Zisrikzeesche Nieuwsbode De vrouw zonder hart. B IJ VOEGSEL behoorende by de ▼uii Maandag 21 Deo. 1925, no. 11328. ""'BITITE W L A N P. EEN DRAMA. Een dramt dat zich met groote snel heid afspeelde, heeft Dinsdag plaats ge had in het kabinet van den rechter van instructie te Sarreguemines (Frankrijk). Eenigen tijd geleden werden bij de bankfirma Koeh te Sairrebruck verduis teringen gepleegd ten bedrage van eani- ge honderdduizenden francs. De heeren Cahn, vader en zoon, die in de firma zijn geïnteresseerd, werden er van ver dacht de daders te zijin, temeer daar zij beiden de wijk hadden genomen. Toen de oudste der heeren Cahn onlangs in zijn woning terugkeerde, werd hem ver zocht voor den rechter van instructie te verschijnen. Daar had een ondervra ging plaats in tegenwoordigheid van een griffier. d,en directeur der bank, die door zijn advocaat werd ^bijgestaan, en den verdediger van beklaagde. Daar de heer Cahn schuldig werd bevonden, wilde men tot zijn arrestatie overgaan, doch daar hij een borgstelling aanbod ,'beslioot de rechter ven instructie hem vrij te laten. Cahn deed toen alsof hij zijn portefeuille te voorschijn wilde halen, maar trok een revolver en loste vier schoten op de aan wezigen. De advocaat van den directeur der bank werd doodelijk getroffen, de anderen kwamen met den schrik vrij. Chan was intusscheïi het raam uitge sprongen op de binnenplaats. Hij werd daar bloedend aangetroffen en stierf des middags, naar later bleek niet tengevolge van zim wonden maar door het vergif, dat hij even vóór dat hij uit het venster sprona. tot zich had aenomea. Uit Stad en Provlnole. ZIERIKZEE. Van de firma Janssens Bierens te Tilburg, Stoomververij en Che mische Wasscherij ,De Regenboog", agent firma Joh. den Boer, St.-Domusstraat al hier, ontvingen wij voor 1926 een fraaie maandkalender, met als schild een re productie naar een schilderij van Pieter de Hoogh. Men verzoekt ons opname van het volgende: Donderdag 14 December vergaderden de deelnemers aan de Hervormde Lees portefeuille. Er bleek voldoende animo te bestaan om tot de oprichting over te gaan, zoodat daartoe besloten werd. Al gemeen werd goedgevonden dat de naam der vereeniging zal zijn: „Algemeen Lees gezelschap Zierikzee". Hoe meer leden zich alsnog op geven, des te beter voor het welsla gen der vereeniging en voor den inhoud der portefeuille. Immers de portefeuille zal bestaan ui/f verschillende pTachtige week- en maandtijdschriften, welker in houd nog vermeerderd kan worden, als nog nieuwe leden toetreden. De porte feuille zal éénmaal per week worden ingeruild, terwijl éénmaal in de 14 dagen een leesboek wordt bijgevoegd. Besloten werd, de contributie ook bij gedeelten te innen wat wel naar veler genoegen zal zijn. Na gehouden stemming, bleken gekozen te zijn tot bestuursleden, da hee ren: J. L. Legemeate, voorzitter; C. M. de Pooter, penningmeester; W. J. van Schelven, secretaris; J. W. van Oeverew en Ds. G. J. Waardenburg tot commis- sarisnen. Het bestuur zal tot taak hebben, het geven van goede lectuur; het bepalen op welke wijze een en ander zal plaats vinden; het zorgen1 voor het financieel© gedeelte, enz. Zoo nu en dan zal door middel van een vergadering, voeling ge houden worden met de leden. POORTVLIET. Woensdagavond j.l. gtaf de muziekver. „Kunst nasr Kracht" in de zaal van P. Geene haar tweede uitvoe ring'. De zaal w;as propvol, een bewijs, dat het streven der vereeniging op