Zierikzeesche Nieuwsbode mummn Heerste blad. abonnements Woensdag 4 Nov.'1925 zierikzeesche courant. ADVERTENTIÊN buitenland. feuilleton. D-Mineur* binnenland. Handen Pr I1 a per maanden f 1,50, franco per poet f 1,80. Voor hei buitenland per Jaar f 10,—. Afzonderlijke nummers 5 cent. Veraoh^ni Maandag, Woensdag Vrijdag. 82ste JAARGANG. 8If, k I BE LODZE II U!^ van 1—1 reg6ls 60 eta. Tan 4 regels en da&rbovea 20 oil. pes regel. Reclames SO eta. p. regel. By contract belangrijke korting. No. 11308 Ini6ndinff °P dag van nit- RrtMl. u.'j. SÜSTEH. T0<lr Dit nummer bestnnt nit 2 bilden. DE STAATSGREEP IN PERZIE. Zooeis reeds in 't kort werdgemeld, is de dynastie der Kadsjaren van den Per- zisehen troon vervellen verklaard en heeft de1 minister-president Aïi Riza Khan, den Perzischen troon bestegen onder den naam van koning Pahiavi. De nieuwe koning heeft bij zijn troons bestijging aile politieke gevangenen in vrijheid gesteld en voorts amnestie ver leend aan de leden der vroegere dynastie en de hofbeambten, wien pensioen is toe gezegd. De Perzische kroonprins is met onbekende bestemming vertrokken, wel licht naaf den ex-Sjak, die sedert een paar^jaar in Europa vertoeft. Zooals 'bij alle heftig© en plotselinge bewegingen in het Verre Oosten en liet Naburige Oosten de pers van W.-Europa en de Ver. Staten al spoedig klaar staat, om de bolsjewisten als de verwekkers van de onrust aan te wijzen, gaat het ook thans weer. Blijkens de berichten uit Londen waren al eten jaar ge leden agenten van de bolsjewisten iti Perzië doende om Riza Khan er toe te krijgen den Sjah af te zetten, van,Perzië een republiek te maken en zelf heit pre sidentschap te aanvaarden. Riza: Khan heeft daar toen, naar het heet, wel ooren naar gehad, maar de Perzische geestelijkheid was er tegen. 0,ok thans is, bij den staatsgreep het ko ningschap gehandhaafd, zulks om te vol doen aan de wenschen der geestelijkheid. DE OPSTAND IN SYRIË. De oor respondent van de ,,Chicago- Tribune" seint uit Damascus via Jeru* lem, dat Frankrijk volkomen bereid is den pan-Arabiischen opstand in Syrië te onderdrukken. Tien duizend man troe pen, die van het Marokkaansche opera tiegebied konden worden vrijgemaakt, ca valerie, vliegtuigen en tanks, zijn naar Syrië onderweg. Daardojor zal het aan tal Fransohe troepen K>p 25000 man wor den gebracht, waarvan 6000 het garni zoen van Damascus vormen. Terwijl in Damascus thans alles rus tig is. pogen de 3000 opstandelingen, die uit de hoofdstad zijn gevlucht en 2000 gewone bandieten, een nationale revolutie over het geheele land uit te lokken. Drie Fransohe colonnes zijn met pantserauto's tusschen Damascus en Homs met de achtervolging bezig. De opstan delingen hebben gedurende de laatste drie dagen in het geheel zeven 'dorpen vermeesterd. Telkens hebben zij gewe ren meegenomen en de mannelijke be volking tot vijftig jaar gedwongen zich bij hun leider Bakri aan te sluiten. De National Politic League te Londen heeft van den voorzitter van het Sy rische comité in Jeruzalem het volgen de telegram ontvangen: 'Elf dorpen in Damascus hebben zich bij de gorilla aan gesloten en belegeren thans vier plaat sen. Vrouwen en kinderen verlaten bij duizenden Damascus. De mannen mogen niet weg. In de gevangenis van Damas cus brak een oproer uit, ten gevolge waarvan zij gebombardeerd iwjerd met de 1200 gevangenen er in, die allen om kwamen. PHILIPPE DAUDET. Nu re^s meer dan een week houdt 'n procesfoat schijnbaar een restantje in wezen echter een herhaling is van het proces-Philippe Daudet, de ParijzenaaTs in spanning. Men herinnert zich de hoofd kwestie: de jonge Philippe Daudet, zopn van den leider der Fransche royalisten en redacteur van de „Action