrooting voor 1925 te wijzigen met een vermeerdering van ontvang en uit gaaf van f5568,67 r\ Verder wordt met algemeene stemmen besloten tot uitbrei ding der algemeene begraafplaats en daarvoor een stuk bouwland aan te koo- pen naast de bestaande begraafplaats van den heer J. Duijnhouwer alhier, voor de 1 Ooms, dat hij de leiding heeft, waarop som van f4000 per 37 A. 24 c.A. Nadat de heer Ooms zegt dat de voorzitter den de voorzitter nog heeft medegedeeld, dat vertegenwoordiger zelf den vertrouwens- hem een verlof is toegestaan van 25 man van den Raad heeft genoemkl. De Dec. tpit en met 10 Januari a.s., wordt secretaris deelt als vertegenwoordiger dat hij alleen de uitvoering van de ver ordening heeft, doch de verordening spreekt voortdurend van B. en W. In de eerste plaats wil hij gaarne weten of op 13 Nov. j.l., de 80 fa was bereikt en vraagt dit aan den vertegenwoordiger? De secretaris geeft dhr. Ooms in over weging, die vraag te stellen tot den voorzitter. De voorzitter zegt den heer en kwam1 toen op pl.rrt. 75 a 76 o/o. Waar er op 1 Januari '25 reeds 75 o/o was geweest, schreef hij den Directeur- hoe het nu eigenlijk was. Van hem kreeg h|ij bericht, dat er feitelijk maar ipl.ro. 73 o/o was, doch dat om de gemeenten ter wille te zijn er inroic alles bijgenomen was, zoodat er was pl.m. 83,9 o/0. De heer Ooms meent, dat dus van hooger- hand geen druk is uitgeoefend om dwin gend op te treden. De voorzitter: Ja, de verordening was 13 December 1924 in werking getreden, een vol jaar is verloopen. Aansluiting is verplichtend. De heer Ooms begrijpt niet dat de voorzitter de notulen geteekend heeft. Daarin staat, dat de voorzitter zelf zeide hoe meer men er in roert, hoe meer het riekt. Vjroeger kw:am het in den raad en nu niet. Zelfs geen antwoord j in de vergadering van 30 Oct. De heer De Wilde verklaart in de wethoudersver- giadering voorgesteld te hebben eerst, hen af te handelen, welke ontheffing ge vraagd hadden in 1924. Het scihjijnt dat U met de wethouders, althans met mij, een loopje hebt genomen. Ik vroeg naar het percentage, doch kreeg geen antwoord, later probeerde u het voor te stellen alsof B. en W. een besluit ge nomen hadden. De voorzitter: U wilde met het geknutsel beginnen- De heer De Rijke en ik waren daar niet voor. Een bepaald besluit was er wel niet. De heer Ooms begrijpt niet, waar een be- sluit noodig voor is. Er is altijd gezegd, woTden we niet lastig gevallen, dan niet dwingend optreden. Die gemeente had j contract met de Mpij- nopens percen- t tages 1 Jan. '24 70 tyoi 1 Jan. '25 75 o/o, t 1 Jan. '26 80 o/o enz. De Mpij. nam aan dat we 80 o/o hadden, en in dat ver band was optreden onnoodig. Zelf hebt U in Dec. 1924 gezegd, dat er 75 o/0 was. Waar er dus geen druk van hooger hand was, vindt hij het optreden laak baar. De voorzitter zegt, dat het tevre- 1 den zijn van de Mpij- meer welwillend heid was om reductie te behouden. Er was maar goed 72 o/0. De heer Pollie vindt dat dit niets ter zake doet, daar de Raad van Beheer tevreden was met percentages en aannam vam 80 o/0. De voorzitter zegt, dat de raad van Beheer niet tevreden wqs met de per centages, maar algeheele aansluiting wil de. Voorgelezen wordt een brief van de Gezondheidscommissie, waairin aange drongen wordt op algeheele aansluiting- De heer Ooms zegt, dat die brief geda teerd is op 3 October j.l. en vraagt waarom die dan niet in den Raad van 30 October is ter tafel gebracht? Boven dien moet de Gezondheidscomm. maar gehoord worden. Ged. Staten hooren ook den Raad over jaarwedden, maar als het e;r op. aankomt heeft de raad op die jaarwedden geen invloed. U hebt meer genomen dan het