Zierikzeesche Nieuwsbode B IJ VOEGSEL Uit Stad en' Provinoie. Sriavii m een Schouwenaar, waarmede in den verkiezingsstrijd zoo veel reclame is gemaakt en waardoor velen hun stem1 op V.-IX uitbrachten, is bedrogen uitgekomen. Op het igieheele program is niets te vinden, die zelfs in die richting heenwijst. Uitvoerig en met kennis van zaken behandelde spr. in groote trekken de po litieke geschiedenis der laatste kwart eeuw en wees er op, dat langzamerhand de staatsbemoeiing en gemeente-inmen ging meer en meer om zich heengrij- pen, welke leeran waar wij heengaan als dag 10 December j.l. in hotel „Juliana" 1 oip deze wijze wordt voortgegaan. Spr. een algemeene ledenvergadering gehou- daarna nog een lans voor de gees telijke vrijheden van ons volk, dat in zijn behoorende bQ de Tan Haan dag 14 Deo. 1925, no. 11325. ZIERIKZEE. Door den Algemeenen Ne- derlandschem Politiebond werd Donder den. De vergadering werd geopend door den voorzitter, dhr. Haring, Inspecteur van Politie. Deze heette de leden en in het bizonder den heer Brons, Commissa ris van Poliiitie alhiier, hartelijk welkom'. Daarna deed de wind. secretaris, de heer van der Velde, gem.-veldwachter, voor lezing van die omgekomen stukken. Breed voerig werd besproken het request, het welk e enigen tijd geleden aan den gie- mieenteraad te Zierikzee was ingediend door het hoofdbestuur, ten einde ver betering in den maatschappelijken toe stand van de politie-ambtenaren te ver krijgen. Verscheidene leden voerden over dit onderwerp het woord en gaven hun groote afkeuring te kennen, waarop be doeld request was behandeld en gene geerd. Bovendien bespraken verschillende leden de wijze waarop door verschillen de raadsleden de post „Politie" bij de laatste 'gemeente-begrooting as ter sprake gebracht. Op voorstel van den voorzitter werd met algemeene stemmen besloten het hoofdbestuur uit te moedigen te pro testeeren tegen het niet behoorlijk ter sprake brengen van 't ingediende request. Hierna werd het woord gegeven aan den heer Brons, Commissaris van Politie, ten e inde zijin lezing te houden over „Het nieuwe Wetboek van Strafvordering". Breedvoerig behandelde spr. eenige arti kelen, welke een groote wijziging hadden ondergaan en voor den politie-man van belang waren. Nadat spr. te kennen had gegeven, dat hij' zich gaarne beschikbaar stelde in de komende vergaderingen nog maals over bedoeld Wetboek te spreken, eindigde spr. zijn lazing. De voorzitter dankte daarop den heer Brons voor zijn leerzame en zoo voor den politieman van belang zijnde lezing. Bij de rondvraag deed de voorzitter mededeel ing, dat de eerstkomende Prov. vergadering in de maand December te Zierikzee gehouden zal worden. Nadat nog eenige punten van huishoudelijke*» aard waren behandeld, werd de verga dering door den voorzitter gesloten. Wij ontvingen een brochure, getiteld: Het verdrag met België in strijd met 's lands belang", uitgave van f nationaal comité van actie tot wijziging van het verdrag met België, waarin besproken worden de inhoud van het verdrag en de economische en politieke gevolgen daar van. Als bijlage aan deze brochure is toe gevoegd een kaart van Zuid-Nederland, Noord-België en een gedeelte van West- Duitschlandi, met een schema der kanaal- verbindingen iin het Tractaat genoemd, en van de in nauw Verbond daarmede staande waterwegen. Ook is een kaart aangehecht van de Wester-Schelde an hare diepte voor het scheepvaartverkeer naar Antwerpen. Donderdagavond trad in hotel „Ju liana" speciaal voor de -jongeren in den Vrijheidsbond, op, de heer Groenewout, da welbekende spr. voor den V.