Zierikzeesche Nieuwsbode HAARDEN KACHELS ASSELBERGS abonnementi Maandag 5 Oct. 1925. zierikzeesche courant. advertentiën EERSTE BLAD. Bekendmaking. Da kweekschool-illusie vervlogen. PrUi per t maanden f 1,50, franco per post f 1,80. Voor het buitenland per Jaar f 10,— Afionderltyke nummers 5 cent. Verschijnt Haandaf, Woensdag n Vrjjdag tran 1—8 regels 60 ots. van regels en daarboven 20 ots. per regel. Reclames 60 ets. p. regel. By contract belangrijke korting. 82ste JAARGANG. - No. 11295. d<® d»« v« »'«- Sir. A. J. SE LOOZE Jr, Ultj.-IWlll. M. J. KOSTE», 'm y Dit nummer besti.t uit 9 bladen. EN LIEVEVROUWESTRAAT, BERSEN-OP-ZOOM. Raadpleeg eerst de echlt- terende collectie die thans geëtaleerd ls. De BURGEMEESTER van Zierikzee Brengt ter kennis van de ingezetenen de volgende beschikking van den Minister van Binnenlandsche Zaken en Landbouw: De Minister van Binnenlandsche Zaken en Landbouw Gelet op art. 38 der Veewet; Heeft goedgevonden: met ingang van 1 October 1925, in te trekken zijne beschikkingen van 21 en 27 Augustus 1925, Directie van den Landbouw, Nos. 1129 en 1157, 3de afdeeling waarbij werd verboden het vervoeren of doen ver voeren van herkauwende dieren en varkens naar een kring -omvattende de provincie Zeeland. Zierikzee. 2 October 1925. De Burgemeester voornoemd, A. TIMMERMAN Cz., W.d Burgem. Toen in het laatst van Augustus bij het Gemeentebestuur van Zierikzee van den Minister van Onderwijs, Kunsten en We tenschappen het bericht in kwam, dat Zijne Excellentie de beslissing omtrent omzetting der Dagnormaallessen te dezer stede in een Rijkskweekschool voor on derwijzers en onderwijzeressen wenschte op te schorten, hadden we, hoe vreemd dat uitstel ons ook aandeed, niet vermoed, dat daarmee feitelijk het lot der inrich ting was beslist en de „opschorting" slechts een euphemisme was voor 's Mi nisters besluit de bedoelde omzetting niet te doen plaats hebben. Ons optimisme scheen gerechtvaardigd. Immers is het begrijpelijk, dat een Minister bij de aan vaarding van zijn ambt tijd behoeft om zich op de hoogte te stellen van de be langrijkste zaken die aanhangig zijn en van de beteekenis der beslissingen, welke onder zijne verantwoordelijkheid het de partement zullen verlaten. Vreemd was het nochtans, daar de nieuwe inrichting op het punt stond geopend te wprden en dus alles op den nieuwen toestand was ingesteld, zoodat van een geregel- den voortgang van het onderwijs bij het begin van den nieuwen cursus dan ook geen sprake kon zijn. Maar toch, <yve mieenen in het bovenstaande een ver klaring te vinden en susten onzen twij- fel met de overweging, dat er toch een gebouw bezig was te verrijzen, waarin de nieuwe „Kio ekschazl" zou worden gevestigd, dat toch ons Gemeentebestuur met het Rijk een overeenkomst had aan gegaan tot het doen verbouwen der oude ambachtsschool tot een kw'epkschool voor onderwijzers, en dat er in onze courant oproepingen waren geplaatst voor leer lingen eener kweekschool te Zierikzee en zelfs voor leerlingen van een afdee ling B., die enkel aan een kweekschool kan worden verbonden. Daarbij leek ons het werk van 's Mi nisters voorganger zoo logisch en juist, zoo systematisch, .dat een afwijking van diens plannen ons wel onaannemelijk scheen. Concentratie bij de opleiding van den (Onderwijzer, dus opheffing van tal rijke (kleine inrichtingen en daarbij ver betering van de overblijvende, door haar verheffing tot kweekscholen met voldoen de vast personeel; dit systeem-de Visser deed (in Zeeland de oude normaallessen te |Tholen en te Vlissingen en de .dag- normaallessen te Goes verdwijnen. Een beter uitgeruste inrichting, de Kweekschool te Zierikzee, kwam hier voor in de plaats. Dat ,er hij den tegenwoordigem over vloed van onderwijzend personeel geen nieuwe inrichtingen door