prijs wordt gesteld. Jammer, dat het controle- FEUILLETO N~ Oorspronkelijke Hoil. detective-romen door R. J. BRANDENBURG. bestuuT schitterde door afwezigheid. De leden gaven Wijk, dat zij ernstig gestu deerd hadden. Ónder' leiding van den D"<- recteuT werden de muzieknummers op j verdienstelijke wijze ten gehoore ge bracht. Het laatste nummer „Groet aan Poortvliet" gecomponeerd door den Di recteur J. Horst, viel-zeer in den smaak. De muzieknummers werden afgewisseld door een drietal blijspelen. De tooneers ten ontvingen ook een welverdiend ap plaus. Dé opmerking moet gemaakt wor- den, dat enkelen zich voor overdrijving i moeten wachten en het publiek leere zich nog rustiger te houden. Een gezellig bal besloot den prettigen avond. RECHTZAKEN Ter openbare terechtzitting van den Politierechter te Middelburg van 15 Dec. 1925, werden o.m. behandeld de navol gende zaken, en wel tegen: H. de R., 39 jaar, arbeider, wonende te Oosterland, beklaagd van mishandeling van J. W. de Graaij, op 20 October 1925 te Oosteirland. Eisch: vrijspraak. Uitspraakvrijgesproken. M. de G., echtgenoote van P. de G., 43 >aiar, wonende te Zierikzee, beklaagd van beleediging van L. Olte, op 9 Nov< 1925 te Zierikzee. Eisch: f 10 b. s. 10 d. h. Uitspraak f 10 b. s. 10 d. h. K. F., landbouwer, 57 jaar, wonende te Oosterland, beklaagd van wederspan- nigheid en mishandeling, gepleegd tegen den in functie zijnden rijksveldwachter D. Bolier, op 5 Nov. 1925 te Nieuwer- kerk. Eisch f 25 b. s. 25 d. h. Uitspraak: idem. Voor de Arr.-rechlbank te Breda werden vorige weck o.m. de navolgende vonnissen uitgesproken: .1. v. P., Sl-An- naland. oplichting, f 400 b. subs 2 m. h.; M. R., St.-Aannaland. medeplichtig heid aan oplichting, f 400 b. s. 2 m. h.; J. D., Scherpenisse, overtreding Vuur- wapenwet, appèl Kantonrechter. Tholen, f 25 b. s. 10 d. h.; D- J. B. K, Sint- Maartensdijk, ontucht, 1 jaar en 6 m. gevangenisstraf met bevel tot gevangen neming. ZIJN EIGEN KIND GEDOOD. De Rotterdamsche rechtbank heeft uit spraak gedaan in de zaak van den 24- jarigen timmerman H.S., wien ten laste was gelegd, dat hij' op 25 Juli 1925 zijn dochtertje, Hubrina S„ geboren 3 Mei 1920, zoo zwaar lichamelijk letsel heeft toegebracht, dat de dood daarop is ge volgd. De rechtbank achtte beklaagde schuldig aan het ten laste gelegde, maar achtte hem niet toerekenbaar en gelastte zijn plaatsing in een krankzinnigengesticht voor een tijd. één jaar niet te boven MALVERSATIES TE BERGEN OP ZOOM. De rechtbank te Breda heeft uitspraak gedajan in de zaak tegen C. J. A. v. L., gewezen gemeentesecretaris van Bergen op Zoom. Wegens verduistering van geld in dienstbetrekking is bekl. veroordeeld •tot 1 jaar en 6 maanden gevangenisstraf. De eisch was 2 ja,ar. Mededeel tn^en nlt de oude rechtspraak te Zierikzee. m- Enkele malen kwam het ook voor, dat de cipier van 's-Gravensteen gevonnist word, omdat hij, hetzij opzettelijk, hetzij door zorgeloosheid, gevangenen had la ten ontsnappen. Een geval van dien aard is reeds door ons medegedeeld. In. 1568 kwam iets dergelijks voor, toen niet min der dan drie personen door zijn onacht zaamheid gevlucht waren. Deze waren Heer Lambrecht Maertensz, priester, die gevangen zat wegens een misdrijf tegen de zeden, een Antwerpsch koopman, die voor schulden gevat was en eene non uit het klooster Kerkwerve (Sint Jan ten Heere) op Walcheren, die uit haar - convent gevlucht was en als afvallige hier