contract met de kopij en stelt daarom het volgende voor: De Maatschappij te verzoeken om de men schen. welke gedwongen zijn geweest hun handteekening te plaatsen voor aan sluiting, alsnog gelegenheid te geven dit te herroepen en de ingekomen aanvra gen om ontheffing niet verder af 'te wik kelen. De voorzitter zegt dat de brief gericht was aan B. en W. en dus niet in den Raad behoefde. De beer Den Engels man steunt dit voorstel. De voorzitter zegt bij aanneming art. 70 van de Ge meentewet te zullen toepassen. De heer Ooms vindt 't goed. Het voorstel wordt hierop aangenomen met 5—2 st., tegen de heeren V.an Tilbeurgh en De Rijke. De voorzitter deelt mede art. 70 te zui len toepassen. Hierop werden herbenoemd Staten geantwoord, dat dit jaar reeds beter is voor de maatschappij dan het vorige, dat de provincie geen zegging schap heeft over de arbeidsvoorwaarden omdat het rijk dit regelt en dat inzaike de Zondagsrust Ged. Staten hun volle aandacht zullen schenken. De heer Brandsma (a.r.) zal Slechts no,ode voorstemmen voioral omdat niet voldoende Zondagsrust wordt toegepast. De heer Overhoff (s.d.a.p.) zegt dat de maatschappij 26 vrije Zondagen geeft en er wettelijk maar 12 moet geven. Maar spr. dringt er met klem1 op aan, dat de maatschappij de organisatie zal erkennen inplaats van te onderhandelen met leden van het personeel zelf. De 'heer Kodde (St.-Geref.) zegt dat men de tram niet kan missen, maar zal toch tegenstemmen, omdat men Zondags zooveel rijdt, terwijl in de mobilisatie de dienst dien dag wel stil kon staan. De heer Onderdijk (s.-d.) komt op tegen overdreven Zondagsrust, men mag de menschen niet hinderen van de tram gebruik te maken; dan komen er bussen waarvoor de wegen te smal zijn. Namens Ged. Staten wijst de heer Die- lemian (ar.) er op, dat de meeste tram wegen in moeilijkheden verkieeren. Men mag het publiek belang niet onderge schikt maken aan persoonlijke inzichten, als b.v. op godsdienstig gebied. De dienst regelingen enz. staan onder goedkeuring van den minister. Tegen het voorstel stemmen alleen de 3 leden der Staatk. Geref. partij. Vervolgens kwam aan de orde 't voor stel van Ged. Staten om af te wijzen de verzoeken van de besturen van het Cen traal genootschap voor kinderherstel - lings- en vaeantiekolonies, gevestigd te Amsterdam en de R.K .Vereeniiging voor kji-ndervaeantie- en herstellingsoorden te Egmond aan Zee om subsidie voor den bouw en de inrichting van koloniehuizen. Mevr. Bergsma wees op het groote belang van deze huizen in den strijd te gen de t.b.c. en s-telde voor een ieder der adresseerend-e v-ereenigingen f 1000 toe te kennen. De heer De Baare wil rekening hou den met het aantal verpleegdagen voo; uit Zeeland gezonden kinderen en komt tot een subsidie voor de eerste vereeni ging vgn f 15000 en voor de R.-K ver eeniging van f 250. De heer Wallien (c.-h.) kan zicth als medicus volkomen met het verieenen van steun tfereenigen en vindt het niets erg als *hel aannemen van een der amende menten het gevolg zal hebben dat de staten consequent handelen en dan ook terug komen op hun besluit om zich niet garant te willen stellen voor een op te richten sanatorium in Zeeland. Verschillende heeren bepleiten nog sub sdidie, waarna de heer Dusseldorp (c.-h.) namens Ged. Staten het afwijzend voor stel vet'dedigt en o.a. zegt dat men dan de subsidies voor de verpleging der kin deren beter kan verhoogen. Het voorstel van mevr. Bergsma wordt verworpen met 27-13 en dat van den heer de Baare met 24—16 stemmen. Vervolgens werd aangenomen 't voor stel om voor de kosten van electr.iificatie van de Noordgroep en de eilanden N. en Z.