TWEEDE BLAD Merfat. J lilt Stad en Provincie. behoorende b(J de van Vrijdag 88 Oot. 1985, no. 11303. Hoe zeere v alien ze af de zieke .zomerblaren hoe zinken ze altemaal die eer zoo groene waren, te grondwaard (GeZslïe). In een ontroerend gedicht, waarvan we hierboven een strophe neerschreven, ver tolkt de groote Vlaming, de priester-dich ter, Guido Gezelie, den fluister zang van weemoed bij het vallen der Madelren. Nog heeft ons oog zich niet voldoende verzadigd a®n der boomen bladertooi of aa,n de kleurenschoonheid der vele en velerlei bloemen, en reeds dwarrelen de "bladeren neer, valt de bloem af. Nog te kort heeft de aarde zich ge- koesterd in de levenwekkende stralen der zomerzon en reeds templairen de hcrfstnevels het gulden licht. Straks striemen storm- en regenvlagen alles tot één woestenij of verstijft de eerste vorst de schoonheid van blad en bloem met zijn killen adem. i Zooveel beloofde de nazomer nog; allets scheen nog niet moe gebloeid in park en tuin, ma-ar reeds is het voorbij en weven de spinnen haar ragfijne webbqn. Zoo snelt het leven daarheen, spoeden de dagen, de weken, de maanden voort; glijden de jaargetijden weg in den oceaan van dein tijd. Het een na het ander, rusteloos en toch onbewogen, evenals de rijzing en daling der vloeden. Eer we genoeg hebben van de frissche, prikkelende lucht der jonge lente, is het zomer, en lang voor we verzadigd zijn vain de warmte, kleur en groei, ruischt de herfstwind door de kaler wordende takken als de heraüt voor het naderend strenge getij. En als we in de dagen van rustige schoonheid, die October vaak 'geeft, in de fijne aanzwevende nevels of i,n den gierenden herfstwind, die met de blade ren speelt, het mooie zien, vetrstoort plots de winter alle mijmerij over herfstweelde en kleurenschoonheid en dekt de aarde met een sneeuwkleed, be vloert de wateren met een ijskorst. Maar onder die ijskorst ligt verborgen de ten leven wekkemden gloed, die, wan neer het voorjaar komt, opnieuw uit de duistere aarde op zal schieten om te hergeven wat de winter roofde en ge vangen hield met ijzeren greie'p. Zoo verglijden de dingen langs ons en hoopen achter ons op, evenals de dorre _heristbladeren langs ons dwarrelen en een smadelijk einde vinden in dien vuiien modder van de goot. Mei gestrengheid pTedikt de herfst de broosheid van ons menschel ijk bestaan! Wij, met onze plannen en overleggin gen, herinneringen e" verwachtingen, met ons hunkeren naar een betere toekomst, geloofsmoed of twijfelzucht kortzich tige schepselen in deze wereld vaal het raadselachtige en ongewtetene. Het is de natuur, aan den oever der zee, in de schoonheid van het landschap, bij de pracht van den nachtelijken hemel, iin den klaagzang van dein herfstwind, die lokt, van vreeze vervult, tot eetrbied dwingt! i Want'-het is wel waar: „Natuur, wat deert haar Uw vreugde, [Uw leed, Z'is zielloos lieflijk en reedloos wre^d''. BUITENLAND. Moord „op verzoek". Maandag is in de Old Bailey te Lon den een achttienjarige jongen, genaamd Arthur Kopsch, ter dood veroordeeld, die zijn tante, die 21-jarige mrs. Beryl Lilian Thornton, in het onlangs voor het publiek opengestelde Kenwood had vermoord. Kopsch stond tot deze jonge vrouw in een schuldige verhouding en zij had hem volgens verklaring van haar jongen vriend, uit, later ongegrond gebleken, vrees voor de gevolgen daarvan, ver zocht een eind aan haar leven te makicfo. Kopsch had aan dezen wensch