Zierikzeesche Nieuwsbode „DE VIJANDIN". Mandharmonica-Club ABONNEMENTI Woensdag 25 No». 1925. zierikzeesche courant. 8S*" k«.- ADVERTENTldN H.H. ADVERTEERDERS N V. DE CONCERTZAAL, BUITENLAND. Heht gij kinderen Uit Stad en Fa-ovinole. Concertzaal. „D. O. K." Kougevat?» FrJJ» per meenden f 1,50, irenoe per poit 1,80. Voor het buitenlend per Jeer f 10,—. Afzonderlijke nammcri 5 cent. Vereohtynt Maandag, Woenidag en VrJJdeg-. TAB 1— I rogell 60 Oti. TAB i regeli en dAATboven 30 ut», pet regel. Seclemei 60 oti. p. regeh By conïrAot bel.ngrUke korting. Ill, k. J. BE LOOZE if, Ullt-miHl. 0. 1, tOSTEI. ™r deelen w(j mede, dat, In ver band met de St.-Nleol.-drakte, na Donderdagavond geen groote mlverteuiiCu voor het nummer van a.i. Vrijdag meer kannen worden aangenomen. Ter voorkoming van teleur stelling gelieve men voor apoodiflo toezending te zorgen. db d1beCTKÜB HEDENAVOND 8 15 Mevr. SCHWAB. WELMAN JEUGDIGE BANDIETEN. Dien 20en Maart 11. drongen drie op geschoten jongens, Pierson, Bierre en Vannier, resp. 17, 18 en 19 jaar oud, het ^él postkantoor van Cormeilles-en-Parcsis in den omtrek van Parijs binnen. Vannier stelde zich voor de deur op, de beide anderen betraden het kantoor, waar eeni- ge vrouwelijke ambtenaren werkzaam wa ren, 'bedreigden ze met een revolver en maakten zich geleed de kas weg te halen. De postbode Porchenot, die zich in een naburig vertrek bevond, snelde toe, begreep de situatie en wierp zich op Bierre, waarop Pierson eenige schoten op den postbode loste, die neerviel. Van nier, die zijn observatiepost verliet, maak te den beambte met een paar extra sla gen af. Daarna namen de drie bandie ten de vlucht met de kas, waarin zich 3850 francs bleek te bevinden. Het te rugvinden van een vrachtauto' en de on voorzichtige uitlatingen van een meisje, de minnares van Pierson, brachten de po litie op het spoor. Pierson werd in Brus sel, Bierre en Vannier werden in Mar seille gearresteerd. De zaak is thans voor het Assisenhof der Seine-et-Oise voorge komen en wekte veel belangstelling we gens de jeugd der beklaagden. Pierson is de jongste, maar ook de gevaarlijkste. Hij is de zoon van een officier, die reeds buiten dienst wias, doch in 1914 weer dienst nam en sneuvelde. Zijn moeder, die een nog al lichtzinnig leven leidde, bekommerde zich weinig om hem Hij raakte in het gezelschap van Bierre en Vannier, mecaniciens, maar méér nog in brekers, en het drietal vormde een bende die van Januari tot Maart acht verschil lende inbraken pleegde. Het Hof was zeer streng in zijn von nis. Pierson en Bierre werden ter dood veroordeeld, Vannier tot de bagno. De drie jongens, die tijdens de plei dooien herhaaldelijk hadden zitten snik ken, kregen bij het hooren voorlezen van het vonnis,- eensklaps hun brutaliteit te- Tug. Zij lachten voortdurend cynisch en toen de president mededeelde, dat twee van hen zouden worden onthoofd, maak te Pierson een beweging met zijn hoofd als lag dit reeds op hef schavot. Hij reik te daarop Bierre op theatrale wijze de hand. Telkens wanneer het woord „dood" werd gezegd, barstten zij in lachen uit. Toen zij waren weggeleid, liep een oud dametje angstig bij de achterdeur van het gerechtshof te zoeken. ,,W,aar ko men ze uit?" vroeg zij. Het was de moe der van Pierson, die nauwelijks had be grepen wat er was gebeurd. BINNENL ANDc DE KABINETSCRISIS. In een Zondag do,oir den heer W. H. Vliegen te Heerlen gehouden politieke trede, waarin hij hoofdzakelijk over den huldigen crisis sprak, gaf hij als zijn meening te kennen, dat de eenige oplos sing in het belang der' democratisch ge zinde Nederlanders een samengaan tus- schen R.-K., SjD.A.P. en V.