Zierikzeesche 0 Nieuwsbode Wyberf PUROL Maandag 19 Oct 1925, zierikzeesche courant. ^^"JSa Bekendmaking. D-SVIineur. ABONNEMENT i Prö» per S maanden f 1,50, franco per post f 1,80. Voor het buitenland per jaar f 10,—. Afsonderltyke nummers 5 eent. VersohUnt Maandag, Woensdag tl Vrijdag. ADVERTENTIËN ▼an 1—6 regels 90 ets. Tan régels en daarboven 20 ots. per regel. Reclames 60 ets. p. regel. By contract belangrijke korting Insending op den dag van uit Algemiane Schouwing op Je Vloedplanken BURGEMEESTER en WETHOUDERS van zlerikzbe Gelet op artikel 87 der Algemeene Politie- verordening voor deze Gemeente, MAKEN BEKEND: dat op Woensdag 28 October 1925, aan te vangen te twee uur namiddags, eene Algemeen» Schouwing zal worden gehouden over de Vloedplanken met alles wat daartoe behoort, als: de kis tingen of kaden langs de erven, denaarden waterkant gekeerde zijden van gebouwen, de kozijnen van deuren en kelderramen, de keldermonden met bijbehooTende zymuren en zoodanige stoepen, waaronder kelders aanwezig zyn. Zij herinneren belanghebbenden verder aan bet voorschrift der bovengenoemde ver ordening, dat de vloedplanken of kistingen van de bepaalde hoogte alsdan moeten zgn buiten gebracht en eene voldoende hoeveel heid bruikbaar klei of ander tot opstopping geschikt materiaal aanwezig moet zgn. Zierikzee, 16 October 1925. Burgemeester en Wethouders voornoemd A. TIMMERMAN Cz.t 1°.-Burgem. P. F. WITTERMANS, Secretaris. voor rookors. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van Zierikzee brengen ter algemeene kennis, dat Heeren Gedeputeerde Staten der provincie Zeeland bjj bun besluit vau 2 October 1925, no. 19, le afdeeling, op een daartoe door den Raad gedaan verzoek, voor de openbare lagere- school A en de school voor lager en meer uitgebreid lager onderwgs alhier, vrij stelling hebben verleend van de Verplichting tot het geven van onderwgs in het vak „lichamelijke oefening", vermeld onder letter j in artikel 2 der .Lager Onderwijswet 1920, onder voorwaarde, dat althans onderwgs wordt gegeven in de in artikel 2 onder,?' der wet van 1878 vermelde „vrije ea orde oefe ningen der gymnastiek Zierikzee, den 16 October 1925. Burgemeester en Wethouders voornoemd, (getA. TIMMERMAN Cz., wd.-Burgem. P. F. WITTERMANS, Secretaris. BIN N EN LAN D De opbouw van ltorculo. Er begint thans schot te komen in den wederopbouw van BorcuLo. Het nieuwe algemeene bouwplan met de ontworpen nieuwe wegen en amoveefing van in den weg staande complexen ligt al ©enige we ken ter visie. Met de eigenaren van de niet weer te herbouwen complexen zijn reeds aedoorden getroffen. Slechts één burger van Borculo blijft redalöitrant en staat nog een hoog noodige verbetering in den weg. Het Steuncomité „Borculo''^ waarvan de burgemeester voorzitter is, heeft aan de Bloemerstraat verscheidene woningen aanbesteed. De herstelwerken beginnen op te schie ten. De ontwerpen voor belangrijk herstel en vernieuwing worden door het bouw bureau geadviseerd, terwijl de vergunning voor de uitvoering door B. en W., ook gehoord de gemeente-architect van Bor culo. wordt verleend. Een gedelegeerde van het Prov. Gel- dersch Steuncomité, kent voor elk geval de benoodigde gelden toe. De burgemeester deelde aan den corr. van 't Hbl. mede. dat noodzakelijkerwijze aan ieder ongeveer 100 pCt. van de her- stelkosten wordt toegekend. De burge meester zeide verder, dat zonder vergoe ding van verlies van de onroerende goe deren en zelfs zonder tegemoetkoming in de bedrijfsschade vele, zooi niet bijna alle burgers dien strijd om het bestaan niet zullen kunnen volhouden. Zeer vallen tegen de kosten, voor her stel van de wegen en straten. In de kom zal hier stellig een bedrag van f50.000 mede gemoeid zijn. De wegen buiten kosten voor herstel zeker niet minder dan dit bedrag. Maatregelen