Zierikzeesche Nieuwsbode C. VOSHOL - Markt te St.-Maartensdijk. i I Vrijdag 2 Oct. 1925. zierikzeesche courant. advertentiën EERSTE BLAD. Kostslooza Koepokinënting en herinënting. Kadaster au Brondbalasting SPECIIAL ADRES VOOR LEVERING VAN VULHAARDEN: van af f 85,- C. VOSHOL. Algemeen Overzicht. "binnenland ABONNEMENT êzi&h por £aaaüG.öfc 1,80', franco por po« l,Sü. Voor ho? buitenland per Jaar f 10 afsonderiyke nummert 5 een». Vercohljnt Maanday, Woensday 9B Vrijdag van 1—t regels 60 cta. van 4 regels en daarboven 20 ott. per regel. Seolames 60 oti. p. regel. By oontraot belangrijke korting. 82ste JAABGANU, - No. 11294 rM8ndln« don d*« uU' air J. DE LOOZE Jr. Ulfc-IMilf, M. J. tOSrEf. yMt 11 T>It nummer bestaat uit 3 bladen. op Zeterdag 3 October a.s., des na middags te 2 uur, (n een beneden lokaal van het Stadhuis. De geneeskundigemet de vacci natie belastverzoekt met aandrang zorg te dragen, dat de beide boven armen van de in te enten kinderen en volwassenen goed gewasschen zijn. De BURGEMEESTER van Zierikzee; Gelet op artikel 15 der wet van 26 Mei 1870 (Staatsblad no. 82) betrekkelijk de Grondbelasting; maakt bekeadt dat de staat no. 75, houdende opgaven der uitkomsten van de kadastrale meting en schatting dezer gemeen te,r óver bet dienst jaar 1925, van beden af, op de uren dat de Secretarie dezer gemeente geopend is, gedu rende dertig dagen voor belanghebbenden ter Secretarie ter inzage is nedergelegd en Het voordeeligst koopt ge thans uwe artikelen in bet zoojuist geopende Magazjjn van Kachels, Fornuizen en Ijzerwaren van E M JAARSMA JAN JAARSMA VULCANA FRISIA INVENTA Alle Haarden en Kachels worden gratis geplaatst. Oude Kachels kunnen worden ingeruild. Beleefd Aanbevelend, dat ingevolge artikel 16 der boven aange haalde wet, binnen dertig dagen na den dag dezer afkondiging, door belanghebbenden, teh koste van ongelijk, in een aan Gedepu teerde Staten gericht verzoekschrift (op on gezegeld papier) bermeting of berschatting kan worden aangevraagd. Zierikzee, 30 September 1925. De-Burgemeester voornoemd, A. TIMMERMAN Cz., W.d Burgem. In het Zwitsersche stadje Locarno aan het Lago Magiore wordt Maandag! e.k. een conferentie gehouden, waaraan ver scheidene voor aanstaande staatslieden uit West-Europa zullen deelnemen, en waar gesproken zal worden over de tot stand koming van het waarborgverdrag. Duitschland heeft de uitnoodiging tot deelneming aan deze bijeenkomst aan vaard en deze toestemming ve|rgezeild laten gaan van een memorandum, waar in wordt herinnerd aan het indertijd door dr. Marx t. a. v. Duitsehland's toetreden tot den Volkenbond gemaakte voorbehoud inzake de Schuldenkwestie", terwijl tevens wordt gewezen op de noodzake lijkheid van een ontruiming der Keulsche zone voor Duitsehland's toetreden tol den Volkenbond en de sluiting van een veiligheidspact. Onder den druk der Duitsch Nationalen, de vroegere" conservatieven onder het kei zerlijk regime, is dit memorandum doior den rijkskanselier en den minister van b'uitenlandsehe zaken aan de deelnemende regeer,ingen, waarvan de voornaamste En geland en Frankrijk zijn, bekend gemaakt* De democratische Duitsohe bladen be treuren dit -incident aan den vooravond der Conferentie, doch de aanhangers van het ancien regime*' juichen deze daad toe, omdat, zooi schrijft „de Kreuzzeitung'*, het blad van graaf Westarp, eindelijk dat gene is bereikt, waarnaar breede lagen van het Duitsch© volk sedert jaren vurig hebben verlangd! Het antwoord van Engelsche en Fran- sche zijde op dit