Zierikzeesche Nieuwsbode ABONNEMENT^ Woensdag 11 Nov. 1925. zierikzeesche courant. advertentiën Inzending Advertentiën. D-Pflineur, BI N M EN LAN D Briavsn nan oen Schauwaoiar. per 8 aftanden f 1,50, franco per post ƒ1,80. Vsor het buitenland per jaar 10,—. Afaonderiyke nummer# 5 cent. Versoh^nt Maandag:, Woensdag •n Vrijdag van 1—8 regels 50 ets. van t regels en daarboven 20 ets. per regel. Reclames 60 oti. p. regel. By eontraot belangrijke korting. 82»te JAAKGANG. - No, 11811. ln,endln« op im At* T"> elf. J, DE LOOZE Jf, H. J, KOSTER. ™r nr*' H.H. Adverteerders deelen wy nog maals mede, dat nè 11 uur op den dag van uitgifte der courant, geen adverten tiën meer kunnen worden aangenomen. Ter voorkoming van teleurstelling, gelieve men dus voor tijdige inzending te zorgen. DB DIRECTEUR. Gevonden voorwerpen: Ben damesdasj een rijwiel; een bood- schapzakje; een sportband; een pet; een zilveren halskettinkje; twee paar schoe nen in een zakje; postzegels; sleutels. De Commissaris van Politie, R P. BRONS. BUITENLAND. VALSCHE TESTAMENTEN. Voor het Assisenhof van Liverpool is dezer dagen een zaak behandeld tegen een ongeveer vijftigjarig echtpaar, dat ziich had schuldig gemaakt aan verval- sching van testamenten en gebruikmaking daarvan. Aan de vrouw werden niet min der dan 19 gevallen ten laste gelegd, aan den man 9. De beklaagden gingen als volgt te werk: wanneer er de advertentie geplaatst werd waardn rechthebbenden op een nalaten schap opgeroepen werden, meldden zij Zich ais zoodanig aan en in één geval ge lukte het hun 177 pond in de wacht te sleepen, doch in de andere gevallen werd de vervaisching tijdig ontdekt. Het eene geval, waarin zij succes had den, kwam op het volgende neer: Op: een advertentie tot oproeping van de nagelaten betrekkingen eener overleden huishoudster kwam een brief van iemand, die meedeelde, dat de overledene hem enkele jaren geleden haar testament had overhandigd en hem verzocht had bij haar dood haar schoonzuster op te spo ren. Daarna werd er een brief bezorgd aan het huis, w,aar de overledene tot aan haar dood werkzaam was geweest, zoo genaamd afkomstig van die schoonzuster en gericht aan de overledene. Men stelde zich met de schrijfster in verbinding, die niemand anders was dan de vrouwelijke beklaagde. Toen kwam er weer een brief van dengeen, aan wien het testament, zou gegeven zijn, meldend, dat hij de gezochte schoonzuster gevonden had. Men heeft reeds begrepen, dat deze brief schrijver de mannelijke beklaagde was. De schoonzuster" was wel zoo goed haar' toestemming te geven tot de ope ning van het testament" en zooi ont ving zij het haar vermaakte" bedrag. De vrouw werd tot vier jaren dwang arbeid veroordeeld, haar man tot 18 maan den gevangenisstraf. HET COMPLOT TEGEN MUSSOLINI. Het onderzoek dat ingesteld is naar de poging om Mussolini te dooden, heeft uit gemaakt dat hier van een uitgebreider or ganisatie sprake is dan aanvankelijk werd aangenomen. De dood van den premier zou het sein geweest zijn voor een tegen-revolu- tkmaire beweging, welke in de verwar ring en de paniek, welke veroorzaakt zou worden door den dood van den premier, het huidige bewind omver zou werpen. De samenzweerders konden waarschijnlijk rekenen op de actieve deelneming van slechts een kleine 'minderheid der bevol king, doch bij de paniek die