Zierikzeesche Nieuwsbode ABONNEMENTt Woensdag 9 Dec. 1925. zierikzeesche courant. ïfc jfg^su**£iï8. ADVERTENTIËN BINNENLAND. Hoest-Keelpijn Anga-bonbons' a FEUILLETON. D-Mineur. Winterhanden! PUR0L PrUa per 8 ramenden f 1,50, franco per post f 1,80. Voor hek buitenland per Jaar f 10,—. Afzonderlijke nummers 5 cent. YersohUnt Maandag;, Woensdag u Vrijdag tab 1—1 regeli 00 eti. tab i regelt en daarboven 30 eti. per regel. Seolemei «0 eti. p. regel. B(J contract belangrijke korttag. Ir lending ep den dag tab nil- gare TOAr II ore. BRAAT EN DE ZOMERTIJD^ De heer Braat spreekt in een. nota, naar aanleiding van het verslag der Tweede Kamer, ©ver rijn wetsvoorstel inzake den zomertijd als rijn meening uit, dat het verzetten van. den tijd met 40 inplaats van met 60 minuten, zoo als door an deren wiordt voorgesteld, voor het plat teland een hopelooze verwarring zal ge ven- De meening van eendige leden, dat dit wetsvoorstel overhtodig is, omdat een ver korte zomertijd ook mét de thans be staande wet verkregen kan worden is juist, aldius de heer Braat, doch hoewel op verkorting meermalen bij de betref fende Ministeries is aangedrongen, heeft de ervaring in dezen ons slechts groot» teleurstellingen bezorgd. In een bijge voegde nöta van wijziging 9telt de heer Braat als tijdstip van inwerkingtreding din plaats van 15 Juni 1925,. den dag van afkondiging voor. DE KABINETSCRISIS- H. M. de Koningin heeft heden ten pa- leize te 's-Gravenhage dr. J. Th. de Vis ser, voorzitter der Chr.-Hist. fractie in de Tweede Kamer, ontvangen en hem opdracht gegeven tot vorming van een parlementair kabinet. De heer de Visser heeft verzocht, <üe (opdracht in beraad te mogen houden. Uit Stad en Provlnole. ZIERIKZEE. Vanwege de afd. voor Schouwen—Duiveland der V.P.Z. werd Donderdag 3 December in de zaal van heit „Huis van Nassau" te Zierikzee, de pluim veeflim vertoond van den heer B. v. Asperen Vervenne. De voorz. der afd-, de' heer W. J. van Schelven te Zierikzee, opende de samenkomst welke, jammer genoeg, niet druk bezocht was. De heer van Asperen Vervenne hield daarna ter verduidelij king van 'de film eene voor nede. De film, die een goed beeld gaf van de Bedrijfspluimveehouderij in Ned., liet ons zien h>ever men reeds in de verschillende deeten van ons lanid ge vorderd is. We zagen de eendenhouders- bledrijven uit Noord-HolLaWd en de kip pen hou diörij in Barneveld in beeld en kregen ook te zien hoe het foikstatiion in Beekbergen alles in het werk stelt om de pluimveehouderij te helpen be vorderen. Zelfs Zeeland werd op de film niet vergeten, daar ook het bedrijf van den heer A. C. Hage te St.-Maartensdijk in beeld was gebracht. Het was voor de aanWezigen interessant, dat de film ons duidelijk liet zien, hoe de afzet van onze eieren naar het buitenband geschiedt. Duizenden eieren zagen we verhande len en inpakken, waarna ze werden ge bracht op de groote zeebooten te Rot terdam voor de verscheping naar Enge land, waarheen wekelijks eenige milli- oenen eieren gezonden worden. Jammer was het, dat het filmapparaat, waarmede we Ons moesten behelpen, niet voldoen de sterk was. Wanneer ook Zierikzee nog eens -geëlektrificeerd' wordt, hopen we deze film nog eens te zien. De voorzit ter maakte zich bij: het einde tot deri tolk der aanwezigen, toen hij den heer van Asperen Vervenne, hartelijk dankte voor hetgeen hij1 ons had laten zien. Wiji ontvingen van Van den Bergh's Fabrieken een exemplaar van de „Blue- Band"-kalen der voor 1926, met als schild een overbekende meisjesfiguur, dat „Blue Band" aanbiedt. HAAMSTEDE. Door dhr. W. C. de Vin is Maandagmorgen j.l. in de duinen onder deze gemeente een zee-arend geschoten. Deze kolossale en prachtig geweekende roofvogel heeft een vlucht van 2.30 M., terwijl