in verzekerde bewaring zat. De on achtzame steenbewaarder kreeg hetzelf de vonnis als bij, zijn voorganger is ver meld, maar werd voorts onbekwaam ver klaard om het cipier schap meer te be dienen. Hoofdstuk I. In Holland In 1569 werden twee broeders, Adriaan en Jan Huyïgensz., beiden blind geboren en behoorende onder de parochie van Haamstede, door den Rentmeester-gene raal be-Oosten-Schelde vervolgd, omdat zij 'bekend hadden, reeds 4 of 5 jaren zich van de Oude Kerk afgescheiden en met eenigé aanhangers 'er Nieuwe Leer omgegaan te hebben. Ofschoon zij te dier zake van den vicaris van den Bis schop van Middelburg vergiffenis had den verkregen, werden zij toch nog door Schepenen van Zierikzee veroordeeld eene boete te betalen, hun leedwezen over hun misstap te betuigen, aan het Sacraments-gilde te Zierikzee en te Haamstede twee kaarsen van twee pond was te geven en gedurende zes Zonda gen achtereen den dienst en het sermoen te hooren. Erger verging het in October 1569 zeke ren Dirk Andmiesz., kramer, geboren te Oorschot in de Kempen, oud 36 jaren, die zich reeds twee jaar aan den Katho lieken ©eredienst onttrokken had en kort tevoren te Vossemee-r een dochtertje had gewonnen, dat hij nieit had willen laten doopen, terwijl hij zich tin. 1568 door Mennonieten had Laten herdbopen. Hij werd op een schavot voor 's-Gravensteen onthoofd, zijn. lichaam op een rad en zijn hoofd op een staak gesteld. Twee andere afvallige personen, die berouw hadden getoond, brachten er het leven af en kregen in 1-J69 boeten, enz., terwijl in 1570 ook nog "enkele .vonnissen in geloofszaken gewezen werden, o. a. wegens het niet laten doopen van kin deren. Den 15 Juni 1571 werd Renger Cornells Rengers veroordeeld in een boete, het meubelen van zijin huis en het logeeren van een soldaat, oradal hij' zijn huis ge sloten had gehouden en zijn meubelen vervoerd, om geen Spaansche soldaten te moeten huisvesten. In dezelfde rnaanid werden ook twee andere burgers wegens een soortgelijk feit beboet. Op 25 Augustus 1571 werd Anthonis Heyndrixz. uit Vlaanderen, metselaar, die ongeveer 14 jaar tevoren zich van de Katholieke kerk afgescheiden had en zijne 2 kinderen van 12 en 7 jaar ongedoopt had gelaten, in een boete veroordeeld en zijne kinderen door bemiddeling der Overheid gedoopt, terwijl hij zijne dwa ling moest herroepen en in Sint-Lievens- Monsterkerk voor de processie gaan, blootshoofds, barrevoets en met linnen kleederen aan en een kaars van 2 pond offeren. Den 21 Maart 1572 werd iemand we gens mishandelingen enz. voor zijn leven naar de galeien verwezen en gebannen uit alle Nederlanden. Op 12 Februari 1575 werd Pyeter Claesz. alias goedt Pyeter, wegens man slag te Ouwerkerk, voor 's-Gravensteen onthoofd. Den 10 Juli 1579 werd Abraham Jansse in eene boete veroordeeld, omdat hij, in 1578 te Brouwershaven getrouwd zijl* de, de geboden te Zierikzee niet had doen aflezen. f Op 2 November 1580 werd Claes Blom- me, schippersknecht, die zijn schipper en diens zoontje verraderlijk over boord geworpen had, zoodat Zij verdronken en daarna een groote som gelds uit het 1 schip gestolen had, levend verbrand, j Den 28 Nov. 1586 werd mr. Ma er ten Amandi, alias Coninckx, géboren in Vlaan deren, die binnen de stad in 't geheim de Roomsehe religie uitoefende en de mis bediende, uit Zeeland gebannen bin» men 8 dagern In 1591 werd Adriaan Claas Cornelissea van Klaaskinderkerke, die in 1573 iemand had