Zierikziesehe Nieuwsbode DERDE BLAD Uit Stad on Provlnole FEU I L LET O N. bohoorende bfl de van Vrtydag 13 Nov. 1925, no. 11312. ZlERIKZEE. Als je Jn de advertentie kolommen leest, dat er in de lunchroom „In den Eenhoorn" iederen dag versche erwtensoep is te bekomen, dan denk je bij jezelf: „dat zal wel snert zijn". En inderdaad, lezer, het is ook snert! Maar van de bovenste plank. Van de beste soort. Degelijke, oud-Hollandsche erwtensoep, welke haar goede kwaliteit dankt aan de nauwlettende zorg van den bereider en aan het gebruik van de vereischte ingrediënten. Onlangs hebben we de vrijheid geno men de knusse lunchroom binnen te stap pen om den inwendigen mensch met een bord erwtensoep te versterken. Toen we onzen wensch hadden te kennen gegeven, verwees men ons naar het vriendelijke eetzaaltje, waar het even gezellig is als in onze eigen huiskamer. De tafel was gedekt met een hagel wit kleed, waarop borden, messen, vorken, lepe!*, olie- en azijnstelletje* de bezoekers als het ware toelachen. Zelfs een tuil met versche bloemen ontbrak niet om den aanblik van de tafel te verhoogen. Nauwelijks waren we gezeten, of d* verlangde por tie soep stond reed* warm en dampend voor ons, en de eerste lepel, welken wij nuttigden, bewees aan*bonds, dat de kok zijn kunst veratond. De soep was prima, de bediening uitstekend en de prijs hoogst billijk, op grond van welke gun stige bevindingen wij durven voorspel len, dar dezen winter velen van do ge- gelegenheid om te soupeeren zullen pro fiteered We kunnen d* lunchroom een ieder aanbevelen! BURGH. De collecte vopr het H. M. onze Koningin aam te bieden huldeblijk bij! Hare 25-jarige eehtvereeniginig heeft in deze gemeente f43,15 opgebracht; te Haamstede Was de opbrengst voor dit zelfde doel f84. HAAMSTEDE. Vrijdagavond j.h. hield de landbouwvereeniging ,,C. et C." een ajgemeene ledenvergadering in hotel Bom'. Na opening door den voorzitter, lezing en goedkeuring der notulen van de vorige vergadering 'en lectuur der ingekomen stukken, werd de agenda van de a.s. Kringvergadering der Z.L.M. behandeld. Daarna volgde een bespreking omtrent de verbetering van het zg. Molenwegje tus- schen Haamstede en Burgh. Daar door den WelEd. gab. Heer Mr. F. v. d. Lek -de Cercq vergunning <a verleend van elk der uit de duinen in deze buurt te halen voer zand een klein bedrag te heffen, werd besloten de regeling van een en ander aan het bestuur over te laten. De opbrengst zal besteed worden, aan. ge leidelijke verharding van genoemd wegje. Als nieuw lid werd mat algemeene stem men aangenomen dhr. L. P. Blom (de ver- eeniging telt thans 132 leden). Daarna verkreeg de leider van den landbouw- wintercursus, dhr. P. J. v. d. Berg al hier, het woord om eenige mededeelingen te doen over Norge-Salpeter. Nadat door spreker op zakelijke en bevattelijke wijze samenstelling, gebruik enz. dezer meststof uiteengezet weren, vertoonde hij een reeks lichtbeelden, waarin de reusachtige Noorsche inrichtingen, die de Norge-salpe- ter voorbrengen, duidelijk werden weer gegeven. Bij zijn verklaringen deed spT. uitkomen, dat in Noorwegen het stroo- mend water op goedkoope wijze aan bo vengenoemde inrichtingen een capaciteit geeft voor het opwekken van honderd duizenden paardenkrachten en temperatu ren van 3500 graden Gelisus. Bovendien gaven de lichtbeelden een denkbeeld van de woeste- en trotsche-, maar toch zoo mooie Noorsche berglandschappen. De voorzitter