de lengte van den punt der sna vel tot het eihde van den staart 0.9 M. bedraagt. Het dier, dat opgezet zal wor den, heeft veel bekijks, terwijl de .op brengst der bezichtiging ten goede zal komen aan do nagelaten betrekkingen der verongelukten van den TerschelJinger loodskotter. NOOBDWELLE. De verkoop van het Doos 60*90ct. Bij Apolh.en Drogisten. é*or J. M. 59 Coda. De tijd snelt voorbij, en voert op zijn vleugelen vreugde en leed, zonneschijn en duisternis mede. Het heden; hoe spoedig is 't vervlogen, 't Neemt dikwijls met al zijn grootere en kleinere belangen, al ons denken in beslag, het verleden is voorbij', en de toekomst in een ondoordringbare sluier gehuld. En toch, wat nu 't bedien is, hoe spoedig wordt 't weer bedekt door zachte nevelsluiers van. geheele of ge deeltelijke vergetelheid. Slechts enkele sehoone, dierbare ©ogenblikken doemen geheel helder uit dien sluier op bij 't omkijken, en tot hen vliegt de herin nering als een vlinder tot liefelijk geu rende bloemen. Boode Kruit insigne heeft in deze ge meente opgebraeht de torn van f 6,97*. Nadat St.-Nioolaas 's middags de toholen te Beneate en Berootkerke had bezocht, arriveerde Z. D. in gezelschap van zjjn zwarten trawant des avondt in de ttbool alhier. Voor z|jn komst ver toonde de heer J. Witte met zijn too- yerlantaarn een reeka interessante plaat jes, die b|j allen in den smaak vielen. De goede Bint hield z|jn naam van mll- den gever hoog en zwarte Piet bezorgde menig kind een heerlijk-angstig oogen- blik. Oe belangstelling van de z|jde van 't publiek was groot. Dauk aan degenen, die door huu inteekenlugen zulk een avond levensvatbaarheid gaven. Maandagmiddag kwam bakker K. van Ellemeet, tusschen deze plaats en Noordwelle, voorbij don wegwijzer, met z'n bestelauto in een sloot terecht De oorzaak moet gezosht worden in de glad heid van den weg. Een bok, gerequl- reerd uit Ellemeet, bracht den drenke ling op den vasten wal. Persoonlijke on gelukken kwamen niet voor. ZDNNEMAIRE. De door mej. P. v. d. Moer alhier gehouden collecte voor bet aanbieden, van een huldeblijk, ter ge legenheid van. het a.s. Zilveren Huwe lijksfeest van H. M. de Koningiin en 1 Z. K. H. Prins Hendrik, heeft opgebracht 1 de som van f53,75. BRUINISSE. Dinsdagavond j.l. hield in het vergaderlokaal de heer Huizanga van Tlemeuzen, lid van den Centralen Raad v.an de Ned. Chr. Geheeiomth. Vereenigiog, een rede met sis onderwerp „De twee zJeisen of over opschriften". Onder de vele, dikwijls verleidelijke opschriften, welke veelal boven drankgelegenheden zijn te lezen is het opschrift „De twee zeisen" wellicht onbewust zeer wel ongelukkig gekozen, immers figuurlijk ge nomen, maait de eene izefis de banden .af, waarmee drankmisbruikers aan de samenleving waren verbonden en die an dere zorgt voor afscheiding van 't gees telijk leven. Met een kleine greep uit de dagelijks voorkomende berichten din de couranten toonde spr. aan hoeveel kwaad ■er wordt bedreven, onder den invloed van sterke drank. Geheel onthouding en steeds hieriin een goed voorbeeld geven is een eerste christenplicht. Spr. spoorde de matig bezochte vergadering aan zich aan te sluiten bij de Nat. Chr. Geheelont- houdersvereeniging en alzoo gezamenlijk het drankgebruik te bestrijden. De ver gadering. d/a door dhr. Huizinga met ge bed was geopend, werd op verzoek van spr. door ds. Waardenburg met dankzeg ging gesloten. ST.