-D. is. Spr- hoopte, dat de dem. Kath. Kamerleden hu ook eens de vuist op tafel zouden leg gen, zooals Nolens heeft gedaan. Wanneer een dergelijke democratische regeering zou komen, zullen de Katholie ken hun gezantschap cadeau krijgen! Mr. MARCHANT FORMATEUR. Die Koningin heeft Dinsdag op het Loo Mr. (Marchant ontvangen en hem opdracht gegeven "tot het vormen van een parle mentair kabinet. Mr. Marchant heeft ver zocht de opdracht in beraad te mogen houden. HET NEDERL.-BELGISCH VERDRAG. Donderdag werd te Goes eene vergade ring gehouden tot stichting van de af dee ling Zeeland van het Nationaal Comité van Actie tot wijziging van het Verdrag met België, onder leiding van dien heer C. Boudewijnse, voorzitter der Kamer van- Koophandel en Fabrieken te Middelburg, öjs voorzitter van het vporloopig comité. Door hem werd eene korte uiteenzetting gegeven van de verschillende bezwaren die zoowel, uit plaatselijk als uit Natio naal oogpunt tegen het Verdrag bestaan. Voor Zeeland springen daarbij bijzon der in het oog: 1°. het Schelde-regime, aangezien de beheerscommisie alleen rekening zal heb ben te houden met de scheepvaa'rtbelan- gen en al zoo niet met de oevetrbeLangen waardoor alzoo onze polders, met hunne kostbare oeverwerken dn gevaar kunnen komen, zonder dajt nog één van onze nationale instellingen, noch de polderbe sturen, noch Gedeputeerde Staten, noch zelfs de Kroon beschermend zouden kun nen optreden, en wat verder met de be palingen omtrent de Schelde verbonden is, waaruit voortvloeit de feitelijk sou- vereiniteits- en hoogheidsrechten worden prijs gegeven; 2°. de regeling der beloodsing van uit zee komende schepen, waarbij de Neder! loodsen uit de Wielingen zouden verdwij nen, hetgeen in strijd geacht moet worden met de door den Minister van Buitenl. za ken verdedigde souvereiniteit van Ne derland op de Wielingen, terwijl onze loodsen als dan ook het kleinste deel der op de Schelde komende schepen zal te bedienen "krijgen, terwijl de grootste en diepgaande schepen ook niet langs het Oostgat kunnen passeeren; 3°- de omstandigheid dat België wei gerachtig blijkt om de zeehaven van Ter- Neuzen ten opzichte van de spoorwegta rieven te herstellen in hare positie van voor den oorlog, en daardoor de herleving van het scheepvaartverkeer op die haven onmogelijk maakt, terwijl toch minstens als eisch behoort te worden gesteld dat België, dat voor de onbelemmerde ont plooiing harer eigen havens Antwerpen en Gent zulke verregaande eischen stelt, harerzijds een Nederl. haven niet geheel tot ondergang zal doemen, doch haar in de gelegenheid stellen zich normaal te ontwikkelen; 4e. de regelingen met betrekking tot de visscherij, aangezien Philippine in het Verdrag met betrekking tot het lossen van mosselen in den Brakman uit zijn monopolie wordt verdrongen, doch bo vendien de Belgische vissehers ook op de Ooster-Schelde gelijk zullen worden gesteld met onze Nederlandsche vissehers, die als gevolg daarvan zullen hebben te lijden onder de concurrentie der Belgi sche vissehers, terwijl niet wederkeerig de Nederlandsche vissehers het recht ver krijgen tot het vissc-hen van mosselzaad aar» de Belgische kust. Vervolgens kwam in behandeling de in de op 30 October 1.1. in de algemeene vergadering te Utrecht gehouden vergade ring vastgestelde beginselverklaring, we£ ke in de pers is gepubliceerd, waarmede alle aanwezigen zich vereenigden. De af deeling Zeeland werd alsnu ge constitueerd verklaard. Bij acclamatie werd het voorloiopig bestuur, bestaande uit de heeren C. Boudewijnse, voorzitter, N. J. Hartog, secretaris der Kamer van Koophandel ein Fabrieken te Terneuzen, secretaris Mr. J. H. M. Stieger te poes, J. J. Wallien te Breskens en