het Rijk wor den jin het leven geroepen spreekt van zelf. De verheffing van Zierikzee leidde dan pok 'inderdaad tot een vermindering van het aantal opleidingsinrichtingen. De leerlingen vap de op te heffen en inder daad opgeheven school te Goes werden verwezen naar de Kweekscholen te Oost burg. Middelburg en Zierikiee. Zoo zou dus ten minste in Zeeland ook ten opzichte der onderwijzersopleiding in zooverre tusschen het openbaar en het bizonder onderwijs gelijkstelling komen, dat deze opleiding thans uitsluitend zou plaats hebben aan kweekscholen. Als men bij. dit alles nog bedenkt, dat onze stad in de laatste jaren allerlei Rijks-instellingen heeft moeten verliezen, zoodat de President van den in 1923 op geheven rechtbank 'in zijn afscheidsrede zelfs den intellectueelen dood van ons stadje durfde voorspellen, en men let op het zeer gering aantal onderwijsinrich tingen van anderen aard op Schouwen en Duivel and en dus op de beperktheid der beroepskeuze voor pnze jeugd, dan scheen het niet gewaagd bij onze Re geering te veronderstellen den ernstigen wil. ons niet alleen de mogelijkheid van opleiding tot het onderwijzersambt te laten, maar ons een instelling te bezor gen, waarop we met trots zouden kun nen wijzen. De gemeente Zierikzee had zich tot groote offers bereid getoond. V De slag is gevallen! Ons optimisme, nog gesterkt door de verklaring van den burgemeester in de jongste vergadering van den gemeente raad betreffende de audiëntie bij den Mi nister. is beschaamd. Het gemeentebe stuur pntving van de Regeering het be richt. dart de dagnormaalschool te Zie rikzee zal zijn een volledige dagnor- maalschool". Wij behoeven niet te zeggen, hoezeer wij dezen uitslag beteuren. Het is het minimum van wat we hadden mogen verwachten, ja, minder dan dat. De volledigheid zal hierin bestaan, dat het „vaste" personeel wordt uitgebreid met twee of drie leerkrachten en dat het program der school wprdt ingericht op de eischen. welke het nieuwe onderwij zers-examen in 1927 zal vragen. Dus het minimum. Maar het is minder dan dat, doordat de toekomstige onderwijzers van Schouwen—Duiveland zich zullen hebben te onderwerpen aan het oordeel van een voor hun vreemde Staatscommissie, ter wijl de leerlingen der Kweekscholen hel voorrecht genieten te worden geëxami neerd door hun eigen leeraren. De onzen zullen zich voor hun di ploma's ieder enkele reizen naar Rot terdam of Den Haag moeten getroos ten en daaraan toch zuinig berekend f 75,— moeten offeren, vpor Vele ouders, die voor de opleiding hunner kinderen al heel Wat over moeten heft een, geen gering bedrag. Ons zijn ge vallen bekend van goede studenten, die hun geringe succes bij examen enkel te wijten hadden aan de opwinding, Waarin het ongewone van het geval hen bracht, aan hun geringe examenfahingkeit en ge zien het geringere percentage geslaag den bij het staatsexamen in verhouding tot die bij de kweekschool-eind-examens is het niet te verwonderen, dat de ouders der leerlingen alleen maar in de uiterste noodzakelijkheid hunne kinderen aan het eerste zullen bloot stellen. Zoo zullen onze inrichting de levenssappen worden afgetapt en zal dit besluit van den Min. den ondergang der onderwijzersopleiding te Zierikzee onafwendbaar na zich slee pen. Het lijkt ons noodzakelijk Ln verband met het voorgaande ook te wijzen op het jongste besluit van den Minister v. Onderwijs, enz. tot het opheffen van het beurzenstelsel, tot dusver bij de on derwijzersopleiding van toepassing. In derdaad lijkt ons dit besluit gezien den grooten onderwijzersovervloed zeer ge rechtvaardigd, al valt niet te ontkennen, dat daardoor afgelegen deelen van het land van de gelegenheid tot opleiding voor het onderwijzersambt feitelijk wor den buitengesloten. In de hoogste mate 'zullen daardoor de