gedood, veroordeeld om een jaar lang aan de werken van het land van Schouwen te arbeiden en God, de Justitie en de familie van den verslagene om vergeving te vragen. Werd in den Katholieken tijd dikwijls als "straf een bedevaart opgelegd, in 1598 vindt men aangeteekend, dat daarvoor in de plaats werd gesteld het Jeveren van een zeef tarwe aan elk der 4 hier toen bestaande godshuizen, n.l. aan het Heilige Geesthuis (het weeshuis), het Oude Mannenhuis, het Gasthuis en het Leprozenhuis, of een geldelijke vergoe ding van f 14 aan elk dier instellingen. In 1599 werden een paar personen in een viervoudige boete van 10 pond ver oordeeld. omdat ze op hun bruiloft, te gen de ordonnantie, meer dan 25 perso nen hadden genoodigd en ieder dier per sonen meer dan 10 schellingen verteerd had. In 1601 werd Levine Wiliems uit Hul sterambacht. 'berucht van tooverij, die in de stad en in Schouwen heel bijzondere dingen verricht had, voor 14 jaren ge bannen, na het grondgebied der stad vóór zonsondergang en Zeeland be-Oos- ten-Schelde binnen 3 dagen verlaten te hebben. In 1602 deed zich een gelijk geval van tooverij voor, toen Jacoba Hoobicx, vrouw van Lieven Keuye, voor 7 jaren gebannen werd en de stad en Poortam bacht voor zonsondergang moest verla ten. Toen zij de brutaliteit had in 1604 terug te keeren en „de ghemeente ge werden es een grouwel ende scrik", werd zij tof levenslange gevangenschap ver oordeeld. Dat ook straatschenderij van de lieve jeugd gestraft werd. bleek in 1604. Ver scheidene jongens hadden met steenen de glazen bij den Franschen schoolmees ter (nu het huis C 78) ingeworpen. De geplaagde schoolmeester had daarop een der jongens, nog met een steen m de hand, te pakken gekregen en in zijn school duchtig afgerost. Toen de mees ter naderhand het huis van den vader van dien jongen voorbijging, had de laat ste den schoolmonarch een pot water over hel lijf geworpen. Tot straf werd de jongen veroordeeld in een geldboete en de reparatie der gebroken glazen, al les te betalen door den vader van den veelbelovenden knaap. In 1610 werd Jan Matthijsse, kleerma ker, die aan 2 vrouwen trouwbeloften had gedaan, veroordeeld in een boete van 40 pond en om 8 dagen te water en brood in den donkeren put (een kelder van 's-Gravensteen) gelegd te worden. In 1611 werden de leden der rederij kerskamer te Haamstede, die in het open baar de gans getrokken en vele ongere geldheden bedreven hadden, veroordeeld in een boete van 40 pond. In hetzelfde jaar was de rederijkers kamer van Oosterland op een Zondag met blazoen en. gecostumeerd door de stad komen rijden en had door het op straat zingen en het plegen van andere ongeregeldheden schandaal en ergernis gegeven. Zij kwamen er af met een boete van f 20. i In 1613 had Mayken Ieman Boenaert, daartoe aangezet door haar vader, haar mén Jan den Brouwer vergiftigd; maar dochter en vader waren gevlucht. Den 4 Mei 1618 werd Wouter Jansse, die in zijn huis samenkomsten van Room sehe personen gehouden had, tot een boete van f 200 veroordeeld en ieder der deelnemers, ten getale van 40 ook beboet met f 25 ieder. De Caemere van Rethorica te Zierik zee werd 25 Januari 1619 in een boete van 40 pond veroordeeld, omdat zij op j publieke plaatsen als de Breede brug, personen had laten loopen met zotskap j pen en andere ongeregeldheden had doen bedrijven. Op 26 Mei 1623 werd Willem Pat te I Haamstede tot 10 schellingen bot^e ver- j oordeeld, omdat