H. C. Wes- seling te Vlissingen, definitief benoemd. Voor dit oogenblik zijn nog tot het Comité toegetreden de heeren D. J. Does te Terneuzen, J. H. Deibei te Middelburg, Ph. J. van Dixhoorn te Axel, P. Erasmus te Oostburg, Mr. A. J. F. Fokker van Craijesteijn van Rengerskerke te Zierik- zee, C. Hartoog te Jerseke, J. Huizinga te Terneuzen; C. de Jonge Cz. te Ierseike, W. Kakebeeke te Goes, M. Laernoes te Vlissingen, Mr. H. F. Lantsheer te Mid delburg, F. B. G. de Meijer te Terneu zen, I. van Melle te Breskens, P .A. Rarhmelo te Philippine, D. Seheele Az. te Terneuzen, Mr. Jan Sm;t te Vlissingen, A. C. van der Vliet te Zierikzee en A. D. T. van der Wart te Goes. Zij, die het nationaal doel dat dit co mité nastreeft willen steunen, kunnen zich voor toetreding tot de af deeling Zeeland bij bovengenoemde heeren aanmelden. Teneinde het Nederlandsche volk zoo volledig mogelijk op de hoogte 'te stel len van den inhoud en de bezwaren tegen 't verdrag zal eene brochure worden uit gegeven, terwijl ook vermoedelijk nog in plaatsen waar dit gewenseht mocht blij ken door sprekers in openbare verga deringen dit onderwerp zal worden toe gelicht. heb dan ook altijd Akker's Klooaterbalsetn in huis, want snelle hulp is dubbele hulp als zij zich bezeeren. Koop vandaag 'n pot. ZIERIKZEE. Met leedwezen vernamen wij gisteren het bericht, dat mevrouw Alida Tartaud, die eerst de hoofdrol in „De Vijandin" gespeeld zou hebben, plot seling ongesteld is geworden en een ope ratie zal moeten ondergaan. Wij wen scheen haar een spoedig herstel en ho pen dan opnieuw in de gelegenheid te worden gesteld van haar spel te kunnen genieten. De hoofdrol wordt nu vervuld door mevr. Schwab-Weiman, eene ons niet minder sympathieke oude bekende. De overige bezetting blijft onveranderd Donderdagavond 8 nar. De bekende Dordtsche firma Lips vertegenwoordiger de firma A. Tim merman Cz. alhier hee t voor de lange winteravonden een Lips' Kabouterspel, 'n modern Ganzebord, laten vervaardigen, voor de jeugd. Op aanvrage is het spel verkrijgbaar. NOORDWELLE. Op de vergadering van die Boerenleenbank waren aanwezig 59 leden, terwijl om een wettig besluit te nemen het gedeelt aanwezig had moeten zijn. Nu zal de volgende week Dinsdag weer een vergadering belegd worden, waarop men in elk geval een besluit kan nemen. Dezeerg. moet ge houden worden wejjens statutenwijziging. OlTWERKERK. Nu Pieter Knijper Cz. 24- dezer 90 jaar is geworden, kan als bijzonderheid worden geipéld, dat dieze gemeente op 't .oogenblik 8 inwoners heeft van 80 jaar en ouder en 5 van 90 jaar en ouder. NIEUWERKERK. Mej- A. A. F. Smalie- gange, geb. van hier, is door de afa. Oostburg van het „Groene Kruis" 'be noemd tot wijkverpleegster aldaar. BRUINISSE. Maandagmiddag j.l. werd opnieuw een demonstratie gehouden met de motorbrandspuit, welke als uitstekend geslaagd kan worden beschouwd. De spuit wias nu geplaatst op de havenkade bij de spuisluis, terwijl de' zuigstang over den havendam heen in de spuikonv was gelegd. Bij een lengte van pl.m. 300 M. brandslang verkreeg men Zoodoende een waterstraallengte van ruim 25 M. Ook de andere genomen proeven voldeden aan de gestelde eischen. Met de sproeier op de 'pijp geplaatst, werd als ware het een gordijn van wiater, nog flink over een der op den dijk staande oesterhuizen ge spoten. De bediening vereischte slechts een 13-tal personen, n.i. drie brandmees ters en tien spuitgasten. Indien de raad zijne goedkeuring er aan geeft, zal de moto.rsp.yit, die in alle opzichten er de gelijk en net afgewerkt uitziet, door de gemeente van de bekend') firma Bikkers uit Rotterdam worden overgenomen en zal deze gemeente in het bezit komen van een modern werktuig tot blussching van brand. ST.