was zeer zeker de tolk der vergadering, toen hij bij het einde dhr. v. d. Berg hartelijk dankte voor zijne prettige, leerzame en met aandacht ge volgde verhandeling. Onder leiding van mdVrouw van Biasbergen werd Vrijdagavond j.l. alhier een meisjesvereeniging opgericht. Er bleek hiervoor veel belangstelling te zijn} 28 meisjes gaven zich als lid op. De vereeniging koos zich den naam „Try- fena". Zij stelt zich ten doel kleeren te D-f¥lineur* maken voor behoeffr'gen. Tot bestuursle den werden gekozen: mevr. van Binsber- gen, presidente; Mej. A. Slager, secreta resse en mej. M. den BoerHanse, pen- niingmeesteresse. Moge de arbeid dezer vereeniging rijke vruchten afwerpen. ZONNEMAIRE. Vergadering van den raad der gemeente, .gehouden op Woens dag 4 November. Voorzitter de burge meester. Alle leden tegenwoordig; één vacature. Na opening der vergadering komt het eenige punt der agenda aan de orde, betreffende den 'brief van Ged. Sta ten, .inzake verbetering van den straatweg Zierikzee—B'haven. In verband hiermede is ter vergadering verschenen de subcom missie uit de commissie over dien straat weg, belast geweest met het onderzoek der onderwerpelijke aangelegenheid en welke met een voorstel zal komen. De voorzitter, na de sub-commissie welkom te hebben geheeten, geeft het woord aan den voorz. der sub-commissie, mr. Fok ker Na dank gebracht te hebben voor de ontvangst, deelt deze het voorstel mede. In de jaarlijksche annuïteit, gedurende 40 jaren, adpl.mj. f 6000, zal de gemeente Zonnemaire f 600 moeten betalen. Ged. Staten houden in hun voorstel ook reke ning met de omstandigheid, dat de weg niet voldoende is onderhouden. De com missie heeft hiermede geen rekening ge houden, daar ze geen verwaarloozing van den weg aanneemt. Nadat de provincie de weg in beheer en onderhoud zal heb ben overgenomen, zal aan belanghebben den per jaar niet meer in rekening kun nen worden gebracht dan ze thans bij dragen. Zntusschen zal getracht worden nieuwe contribuabelen bij te krijgen ter betaling van de kosten van. het jaarlijk sche onderhoud. De voorzitter zegt, dac de weg wat de gemeente betreft, in een gunstige conditie verkeert. De heer van Putte stelt de vraag of de provincie niet meer kan doen en zegt verder dat de weg iin 3 delelen kan gesplitst worden, n.l. een deel, waarvoor verbetering hoog noodig is, een deel waarvoor verbetering nuttig is en een deel waarvoor verbete ring, overbodig is, en dringt aan op aan neming van het voorstel der sub-commis sie. De heer van den Bout kan zich met dit voorstel vereenigen. Als de provincie naderhand maar geen tol gaat heffen, zegt spreker. Na verdere discussie, waar bij besproken wordt, dat de weg Zierik zee—gijpe heelemaal bekostigd wordt door de provincie en de verbetering van den weg in de bebouwde kom1 der gem1., brengt de voorzitter het voorstel in stem ming om het voorstel der sub-commissie aan te nemen, welk voorstel met algem. stemmen wordt aangenomen. Daarna sluiting. BROUWERSHAVEN. Woensdag 4 Nov. vergaderde de raad dezer gemeente. Af wezig Was het raadslid N. Pannenkoek. Na opening der vergadering Wordt m. a. s. besloten mede te werken aan die verbetering van den straatweg Zierikzêe- Brouwershaven. De bijdrage voor deze wilng op aan, dat de kaaimuren op tijd nagezien worden; 4IJ. tevens wordt ge wezen op den hazvenkant bij het terrein voor scheepsafbraak; 5°. is de commissie ter o,ore .gekomen, dat het in de be dote ling