Zierikzeesche Nieuwsbode [DERDE BLAD P -Mineur behoorende by de Tan VtUdag 85 Oct. 1925, oo. 11303. Uit Stad en Provinole. ZIERIKZEE. Wij ontvingen het hier onder volgend verslag van de vereeniging „Wijkverpleging over het jaar 1924. Het jaar 1924 gaf voor de Wijkverple ging een groote verandering. De zwakke gezondheidstoestand van Zuster C. Wioort- iman gaf haar aanleiding ontslag te vragen als Wijkverpleegster tegen 1 September, terwijl de nieuw benoemde zuster A. Verweij half Augustus in functie trad. Een woord van waardeering is hier pp zijne plaats voor alles wat Zuster C. Woortman voor de Wijkverpleging heeft gedaan; haar werk was boven onzen lof verheven. Sloten wij het jaar 1923 af met een nadeelig: saldo van f5,73, dit jaar was het nadeelig saldo f 32,216. De extra- uitgaven, die wij dit jaar moesten doen waren oorzaak van dit nadeelig saldo. Ook dopr het verhuren van een onge bruikt lokaal in het Wijkgebouw zijn onze inkomsten in 1925 met f75 vermeer derd. De rekening en verantwoording over 1924 volgt hieronder: Ontvangsten: Contributies en giften f809. subsidie gemeente f500, verpleeg- gelden f 388,25, renten f 356,19; totaal f 2053 44. Uitgaven: Salaris Wijkverpl. f 1548,39, idem huisbewaarder f132, idem en op- h a al loon bpde f19.265, zegels Zuster, be lasting, assurantie f 113,82, reis- en ad- vertentiekosten f 17, vuur en Licht f 136,10, onderhoud gebpuw f 41,04,a an vu ling meu bilair f 50,23, rekeningen verpiegings- materiaal f 27,81, totaal f 2085,655. Het nadeelig saldo bedraagt f 32,215. De wijkzuster bracht in 1924 1398 be zoeken bij de patiënten en verleende vele malen hulp bij afleggen, assisteeren bij operaties, enz. Vele verplegingsarti- kelen werden in bruikleen gegeven. De vereenlging staat >op een gezonde finan- tieele basis. Toch is waakzaamheid ge boden, daar het verloop onzer contri buanten door overlijden, vertrek, enz. vrij groot is en het zaak is de ledige plaatsen steeds aan te vullen. Ook een vroegere bron van inkomsten, die nog al eens een tekort dekte, namelijk een batig saldo van een tooneelopVoering, van een bazar en dergelijke is opge droogd. Zooveel mogelijk trachten wij nieuwe 'stadgenooten op te wekken con tribuant te worden. Die vergeten mocht zijn kan zich bij een der bestuursleden, mej. Couvée, mevr. Wiebols of dr. v. d. Hoeven opgeven. De contributie be draagt van f 1 tot f 10 per jaar. On- vermogenden worden geheel gratis ge holpen. De aanvrage van een bezoek van de wijkverpleegster moet geschieden door tusschenkomst van den behandelenden geneesheer. Waar de vereeniging Wijk verpleging dit jaar 27 jaar bestaat, veel zegenrijken arbeid heeft verricht en veel lijden heeft helpen verzachten eindigen wij dit verslag met een verzoek om steun van onze stadgenooten. BURGH. Vergadering *ao den gemeen- raad, gehouden op Dinsdag 20 October. Aanwezig alle leden. Na opening door den voorzitter, lezing en goedkeuring der notulen van de vorige vergadering en lectuur van ingekomen stukken, die voor kennisgeving wprden aangenomen, komt in behandeling een schrijven van het gemeentebestuur van Zoeterwoude met verzoek om adhaesiebetuiging aan het adres tot afschaffing van den zo mertijd. Tot adhaesiebetuiging wordt met algemeene stemmen besloten. Omtrent 't verzoek van dhr. W. G. Boot tot beves tiging van zijn pensioensgrondslag bestaat bij den Raad geen bezwaar. In verband men de aanvraag om subsidie door de verkeerscommissie Schouwen-Duiveland Roosendaal wordt op voorstel van B. en W. besloten voor één keer (gedurende 't jaar 1925) één cent per inwoner aan genoemde commissie uit te keeren. Te vens wordt goedgekeurd een vergoeding ad f 24,355 over 1923 uit te keeren