zijn genomen om het uit breken van epidemieën te voorkomen, Alle noodwoningen worden geregeld door een daartoe ingestelde commissie geïn specteerd. Ieder complex is voorzien van brandbluschmidcfelen en geassureerd te gen brandschade. Zeer streng toezicht wordt gehouden op van elders gêkpmen werklieden. Er dient voor gewaakt, dat verkeerde elementen tweedracht zaaien en den wederopbouw vertragen. De hier onlangs gedane poging toit het doien uit breken van een zeer ongemotiveerde sta king heeft niet -het minste suodes gehad. De burgemeester deelde tevens mede, dat de taxatie der schade weldra geheel zal zijn voltooid. Bezuiniging op de Burgerwachten. 'Naar de „Tel.'' verneemt, heeft de mi nister van bitinenlandsche zaken en land bouw aan de burgemeesters medegedeeld, dat de burgerwachten over'het vierde kwartaal 1925 aan oefeningsgeiden slechts aanspraak kunnen maken op ten, hoogste 4/fi gedeelte van het bedrag, dat over hetzelfde kwartaal van 1924 in rekening is gebracht. De Rijksmiddelen. In hun onderling verband maken de cijfers van den nu weer gepubLiceerden m'iddelenstaat over September geen on- gunstigen indruk. In de eerste 9 maanden heeft de Rij wielbelasting f 6,478,000 opgebracht, te gen een raming van f 3,750,000 en een werkelijke opbrengst ten vorigen jare van 5.433,000. Var. de directe heffingen kwam1 uit de grondbelasting1 een paar ton minder bin nen dan het vorige jaar. In de eerste 9* maanden kwam echter nog 14 ton meer in dan verleden jaar. De personeele be lasting gaf een buitengewoon hop ge bate n.l. f 4,20 mïilioen, tegen f 2,97 miilioen verleden jaar. Een paar ton minder kwam uit de dividend- en tantièmebelasting bin nen, die echter voor de eerste 9 maan den nog 'een zeer fraai figuur blijft ma ken, met een eindbedrag van f 14,64 miilioen, tegen een raming van 9 mii lioen en een cijfer van f 12,56 miilioen in 1924. Uit de Vermogensbelasting kwam daarentegen f 625,000 in, tegen f 391,000 verleden jèar. Bij negen twaalfde van de raming zijn de cijfers intusschen nog meer dan een miilioen ten achteren. Zij overtreffen die van het vorige jaar ech ter met ruim 2 ton. Tegenover den grooten meevaller bij het personeel staat een nog grootere te genvaller bij de infcojrtstenbelasting, die slechts het zeer lage bedrag van f 5,07 miilioen heeft opgeleverd, dat is een achteruitgang met meer dan f II/2 m^" tioen tegenover de Septembermaand van het vorige jaar. Verontrustend is deze vermindering intusschen niet. Uit cij fers blijkt, dat de teruggang vrijwel uil- sluitend is toe te schrijven aan het bin nenkomen van kleinere achterstanden uit achter ons liggende belastingjaren. In de eerste 9 maanden heeft de in komstenbelasting f 70,14 miilioen inge bracht, tegen f 73,92 miilioen verleden jaar. Er is dus geleidelijk een aanmer kelijke achterstand in vergelijking met 1924 ontstaan. Tegen negen-twaalfde der raming van 1925, die f 63,75 miilioen be draagt, zijn wij echter nog een stuk voor uit. De suikeraccijns bracht in de afge- loopen m'aand f 459 duizend minder op; de wijnacóijns f 517 duizend; de gedis tilleerd-accijns f 3000 meer; de tabaks accijns bracht f 1,55 miillioen op tegen f 1,31 miilioen in 1924; de accijns op 't geslacht f 947 duizend tegen f 852 in 1924. De zegel- en registratierecht-n, de barometers van ens economisch leven, hebben ruim gevloeid. Ook de inuoerrech- ten leverden een belangrijke bate; zij leverden f 4,71 miilioen tegen f 3,04 in September 1924. In de eerste 9 maanden heeft de schatkist uit de gewone mid delen f 340,59 miilioen ontvangen tegen een raming van f' 313,45 miilioen en een opbrengst ad f 323,95 miilioen in 1924. Uit de leeningsopcenten. kwam in dien zelfden tijd f 71,30 miilioen binnen, in FEUILLETON. I Jl door J. M. 43 Dokter Stein die bij meneer Sassen