voldaan door haar volgens -afspraak in een slaapje te worgen en volgens een door hem uit de gevangenis aan zijn vader geschreven brief, had hij er geen berouw van, aan den wensch van ,,het meisje"' te hebben voldaan, daar zij zich anders zelf van het leven zou hebben beroofd, indien haar echtgenoot het niet zou hebben ge daan. Kopsch verklaarde dan ook niet schuldig te staan aan het hem ten Isste gelegde moord met voorbedachten rade. Kopsch" verdediger betoogde, ondersteund door uitspraken van psychiaters, dat toen zijn cliënt den moord pleegde hij een ab normale geestesgesteldheid moet hebben gehad. De jury 'beval Kopsch voor gratie aan. Kopsch hoorde het vonnis onbewo gen aan en verliet kalm een sigaret roo- kend de Old Bailey in een taxi, die hem naar de gevangenis bracht. BINNENLAND. IJ Pit Koninklijk bezoek Llmburr- Woensdagmorgen heeft de Kon. Fami lie een bezoek gebracht aan de St.-Ser- vaaskerk, het hoofdmonument van Maas tricht. aan de St.-Jpnskerk en aan den St.-Pieters'berg, waarin de Vorstelijke per sonen eenige ©ogenblikken vertoefden. Na het noenmaal ging de Kon. Familie naar de Statenzaal, waar zij door de leden van de Provinciale en Ged. Staten en den Commissaris der Koningin wer den ontvangen. Na de receptie in het gouvernements huis vertrok het Hoqge Gezelschap per -auto dppr de -stad naar het raadhuis, waar de burgemeester het welkom toeriep na mens de gemeente Maastricht. In den avond werd ten huize van den Commissaris der Koningin een gala-diner gegeven, waar behalve het Koninklijk ge zelschap en gevolg, vijf leden van Ged. Staten, de griffier, de burgemeester, de garnizoenscommandant en twee 'kamer- heeren In buitengewonen dienst aanzaten. In de stad werd 's avonds de feestviering voortgezet. Een l'iehtstpet trok door de geïllumineerde stad, waarin praalwagens meereden en transparanten -met vader- ïandschlievende opschriften werden mee gedragen. Het voorbijtrekken van den stoet met flambouwen en lichten sloeg de Koninklijke familie van het balkon van het Gouvernementsgebouw gade. Har telijke betocgingen van vaderlandsliefde bleven ook hier niet achterwege. Donderdag was de laatste dag van het Kon. bezoek aan Limbuig en de Hpoge Gasten reden al vroeg uit voor 't bezoek aan Limmel, waar Prinses Julian^ de eerste spade in den grond stak voor d-en aanleg v-an een nieuw kanaal, dat naar haar genoemd zal worden. De tocht werd na deze plechtigheid voortgezet naar Venlo, waar de Vorste lijke personen tot na één uur vertoefden en voorts naar Venray en Mook-Midde- ïaar. vanwaar de Kon. Familie naar Het Loo terugkeerde na een zegetocht van drie dagen door onze zuidelijkste provin cie. ZIER1KZEE. Enkele dagen geleden ver scheen onder het hoofd: „Luchtlijn Zie rikzee—Rotter damt" een bericht in en kele groote dagbladen van ons vaderland, w'aarin kort werd weergegeven tolat hier feitelijk allang een publiek geheim is, maar waarover tot dusver niets in onze courant werd vermeld, omdat het comité, waarvan wij ook deel uitmaken, het voorshands beter vond, te wachten met over deze zaak in 'de courant te schrij ven, totdat de tijd- rijp was. Nu het zegel der stilzwijgendheid is verbroken, rust op ons de taak hieraan meer publiciteit te geven. Steeds is door corporaties, gemeentein en particulieren, getracht het isolement van ons eiland op te heffen, door een snellere verbinding met den vastein wal te zoeken. Zooals algemeen bekend is_ wordt thans getracht'een