-Beveland -een leening aan te gaan van ten hoogste f 2,500,000 tegen ten hoogste 5 o/0 rente per jaar en met aflossing in 40 jaar. In de des middags voortgezette ver gadering werd op nieuw ter tafel ge bracht het voorstel van Ged. Staten om het bedrag van f 400,000 dat verleden jaar ter beschikking werd gesteld voor het schip nooit bouwen. Spr. dringt aan op het aannemen van het voorstel zonder uitstel. De verschillende heeren die be zwaren hebben, zeggen voldaan te zijn, waarna het voorstel z.hs. werd aangeno men, onder applaus. De zitting werd daarop door den voor zitter in naam der Koningin gesloten. de vergadering gesloten. OUD-VOSMEER- Vergadering van den gemeenteraad, gehouden op Dinsdag. 22 Dec. j.l. Na afhandeling der ingekomen stukken, komt -aan de orde een adres vam mej. de wed. Kievit, houdende ver zoek om bericht, of zij op een particu- rnede. dat hij vóór 13 November niet op de hoogte was van het percentage, na 13 j Nov. heeft hij als vertegenwoordiger ge- informeerd en kreeg toen een opgaaf van 278 aangesloten perceeien, hetgeen op de 331 aansluitbare ruim 83 o/() was Hij meende zich te vergissen, ging en kele perceeien buiten beschouwing laten FEUILLETON. Oorspronkelijke Holl. delective-rom'ain door R. J. BRANDENBURG. tot lid van het Weezen-Armbestuur, dhr. i de aanschaffing van een ferryboot voor M. C. Polderman, en de heer A. C. v- de lijn VÜissingen-Breskens te verhoo Tilbeurgh tot lid van het Algemeen Arm- gen tot f 500,000. bestuur de heer Jac. Aarnoudse, tot lid Over dit voorstel was Maandag nog van het fonds Huijsen v. Kattendijke, de 1 in de afdeelingen vergaderd en was een heer M- A. Vermet. Met de bank van algemeen verslag verschenen echter zon Nederl. gemeenten zal een rekening-cou- der antwoord van Ged. Staten. Het voorstel wordt uitvoerig namens waarna de Ged. Staten verdedigd dioor den heer van Rompu (r.-k.) die o.a. zegt, dat j niet de adviseur doch Ged. Staten ver leden jaar het bedrag op f 400,000 raam i Dien morgen, een stra-lenden zonnedag maaktenr wij ons laatste en eenigste tochtje hier. Met een miniatuur-tramme- tje, waarvan het hijgende locomotiefjie telkens korte, eigenwijze stooten gaf, re- den wij naar Zoutelande. Onderweg moesten wij waarachtig nog een keer overstappen, net als bij een heuschen trein. Langs een kronkelend landwegje, j dat de conducteur ons aanwees an- ders hadden we het zeker niet gevon- den- kwamen wij in het aardige dorpje waervan de voor 't meerendeel houten huizen vlak tegen de hooge duinen aan- j liggen, waartegen hun helgeschilderde kleuren pikant afsteken. Wij klommen naar boven, op den top van een duin, waartegen typische vil latjes met roode pannendaken waren ge bouwd. Dear zagen wij de wijde zee en hoorden duidelijk haar eindeloos lied, een lied van leven en dood. Zoo ver het oog kon zien, strekte zich de deinende watervlakte, waarop tal van scheepjes dobberden, uit. Arthur vertelde mij, dat het de Vlissingsc^e vissehersvioot, be mand met Arnemuider visschers, w;as, die daar voer om de schatten der zee in de netten op te halen. Reeds 's morgens om vier uur waren zij uit de haven ver trokken. Brrr, rilde is even. Een zwaar bestaan, zei Arthur, en het levert weinig op. Maar die menschen zijn gelukkig met hun werk, hun vrouw en hun kinderen. Zij verlangen geen weelde. j Wij liepen over het vlakke strand, waar de ebbende golven een spoor van water f en wier achterlieten en tallooze kwallen lagen, net koeken van gelatine, met inktachtige pe.airse figuren versierd. Links van ons was de muur van blonde, schaars begroeide duinen, rechts de zee. En over alles koepelde de strakke, helderblauwe hemel, vol licht. Ik rekte mij uit, voelde