Fran?aise", Léon Daudet, werd dood in een auto ge vonden met een revolver naast zich. Wat het moord? Was het zelfmoord? Een feit stond vast: de jonge Daudet was al geruimen tijd uit zijn evenwicht geslagen. Hij, de zoon van den royalist, bezocht druk anarchistische kringen, wes o.a. bevriend met Germaine Berton. Het conflict, da.t door de tegenstelling tus- door J. M. 50 Evan later troonde Otto haar mee naar zijn atelier, en, door de les was Clara's ontroering spoedig kalmer geworden. De verwarring week en een heerlijk gevoel van veiligheid, van geluk bleef. Na de les kwam Pierre beneden hij moest heel lang te bed blijven 's mor gens en omhelsde zijn zusje. Tante Bertha had gezorgd dat hij er aan dacht Clara te feliciteeren, en een snoezig mandje met bloemen kon geven. „Clari, ik ben zoo moe," zri hij opeens toen ze hem bedankte. Ze schrok. „Ben je moe jongen, scheelt er dan wat aan?" Hij schudde 't hoofd. „Nee nee, Ciari, er scheelt niets aan, alleen maar moe". Die woorden herhaalde hij noig eenige malen op doffen zachteja toon, en, een schen de twee hem meest-vertrouwde milieux in de ziel van den Jongen moet zijn ontstaan, kon hem, naar men vrij algemeen aannam, wel zoo verward heb- ben, dat hij tot een wanhopige daad zijn toevlucht nam. Léon Daudet evenwel bleef steeds bij zijn overtuiging, dat de politie de hand heeft gehad in den dood van zijn zoon. Hij bleef de politie-autori- teiten, die er echter niet op reageerden steeds beschuldigen, benevens den chauf feur Bajot, in wiens auto het lijk van Philippe gevonden was. Bajot wilde het er tenslotte niet bij laten zitten en heetft door zijn aanklacht tegen Daudet den stoot cregeven tot het thans gevoerde pro ces. Léon Daudet heeft in dit proces veel steun gekregen door de verklaringen van den anarchist Colomer. Toen deze ge hoord had, dat Philippe ook den anar- chistischen boekwinkel van Le Flaoutter plecht te bezoeken, kwam hij tot de overtuging, dat de jongen vermoord was. Colomer noemt La Flaoutter een agent - provocateur van den eersten rang. „Wie eenmaal in zijn handen terecht gekomen is, aldus Colomer, komt er niet levend meer uit". Nagegaan moest nu worden of onder den winkel van dien Le Flaout ter de jongen zou kunnen zijn doodge schoten zonder dat iemand ér iets van hoorde. Na verhoo»- van den boekhandelaar Flaoutter, welke veel op Landru lijkt, begaf het Hof, voor het eerst na 60 jaar, zich naar den bewdsten boekwinkel, in welks sousterraiiT den moord gepleegd zou zijn. Bij een proefneming met een revolver bleek, dat in het vertrek iemand kan neergeschoten worden .zonder dat het geluid van een schot gehoord wordt. ERGER DAN BEESTEN. In de omstreken van Rocky-Ford in den Amerikaanschen staat Mississippi, was een metsje door een neger aange vallen en mishandeld. In verband hier mede werd een zekere Jim Ivy, werk zaam in een tabaksplantage, gearresteerd. HJj ontkende eohter en kon zy'n alibi bewijzen. Bovendien werkte alles samen om z\ja onschuld in het lloht te stellen. De pers van Rooky-Ford eohtsr maakte er veel misbaar over'en herinnerde aan een groot aantal misdaden, door de zwarten bedreven. Het gepeupel, dat in een opgewonden stemming was goraakt, liep den volgenden dag te hoop voor de gevangenis, waar de neger in hechte nis zat. Zjj elsohte, dat deze naar het ziekenhuis zou worden gebracht ter confrontatie met het slachtoffer. Het meisje kon echter niet met zekerheid verklaren, dat Ivy de d&der was. Ten spijt hiervan werd de ongelukkige door de menigte bulten de stad gesleept. Men bewerkte zijn vootzoolen met messen, en toen hij bleef ontkennen, sloeg men een ijzeren paal in den grond, bond hem er aan vast, richtte een brandstapel op en stak deze aan. De