zou liggen het landbouwonderwijs te doen geven .in een lokaal der o. 1. school,, welk' lokaal niet voor het gewone onder- Wijs gebruikt wordt. De commissie zou hiervoor een lokaal aan willen wijzen, dat tevens gebruikt wordt voor het ge wone onderwijs, in verband met de be sparing aan brandstoffen. Na eenige dis cussie over deze punten zegt de voorz. toe met de gemaakte opmerkingen reke ning te zullen houden. Vastgesteld wordt het suppl. kohier Hondenbelasting, dienst 1926. op een bedrag van f37,50. Bij de rondvraag herinnert dhr. Ringelberg aan een gedane toezegging om voor het mu ziekgezelschap een vaandel aan te koo- pen. Andere leden weten van een toe zegging echter niets af, terwijl dhr. Gast er op wijst, dat zulks aan het particulier initiatief moet worden overgelaten. De heer Ringelberg zal echter later een voor stel doen om een vaandel te schenken. Verder vraagt dhr. Ringelberg hoever het staat met d.e beugels aan de meerpalen, waarop de voorzitter mededeelt, te zul len onderzoeken of de beugels al in orde zijn. Hierna sluiting. P<-(»v S -itm Zealand Ged. Staten van Zeeland deelen aan de Prov. Staten mee, dat zij zich, even- j als de Commissarissen van de P. Z. E. M- (Prov. Zeeuw'sche Electriciteits-Mij.) kun nen vereenigen met een ontwerp-overeen komst met de P. N. E- M. (Prov. NooTd- Brabantsche Electriciteits-Mij.). Vopr de i voorziening van den noordgroep der Provincie (Tholen, St.-Philipsland en Schouwen—Duiveland) zal te Nieuw-Vos- semeer de stroom van de P.N.E.M. wor- den betrokken en zal een ondergrondsche hoogspanningsleiding gelegd worden over i St.-Philipsland naar Zijpe. Het bemoedig de kapitaal voor de eleOtrificatie van ge- noemde eilanden is begroot óp f 1.040.000. 1 Voor wat betreft deze groep stellen Ged. j Staten dan ook voor, hen te machtigen, de P. Z. E. M. op te dragen, een contract met de P.N.E.M. aan te gaan en zoo spoedig mtegelijk garantie-overeenkomsten af te sluiten met de betrokken gemeen- j ten. Wat betreft de Middengroep (Zuid- en Noorti-Bevel and) zal het ovemeem- station komen op een nader met de P. N. E. M. vast te stellen plaatsde kosten worden voor deze groep op een kapitaal van f1160.000 geraamd. Ook voor deze groep stellen Ged. Staten v.oor hein te machtigen de P. Z. E. M. op te dragen een overeenkomst aan te gaan en garantie overeenkomsten met de betrokken ge meenten af te sluiten.'Bovendien zal voor meters voor beide groepen noodig zijn f300.000, zoodat f 2.500-000 ter beschik king van de P. Z. E. M- zal moeten wór den gesteld.'Naar de P. Z^E.M. meent, zal het 't best zijn, dat de aandeelen wor den volgestort, waardoor nog f 1.500.000 meldingen voor de Avondschool, onder leiding van dhr. A. J. Schneiders, te gfoot was om de leerlingen in één klasse onder te brengen, is een tweede Cursus opge richt voor hen die 18 jaar of ouder zijn. STAVENISSE. Donderdagavond werden alhier hervat de lessen aan den land- bouwwintercursus (2e leerjaar) met 14 leerlingen. EEN KNAPPERT. - Voor het te 's-Gravenhage gehouden examen M.O. akte K I (Wiskunde), slaag de o.m. B. M. Reestman, te Hilversum, die nog pas 16 jaren oud is. RECHTZAKEN. j HET DRAMA IN DE SCHIESTRAAT. Mr. J. A. de Visser, substituut-officier van justitie bij de rechtbank te Rotter dam, heeft afgezien van zijn hooger be roep in de zaak tegen den politie-inspec teur M. en den politie-agent S. die te rechtgestaan hebben wegens poging tot doodslag en doodslag, maar