snellere verbinding te krij gen met Rosendaal, aldus aansluitend op 't Nsord-Brabantsche spoorwegnet, voor welk plan reeds verschillende gemeente raden op ons eiland en ook daarbuiten, subsidie verleenden aan het comité, dat bovenvermeld doel voor oogen stelt. In het begin van den zomer kwam men hier ter slede in contact met de Kon. Luchtvaart-Mpij., bij wie Zzee van uit de hoogte goed bekend is, daar vliegtui gen geregeld iederen dag over ons hoofd koers zetten naar Engeland. De K.L.M. verklaarde zich bereid een vliegdienst te organiseeren, welke een dienst zou onderhouden van hier op Rot terdam, mits men haar een geschikt lan dingsterrein zou aanbieden, hetwelk aan door de K.L.M. gestelde eischen zou mote;- ten voldoen. Een comité werd bij elkaar geroepen, teneinde een dergelijk groot en grootsch plan in studie te nemen, want zoo'n aanbod mocht men maar niet on middellijk afwijzen. De heer Nieuwen- huijs, directeur van den vliegdienst Waal haven te Rotterdam, is dezen zomer hier heen gekomen, om, in overleg me,t eenige leden van het comité, naar een geschikt landigsterrein, niet te ver van deze. plaats gelegen, te zoeken. De. kosten van zulk een aan bijna alle eischen voldoend lan dingsterrein, bedragen de niet gepinge som van 2 a 3 ton, hetgeen voorshands, de struikelblok is voor het buitengewone plan, dat evenwel nDg niet opgegeven is. Om zekerheid te hebben, dat m'ea kans van slagen heeft, is deze week in het oomité besloten een'audiëntie aan te vra gen 'bij den minister van waterstaat, ten einde de aandacht van Z.Ex. niet alleen op dit plan te vestigen, maar ook zijn medewerking je verzoeken bij de tot standkoming van een 1 uchtvaartverbin ding Zierikzee—Rotterdam! Wanneer de door het comité af te vaardigen heeren in een later, te houden vergadering het resultaat van het minis terieel onderhoud zullen medeideejen, ho pen w'ij t. z. t. dit in ons orgaan te vermelden. NOORDGOUWE. Openbare vergadering van den Raad dezer gemeente, gehouden op 13 Oct. j.l. Voorzitter de burgemees ter. Afwezig de heeren Schikker, Geluk en Ganzeman met kennisgeving. 'Na le zing der notulen van de vorige verga dering en mededeeli.ng de^ ingekomen stukken, wordt aan de commissie tot verbetering van het verkeer Schouwen- Duiveland met Roosendaal een subsidie verleend van 1 et. per inwoner. Van Ged. Staten is afschrift ontvangen van een schrijven aan de Commissie voor den weg ZierikzeeBrouwershaven. Ged. Staten deelen daarin mede, dat I de Staten voorloopig hebben afgezien een Provinciaal wegennet tot stand te brengen en hun College hebben opgedra gen voorstellen te doen tot steun voor wegverbetering hier en daar in de pro vincie. Nu meenen Ged. Staten dat voor steun ook in aanmerking komt dezen straatweg. Volgens een begrooting van den Hoofdingenieur van den Provincialen Waterstaat zullen met een afdoende ver betering van den weg, die dan van eeJn 4 M. breede klinkerbestra.ting zal worden voorzien, ongeveer f 195000 gemoeid zijn. Indien de Staten tot overname van den straatweg besluiten, dan zal de Provincie een aanzienlijk deel in de kosten dragen. Het door de provincie te betalen aandeel wordt aldus berekend: Wanneer de weg in den loop der tijden steeds voldoend|e was onderhouden, zóó, dat hij voor het doel, waarvoor hij bestemd werd, alles zins bruikbaar was, zou voor dat onder houd waarschijnlijk meer zijn uitgegeven door de onderhoudsplichtigen dan zij nu gedaan hebben. Het