ongelukkige, die z\jn onschuld bleef ultkermen, werd daarop levend verbrand. Toen zijn lijk geheel verkoold was, trokken de baulen dansende en zingende weg, zonder op eenigerlei wijze door de politie gehinderd te zijn. van het herstel van Borculo, die geschat werden op circa f12.000 zullen beneden de f 10.000 blijven. De taxaties ziij!n thans volledig verricht. Een dopr de taxatie - oommissie opgesteld rapport zal dezer dagen verschijnen. Het zal de eindcijfers vermeiden van- de schade aan roerende en onroerende goederen, meubilair, be- drijfszaken en houtgewas. De schadebepaiing loopt alleen over de werkelijk geleden schade, niet over de kosten van wederopbouw!. Het iin de pers gepubliceerde bericht aangaande het feit, dat de Staat aan de gemeente Borculo een nota heeft in gediend over de kosten van militaire hulp, aan Borculo verleend, moet blijk baar aldus worden opgevat, meent het „H.bl.% dat de Staat de gedane mili taire uitgaven terugvordert opdat die uit gaven niet onevenredig zouden drukken op de Oorlogsbegrooting. Anderzijds schijnt vast te staan, dat vr- de voor het herstel ingekomen geldein de herbouw van het verwoeste gebied kan iwlorden betaald voor het grootste deel en dat de Staat het ontbrekende zal bijpassen. Daaraan zou het zijn toe te schrijven, dat de interpeilaties-KleereköpeT in de Tweede Kamer en -De Muralt in de Eerste Kamer achterwege zijn gebleven. Het gemeentebestuur van Borculo zal aan den burgemeester, jhr. de Muralt, een groote bronzen medaille aanbieden, waarvan kleinere exemplaren in brons, zilver en verguld zilver aan anderen zul len worden geschonken en een exem plaar iim goud aan den heer mr. Maas Geesteranus. algemeen voorzitter van het plaatselijk hulpcomité. beschuitjes, terwijl de N. V. Vruchten- wijn- en Conservenfabrlek haar Oranja- limonade ook op doze bazaar bracht. De theetent Is met bloemen en drape rieën smaakvol versierd. Op de tafeltjes staan Apollo" kaarsen op leuke steenen houders, hetgeen de gezelligheid bij avond verhoogt. De thee wordt rondgediend door een 6-tal j onge meisj es In Walcher soh oostuum, welke eoht Zeeuwsohe dracht, niet ten onrechte, altijd gaarne wordt gezien, omdat ze kleur en levendigheid aan brengt in haar omgeving. De bazaar maakt op dan bezoeker een rustigen, a.angenamen indruk. Prov. Staten van Zeeland. Ged. Staten stellen aan de Staten voor, afwijzend te beschikken op het verzoek van den heer F. A. Kloppert, ingenieur van den Prov. Waterstaat te Zierikzee, om vopr rekening der provincie te nemen de door hem verschuldigde bijdTage, ter zake inkoop van den tijd, vóór 1 Juli 1922 doorgebracht in rijksdienst. RECHTZAKEN. HET DRAMA IN DE SCHIESTRAAT. Tegen het vrijsprekend vonnis van in specteur M. en den agent le klas S., beschuldigd van poging tot cfóodslag, s. zware mishandeling in verband met de schietpartij in de Schiestraat te Rotter dam, heeft de substituut officier v. jus titie hoogec beroep aangeteekend. D(e zaak zal dus opnieuw in Den Haag die nen. (MIJMHAaOT) genazende m pijnsUKende lOedtinCL {'ii' Rheumatiek.Spierpijn Gevatte Koude,Griep,Influenza.Kiespijn eri Zenuwpijnen. Buisje75ct.Bij Apoth.en Drogisten BEHANDELING VAN DRONKAARDS. Het Hoofdbestuur van den Volksbond tegen drankmisbruik heeft aan den Mi nister van Justitie een adres gericht, vragend een afzonderlijke behandeling van niiet-onverbeteriijke dronkaards, door aan den rechter de mogelijkheid te ope nen tot plaatsing njet in een rijkswerkin richting doch in een herstellingsoord voor drankzuchtigen. En anders door de dronkaards die naar de werkinrichtin gen gaan, af te scheiden van bedelaars en landloopers en te plaatsen in een af zonderlijke inrichting, in een rustige om geving, waar de verpleegden veel werk buiten hebben te doen, en niet in ge- bouwen. DE STORMRAMP. De taxatiekosten, verricht ten aanzien donkere wolk scheen 't heldere winter zonnetje te verduisteren. Maar, even later was hij weer evenals altijd, en, toen oom Otto voor de nieuwe piano ging zitten en een opwekkende stroom melodie deed ruischen, kwam er zelfs een lach op 't bleeke, broiodmagere jongensgezicht. 