die door de rechtbank zijn vrijgesproken. IVKTENSCH A P EN TECHNIEK DE NATIONALE OMROEP. De radiio heeft in zeer korten tijd een grooten vlucht genomen. Wie in de steden door de woonstraten wandelt, ziet op de daken geheeje bosschen van palen, waaraan draden zijin bevestigd, om de geheimzinnige aethergolven op te vangen. Niet alleen is de radio thans binnen ieders bereik gekomen, ook de werkings sfeer is zeer uitgebreid. Wie zich thans tot luisteren zet. hoort niet meer alleen muziek1, maar ook nieuwsberichten en.... p rotpa ganda -r edevo eringen De regeering wil de radio-omroep on der Staatstoezicht plaatsen, waarbij een commissie, samengesteld uit vertegen woordigers. v.n.l. van eenige politieke partijen, zal adviseeren over wat alsdan niet za] worden uitgezonden. Men mag vertrouwen, dat hierbij aan alle politieke partij'en zal worden ge dacht en geen enkele geestesrichting zal blijven uitgesloten. Maar het is eveneens te hopen, dat men zich niet op' eng politiek partij-standpunt zal plaatsen en den radio-omroep, door welken een twee den kring van toehoorders bereikt wordt, vooral pok dienstbaar zal maken aan de ontwikkeling van den national-en geest 'bij1 ons voilk. En van niet minder belang .is het. dat de Nationale Omroep tevens dienstbaar wordt gemaakt om, over onze grenzen heen de Nederïandsche bescha- ving meer en gemakkelijk onder het be reik van onze geestverwanten ginds in Vlaanderen te'brengen een taak, waar aan Nederland zich als stamland niet mag onttrekken 1 Biji de Belgisdie Kamer zijn ver scheidene verzoekschriften om schadeloos stelling ingekomen van voor den oorlog met Duitsdhers gehuwde vrouWen, die volgens de wet van 1922 wel hun nationa liteit herkregen hebben, doch wieT be zittingen onder sekwester verkocht zijn. Kamerleden uit Verviers hebben de vrouwen tot dezen stap aangezet. Zij zijn voornemens eerlang een wetspntwerp tot schadevergoeding aan de bedoelde vrouwen iin te dienen. Mussolini is van ..plan zich op 29 November naar Londen te begeven ten einde aldaar het verdrag van Locarno op 1 December persoonlijk te teekenen. Na dagenlange regen, die op de zijrivieren van -den Rijn hoogwater ver oorzaakte, is than* in het Zwarte woud veel sneeuw gevallen. In het dorp Sendelbach bij Frank furt a/d. Main heerschen de mazelen- epidemisch. Er zijn al 16 kinderen aan gestorven. Uit Tandzjer wordt gemeld, dat ka pitein Cunning, de secretaris van de Rif- fijnsche vertegenwoordiging te Londen, via Tandzjer naar Casiablanca en Taza is vertrokken. Hij zal zich daarna naar Abd-el-Krim begeven. Het doel van de reis zou zijn tusschenbeide te komen ten einde vrede te krijgen. De openbare mee ning onder de Rif-Kabylen zou Abd-el- Krim hiertoe drijven. Japan dringt er bij zijn vertegen woordigers in China en Mantsjoerije op aan, dat zij onder alle omstandigheden neutraal zullen blijven. Het is echter de vraag of dit mogelijk zaï blijken, indien Tsjang bij den Grooten Muur bezig wordt gehouden en de Russen in Noord-Mant- sjoerije de Japansche belangen, die groot zijn, bedreigen. VAN KFJNDB EN VER, gemeente in de annuïteitsieening zou be- uit een obligalieleening zal moeten wor- - - - - - den gevonden. Aan het voorstel zijn twee ontwerp contracten met de P.N.E.M. voor beide groepen overgelegd. Ged. Staten meenen im afwijking met 't bovenstaande, dat het aandeelenkapitaal moet worden teruggebracht tot f 1.000.000, en het be- nocdigde kapitaal van f 2.500.000 door een leening moet worden gevonden. Mede in verband met de moeilijkheden die zich bij de huidige wijze van benoemimig van schatters van pachtwaarde hebben voor gedaan en met een desbetreffend verzoek van den Nieuw-Neuzenpolder stellen Ged. Staten aan de Prov. Statei» voor te be palen, dat tot schatter niet kunnen worden benoemd schatters van gronden dragen f600 per jaar. gedurende 40 jaren. Op voorstel van B. en W. wordt met a. s- besloten iOmtheffing te vragen als bedoeld ■in art. 195. 