Zeeuwsche eilanden worden getroffen. Practisch heeft thans reeds dit lot Tholen, Noord-Bevéiand en Oostelijk Zeeuwsch-Vlaanderen getroffen, in de toekomst zal het eveneens het lot zijn van Schouwen-Duiveland. Zoo kun nen in den grond wijze besluiten bij een toepassing in de uiterste consequentiën leiden tot onbillijke behandeling van land streken en. personen, die ook anderszins buiten hun schuld -al zoo veel te kort komen. BUITENLAND. Ben Interview met Koning Alphors. De „Daily Express" heeft te Madrid een onderhoud gehad met koning Alfons. Spanje, aldus de koning, heeft den last van den blanke op zich genomen en het resultaat van den huidigen oorlog in Ma rokko zal van vitale materieele en rao- reele beteekenis zijn voor de christelijke beschaving in het algemeen. De koning Was van foordeel, dat de offers van Spanje door de andere mogendheden worden onderschat. Marokko is het sleui- telgebied voor den Islam en de oogen van het geheele oosten zijn op de po gingen geconcentreerd, die door Abd-el- Krim worden aangewend om over de 2 Westelijke mogendheden, die in den strijd met hem gewikkeld zijn, te zegevieren. Het feit, dat de meeste Europeesche mo gendheden genoeg eigen zorgen hebben en dat de Spaansche oorlog in Marokko niets nieuws is, heeft tot gevolg, dat de actieve belangstelling voor dezL werke lijke rassenquaestie geringer is. Zelfs Frankrijk heeft dit tot het laatste oogen- blik niet ten volle erkend, evenals Enge land en Italië dit thans nog niet doen. De quaestie is voor Spanje een quaestie op leven en dood: Abd-el-Krim moet on der alle omstandigheden overwonnen worden. Landarbeiders in Rusland. Het is in Sovjet-Rusland reeds zoo, ver gekomen, dat er opnieuw een stand van landarbeiders is ontstaan. De belof ten van de bolsjewiki in de eerste dagen na hun omwenteling, dat voortaan op het platteland geen landarbeiders meer zouden zijn, dat iedereen, die het maar zal willen, grond genoeg zal krijgen om er van te kunnen bestaan, zijn onuit voerbaar gebleven en nu werken op nieuw honderdduizend mannen en vrou wen als koelies voor een nietig loon. Zij werken voor 15—20 kopeken per dag en de arbeidsdag is op het platteland lang: hij begint bij het krieken van den dag en eindigt bij den ondergang van de zon. Het werk is hard, de vergoeding klein, maar de nood dwingt de mannen en vrouwen met alles genoegen te ne- imen. Vroeger deed de bolsjewistische pers. alsof zij niets van het bestaan van deze slavernij afwist. Op den duur ging dit echter niet en nu geeft de „Prawda" een beschrijving van de onmogelijke toe standen. waarin de landarbeiders op de „sovjet-ondernemingen (dus staats- en ge- meenteondiememingen!), op de planta ges van die suikertrust en op de boerde rijen dier rijke boeren verkeeren". Uit Stad en Provincie. ZIERIKZEE. Door den Commissaris der Koningin is benoemd tot zetter voor 's rijks directe belastingen in de gemeente St^Philipsland, de .heer A- W. Beurkens, ter verhanging van den heer J. Blok, die ontslag nam. Van 10 tot 25 October a.s- houdt het Leger-des Heils zijn groote najaarsaan- vrage. De opbrengst dezer aanvrage komt uitsluitend den arbeid in Nederland ten goede. Het bestuur van het Leger ver zoekt den begunstigers, den collectanten vooral naar hun volmacht te vragen. Bij het te 's-Gravenhage gehouden examen voor adjunct-commies bij het dienstvak der registratie en domeinen, slaagde o.a- de heer E. W. Cashoek, rijks klerk ten kantore der registratie en do meinen alhier. Wij ontvingen een exemplaar van de door de firma Verkade te Zaandam uitgegeven „Verkade's. Plaatjes Al bum, „Mijn Aquarium". Beginnende met den buitenkant van de uitgave, den band, moeten wij erkennen, dat de kunstenaar C. Rol, die den band ontwierp, er in geslaagd is een zeer artistiek effect te bereiken, waarin