'tWerd een heerlijke verjaardag. De post van twaalf uur bracht een pakje van dokter Stein, inhoudende een hartelijk briefje en een fijn gouden "rin getje met een briilant erin. Verder nog een ansicht, waarop een mandvol ver- geetmenietjes en in gilden letters „Ter uwer verjaring". Achterop had een on vaste had 't adres geschreven en den naam des afzenders, H. VerkoTveren Jr. Oom Otto ergerde zich, oom Ernst wilde het ding in het vuur gooien, maar Clara lachte er om met tranen dn de oogen. „Verbrand 't niet", vraagde ze zacht, „Henk is een goede jongen, hij was al tijd hartelijk voor ons". De heer Wittekind kwam 's middags zwierig en deftig als altijd Clara geluk wenschen. Juist toen hij er zat werd er gebeld en bracht Rika een mand met prachtige rozen en seringen binnen. Er was geen kaartje bij, maar de man die LANDBOUW EN VEETEELT. Ala Uw handen door een of andere arbeid ruw en beschadigd zijn, wrijf 20 dan dadelijk in met 30-60-90 ot. PUROL Uit Stad en Provlnole ZIERIKZEE. Bij de dezer dagen door de Insulaire Hypotheekbank gehouden in schrijving op 100 aandeelen a 170 is voor 195 aandeelen ingeschreven. Voor niiet-aandeelhouders is geen enkel stuk beschikbaar. De groote inschrijving der aandeelhouders moeten aanmerkelijk ge reduceerd worden. De bazaar voor het i aotoriefonds, welke hedenavond geopend wordt en duurt tot Vrijdagavond, is in gereedheid gebracht op de bovenzaal van 't ,Huis van Nassau". Bij 't binnenkomen der zaal treft de nieuwere opvatting om trent inrichting van expositie, waardoor een artistiek effect wordt verkregen, hetgeen ontwikkelend werkt op den goeden smaak De standen maken een uitstekenden Indruk. Aan den W.-kant der flinke zaal is een marktplein in orde gebracht, waar o.a. prijken een Indische kampong met interressante en bijzonder mooie voort brengselen van Indische kunst ter op luistering, een comestible stent, een stand mat diverse huishoudelijke artikelen, een met veel fraaie handwerken, een met chocolade, een met vlechtwerk, bloemen, vruchten en fruit, terwijl als laatste stand, een tent met baby-artikelen, waar bij tevens een prachtige wieg met pop, ls iogericht. Op de hoeken van den ingang naar hat z g. marktplein staat aan de eene zijde een witte bruid, met de zakjes bruid suikers en aan do andere zijde een diacones. Aan don zuidkant bevinden zich stands voor luxe voorwerpen, schilde rijen, platen, boeken, manufacturen winkel, enz. Aan den N.-kant vindt men het post kantoor, waar men paketten kan afhalen, diverse spellen, als sjoelbak, grabbelton, visohtont, touwtjestrekken, enz. enz. Het tooneel is voor theetent in gereed heid gebracht. De heer W. Merle leverde gratis zijn bekende geurige thee, de heer J. v. d. Zande zijn gewilde broze RENTEZEGEL8 VOOR LAND BOUWERS. Een quaestie, die voor 't geheele land van groot belang is, n.l. in welke ge vallen voor een arbeider zegels, good- kooper dan 60 cent kunnen worden ge plakt, ls thans, op initiatief van den voorzitter van de Groningsohe Maat schappij van Landbouw, door den Centralen Raad van Beroep uitgemaakt. Gemelde voorzitter braeht in 't geding het geval dat een arbeider, behalve vast loon ln geld, geniet de opbrengst aan hooi van wegbermen ter oppervlakte van 3 h.a., waarvoor door hem aan den eigenaar dier bermen een bedrag van slechts