Zierikzeesche Nieuwsbode D «Mineur. i B IJ VOEGSEL behoorende by df> van Maandag 5 Oct. 1925, no. 11295. BUITE NL AND. Hoe word Ik raUHonaalr Dat in de krachtpatserij meer geld te verdienen valt dan met inbellectueelen arbeid demonstreert weer eens duidelijk een telegram uit New-York meldende, volgens .de ,,Msb.'', det Dempsey, de be kende, de beroemde, de hooggevierde in een woord de bokser, een overeenkomst heeft ge'teekend om een stomppartij in 10 ronden te spelen" tegen Herry Willsj zijn neger-tegenstander in deze edele sport. De plechtigheid zal plaats hebben te Michigan City in Indiana. Sedert Dempsey, die jaren geleden Tir- po, den tegenstander uit Zuid-Amerika, versloeg, heeft de kampioen met tooneel en film zijn fortuin opgebouwd en zorg vuldig den ring en in het bijzonder den reuzenneger vermeden. Dempsey en Wills zullen nu vechten om een zeker percentage van de recet tes, welke op ruim 7 millioen gulden worden geschat. Een offioieele beslissing is er niet. Dempsey zal over minna ar zijn, of als hij Wills knockout slaat of als de publieke opinie hem de victorie toekent. Winnen of verliezen, Dempsey verdient aan den wedstrijd in ieder geval meer dan anderhalf millioen gulden. Lezers, die misschien belang stellen in den afloop van dezen wit-zwarten kamp zij mede gedeeld, dat er nog wel even tijd is voor een zeker soort sigaret. Het bokstoornooi heeft plaats in September 1926. fTl NlTk N L A N dT~* De schade te Borculo. Enkele couranten (ook wij) hebben de zer dagen berichten opgenomen waarin verschillende bedragen werden genoemd voor de schade door den cycloon te Bor culo ontstaan. De algemeene voorzitter <£er gezamenlijke taxatiecommissie deelt in dit verband mede dat de gepubliceer de cijfers op geen enkel betrouwbaar gegeven gebaseerd kunnen zijn. De offi- cieele, gespecificeerde taxatie, door be- eedigde deskundigen is in vollen gang,. De rapporten van deze taxatie zullen moeten worden afgewacht, alvorens met eenige juistheid de te Borculo geleden schade kan worden vastgesteld. De weeldebelasting. Naar „De Msb." verneemt, zou de re geering ervan hebben afgezien de Weel debelasting nog in 1926 in te voeren. Deze Wet zal, bij aanneming door de Kamers, eerst in 1927 in werking treden. Xmlgratle naar Canada. Voor degenen, welke er over denken het volgend jaar naar Canada te emigree- ren, is thans de tijd aangebroken om voorbereidingen te maken, teneinde in de maand April 1926 daarheen te kun nen vertrekken. Voor emigratie naar dit land komen alleen zij in aanmerking, FE UILLET (TnT^ die op de hoogte zijn van landbouwwerk- zaamheden, in het bijzonder die goed kunnen melken en met paarden en land bouwmachines kunnen omgaan. Zij moe ten een goede gezondheid genieten en bereid zijn hard te werken en vaak lange dagen te maken. De Emigratie Centrale Holland te 's-Gravenhage, een instelling, Welke onder toezicht staat van de Ne- derl. Regeering, helpt bij alle voorbe reidende maatregelen, regelt de passagé tot de plaats van bestemming en zorgt voor de plaatsing op een boerderij, door eigen inspecteurs. Zij werkt samen met de Ned. Ver- Landverhuizing", die de ge schiktheid van hen, die wenschen te emi- greeren, overweegt. Alleen zij, die dooi de Nederl. Ver. Landverhuizing" voor emigratie geschikt zijn bevonden, komen voor plaatsing door de