aan de ambachtsschool te Zierikzee. Inge willigd wordt het verzoek vervat in een schrijven van het Waterschap Schouwen ten opzichte der opheffing van de com missie voor de grintwegen. Een wjjziging FEUILLETON. der begroeting voor 1925', de rekening van den vleeschkeuringsdienst Brouwers haven in ontvangst en uitgaaf, resp. met f 3525,861/2 en f 2619,431/2. sluiten J met een batig saldo van f 876,43 en de be- grooting van genoemde dienst voor 1926, in ontvang en uitgaaf met f 3000 wor den goedgekeurd. Als iid vau het Plaat selijk Armbestuur van Westen-Schouwen, het Burgerlijk Armbestuur en de plaatse lijke Schoolcommissie worden resp. her benoemd de heeren W. Heule; J. Kloet en D. Kosten. Daarna komt in behande- ling een adres van ingezetenen der ge meente, voorzien van vele haad'teekenin - gen', houdende het verzoek om intrekking of andermaal herziening vau het vorige Raadsbesluit, inzake verplichte aanslui ting aan de waterleiding, benevens e:n brief hieromtrent van ZEk. den Commis saris der Koningin en een schrijven van. Ged. Staten, behelzende aanbeveling van wijziging Bouwverordening ten opzichte van verplichte aansiluiting en concept wij ziging Bouwverordening. Na gehouden discussier, 'waarbij enkele leden stuitten op iinaoeieele bezwaren en toepassing: eener eventueele verordening, wordt door den voorzitter voorgesteld, alvorens "een beslissing te nemen, de heeren Krui cn v. 'd. Weijde uit te noodigeu in een na der te bepalen Raadsvergadering een en. ander nader uit te leggen en te verdui delijken, welk voorstel met 4 tegen 3 stemmen wordt aangenomen. De voorzit ter aanhalende de stormramp, die gedeelte van Nederland onlangs getroffen heeft, bespreekt de wenschelijkheid der verzeker ing van den toren. tegie(n een dergelijke ramp. Bereids wordt, na inge wonnen informatie, door een maatschap pij een uitsluitend gecombineerde ver zekering van kerk en toren aangeboden. Daar echter het kerkbestuur de kie(rk voor dit doel niet w'enscht te verzekeren, vragen B. en W. machtiging zich omtrent dusdanige verzekering te verstaan mielt een andere maatschappij, dit voorstel wordt met algemeene stemmen goedge keurd. Tenslotte wordt machtiging ver leend tot begrotingswijziging in verband met een binnenkort in te komen rekening der 'begirinting van den Kloosterweg. Daarna sluiting. Woensdag j.i. werd op een stuk bouwland tusschen Haamstede en Burgh, onder leiding van den ingenieur der Ne- derlandsche Mirax-Mpij., dhr. Fromman, de aangekondigde demonstratie gehoude'n met het „Mirax"-handbluschapparaat. Eenige opgestapelde kisten, gevuld met houtkrullen en begoten met benzine, pe troleum en kool teer werden in brand ge stoken. Toen een en ander flink opiaraidd werd het toestel door een enkelen stoot m werking gesteld en doofde de door koolzuur uitgedreven waterstraal de vlam men in een paar minuten. De „Mirax", die door haar lichtheid gemakkelijk te hanteeren en in gebruik zeer eenvoudig is, lijkt ons, voornamelijk bij beginnende branden een uitstekend bluschraiddel. BRUINISSE. In de Dinsdag gehouden vergadering van den gemeenteraad, die door alle leden, behalve de heer de Waal werd bijgewoond, deelde de voor zitter mede, nadat de notulen waren ge lezen en ongewijzigd vastgesteld, dat de volgende stukken zijn ingekomen: Een besluit van B. en W., inhoudende dat de burgemeester bij ongesteldheid, afwezig heid of ontstentenis zal worden vervangen door den heer van Vessem; verkeert ook deze in dergelijke omstandigheden, dan treedt als vervanger op de heer Padmos. Een brief van Ged. Staten, houdende terugzending van de verordening tot wij ziging van de verordening tot heffing van keurloon met verzoek te besluiten (om bij afkeuringen van vee en vleesch niet de helft van het betaalde keurloon, doch het fteheele bedrag terug te betalen. Met aljg. stemmen wordt hiertoe besloten. Een verzoek van de districts-arbeidsbeurs te Rotterdam om een bijdrage in de door haar te maken kosten, wordt afgewe zen. Verzoeken van P. J. Okkerse, T. de Moor. ,A. Goedbloed en L. Pad mos om hun verhoogde pensioensgrond slag als onderwijzer vast te stellen. Z. h. st. wordt hiertoe besloten. Voor ken nisgeving wordt aangenomen het bekende adres van de gemeente Zoeterwoude in zake afschaffing van den Zomertijd. Een verzoek van de commissie inzake betere verkeersregeling van Schouwen—Duive land met Roosendaal pm ter bestrijding van hare te maken kosten een bijdrage van 1 'cent per inwoner. Z. h, st wk>rdt het verzoek ingewilligd en zal de commissie t. z. t. een bedrag van f26,47 worden overgemaakt. Een adres van de Ouder- oommissie der openb. lagere school, hou dende verzoek om vopr het houden van een cursus voor herhalingisondeirwijs een subsidie te mogen ontvangen van f170, verminderd met het te heffen schoolgeld, bedragende f0,25, f 0,50 en fl per leer ling en per maand. Voorts vraagt de commissie om -een ye-rl^ht ©n verwarmd lokaal. Op voorstej, van B. en W. wordt hiertoe besloten. Tevens wordt besloten ook aan -het bestuur der Chr. schojol voor het houden van een gelijken cursus een subsidie toe te kennen van ten hoog ste f185, eveneens verminderd met het te heffen schoolgeld. De voorwaarde is tevens gesteld dat beide vereenigingen na afloop van' den cursus opgaaf verstrekken van de werkelijk gemaakte kosten en het geïnde schoolgeld. Daarna wordt de be- grooting van het burg. armbestuur voor den dienst 1926 goedgekeurd met een ontvangst en uitgaaf van f; 3348,40, w.o. een post vooir onvoorziene uitgaven van IF52845. Het gemeentelijk subsidie be draagt f 2500. Vastgesteld wordt voorts de driejaarlijksche rekening van het be stuur der bijz. school, terwijl op voor stel van B. en W. afwijzend wordt be schikt op het verzoek van dat bestuur om gelden uit de gemeentekas beschik baar te stellen voorhet aanstellen van een assistent aan die school. De heer yan Vessem doet daarna uitvoerige mede- deelingen inzake een gehouden demon stratie door de firma Bikkers te Rotter dam met een motorbrandspuit. Naar aan leiding daarvan wordt met alg. stemmen besloten van die firma een motorbrand spuit aan toe schaffen en hiervoor een geldieening aan te gaan van f'4500, tegen ten hoogste 5 pCt. met jaarlijksche aflos singen van f450. Vóór de stemming vraagt de heer van den Berg het woord en zegt, dat hij het ten zeerste toejuicht, dat B. en W. na vele overwegingen met dit voorstel zijn gekomen. Zoo als bekend, waren de brandbluschmlddelen in deze gemeente, hoewel in vergelijking met an dere gemeenten niet slecht, todh zeer on voldoende. Spr. die enkele jaren secreta ris der brandweer is geweest, heeft hier op dan ook meer dan eens gewezen. •Het komt hem voor, dat ondeugdelijke brandbluschmiddelen voor 'n bestuur niet verantwoord zijn. Hij zal dan opk met genoegen voor het voorstel stemmen. Ten slotte wordt de begroting voor het dienstjaar 1926 opgemaakt met een ont vangst en uitgaaf van f64310,64, w.o een post voor onvoorziene uitgaven van f 2116.815. Bij de rondvraag brengt de heer BoLier hulde aan B. en W. voor de deugdelijke uitvoering van het werk be treffende de verbouwing aan de openb. lagere school. De voorzitter dankt daar voor en deelt nog mede hoe B. en W. zioh voorstellen het gemeentelijke ver gaderlokaal in te richten. Daarna wordt de vergadering gesloten, STAVENISSE. Vergadering van den ge meenteraad, gehouden op Vrijdag 16 de