2e lid der Lager Onderwijs wet 1920, voor de jaren 1926 en 1927. B. en W. stellen voor aan Ged. Staten ver gunning te vragen om den z.g. Zuidwal af te graven. De heer Ringelberg zou willen weten wie bij de' Br. Bpu'wtver. ingeschreven staan als adsp. huurders, waarop de voorz. mededeelt, dat zulks thans nog niet aan de orde is. De heer C. W. den Boer meent, dat het alleen nog te doen is om bouwterrein te krij gen. Na bekomen vergunning tot afgra ving kan overgegaan worden tot verkoop van bouwterrein of tot uitgifte in erf- i in een polder of waterschap de voorziit- pacht. Allereerst moet gelegenheid ge- ters, leden en ambtenaren van het dijks- legenheid gegeven worden aan particu- bestuur, den dijkraad en het polderbe lieren om te bouwen. Het vooTstel wordt daarna m. a. st. aangenomen- De Commis sie belast met het onderzoek de gem.- begrooting dienst 1926 stelt voor de be grooting vast te stejlen in ontvanig en uitgaaf op f48380,07; m. a. st. wordt daar toe 'besloten. De oommissie maakt in ver band met de begrooting nog de volgende stuur, noch de eigenaren, vruchtgebrui kers, huurders of beheerders, erfpachters van gronden in de betrokken polders of waterschappen gelegen. Ook Wordt o. a. nog voorgesteld te bepalen, dat na 7 jaar in plaats van na 10 jaar een nieuwe schatting kan plaats hebben. Ook iis een voorstel ingediend om ook opmerkingen: 1°. zou de commissie voor- voor de land- en tuihbouwcursussen 1926- 52 't Was nu al veertien dagen dat Pierre te bed lag. Noodt kwam een woord oveT zijn lippen, 't kostte groote moeite hem voedsel te doen nemen. 't Drukte zwaar op Clara's hart, maar, daar waren oom Otto en tante Bertha om alle zorg met haar te deelen. .,Ik geloof niet dat er gevaar is", had dokter Stein gezegd, maar na zijn be zoek was 't nog minder geworden met den zieke en soms werd Clara over vallen door een hevige angst. Als eens zoo langzaam maar zeker Pierre's leven uitdoofde, ais hij stierf, zonder ooit weer tot volle bewustzijn te zijn gekomen? God. hoe vreeseiijk zou dat zijn, hoe vreeseiijk. Dan, er was nog iets wat 't meisje be zwaarde. Er was iets tussohen oom Ernst en haar. Hij was vriendelijk en goed, maar toch, looipig nog willen wachten met de aan schaffing van slangen voor de brandspui ten. in verband met de tot stand homing der waterleiding? 2°. zou de commissie later door den gemeenteraad willen zien bepaald waar in het jaar 1926 bestra- tingswerken zullen worden uitgevoerd? 