mij vol levens kracht en levensvreugde, lachte om de meeuwen, die boven ons hoofd duikel den en de lucht vervulden met 'hun schel gekrijseh. Ik begon te zingen, een v.roolijken En- gelschen song en toen ter afwissel ing een sentimenteel liedje. Het was heelemaal niet mooi, ik heb geen stem, zo-oa's mijn vriendin Tilly, die op avondpartijen het gewillig slachtoffer is Ik kan niets op 't gebied van kunst. Maar Arthur vindt het gelukkig niets erg. Hij liep in gepeins verzonken voort en zei plotseling: Die mijnheer moet wel een bijzon der goede kennis van den heer Vam Mo len zijn geweest, dat de bankier iederen rent-overeenkomst worden aangegaan tot een maximum van f 7000, vergadering wordt gesloten PROVINCIALE STATEN VAN ZEELAND. In de Dinsdagmorgen voortgezette zit ting vain Zeeland hebben naar aanleiding van opmerkingen in de afdeelinjgen Ged. avond op een bepaald uur naar de Witte ging. Ja, en anders zou deze hem ook niet zoo ma-ar mee naar zijn kantoor heb ben genomen, op zoo'n gek uur. Die -mijnheer X. heeft beslist zeer dringende zaken met hem te bespreken gehad en heeft hem daarom zeker opge wacht en gevolgd. i— Vindt je het dan niet vreemd, dat niemand hen samen zou hebben gezien op straat? Och, zij kunnen direct een zijstraat hebben ingeslagen en bovendien in zulk een menschenvolte als 's avonds in de Spuistraat pleegt te ioopen, verdwijnen 2 menschen als spelden in een hooiberg. -- Ik dacht dat je er aan twijfelde, dat hij de moordenaar was.... -- Dat doe iik ook, maar het tijdstip de breedgerande hoed en dat de kluisdeur dicht was ik heb in een der bladen gelezen,, dat de deur niet open stond, el was die wel ontsloten. Het kan zijn, dat X. de deur achter zich didhtgetrok- ken heeft. Hij zou dan den directeur hebben willen doodschieten en de knal van het scfaot zou dan zeker niet naar builen zijn doorgedrongen. De hevige schrik en de hartkwaal van den 'heer Van Molen maakten gebruik van het wapen overbodig. Och, het is niet meer dan een hypothese! Ik dacht, dat je je niet met deze misdaad zou bemoeien. Het is sterker dan mijn voornemen, antwoordde Arthur, maar laten wij er nu in elk geval maar niet meer over praten. de, de adviseur had meer gewild-; spr. begrijpt niet de brutaliteit van den direc teur van de Zeeland, want die werf kan Wij kwamen dien middag laat aan de lunch en genoten daarna van een kleine siesta. De avondbladen leerden ons alleen, dat de politie de begrafenis' van het slacht offer had toegestaan, en dat deze droeve plechtigheid den volgenden daig zou pla.ats vinden, en verder, dat de geheim zinnige heer zich niet lh,ad aangemeld, welk feit Arthur's veronderstelling scheen te bevestigen. Hé, jammer, zei Arthur, nu zal oom Van der Heule morgen wel naar de be grafenis zijn en de stemming in huis zal van zelf niet heel vroolijk w'eZen- Dat treffen wij niet. HOOFDSTUK II. RECHTZAKEN, Vioor den politierechter te Breda wer den Maandag 21 dezes- o.m. de navolgen de zaken behandeld en uitgesproken: Mis handeling: M. B., van beroep schaapherder, wonen de te Poortvliet, had zicto te verantwoor den dat hij op 18 Oct. 1925 te Tillen opzettelijk en gewelddadig A. v. A. met een mes, -althans scherp voorwerp heeft geslagen, gestoken of gesneden en daar door bloedend heeft verwond en pijnlijk getroffen. Als getuigen werden gehoord A. v. A. en W. S., beiden landbouwers- knecht te Poortvliet. De beklaagde die verschenen was, ontkende het hiem ten laste gelegde feit te hebben gepleegd. Het requisitoir van den Officier van Jus titie luidde i n deze zaak 3 maanden gev. str., en de uitspraak van den Politie rechter 2 m. gev.str. Vervolgens stond dezen bekl. nog te