zer. Voorzitter de burgemeester. Tegdn- woordig alle leden. Behalve eenige goed keuringsbesluiten en berichten van meenen aard, komen o.a. ter tafel; li het verzoek van den heer H. J. Dorst, mede gedaan namens derden, inzake ver groting van het kadeterrein, voor lig plaats van bieten. B. en W. zijn van oordeel, dat dit verzoek niet voor inwil liging vatbaar is en stellen daarom vopr daarop afwijzènd te beschikken. Immers betreft het een vrij kostbaar plan, dat zij zonder voldoende garantie niet uit voerbaar durven adviseeren. Reeds in de raadsvergadering van 29 April l.L is daar over gesproken en toen werd gunstige overweging toegezegd, wanneer de be langhebbenden voldoende garantie zouden geven. Men wil wel omslag van kosten over al de bieten, welke op de haven worden ingeladen, ter voldoening van aflossing en rentebetaling, maar dit is iets heel anders en niet Voldoende. Met welke heffing zouden de bieten wel niet belast moeten worden als die cultuur wat volstrekt niet uitgesloten is, eens ach teruit ging? Blijkbaar zijn belanghebben den er niet in geslaagd een aannemelijk huureontracJt aan te bieden, wat voor B. en W. echter geen aanleiding is hun vroegere zienswijze prijs te geven. Dhr. Stoutjesdijk en de overige leden verkla ren ieder voor zich geheel te kunnen instemmen met het rtandpunt van B. en W. Het voorstel vah B. en W. wordt daarop z. h. st. aangenomen. 2. Een adres van C. de Vos, onderhouder van het ge meentehuis. om verhooging van zijn be looning als zoodanig. Overeenkomstig het voorstel van B. en W. wordt eveneens z. h.s. besloten deze, ingegaan 1 Jan. j.l., te brengen van f 72 op f100. 3. Een besluit van den pensioenraad, houdende vaststel ling van de volgens art. 156 der Pensioen wet verschuldigde bijdrage ad f252, ten aanzien van dr. J. L. Bernhardi. go meentengeneesheer. Die bijdrage' zal te zijner tijd worden voldaan. 4. Een schrij ven van de oudercomm'issie om steun voor een avondschooldursusB. en W. staan sympathiek tegenover het streven der oudercommissie. Zij zijn ook van oordeel, dat on- of minvermogenden niets of minder behooren bij te dragen in de kosten. Belanghebbenden die betalen kun nen. moeten echter blijk geven van het onderwijs op prijs te stellen en daarvoor wat over te hebben. Zonder kennis ge nomen te hebben van de tarieven van het schoolgeld, kunnen B. en W. niet beoor- deelen of die belangstelling voldoende is en hoe groot ongeveer het tekort zou kunnen zijn. Bij een vorigen cursus was toeslag van gemeentewege niet nopdig, terwijl het schoolgeld niet te hopg was en on- en minvermogenden ook niets of minder betaalden. Toen steunde de ge meente alleen met de beschikbaarstelling van een zoo nopdig verlicht en verwarmd i lokaal en met leermiddelen. B. en W. 1 stellen op dien grond vopr weder gelijken 1 steun te verleenen en verder de noodigei gegevens te doen overleggen met betrek- king tot de gevraagde bijdrage. De heer Tazelaar zegt er sterk voor te zijn het gevraagd subsidie toe te kennen. Hij ziet in het slagen van de avondschool een groot pnderwijsbelang. Wanneer wordt bijgedragen naar het schoolgeld voor het gewoon lager onderwijs, zal men stellig te kort komen. Een vroegere cursus had ook een tekpTt. dat door enkele personen is gedekt, wat hij niet redelijk vindt. De heer van IJsseldijk was in de vergadering tegenwoordig, waarin over de avond school werd gesproken. Hij kreeg den indruk, dat de cursus vast zou door gaan. Hij is het onderwijs ook gezind en wil in de door B. en W. aangegeven richting medewerken. Maar hij kan, zon- dat onderwijs overigens tegen te willen houden, zijn stem niet geven voor een finantiëele bijdrage ter zake van het handwerkonderwijs. Dat