-ANNALAND. Vergadering van den raad der gemeente, pp Vrijdag 4 Dec. Aanwezig alle leden. Voorzitter de bur gemeester. Na opening der vergadering deelt de voorzitter aangaande die voor waarden waarop het aan de Bataafsche import-mpij. is toegestaan een. benzine tank te plaatsen; deze verandering is ge bracht, dat die niét in, het slop miaar in de straat zal komen en zulks met het oog op het gevaar voor de gebouwen. Voorts moet het werk in 6 dagen klaar rijn, ?oo niet, dan wordt er een boete van f 25 per dag toegepast Op 14 Nov. heb ben B. en. W. de boeken en de kas van den secretaris-rentmeester nagezien en in orde bevonden; aanwezig was een som van f 5401,24. In een circulaire van den minister van Binnen!. Zaken, wordt ge- wiezen op het gevaar dat er misbruik kan gemaakt worden en ook wel ge maakt wordt van dein bekenden' liefdiadig- heidiszin onzer Iandgenooten. Er wordt gecolporteerd voor nuttige instellingen, waardoor groote sommen worden verza meld ten bafe daarvan, maar het komt ook voor dat slechts een klein deel van het ingeoogste aan het doel beantwoordt, Wèl degenen, die vele zulke bloemen vonden op hun levenspad. Ze verkwik ken 't hart, sterken de ziel en weven zoete hemelsche aocoorden door de brui sende melodie van 't Levenslied. Zacht zong het water in de zilveren bouillofr, en in de glanzende metaalron ding spiegelden als vaag-roode vlek kende rozen, die in een slanke kristallen vaas stonden. Buiten viel de schemering over den grooten tuin., waar zoete rust peinzend zweefde om d'oude hoornen. Lichte nevelgestalten stegen op uit 't dorrende gras en de bijna verbloeide asterperken. De takjes van eenige bijna ontbladerde •appelboomen begonnen omteekend te worden door blauw-wit licht. De maan kwam op, een gtroote bleek- rose schijf, en langzaam aan viel alles wat in de avondschemer wegdoezelde, wieer zichtbaar in den grooten tuin. De rosse eiken stonden stil in 't wassende ücht dat de nevelen verzilverde en hoo- ger schoonheid gaf aan enkele beelden, opduikend uit de bosschages. Al intenser werd het ücht. Toen 't schijnsel in de kamer viel, stond Otto waarmee het gegeven is. Nu is er een vereeniging gesticht, die onder den naam van Centraal Bureau zich ten doel stelt in twijfelachtige gevallen inlichtingen te verschaffen om knoeierijen tegen te gaan. Een nuttige vereeniging derhalve, maar evenals meer andere kan ze niet goed ifunctionneeren, indien ze financieel ge- gestejund wordt, en dat zou onze ge meente op f 10 per jaar komen te staan. Er wordt niet alg. st. besloten daartoe nog niet over te gaan. Er bestaat in Zeeland een provinciale vereeniging ter verbetering van het gei tenras, welke reeds heel wat goeds heeft bewerkt, zooals in een aan den raad gezonden brief wordt uiteengezet. Onder de afdeelingen zijn er die moeite heb ben om rond te komen. Nu is het verzoek van het bestuur, om bijaldièn de hier bestaande vereeniging om hulp mocht aankloppen, dat verzoek niet van de hand te wijzen. De voorzitter zegt dien aangaande te willen wachten tot er een verzoek inkomt, dan kan altijd gezien worden; de leden gaan daarmee acöoord. Een brief van B. en W. van St.-Maar- tensdijk, houdt het voorstel in om aan den keurmeester van vleesch over het jaar '26 hetzelfde tractement toe te ken nen van dit jaar, rijhde f 2650. Met algj. st. wordt daartoe besloten. Van den graf delver, D. Goedegebuure Az. was het ver zoek ingekomen, om eervol ontslag uiit die betrekking tegen 1 Jan. a.s. Overeen komstig het voorstel Van B. en W. wordt hem dat mét alg. st. gegeven, maar aan gezien de 'gelegenheid om een opvolger te benoemen heeft ontbroken, kan het teerst ingaan met 15 Febr. van het vol gende jaar. Gedurende 33 jaar heeft de heer Goedegebuure die betrekking waar genomen en daarbij' blijk gegeven de ge schikte persoon daarvoor te rijh ge- wfeest. Dit wil de voorzitter er gaarne te rijner eer aan toevoegen. Overeen komstig de aanbeveling, van het wee zien-armbestuur wordt voor 1926 als arts met alg. stemmen herbenoemd de heer Quakkelaar. Als lid van de commissie van toezicht op het L. O. wordt met alg. st. herbenoemd