Emigratie Cen trale Holland in aanmerking. Voer de reis met inbegrip: van 25 dollar landingsgeld, dat het eigendom v.an den emigrant blijft, benevens voeding geduren de de spooirreis in Canada en diverse kleine kosten onderweg, is per volwassen persoon c.a, f 450 noodig. Bij gehuwden is het noodig, dat die man eerst eenigen tijd, in den regel een jaar, alleen vooruit gaat. teneinde met de werkwijze en toe standen op de hoogte te komen. Is men ingeburgerd en heeft men een goede plaats gekregen, of begint men een eigen bedrijf, dan is het tijd vrouw en kinderen over te laten komen. Het aanvangsloon bedraagt 20 tot 30 dollar pier maand, boven kost en .inwoning. Vóóralles is het noodig, dat men zopveel mogelijk op de hoogte is van de Engelsche taal. Bij aankomst in het nieuwe land staat men dan niet zoo hulpelops en de loon en zijn dan tevens hooger, daar men ook voor den patroon meer waard is. Dit geldt in even sterke mate voor de vrou wen en ook voor de kinderen, welke den leeftijd bereikt hebben, waarop zij mee- verdienen. Na de pauze werd nog een getuige a décharge gehoord, waarna, op verzoek van den verdediger, de behandeling "der zaak werd geschorst tot Vrijdag 16 dezer. VERKOOPINGEN, ENZ. NIEUWERKERK, 2 Oct. Heden werden alhier ten verzoeke van den heer Mar.s Kik Az., ten overstaan van Notaris Bier- masz, publiek verkocht, de volgende on roerende goederen. Aan den Boomweg: 33 Aren Bouwland voor f 2183, 39 aren 95 centiaren idem, voor f 2272; toebeding i' 15; 47 aren 65 centiaren idem; voor f 2272. Aan Zonnemansweg: 30 aren 50 centiaren, idem, voor f 2243; toebeding f 10. Alles per 40 aren 33 centiaren. AANBESTEDINGEN. Uitslag aanbesteding Kring Schouwen en Duiveland der Z.L-M. op 1 October. 1. 99500 k.g. lijnschilfers met 44 °/o eiwit 'en vet, ad f 15,60; 2. 25000 k.g. grondno- tenmeel, 571/2 g/o id., od. f' 14,43; 3. 7000' k.g- .gebr. grondnotenkoek 571/2 'ïd., adi f 14,43; 4. 5000 gebr. cocoskoek, 30 c/o id., ad f 13,'65; 5- 25350 k.g. katoen- meel* 50 0/0 id., ad f 14,45; ,6- 1000 k.g. Iijnmeel, 40 o/0 ad f 14,75; 7. 5000 k.g. paardenboonen; 12,45; 8. 10800 k.g. Gal- fonmais, ad f 10,75; alles per 100 k.g. De partijen 1, 2, 3 en: 4 zijn gegund aan M. Verheul, Rotterdam; 5 is gegund aan H. v. Dijke te Zierikzee; 6, 7 en 8 zijn gegund aan G. Verseput te Zierikzee. Alles franco op den wagen aan de ver schillende losplaatsen. LUCHTVAART RECHTZAKEN. Ter openbare terechtzitting van den Politierechter te Middelburg, van Vrijdag 2 October, werden o.m- behandeld de navolgende zaken, en wel tegen: L. V-, 34 jaar, werkman, wonende te Zierikzee, beklaagd van wederspannigheid te Zie rikzee, in den nacht van! 8 op' 9 Augustus 1925. Eisch f 25 b- s. 25 dagen h.; uit spraak idem. J- M. R., 29 jaar, werkman, wonende te Zierikzee, die in verzet was gekomen tegen een vonnis van den po litierechter van 11 Sept. 1925, waarbij hij wegens mishandeling van L. van Po- pering op 18 Juli 1925 te Bruinisse, werd veroordeeld tot f 15 b. s- 15 d. h. Eisch f 10 b. s. 10 d. h. Uitspraak f 15 b. s. 15 d. h. De moord op dén nukela&r Bosch Vrijdag heeft de 4de Kamer der recht bank te Amsterdam de behandeling voort gezet van de zaak tegen den 43-jarigen bouwkundige "M. - M-, die terecht staat wegens moord (subs, doodslag, geweld pleging, mishandeling den dood tengevol- I