onderwijs kan toch op een andere manier tot z'n recht komen. Dhr. Stoutjesdijk verklaart het niet geheel eens te zijn met den vorigen spreker. Hij acht het billijk, dat ook het handwerkonderwijs wordt gesteund. De voorzitter merkt nog op, dat B. en W. het handwerkonderwijs eventueel alleen finantiëel zouden willen steunen, voor zoover opk wordt deel genomen aan het overig onderwijs. Het voorstel van B. en W. wordt daarna z. h. s. aangeno men. V. Verder komen aan de orde de begroo tingen voor de gemeente en het Burger lijk Armbestuur voor 1926. Dhr. van IJs seldijk deelt mede, dat het de commissie van onderzoek, waarvan hij deel uit maakte, een groot genoegen is te kun nen mededeelen, dat geen enkele op- of aanmerking aangaande die begrootin gen was te maken Waar hij bij een vo rige begrooting er ernstig bezwaar te- door J. M. I 45 Er waren slechts twee families in R. waarmee de Sassenhuls geregeld omgin gen. en met hen nog niet eens bizo.nder druk. Het door juffrouw Swiers snel ver spreide nieuws had eerst weinig geloof gevonden, totdat Bertha's veelvuldig in- koopen de goede gemeente pviertuigde, dat 't wel degelijk waar Was. En toen werd er in 't stadje gepraat, gepraat, neen maar, op een vreeselijke manier. Er werd zeer verschillend geoordeeld. Somjmijgen vonden 't mopi van de Sas- senhuis. die kinderen aan te nemen, an deren zeiden, „er zal wel wat achter steken'',. 't Meerendeel beweerde dat 't exen- triek en onverstandig was, en lieten er een alom geiiefkopsde meening op vol gen: „dat die artisten toch altijd iets bi- zonders hebben"! Door al die praatjes werd 't gebeurde met Joan de Latier en Erna Raben weer opgerakeld, hetgeen oneindig stof tot discussies en gissingen gaf. 't Was een ware hoofdbreker ij voor R.'s inwoners, en degenen die met 'n zeker soort fan tasie waren begiftigd, stuurden de meest verwonderlijk-Tomantische V erklaringen de wereld in. Het terugkeeren van Ernst, 't wegloo- pen van Clara en Pierre bij de Verkorve rens. Clara's reis, 't sterven van Joan, het hotelletje in Utrecht, alles werd be praat en R. had in lang niet zoe'n pikant onderwerp gehad. De Sassenhuls merkten er niet veel van en gingen hun gang zonder erop te letten. Dikwijls bezochten ze de langzaam her stellende Clara en de band tusschen hen en haar werd steeds hechter. Pierre begroette ook reeds hun komst met blijdschap, hoewel zijin toestand on veranderd bleef. Stein had hem zeer veel versterkende middelen voorgeschre ven. De jongen .is totaal lichamelijk uitge put. zeide Richard, we moeten beginnen met hem zoo sterk mpgelijk te voeden. En dan probeeren langzaam aan zijn aandacht b'ij verschillende dingen te be palen, met hem te praten, en zoo op te heffen uit zijn gedachteloosheid. Terwijl Clara voor Ernst veel be schroomder bleef dan voot Otto en Ber tha. toomde Pierre een zonderling groote voorkeur voor hem. Wanneer Ernst sprak pf speelde, luis terde Pierre ademloos, en als hij wegging smeekte hij altijd, „kom gauw terug?" Tusschen de ontwikkelde, beschaafde Sassenhuis, en de eenvoudige Bremens groeide vriendschap en wederzijdsche achting. Wat Wittekind betreft, hij dweep te met „juffrouw Clara's familie". Clara had hen verteld van den Zondag avond, toen Pierre en zij Wittekind voor 't eerst zagen, en hem vergjeleken bij Pickwick, niet denkend hoe goed ze hem eens zouden kennen. Otto en Ernst had den erom gelachen en een verheugden blik gewisseldd, toen ze vopr 't eerst die fijne, geestige schittering over Clara's gezichtje bespeurden. Ze vertelde hen zoo veel goeds van „Pickwick's" novellen, dat de dikzak tot zijn groote trots en blijdschap werd uitgenoodigd eens in de v. Huivenlaan te komen en