Ö., die ook nu weer op, uitnemende wijze, zooals wij dat van hem gewoon zijn, de beginse- selen van die partij helder en klaar heeft uiteengezet- De heer S. Ochtman, de voorz. der club van de jongeren in den Bond, heette de aanwezigen in het bijzonder dhr. Groenewout, hartelijk welkom en zette het doel dezer bijeenkomst, uitbreiding zien te verkrijgen van de nog jonge or ganisatie, uiteen, waarna hij het woord gaf aan den spreker. Reeds meermalen heeft hier de heer G. in beeldrijke taal het liberale beginsel en zijn verhouding tegenover dat van andere parteijn uiteengezet, zoodat wij dunkt ons, hiervan geen melding behoe ven te maken. Het was voor de jongeren onder ons bestemd, teneinde hen weg wijs te maken op de politieke baan. We willen echteT wel enkele passa ges uit de goed doorwrochte rede aan stippen, en wel deze, waar spr. de hui dige kabinetscrisit besprak en de mis lukte poging van Mr. Marchant om een ministerie te vormen uit de democratische elementen van de V.-D,, S.D.A.P. en R.-K- partij. Spr. releveerde hoe de kabinets formateur bij het zoeken naar twee an dere groepen, met wie hij samen een regeering zou willen vormen, de hand uitgestoken had naar de S.D.A.P. en de R.-K. Toenadering tot de eerste gToep was begrijpelijk, daar de nabuurschap met deze partij tot de grootste vertrou welijkheid had geleid, zoodat de eene groep niet meer van de andere was te onderscheiden. Samenwerking zoeken met de tweede groep, de R.-K. partij, verbaasde meer. Van V.-D. zijde had men in de Kamer bij de stemming over den gezantschap spoat bij den Paus een hou ding aangenomen, die niet slecht bedoeld maar toch Ieelijk gedaan was. Daar de Kath. groep niet uit 31 democraten be staat, maar uit mannen van conservatieve en meer vooruitstrevende richting, die echter één zijn met elkaar op den grond slag van het Katholicisme en op niets anders, kon hir. M. geen kabinet samen stellen uit democraten, terwijl bovendien de R.-K. afschrikten van samenwerking met de S.D.A.P. Wie verwacht zou heb ben, dat op het program van 16 punten van den heer M. in de allereerste plaats zou voorkomen „Nationale Ontwapening" vergaderingen en vereen Lgingen zich vrij moet kunnen uiten om dragers te kunnen zijn van een apostolaat. Met een aan sporing tot de jongeren, zich aan te sluiten bij den bond der jongeren in den V.B., eindigde spr. zijn toegejuichte rede. Niemand kwam in debat, waarop de voorzitter deze bijeenkomst sloot. Voor het Nutsdepartement trad Vrij dagavond in de Concertzaal op mir. A. W. Kamp uit Den Haag, die, nadat de voorzitter der afdeeling, de heer Prakke, hem had ingeleid, eenige komische en dramatische verzen en gesprekken ten gehoore bracht. Mr. Kamp is hier een goede bekende geworden, naar wien men graag komt luisteren, omdat zijn mimiek en voor dracht de meesten onder de Nutsleden zeer boeien. Op geestige wijze blijk gevend van scherpe visie op 's menschen gewone een voudige leven weet hij b.v. de tegen stellingen in een he/der licht te plaatsen en wel zoodanig, dat ze tijdens zijn voordracht worden mede beleefd. In „de IJsberg" heeft de heer Kamp iets heel moois gegeven. Het gelukte hem zijn toehoorders geheel bij het ge val te bepalen en te ontroeren door de wijze waarop hij de nog juist ontweken aanvaring van den Oceaanstoomer met een drijvende ijsberg schetste. Het laatste stukje was een juweeltje van fijnheid. Hij toekende den ouden ober in scherpe lijnen voor ons geestesoog en deed diens wereldwijsheid op komische Wijze uitkomen. Wij