bedrag van dit niet- gedane onderhoud wordt afgetrokken van de som der verbeleringskosten en in het dan .nog resteerende bedrag betaalt de Provincie, als subsidie, de helft. Boven dien betaalt de Provincie nog 25 o/0 Van het aldus afgetrokken niel-gedane onder houd. Verder wordt berekend, dat voor de in orde making van den-Weg ten laste van belanghebbenden, dus buiten de pro vincie, 2al komen een bedrag van onge veer f 5970, zijnde een annuïteit van een leening van t 102500, tegen 5 o/0j af te lossen in 40 jaren. Wanneer de weg ge reed zal zijn gemaakt, wordt hij bij de Provincie in beheer ©n onderhoud over genomen, op voorw8<;rde dat alsdan door de tegenwoordige onderhoudsplichtigen 50 °/o van dat onderhoud aan de Provin cie wordt gerestitueerd. Met het beheer en onderhoud zullen ook de bermen en het plantrecht aan de Provincie moeten kómen. De opbrengst daarvan komt in mindering van de kos ten van onderhoud. Gedeelten van dein weg, welke later tot de kom eener ge meente gaan behoofen, worden door de betrokken tegenwoordige onderhouds plichtigen zonder vergoeding, van de Provincie in beheer e'i onderhoud terug genomen. Ged. Sta teil wijzen er op, dat ze geen wijzigingen in de hoofdpunten van het voorstel kunnen aanvaarden en plaatsen de stok achter de deur, daar indien de onderhoudsplichtigen hun voor stel mochten afwjjzen en bij onderzoek mocht blijken, dat de weg niet overeen komstig de aan den weg naar den aard zijner bestemming te stellen eischen, in orde mocht zijn, overwogen zal worden of een bevel tot verbetering noodzake lijk. zal zijn, in welk geval de Provincie Zich buiten de kosten houdt. Tenslotte wordt antwoord gevraagd van de ver schillende colleges voor 15 Oct. 1925,. De voorzitter deelt mede, dat de ver schillende onderhoudsplichtigen een ver gadering hebben gehad met Heeren Ged. Staten te Middelburg, waar deze zaak is besproken, terwijl de Commissie naar aanleiding van bovenstaande brief een vergadering te Zierikzee heeft gehouden. Deze vergadering was zeer lang, mietn wist aan geen eind fe komen. Een con clusie is niet genomen, aangezien dui delijk bleek, dat de tijd te kort was om een en ander te bestudeeren. Met het kardinale punt, de verdeel ing de;r kosten is 7nen zoo maar niet klaar; er dient een voor-studie aan vooraf te gaan en daartoe ontbrak nu de tijd, zoo dat besloten werd uitstel voor het geven van antwoord te vragen. Tevens werd een commissie benoemd, bestaande uit de heerein: Mr. Fokker te Zierikzee, van Nahuijs en Geluk, beiden te Noordgouwe, met opdracht een plan te ontwerpen voor verdeeling der kosten, welk plan dan in de betrokken gemeenteraden zal worden gebracht. In afwachting hiervan, wordt de behandeling van den brief uit gesteld. Hierna wordt besloten aan Ged. Staten vrijstelling aan te vragen van de verplichting tot het geven van onder- wijsin lichamelijke oefening vanaf' 1 Jan- 1926 tot 1 Januari 1928 voor de in de ge meente 'bestaande openbare lagere school. Vastgesteld wordt hel suppletoir kohier voor de belasting op de honden voor 1925 met 4 honden. Op verzoek van het dagel. bestuur van 't waterschap Schou wen 'wordt 'besloten mede te werken tot een gemeenschappelijk besluit tot ophef fing der commissie voor de grindwegen, onder bepaling, dat de jaarlijksche bij dragen aan deze commissie dan zullen moeten worden betaald aan het water schap Schouwen, ten eeuwigen dage, al thans zoolang, als het waterschap Schou