de heer C. Moerland. Het bestuur van de ambachtsavondschool, die opgehouden heeft te bestaan, zoo als be kend is, heeft van den minister van O. K. en W. de goedgekeurde eimdrekenimgl terug ontvangen en daarna aan den raad gezonden, Uit de voorgelezen cijfers blijkt dat de gemeente nog een bedrag van f 59,33 aan dat bestuur heeft uit te keeren. Wordt goedgekeurd. Ais laatste punt op de agenda kwam voor het verzoek van den heer J. F. Brooljmans en een 60-tai anderen, om de havenwerken, waarvoor in 't begin van '24 de plannen zijn be raamd, maar waarvan men toen heeft afgezien (in de vergadering van 30 April '24 werd met 4 tegen 2 st. het voorstel verwerpen), alsnog te doen uitvoeren. Op verschillende gronden wordt dat werk aanbevolen als nuttig en noodig. Na mee gedeeld te hebben dat B. en W. opnieuw ieen begroeting hebben laten maken teil bedrag» van f41.912, waaronder alle kos ten, dus ook bet loon van den opzichter, begrepen rijify voegt de voorzitter er aan toe, dat in deze zaak geen voorstel van B. en W. bestaat. De eerste spreker over dit onderwerp is de heer Heijboer. Hij zegt berekend te hebben, dat dit werk bij: een aflossing in 20 jaar de gemeente zal komen te staan op meer dan f60000. Over dit bezwaar wenscht hij! niet heen te stappen. Ook is het dit najaar op de kaai veel beter gegaan dan andere jaren. En ging het eens minder goed, dan kwam het soms door gebrek aan vol doende werkkrachten en niet omdat de kaai te klein was. De beer C. M. Elen- baas vindt daarentegen, dat de kaai al lang te klein ds. Ook leveren de kaai en havengelden voor de gemeente heel wat op, wel f 7000. Het uitvoeren van het werk zou beslist een groote verandering en verbetering geven. Hij is er sterk voor. Weth. Quakkelaar, de volgende spreker, zegt nog altijd op het standpunt te staan van verléden jaar, toen hij en andere leden terug schrikten van de hooge kos ten, waarom het werk (wérd uitgesteld. Daar hij! in geien enkel opzicht van mee- Sassenhul op uit zijn fauteuil, en nam Zijn viool. Een zachte melodie ruischte door de kamer, teer en onschuldig als kinder stemmen klinkend soms. 't Was een fantasie vand - mineur. Maar, wat is dat daarbuiten in de gang, trippelstapjes, een zilveren stemmetje dat [roept„Ody wil bij oom rijn, oom hoe ren spelen." Tante Bertha stond op en opende de deur. Daar kwam hij binnen, de kleine blonde kerel, Otto's naamgenootje, Otto's oogappel. Welk een s'chat, die kleine jongen. De groote grijsblauwe oogen der Sassenhuls, de gouden krullen van zijn eigen moe* dertje. Terwijl o,om Otto zijn vlooi weglegde, om Ody op te beuren en te knuffelen, kwamen lachend twee jonge menschen binnen. Mogen wij ook blijven en luisteren? En is? riep Pierre, die eiken Zopidag thuis kwam. •Komt allen binlpen", riep tante Bertha hartelijk, „dan kunpen we een heerlij ken avonlpL hebben." Spoedig zaten allen bij edkaar. Kleine ning is veranderd, kan hij niet meewer ken aan deze zaak en zal hij: vast tegen stemmen. De heer van Houdt, die hierna aan 't woord komt, vraagt eenige inlich ting aangaande hét werk en wijst er dan op, dat de lasten gedragen worden door de landbouwers (waarbij: ook de schip pers moeten genoemd worden, zooals wordt opgemerkt, terwijl, iwat de buiten- bOeren aangaat, deze niet betalen in den hoof delij ken omslag) Dan moeten deze laatsiten maar tweemaal zooveel betalen in de andere lasten, wat aanleiding geeft tot protesten: „dat gaat niet!" Een kaai zooals in heel Zeeland niet gevonden wordt, hij spreekt o.a. van 14 millioen K.G. bieten deze campagne, hij is er sterk voor dat het werk doorgaat. Weth. Elenbaas spreekt over het adres en de idaarop voorkomende namen, waarop bijna zonder uitzondering alle namen van de St.