recht wegens mishandeling van M. v. T., veldarbeider te Poortvliet, door dezen op 16 Aug. 1925 opzettelijk en gewelddadig te 'slaan. Dit feit ontkende bekl. eveneens. Het hielp bekl. echter niet, want zoowel de eisch van den Officier van Justitie als de uitspraak van den Politierechter Juidde f 25 b. subS. 25 d. h. Bedreiging. W. v. A., van beroep land- bouwersknecht, wonende te Poortvliet, had zich te verantwoorden dan hij op 20 October 1925 te Poortvliet, M- B. met doodslag, afthans met zware mishande ling heeft bedreigd, door, terwijl hij zic|h diens onmiddellijke nabijheid bevond met een geopend mes op dreigende wijze te zwaaien en een stekende beweging naar diens lichaam te maken, waarbij hij hem toevoegde: „Je moet kapot". Ne het hooren van twee getuigen, eischte de Officier van Justitie 1 w. gev.str. De uitspraak van den Politierechter wafs f 25 b. s. 25 d. h. 3e klaaae. Trekkingen van 21, 22, 23, en 24 Dee. 1825. Prgzen van £45» 5603 5654 14268 44294 14303 5630 14253 14288 44297 5646 44258 44293 44298 ZEETIJDINGEN. ZIERIKZEE, 23 Dec. Uitgeklaard: zeil schip „Jantine Fennegine", kapt. W. v. d. Veen, met steen van Vreeswijk naar Londen. MARKTBERICHTEN.' Op ,,De» e« Beuk"., Den volgenden morgen kwam om ne gen uur de. auto) voot, welke door Arthur was besteld, deze wilde mij een paar mooie pieltjes op Zuid-Beveiand laten bewpncleretn-, vam welk eiland hij veel houdt. Wij zouden d am Ln Bergen-op- Zoom den middiag-sneltrein nemen. Met de gebruikelijke goede wensehen van den hotelier en diens vriendelijke vrouw en Vam het personeel, verlieten wij ons hotel en even later vloog de snelle autp, de bagaige voorop bij den chauffeur, door Vlissimgem heen. Spoe dig hadden, wij; Middelburg bereikt en stoven Wij, ma even een 'blik op 't fraaie stadhuis te hebben geworpen wie dat niet heeft gedaan, -is te Rome geweest Coöperatieve Yelllag Zleriksee. Velling van 24 Deo. QROOTE VEILINQ. KIPBIEREN f 11,10. Dito Barnevelders f 11,45. Dito kleine f 8, KLEINE VEILINQ. KIPBIBREN f 10,50 f 11,70. BENDEIEREN f 10,—. Alles per 100 itnki. Aanvoer 2150 stuks eieren. BOTER 11,04 It I 1,20. Dito afwekende f 0,88. Aanvoer 187 pond. Stoonunlvelfabrlek „De.Dulf". Prijs der boter f 1,35 per pond. zonder den Paus te hebben gezien den weg over maar den Moedam, een wetg door het water heen. Wij reden dppr Goes en waren ver rukt pvex den aambiik van de maagdelijk teere en blanke kerk, naast 't krachtig, stoere, manlijke sttadihuis. Ik kom niet gauw onder bekoring van bouwwerken, maar dit was eem heerlijke combinatie. In het dprpje Kloetimge hielden wij even stil. Hier lag im het midden van het marktveld een waterdrinkplaats vanpaaT- den stil te droomen in den zomer morgen, omzoomd door een dubbele reeks hooge boomen en met rechts van den weg de eenvoudige kerk, waarheem door boomkruinen overhuifde gangetjes leiden- Er was geen sterveling te zien op straat, wel achter de gordijntjes der huizekems. De stilte leefde -in het dorp em de poëzie. Ik keek Arthur aan, wij zeiden niets, dat zou de rust gestoord hebben. Dam reden wij door Wemeldinge, een dorp van niets dan boerenhofsteden verscholen te midden van veel groen, en 'n lange, rechte dorpsstraat. Tante Jane zou hier zeker zenuw achtig wprden vam die stilte, merkte ik op. Het is hier pok niet zoo druk als im Londen, wiel? zeide Arthur. 1 Ik schaterde het uit, het was gewoon weg geen vergelijking. Wij snelden weer vport, op wegen die Opstaken uit de lage landen en bereikten Bergen pp-Zoom mog tijdig genoeg om daar de lunch te gebruiken. Toen naar den trein! (W\rjTdt vervolgd).

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1925 | | pagina 5