hij gedurende het on- j langs voorgevallen oproer in het land van Schouwen den stadhouder der Land wacht onbeleefd en oneerbiedig met woorden bejegend had, tegen de ordon nantie van de Staten van Zeeland op het stuk van de wacht, i (Wordt vervolgd.) VAN HEINDE EN VE»T op korten afstand van het lijk. De we duwe van Siki is van meeaing, dat hij vermoord is door een Griekschen herber gier, Jummi genaamd, die van Siki 20 dollar moest hebben voor geleverde drank en die hem gedreigd had „te zul len krijgen" indien hij niet betaalde. Teneinde zich wat tegeo de hevige koude te beschermen, had e«n huisgezin te Eiilsen bij Rheine (D.) een ijzeren pot met kolen in de voorkamer neergezet. Den volgenden dag vond men den man en een kind dood te bed. Zij waren in den kolendamp gestikt. De toestand der vrouw is bedenkelijk. - De Koningin-Moeder van Italië, iMar- garetha, prinses van Savoije, (geb. 20 Nov. 1851) is lijdende aan longontsteking. De Kon. familie is gewaarschuwd.^ - De Temps beval hef haast onge looflijke bericht u'it Konstantinoipel, dat 8 Turken ter dood veroordeeld zijin en 48 tot levenslange dwangarbeid, wegens- het dragen vain de thans door Angora verboden fez! Ingevolge een verzoek door de bui- tenl. consuls, hebben Japansche troepen Moekden in Mandsjoerije bezet, teneinde de buitenlanders te beschermen tegen muiterij en plundering door de soldaten van de Chimeeschen generaal Tsjang-tso- Lin. - Door een hevigen brand is de beurs te Bordeaux gedeeltelijk vernield. De schade is zeer aanzienlijk, maar men is er in geslaagd de kunstwerken te redden. - Donderdag jJ. hebben zich over midden- en Oost-Duitschland geweldige sneeuwbuien ontlast, die vooral 't spoor wegverkeer danig in de war gestuurd hebben. De sneltrein uit Koningsbergen kwam 11/2 uur te laat te Berlijn aan en andere treinen uit Leipzig, Frankfort en Stettin waren 40 minuten over tijd. Be halve in de Beiersche Alpen vriest het echter nergens meer. - De correspondent van de „Times" te Genève maakt melding van hevigen sneeuwval over geheel Zwitserland, waar door vertraging is ontstaan in den trei nenloop en sterken vorst. - Een Reuter-telegram meldt, dat Har- ley Morriss, de eigenaar van hef buiten het Kraaiennest te Pippingford wegens ongeoorloofde handelingen tegenover jon ge meisjes is veroordeeld tot 2 jaar gevangenisstraf met „hard labour" (ruw gevangenis-wérk) en een jaar gewone ge vangenisstraf. Zijn vrouw werd wegens medeplichtigheid tot negen maanden met „hard labour" veroordeeld. VERSCHILLENDE BERICHTEN. Wij waren den vorigen dag te Vjis- singen aangekomen en omdat de zee ruw geweest was, had ik mij' onprettig gevoeld, daarom zouden wij de reis niet terstond voortzetten, maar hadden ons geïnstalleerd In hotel „Noordzee Boule vard", vlak bij< het standbeeld van den grooten Nederlandschen zeeheld, Michiel de Ru'ijter. Ik was spoedig weer opge knapt en den avond na den dag van aankomst had ik mijn diner alweer met smaak genuttigd en zaten wij onder het neergelaten zeil in de witgelakte arm- stoeltjes te genieten van ons kleintje koffie en van het heerlijk gezicht op de Schelde. Telkens klonk het gillen van de stoom fluit van een schip, dat om den hoek kwam aangevaren, en dan schoot een der kleine Hollandsche of Belg. loods- bootjes uit het haventje met een snel- treinvaarlje op het schip af, draaide bij en als een mier zagen wij dan den loods tegen de verschansing, di.e als een