-Anmalandsche boeren voorkomen (hem wordt gewezen op het ontbreken van een paar hunner met groote bedrijven). Ook hij wijst op de f7000, opgebracht aan kaai- en havengeld, alles door de boeren (ook de schippers wordt er bijgevoegd). Er wordt vaak in 't midden gebracht, dat de drukte maar enkele maanden duurt, maar hoeveel dagen Zijn er niet waarmee dat zoo gesteld is? Hij zou aan een haven, waar zooveel omgaat, gaarne de voorgestelde veranderingen zien aange bracht. (Er werd tijdens de rede van den laatsten spreker meermalen geïnter rumpeerd door de heeren Quakkelaar en Heijboer, uit welke interrupties bleek, dat zijl nog andere middelen aanwezig achtten, om veibetering aan te brengen zonder kosten). De stemming die nu volg de was van dezen uitslag: Vóór de hee- nen J. W. Elenbaas, J. van Houdt en C. M. Elenbaas; tegen de heeren Heij boer, Goedegebuure, Geluk en Quiakkc laar, zoodat het verzoek met 4 tegen 3 stemmen is afgewezen. Het ligt nu in voornemen van den voorzitter om wij zigingen aan te brengen in de verarde- dening op de heffing van kaai- en ha vengelden, Daarop volgde sluiting! THOLEN. Maandagmorgen werden de inwoners van ons stadje uit hun slaap geroepen door het luiden der brandklok. Al spoedig bleek, dat door kortsluiting een koolschuur op de hofstede van Sj. Augustijn in brand stond. Door spoedig toegesnelde hulp beperkte de brand zich tot een gedeelte der schuur, doch een nieuwe motor met dynamo en het hok, waarin deze stond, werden een prooi der vlammen. Naar we vernemen, is het verbrande tniet verzekerd. De burgemees ter van Tholen was op het terrein van den brand aanwezig Zondagavond is na een hevig lijden alhier overleden, de vischventer J. van den B., welke zich voor eenige weken ernstig verwondde toen hij uiiit rijn kar tuimelde. ONDERWIJS- OOSTERLAND. De voordracht voor on derwijzeres aan de o.l. school alhier is als volgt samengesteld: no. 1. mej. M, N. Mjerle, Zierikzee; no. 2. mej. H. v. Houte te 's Heer-Arendskerke en no. -3. mej. S. M. Suwijn te Zuidzande. KERKNIEUWS. Ned. Herv. Kerk. Aangenomen: Naar Bhonen, A. G. van Wille mswaard te O. en W.-Souburg. HAAMSTEDE. Tot gemachtigden in het kiescollege z|jn herbenoemd de hee ren Jan Braam, M. Visser en E. Evertse Czn. BCHEBPENISSB. In de Maandag ge houden vergadering van den kerkeraad en het klosoollege ls tot onderling met 18 van de 20 mttgebraohto stemmen her kozen de heer J. Maller en tot diaken is ln de plaats van den heer A. B|jsten- bll, die niet meer in aanmerking wen sohte te komen, eveneens met 18 van de 20 stemmen, gekosen de heer J. No om. ZONNEMAIBB. Herkozen tot onderling M. v. d. Werf, tot diaken J. P. Bohou- wenaar en tot notabel A. J. Boot. Ody rustig neergekropen op oom Otto's schoot. Tante Bertha schonk thee in de fijne kopjes, en daarvan genietend, spraken ze opgewekt en levendig over allerlei on derwierpen. Geen ander licht was in de kamer dan 't witte schijnsel der maan en 't geflikker van den haard. Maar, harmonie was er en liefde, en waar die twee zijn, ontbreekt nooit het zonnelicht van 't geluk. De Sassenhuls konden nooit lang zon der muziek, en, daar kleine Ody sliep op oom Otto's schoot, nam Ernst de viool, terwijl rijn vrouw zich voor 't klavier zette. Ernst's spel was mét de jaren nog fijner, gevoeliger geworden, terwijl Cla ra het ver had gebracht in 't pianospel. Beethoven's Mondscheln sonate ruischte door de kamers. Behagelijk leunde Otto Sassenhul ach terover, genietend van de muziek. 't Kleine warme lijfje van Ody koes terde hij in zijn armen, terwijl hij pein zend rondkeek naar al die békende, be minde gezichten. Zijne Bertha weinig ouder geworden, oP het vriendelijke gelaat een nog mil- qesprongen handen Doos30-60-90ct Tube 80ct. Bij Apoth.en Drogisten BT.