hul gelogeerd? is behandelt haar nu. Hij is zelf weer zoo tamelijk beter, maar moet nog rust houden daarp-m is-ie hier". „Wat scheelt ons dat, is dat nou het groote nieuws" smaalde"lieflijke Bets. „Hou je grooten mond en laat me verder vertellen, zei Henk met gezag. Klaar en Pier hebben 't daar uitstekend bij de Bremens, die goeie lui! Zoo arm als ze zijn, verzorgen ze die arme kin- ders kostelijk; maar, die krijgen 't bin nenkort nog beter, nog veel beter". Hij pauzeerde even, om meer effect te krijgen, en na een grooite hap met een groote slok te hebben weggespoeld, vervolgde hij „Meneer en mevrouw Sassenhul die familie zijn van Clara's moeder die vergelijking met f 72,83 miilioen verle den jaar; uit de oorlogswinstbelasting nihil; (v. J. f 0,97 miilioen). In het ge heel -ontving de schatkist derhalve in de (eerste negen maanden f 411,89 miilioen tegen f 397,75 miilioen v. j., zijnde een accres met f 14,14 miilioen. TWEEDE KAMER. Vervolg zitting van Vrijdag 10 October. Bij art. 16 verdedigt dhr. Boon een amendament, om vóór 14 jaar op ge schiktheid en van 14—18 jaar op ge- laalbaarheid te keuren. Dhr. Marchant verdedigt een amen dement, strekkende tot gedifferentieerde keuring, doch alléén op toelaatbaarheid. Dhr. Deckers bestrijdt de differentieëe- ring, behalve wanneer op geschiktheid alleen gekeurd wordt. Dr. de Visser en dhr. Kleerekoper verklaren zich vóór 't amendement-Boon. Minister de Geer wv.ischt geen onder scheid tusschen geschiktheid en toelaat baarheid, is overigens wel voor diffe- rentieering te vinden. Dhr. Deckers ste't een sub-amendement Op 't amendement-Boon voor, om met be houd der differentieering alleen op ge schiktheid te keuren. Het sub-amendement-Deckers wordt verworpen met 56 tegen 41 stemmen. Het amendement-Boon wordt verwor pen met 59 tegen 38 stemmen. Het amend'ement-Marehant aangenomen met 68 tegen 29 stemmen. Art. 16 wordt gewijzigd en z.h.s. goed gekeurd. Het ontwerp wordt daarna aan genomen met 57 tegen 41 stemmen. Tegen stemde de linkerzijde, benevens dhr. Arts (R.-K, Volkspartij.) Aan de orde is nu interpellatie-Vliegen, over de afgraving van den St.-Pieters berg bij Maastricht. Interpéllant wijst er op, dat hier het mooiste punt van Neder land vernield wordt en vraagt de regee ring zoo noodig wettelijke maatregelen voor te stellen, waardoor verdere afgra ving voorkomen wordt. Minister Colijn antivoordt, dat over deze zaak op 14 October rapport is bin nengekomen bij dë regeer in g van eenige leden der Rijkscommissie voor menumen- zorg. De regeering kan niet onmiddellijk de afgraving doen stopzetten, maar de minister zal overleg plegen met zijn ambtgenoot van onderwijs, kunsten en wetenschappen. Dhr. Droogleever Fortuijn, dringt in dit verband aan op 't maken van spoed met een wettelijke regsling op geweste lijke uitbreidingsplannen. De minister zegt, dat dit laatste de aandacht der regeering heeft. gevraagd, bij de vereeniging voor rei zende bibliotheken te Broek in Water land. De catalogus vermeldt een 9chat van werken, zoo wiel van oudere als jon gere schrijvers en belooft liefhebbers van goede lectuur weer menig genotvol uur te verschaffen. ST.-PHILIPSLAND. De schippers C. F. Cz.. schip „Vertrouwen" en A. V., schip „Advendo" kwamen vorige week achter een sleep uit de Rozendaailsche Vliet Zij hadden het ongeluk daarbij op een bdetenbak te loopen en bekwamen beiden lekkage. Persoonlijke ongelukken kwamen gelukkig niet voor. Nadat de lekken vopir- loppig gestopt waren, kon de reis naar hier worden voortgezet. Ruwe enSchraleHuid DOOS 30, 60,90 Cent. Bij Apoth. en Drogisten. RECHTZAKEN. in dat prachtig mooie huis aan de van Hu'venlaan wonen, ^en tonder de allereerste burgers van de stad hooren, nemen Ciara en Pierre aan als hun eigen kinderen. Die twee zijn innig blij, en de