het mysterieuze van een aquarium bijzonder mooi is weergegeven. De jonge kunstenaar Jac. J- Koeman nam de geheele voorbereiding, zoowel de ar tistieke als technische voorbereiding op zich en ontwierp een deel der plaatjes en illustraties van dit mooie boek. Het nieuwe album is niet alleen een lust voor het oog, maar ook een betrouwbare gids voor bezitters van een aquarium, daar de heer A. F- J. Portielje, inspecteur van de levende have van „Artis" den tekst voor dit album schreef. De aquarellen weike alle naar de na tuur zijn ontworpen, door Jac. J- Koe man en J. Voerman Jr., zijn in het z.g. „offset-procédé" uitgevoerd, waardoor de plaatjes het karakter hebben behouden van aquarellen. Behalve deze fijne plaatjes zijn ook 10 grootere aquarellen aan dit album toegevoegd, welke aan het werk een frizondere attractie geven. De plaatjes (of bons daarvoor) worden bij elie Verkade's artikelen verpakt. Het completeeren van dit album is mogelijk door inruiling van duplicaten. Dit album is een gelukkige combinatie van kunst en reclame, terwijl bovendten het boek nog een groote practische waar de heeft als handleiding voor houders of toekomstige houders van een aquarium. Den zeer lagen prijs van dit album kan voor niemand een beletsel zijn het boek bij de leveranciers van Verkade's artike len aan te schaffen. DREISCHOR. Onder groote belangstel ling, vooral uit landbouwkringen is in den loop dezer week aan de haven Bel- dert een nieuwe loskraan in werking ge steld. D'it werktuig, het eerste op ons eiland, is door een combinatie van land bouwers aangekocht. Voorzitter is dhr. M. v. Langeraad. De kraan, op vier wie len verplaatsbaar, wordt door een Deutz motor van 10 P.K- gedreven, heeft aan den 8 M. lengen zwaaiboom een hefver mogen van 700 k.g- en werd. vervaardigd en geleverd door de firma. TKole te En schedé. Reeds na eenige dagen gebruik hoort men de vlugge en gemakkelijke wijze van lossing, vooral van pulp, zoo wel door arbe/der als werkgever, prijzen. ST.-PHILIPSLAND- Te Anne-Jacobapol- der heerschen mazelen en bof. De scho len zijn bijna lontvlokt. Naar verluidt, is er al over gesproken de openbare school te sluiten. j L I OUD-VOSSEMEER. De heer A. C. Dorst, thans te Bergen op Zoom, is vorige week geslaagd voor adjunct-commies der re gistratie. ONDERWIJS. ELKERZÉE. Bij gemeenteraadsbesluit van 2 Oct. is aan den heer A- L. Arae- lunxen eervol ontslag verleend als hoofd der openbare school wegens aanstaande pensionneering, terwijl mej. J. T. la Roy op wachtgeld wordt gesteld. Beiden met ingang van 1 Jan. 1926- U.L O.-marge onderwijzers. Naar „De Rsb." uit onderwijskringen verneemt, heeft de Minister van Onder wijs thans beschikt, dat de U.L.O.-marge alleen wordt toegestaan aan hen, die aan de volgende voorwaarden voldoen: a. op 31 December 1924 reeds in het bezit der marge waren; b. op dienzelfden datum ook reeds hoofdakte en bi jak te bezaten. De salarisregeling der onderwijzeressen. Namens ruim 1500 onderwijzeressen, werkzaam bij het Chr. Onderwijs; is door een te Leeuwarden opgericht comité, een adres verzonden aan de Tweede Kamer, waarin wordt gezegd, „dat alom in den lande de onderwijzeressen zich bezwaard gevoelen over de te haren opzichte ge troffen salarisregeling, zooals deze is vastgesteld bij Kon. besluit van 22 Oct. 1249, en wel meer in het bijzonder over de inhouding van vier verhoogingen voor de ongehuwde onderwijzer (essen), en 't niet toekennen van een belooning voor het bezit van de akte nuttige handwer ken". Het comité verzoekt, de salarisre- gjeling in dier voege te verbeteren, dat voor de ongehuwden niet meer dan twee verhoogingen worden ingehouden, en dat de akte nuttige handwerken worde ge honoreerd. RENESSE. Donderdagavond hield de Ouderoommissie een verg. Als punt van bespreking