zou ontstaan zou een kleine actieve groep een goede kans gehad hebben. De arrestatie van ge neraal Capello is gevolgd door de arres tatie van andere personen, die betrokken zouden zijn in het complot. De politie ontdekte tevens, dat Zabinoni met tien personen had afgesproken, dat deze revolverschoten zouden afvuren tus- schen de luisterende menigte, zoodra Mus solini gevallen zou zijn. De politie zegt tevens in staat te zijn te bewijzen, dat de genoemde Zaniboni voor Zijn aankomst te Rome belangrijke sommen geld ontvan- FEUILLETON. door J. M- 52 ,,Niet zóó Marcel, zei ze zacht, niet zooi ais jiji bedpelt, kan ik van je houden" Hij werd donkerrood, en met bevende stem vraagde hij', „lis er dan een ander?" .,Neen, och neen Marcel, tik ben neg zoo jong. ik denk daar nog niet over. 'k' Moet nog zooveel leeren, ik hou van Pierre, en van alle anderen thuis, méér wensch ik niet. niets anders". ,,Niiets anders, herhaalde hij. Clara ben je boos. dat ik hier bij je kwam, je ge volgd ben?" ,,Nee>n, maar laat me nu alleen!" ,,Ik zal gaan". Hij bleef echter staan, en hernam, je vraagt niet wat mijn plannen zijn!" ,,Wat wil je dan gaan doen, Marcel?" ],Ik weet het zelf nog niet. 'k Heb niets bepaalds geleerd, 'k Dacht een kunsthandel te beginnen". Ze knikte met zooveel belangstelling ais hajar mogelijk was. ,,Doe dat, dan heb je iets om je krachten aan te geven". gen heeft uit het buitenland. De politie is tevens in het bezit van een aantal brie ven, welke geschreven zijn aan Zaniboni, door zekeren Umberto Bellini, den stich ter van de z.g. „vrieinden des Volks", een organisatie, welke gewaipenderwijs de re geering zou moeten omverwerpen. De in houd dezer brieven is nog onbekend, doch gemeld wordt, dat zij wijzen op het be staan eener omvangrijke revolutionaire beweging, waarvan de leidende geesten Zaniboni en Capello waren. TWEEDE KAMER. Zitting van Dinsdag, 10 November Het amendement-Oud-Duijs betreffen de schadevergoeding aan den heer E. G. Wettink te Alkmaar wegens in beslagne ming van een partij zeep, waarover Vrij dag de stemmen staakten, wordt aange nomen met 47 tegen 34 stemmen. Indien Donderdagavond niet kan worden aan gevangen met de begrooting van marine, ontdaan van de principieele punten be treffende de splitsing van de vloot en de samenvoeging van de departementen van oorlog en van marine, zal na hoofd stuk III worden voortgegaan met de algemeene beschouwingen over de staats- begrooting. Deze worden nu voortgezet. De heer Rutgers van Rozenberg wijst op de regelmatige stijging van tal van uit gaven en zou minister Colijn een on verbeterlijk optimist wiilen noemen. Spr. wijst verder op het belang van werk verruiming. De heer van Gjjn bespreekt voornamelijk de conversie van leenin gen. Spr. betoogt, dat de scheidingslijn tusschen gewone en buitengewone uit gaven niet ver genoeg is doorgetrokken. Spr. critiseert de door den Minister op de begrooting becijferde besparingen. Dhr. Heemskerk bestrijdt de redo van dhr. Albarda. De partijen van rechts stemmen allen in met 't optreden dezer regee|ring. Het is onjuist dat van anti-rev. zij dei zou zijn geëischt, dat een anti-revolutio nair als premier zou optreden. De kern der coalitie ligt in de vrijheid des geloofs. Dhr. v. Rappard betoogt, dat de land bouw thuis behoort bij een technisch-eco- nomisch departement. Uit Stad en Provlnole. ZIERIKZEE. Bij het uitvoeren van werkzaamheden aan het Hervormd Dia conie -V e r p leg ingshu is alhier, zijn bij 't ontgraven van den bodem onderscheidene schedels en beenderen van menschelijke lichamen gevonden. Ter plaatse heeft eenmaal het St.