Bremens zijn blij om hun, ofschopn ze 't naar vinden dat Cl aar en Pierre weggaan. Zoo gauw Clara genoeg aangesterkt is, gaan ze naar oom Otto, zooals zij hem noemt, en. ze krijgen een prinsenleventje, dat snap je zeker wel". Dikke Henk kon tevreden zijn over de uitwerking van zijn groot niieuws. Ze zaten allen stom, tot Andriies Jan opeens uitviel: Ben je gek, kerel. Sas senhul zou de kinders aannemen van den vent, die em z'n liefje voor den neus weggekaapt heeft vroeger, en later zijn broer idem, haha, als yt nou maar uit is, ik geloof 't niet!'' „Vader, zei Henk, ernstig-meewarig, het geloof kan ik je niet geven, maar, waar is 't. en zien gebeuren zul je 't! Net zoo toen ik der wegging, kwam mevrouw Sassenhul, en ik zag, dat ze Klaar kuste en pakte alsof 't d'r eigen dochter was." Nu brak een storm van verontwaardi ging, jalouzie en nijd los, dat hojocren en zien Henk verging. Grootva Korf blies Uit Stad en Provlnofi®. HAAMSTEDE. Vrijdagavond j.l. hield de Wilheiminavereeniging een algemeene ledenvergadering. Aanwezig waren 26 leden. Na opening door den voorzitter, lezing en goedkeuring der notulen, bracht de penningmeester het financieel verslag uit over het boekjaar 19241925. Uit dit verslag bleek,'dat de ontvangsten, kapi taalrente inbegrepen, f865,52 bedroegen en de uitgaven aan ziekte- en overlijdeijs- uitkeeringenziekenhuisverplegingenz. f883,15, dus een tekort op het afgeloopen boekjaar v.an f 17,63. De bezittingen be- ;droegen f213172 op 1 October 1924 en f 21i4j09 op 1 October 1925. De aftredende bestuursleden werden met algem. stem men herkozen. Door den voorzitter werd medegedeeld, dat dhr. Kuijer binnenkort voor de vereeniging een spreekbeurt zal vervullen pver 'de Ziektewet Een-en ander zal per advertentie bekend gemaakt wor den. Het is te hopen, dat het bij deze ge legenheid niet aan belangstelling Zal ont breken. DUIVENDIJKE. Vrijdagmorgen j.l. wer den onder deze gemeente twee wei beesten door de tram aangereden en zoo danig verwond, (dat zij afgemaakt moesten worden. Voor den eigenaar, dhr. C. v-an Staalen. een leelijke schadepost. DREISCHOR. Door tusschënkomst van eenige ingezetenen is ook voor de a.s. winter weer een kist met boeken aan- De belladonna-vergiftlglng. Op de rol voor de zitting van de strafkamer der rechtbank te Den Haag kwam opnieuw voor de zaak tegen P. B., geditineerd in het huis van bewaring al daar, in verband met een geval van belladonna-vergiftiging. Men zal zich nog herinneren de ge ruchtmakende zaken, welke zich een jaar of drie geleden in Den Haag en Amster- I dam hebben afgespeeld, waarbij perso- nen werden beroofd, nadat hun eerst op de een of andere manier belladonna was toegediend. In Den Haag werden in den loop van 1922 aangehouden de oud-Indi sche onderofficier P. B. en ?ijn vrouw P. C. *T., naar aanleiding van het vol gende geval, dat zich in een (groentewin kel aan de Van der Neerstraat in Den 1 Haag had voorgedaan. De vrouw van B. kwam in bedoelden winkel om z,g. een bankbiljet van f 100 j te laten wisselen. Zij presenteerde den i winkelier en zijn vrouw borib|ons, welke door haar man gevuld waren met bella donna. De vrouw zag vervolgens kans, op listige wijze, een ongeveer waardeloos biljet van 500 roebel gewisseld te krijgen als ware het een Nederlandsch bankbiljet van f100. In December 1922 zou het edhtpaar te recht staan voor de Haagscihe rechtbank. Eenige dagen tevoren moest B. echter ter observatie worden igezonden naar het krankzinnigengesticht te Woensel, zoodat zijn zaak niet berecht kon worden. Alleen de vrouw heeft toen terecht gestaan. De rechtbank veroordeelde haar OP1 28 Dec. 1922 tot 5 jaar gevangenisstraf. Op 18 Juni van dit jaar kon de zaak tegen den man. die inmiddels als her steld uit het krankzinnigengesticht was ontslagen, voortgang