3°. de commissie dringt er bij vernieu- i j. i zoo anders, zoo geheel anders als oom Otto. Qara begreep toiet wat de reden daar van was.. Na dien dag volgend op haar verjaar feest. had ze Marcel Rondé nog twee malen gezien. Hij had haar aangesproken op straat, en ofschoon ze slechts onbeduidende woorden wisselden, in Marcel's oogen was zeer duidelijk een smeekende vraag te lezen. Wat kon Clara doen? Ze voelde me delijden met hem, doch kon hem on mogelijk vragen bij oom Otto aan huis te -komen, daar ze hem hiermee aan zou moedigen. Qara wist niet, dat oom Ernst 't 'beide malen te weten was gekomen. Eenmaal had hij 't gezien, de andere keer was hem door een kenmis gevraagd wie die lange blonde heer was, waarmee zijn nichtje had staan praten? En, eenige dagen geleden kreeg Clara een brief van Marcel, waarin hij haar vertelde van zijn zaak, een kunsthandel, vertelde hoe hij' nu een geheel ander leven leidde als vroeger, en, verzocht heur eens terug te schrijven. Ze ging terstond met dien brief naar 1927—1930-1931 f0,50 toe te kennen voor elk uur onderricht, waarvoor het Rijk f 2 bijdraagt, zooals ook de laatste vijf Cursusjaren geschiedde. ONDERWIJS. ZIERIKZEE. Doordat het aantal aan- tante Bertha en vraagde haar om raad- Deze liet 't meisje alles van Rondé vertellen, en kwam ook te weten, dat hij 't was die Clara de bloemen zond. Het was misschien onverstandig van Bertha, maar 't feit dat Rondé een vriend van Clara's vader was geweest, dreef haar om te zeggen: Kindje, je moet hem niet terugschrijven, en moogt hem niet weer spreken ook". .,Maar tante, dat is toch wat hard. Laat ik hem dan ten minste een kort briefje schrijven, u moet denken, hij is, ik heb. hij zegt dat hij doo;r mijn in vloed geheel veranderd is". Clara was er erg verward,- en tante Bertha begreep die verwarring verkeerd, 't Was niets dan schuchterheid van Qara. om zelf uit te spreken dat ze invloed had op Rondé, tante Bertha be greep 't anders. ,,Ik vind het beter zoo, Clara", had ze gezegd, en, voor 't eerst was er iets koels geweest op haar gelaat, toen ze 't meisje aankeek. Qara had gezwegen, bedroefd daarom, en omdat ze Marcel zou krenken door haar zwijgen. Toen Bertha *t aan Otto en Ernst ver telde sprak de eeTste ik zou anders ge- Het Brusselsche parket is een ver volging begonnen tegen 't Kameriid Brae- sine. op grond van het opzettelijk niet a.angewn van een sekwester van vijan delijke 'goederen. Men weet, dat deze reeds beklaagd was van verduistering van goederen van een Honigaarsche, die on der hem hadden berust. De nieuwe immigratiewetgeving in de Ver. Staten werkt geheel in den zin, dien de ontwerpers er mee gehad heb ben. Slechts 2 pet. van de buitenlanders, die in de V.S. aanwezig waren mogen voor elk land in de Unie als land verhuizers worden toegelaten. De immi gratiestroom1 droogt op. Het Turksche regeeringsorgaan be veelt aan den Zondag voortaan als rust dag aan te nemen inplaats van Vrijdag, teneinde Turkije denzelfden weg te laten volgen als de Westersche mogendheden en het verlies te voorkomen van twee da gen in de wteek. j Hayley Morriss, de man, die door middel van advertenties jongemeisjes naar zijn buitengoed Pippingford Park lokte •is met zijn huishoudster (met wie hij inmiddels in het huwelijk is getreden) naar het assisenhof van Lewis verwezen. Wegens de anti-I taliaanscihe be toe gingen in enkele Zuid-SlaviscJhe steden heeft de regeering te Belgrado^ de Itali- aansclhe 'genoegdoening gegeven en haar leedwezen betuigd met het voorgevallene. De toestand in China Wordt steeds ernstiger tengevolge van het feit, dat de boisjewiiki steeds meer invloed krijgen. handeld hebben vrouw, enfin 't te bet beste om 't nu te laten als t'is. Hij Wilde Bertha niet krenken door haar besluit te veranderen. Ernst zei niets. En Qara dacht dat alleen tante Bertha 't wist. Deze was nu weer even vriendelijk als altijd, en oom Otto, hij begreep haar