sluiten wis gaarne aan bij het „au revoir" dat de voorzitter der afdeeling den spreker aan het einde der voordrach tenreeks toeriep en waarmede de toe hoorders instemden. RENESSE. Donderdagavond gaf de Zangvereeniging „V.E.O.S." Ln de zaal van den heer Telle eene zanguitvoering voor hare donateurs. De opkomst was schitterend. Het tekstboekje bevatte een keur van zangnummers, een blijspel in één bedrijf „Tante en Nicht" of de Hu- welijkscandidaten. Voorts een operette ,,'t Jaar". De dilettanten gaven door hun uitvoering, blijken va:n ernstige studie. Het timbre der liederen en de intonatie lieten niets of althans weinig te wenachen over. De teekens en figuren werden goed in acht genomen en het tempo werd geen enkele maal verstoord. Krachtig en opgewekt klonken „Het Lied", „Veedrij- ven" en in ,,'t Woud". Lieflijk, zacht en zeer zuiver „Avondklokken". „Sneeuw klokjes" ofschoon uitstekend gezongen, kon wel wat gedempter toon verdragen. „Viesper", voor een 3-stemmig dames koor werd heel goed vertolkt. „O, lief lijk Land" en vooral het leuke „Lied van het Gangspil" werden zeer verdienstelijk ten gehoore gebracht, „'t Gezelschapslied" werd in een flink tempo krachtig en op gewekt gezongen. De dilettanten hebben zich blijkbaar toegelegd in hun studie op het goed-geaccentueerd uitspreken der woorden, wat als een groote verdienste kan worden beschouwd. Met lof kan gesproken worden over het blijspelletje dat levendig en vlot werd afgespeeld. De operette ,,'t Jaar" was uitstekend ingestudeerd. De spelers heb ben eer van hun werk en het krachtig applaus bewees, dat ze naar aller genoe gen was voorgedragen. Een wooord van lof mag hier niet onthouden worden aan mej. J. Beije—Jonker, die den zang in de operette op zeer verdienstelijke wijze i met het orgel begeleidde. Tot slot een j schitterend Tableau Vivant, voorstellende het „Jaar". De burgemeester was zeer zeker de tolk der vergaderden, toen hij' èn den Directeur, M. Jonker, èn de leden van „V.Z.O S." hartelijk dankte voor den genotvollen avond door hen aan de do nateurs verschaft. Het was in één woord 'n welgeslaagde, schitterende uitvoering! 3.45 en wel van af 9 tot en met 18 Deciember. Het aantal uren met zonne schijn bedraagt aan de vijf hoofdstations slechts 281/2, dat is dus nog geen uur per dag! De regenval bedraagt normaal 61 m.m., hoewel ook hieroip vrij groote afwijking» kunnen voorkomen. Het aantal dagen mot sneeuw bedraagt gemiddeld slechts 3. Op 30 Nov. hadden we vo-lle maan; de avonden en nachten in het begin en tegen het einde van December zijn dus licht. Het weer belpaalt in deze maand i> sterke mate of er nog op het land kan worden gewerkt of niet. Strenge vorst, zoowel als overvloedige regenval, hou den de bodembewerking tegen, vooral op de minder doorlaatbare en zwaardere gronden. Waar mogelijk, verdient laat ploegen aanbeveling, dit met 't oog op de goede bestrijding van onkruid en het Vert>eteren van de structuur van den bodem door de vorst. Het omploegen van akkers welke met sneeuw zijn be dekt, moet zeer worden ontraden; deze smelt dan n.l. minder goed, waardoor de bodem in het voorjaar langer koud bfijft dan moodig en gewenscht is. Akkers, waarop men het volgende jaar zomer vruchten wil telen, worden, evenals de moestuin, bemest. De stalmest wordt ver spreid en ondiep ondergeploegd- Kunst meststoffen waarvan de waardevolle be- standdeeien door snelle ontleding ver vluchtigen of uitspoelen, worden thans niet gegeven. Zeer strenge vorst, vooral als er geen sneeuw ligt, ziet de boer niet gaarne, omdat