-PHILIPSLAND. Het electrisch licht, dat steeds om tien uur 's avonds uitging, zal an het vervolg tot half elf blijven (branden. Zeer zeker zal dit door vele leden zeer op prijs gesteld worden. ST.-ANN AL AND. Door de. medewerking van de dames E. Elenbaas, B. Heijcoer, S. Heijboer, J. Theunisse en E. v. Ve&sem alhier, werd voor de vereeniging „Kin- derzorg" te Middelburg, die 21 Febr. 1926 haar 20-jarig bestaan zal vieren, door middel van de bekende zakjescol- lecte in deze gemeente een som van f 105,37' ontvangen. Een woord van har- telijken dank aan de gevers en aan bo vengenoemde dames is zeer zeker op zijn plaats. THOLEN. Maandagnamiddag vond. de herbergier R., de vischventer J. v. d. B. hevig bloedend en bewusteloos, naast zijn hondenkar op den openbaren weg bij het R.-K. kerkhof liggen. Op zijn kar heeft genoemde R. hem thuisgebracht. Naar we vernemen, is de drank aan dit ongeval niet vreemd, waardoor verkeerd werd uitgeweken en een aanrijding plaats vond, waardoor genoemde v. d. B. uit zijn kar werd geslingerd. PROV. STATEN VAN ZEELAND. Ged. Staten deelen mede, diat zij het gewensciht achten wijziiginig te brengen lin de Statuten van de Prov. Zeeuwsche Electriciteits-Mij. (P. Z. E. M.) en wel' zoo, dat iin plaats van een Raad van Commissarissen en een Raad van Toe zicht, wordt ingesteld een Algemeene Rajad van Advies en een Raad van Be stuur, uit welk laatste lichaam dan even tueel een College van DagelijksCh Be stuur kan worden aangewezen. Daar naast en tengevolge daarvan zijn eenige wijzigingen noodzakelijk. Deze wijzigingen houden o.a. in dat de vennootschap lis aangegaan voor den tijd va ongeveer 50 achtereenvolgende jaren, aangevangen op den dei-den Meii 1919 en eindigende 31 December 1968. Een belangrijke wijziging is, dat het ka pitaal der vennootschap wordt terugge bracht van twee milliioen op één niilld- oen gulden, verdeeld in 995 aandeel-en van f 1000 en 5 aandeelen gesplitst in twee onderaandeelem, elk 'groot f500. De provincie Zeeland neemt deel voor 995 aandeelen van f1000 en twee onderaan- deelen van f500, de gemeenten Middel burg, Vlissingen, Goes, Zierikzee, Neu zen, Hulst, Oostburg en Sas van Gent, elk voor een onderaandeel van f500. Al deze aandeelen zijn geplaatst en bepaald lis, dat alleen publiekrechterlijke licha men aandeelhouders kunnen zijn. Vast gelegd wordt, dat er een Raad' van Bestuur zal Zijn, die bevoegd is een College van dat Bestuur uit zijn midden to benoemen, en aan de algemeeene ver gadering van aandeelhouders wordt de bevoegdheid verleend tot het Instellen van een algemeenen raad van advies. Ook wordt de mogelijkheid geopend, dat een technisch adviseur door de algemeene vergadering wordt benoemd. LANDBOUW EN VEETEELT. NIEUWE WIJZE VAN BIETENROOlBN. Hoe scherper de mededinging van den landbouw dn het buitenland zich. voor ons doet gevoelen, hoe meer het er ook vpor onze boeren op aankomt, de ge wassen zoo economisch mogelijk te telen. Daartoe is het noodzakelijk de productie kosten tot een zoo klein mogelijk' bedrag terug te brengen. Een van de middelen om daartoe te geraken, lis het gebruik maken van goede werktuigen en machi nes. In dit verband verdient vooral het werk nuttige van het Instituut voor Land bouwwerktuigen en gebouwen te Wage- ningen vermelding, welke onvermoeide directeur, prof. ir. M- F. Visser, voort durend bezig is met het beproeven en demonstreeren van nieuw uitgevonden werktuigen. Onder de bekwame leiding van dezen hoogleeraar, die o. a. ook voorzitter is van de commissie voor het bietenrooi- vraagstuk, (deze commissie is in 1924 op aansporing van. de Z. L- M- gevormd en bestaat uit