Zierikzeesche Nieuwsbode Jet Gouden Kruis' Volksvoorstelling Mijnhardt's Tabletten ABONNEMENT I Maandag 9 Hov. 1925. zierikzeesche courant. ijtlm ADVERTENTltN BINNENLAND, Concertzaal-Bioscoop DINSDAGAVOND: JE MODI! CIIW'. Moeders PrK|§ por I maanden f 1,50, franco per post f 1,80. Voor het buitenland per jaar f 10,—. Afsonderltyko nummers 5 cent. VoriohUnt Maandag, Woensdag en Vrijdag ran 1—3 regels 60 ots. »an t regels en daarboven 20 ots. pe? regel. Reclames 80 ots. p. regel. By oontraob belangi'^ke korting. Inzending op den dag van uit gave vóör 11 ure. Wordt ln „THALIA" Bergen-op- Zoom verwacht op 16 Nov. a.s. De Opera INTERNATIONALE TEXTIELBEURS. Een klein aantal gasten heeft Zaterdag morgen de opening bijgewoond van de internationale textielbeurs welke van 7 16 dezer in het Paleis voor Volksvlijt te Amsterdam1 wordt gehouden. De voorzitter, mr. A. J. F. Fokker van Crayenstein van Rengerskerke, sprak een kort openingswoord, waarin hij er zijn leedwezen over uitsprak, dat de textiel fabrikanten niet aan 'deze beurs hebben deelgenomen. Daar zij op de Utrechtsche jaarbeurs niet waren verschenen had men gehoopt hen hiier te zien. Oorspronkelijk waren 2 zalen voor het houden van deze beurs be^emd, een voor de grossiers en een voor de industrie. Thans, nu de in dustrie wegbleef, is alles in een zaal samengebracht. Spr. beschouwde tenslot te deze beurs als een voorlooper etn hoop te, dat er volgend jaar een werkelijk in ternationale textielbeurs zou komen. Aan de beurs neitnen ongeveer 60 fir ma's deel, meest grossiers en importeurs en ook een paar fabrikanten van machi- nes voor de textielnijverheid. OorspTonke- lijk waren 150 deelnemers verwacht. TWEEDE KAMER. Vervolg zitting van. Vrijdag -6 Nov. In de quaes tie schadeloosstelling cpöp. veevoederfabriek Zeeland en West-Bra bant" te Goes zegt Minister Colijn een nader onderzoek toe. Voortgezet worden de algemeene be schouwingen over de staatsbegrooting. Dhr. Merchant oefent critiek op de in stelling van de Ind. leerstoel te Utrecht. Deze regeering ziet niet den vooruit gang in bedrijfsleven. Spr. bepleit natio nale ontwapening. Volgers den wil der kiezers had Colijn geen kabinet mogen formuleeren. De Co alitie heeft een zuiver materialistisch ka rakter. Handhaving dezer coalitie be tee kent ondergang van 't parlementaire stel sel. Dhr. Braat bespreekt den uitslag der stembus. Spr. acht den toestand van land- en tuinbouw niet gunstig. Spr. wil bezuini ging op de kosten van ambtenaren, en betoogt, dat ten plattslandè de arbeiders geen medezeggenschap in bedrijf begee- ren. Dhr. van den Tempel bespreekt de welvsartspqlitiek. De werkloosheid is een blijvend verschijnsel geworden. Er moet gestreefd wprden naar uitbreiding van het bedrijfsleven. Spr. wil een perma nent bureau ten behoeve der werkver ruiming. HET VERDRAG MET BELGIë. De Zeeuwsche Polder- en Waterschaps- bond heeft aan de Tweede Kamer een adres gericht, waarin er wordt op ge wezen, dat de Bond reeds in Mei j.l. zich tot den minister van waterstaat heeft gewend, houdende bezwaren tegen het traetaat met België, onlangs door de re geering getroffen, waarop de ratificatie van de Staten-Generaal nog moet ko men en welk traetaat o.a. een regeling oyer het Schelde-regime inhoudt. 