wen de thans onder de oommissie voor de grindwegen resorteareaide kunstwegen onderhoudt. De gemeente-begroeting voot 1925 wordt vervolgens gewijzigd, wegens opgekomen uitgaven en (ontvangsten. Daar na komt aan 'de orde de gemeente-begroo ting voor 1926, welke artikelsgewijze wordt behandeld. De volgende besluiten worden genometn: le de verhouding met F. Houdkamp te Zierikzee, met betrek king tot het woningtoezicht in de ge meente. te verbreken met ingang van 1 Januari a.s.. op grond', dat hij ter plaatse, waar gebouwd wordt, nimmer onderzoek instelt; 2e aan de commissie vopr voort gezet onderwijs na den leerplichtigen leeftijd in de gemeente voor den aanst. wintercursus een subsidie te verleenen van f189, evenals voorgaand jaar; 3e met ingang van 1 Mei 1926 op de hoofdsom der rijks-inkomstenbelasting te heffen 15 opcenten in plaats van 60 opcenten, in verband met de ruime einduitkeeringen op deze belasting over vorige dienstjaren en de betrekkelijke hetffingsverordening in verband hiermede te wijzigen. De be grooting wordt daarna vastgesteld in ont vangst en uitgaaf op f33855,485 gewone dienst en met een 'batig slot van f 16,70 kapitaaldienst. Na omvraag Sluiting- RECHTZAKEN, Sen veldwachter veroordeeld. De rechtbank te Leeuwarden deed uit spraak in de zaak tegen den 24-jariger rijksveldwachter G. de V., te Wierum, beschuldigd van mishandeling vpn den 22-jarige D. V. te Drogeham, dopr hem in den avond van 28 Déc. 1924 opzette lijk met een zware stok te slaan, tenge volge waarvan hij een bloeduitstorting in de hersenen kreeg en den volgenden dag overleed'. De rechtbank achtte het ten laste gelegde bewezen en veroordeelde hem conform den eisch tot 2 m. igev.str. LANDBOUW EN VEETEELT. Suikerfabriek „Zeeland". Voor eenige jaren reeds is door een aantal landbouwers uit den Haarlemmer meer, de IJpolders, den Legmeerpoider enz., een coöperatieve „"Holland" tot stand gebracht; Welke zich ten doel stelde, ook in die omgeving eene coöperatieve sui kerfabriek te stichten. Dit is niet gelukt Na verschillende vergeefsche pogingen om tot het doel te komen, moest het voornemen tenslotte worden opgegeven. Het bpstuur dier coöperatie heeft toen onderzocht, welke nu voor de leden de voordeeligste wijze zou zijn om hunne bieten te 1 aten verwerken en is door dit onderzoek tot het éénstemmig advies aan de leden gekomen, om zich in grooten getale bij de coöperatieve suikerfabriek „Zeeland" aan te sluiten. Zoo is ook ge schied. „De Zeeland" is daardoor in de gunstige positie gekomen, mede ten voor- deele van hare Zeeuwsche en Brabantsche aandeelhouders, dat hare grootendeels nieuwe en overigens geheel vernieuwde fabriek de beschikking heeft gekregen over een dusdanige hoeveelheid bieten, dat in gewone jaren op een volle cam pagne zal kunnen worden gerekend, wat het grootste mogelijke rendement waar- borgt. PREDIKBEURTEN. Zondag 25 October. Korkwarvo. 2 ure, ds. Mortier (Doopsbed Serooakerke. 9.30 ure, ds. Mortier (Oogst- preek). Btsrgh. 9 30 v. d. mannen en 2 ure v. d. vrouwen, ds. Boogaard in de consistorie. Renesae. Geen dienst. Noordwellt. 2 ure, ds. Neeleman. flaamatode. 9.30 ure, da. v. Binsberge. Geref. Kerk. 9.30 en 2 ure, Preeklezen. Oud- Gsref. KWk. 9.30, 2 en 6.30 ure, ds. Boone van St-Filipsland. Sikerzee. 2 ure, ds. Neeleman (Doop). Geref. Kerk. 9.30 en 2 ure, ds. v. Tol. Bronwerabaven. 10 ure dr. Proost (Bed. H. Av.) Geref. Kerk. 9.30 en 2 ure, Leesdienst. Zoanemalre. 