vertegenwoordigers van de Centrale Suiker -Maatshapp ij, den Bond van Coöp. Suikerfabrieken en de Z. L. M.) heeft onlangs weer een demonstratie plaats gehad en wel met een bietenrooi- machine, die waarschijnlijk een zieer goe de toekomst heeft De bieten worden daartoe van tevoren door middel van een soort schoffels van het loof en de bladeren ontdaan. Deze vpor veevoeder zeer geschikte planten- deelen kunnen daaibij zeer gemakkelijk aan den kant Worden geworpen. Vervol gens wordt dan gebruik gemaakt van de door twee paarden getrokken machine, welke is uitgevonden en vervaardigd- door den heer Visser, smid te Zevenhuizen. Dit werktuig 'bestaat uit een soort rooi- liichaam, bevestigd aan een Sackplpeg zon der schaar. Het doel "blijft echter een werktuig te vinden, dat de bieten niet alleen uit den bodem haalt, maar ze tevens ook kppt en schoonmaakt. Bovengenoemde commissie zou volgens den oorspronkelijken opzet de regeling voorbereiden voor het uitloven van een Ê>rils va;i f 10-000 (beschikbaar gesteld door de bedde combinaties van suikerfa brieken) vpor een machine, die loof met kop op de door de suikerfabrieken ge- wenschte wijze afsnijdt, maar tevens zoo danig, dat d/it voor veevoeder de vplle waarde behoudt en de bieten behoorlijk zonder 'groote beschadiging en zonder veel aanhangende aarde rpoit. POST EN TELEGBAPHIE. POSTZEGELBOEKJES. Binnenkort zullen nieuwe postzegel- boekjes worden uitgegeven. Deze boekjes zullen worden uitgegeven hl 4 soorten en onderscheidenlijk bevatten 24 zegels van 2, van 10 of van 15 ct.; dan we)l 6 zegels Van 1, van 2, van 5 en van tO cent. Aan het te 's-Gravenhage gehouden vakexamen in den telegraafdienst heeft .voldaan de kantoorbediende le klasse M. K. van Egmond van het Post- en Tele graafkantoor te Tholen. DE SALARISSEN VAN DE BRIEVENBESTELLERS. De leden van de commissie van over leg voor posterijen en telegrafie, aange wezen door den Centralen Bond van Ne- derlandsch post-, telegraaf- en telefoon personeel en den Centralen Ned. Ambte- naarsbond hebben éen brief gericht aan den minister van waterstaat, waarin ge vraagd wordt de bestellers te brengen onder de ambtenaren op jaarloon mei een maximum salaris van f 1800. ONDKBWm Met ingang van 15 Dec. e.k. is benoemd tot onderwijzer aan de school der St. Ger. te Tholen, de heer M. W. Morek te Dordrecht. JÜÜHDÏIEUW8, Ned. flerv. Herk. Beroepen: Te Aalsmeer, J. W. van Ei- den te Heemsë (Ov.). AangenomenNaar Heemskerk, 'Joh. IJzerman te Wons (Fr.). Bedankt: Voor Werkhoven (Utr.), C. J. Leenmans te Gameren. NOORDWELLE. Bij de Zondag gehou den stemming voor leden van het kies college ter beroeping van predikanten, zijn herkozen de heeren A. Verjaal en H. v. d. Maas. Oeref. Herk. Bedankt: Voor Bedum, G. de Jager te Doornspijk. Voor Scheemda, J. S. Schaafsma te Gasselternijveen. Chr. Geref. Kerk. Beroepen: Te Zaandam, H. Velema te Npoirdeloos. Aangenomen: Naar Arnhem, C. S. van der Ven te Lisse. Bedankt: Voor Zwijndxecht, A. Gruppen neemt AKKER'a i Abdijsiroop te Vlissingen. Vooir Werkendam, J. B. G. Croes te Bussum. VROUWKOOP. Cl. Doorenbos dicht in de „Tel.": Als het waar is v^n dien vrouw-koop Net zooals 't ons is verteld. Nou, dan is 't een reuzekoopje: Veertig gulden! 't Is geen geld. Veertig gulden! 