ontactisch, uit poli tiek oogpunt, ingediende memorandum, luidt afwijzend, daar vorengenoemde ge- alliëerde regeeringen hébben geantwoord, dat de aangevoerde kwesties niet aan de orde zijn en buiten het kader der komen de bespreking vallen. De conferentie zal door deze ontacti sche daad wel niet verdaagd worden, maar de atmosfeer wordt er ©enigermate door bedorven. Het weer la September. Het Kon. Ned- Meteor. Instituut in De Bilt publiceert het volgende voorloopige overzicht van het weer in September; Gemiddeld over het geheele land be droeg de neerslag 128 millimeter, zijnde het dubbele van de normale maandsom. De dagelijksche maximum-temperatuur was bijna 3/ het minimum had bijna 1 graad Celsius beneden normaal. De Bilt had 121 uren met zonneschijn tegen 146 uren normaal en vier dagen met nacht vorst. Staatscommissie radio omroep. Naar de ,,Möb.Tl verneemt, heeft de Minister van Waterstaat tot eenige perso nen, die geacht kunnen worden de grooite geestelijke stroomingen onder ons volk te vertegenwoordigen, de uitnooidiiging 'ge richt zitting te willen nemen in een Staats commissie. die fco't taak zal hebben den minister pp korten termijn van advies te dienen, met betrekking tot een volledige regeling van den Radio-Omroep hier te lande en hem dienaangaande voorstellen te doen, voor zoover de Staat daarbij be trokken zal zijn. Waar het niet onmogelijk wordt ge acht, dat toch eenigen tijd zal verstrijken alvorens de commissie met haar arbéid gereed is heeft de minister tevens ver zocht hem voorstellen te willen dpen, ten aanzien o,ok van eventueel te treffen tijde lijke maatregelen, dit met het oog op het feit, dat een regeling van den Radio- Omroep zeer urgent wordt geacht. UK Stad en Provlnoie. ZIERIKZEE. Geslaagd te Vlissingen voor stoker le klas de heer A. Otte Wz- van hier. Met de Staatscrt. van 30 Sept. zijn verzanden afdrukken van de akten be treffende de Coöp. Boerenleenbank te Zonnemaire, W. A. te Zonnemaire. „De gevaarlijke leeftijd" is de titel van de film, welke Zaterdag en Zondag in de Concertzaal wordt vertoond. Na een twintigjarig huwelijk behandelde Ma ry Emerson haar echtgenoot John meer als haar zoon dan als haar man. Het ge volg van deze houding is, dat hij dade lijk in de netten van de eerste de beste vrouw verstrikt raakt, als hjj op reis moet naar New-York- Zij komt tot hem in de persoon van Gloria Sanderson. Hun kennismaking leidt weldra tot vriend schap. Zij is een enthousiast jong meisje, dat gemakkelijk uiting geeft aan haar imrpulsies. en het is John alsof hij in haar levendigheid zijn vervlogen jeugd terugvindt. Als zij hem vraagt of hij ge trouwd is antwoordt hij „Neen',. Eerst is het een spelletje, maar John leeft zich zoo in dit nieuwe leven in, dat het hem steeds meer moeite kost te realiseeren, dat de dag, waarop hij van dit alles afstand zal moeten doen, steeds- meer nadert. Vóór hij het weet komt de ca tastrophe en heeft hij Gloria m zijn armen... In zijn hotelkamer schrijft hij zijn vrpuw een brief, waarin hij haar al les bekent,' en eindigt haar te schrijven, dat hij niet terugkomt. Hij gaat naar Gloria's huis, nadat hij den brief aan zijn vrouw gepost heeft en vindt het meisje in de armen van een andere man, haar verloofde, die onverwacht terugge komen is. Vol spijt om het verdriet, dat hij Mary aangedaan heeft, komt het plan bij hem op., den trein, waarin de brief zich bevindt, te achterhalen in zijn auto, maar het gelukt hem niet den brief terug te krijgen. Mary heeft inmiddels de waar heid begrepen, en John vindt bij zijn thuiskomst in haar een geheel andere vrouw. Toch ontvangt ze den brief, en voordat John het weet, heeft ze den brief gelezen. Ze zegt hem echter, dat ze den brief nog niet geopend heeft, en vraagt hem, haar liever te vertellen, wat hij ge schreven heeft Inplaats zijn geschreven woorden te herhalen, verzekert hij haar zijn liefde in een lange pleitrede, en Mary, die achter zijn woorden de waar heid ziet, begrijpt toch, dat zijn ge sproken woorden alleen waarde hebben. ST.