muur uit het water oprees, omhoog klau teren. De lucht was vervuld van de zee en geurde frisch en kernig, als naar avon tuur. De ondergaande zon trok oranje- en liiastrepen langs de bank die uit hel westen uit de zee kwam opstijgen. Wij' zaten beiden te peinzen. Nog één dag gezellig met Zijn bedden en dan zou den wij vertrekken naar „Den en Beuk", de buitenplaats van Arthur's oom den broer van Zijn overleden moeder Al- bert van der Heule. Dan zou ik kennis maken met de Hollandsche familie van mijn man. En daarom had ik er op aan gedrongen om hier te blijven tot ik ge heel de oude weer was, want ik wilde graag een goeden indruk maken. Sinds de dramatische gebeurtenissen die mijn verloving met lord Cornway ver gezelden, zijn ruim vijf jaar verloopen. Tante Jane, die een tweede moeder voor mij is, zegt, dat ik een heele dame geworden ben en aan den klank van haar stem kan ik wel hooren, dat zij dat nooit van mij had verwacht. Er klinkt werkelijk eerbied uit. Ik ben na mijn hu welijk heusch wat gezefter geworden, maar overigens ben ik nog precies de zelfde als vroeger en mijn humeur laat nog steeds niels te wenschen over behalve wanneer dit mij te pakken heeft gehad. Want gisteren was ik werkelijk om uit mijn vel te springen. Wij1 waren aanvankelijk van plan ge weest, Arthur en ijk, om eerder ons be zoek ann Nederland te brengen, maar de groote oorlog stuurde dit plan in de war. Eenigen tijd nadat wij waren ge trouwd, moest Arthur \in dienst. Ik heb ook altijd van die stroppen, dit woord zou tante Jane nu toch zeker niet erg passend vinden voor Lady Comway, maar ik kan het niet afloeren ze toch te gebruiken. Arthur werd, ongetwijfeld vanwege zijn buitengewone scherpzinnige eigenschappen, bij den bijzonderen speur- dienst ingedeeld en heeft zich daarin ten zeerste onderscheiden; hij heeft merk waardige, interessante avonturen beleefd en misschien vertel ik er later wel eens van, al vind ik het ook niet leuk, dat ik er niet bij geweest ben. Een baby heb ik nog niet. Het spijt ons heel erg. En nu zeg ik er geen woord meer over. i „Wat ben je stil", zei Arthur plotse- ling, ben je nog niet heelemasl opgekik kerd" i Arthur is altijd vol zorg voor mij, wat natuurlijk niet meer dan een staaltje van Zijn plicht als echtgenoot is. Om die zorg zooveel mogelijk te verlichten houd ik mij meestal heel dapper, als ik eens wat i heb, wat gelukkig maar zelden voorkomt, j Maar nu voelde ik mij zoo lekker als kip en ik antwoordde in het Hollandsch: „Ik zit over je zonden na te denken". „Bravo!" zei Arthur met een warme schittering in Zijn oogen. Uit Lemberg wordt gemeld, dat Stei- j ger is vrijgesproken van den moord op- den Poolsehen president. Het vonnis ver wekte een geweldige opschudding in de stad. -- „De Matin" verneemt uit Fez, dat Abd-el-Krim een voorjaarsveld tocht over het geheele front voorbereidt Battling Siki, de Fransche Senega- leesche bokser is, naar thans gemeld wordt, gevonden op een trottoir in de ongunstig bekend staande New-Yorkschi wijk Hells Kitchen". Een revolver lag Hij weet, dat ik mij ontzaglijk veel moeite gegeven heb om de reusachtig zware Hollandsche taal naar behooren te leéren spreken. Want dat i« me iels, hoor, dat Hollandsch! „Ik dacht dat ik altijd zoo ongelukkig ben, eerst omdat je zoo gauw na ons huwelijk bij mij weg moest, en nu weer met die ellendige zeeziekte!" Er zouden duizenden vrouwen in Europa de helft van haar leven willen