f 1 wordt betaald, zulks om een uitspraak te verkrijgen over de vraag, of voor een arbeider, die eenig emolu ment geniet, naar het bedrag van het loon mag worden geplakt, dan wel of enkel de leeftijd den doorslag geeft. Zoowel de Raad van Beroep te Win schoten als die te Groningen beslisten in laatstgemelden zin en, naar het Groninger Landbouwblad meldt, werd deze uitspraak door den Centralen Raad bevestigd. Voor een arbeider, ouder dan 21 jaar, hoe gering ook zijn loon is, moeten dus volgens deze beslissing, indien hij eenlg emolument geniet, in ieder geval zegels van 60 oent worden geplakt. Een ander geval, door gemelden voor zitter ln 't geding gebracht, betrof een landarbeider, die in dienst was op de colleotieve overeenkomst, geldende in hot landbouwbedrijf. Volgens die over eenkomst waren ook de gedurende den oogsttijd in aceoordloon verrichte werk zaamheden geregeld, terwijl de jaarlijk- Boho inkomsten beneden f 900 bleven. Door den Centralen Raad is thans beslist, dat in zoo'n geval voor de weken dat de arbeider geen acooordwerk verricht, naar het loon moet worden geplakt en niet naar den leeftijd. Zegels van f 0 50 dus. indien het jaarloon lager is dan f 900 en van f 0,40, indien dat loon beneden f 600 blijft. STAMBOEK NEDERL. TREKPAARD. (Afdeeling Zeeland). In de Dinsdag te Goes in het Schut tershof gehouden elg. vergadering, onder leiding van dhr. H'. A. Hanken, werd in principe aangenomen, om wanneer de regelingscommissie daartoe financieel niet bij machte zou zijn vanwege het 'Stam boek, een centrale hengstenkeurinig te houden. De vergadering sprak zich met 51—49 st. en 4 blanco uit vóór een voor jaarskeuring en tegen een najaarskeu ring. Het voorstel van het bestuur om ingaande 1926 de contributie te brengen van f 3^50 op) f 5, werd z.h.s. aangeno men. De juryleden, arbiter en plaatsver vangende leden werden benoemd volgens de aanbeveling van 't bestuur. (M. Ct.) ^ëbknIËUWH. Ned. Herv. Kerk. -» Aangenomen: Naar Zevenhoven (Z.-H.) toez., cand. J. R. Wolfensberger te Nocr- deloos. Naar Oversehild, P. Beyer te Foudgum (Fr.). Bedankt: Voor Bieiswijk, H. van Elven te Ooster-Nijkerk (Fr.). Voor Nieuw- poort d. Lek, W. L. Mulder te Enter. NIEUWERKERK. Bij de 1.1. Maandag gehouden verkiezing van een notabel is gekozen verklaard de heer L. J. Soetens, zulks in de plaats van den heer M. Dijk man, die tot Kerkvoogd is gekozen. BURGH. Bij de gehouden verkiezing van 2 Notabelen wegens periodieke aftreding van de heeren G. Slager en P. Lande- gent werden genoemde heeren met bijna, algemeen© stemmen, herkozen. RENESSE. De oogsteollecte in deze ge meente heeft vooiioop'i'g opgebracht de som van ruim f 175. Geref. Kerk. Beroepsn: Te Bedum, G. de Jager te Doornspijk. Te Scheemda, J. 3. Schsafsma te Gasset tern ij veen. Aangenomen: Naar OnstWedde, P. van der Sluis te Dirkshorn. Bedankt: Voor Varsseveld, W. H. van der Vegt te Drachtster-Compagnie. Voor Dussen en Meeuwen, E. J. v. Voorat te Kootw.ijk. Voor Sieeuwijk, J. Oos terveen te Wilnis. Chr. Gerei. Kerk. Beroepen: Te Zwijndrecht, A. Gruppen te Vlissingen. Te Werkendam, J. B. G. Croes te Bussum. 't bracht zeide zeker te weten dat 't voor juffrouw de Latier was, ten huize van den heer Sassenhul. Dien morgen had een vreemde meneer de bloemen besteld en betaald. „Kun je denken wie het is Clara?" vraagde oom Ött.x „Neen oom, volstrekt niet. Hoe zag die meneer eruit", vraagde ze denjmecht. „Hij was lang en blond, jong, nog, def tig gekleed, met een bijzonder mooie juweelen ring aan den linkerhand". Clara zag verbijsterd van den een naar den ander, en, bemerkte dat ze 't allen vreemd, onaangenaam vonden. „Wat moet ik doen oom?" vraagde ze zacht. „Wel, 't zal zich wel