wat voor te lezen. Wittekind had zich altijd voor- gen gemaakt heeft, dat .daar op niet 1 voorkwamen opcenten op de Vermogens belasting. wit zijn zw'ijgen niet zeggen, dat hij daarop te gelegener tijd niet terugkomt. De begrootingen worden ver volgens z.h.s. vastgesteld en goedgekeurd. VD'ie der gemeente toont voor wat be treft den gewonen dienst een ontvangst en uitgaaf aan van f 4067,38V2 en voor wat betreft den kapitaaldienst een ont vangst van f 15 en een uitgaaf van nihil, en die van het Burgerlijk Armbestuur een ontvangst en uitgaaf Van f 2259,86. Tenslotte dragen B. en W. nog een wijziging voor der Begrooting voor 1925. Een onderdeel daarvan maakt uit het toekennen van een toelage aan P. J. de Vos, eervol ontslagen onderhouder van het gemeentehuis. Dezen was door den pensioenraad een pensioen toegekend van f 35, doch hij kan daarvan niets ont vangen, omdat zijn ouderdomsrente se dert 1 Juli j.i. in mindering gesteld wordt. Dat vinden B. en W. niet billijk. De men heeft zijn diensten gepresteerd en ge noot vroeger slechts een lage bezoldi ging. Waar hij nu geenerlei werkzaam heden meer kan verrichten, achten zij het aangewezen hem eenigszins tegemoet te komen. Daarom stellen zij voor hem, genomen er een uitgever voor te zoe ken, maair, daar hij bemiddeld was, zoo- dat geen geldgebrek hem er toe dreef, en daar hij totaal van eerzucht ontbloot Was, kwam 't nooit zoover, en bleven. ingegaan 1 Juli jJ., een toelage te ver leenen van f 50 per jaar, tevensLang. Aldus wordt besloten. Bij de omvraag i nformeert dhr. Taze laar, hoe het komt, dat dhr. van IJssel dijk, die vertegenwoordiger der gemeente is op de vergadering van aandeelhouders der Waterleiding-mpij. nog geen verslag gedaan heeft aangaande de jaarlijksche vergadering. Ook de heer Stoutjesdijk spreekt daarover zijn verwondering uit. Hij hoorde buiten de gemeente Stavenisse van enkele onregelmatigheden, welke bij de Waterleiding-Mpij. zouden voorkomen. Hij meent, dat de raad daarin niet onver schillig kan zijn. Hij zou ook willen, dat dhr. van IJsseldijk eens wat mededeelde dienaangaande. De voorzitter zegt, dat de bedoelde vergadering door samenloop van omstandigheden nog niet kon plaats hébben. Alzoo kan dhr. van IJsseldijk ook, geen verslag geven. Wat overigens de geruchten betreft door dhr. Stoutjes dijk genoemd, wil hij opmerken, dat al leen feiten naar voren gebracht mogen worden, terwijl overigens daarover op deze plaats niet kan worden gediscus sieerd. Daarna sluiting. OUD-VOSSEMEER. De melk, die tot he den 12 crt. per L. gold, is met 2 ct. per L. verhoogd. 1 vtekscbSllende berichten. Auto-ongeluk ToBschen Echt ©n MaaB- bracht heeft een ernstig auto-ongeluk plaats gehid De heer W. uit Venlo, wilde met z(jn auto, waarin 7 peraonen gezstea waren, een voor hem uitgaande auto ln de riohtlDg Roermond passceren. Op betzelfde oogenblik kwam een auto u t de tegenovergestelde richting, die de auto van don heer W. greep cn ge il.-el vernielde. Terstond gedood werd een der Inzittenden, de heer L. H., han delsreiziger te Venlo; zwaar gewond werd de chauffeur I. W. uit Venlo De andere Inzittenden werden meer of min der erratlg gewond. Ook de aanradende auto werd ernstig besohadigd. Een berucht etrooper gearresteerd. De nsajoor der rijksveldwaeht te Niouwpoort heeft een goede vangst gedaan met de arrestatie van den beruohten wildstroo- G. van M. Reeds drie maanden lang werd de man door de politie gezocht, daar hjj in Dordt verschillende vonnis sen moest uitzitten. Ety' bleef echter onvindbaar. Zondag kwam de politie aan z(jn woning; ztf wist dat hij thuis was. Maar terwijl een agent voor de voordeur stond en twee andere de woning binnendrongen, wist de man op de zol derverdieping te komen en is h{j nit een raam, dat ruim drie meter boven den beganen grond was gelegen, naar be neden gesprongen en weer ontsnapt. 