daardoor groote schade kan ont staan tengevolge van het uitvriezen der planten. In het algemeen zijn onze ver edelde gewassen minder winterhard dan de oude z.g. landrassen. Winterrogge kan desnoods nog wel worden gezaaid. Met het snoeien en veiplanten van hoo rnen kan men in December nog door gaan, waaxbij natuurlijk rekening wordt gehouden met de weersgesteldheid. Hoe meer de tijd voortschrijdt, hoe grooter ook de kans op bevriezen. Op natten bodem moet men met het verplanten van boo men en heesters wachten tot het voorjaar. In het bijzonder wordt de noodige aandacht aan de vruchtboomen besteed en de werkzaamheden van November voortgezet. Afgeleefde en sterk door kanker aangetaste boo men moet men rooien ©n verbranden. Jonge, gezonde hoornen betrekt men van goed bekend staande adressen. Van het allergrootste belang is daarbij de keuze van de soorten: vele landbouwers zullen bij de oplossing van dit vraagstuk de voorlichting van deskundigen (Rijkstuinbouwconsuienten, firuitteeitkundigen e.d.) niet kunnen ont- beren. Als een uitstekende hulp in den strijd tegen de insecten moeten sommige vo gels beschouwd worden. Op welke wlijze men deze gevederde vrienden kan lokken en beschermen, kan men leeren uit de van tijd tot tijd verschijnende, zeer be 5. Zijin het opcenten of zijn de centen op! 6. Bloemlezing uit het klachtenboek der gasfabriek. De data, waarop de lezingen zullen worden gehouden, alsmede de namen der docenten zullen nader worden bekend gemaakt. Verder vestigen wij1 met nadruk de aandacht van belangstellenden er op, dat het slechts een voorloopig program ma is, en dat het getal der lezingen hoogstwaarschijnlijk met eenige tiental len zal worden vermeerderd. Het bestuur der bewaarschoolvereen'- ging is uitgenoodigd het college van cu ratoren te vormen en zoodra dit college zal zijn samengesteld, zullen wij in dit blad den naam van den secretaris be kend maken, opdat zij, die den cursus wenschen te volgen, zich daartoe kun nen aanmelden. De geesten ontwaken en de weten schappen bloeien Inderdaadhet is een genot om te leven!!! INGEZONDEN STUKKEN. (Buiten verantwoordelijkheid der redactie). Copy wordt niet teruggezonden. St.-Maartensdijk, Dec. '25. Mijnheer de Redacteur, Beleefd verzoeken wij een plaatsje voor het onderstaande in uw veelgelezen blad, waarvoor bij voorbaat onzen oprechten dank. De bedoeling van dit ingezonden stuk is, onv, zoo er geen verandering komt, de ingezetenen van St.-Maartensdijk te organiseeren, ten einde een gezamenlijk verzet te beginnen tegen de hooge prij zen, zooals die hier voor de loonbakkerij in de eerste plaats en verder voor alle bakkersartikelen gehandhaafd blijven. Br is toch welhaast geen enkel artikel meeT, dat zoo duur is als in den tijd van. de distributie. Het loonbakken te St. Maartensdijk echter blijft op 15 ct. per stuk, precies, zooveel als in den aller - duursten tijd. In dien tijd moesten de bakkers toch ook leven, dat spreekt van zelf, zoodat ze op het oogenblik, nu de prijzen van alle benoodigdheden aanzien lijk zijn gedaald, overvloedig verdienen. Tot nog toe hebben wij dit lijdelijk aan gezien; we rekenden er op, dat de bak kers toch ook wel eens zouden inzien, dat de prijzen verminderd moeten wor den, maar het is en blijft machten en tevergeefs. Op andere gemeenten is de prijs al lang op 12 of 10 cent bepaald, hier hoort men echter van niets. Niemand van de ingezetenen heeft nog een inkomen .als gedurende den oor log, niemand zeggen we, uitgezonderd de bakkers, die verdienen nog veel meer. Het spijt ons zeer hier