Was aian de orde gesteld „Ver volgonderwijs", ingeleid door dien heer J. P. Paulussen. Jammer dat, evenals vo rige jaren, de opkomst der uitgenoodigde ouders bijzonder gering was. Vooral ouders, wier kinderen de dagschool heb ben verlaten en die in de termen vallen als leerlingen van den op te richten ver volgcursus te kunnen worden ingeschre ven schitterden door .afwezigheid. Zij hadden kunnen luisteren naar de uiteen zetting van het doel en de inrichting van deze voor hun kinderen nuttige in stelling. Door hunne aanwezigheid had den de besprekingen stellig vruchtbaar- dèr geweest. Nu heeft het bestuur van de oudercommissie de taak op zjch ge nomen pogingen in het werk te stellen de belangstelling in het instituut op te wekken en met medewerking van die ouders dezen winter een door de ge meente gesubsidieerden vervolgcursus (1 Nov.1 Febr- a.s.) in het leven te roe pen. Nadat de heer Paulussen nog in groote trekken een overzicht had gegeven van het onderwijs en zijn inrichting van de 9de tot de lSde eeiiw', werd de ver gadering gesloten. POST EN TELEGRAPHIE. Postzegels van 9 cent. De directeur-generaal der posterijen en telegrafie brengt ter qlgemeene kennis, dat in gebruik zullen worden gesteld postzegels 'van 9 cent. Zoo mogelijk zul len de zegels tegen het einde der loo- pende maand aan de kantoren der pos terijen verkrijgbaar zijn. Binnenlandsche postwissels De directeur-generaal der P. en T. brengt ter kennis, dat tot nadere bekend making de binnenlandsche postwissels da delijk betaalbaar zullen blijven geduren de de maand, waarin zij zijn afgegeven, en de geheele daarop volgende maand. Een Spaansch priester te Valencia werd by het vervoer van kerkgelden ten bedrage van by na 50 000 guldens door bandieten aangevallen en beroofd. H(j is aan de bekomen wonden over leden. De daders ztyn gearresteerd en terecht gesteld. De fakkeloptooht, welke ln de Dultsche plaats Finsterwalde (Prov. Brandenburg) ter eere van den verjaar dag van den r^jkspresident Hindenburg gehouden werd, is op verschillende punten der stad aangevallen. Er hadden ernstige vechtpartijen plaats, waarbij aan belde zyden gewonden vielen. De politie stond machteloos. Uit Riohmond ln den Amerikaan- sohen staat Vlrglnlë wordt gemeld, dat het westeiyk gedeelte van een diepen tunnel op een lyn van de Chesapeake- Ohio-spoorweg ls ingestort. Op het oogenbllk van de ramp bevonden zich vijftig mensohen ln den tunnel. 7 per sonen worden vermistvele van de over levenden hebben been fracturen. Binnenkort zal aan boord van het 24-porsoons Vlckers-toestel in Engeland een maaltijd worden gegeven tijdens een vliegtocht. Het nieuwe vliegtuig is het grootste ter wereld, wordt gedreven door twee Rolls Royoe-motoren, die 1300 P K. ontwikkelen en werd gebouwd voor de Imperial Airways. Het is Vanguard" gedoopt en zal het eerste toestel zijn, dat meer dan 20 gasten ge makkelijk tijdens een vlucht aan een I maaltijd kan vereenigen. De Oostenrykscho Voetbalbond heeft van de regeering toestemming ge kregen een loterij te organiseeren, waar van de opbrongst zal strekken ten bate van verwonde voetballers. Naar de Dni meldt, wordt door het politiek bureau der KuBsisohe com munistische partij druk beraadslaagd over een nieuwe grondwet voor de sowjet- unio, welke een Ingrijpende wijziging in de binuenlandsohe politiek der sowjet- regeerlng zou inhouden. Volgens een bericht uit Konstanti- nopel aan de Chicago Tribune neemt Turkije tal van voorbereidende militaire maatregelen ten opziohte van Mosoel. Troepen en vliegtuigen in grooten ge tale worden in gereedheid gehouden. In het Piazahötel te New-York is mrs. Jessie Donahue, dochter vau wijlen Woolworth, den stichter van de bekende WoolworthgobouwenWoensdag van haar juweelen beroofd, ter waarde van 1 680000 