'Adressante betoogt in het adres o.-mL, dat ons beele waterschapswezen, - door de allerongelukkigste bepalingen inzake wa terschapszaken, op den kop wordt ge steld, de waterschapsbesturen niet vrij zijn in de verzorging van hun oeverver dediging en dijkwezen. DE R.-K. STAATSPARTIJ. In de Zaterdag te Utrecht gehouden vergadering van den Bond van R.K. Rijks kieskringorganisaties is gekozen tot voor zitter in de plaats tfan mr. A. baron van Wijnbergen, die bedenkt heeft, ./for. mr. Ch. J. M. Ruys de Beerenbrouck, oud-min. van Binnènlandsche Zaken. Uit Stad en Provlnoie. ZIERIKZEE. Daar er slechts Zaterdag eene voorstelling van „de Mooie Cubaan- sche" geweest is in de Cz ncertzaal-BioS' czop, zal van deze film Dinsdag nog eene volksvoorstelling loopen. Wij kun nen een bezoek ten zeerste aanbevelen, de film 'S in goeden staat, vol spannende momenten en in schitterende omgeving opgenomen. Op Dinsdag 3 Nov. j.l. werd in de sociëteit „Concordia" eene algemeene ver gadering gehouden van de afd. Zierikzee van den Vrijz.-Dem. Bond. Behandeld werd de agenda der a.s. bondsvergade ring te Rotterdam, waartoe tot afgevaar digden werden benoemd de heeren Kik en Moerland. Besproken werd de iin den a.s. winter te voeren propaganda, het op richten van een club van jongelieden, die zich to.t de ideeën van den Bond voelen aangetrokken, het laten komen van spre kers ais prof. van Embden enz. Besloten werd adhaesie te betuigen aan het adres der raadsleden, gericht aan Ged. Staten, inzake het voornemen van het Waterschap Schouwen tot heffing van polderlaaten van de gebouwde eigendommen. Uit den boezem der vergadering rezen klachten op en werd duscussie gevoerd over de slechte gasverlichting. Op de Vrijdagavond gehouden verga dering van de Anti-Rev. Kiesvereenigimg te Zierikzee. nam de heer D. Mulder af scheid ais voorzatter. Deze functie werd door genoemde heer gedurende 38 jaar bekleed. Thans achtte hij zijn tijd geko men. dezen arbeid aan jongere krachten te moeten overlaten. In kort bestek liet de aftredende voorzitter die 38 jaren de revue passeeren en schetste hij' al den strijd en moeite in die vele jaren onder vonden, maar klom hiij pok gewagen van den zegen, die God genadiglijk wilde 'schenken. Ajs opvolger werd dpor 'de vergadering gekozen de heer W. den iBoer. Tevens 'werd nog ais bestuurslid ge kozen in de vacature J. van Keulen dhr. U. Gorter. Öp voprstel van den secretaris werd de heer D. Mulder bij acclamatie tot eere-vopTzitter benoemd. Door eene belangrijke verbouwing heeft de firma Piet Ochtman, Zeeuwsche papier- en commissiehandel, haar zaak in de Lange Nobelstraat zoodanig uit gebreid, dat zij thans in staat is te vol doen aan al de eischen, welke dopr het steeds meer verlangend publiek worden gesteld. Vandaag nu werd de zaak ge opend. naar aanleiding van welk' feit twiji een 'en ander ter plaatse hebben opge nomen teneinde onzen lezers hiervan iets te kunnen mededeeien. De nieuwe winkel waarvan de eenvoudige, 'doch fraaie, des avonds vropiijk verlichte etelagekast den voorbijganger als het ware tot stilstaan suggereert, is in ruime mate voorzien van ai die (Zaken, welke men in een hedendaagschen 