igeven, als zjj zoo ongelukkig waren als jij', meende Arthur glimlachend. Hij speelde met zijn trouwring, éts wat hij bijzonder graag schijnt te doen. De tranen sprongen mij in de oogen en ik streelde zijn knie. Ik ben vreeselijk ondankbaar, zei ik zacht. Je bent mijn lieve vrouw, antwoord de hiji Kijk eens hoe prachtig de zon schijnt aan den overkant van hef water. De dalende zon scheen tot afscheid haar gouden hand te leggen op 't stadje en de duinenrij, die wij heel klein in de verte over het zilveren water zagen, een paar schoorsteenen staken als de pijpjes van een kinderstoommachine omhoog in de heldere blauwgrijze lucht. Is het overal in Holland zoo mood? vroeg ik. Het is een heerlijk land, een land om veel van te houden, het is moeders- land, antwoordde Arthur. Er klonk rumoer van stemmen binnen de restauratie-zaai door de omhoog ge- Het berouw dat op tijd kwam. Te Vel- seroord zou Donderdag een paartje in den écht worden verbonden. De rijtui gen stonden reeds voor, maar wie eer kwam, de bruidegom niet. Men ging op onderzzoek uit en toen bleek het, dat de bruidegoim 's morgens half acht ver trokken was. Hij had meegedeeld in Haar lem een postuum te gaan koopen, maar keerde niet terug. Kanen gesprongen. In de legerplaats Oldébnoek is de werkman Dekker uit Heerde levensgevaarlijk gewond; een ka non sprong uit elkaar bij 't afgaan van het schot. De man, gehuwd en vader van twee kinderen, werd per zieken-auto naar het Sofia-ziekenhuis te Zwolle overge bracht, waar hij eenigen tijd later is overleden. Onbewaakte overweg. Op den onbe- wa akten overweg bij den Elshof te Gaan deren, gemeente Doetinchem, is Woens dagavond een groote vrachtauto door een trein gegrepen en vernield. De beide in zittenden, de heeren Van den Akker en Geven, uit Dinxperlo, werden zwaar ge wond opgenomen. De heer van den Ak ker is een kleiin uur daarna overleden; de heer Geven, wiens bedde armen werden afgereden, is iim het ziekenhuis te Ter- borg opgenomen. De machinist van den trein heeft zoo krachtig geremd, dat de Westinghouserem er door vernield werd. NiettehVim was de stoot zeer hevig; stuk- kén van de auto zijn ongeveer 300 M. verder teruggevonden. Het middendeel der auto lag 150 M. van het kruispunt. schoven ramen. Ik keek om, een viertal (heeren stonden te praten en druk te ges- ticuleeren om een opengeslagen courant, zeker het avondblad, dat juist door een kleinen jongen, die een heelen stapel aan een riem op zijde droeg, was gébracht. Arthur tikte den ober, die net met een tafeltje had afgerekend en vlug nader trad en vriendelijk lachend vroeg wat wij wenschten. Arthur bestelde nog twee koffie. De ober -bracht de kopjes, doch -niet dan na even met het groepje heeren te hebben gesproken. Toen hij de koffie neergezet had, bleef hij staan, het servet over den arm, én zeide: Heeft u het al gehoord? Gisteren avond in Den Haag een bankier vermoord. Do couranten staan er vol van. Breng ze me straks maar eens, zeide Arthur en 9tak een sigaret op, terwijl ik de klontjes verdeelde en ons beiden van melk voorzag. Heeft het diner mevrouw goed ge smaakt? vroeg de obter. Uitstekend, ober, antwoordde ik. Het was erg lekker. Ik zag, dat de ober glunderde, het compliment aan den ho telhouder straalde blijkbaar ook op hem af en hij repliceerde galant: Mevrouw spreekt al uitstekend Hol landsch. (Wordt ueróolgd).

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1925 | | pagina 5