tusschenbeide te moeten komen, wij schaden niet graag iemand in zijm broodwinning. Maar thans moet het wel en wij mogen gerust den moed daartoe bezitten, omdat de bak kers niet het minst maar eenige billijk hanna, d. van Jacob Dalebout en Johanna de Jonge. OOSTERLAND. Geboren: 4, Jannetje, d. van J. Dorst en J. F. v. d Have; 21, Cor nells, z. van A. de Bruine en W. v- d. Maas. Gehuwd: 13, J. de Visser, 27 j., en J. P. Viergever, 21 j. Overleden: 2, A. Dooge, 37 j., echtge- noote van L. Meerman; 5. J. Bakker, 60 weduwe van M. v. d- Weele; 26. D. d. Velde, 88 j., weduwn. van A. Guil- jaamse, eerder van P. Boot. BRUINISSE. Geboren: 13. Johanna, d. van D. Hanzen en H. van Popnring; 13. Marinus Johannes Hendrik, z. v. Jac. Joh. Boot en I. M. Kok; 90. Dingena Jo hanna, d. v. W. de Ronde an Kr. Joh. Jumtelet30. Dina, d. v. Joh.s de Waal en El. Krijger. Overleden: 12. Jozina Janna Kik, 18 d. v. L. Kik en A. Faasse; 13. Poulina Lemsom, 89 j., weduwe van Mart van Meurs; 15. Lisabeth de Waal, 67 j.# d. v. Joh. de Waal én L. de Lege; 22. Pieter Okkerse, 79 j., echtgen. van P. Bouterse, eerder weduwnaar van C. Boute rse; 23. Janna van der Haven, 91 j., weduwe van C. Kortvrieod; 25. Ddna Muller, 69 j., weduwe van Jac. Goudzwaard. ST.-PHILIPSLAND. Geboren: Jacobus Anthonie, z. v. J. A. Stols en A. J. Zan- dee; Jacobus Cornells, z. J. A. v. d. Rjeesst en J. Verstrate; Dina, d. v. J. Quist en C. J. Moerland; Gerard Pieter Adriaan, Z. v. L. J. van Nieuwenhuijzan en H. T. vi Poortvliet; Maria Izabelia, d. V. A. Moerland en H. A. Béurkons- Gehuwd: J. H. van Hoeve, j.m., 24 j. en EX W. Boudeling, j.d., 25 j. Overleden: Ajnma Mol, 14 j., d. r. J. Mol (overleden), en A. v. d. Bos; Jaco bus Cornelis, 5 dagen, z. v. J. A. v. d. Reest en J. Verstrate. STAVENISSE. Geboren: 26, Abraham, z. van Joh. v. d- Meer en Mart Wesdorp; 29, Helena, d. van L. den Braber en M- de Graaf. «1 Gehuwd: 5, Pieter M. Stoutjesdijk, 31 j. jm., en Philippine Quist, 25 j. jd.} 25, Laban J. de Rijke, 25 j. jm., en Elisabeth J. S. M. Hansens, 24 j- jd.} 25, Hubrecht Buijs, 29 j. jm. en Neeltje Gaakeer, 23 j. jd. Overleden: 24, Jacob v. Doezelaar, 72 j., wed. van Neeltje v. d- Werf. ST.-ANNALAND. Geboren: Jacobua, z. van C. van Houdt en J. de Waal; Krina, d. van J. Scherpeniase en P. van BeVeren; Rokufl Cornelis, z. van J. Rijnberg en L. Leune; Elizabeth Cornelia, d. van W- van Vossen en S. M. Moeliker; Neeltje Maatje Jaicoba, d. van M. C. van der Weele en L. Dekker; Hendrina Maatje, d. van W. van Moort en A. J. van Oost; Johasmis, z. van C. J. Bazen en M- Scher- ïanjywekkende mededeelingen van dien beid in dezen betrachten. Ons geduld is uit. Verzoeken helpt niet. Menigmaal moesten de bakkers in ONDERWIJS. Benoemd tot vakleeraar in boekhouden en handelsrekenen aan de R.-K- U.L.O- te Gouda, de heer P. J. Bijlo aldaar, vroeger te Dreischor woonachtig. OOSTERLAND. Door den raad dezer gemeente is als onderwijzeres aan de o.l. school alhier benoemd, mej. S. M. Suwijn van Zuidzande, no. 3 der voor dracht, met ingang van 1 Jan. 1926. Piantenziektekundigen Dienst Al hetgeen in den grond ziit en geen vorst kan verdragen wordt met een meer j stilte den wensch der burgerij in dezen of minder dikke laag bladeren, turfmolm, vernemen, alles tevergeefs. LANDBOUW EN VEETEELT. DECEMBER OF WINTERMAAND. December is een maand met groote temperatuurswisselingen; bij zuidwestelij ken wind is het weer in den regel zacht, ruimt de wind, dan komt er koude uit het noorden- Een vastelandswind geeft meestal vorst. De dagen korten in December nog