'boek- en papierhandel denkt aan te treffen. Groote ruime win kelkasten stellen den bezoekers in staat de voorhanden zijnde artikelen met één blik te overzien, terwijl ook Zelfs de toonbanken, afkomstig uit den destijds zoo bekenden en in 1878 gevestigden pa pierhandel van wijlen den heer R. W. J. Ochtman, gelegenheid bieden de kleinere en meer kostbare artikelen ten toon te spreiden. Het achtergedeelte van 'den win kel is gereserveerd voor den voorraad behangselpapieren, waarvan ontelbare soorten, van de goedkoopste tot de duur dere, vertegenwoordigd zijn. Van uit den winkel betreedt men de zeer ruime werk plaats, alwaar de verschillende machi nes er op wijzen, dat de firma zich ook zal blijven toeleggen op druk-, bind- en oartonnagewerk. De naar de eiischen des tijds ingerichte werkplaats is flink voor- zien van allerlei soorten grondstoffen, zoodat de meest gehaaste Cliënt pp zijn wenken kan worden bediend. Boven die werkplaats lis een even ruime zaal inge richt voor die afdeeïing commissiehandel. We troffen hier de meest udteenloopende zaken aan en merkten op, dat van het ©ogenschijnlijk zoo ohbet eekenend artikel papieren zakken een fabelachtig aantal soorten bestaat. De voorraad, welken wij aanschouwden, getuigde er van, dat de firma, die ais papierhandel op Schouwen- Duiveiand en omliggende eilanden over bekend lis. ook in het vervolg aan deze branche haar bijzondere aandacht zal schenken. Wij' wenschen den heer Ochtman bij voortduring succes toe. Zaterdagmiddag ongeveer half 2, toen eenige hevige windstooten werden waargenomen, moesten een 7-tal geladen schepen, waarvan een met de nopdvlag lim top. in onze haven vluchten. De prov. bopt bracht het schip met de noodvlag behouden binnen, waardoor de prov. boot met een uur vertraging bin nen kwam. Het schip met de noodvlag was afkom stig uit Capeile (N.-B.) De'„Nieuwe Zorg", schipper A. J. v. Dijke, welke op de Schelde lag, zette Zijn vrouw van boprd met de roeiboot, welke tegen den wal stuk sloeg en terug- keeren naar het vaartuig onmogelijk werd. Het schip, dat nu hulpeloos rond dreef, werd een ©ogenblik later door het motorschip van schipper Schot bin nen gebracht. Heden (Maandag) morgen is van de centrale verwarming in de Bizondere School in 't Vrije alhier, een waterketel gesprongen tengevolge waarvan eenige ruiten braken, maar gelukkig niemand letsel bekwam. Ware de man, met de bediening dier centrale verwarming belast, op dat mo ment iin den keider geweest, waarschijn lijk had hij ernstige kwetsuren opgeloo- pen. I i SCHERPENIS9E. In de op Vrijdag j.l. gehouden vergadering van den dijkraat van he* Cal. waters3hap „Scherpenisse" werden de inschrijvingen met raming van kosten behandeld. De gewone werken geraamd (óp; f £378^1, en de buitengewone (op f 20881.71. Tot schatter der gronden in het waterschap werd benoemd de heer C. Rijstenbil Az. alhier, en aan den heer P. Jobs© werd de gewone jaarlijksche gratificatie van f 100 verleend. RECHTZAKEN, DE ZAAK MUIJLWIJK. De 4e kamer der Amsterdamsche recht bank heeft Vrijdag de behandeling hervat van de zaak tegen den 43-jarigen bouw ondernemer M. M., 'beschuldigd van moord (subs, doo'dslag enz.) gepleegd op 22 October 1915. De