geheel. De groote dankbare teederheid, welke voor hem huisden in Clara's hart kon ze nooit onder woorden brengen, maar ze spraken uit eiken blik waarmee ze hem aankeek, uit den klank van haar lieve stem, wanneer ze tot hem sprak. De lesuren in 't gezellige atelier waren voor QaTa de gelukkigste. Maar oom Ernst, oom Ernst, hij was vriendelijk en goed, maar, een schaduw bleef tusschen hen, en' dat deed Clara pijn, zelfs meeT als ze zichzelve bekennen wilde. Daarover peinsde Clara toen ze stond te luisteren naar de zingende vogels. Opeens voelde ze een hand op haar schouder, en omkijkend, zaïg ze oom Otto. .,Wat is er oom?" 1 Pierre heeft naar je gevraagd kindje, hij is zooeven wakker geworden. Nazdl:ttige aanrijding. Op den Haag- weg nabij Delft lis dr. Alberts, wonende Laan van Meerdervoort te Den Haag, toen hij plotseling overstak, door een auto aangereden. In hopeloozen toestand werd hij naar het ziekenhuis aan den Burgwal te Den Haag vervoerd, waar hij is over leden. De bestuurder van de auto, een student uit Delft, werd door de Delftscihe politie aangehouden. Nqzdlzttige val. Bij de restauratie van de Groote Kerk te Edam was p. a. werk zaam de leidekker J. F.' afkomstig uit Amsterdam. Woensdagmiddag werd hiji door een paar bewoners uit de omgeving van de kerk gevonden, nadat hij van het dak, van een hoogte van ongeveer 13 M. Was gevallen.. Een half uur later om streeks iis hij gestorven. Vermoedelijk is hij 'bij het passen van een waterloozings- buis uit de dakgoot gevallen. De ongeluk kige, die 55 jaar was, was gehuwd en vader van twee kinderen. ZÊEUWSCHE KALENDERT Herlnnertagen der week. 15 November. 1369. Octrooi tot bedijking van St.-Maar- tensdijk. 16 November. 1473. Eduard IV, koning van Engeland, geeft aan de ingezetenen van j Haamstede en Westen-Schouwen een privilegie om in zijn Rijk vrij handel te drijven. 17 November. 1786. Oproer te Zonnemaire, door eeni ge ingezetenen van deze plaats en van Brouwershaven. 18 November. 1827. Plechtige opening van het nieuwe i kanaal tusschen Neuzen en Saa van Gent. 19 November. 1612. Contract waarbij Veere bij ver nieuwing de stapelplaats blijft van Schotsche kooplieden. 20 November. 1546. Keizer Kerel V vergunt de be dijking van den Selnisae-polder in Zuid-Beveland. 21 November. 1417. Gravin Jaooba van Beieren geeft aan die van Goes octrooi om hunne nog o pene stad met grachten, wal len en poorten te versterken. .,N^ar me gevraagd?" Ze wilde haas tig gaan, maar hij hield haar even vast, keek diep in de reine ooigen, en kustta haar teer. Ze lachte hem dankbaar toe, efl was een seconde later verdwenen. Pierre, hier ben ik!" Hij keerde 't door koorts gekleurde geiaiat naar haar toe. ,,Qjari. beste CLari, blijf bij me, 'k1 heb zoo'n pijn hier". Hij greep met beide handen naar zliijn hoofd, en keek haar angstig, met groote oogen .aan. Kalmeerend legde ze haar koele han den op Zijn voorhoofd. ,,Ik zal bij je blijven, Pierre, ga maar rustig liggen". i i Een lok vap heur lanlg haar gleed af op de sprei Hij' nam die in 'beide handen en duwde zijn gezicht er tegen. Voorzichtig Zette Clara zich bij: hem neer. af en toe een zacht woordje fluiste rend. I t Pierre kreunde telkens, maar nog meer dan dit spraken de lijnen om zijn mond van pijn. i i Qara zat urenlang bij hem, niet te bewegen haar plaats aan een ander af te staan. (Wcrdt vervolgd). i

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1925 | | pagina 9