gulden. Onder deze juweelen bevindt zich een paarlenhalssnoer, dat een waarde van rnim een mlllloen gul den vertegenwoordigt. In het midden van 1923 verdween een zekere Panier, die lid was van een geheime organisatie te Döberitzbij Berlijn. Men vermoeddedat hijna door een veemgericht te zijn veroor deeld, door zijn eigen kameraden om het leven was gebracht. Dit is juist gebleken. De politie ls er eindelijk in geslaagd, het lijk van Panier te vinden en alle schuldigen in hechtenis te nemen. Hun namen werden nog geheim ge houden. KERKNIEUWS. Ned. Herv. Kerk. Bercepen: Te SnawondeTletjerk G. Lans te Ouderkerk a. d. IJsel. Te Bennekom J. C. vanApeldoornteVocrt- huizen. Te Westertork (toêzcand. P. vau der Btaay te leiden. AangenomenNaar Adorp H J C. van Deelen, cand. te Groningen. Naar Peperga en Blesdijke W. Tj. Klumper, cand. te Epso bij Deveiter. OUD-VOSSEMEER. Ia de Zaterdag namiddag gehouden gecombineerde ver gadering van kerkvoogden en notabelen ls met 7 tegen 3 stemmen besloten zioh opnieuw aan te Bluiten bij den Raad van Beheer, zoodat dus hoogs '.waarschijn lijk spoedig overgegaan zal kunnen worden, tot het beroepen van een pre dikant ln de vaoature ontstaan door het vertrek van ds van Griethnyaen naar Zutd-Beijerland. Gëref. Kerk. Beroepen: Te Amrrsfoort C. van der Wonde te Gorredyk. Te Gerkes- klooster—Siroobos, T. Gerber te AsBon. Te Hemel«n c a., cand. H. Versluys te Klundert. Bedankt: Voor Kollum, D. Rlngnalda Jr. te Leimuiden. Geref. Gem. Beroepen: Te Den Haag, G. H. Ker sten te Iersoke. VAN HEINDE EN VER.1 Het hoofdkwartier van Abd-el-Krim, Ajdir, ls door de Spanjaarden ingenomen. Door de inname van deze vesting, die voor onneembaar gold, heeft Abd-el-Krim veel van zyn gezag ingeboet, waarmede het Moorsche fanatisme hem omgeven had. VERSCHILLENDE BERICHTEN. Luchtvaarder tegen wil en dank. Ter gelegenheid ven de 3-October-feesten te Leiden liet het „Leidsch Dagblad" den bekenden luchtreiziger Van Pottum met zijn ballon opstijgen. Toen de ballon om hoog ging, sleepte de ankerkabel gedu rende enkele oogenblikken door het pu bliek buiten de afrastering en de 10- jarige E. M. greep het touw vast en werd tot groote ontsteltenis van de dui zenden toeschouwers ihede de lucht ln getrokken. Gelukkig geraakte de arm van den knaap in een lus aan het einde van het touw. De heer Van Pottum bemerkte het ongeval direct, en wist, hoewel de ballon reeds een groote hoogte had be reikt, in een der weilanden nabij de Zijl te dalen. De knaap werd door en kele slooteu getrokken, maar bekwam overigens wonder boven wonder geen letsel. 4 Vliegongeval op Schiphol. Op het vlieg veld Schiphol bij Amsterdam heeft een vliegongeluk plaats gehad met een mil tair Fokker-vliegtuig, dat het leven heeft geëischt van den chef-piloot der Fokker fabrieken, H. H. demonstreerde voor' n buitenlandsche commissie met de D. 14, een jiieuwe Fokker eendekker-jager. De piloot zal ongeveer tien minuten in de lucht zijn geweest, toen hij op een hoogte van ongeveer 300 M. in een wrille ge raakte. De vlieger trachtte uit de wrille te geraken, doch was er op 150 M. hoogte nog niet in geslaagd. Hij gaf der halve vol gas, slaagde er ©enigszins in een normale beweging te krijgen, maar toen hij op 75 M. het toestel nog niet in bedwang had, zagen de toeschouwers dat H. verloren was- De D 14 kwam op de zuidwestelijke zijde van het vlieg veld in een hoek van 30 graden neer. De motor boorde zich in den grond, terwijl H. op het instrumentenbord werd ge slagen. Ernstig gewond werd hij met een auto van den militairen geneeskun digen dienst naar het Wilhelmina-gast- huis vervoerd, doch voor Sloten bezweek H. aan de bekomen verwondingen. Het toestel werd geheel vernield, de vleugel

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1925 | | pagina 1