-Ro- chus- of pesthuis gestaan, waarin de lij ders aan die vreeselijke ziekte, welke dn de Middeleeuwen bijna geheel Europa teisterde, werden verpleegd en na, over lijden echter ol naast het huis werden begraven. Onze gemeente-archivaris, de heer P. D. de Vos, heeft voor dit ge sticht eenige merkwaardige bijzonderhe den opgespoord, welke we Vrijdag zul len publiceeren. Aangemoedigd door het succes in het vorig jaar biedt de Concertzaal-Bios' ooop Zaterdag en Zondag weder een gratis bioscoopavond aan aan de aan deelhouders der N.V. Concertzaal. Vertoond zal worden ;JD\e Slaaf zijner Hartstochten", eene schets uit het groote leven in 7 bedrijven, aangevuld met het gébruïkelijke bij programma. Het spreekt vanzelf dat men voor deze gelegenheid eene speciale film heeft uit gezocht; het is een der „schlagers" van de N.V. Nordisk Films Cie., die tot een der grootste en beste kantoren ter we reld -gerekend mag worden. De voorstelling is overigens voor niet- aandeelhouders voor de gewone prijzen toegankelijk. NIEUWERKERK. Maandagavond open de de heer Dl v. d. Wielen alhier in het door hem nieuwgebouwde pand aan den Achterring Zijn rund- en varkenssagerij Hij1 keek haar maar steeds aan. Ze sprak van krachten, zijn krachten, die waren zeker nliet groot. Alleen ais hij wiist. dat zij van hem hield, zou 't de moeite waard zijn, om te gaan werken. t,Adieu Qara", zei hij1 opeens. Adieu Marcel", Clara had medelijden met zijm somber moedeloos gezicht, en stak hem trouwhartig, bemoedigend haar handje toe". Hij1 nam 't in de zijne, toen, zich er overheen buigend kuste hij het, lang en innig. Een oogenbiik later was Marcel Ron- dé verdwenen. Qara ging zuchtend weer zitten, om haar kalmte te verkrijgen èn om te wach ten tot hiji een eind weegs zou zijn eer zij ging. j Eindelijk wekte ze Pierre, en wandelde terwijl hij zwaar op haar arm leun de huiswaarts. Een paar minuten voor de stad kwaip ze oom Ernst tegen, hij1 stond vlak voor haar. eer ze hem zag. Wel kind, wat loop je in gedachten? Zij bloosde diep pnder zijn onderzoe kende blik. en stamelde iets onverstaan baars. Ernst liep zwijgend naast haar voort. Eenige minuten geleden had hij1 een lange blonde heer. met blauwe opgen met winkel. De winkel, evenals het slacht- lokaal, naar de eischeln der Wet inge richt, ziet er keurig uit en leverde met het prachtige varkens- en rundvleesch, met de vleeschwaren die er waren uit gestald een schoonen aanblik op. Het woon- en winkelhuis vormen met de nieu we huizen, die voor enkele jaren aan den Achterring zijn gebouwd, een mooi geheel op. BRUINISSE. Vrijdagavond j.l. werd in ,,Het Veerhuis" de jaarvergadering ge houden van de Varkenshoudersbond „On derlinge Hulp" welke zeer druk was bezocht. Het presidium werd Waargeno men door den vice-vpprz,, dhr. S. Krij ger. In Zijn openingsrede moest hij tot zijn diep leedwezen mededeelen, dat we gens ernstige ongesteldheid de voötz., dhr. J. L. Muller, verhinderd was deze vergadering te leiden. In een kort over zicht concludeerde hij, dat de toestand der ver. over het afghloopen boekjaar zeer bevredigend is te noemen. Geen ern stige verliezen zijn geleden, doch juist zijn de boeken over 1925 afgesloten of een der leden komt aangifte doen van het sterven van een varken van pl.m'. 