-PHILIPSLAND. Donderdagmorgen landde op een klaverveld van den heer A. v. S. te Anna-Jacoba-Palder een Duitsch vliegtuig,, gemerkt S. A. A. A. X', 3 moto- rig, Junker model, van de fabriek t'e Essen, 's Morgens aldaar opgestegen, was de vliegenier den koers boven ons land kwijt geraakt. De heer Brandes, hoofd der O. L. S-, voorzag den vliegenier van de noodige inlichtingen. Na pl. m. een uur oponthoud werd de terugreis naar Duitschland aanvaard. Behalve den vliege nier waren no§ drie luchtreizigers in het vliegtuig, dat plaats blood aan twaalf personen aanwezig. Zooals te begrijpen is ontbrak het niet aan belangstelling. De Zomertijd. Wij herinneren er onze lezers aan, voor zooverre hunne uurwerken den Zo mertijd aanwijzen, dat in den nacht van 3 oj> 4 October a.s. de Zomertijd eindigt, zoodat de uurwerken weer een uur die nen te worden teruggezet. Plannen voor watervoorziening. In het (in Verslagen en Mededeelingen der Volksgezondheid opgenpmen) kort jaarverslag van het Rijksbureau voar drinkwatervoorziening, 'wlordt bij een be spreking van de plannen tot drinkwater voorziening o.a. het volgende opgemerkt: De waterleidingplannen vo.or Schouwen en Duiveland kwamen in een nieuw stadi um. doordat een nieuwe berekening pp grond van de veranderde omstandigheden leerde, dat bij den heer schenden rentevoet een rendabel bedrijf mogelijk zou zijn, mits de z.g. „verplichte aansluiting" dn de verschillende gemeenten werd inge voerd. 15 van de. 18 in het plan opgeno men gemeenten besloten in beginsel tot dezen maatregel. In de inleiding tot het vorig jaarver slag werd de beteekenis der „verplichte aansluiting'' uiteengezet. De ervaring leert steeds meer, hoe de vrees ervoor geheel ongegrond is: de practische toepassing ligt geheel in handen van Burgemeester en Wethouders, die volledig met plaatse lijke toestanden rekening kunnen houden. Principtëel kan bezwaarlijk tegen een der gelijke verordening worden opgekomen, omdat zij niet anders dan een consequente toepassing is van de bepalingen der bouw en woonverordeningen. die ingevp'ge 'die Woningwet de beschikbaarheid van een voldoend middel van drinkwatervoorzie ning voor elke woning voorschrijven. Wanneer aan deze bestaande bepaling streng de hand wordt gehouden, verplicht men de bevolking reeds tot zeer speciale maatregelen in het belang der volksge zondheid, welke in het algemeen grootere financiëele lasten opleggen dan een aan sluiting aan de waterleiding, en dat ter wijl het beoogde doel niet ten volle wordt bereikt. LANDBOUW EN VEETEELT. Canadeesche paarden ln Holland. Binnenkort zullen 83 Cenadeesche paar den in Den Haag aankomen opdat Noord- Europeesche koopers bekend kunnen wor den met Canadeesche paardent//pen. De handelscommissaris van de Canadeesche regeering te Rotterdam is door zijn re geering verwittigd. Deze heeft- de mon stersverscheping geregeld en de jj a ar den zullen tegen 7 October in Den Haag .ge- inspecteer d kunnen worden door belang stellende koopers. POST EN