slechts met 25 minuten. Op den lsten komt de zon op te 7.48 en gaat zijl om 3.50 onder; op den kprtsten dag, welke omstreeks den 22sten valt, verschijnt de zon om 810 boven den horizon en ver dwijnt zij om 3.47 onder de kim. Vpor het einde van de maand lenigen de dagen in den namiddag met 7 minuten, maar korten zij des ochtends nog met 2 minu ten. Het vroegst gaat de zon onder te turfstrooisel, strpo, dennentakken, e. d. bedekt. De bollen van hyacinthen en tul pen kunnen lage temperaturen vrij goed verdragen en hebben daarom geen zware bedekking moodig, integendeel, deze heeft Zelfs het nadeel, de bollen in het voor jaar te vroeg te doen uitloopen. Het in den provisiekelder of -kast aan wezige fruit, de aardappelen, kooien, enz. worden tegen de vorst beschermd door middel van papier, kleeden, e. d. Een en ander ziet men van tijd tot tijd na en het minst gave en aangestokene wordt natuurlijk het eerst gébruikt. Met het begieten van kamerplanten moet men in den winter voorzichtig zijn. Men geve nimmer ijskoud water, maar brenge dit steeds op kamertemperatuur. Stof op de bladeren verwijderen met een vochtige spons of lap. Naar wij uit goede bron vernamen, bestaat het plan den gemeenteraad om te zetten in een Volksuniversiteit. De proeven, genomen in de laatste verga dering, hebben aangetoond, dat van die transformatie de schoonste verwachtin gen mogen woTden gekoesterd. Het doel der omzetting is, om de wijs heid, welke gewoonlijk in een dergelijk college verkondigd wordt, in ruimeren kring bekend te maken, en tevens om de productiviteit der presentiegelden zoo hoog mogelijk op te voeren. Toen wij het bovenstaande hoorden verluiden, zijn we onmiddellijk op on derzoek uitgegaan, en uit het onderhoud, dat we met eenige vooraanstaande man nen mochten hebben, is ons gebleken, dat het gerucht waarheid bevat. De voor bereidende maatregelen zijn reeds zóó zeer gevorderd, dat we gemachtigd wer den het vooTloopig programma der les sen te publiceeren. Gedurende den win- tercursus, welke binnen korten tijd zal aanvangen, zullen de navolgende onder werpen op populaire wijze behandeld worden: 1. De wonderen der 50e eeuw of De droom van een raadslid. 2. Onzin, de voornaamste factor voor riehtig gemeentebeheer. 3. De vooTdeelen van zoogenaamde eere- baantjes en de daaraan door het pu bliek gestelde eischen. 4. De bestaansmogelijkheid van een hyde- park naast het Slingerbosch. Waar de bakkers reeds zoo lang in ruime mate hebben geprofiteerd, wen schen wij, dat de prijs van het loonbak ken wordt bepaald op 10 ct. per stuk eti dat verder alle andere artikelen in prijs worden verlaagd. Voldoen de bakkérs hier niet aan, zoo zal er door financiëelen steun van en kele ingezetenen een bakkerij worden gesticht, die klinkt als een klok. Alle artikelen zullen dan zoo goedkoop mo gelijk worden geleverd. Liever komén wij niet tusschenbeiden. Maar het moet hier. Wij verzekeren de bakkérs van St.-Maartensdijk, dat het ons •ernst is. Wij zijn besloten handelend op te treden, zoo de tarieven niet zooals boven gewijzigd worden. Echter willen wij ménschelijk zijn en eerst nog even waarschuwen, niettegenstaande er van billijkheid bij de bakkers niet in 't minst sprake is geweest. De bakkers zullen wel bégrijipen, dat, wanneer het tot oprichting van een der gelijke bakkerij moest komen, zulk een poging alle kans van slagen hoeft. De ingezetenen van St.