verdediger, mr. Alfred Levy, zette zijn pleidooi voort. (Zie onder telegram men van Vrijdag). Hij gelooft, dat het aanbeveling verdient naar aanleiding van door Busch nagelaten papieren, in dit gevonden materiaal nog een nader on derzoek in te stellen. PI. acht het voorts van het grootste bep-ng, dat bekend wordt, wie de anonyme briefschrijver is, en wil vooir daens aanduiding een prijs uitloven. De rol van de Kort acht PI. nog niet duidelijk. Als deze chantage heeft gepleegd, dan dient de rechtbank rekening te houden met de foltering, die bekp gedurende 10 jaar heeft ondergaan. Pl. vindt dat de rechtbank er niet kan komen met de psychologische beschouwin gen van den officier van justitie, en ook aan bekl.'s bekentenis niets heeft. De conclusie, dat de door bekl. blijvende armoede, de buit blijkbaar is verdeeld, acht pi. daar niet gestaafd en juridisch ontoelaatbaar. Na de pauze behandelde mr. Levy de rol door de Kort in deze zaak gespeeld. Pl. betoogt, dat de K. niet heeft kunnen waarmaken, dat hij uit zijn verdiensten de uitgaven heeft kunnen doen welke hij1 heeft gedaan. Hierin ligt de aanwijzing, dat de Kort inderdaad M. gedurende acht jaren heeft afgeperst, en daarqit volgt, dat de K. niet medeplichtige is geweest. ''Komende tot de vraag: „hoe .is Busch gestorven", as pl. van meening, dat B. niet igeweidadig is gedood- Pl- betoogt breedvoerig, dat Busch geen gezond man lis geweest en dat er verschillende om standigheden zijin die wijzen op de waar schijnlijkheid "dat Busch gestorven is dooT een bloeduitstorting in de hersenen, of nis gevolg van een hartlijden. Het psychologisch rappprt van prof. Bouman acht pl. pp meer dan één punt klinkklare nonsens en hij noodigt dezen deskundige uit om 99 'pCt. van dit ge schrijf terug te nemen, Zaterdag is het pleidooi verder voort gezet. Mr. Levy betoogde o.a., dat van opzet om Busch te dooden, niets gebleken lis, B. is de eerste geweest, die een we derrechtelijke daad deed, n.1. huisvrede breuk. Vrijdag 13 November e.k. wordt de zaak voortgezet. Het O.M. zal dan repliceeren. Voor de Rechtbank te Middelburg heeft terecht gestaan J. M. v. 't H.> koop man, wonende te Renesse, thans gedeti neerd, als beklaagd van oplichting van een groote som gelds ten nadeel© van C. F., landbouwer te Zierikzee. In deze zaak werden als getuige ge hoord de Inspecteur ven Politie H. ,de benadeelde C. F. en diens huisvrouw C. v. d. P. De Officier ven Justitie -achtte het ten laste gelegde feit wettig en overtui gend bewezen en eischte tegen den be klaagde J. M. v. 't H. een gev.str. van 1 jiaar. Mr. Stieger, als raadsman optre dend, pleitte clementie. Uitspreek 13 November a.s. DE BELLADONNA-VERGIFTIGING. De officier van justitie bij' de Haagsche Rechtbank is in appèl gegaan van bef vonnis dier rechtbank, waarbij een ge wezen Indisch-onderofficier werd vrijge sproken van de hem ten laste gelegde medeplichtigheid aan vergiftiging met belladonna (atropine). Zooals men zich herinnert was tegen bekl. vijf jaren gev. str. geëischt. VLOEKEN GESTRAFT. De kantonrechter te Goes veroordeelde (iemand uit Rillamd-Bath wegens het in. het openbaar vloeken in die gem. tot f 25 boete subs 25 dagen hechtenis. ONTROUW AMBTENAAR. Omtrent