9.30 ure, ds. de Leur (Doops- bediening). Geref. Kerk. 9.30 en 2 ure, ds. Hoek. Noordgoawe, 9.30 ure, ds. v. Griethuysen. Drelscbor. 2 ure, ds. v. Griethuysen. Ouwerkerk. 9.30 ure, ds. de Roode. Nleawerkerk. 9.30. ds. v. d. Linden en 2 are, idem (Orgelcollecte). Geref. Kerk. 9.30 en 2, Leesdienst: 6 ure. cand. Den Boer van Zierikzee Geref. Gem. 9, 2 en.5.30 ure, de heer Ramyn. Oosterland. 9 30. geen dienst en 2 ure, ds. Waardenburg van Zierikzee Geref. Kerk. 9.30, ds. Bremmer, 2 Leesdienst en 5.30 are, geen dienst Geref. Gem. 9.30, 2 en 5.30 are, Leesdienst. Strjanalaed. 2 ure, ds. Waardenburg van Bruinis8e. Brntntsae. 9.30, ds. Waardenburg en 2 ure, Leeskerk. Geref. Kerk 9.30, Leeskerk en 2 ure, ds. Bremmer. Geref. Gem. 9 30, 2 en 5.30 ure, ds. Vreugdenhil. Oud-Geref. Kerk. 9, 2- en 5 ure, Leeskerk. A.-J-Polder. Geref. Kerk. 9.30 en 2 ure, cand. Den Boer van Zierikzee. St.-Plllpaland. 9 30 en 2.30 ure, ds. Van Doorn (Oogstpreek). Oud-Geref. Kerk. 9, 2 en 5.30 ure, Leeskerk. I TholeR' 9.30 en 2 ure, ds. Datema (Coll. kerkgebouw). Geref. Kerk. 9.30 en 6 ure, ds. Steiling. Geref. Gem 9.30,2 en 6 ure, Leeskerk. St.-Maartensdijk. 9.30, 2 en 6 ure, ds. P. Zandt uit Delft Oud-Geref. Gem. 9.30, 2 en 5.30 ure, Leeskerk. i Ood-Voaaemear. 9.30, Leesdienst en 2 ure, ds. Moerman (Doopsbed.) Geref. Kerk. 9.30, 2 en 6 ure, ds. H. Kuijper, tijdelijk Amsterdam. Oad-Geref. Gem. 9.30, 2 en 6 ure, Leesdienst. I Poortvliet. 9.30, Leeskerk en 2 ure. ds. Verschoor. Geref. Kerk. 9.30 en 2, ds. Bouma; 1 6 ure, Leeskerk. j ScberpenlRse. 9.30, ds. Verschoor (Bed. II. Av.) en 2 ure, Leeskerk, Oud-Geref. Kerk. 1 9 30, 2 en 6 ure, ds. Kievit van Veenendaal. Stavonlsse. 9.30, ds. Moerman en 2 ure, geen dienst. Oud-Geref. Kerk. 9.30, 2 en 5.30 ure, Leeskerk. St.-Aonaland. 9.30 en 2 ure, ds. Oskam (Doopsbed. en Oogstcollecte). Geref. Kerk. 9 30, 2 en 5 ure, Leeskerk. de vernieling van de machines ter ver vaardiging van gesohnt, welke de militaire Ententecommlsaie van oontróle v(jf jaar lang vrnohteloos had geësoht, begonnen. Dit aohton de Geallieerden een grooten stap in de richting van Daltsohland's ontwapening. Vóór het eind van de volgende maand zullen 8000 Brltsohe officieren en manschappen nlt de Kenlsohe zóae worden teruggetrokken Deze troepen zullen dan voor korten tjjd tot aan de onderteekening van het veillgheidspaot op 1 December naar Koblentz en Wies- baden worden overgeplaatst, doch na de onderteekening van het pact zal het over- groote deel naar Engeland terugkeeren. Volgens een berloht van Central News heeft Frankrijk besloten de onder handelingen met Amerika over een defi nitieve regeling der schulden terstond te hervatten en door Caillaux nieuwe voorstellen te Washington te laten doen. ZEEUWSCHE KALENDER. VAN SIKINDE KN VStt. Aan boord van een in de Ant- werpsohe haven liggend stoomschip heeft do eerste machinist den kapiteia in z'n hut met een revolverschot gedood, waar na bij den tweeden machinist verwondde By de worsteling tuischen de dader en het toegesnelde machinepersoneel werd nog een officier ©rustig verwond. De dader is aan de justitie overgeleverd. De Grieken eischen in een ulti matum van 24 uur aan Bulgarije een schadevergoeding van twee millioen francs, een betuiging van leedwezen en de bestraffing der verantwoordelijke officieren. De autoriteiten te Kassei (Duitsoh- land) hebben iets nieuws bedacht om de eigenaars van café's, enzminder gewenschte gasten te doen kennen. Be halve een lijst der dronkaards, wordt thans ook aan de oaféhouders een lijst gegeven met de namen van de bekende ruziemakers. De eigenaars zijo thans in staat dergelijke personen dadelijk nit hun inrichting te weren. Volgens een te Londen ontvangen berloht uit Keulen is thans bij Krupp Herinneringen der week. 25 October 1856. Feestelijke inwijding van de nieu we concertzaal te Zierikzee. 