400 pond en uit de voorzorgskas wordt een bedrag uitbetaald v.an f 164, als tegemoet koming voor dit veirlies. Met dit tot voorbeeld behoeft men verder over het groote nut dezer ver. niet uit te wijden. Na voorlezing der notulen deed de seor.- penn., dhr. J. Vijverberg, rekening en ver antwoording van zijn gehouden beheer. Hieruit bleek, dat de ver. bestaat uit 185 leden, die gezamenlijk 237 varkens hebben laten inschrijven. Aangifte is ge daan van 26 zieke dieren, waarvan 10 stuks zijn gestorven of opgeruimd. Hier voor is uitbetaald "f 410,78, ontvangen bij verkoop f 61,15, zoodat uit de kas moest worden bijbetaald f 349,63. De totale ontvangsten bedroegen f 917,90, uitge geven wejrd f 852,58. zoodat de rekening sluit met een voordeelig saldo van f 65,32, terwijl een bedrag van pl.ml. f 3500 op de Nutsspearbank blijft geplaatst. Tot bestuursleden werden herkozen de hee- ren Krijger en Zeedijk. Het bestuur stelde voor de uitkeeringen bij verlies als volgt vast te stellen. Voor le soort biggen f 18, 2e soort f 14. Voor varkens beneden 100 kilo de middelprijs van le soort var kens volgens het marktbericht in de Zie rikzeesche Nieuwsbode en dit verminderd met 15 ct. per K.G., en voor varkens boven 100 K.G. wordt 10 et. per K.G. afgetrokken. Verder stelt het bestuur voor de inleg bij toetreding^ als lid vast te stellen op 5 inplaats van f 7,50 en voor jonggehuwden op f '1,50 inplaats van f 2,50. Beide voorstellen worden z.h.s. aangenomen. Door enkele leden werden nog eenige vragen gesteld, die door den voorz. werden be.antwoord, waarna hij met denk voor de opkomst deze gezel lige vergadering sloot. Korten tijd geleden besloot de Raad dezer gemeente tot aanschaffing van een nieuwe vierwielige motorbrand spuit. Dinsdagavond j.l. is de nieuwe spuit alhier aangevoerd en naar wij ver nemen zal Vrijdagmiddag 2 uuir ieen proef worden genomen. OUD-VOSSEMEER. Uit Cappellen (Bel gië) wordt aan „De Zoomgemeld, dat elk zich herinnert, hoe door een onge luk de chauffeur van jhr. Van Vreden- burch, bij Donck een vrouw van een foorkramer met de auto dood reed. Thans dient deze zaak voor de Rechtbank en wordt van den chauffeur 100,000 frc. schadevergoeding gevraagd voor den foorkramer. De chauffeur is een inge zetene dezef gemeente; zoo als trouwens het bericht reeds aanduidt, sprekende van een „ongeluk" treft den betrokkene geen schuld. RECHTZAKEN. ZIERIKZEE, 5 Nov. Door den Kanton rechter zijn op 4 Nov. veroordeeld we gens: Overtreding motor- en rijwiel wet M. Cl M., 17 j., chauffeur te Zzeie, f 2 b. s. 1 w. h.t.s.; A. M., 15 j., arbeider te Uit dezelfde laan zien komen waar Clara uit kwam. Prettig gewandeld?" vroeg hij opeens. o0ch, jawel, 't gaat nogal, oom". Haar zichtbare verlegenheid deed hem onaangenaam aan. en, er werd niet meer gesproken, eer ze thuis waren. HOOFDSTUK XI. Vol glorie en gloed had Mei haar in tocht gedaan. 