1 Maandagmiddag eehter had de rijks- j veldwaoht een politichond bij zioh Deze ij speurde den.strooper op, die in de grlen- I den werd aangetroffen' De man heeft den politiehond verscheidene steken met een mes toegebracht, maar de hond liet niet los. Ten slotte wist de strooper nog de woning *an zekeren 8. te Langerak binnen te vlnohten. Daar is hij onder een ledikant gevonden. Zwaar geboeid is hij otder geleide van d'ie politie mannen naar Dordrecht overgebracht. Voetbalwet. Op 15 Maart, na den voet zijn pennevruchten ongedrukt. De Sassenhuls maakten er kennis med en waren getroffen door de goede oor- spronkelijke gedachten, de bekorende, schoon soms wat hoogdravende stijl. Otto besloot zijn meerdere energie er achter te zetten, en Wittekind's schetsjes de we reld in te zenden. Met dit alles was Ja nuari verstreken en 't was op een mooicln dag in 't begin van de sprokkelmaand, dat een gesloten rijtuig stilhield voor Bremens vervelooze huisdeur. Clara en Pierre namen afscheid van hun trouwe verzorgers. Zij met tranen van dankbaarheid, hij, zenuwachtig, on rustig., niet-begrijpend. Nooit, nooit kon Clara dien rit vergeten, die voerde naar haar nieuw tehuis. Doodswit zag 't nog smalle gezichtje, en ondanks al haar po gingen om kalm te blijven, kon ze heur snikken niet bedwingen, toen ze aam oom Otto's arm de vestibule betrad, 't Heele huis was feestelijk versierd met chrysan themums en Clara ademde met diepe be vende teugen dien streelend zoeten geur balwedstrijd België—Nederl., bespraken een maohinlst uit Eindhoven en een Belg op de Melkmarkt te Antwerpen den uitslag. De Nederlander wond zioh dermate op, dat hij den Belg met een mes in een arm stak. In verband daar mee is de Eindhovenaar thans veroor deeld tot een boete van 150 francs, meldt De Matin. Z$n moeder bedreigd. Een jonge ar beider te Tzum, die dronken was, dreigde zijn moeder met een mes te zullen dood steken Toen een veldwachter tusschen- beide trad, stak hij dezen met een mes in het liohaam. De arbeider is ter be schikking van de Justitie gesteld. BURGERLIJKE STANDEN?"^ Over de maand September. KERKWERVE. Géboren: 12, Willem Ja cobus, z. van L. P. v. d. Bos en A. van Splunter. Gehuwd: 23, J. v. Sluis, 26 j. jm., en M. Beije, 28 j. jd.; 25, A. J. Fran ken, 25 j. jm., en E. J. Hanse, 25 j. jd. Overleden: 21x Jacobus van den Bos, 31 j., z- van J. v. d. Bos en K- v. d. Hoek. in. 't Deed haar denken aan wat ze etefcts droomde, den avond nadat ze bij oom Otto was geweest, en hem had vertiejd van Pierre's ziekte. De droom waarin ze haar moeder had gezien, en moielder's stem' gehooird:" „kind, maak alles voor me goed bij oom Otto, maak hetgeen va; der misdeed goed bij oom Ernst, toen was ze even wakker geworden, om wider in slaap te vallen, en jgroofe vazen vol chrysanthemums te zien, in het atelier. 't Maakte haar zoo peinzend en stil, dat tante Bertha vraagde, „waaraan denk je lieve?" Ze vertelde het eenvoudig en kort. „Ik was dikwijls in mijn droomen hier," bekende ze, lachend met groote tranen in. de bogen. „Eersten Kerstdag viel ik in slaap bij de kachel, en droomde dat oom Otto op zijn cello speelde, toen hij eem poosje ge speeld had, kwam oom Ernst, met zijn viool. Ik hoorde zoo duidelijk wat ze speelden, die melodie klinkt me nog al tijd door 't hoofd, en, ik had die nog nooit gehoord, is dat niet vreemd. Ik heb ;me later dikwijls afgevraagd of die me lodie werkelijk bestaat". (Wordt vervolgd';

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1925 | | pagina 9