ge hebbende, diefstal), gepleegd op 22 October 1915 op den makelaar Busch. In deze zitting werd hoofdzakelijk ge sproken over de vermoedelijke doods- oorz:ak \an den makelaar Busch. Pooliocht In Tidens Tagen geeft dr. Nansen een overzicht van zijn plannen omtrent zijn tocht naar de Noordpool. Hij is voorne mens een luchtschip te bouwen van 130000 j tón 150,000 M3., waarmede hij van de Moermankust wil opstijgen, om over Frans Jozefsland naar dc Poolstreken te stevenen en dan naar Alaska te gaan oveT de tot dusver niet bezochte streken van de Noord-Amerikaansche archipel. Te Nome zal een meer-mast worden opge richt, waar het luchtschip nieuwe voor- j raden zal innemen, voor het den terug- tocht naar de Moerman-kust aanvaardt. Op dien terugweg wil Nansen de streken van Noord-Siberië verkennen. De expe ditie zal worden uitgerust met de laatste wetenschappelijke instrumenten voor de nauwgezette exploratie en het in kaart brengen van alle gebieden, waarover zij vliegt. gen kwamen te Jokohama 20 personen om het leven en in Jokosoeka zes. Te Tokio zelf kwamen 42,000 huizen geheel of gedeeltelijk in het water te staan. Doch er werd geen schade van beteekenis te weeggebracht. De Macedonische vrouw, Cargioue, die den Mac-edonischen bende-aanvoerder, Tanizza, bij een uitvoering van Peer Gynt in het Burgtheater te Weenen doodge schoten heeft, is tot 8 jaar zware ker kerstraf veroordeeld. Hel openbaar minis terie zelf had opgemerkt, dat het vonnis misschien maar een papieren formaliteit zou worden, daar de beklaagde zoo ziek is, dat er weinig hoop meer schijnt, dat zij i n het léven blijft. i De. Deensche minister van binnenl. zaken, die juist is teruggegekeerd van een reis naar Groenland, deelt mede, dat in den afgeloopen zomer West-Groenland is geteisterd door een kinkhoest-epidemie, die zoo ernstig was, dat alle kinderen beneden het jaar er in de bezochte stre ken aan bezweken zijn. Op het oogen- blik is er een epidemie van Spaansche griep te Angmagssalik, waar reeds 13 in- wojiers zijn overleden. De Sjah van Perzië, die twee jaar in Parijs althans in Frankrijk heeft vertoefd keert naar zijn land terug. VERSCHILLENDE BERICHTEN Veriaaarloozing. Naar aanleiding van 't geval van ergerlijke verwaarloozing in een woonschuit in de Laakhaven te 's-Gravenhage kan worden medegedeeld, dat de man zich bij de politie is komen melden. Deze heeft hem gearresteerd ter zake van mishandeling en opzettelijke be- nadeeling van den gezondheidstoestand van zijn vrouw. vm MMTO® EN vm De ontruiming der Keulsche zóne kan spoedig tegemoet worden gezien. In Frankrijk verwacht men een al gemeens revolutionnaire staking voor 011- verwijlden vrede met de Riff's, ontrui ming yan Marokko en Syrië. Woensdagavond heeft het in Tokio I cn de nabijgelegen streken zóó geweldig geregend, als daar in geen halve eeuw w;as voorgekomen. Door aardverschuivio- cLoor J. M. ,,Ik dank je, mijn kind, dat je gekomen bent, ik weet hoe zwiaar je dat offer moest vallen. God zegen je, lief, lief dochtertje. Denk niet met haat aan me, later als je gelukkig bent. Stil, schrei niet, je zult gelukkig worden, iets ik weet niet wat zegt het me". Zijn oogen omsluierden, 't gelaat ver anderde, de dood begon er zijn stem pel op te drukken. Maar niet om het afstootend of verwrongen te maken, al leen ernstig en