't Was zoo'n zoet voorjaar! De eene zoete lachende dag volgde op den ander, en een hoorn van overvloed scheen uit gestort op de wakker geworden lan douwen. De tuin van Otto Sassenhul, met zijn oud geboomte, berkenboschjes en fraai aangelegde gazons, met Zijn murmelen de fontein en prachtige beelden, was een mengeling van teedere frissche kleunen. De oude eiken stonden nog, schijnbaar slapend, terwijl de berken omwaasd wa ren met 't fijnste lichtgroen. De Ribes 'bloeide volop, en zond kruidige, pittige geuren door den tuin, tulpen en narcissen vormden plekken licht en kleur pp; het fluweel-en gras. i In de berkenboschjes achter den tuin vierden de nachtegalen hoogtij. Dag en nacht vibreerden hun heldere stemmen, Oosterland, zonder toepassing van straf M. N. F., 17 j., dienstbode te Nieüwer- kerk, f 1 b. s. 1 w'. t.s.; P. H., 26 j., arbeider te Zzee, bij verst:, f 1 bt s. 1 d. h.; S. B., 38 j., los werkman te Zzee, bij verst., f 1 b- s. 1 d. h.; M. d. J., 60 j., koopman te Zzee, bij verst., f 1 b. s. 1 d. h.; I. K., 20 j., landb. te Zzee, bij verat., f 1 b. s. 1 d. h.; D. J. L-, 23 j., dienstbode te Zzee, bij verst,, f 1 b. s. 1 d. h.; A. v. A.* 41 j., koopman te Haamstede, bij vejrst., f 1 b. s. 1 d. h.; L. H'., 28 j., landarbeider te Oosterland, bij verat.), f 1 b. s. 1 d. h.; Overtreding Provinciaal Reglemmt: G. v. d. S., 25 j., landbouwersknecht te Noordgouwei, f 2 fbl is. 2 d. h.; I. de Wl, 21 j., landbouwers knecht te Noordgouwfe(, f 2 b. s. 2 d. h.; Ch. Hl, 48 j„ landb.knecht te Duivela- dij ka, f 1 b. s. 1 d. h.; A. d. G., 22 j., landb.knecht te Nieiuwerkerk, bij verst., 3 b. s. 3 d. h.; J. d. V^ 40 j., landb. te Kerkwerve, bij verst., f 3 b.- s. 3 d. h.; J. v. D., 49 j., landb.knecht te Drefi- sehör, bij verst},, f 3 b. s. 3 dl h.; C. d. E., 33 j., landb.knecht te Dreischor, bij Verst., f 3 b. s. 3 d. h.; W. van V., 19 j., landb.knecht te Nieiuwerkerk, bij verst., f 3 b'. s. 3 d. h.; C. de E., 33 j., landb. knecht te Dreiischor, bij verst., f 3 tol s. 3 d. h.; J. Hl, 49 j., landb.knecht te Dreli- Schor, bij verst.', f 3 b. s. 3 d. h.; A. d. M., landbikneeht te Haamstede, bij verst., f 3 b. s. 3 d. h,; M. A. B., 35 j, l.andb. te Burgh, bij verst., f 3 b. s. 3 d. h.; Overtreding van de IJkwet: D. P., 60 j., winkelier te Zierikzee, bij verst., f 0,50 b. s. 1 d. h.; G. de K., 32 j., winkelkV te Zzee, bij verst., 3 X f 0J50 b:. s. 3 X 1 d. h.; C. v. d. Bi, 48 j-, beurtschipper te Oosterland, bij verst., f 0,50 b. s. 1 d. h.; P. A. R., 44 j., winkelier aldaar, bij verst., 2 X f 0,50 b. s. 2 X 1 d. h.; M. Kj., 44 j., broodbakker te Zzee, 2 X f 0,50 !b. s. 2X1 d. h.; Overtreding Arbeidswet: H. J. D., 41 j., koopman te Zzeei, 6 X f'1 (b. s. 6 X 1 d. h.; G. C. W., 57 j., broodb. te Zzee, f 3 -f f 1 b. s. 3 -|- 1 d. h.; G. v. d. Z., 53 j., hoefsmid te Ellè- meet, 2 X f 3 b'. s. 2 X 2 d. h.; O. v. N., 61 jslagier te B'haven, bij verst., 2 X f 0,50 b. s 2 X 1 d. h.; A. M. d. V.. 22 j., smid te Zonnemaire, bij fverst.; f 3 b. s. 3 d. h.; Overtreding In validiteitswet: C. J., 32 j„ garnalelnh. te Brouwershaven, 41 X f 3 b. s. 41 X 2 d. h.; P. G., 30 j., knecht te Brouwers- haven* f 25 !b. s. 5 d. h.; L. v. d- H., 48 j., arbeider te Renesse, f 25 b. s. 10 d. h.; Overtreding VisschsTijwetA. D., 52 j., schilder te Oosterland, bij verst., 2 X f 0,50 b. s 2 x 1 d. h,; J. v. S-, 59 j., visscher te Zzee, bij verstt, f 3 b. v3 d. h.; N. R., 34 j., landb. te Zzee, bij verst., 2 XU 1 b. s. 2 X 1 h Over treding van de Jachtwot: M. J. de B., 17 j., landarb. te Reneisse. f 20 b. s. 