't Groote nieuwtje Ging direct van krant tot .mond: Veertig gulden voor een vrouwtje, Dat is vijftig cent per -pond. Wie bij' tien pond tegelijk koopt (Heel veel winkels doen dat zoo) Krijgt 'n cadeautje: Deze kooper Kreeg twee kinderen cadeau. Handelsgeest is toch maar alles, Praat me niet van Liefd' en Trouw. Reuzendagje voor Mercurius! Wat doet Amor in de kou? Ondanks echte koopcontracten Liep de koopwaar trouw en vlug (Honden doen dat somtijds óók wel) Naar den ouwen baas weer t'r.ug. Weet U wat de vrouwenkooper Hierdoor ondervonden heeft? Laat het anderen een les zijn: 't Is, dat vrouwkoop rouwkoop geeft. ^EBSCfflLLENDp P.J&RICHTm Inbraak. Al eenige weken was 't bij: de R'damsche politie bekend, dat enkele be kende inbrekers 't voornemen hadden; in te breken ten huize van den heer A. van D'riel, een bejaard, stil levend heer, woon achtig aan de Gedempte Botersloot. Men w'ist ook, dat de inbraak op een Zondag avond atou geschieden en wel, als de heer van Driel naar de kerk w'as. Eentige Zondagavonden hadden speur ders al op de loer gestaan, maar de 'in brekers kwamen niet opdagen. Men had den heer van Driel weten te bewegen, Zondagavond naaT de kerk te gaan. Kwart vóór zes verliet hij zijn Woning om naar de kerk te gaan, en nog geen kwartier later zaten er al twee in brekers in Zijn huis, waartoe zij zich met een valschen sleutel toegang hadden ver schaft. Een derde man, Witte, Gij? ge naamd-, had aan de overzijde van de straat in een gang post gevat om uit te kijken en zou seinen met een electrdseihe lantaarn geven, indien er onraad Was. De heer Van Drael had sedert dien tijd (Bi zijn geld en voorwerpen van waarde in veiligheid gebracht. De beide inbrekers hebben, Zoodra Zij binnenshuis waren, de gordijnen dicht gedaan en het licht ontstoken. Heel het huis hebben zij onderstboven gehaald op zoek naar geld en kostbaarheden. Terwijl Zij binnenshuis bezig waren, hielden re chercheurs der politie buiten de wacht, en toen de inbrekers zich volmaakt vei lig voelende, op een lichtsein van Witte Gijs -heit huis verlieten, werden ze bij den kraag gegrepen en ingerekend. Andere rechercheurs maakten Zich van Witte Gijs meester. Doodgestoken. Zaterdagavond lis |op de Hommelstraat te Arnhem de 52-jarige klompenmaker D. doodgestoken. Een zjoon van D. had ruzie gehad met zekeren Sch. De vader was des avonds met een -neef de stad ingegaan, blijkbaar om Sch. o-p te zoeken. Omstreeks halftiwaalf waren zij bij de Hommelsche viaduct. Onder aan de straat op den hoek van het Vel- Jperpledn, kwamen zij tweje piersojnen tegen. Toevallig was een dezer personen Sch., De ovc' D. vloog toen niiat op: Sch., maar op diens metgezel toe, wien hij een pak slaag gaf. Sch. trok Zijn mes en stak daarmee eerst naar den neef van D. Hij bracht dezen een hevig bloedende wond toe Daarna keerde hij zich tot den ouden D. en bracht dezen vier ste ken toe in het hoofd en de borst en een in de hartstreek. De oude D'. viel op; straat en was dadelijk dood. Op straat liggende, kreeg de oude D. nog een paar flinke trappen. Toen de jonge D., woedend door dezen aanslag, op ScJh. aanvloog, kreeg hij een flink pak slaag. Daarna ging Scih. met zijn metgezel naar het politiebureau, waar zij mededeeling deden van 't gebeurde. De dader werd aangehouden en 't lijk door de 'politie in beslag genomen. De verslagene is gehuwd en vader van 6 kinderen. Ook de dader is gehuwd. Radio in de fabriek. De Heerenveenjscihe wasch-, glans- en strijkinrichting heeft in haar inrichting een radio-toestel laten aanbrengen, meldt „Het Volk". Desgewenscht worden gedurende cir ca twee uren per dag, voor het per soneel, gedurende het werk, nadiiomuziek en (of) voordrachten gegeven. Behalve bij de zwaardere machines, klinkt de mu ziek overal aangenaam. Dat deze bij zondere attentie door het pl.m. £0 man sterke personeel wordt gewaardeerd, spreekt -wel vanzelf. Het werk heeft er, naar de directeur constateert, niets onder te lijden; (integendeel, er valt meer op gewektheid waar te nemen onder de werkers en werksters.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1925 | | pagina 1