vredig, en daardoor mooier dan 't was, in zijn dagen van voorspoed en overmoed. Mijnheer Wittekind kwam binnen en zag terstond wat gebeuren ging. Hij legde zijn hand op Clara's schouder, in zwij gende hartelijke troost. Na eenige seconden zag de stervende heur nog eens met groote heldere oogen aan. Clara", zez hij met heldere, hoewel moede stem, „zul je zonder tegenzin aan me kunnen denken later?" „O, vader, stil, ik hou van u, nu hou ik van u." Een dankbaar blij glimlachje verhel derde zijn trekken. Met een langen zucht strekte hij zich rechtuit en sloot de oogen. Wittekind zette Clara zachtkens op een stoel, en ging naast haar zitten. Lang zaam verstreken de uren, stil lag de La- tier in zijn kussens, bij tusschenpoozen Clara's naam mompelend. Kort voor mid dernacht richtte hij zich plots rechtop, en stak de handen voor zich uit. ,,God, ik wist het niet, riep hij luid en angstig, ik wist het niet, voelde 't niet" Wittekind legde hem voorzichtig weer achterover en Clara nam zijn handen vast, stevig in de hare. Vader, ik ben bij u, kent u me nog?" Clara, mijn meisje, dank". Zijn hoofd viel slap op zij, een rilling door 't uitgeteerde lichaam... Joan de Latier was dood. 1 Den volgenden dag moest hij reeds begraven worden. De ontbinding was zoo hevig en vreeselijk, dat dokter de Haas er op aandrong, terstond te begraven. Wittekind was dat een verlichting, de goede man snakte er naar om Clara, die er uitzag als een slaapwandelaarster, on der moeder Martha's zorgen te stellen. Madame Crex vertoonde zich geheel niet meer, Marcel liet zich, na Clara zijn deel neming te hebben betuigd, ook niet meer zien. Maar op het kerkhof kwam hij, om ofscheid te nemen van Clara en heur beschermer, die vandaar terstond, naar 't station zouden gaan. Wittekind had 's morgens alles geregeld wat de regelen viel. Telegrammen gezonden naar Ver- korveren, de Bremens en dokter Stein. Stil en vlug verrichtten de doodgravers hun werk, als in een spookhistorie, dacht meneer Wittekind. Toen 't was afgeloopen, stond Marcel bij het rijtuig, dat Clara en Wittekind naar 't station 'zou brengen. Vaarwel", zei hij, met bevende, ont roerde stem. I Clara legde toen haar hand in de zijne. 1 Vaarwel", herhaalde ze, maar haar groote moede oogen vraagden hem: „val met weer terug in 't oude leven, begin een beter bestaan. Ein dc zijne beloofden het. Op reis naar huis zat Clara stil, als wezenloos in elkaar gedoken. Toen ze te R. uitstapten, nam ze Wittekind's arm en leidde hem zwijgend. 't Was half vier, en het droeve grijze daglicht, dat ter nauwernood dien naam verdiende, vergrauwde in nog somberder tinten, de avond viel reeds. Ze liepen naar de van Huyvenlaan, tot aan de wo ning van Otto Sassenhul. Daarbinnen ruischte muziek. Otto en zijn vrouw zaten in 't atelier. Ernst was in de stad bij een ouden vriend te di- neeren. Bertha was weer genezen, moest echter nog binnen blijven. Otto was eeni ge malen in den tuin geweest, dik in gepakt tegen 't gure weer. Nu zat de kunstschilder voor zijn lie- velingsinstrument, en speelde een lan- tasie in D - Mineur. Hij had dien middag, toen Ernst was weggegaan, zitten pein zen over de kinderen van Eleze van Eme- ren. 