2 w. t.sS. de H., 37 j., veldarb. te Haamstede, LI b. s. 1 d. h.; Overtreding Dote\rwet: C. J„ g. m. C. M- K., 52 j., te Elle- meet, bij ve|rst., f 10 b. s. 10 d. h.; Over treding Alg p.old. verordening: G. S., 47 ji, landb. te Zzeej, f 0,5)0 1. s 1 d. h.; Wegens het Uiten leggen van kippen op eens mde\rs grondM. M„ 27 j., 'werkman te Brouwersha.vefci, f 5 b. s. 5 d. h.; We gens dronkenschap: A. v. Z., 23 j., koop man te Vreeswijk, bij verst., f 10 bl s. 10 d. hL; A. P. de L'., 59 j-, los werkman te Zzee, bij verst., f 15 bl. s. 3 d. h.; A. P. de L., 58 j., los werkman te Zzee, bij verst., f 15 bl s. 3 d. h. en f 15 b. s. 6 d. h. 11 Nov. Door den kantowrechter zijn op heden veroordeeld wegens stroo- perij: J. v. d. P-, 16 j., landarb. te Haam stede, f10 b. s, 2 W. t.s.; W. J. A. iM., 14 j., Z.bl aldaar, f3 U s. 1 w. t.s. DIENSTWEIGERING. Voor den Krijgsraad te 's-Hertogen- bosch heeft terecht gestaan Tj. D. Scha per (zoon van het soc.-dem. Kamerlid Schaper) geboren te Groningen, dienst plichtig soldaat van de Opleidingsoom- pagnie van het regiment grenadiers, be klaagd van prinoipiëele dienstweigering. Beki. had niet voldaan aan een oproeping nu eens in lage weeke tonen, dan in een jubelend hoogen triller, afgewisseld door vreugdevolle fiuitmelodietjes en croma- tische loopjes. Op een geunigen avond in 't begin van Mei. stond Qara de Laitier naar die nach tegalen te luisteren, zich afvragend wat er toch was in hun zang dat zoo de ziel doortrilde. Er was 'iets van Goddelijken Vrede in, en toch ook aangrijpende, zui ver menschelijke hartstocht. Als altijd deed het Clara's bloed sneller strooimen. de adem vlugger gaan. Ze kon nooit den nachtegaal hooren zingen, meit die kalm-blijde verwondering waar mede ze naar lijster en roodborstje luis terde. er was iets diepJberoerends in, iets dat ze terstond voelde tintelen in heur hart. ais ze den Meesterzanger voor het eerst hoorde dn 't voorjaar, terwijl hij zijn stem probeerde. Een zwakke weerklank, een schaduw ervan, vond Qara ook in 't lied van den leeuwerik, wanneer ze op de uitgestrekte heide wandelend hem hoorde, en vlottend zweven zag, in de hooge blauwe lucht. Stil stond 't meisje bij de open tuin deuren, vol eerbied voor 't volmaakt duet van twee meesfcerzangertjes. Een ervan zat dicht bij haar, in een seringen struik. Hoe anders zag 't meisje eruit, als de voor den werkelijken dienst totdat hij zich later heeft aangemeld, doch toen weigerde de militaire kleed/ng aan te trekken. Vóór hij1 dienst weigerde had bekl. reeds 5 maanden gediend. Hiji zei- de op zijn 19e jaar het probleem van den dienst nog niet te hebben doorgrond. Hij heeft nog dezelfde bezwaren, als uit eengezet in Zijn door den minister afge wezen rekwest. De Krijgsraad, uitspraak doende, ver- Oordeelde bekl. tot 6 maanden gevange nisstraf met aftrek van de voorlpopige hechtenis, met ontslag uit den dienst zon der ontzegging van de bevoegdheid oip bij de gewapende macht te dienen. De Minister van Onderidijs, Kunsten en Wetenschappen heeft gezegd: De ondergeteekende heeft inderdaad be sloten vzprlgopig niet tot de vestiging van een Kweekschool te Zierikzee over te gaan. Hij gaf er vozrloopig de voor keur aan de bestaande RijksdagnoTmaal- lessen pm te zetten an een volledige dag- normaalschool, welke dn het oorspron kelijk voor de