-ANN AL aND. Donderdagavond 7 nar hoopt da. J. G. Koolhaas van Oud- Be(jerland een rede te honden voor de Cür. Jongel. Ver. Geref. Kerk. Beroepen: Te Hlivorsnm, H. S. Bouma te Leen ff arden. Te Kampen, G. W. Akkerhuis te Maassluis. Te 's-Grave- land, J. J£. Vonken borg te Huizon (N.-H.). Te Burum (Fr.j, H. Steen to Zout kamp. To Maarssen, P. Jukkonokko J.Pz. te Epe. Aangenomen: Naar Gaast, oand. H. J. Hoek te Haarlem. Naar Werkondam, H. Jonker te Voorburg. Bedankt: Voor Baard o.a., G. Ploos van Amatol to Oppouhuizea o.a. Voor Gerkoskioostor Btroobos, E. Beukema te N la wier. Chr. Geref. Kerk. Bedankt: Voor Broek op Langend|jk, A. Grappen te Viisalngon. V EJ&NCiLLLLEN DM BERICHTEN. Kolendampvergiftiging. De schipper M- v. D. uit Poortugaal, met zijn motorboot „Onderneming" gedegen te Dordrecht, wil de zijn knecht, oen 15-jarigen C. J. v. di. 'Et. uit Rotterdam, wekken om wit te v^ren. Bij het openen van de kajuitsdeuir sloeg den schipper een hevigen kolen damp, tegen, ierwijl hij zijn knecht be wusteloos vond. Een geneesheer kon niets anders dan den d©oü constateeren. Zal deze winter streng zijn? Nu wij jteeds sinds 12 November, met een on derbreking van slechts enkele dagen, een periode van lichte tod strenge vorst heb ben, karnt men allicht tot de vraag, „zal deze winter dan -toch een strenge winter worden?" In een Eng. tijdschrift „The popular weather quarterly" van Oc tober lb25, geeft de heer Hugh Clements als zijn meening te kennen, dat de ko mende winter streng zal rijn op de volgende gronden: De zeer koude winter van 1740 zal na 186 jaar herhaald worden. Het getal 186 is het kleinste gemeene veelvoud der drie maancyclussen en wel van den phaseneyc- lus 7 jaar en 9 maanden, den apsiden- cyclus 8 jaar en 10 maainden en den knoopemcyclus 18 jaar en 7 maanden. Met andere woorden, 1926 zal een her haling zijn van den kouden winter van 1740, zooals die van 1895 een herhaling; was van den strengen winter van 1709. Tusschei\ 1709 en 1740 ligt een tijdvak van 31 jaar, evenzoo tusschen 1895 en 1926, terwijl 186 een zesvoud van 31 is. Ook Abé Gabriel, hoogleeraar in de wis kunde te Caen, voorspelt dat de ko mende winter de koudste zal zijn na dien van 1709. Blijkt de 186-jarige periode steek te houden, dan zal men over eenige jaren uit de waarnemingen van 1752 af verricht te Kopenhagen, Berlijn en Pa rijs, den aard van den winter kunnen voorspellen. In ons land zijn de oudste waarnemingen die van Zwanenburg (Half weg). In kolendamp gestikt. Toon vrouw G. in.de Kleine Badatraat to Groningen haar belde zoons van 18 en 22 jaar wlldo wekken, kwam z|j tot dc vreeae- l|)ke ontdekking, dat haar kinderen dood op bed lagen. De joogene hadden met gesloten deuren en vensters geslapen en vóór het naar bed gaan de kaohel voor zien van een paar soheppen eierkolen. Tengevolge van den kolendamp z|jn zij ln slaap overleden. Door het ys gezakt. De 14-jarige van Eok uit Buuimriaen is op de Linge bij het sohaataonrUden door het |js gezakt der, zachter uifdrukking dan vroeger. Naast haar zat Pierre, hèèr troetelkind, Pierre die spoedijg zou promoveerea, die zoo'n beste dankbare kerel was, zoo'u fijn prinske. En daar, bij 't klavier, ójn 't volle licht der wassende maan, die twee jonjge ge lukkig» menschen, samen wandelend door 't wonderrijk der tonen. Hoe goed en mild was 't leven voor hem geworden, mijmerde Otto, hoe rijk en gelukkig. Zijn groot warm hart, waarin geen plaats was voor haat of wrok, het had velen verkwikt en uit den schaduw in 't zonlicht gebracht. En, hij: oogstte wat hij altijd gezaaid had, liefde. Gelukkig degenen die zaaien en oogsten als hij'. Ze hebben de oplossing gevonden van het raadsel dat Het Leven is. EINDB.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1925 | | pagina 1