't Was al weer drie weken geleden dat Clara bij hem kwam 's avonds. Kerst degen, nieuwjaarsdag waren verstreken, zonder dat hij iets van haaf hoorde. Had ze hem nóg niet goed begrepen, dorst ze niet te komen? Nu, onder 't spelen, waren zijn gedachten nog bij 't bleeke meisje. Had hij slechts geweten dat ze daar stond, bij de bank waarop ze eens BURGERLIJKE STANDEN. Over dc maand September. HAAMSTEDE. Geb.: 2, Adriaan Mat- thijs, z. van Marinus Malipaard en Lena Beije; 27, Johan Jacobus, z. van Samuel den Haan en Neeltje- Jasperina van den Berge. Gehuwd: 18, Joost Pieter Jonker, 23 j., en Adriana Evertse, 22 25, Johan nes Vredenbregt, 29 j., en Elisabeth de Bruijne, 31 j. BURGH. Geboren: 16, Johanna, d- van Dirk Kosten en Anthonia Johanna Eliza beth Hartog; 16, Pieter, z. van Adriaan Kenters en Cornelia Geleijnse; 23, Cor nells en Pieternella, z. en d. van Willem Speelman en Suzanna Klaasse. Gehuwd: 2, Hendrik van der Meij (van Haamstede), 27 j., en Cornelia Boot, 27 j. NOORDGOUWE. Geboren: 2, Geertje, d. van C. T. "Pols en A. Bezuijen; *26, Adriana, d. van J. Bal en L. Hanzen (te Dreischor). Overleden: 2, Antje Jans Koopmans, 86 j., wed. van J. Pestman. Over de maand Augustus. Geboren: 5, Jan Cornel is, z. van W. Adriaanse en A. Fokker. Gehuwd: 7, W. Jonker, 26 j- jm., en P. Stoel, 24 j. jd. Overleden: 13, Johannis Braber, 62 j., echtgèn. van W. Tuijnman; 22, Leendert Padmos, 77 j., echtgen. van G. de Jonge (te Duivendijke). Levenloos aangegeven: 6, Een kind van C. Blom en A. v. d. Have (te Dreischor). NIEUWERKERK'. Geboren: 19, Adriaan Jan, z. van A- C. van Sas en J.a Goede- gebure. Overleden: Elizabeth Maatje Hemelrijk, 58 j., echtgenoote van Jozua Hanse. ST.-MAARTENSDIJK. Geboren: Neeltje Elisabeth, d. van M- A. Joppe en M. van Zetten; Maria Adriana, d. van G. P. op den Brouw en Joh. Hertog; Anthony, z. van J. A. van den Hoek en B. Noom; Cornelis Willem, z. van M. Noom en H. E. Westerweel. Gehuwd: J. Heijboer, 25 j., (van St.- Annaland) en G. van Haatten. 25 j- jd. Overleden: C. J- Beeke, 70 j., weduwe van J. Kaashoek; Chr. Hoek, 73 j., echt genoot van E. Manneke; L. Gaakeer, 69 j.^ echtgenoot van W. Swagemaker; Adri aan Cornelis, 3 maanden, z. van C. J. Geluk en L. J. v. d. Berg. Over de maand September. STAVENISSE. Geboren: 2, Cornelia. Pie ternella, d. van Jacob v. Vossen en P.a v. Ha aften; 2. Hubrecht, z. van Samuel de Vos en Martina C. v- Haaiten; 7. Adriaan, z. van Mart. de Rijke en Neeltje Wesdorp; 10, Martinus Jan Marinus, z. van Mart. de Rijke en Neeltje Wesdorp; 16, Leonard Martinus, z. van Dirk J. Hout en Geertje Moerland; 21, Jacoba, d. van Boudewijn v. Doezelaar en Geertr. Wes dorp; 30, Hubrecht Cornelis, z. van Karei v. Iwaarden en Janna J. v. d. Kleija. Gehuwd: 1, Laurens den Engelsman, 44 j. jm. en Neeltje de Rijke, 42 j. jd.; 3, Willem Hout, 22 j. jm-, en Jannetje Lisseya. Dorst, 17 j. jd.; 3, Leendert Hage, 1 20 j. jm-, en Pietern. G. Quist, 22 j. jd.; 17, Jan Adriaan Kik, 28 j. jm. en Pietern. Wesdorp, 24 j. jd.; 24, Kornelis A. de Graaff, 71 j., (wed. van C. Cooman) en Geertje Jonker, 43 j. jd. met Pierre zat op dien Zondagavond in den herfst. Ze stond en luisterde, terwijl'haar Men tor met verbaasd bezorgd gezicht naar haar strakke, bleeke trekken keek, wal" wilde Clara hier, hoe vreemd deed ze als ze maar niet werd zooals Pierre. Alsof ze zijn gedachten raadde, drukte ze zijn arm vaster en fluisterde: „Ik moest hem nog eer.s hooren spelen, eer ik ziek word". ,,Wie is het die daar speelt?" 