-Maartensdijk hebben al lang gemopperd, het was maar: Wie grijpt de koe bij de horens. Welnu, zoo ver is het thans gekomen. Nogmaals Wijzen wij den bakkérs er jpp, dat het ons tn dezen ernst is, maar wij verzekeren ook, dat, zoodra «ij tegen over de ingezetenen meer billijk hand© len, Wij natuurlijk niet tot plannen, als boven, zullen overgaan. Het gaat er ons niet om, de bakkers te kwetsen of ze schade te berokkenen. Neen, het gaat ons alléén om de billijke eisch: Lagere prij zen, wat noodzakelijk is, want ieder in gezetene heeft een lager inkomen. U nogmaals dankend, Mijhheer de Re dacteur, velrblijVen wij, Hoogachtend, 'EcJür/* ligëSeï enen van St. -Maartensdijk. BURGERLIJKE STANDEN. Over de maand November. RENESSE. GeboTen: 7, Johanna Ulrika, d. van C. Dorreman en C. V-redenbregt; 7. Cornelia Plonoy Adriaantje, d. van M. C. Boot en J. W. van Klooster. NOORDWELLE. Geboren: 2, Krijn Wil lem, z. van I. Boot en C. Buitelaar; 10, Pieter, z. van L. Jonker en W. Knuijt. Overleden: 9. Jobina Maria Oosse, 2 j. ELLBMEET. Geb.: 11, Hubrecht Leen- dert, z. van Kornelis Job Verbos en Ka- taltne Wil lamina van Ast; 11, Geertje Jo- NuteëoCM. Overleden: Abraham Ridderhof, 77 j., wed. van Tannetje van der Klooater; Ma rina Prinfle, 63 j., ongehuwd; Adriana de Wilde, 73 j.,echtg. van Adriaan v. Moort. ST.-MAARTENSDIJK. Geboren: Her man, z. van H. Eahuis en N. M- Alme- kinders; Janna Jacoba, d. vaa W. Wie laard en J. H. op den Brouw; Cornélia Pieternella, d. van L. M. van Zetten en J. J. den Engelaman; Marinus, z. van A- J. den Engelaman en van J. M. Geluk; Izabella Geertruida, d. van H. J. Neliase en W. P. Voogt; Martinua, zoon van J. W. Hoek en M. M. Larooij; Jacobua Ba rend, z. van D. L. Hage en M- J. W. Rijnberg; Bartel, z. van C. Franke en J. C. de Witte; Jacoba, d. van C. van Houdt (Kloetiage) *n C. de Viet. Gehuwd: W. Vermaaa (Tholen) 20 j. jm., en J. J. C Oudealuija, 21 j. jd.; P. B. de Viet, 22 j. jm-, en A. W. Priem, 21 j. jd. Overleden: A. de Korte, 58 j., echtge noot van P. Kouwenberg; J. Beaufort, 79 j., ongehuwd. OUD-VOSSEMEER. Geboren: Johannes Willtem, z. V. J. Smallegange en T. Maar- tense; Abraham Johatuiis, v. P. uan 0\*erbeéke en H. Du ine; Jannetje, d. v. J. öerkhéij én M. M. Hendriks®, Anna Jacoba Catharine, d. v. E. C. dte Wilde «en S. J. Meulenberg; Johannis Petrus, a. v. G. Havermans en V. dé Moor; Antho- nus Petrus, z. v. C. P. de Koning J. A. Wijters; Adriana, d. v. P. van der Kloos ter en A. Aarnoudm Gehuwd: D. J. Lindhput, j.m. A» Mieijll, j.d.; C. Rosmolen, j.m. (té Eile- mjeiet) én D. J. Lindhiout, jjd.; C. P- Elenhlaas, j.m. te St.-Annaland én H. J. Bevelander, j.d. Ovierledén: Maria Johanna Bechtholt, 78 j-, echtgén. V. Js. GrofP»; Marinus Jacob Rijstenbil, 4 mnd., z. v. C. C, Rijstenbil en J. P. van dan Hoek. SCHERPEN ISSE. Gehore®: 15, Deendert Chriatiaan, z. van Cornelis Giljam en Adriana de Wilde; 26, Jozina Maria, d. van Adriaan Pieter Suurland en Adriana Aagtje de Witte; 26. Cornelia Paulina* d. van Willem Pleune en Adriana Davida Hage. 1 OverleUen: 15, Daniël Opree, 84 j., we duwn. van Janna Louwerina Lobbezoo. 24. Maria Frandsca van Noppen, 82 j., weduwe van Jacob Slager. THOLEN. Geboren: Pieternella Adriana, d. van I. Hoek—Quist; Marinus Cornelia Jacob, z. van E. J. Kosten—Middelhoek; Eliza Wühelmina Adriana, d. van C. H. Ch. de Wit—van Tilburch; Willem Adri aan, z. van P. J. Du inker—Griep; Anna Pieternella, d. van P. J. Eist—van Segge' len. Gehuwd: C. W. van de Sande en W< M. Besoo; J. H. Schot en J. P. Quist. Overleden: Tannetje de Rijke, 76 wed. van A. M. van Dijke; Chris toffe! Quist, 79 j. Levenloos aangegeven: Een d. van A.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1925 | | pagina 5