ophelderen", lach te Sassenhul," zet de bloemen daar maar neer". Maar toen de knecht weg iwias, Werd er hoog en breed over gesproken. „Ik weet het niet, ik weet het waarlijk niet", zei Clara telkens weer". Die bloemen, ze waren een donker vlekje op haar zonnigen dag, zelfs des avonds toen Martha even kwam, en later toen er gemuciseerd werd, moest ze er steeds aan denken, die groote kostbare mand, die fijne dure bloemen, ze spron gen haar telkens in 't oog, hoewel ze er niet naar kijken wilde. Den volgenden middag ging Clara al leen met Pierre wandelen. Tante Bertha had wat hoofdpijn, oom Otto was naar een lezing, en oom Ernst had er niet over gesproken mee te gaan. Zonder veel te spreken, liepen broer en zuster de stad uit, de fraaie beukenlanen ten zui den van R. in. 'tWas heerlijk voorjaars weer. 't Zonnetje lachte zoo warm en helder aan de rein-blauwe lucht, de wes tenwind was zoo frisch en overal zagen ze al heesters, geboomte dat begon te groenen. Plierre was erg lusteloos en klaagde maar steeds over moeheid. Clara zelve was te weinig opgewekt om vroo- lijk met hem te spreken. Het was zoo vreeselijk ontmoedigend op den duur om altijd weer te probeeren zijn geest op te wekken en nimmer verder te komeln. 'tMeisje was zonderling gedrukt en be strafte zich daar gedurig over. Ze had zoo'n besten verjaardag gehad, ze werd zoo vertroeteld, waarom kon ze niet v rooi ijker zijn? En buiten de stad was een met lijster bessen begroeiden heuvel, op welks top een bank van berkenstammen stond. fjkiï HEINDE EN' VER» Onlangs werden im het Groothertog dom Luxemburg tal van geheime alooi- hiOlstokerijen ontdekt. Thans wordt ge meld. dat drie personen in verband hier mee zijn gearresteerd en dat 't onder zoek heeft aangetoond, dat niet minder dan 250 wagons suiiiker tot alcjohol Wer den verstookt. Een hoeveelhë/d goud ter waarde van ongeveer 250,000 pond sterling (f 3 miilioen) is uit Londen near Amsterdam overgebracht door een vliegtuig. Het is de grootste goudverzending, die tot dus ver door de lucht heeft plaats gehad. De bekende filmacteur, Max Linder, heeft zich te Parijs met zijn jonge vrouw lvan het leven beroofd. Na een verdoo- vend middel te hebben ingenomen, sne den ziji zich den polsslagader door. In OoBtonrijk dreigt by de staking der bakkersgezellen ook een van amb tenaren. 8000 bakkersgezellen zijn reeds in staking gegaan. De bladen vallen de regeering soherp aan. By de vorklezingen voor gouver neur zyn by oonflloten tusschen soc.- dem. en hun tegenstanders in de ver schillende steden van Yucatan (Mexico) 5 personen gedood en 27 gewond. Voor de tweede maal reeds van dit najaar is te New-York sneeuw ge vallen. Zob duizend man waren Zaterdag Daar zetten Clara en Pierre zich neer om te rusten, en, evenals altijd de laat ste weken, sliep Pierre in, zoodra hij zat. Zijn zusje keek met weemoedige tee- derheid neer op zijn bleek gezicht en donkere lokken. „"Mijn arme beste jongen", fluisterde ze, ,,ais je toch maar weer beter werd". Ze verzonk in diep gepeins. Over zijn ziek worden, over de vier jaren in de Camphorststraat, over vaders terugkeer, en sterven. 'Ze hoorde niet hoe iemand den heuvel opkwam, en schrok hevig toen ze zacht haar naam hoorde noemen Toen ze opkeek zag Qara een lange blonde jongeman, Marcel Rondé, en plots wist ze wie haar de mand met bloemen zond. .,U hier?" stamelde ze verward, „u hier?" „Ja, Clara, ik heb al zoo lang verlangd om je te zien, te spreken". Ze antwoordde niet, en hij vervolg de zacht: „van je neef Henk wist ik, dat je gister verjaarde, en ik kon de verzoeking niet weerstaan, je een paar* bloemen le sturen". (Wc\rdt vervzlgd),

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1925 | | pagina 1