't Gezichtje glansde, de groote doffe oogen lichtten een oo.genblik in wonde- ren. gloed. ,,'tls oom Otto, oom Otto Sassenhul, o, meneer Wittekind, hij is zoo goed, ik kan u niet zeggen, hoe goed en edel Jiij is ik hou zoo innig veel van hem". De tranen schoten Wittekind in de oogen, hij had van moeder Martha 't een en ander gehoord, over den neef van Clara's moeder, ook over Ernst en zijn romantisch aangelegde natuur en hij was er diep door getroffen. Plots greep het meisje zijn hand en trok hem snel mee. De tullen gordijnen waren weggeschoven voor 't raam van 't atetlier, en, 't gelaat van den schilder verscheen voor 't glas. De gaslantaarn bij de beuk was juist gaan branden, en hij herkende Clara's broodmager gezichtje. Even later werd de voordeur openge rukt. maar de plek bij de bank was leeg. 't Meisje en haar beschermer waren een zijweg ingegaan en ijlden voort, naar moeder Martha. Zij zelve opende de deur, en omhelsde Clara half schreiend. i Pierre, die stil in een hoekje zat riep verheugd: Clari, Clari, ben je nu terug gekomen? Maar hij vraagde niet waar ze geweest was. Ze kuste hem, zooals een moeder haar kind kust en drukte toen alle handen die haar werden toegestoken. Er was een roerende klacht in haar stem, toen ze zei, moeder Martha, ik ga ziek worden, en, ik ben arm, zonder verdienste dan, u zult zoo'n last van mei hebben. Juffrouw Bremen's tranen vloeiden ster ker, maar wat ze antwoordde, kwam tot het meisje door een mist. Alles deinsde en golfde, en langzaam zonk ze weg in een zee van duisternis, evenals op 'den avond toen Pierre door dokter Stein in 't leven was behouden. Een uur tater lag ze reeds te woelen en te ijlen, en Wittekind, ondanks zijn t eigen vermoeidheid, haalde een dokter, niet de oude Driessen, maar Roos, die in 't conservatieve R. geen practijk kon krijgen, omdat hij Israe'iet was. De jonge arts keek bedenkelijk. „Zware zenuwkoortsen, zei hij, wat is er met dat kind gebeurd?" Met enkede woorden lichtte juffrouw Bremen hem in. S De blik in zijn donker-fluweelen oogen stak haar hart, toen hij zeide: „Ik zal voor haar doen wat ik kan"1. OUD-VOSSEMEER. Geboren: Franciscus Jaoob'us, z. v. J. H. Veraart en J. A. van der Zande; Klazina Adriana, d. v. W. C. Droogers en J. van der Wiege; Dingena, d, v. C. Lindhout en A. M, Meerman; Arend, z. v. J. Duive en H. Aarnoudse; Dingena Maria, d. v. J. W. Schoep en A. J. van der Zande. Overleden: Pieter Heijboer, 83 j., ech- gen. van A. Heijboer. Gehuwd: Jacob Stam, 24 j. (te Monni kendam) en Johanna de Weijze, 23 j. ÏARKTBJSRICHTKN. I Stoomculrelfabrlek „Do Duif'. Prlja der boter f 1,40 per pond. ZEETIJDINGEN. ZIERIKZEE, 2 Oct. Uitgeklaard: zeil schip „De Ruijiter'», Ned. vlag, kapt. J. Buismans, geladen met metselsteen van Lobith naar Londen. k 2 Oct. Ingeklaard: zeilschip „éaltic", Ned. vlag, kapitein R. Brinkman, geladen met cement, van Lood en naar Amsterdam. ,,Ze is net een bestelling gaan weg brengen, meneer, onze loopjongen is ziek, zei Netty. Kan ik soms de boodschap, overbrengen? Ze brandde vari nieuwsgie righeid. wat die deftige heer toch met Clara uit te staan had. Otto bedankte kort, betaalde, en ver gat hetgeen hij gekocht had mee te nemen zöodat Netty 't hem bij de deur nabracht. Hij stapte vastbesloten regelrecht