de vermissing van een bedrag van ongeveör f 800, uit de kas van het kantongerecht te Middelburg, wordt ons nader gemeld, dat de rijksklerk J. B., die zich ëerst hield, alsof hij niets van de Zaak wiist, later bekend heeft, het geld te hebben verduisterd. B. is in de ge legenheid gesteld het bedrag aan te zui veren. Hij is in zijn betrekking gehand haafd. I *f ONDERWIJS. GEEN KWEEKSCHOOL TE ZIERIKZEE. Op vragen van het Tweede Kamerlid Boon omtrent de kweekschool te Zierik zee. heeft de minister van onderwijs, kunsten en Wetenschappen geantwoord: 1. Een toezegging is niet gedaan. Wel bestond het voornemen, om de te Zie rikzee bestaande normaallessen in een kweekschool om te zetten en kon de ge meente Zierikzee die omzetting verwach ten. j De in de vraag bedoelde telegrafische mededeeiing. welke in dit verband als bij komstige omstandigheid is te beschou wen. is evenwel niet namens het depar tement van onderwijs, kunsten en weten schappen igedaan. Het dopr verbouwing geschikt te maken gebouw der oude am bachtsschool lis jntussdhen door het Rijk van de gemeente gehuurd. 2. De ondergeteekende heeft inderdaad besloten voorloopig niiet tot vestiging van een kweekschool te Zierikzee pveT te gaan. Hij gaf er voorloopig de voorkeur aan de bestaande Rijksnormaallessen om te zetten in een volledige dagnormaal school, welke dn het oorspronkelijk voor de kweekschool bestemde gebouw zal worden gehuisvest. 3. De redenen, -welke tot deze beslissing hebben geleid Zijn gelegen in de om standigheid, dat uitvoering van de voor genomen omzetting zpu hebben geleid tot een verhooging van de kosten der opleiding van onderwijzers, terwijl on dergeteekende van oordeel lis, dat zooda nige verhooging mede in verband met het afnemen van het aantal te vervullen onderwijzersplaatsen zooveel moge lijk' moet worden vermeden. De door de gemeente gedane uitgaven, welke strekten oin een gebouw beschik baar te kunnen stellen, zijn Met tevergeefs gedaan, daar dit gebouw dopr de ge meente aan het Rijk is verhburd en daarin thans de dagnormaallessen wprden gevestigd. Voor het examen apoth.-assistente, slaagde vorige week te Leiden o.a. mej. H. J. Ochtman, vroeger te Zzee woon achtig. Aan 't avondschoolonderwijs, dat Maandag 2 Nov. aan de Openb. Lagere School te Bruimsse is begonnen, wordt deelgenomen door 18 leerlingen, 8 me:s- jes en 10 jongens. HAAMSTEDE. De cursus voor vervolg onderwijs a.an de openbare school alhier, is aangevangen met 27 leerlingen, n.l. 21 jongens en 6 meisjes; aan de openbare school te Burgh wordt deze cursus ge volgd door 10 jongens. STAVENISSE. De heer D. Jonk, onder wijzer alhier, komt als no. 1 en als no. 2 voor op de 2 voordrachten ter benoe ming van een onderwijzer aan een open bare school te Gouda. Als uw Kinderen zich bezeerd hebben, gebruik dan onmiddellijk 80-60-90 et. PUROL LANDBOUW EN VEETEELT. PLUIMVEEPRODUCTEN IN 1924. Volgens schattingen van de drie hoofd assistenten bij den Rijksvoorlichtingsdienst Voor pluimveeteelt bedroeg de sterkte van den hoendefrstapel in 1924, de uit komsben van de landbouwtelling van 1921 als grondslag nemende, ruim 15 millioen stuks. VERKOOPINGEN, ENZ. RENESSE. Ten overstaan van notaris J. C. Dalebout