26 October. 1572. De prinsgezinden doen een ver- igeefschen aanval op de Noorddam poort te Midddelburg. 27 October. 1295. De Vlamingen bij Baarland door Zeeuwsche benden igeheel verslagen'. 28 October. 1830. De Belgen doen een inval in Zeeuwsch-Vlaanderen en bezetten Sluis. 29 October. 1436. Vierhonderd Bruggelingen nemen Aardenburg in en verwoestten het. 30 October. 1765. Het Leesgezelschap te Vlissingen besluit hun gezelschap om te zet ten in een genootschap ter bevor dering van nuttige kunsten en we- wetenschappen (het tegenwoordig Zeeuwsch Genootschap). 31 October. 1830. Ongeveer 6000 Belgische opstande lingen. die een aanval op Oostburg deden, door 80 Nederlanders' op de vlucht gedreven. FloanolBal Nieuws. Bsnro tad Asaaier 22 Oct. 8TAATBLKKNINGKN. NEDERLAND. V.K. Heden N.W. 8. obl.al822 f 100 6 107 107 N.W. S.obl.o-b'22 - B00 6 106»/, 106«/« N.W. B.obl.a-b'22 -1000 1061/, 106Vi« N.W.8.obl.a-b'22 -2500 8 105l/# 105% N.W. 8. obl.al928 - 500 6 103l/1# 102% N. W. 8. obl.al928 -1000 6 103»/ie 103»/i# N.W. 8. obl.l923b - 500 6 103'% 102'/g N.W. 8. obl.19235 - 1000 6 103%, 103»/,a N W. 8. obl. 1918 - 100 B 101% 100%, N W.B. obl 1818 - 500 5 lOO^/ulOO^, N.W. 8. obl. 1918 -1000 5 100% 100»/, N.W. B. obl. 1919 - 100 5 100%, 100» NW.8 «bi 1919- 5t)0 5 1007, 100»/,, N.W. 8 obl 1919 -1000 5 100%, 100%, N.W. S obl. 1916 - 100 47, 98V4 987, N.W. 8 obl. 1916 - 500 47, 987, 987, N.W. 8. obl. 1816 -1000 47, 987, 987, N.W. 8. obl. 1917 - 100 47, 98 987, N.W. 8. obl. 1917 - 500 47, 98»/4 987, N.W. 8. obl. 1917 -1000 47, 98% 987, N.W. 8. obl. 1916 - 100 4 957, 957, N.W. 8. obl. 1916 500 4 957, 957, N.W. 8. obl. 1916 -1000 4 957-, 95 N.W. 8. obl. 1911 -1000 37, 87»/, 877, N.W. 8. obl. -1000 B 75"/, 757, N.W. S. cert.v.Ini-1000 4 74»/, 74»/, N W. B. «ert. -1000 87, 64 63»»/,, BULGARIJE. Hypoih. Leen 1898 6 25% 26»/, Tabaksleenlng 1908 5 30»/, 30»/, Stgelleenlng S90A 5 30»/, 30»/, Bel. vr. goad-ebl. 1907 4»/, PBTR.-ONDBRNBMIN GEN. Kon. Ned. Petr. f 1000 A. 387 392»/, Kon. Petr. f 100 O. A. 385 3927, Kon. Ned. Pofr. C. r. A. 392»/, Dollars (bank) f 2,47»—f 2.49; Marken (gr.) (por billloen) f 0.5915-f 0.5925; Kronon per 10.000 f 0,3462'—! 0,3537'; Engel, bankp. 12 03-' 12 06; Fransch bankpapier t 11,82'1 11.92'; Belgisoh bankpapier f 1130—f 1140 MARKTBERICHTEN. ZIÖRIKZEE. 23 October. Tarwe f 13— f 14,40; chevaliergerst f 12,25; bruine boonen f 13—f 16; erwten (schokkers) f 25; kro-ooi f 17; lijnzaad f 18—f 19,25; per 100 kg.; aardappelen ((eigenheimers) (f 2.50; bionte f 2,60-f 2,80; blauwje f 2,60 f 2.75; per 70 k g.uien (groote bruine) f 2—f 2,10; per 50 k.g.; aanvoer ruim; vraag matig. Coöperatieve Veiling Zlerlknee. Veiling v*n 22 Oot. aitOQTE VEILING. KIPEIEREN f 10,50. Dito Barnevelders f 10,90. KLEINE VEILING. KIPEIEREN f 10,40 k f 10,70. Dito kleine f 7,30 A f 7,70. ERNDEIEREN f 8,20 k f 8,70. KALKOENEIEREN f 10,25. Alle» per 100 ttuk*. Aanvoer 2750 stuks eieren. BOTER f 1,20 k i 1,29 Aanvoer 116 pond

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1925 | | pagina 5