naar de Camphorststraat en den winkel van Verkorveren binnen. Andries Jan stond achter de toon bank, Grootva Korf Zat in 't kantoortje te dutten, er waren op dat oogenblilc geen klanten in den winkel. Mijnheer Verkorveren, begon Sassen hul. ik hoorde zooeven dat uw nichtje, Clara de Latier, niet in de stad is, en al van af Kerstmis niet meer bij mijnheer Smit. nu kom ik eens even informeeren wat daarvan is. Ze is zelve toch niet ziek?" Andries Jan stond perplex, hoe die man. die alle reden had om de Latier te haten, kwam naar Clara informeeren. „Ze is gezond voor zoover ik weet, zei hij langzaam, maar d'r vader is ge storven. daar is ze heen". Sassenhul schrok, en 't duurde even eer hij vroeg, wanneer komt ze terug, of is ze weer hier?" „Wanneer ze terugkomt, dat weet ik niet. en hier terugkomen doet ze niet". „Hoe, maar waar dan?" „Dat weet ik ook niet, loog Andries Jan. altijd op dezelfde eentonige ma nier. toen plots in een behoefte om zijn gal uit te spuwen op de kinderen die zijn huis ontvlucht waren, voegde hij er aan toe: ik wil niks meer van d'r hooren, ik heb er ondank en narigheid genoeg van gehad. Ze is er stiekum van door gegaan met d'r halve gekke broer. Dat °s nou mijn loon dat ik ze al die jaren'aan 't eten heb gehouden. Er is niks aan gelegen, en ze kommen mijn huis niet meer in". Sassenhul stond als dooi» een bLiksem- i straal getroffen, en walde zijn veront waardiging uiten, toen de deur open ging en klanten binnen kwamen. Otto. naar hen omkijkende, zag meteen door de glazen deur, op straat een dikke heer loopen, met slippenjas en rotting. Toen Otto Sassenhul zijn spel plotseling afbrak, om door een onweerstaanbare macht gedreven naar 't raam te gaan, zag hij bij de bank onder de kale beuken een vreemde groep. Een man in ietwat zonderlinge kleeding, en een bleek, doods bleek meisje, dat steunde op den arm van heur metgezel. „Clara, groote God, en hoe ziet ze er uit, riep Otto' zijn vrouw toe, en snelde meteen naar de deur. Maar toen hij buiten kwam, waren de twee verdwenen, spoorlpos en plotseling §ls geestverschijningen. Hij ging weer naar Bertha, wilde ter- 1 stond zijn jas aantrekken en erop uit gaan. „Zij hield hem terug, neen Ótto, we moeten aanstonds eten". Hij keek haar even verschrikt, bedroefd aan, er was iets zonderlings in haar toon. 't krenkte haar soms, die groote genegenheid van Otto voor Elize's kinde ren. al gevoelde ze zelf belangstelling, medelijden voor hen. Terstond na 't eten stond Otto zwijgend op en trok zijn pels aan. Ze vraagde niets, maar stak hem haar hand toe. Otto trok haar naar zich toe, en kuste heur voorhoofd, even later viel de deur achter bem dicht. Met snelle stappen, ietwat gebogen tegen den guren wind, liep Sassenhul naar 't magazijn van mijnheer Smit. Hij kocht iets dat hij volstrekt niet noo dig had en vroeg ten slotte aan 't nufje dat hem hielp naar juffrouw de Latier. „Die? wel, die is hier niet meer mijn heer. Er is een briefje meegekomen met Martha Bremen, een van de andere meis- Zonder meer woorden aan Verkprveren jes. dat ze voor een sterfgeval de stad te verspillen ijlde hij naar buiten en haal- uit is". de in een oogwenk den voorbijganger in. „Zou ik die juffrouw Bremen even mogen spreken?" (Wordt verüoïQd.}

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1925 | | pagina 5