alhier, werden heden voor den heer J. L. Hoogenboom alhier, pu bliek verkocht: kalfvaarzen voor f 374, f 357. f 316, f 340, f 335 en f 341een vare kpe voor f 250; een kalfkoe voor f 326 en een ledige vaars voor f 190. KERKNIEUWS- Ned. Herv. Kerk. Beroepen: Te Geldermalsen, Dir. H. W. Obfoink te Optmarsum. Te Hall (bij Eerbeek), C. J. Lasschuit te GarrelsweeT. Bedankt: Voor Bergambacht, T. Lek- ketrkerkar te Delft. Voor Koudum (toez.), C. J. Meijer te Hariiingen. BRUINISSE. Donderdagavond 5 Npv. 1.1. os een stemming gehouden tot verkiezing van 4 gemachtigden in het kiescollege Uitgebracht Zijn 36 stemmen. Herkozen werden de aftredende leden de heeren L. Kardol, C. Bolijin, A. Kik en J. M. Otte, resp. met 24, 32 33 en 34 stem men. Vrijdagavond d. a. v. had de ver kiezing plaats voor 2 notabelen. Herkozen Zijn de heeren P. J. Okkerse met 31 en M. van Rhee met 30 stemmen. Uitge bracht werden 36 stemmen. SCHERPENISSE. Bij1 de Vrijdag gehou den verkiezing voor 2 notabelen, werden de aftredende heeren J. Potter en M. Rijstenbi], de eerste met' 30 en de laat ste met 28 van de 31 geldige stemmen herkozen. I Geref. Kerk. Beroepen: Te Kollum, J. Gaillebaaxd te Nooxd-Schaxwpude. Te Den Haag- Oost, G. R. Küijper te Haarlem. Te Varsseveid H. H. Biinnema te Landsmeer. Aangenomen: Naar Soest, B. Alkema te Maarssen. Geref. Gem. Bedankt: Voor Mpercapelle, G. H. Ker sten te Iersefce. l Gemeenteraadsvergadering van Zierikzee, gehouden op Woensdag 4 Nov. 1925, des nam 3,30 uur. (Slct). De heer Geluk, lid der deputatie, is dit niet Met den heer Penny eens, opk niet, dat het niet nopdig is, dat de weg pveral Zenuw 75 Hoofdpijn 60 Maag 75 .ct. Laxeer 60 et. Staal- 90 ct. Rheumatiek- 75 cj. Keelpijn- 60 ct. Hoest 60 Kiespijn 60 ct. Griep Influenza 75 ct. Nier Blaas 1 gld. Galsteen'! .50 Wormtabl. 80>ct, Bloedzuiverende 75 ct. Eetlustopwekkende 75 ct. Koorts 60 Verkoudheids 60 ct. Pijnstillende 75 ct. Elke verpakking voorzien van naam Mijnhardtj f v Verkrijgbaar bij Apoth. ei> Drogisten verbeterd wordt. Het stuk van den weg, in onderhoud bij Zierikzee, is 't hardst nopdig vpor verbetering. De heer Daelemw: Is de commissie van ppirdeei, dat dit plan noodzakelijk is? De heer van Nahuijs zegt, dat de com missie voor den straatweg geen bewon deraarster van het plan lis, maar ze zat er mee en staat vopr de keus: verwerpen of aannemen! De sub-cpanmissie heeft naar billijkheidsoverwegingen bepaald wat ieder betalen moet. Spr. zelf is naar den commissaris der Koningin geweest pm over deze zaak' te spreken en heeft o. a. betoogd, dat voor het gedeelte van den straatweg, liggende tusschen de molen van Noordgouwe en Zonnemaire een 4 M. breed© weg Met nopdig is. Wij' heb ben zoo'n haast niet met onze auto's, zegt spr. Het is geen verkeersweg Rotterdam- GoudaSpr. heeft pok geprotesteerd tegen den korten termijn van de beslissing. Toen is uitstel verleend tpt 9 Nov. Als de weg Met overgenomen wordt door de provincie, dan blijven de betrpikkenen met het ©nderhoud zitten. De vc\zrzitter leest hierpp 't rapport, dopr den gemeente-bouwmeester opge- maakt voor. Opk deze ds 't, blijkens dit prae-advies. er niet mede eens, dat het onderhoud van den weg onvoldoende zou zijn. integendeel