hebben en had hij zich voor de rechtbank te verantwoorden wegens het vullen van bonbons met bel ladonna en het ter hand stellen van die bonbbns aan zijn vrouw om er mee naar den groentenhandelaar te gaan, nadat bëkl. tevoren met zijn vrouw over het te plegen misdrijf had gesproken. Subs, was aan bekl: heling ten laste gelegd. Bëkl. zat wezenloos naar de behan deling van zijn zaak te luisteren, zeide niets en liet alleen blijken, dat hij zich niets meer van het gebeurde herinnerde. Het O. M. betoogde, dat de rechtbank de conclusie van de deskundigen, welke conclusie op degelijke gronden rust, zal moeten aanvaarden. Bekl. 'is een zeer goed simulant. De vraag is nu: welke was bekl.'s toestand op het tijdstip, dat het misdrijf is gepleegd? Spr. merkte op, dat er volgens de deskundigen geen enkel gegeven is om aan te nemen, dat bekl. toen abnormaal is. Aangenomen mpet dus worden, dat bekl. toerekenbaar is. Spr. ging vervolgens het bewijs na. Naar zijn meening zijn er genoegzame aanwijzigingen voor bekl.'s schuld. Het verschaffen door bekl. van de middelen aan zijn vrouw om het misdrijf te ple gen is volkomen bewezen. Dergelijke mis drijven zijn van zeer ernstigen aard, een zware straf is dan ook noodig. "De vrouw (is tot 5 jaar gevangenisstraf veroordeeld, een straf, welke spr. volkomen in over eenstemming met den ernst van het feit acht. Bekl. is zeer zeker niet minder schuldig. Eisch: 5 jaar gevangen;sstraf. Uitspraak 29 October. De caak-Mutilw^jlc. De 4de Kamer der Rechtbank te Am sterdam heeft Vrijdag voortgezet de be handeling van de zaak tegen Marcelus Muijlwijk, in verband met den in October 1915 aan den Overtoom gepleegden moord op den koopman Busch. Als ge-; tuige wordt gehoord de 60-jarige weduw'e van het slachtoffer. Getuige verklaart dat zij niet uit den mond van Busch, maar van andere zijde vernomen had, dat haar man nog f 2000 van Muijlwijk moest hebben. Op haar verzoek is haar zwager toen naar Muijlwijk gegaan; die toen mededeelde, dat Busch naar Amerika was vertrokken. Bekl. weigerde de vor dering te betalen. Getuige heeft nimmer eenigen steun van bekl. ontvangen. In de middagzitting werd de metselaar De Kort weer vo'or geroepen, die door den president werd gewaarschuw'd de waarheid te zeggen, daar het laatste woord in deze zaak nog niet gesproken zal zijn. De getuige herhaalde dat hij niet precies meer wist of de kuil op Vrijdag of op Zaterdag gegraven is en dat hij door praatjes van. het werkvolk van Muijlwijk was gaan verdenken. De presi dent acht zijn verklaring weinig aanne melijk. Na de pauze heeft een incident plaats gehad, tusschen den president en den ver dediger. over een brief door een getuige aan hem geschreven, houdende bizonder- heden over den perso,on van Busch, waar op de zitting voor een kwartier geschorst werd. om, aldus de president, „den ver dediger gelegenheid te geven tot bedaren te komen". Zaterdag is de zaak voortgezet. Verschillende handelaren, die met bekl. in relatie hebben gestaan, werden ge hoord, welk verhoor geen bijzonderheden bracht. De rechtbank mengde zich niet in de kwestie door inspecteur Slobbe naar voren gebracht, betreffende een brief, die de wed. Busch eenige jaren ge leden uit Breda ontving, en waarin stond, dat zij f 20,000 kreeg als ze een stuk teekendë. De zitting is weer verdaagd. E«d oor tfgobntfln. Voor de rechtbank te Middelburg stond Vrijdagmiddag terecht een 28-jarige land bouwersknecht uit Grauw, die tijdens een twist :met P. Bogaert op 13 September, dezen een ooir heeft afgebeten. Bekl. bekende o,nder tranen, dat hij na een twist met getuige in een herberg, met hem naar buiten is gegaan, daar is men I weer aan het vechtengeraakt en toen heeft hij in drift gebeten, hiij wist eerst niet waarin. Bekl. heeft zeer veel spijt van het gebeurde. De officier