Kweekschool bestemde ge bouw zaj gehuisvest worden. De Minister van Waterstaat zal weldra zeggen: De ondergeteekende heeft inderdaad be sloten vqcrlogpig niet terug te komen op Zijn besluit tot inkrimping van de postbestellingen. Hij' zou er dolgraag de vo\zrkeur aan geven de post ten platten lande in haar geheel op te doeken, ware het niet, dat hij daartoe vzizrloopig den moed mist. Zoodra de kans schoon staat, wordt de film afgedraaid. De Minister van Birtnenlandsche Zakën zegt daarna: De ondergeteekende voelt er vzorioopig inderdaad niets voor om de verkeersver- beterdng op - en met het platteland ter hand te nemen. Hij gaf er de v:\zrkeur aan- de zaak te laten zooals ze is, omdat hij vzr.rlzopig niet kan inzien, waarom een boer zich vlug behoeft te verplaat sen. Ais er inderdadd haast b'ij is, heeft de plattelander vazrlzopig nog altijd een beurtschipper met wien hij kan mee varen. Al de Ministers te samen zullen een maal zeggen: De Ondergeteekenden hebben irtderdaad besloten de plattelanders pzerLoppfg apeen maar als belastingbetalers te be schouwen. Voor de rest kunnen ze wip pen, vc\zrlzQpfg zoowel als voor goed. Zij geven er de vc\zrkeur aan vr.arloopig met rust gelaten te worden, omdat de begrootingsdebatten hun onverdeelde aan dacht vragen. Adressen en smeekschriften gaan vazrlzppig ongelezen in de prulle- mftnd. j ONDERWIJS. De oudercommissie der openb. school te Nieuwerkerk heeft voor den &.s. win ter weder een cursus voor onderwijs aan niet meer leerplichtige jongens georga niseerd, waaraan de gemeente subsidie zal verleenen. KERKNIEUWS. Ned. Herv. Kerk. Beroepen: Te Vreeswijk, S. C. van Wijngaarden te Linsehoten. Aangenomen: Naar Rijsoord, R. C. W. J., Hoek te Vuren en Dialemi Bedankt: Voor Oudewater, L. G. Bruin te O ene (Gld.) Voor Mijdrecht, A. Luteija te Muiden. BURGH. Tot gemachtigden in het kies college zijn herbenoemd de heeren M. Kommer en A. Overbeeke Jr. en tot kerkvoogd dhr. Joh. Bijkerk. STAVENISSE. L.l. Zaterdagavond had alhier plaats een verkiezing, van 2 no tabelen ter voorziening in de vacatu res, ontstaan door de periodieke aftre ding van de heeren P. W. Hage en Jac. Qara de Latier van voor een helf jaar. Alle somberheid en wrevel was verdwe nen uit 't sprekende gezichtje, de bruine oogen sprankelend van 't Licht der Ge dachte, en dat gaf, met de droomerige lijn om 't fijne mondje, aan haar kopje iets ongemeen bekorends. 't Eenvoudig japonnetje van wit En- gelsch keper kleedde haar w|onderwel, en zooals ze daar stond, 't gulden haar licht- golvend door den wind was ze een toon beeld van echt meisjesachtige frischheid. Toch was er nu iets vermoeids in haar houding, en geen wonder! Pierre was ziek, en ze bracht bijna den heden dag door in zijn kamer. Langzaam aan was die ziekte gekomen. In 't begin klaagde Pierre telkens over moeheid, en viel zoodra hij even rustig zat in slaap. Allengs was 't erger geworden tot een groote dofheid en zwakte hem geheel overmeesterd hadden. Dokter Roos had ronduit verklaard geen begrip te hebben van die ziekte en zoo dra hij even uit kon breken was Richard Stein gekomen. „Niets aan te doen", verklaarde deze. „Laat de Natuur ha'êr gang gaan. Geen medicijnen, alleen om de twee uur een lepel malaga wijn." (Wcrdt vervolgd

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1925 | | pagina 1