meent hij, dat de weg, althans voor zoover deze gemeente be treft. gedurende de laatste jaren een Met onbelangrijke verbetering heeft onder gaan. Het fictieve bedrag van f 20.000 moet z.ii in ©l'k geval uit de berekening worden genomen. Zijn berekening is, dat, gezien den korten tijd van voorbereiding, een wegbreedte van 4 M. gemaakt kan worden voor pl. m. f85000. De heer hanenberg acht in het alge meen de houding van Ged. Staten onbe hoorlijk. Uit het hier ter tafel gébrachte bfijkt z. i. dat de weg nog niet zop slecht lis ais de heeren het voorstellen. Het drei gement van Ged. Staten, dat bij niet aanvaarding van hun vporstel, de gelden naar éen anderen kant zullen gaan, trekt spr. zich niet erg aan en hij wekt z'n medeleden op tegen /het pnjdexhavige voor stel te stemmen. De heer Daelema/i meent te mogen constateeren. dat de cpmmiissie er in z'n geheel Met voor is, terwijl spr. tevens wijst op 't rapport van den gemeente bouwmeester, -welke met heel andere ^cij fers naar voren komt. Spr. is van oor deel, dat de Ra,ad moet weigeren 't voor stel a,an te nemen. Dr. v. d. Kwast zou van de heeren auto mobiel-eigenaren opcenten willen heffen op hun personeele belasting ter tege moetkoming in de kosten. De Staat heft b.v. ook belasting vpor de rijwielen. Het te innen 'bedrag mpet men niet zoo gering achten. Spr. staat gedeeltelijk aan de zijde van den heer Doeieman, maar niet aan den kant van weth. Koopman. Bij' een kromming van den weg is het soms noodig boomen te kappen. De voorzitter merkt op, dat hem uit de discussies blijkt, dat niemand tegen gesproken heeft, dat de weg in een de- ploratbelen toestand verkeert en dat hij met "be tegenwoordige middelen op den duur Met in prde te houden is. De bij drage aan de commissie voor den straat weg loopt tot 1927, met welk jaar het Meuwe leven weer begint. De drie andere gemeenten waren ook Met happig 't voprstel aan te nemen, maar zij erkenden alle dat verbetering noodzakelijk is. Spr. is het met den heer v. Nahuijs eens, dat op sommige punten de weg Met- zoo breed 'behoeft te zijn, maar dat staat niet aan ons daarover te oordeslen. Ged. Staten willen- de zaak tip-top in prcfè hebben en de heeren moe ten wel begrijpen, zegt spr., dat als jiet voorstel verworpen wordt, de zaak van de baan is! Nu kan aan 't bezwaar van den heer Koopman tegemoet gekomen woeden, door in 't te nemen raadsbesluit een con ditie te maken het houtgewas aan den Blokweg niet te rooien. Zoo. kan ook een conditie gemaakt worden voor het onder houd, n.l. dat dit niet meer zal bedragen, dan hetgeen tot nu tpe betaald ds. Is het nu wènschelijk,vraagt.de voorzitter, waar Brouwershaven, Zonnemaire en Noord- gouwe het voprstel hebben aanvaard, dat Zierikzee zegt, wiji doen er niet ,a,an mee? i De heer Doelentan acht het noodig en vvenscheiijk deze geldverspilling van Ged. Staten tegen te gaan. Ai de voorgestelde luxe hebben we niet noodig. De heer Geluk bestrijdt dié meerling en wijst er op, dat dan de weg in on derhoud blijft bij de contribuanten. De heer Boone kan niet begrijpen, hoe de gemeente-bouwmeester aan f 85000 komt, daar deze zeer goed weet hoe het

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1925 | | pagina 1