van justitie vorderde acht maanden gevangenisstraf. als een oude vette kater, en de lieve Zusjes roerden hun mondjes. Alleen moeder Marga zei niets, ze zat stil. met gefronste wenkbro,uwen voor zliich uit te kijken, en hoioirde een klein klein stemmetje van binnen dat fluister de. wat zullen die menschen wel van ons denken? Bets was zoo overstuur dat ze 'haar afspraakje met „dien langen bengel uit Hilters fruithandel" vergat, 't door Clara versmaadde jongmensch, dat, nu hij het voorwerp van zijn adoratie nooit meer Zag, ziioh maar met 't staairtvledhtje en de wespentaille van Belty Korf "tevreden stelde. Den heelen avond; was men er druk over. Zelfs toen juffrouw Swiers even „binnen kwam wippen" konden ze niet zwijgen, en deden haar 't heele verhaal, natuurlijk met 't gevolg, 'dat 't den vol genden dag door heel R. bekend was. 't Was zooln gekakel in de binnenkamer der Verkorverens, dat Andries Jan 't niet uit kon houden en een half uur vóór zijn tijd z'n stoel van zich afduwde, snau wend: lk schiet er onder, en 't gewone „jelui kunt doen wat je wilt" varieerde in „jelui kunt kletsen zooveel als je wilt''. i 1 Kortom, 't was een heele opschudding Henk, goeie dikke Henk moest er in z'n vuistje om lachen, hoewel er een wolk bleef op zijn gezicht. Henk had iets dat hem1 kwelde. Toen hij bij de Bremens was, had hij Ciara van Miesje's verloving verteld,en, ze had zoo raar gedaan toen, zoo vreemd, en gevraagd: „wat voor iemand is die Riedel, Henk, staat hij je aan?" Hij had geantwoord zooals hij dacht: ,yneen, niet erg, te eigendunkelijk en te mooi". Toen had meneer Wittekind, die met Clara naar Utrecht was geweest, opge keken en gezegd: „Kom, kom Hendrik, dat is erg voor barig geoordeeld, je kent hem immers niet!" Nee, kennen deed Henk 'm nog niet, dat was waar. Meneer Witttekind was weer gaan schrijven, maar toen Henk wëgging had hij verklaard, nog boodschappen te heb ben in de stad, en was ie toet Henk mee naar buiten gegaan. Toen had Witte kind opeens gevraagd: „Zeg Hendrik, je vader heeft toch zeker informaties ge nomen, omtrent dien heer Ridel?" MARINE EN LEGER. Reorganisatie der Weermacht. Naar „De Rsb." verneemt, zal bij de voorgestelde plannen tot reorganisatie van de weermacht een aantal officieren den dienst moeten verlaten. Alleen de officieren, waarvoor werkelijk een volle dagtaak aanwezig is, zullen wioraSn aan gehouden. POST EN TELEGitAPHIE. Postagentschappen ln boekwinkels. Binnen korten tijd zal, naar de Tel. verneemt, door de Posterijen een proef worden genomen met het vestigen van postagentschappen in winkels. Gelijk be kend, is dit b.v. het vigeerende systeem in Engeland, alwaar men als regei zijn postzegels in boekwinkels koopt. Hier mede zal nu in ons land het eerst in de steden Amsterdam en Tilburg een proef worden genomen „Ja, bij den uitgever van de courant, waaraan Ridel meewerkte, en bij Ridel's hospita.'' Wittekind had een poosje niks gezegd, en toen, toen had ie verteld, wat-ie niet kon en dorst verzwijgen, dat die August Ridel veel kwam in dat hotel van ma dame Crex, dat hij veel geld opmaakte en los leefde, dat Wittekind zelf hem had gezien in den tuin van dat hotel, 's nachts om half twaalf, met een' opge dirkt dametje, half dronken, en ook, dat hij Clara in dienzelfden tuin aan gegrepen en doodelijk verschrikt had. Henk was er „draaierig" van geworden. Zoo'n kerel zou zijn knappe zus trou-. wen, dat moest er nog bij komen. Mies was' wel iwlat kattig en ijdel, maar daar toch veel te goed voor. „Ik dank u meneer, had Henk gezegd. „Ik zal 't nader onderzoeken en vader op de hoogte stellen. Gelukkig zijn er nog geen kaarten rondgestuurd, vader wou daarmee wachten tot Mies negentien jaar werd''. (Wordt vervolgd.)

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1925 | | pagina 1