TELEGRAPHIE. Aan het verslag betreffende den dienst der posterijen, der telegrafie en der te lefonie over het jaar 1924 is het volgen de «^ntleend: Het jaar 1924 kenmerkte zich door een uitbreiding van het ver keer over alle takken van den post-, te legraaf- en -telefoondienst. Hierop wordt alleen een uitzondering gemaakt door het binnenl. telegramverkeer, dat eenigszicis terugliep. Deze teruggang bedraagt echter minder dan in 1923, vergeleken bij hef verkeer van 1922, het geval was. De vermindering van de inkomsten uit vo rengenoemd telegramverkeer wordt bo vendien verre overtroffen door de Ver meerdering van inkomsten uit de overige verkeersmiddelen. Er kan dan ook wor den geconstateerd, dat voor het eerst sinds 1916 weer een voordeelig saldo is bereikt en wel van t 5,599,000, waaronder begrepen zijn de uitkomsten van den postchèque- en girodienst. ONBEBWXJSL STAVENISSE. Daar er zich een vol doend aantal deelnemers heeft aange meld, zullen de lessen aan het vervolg onderwijs, uitgaande van de oudercom missie, alhier dezen winter gegeven (wloift den. Te Scherpenisse zullen er in den a.s. winter 2 cursussen voor volwassenen gehouden worden n.l. één in Planten teelt, door dhr. J. Oudesluijs en één in Bedrijlscontröle (Lanabouwboekhouden), 'door dhr. J. W. H. F. Buijze. KERKNIEUW^ Ned. Herv. Kerk. Beroepen: Te Beuningen, I. G. Knott- nerus te Den Br iel. Te Ouddorp (Z.-H-j L. van Mastrigt te Harderwijk. Te Gouderak, J. C- Klomp te Westbroek. ST.-MAARTENSDIJK. Dinsdag 6 Octo ber, 's avonds 61/2 ure, de heer Schoon- derbeek uit Putten io/d. Veluwe. Geref. Kerk. Beroepen: Te Raard, E. J. van Voorst te Kootwijk. 1 Aangenomen: Naar Echten (Fr.), cand, J. Maaskant te Rijsoord. Chr. Geref. Kerk. Beroepen: Te Zwijndrecht, J. A. Riekel te Maarssen. Geref. Gem. Beroepen: Te Aagtekerke, B. van Neer bos te Terneuzen. PREDIKBEURTEN. Zondag 4 October Kerkwerve. 9.30 ure, ds. Mortier. Serooskerke. 2 ure, ds. Mortier. Bargb. 9.30 v. d. mannen en 2 ure v. d. vrouwen, ds. Boogaard in de consistorie. Renaue. 2 ure, ds. v. Griethuijsen (Doop). Noordwell*. Geen dienst. Haamstede. 2 urn, ds. de Leur (Orgelcoll.) Geref. Kerk. 9.30 en 2 ure, Leesdienst. Oud- Geref. Kerk. 9.30 en 2 ure, Leesberk. Blkerssee. 9 30 ure, ds. Neeleman. Geref. Kerk. 9.30 en 2 ure, ds. v. Tol. Brocwes-shaveB. 10 ure, dr. Proost (Oogst- preek). Geref. Kerk. 9.30 en 2 ure, cand E. de Jong van Rotterdam. Zoaneiïuilre. 9.30 ure, ds. de Leur. Geref. Kerk. 9 30 en 2 ure, ds. Hoek. Noordjocvre, 9.30 ure, ds. v. Griethuijsen. Dr«l8>tor, 2 ure, ds. v. d. Griend (Doop). Ouderkerk. 9.30 ure, ds. dé Roode. Nïeawerkarfc, 9.30, ds. v. d. Linden (Oogst- collecte) en 2 ure, geen dienst. Geref. Kerk. 9.30, 2 en 6 ure, ds. Jansen van Apeldoorn- Geref. Gom» 9. 2 en 5 ure, Leesdienst. Qosterlantf. 9 30, dr. Weeda en 2 ure, idem (Doopsbed.) Geref. Kerk. 9 30, 2 en 5.30 ure, Leesdienst. Geref. Gem. 9.30, 2 en 5.30 ure, Leesdienst. girlansland. 2 ure, ds. v. d. Linden. Brolaiese. 9.30 en 2 ure, ds. Waarden1 burg. Geref. Kerk. 10 en 5 ure, ds. Brem- mer. Geref. Gen». 9 30, 2 en 6 ure, ds. Vreugdenhil. Oud-Geref. Kerk. 9, 2 en 5 ure, Leeskerk. A.-J.-Polder. Geref. Kerk. 9.30 en 2 ure, cand. D. J. B. Allaart van Oegstgeest. St.-Flllpsland. 9.30 ure, ds.Van Doorn. Oud- Geref. Kerk. 9, ds. Boone (Oogstpreek) 2 idim (Doopsbed.) en 5.30 are, idem. Tbotes. 9.30, ds. Oskam en 2 ure. ds. Datema. Geref. Kerk. 9.30 en 2 ure, Lees- kerk. Geref. Gem. 9.30, 2 en 6 ure, Leeskerk. St.-M«artcn?dljk. 9.30, ds. Datema (Doop) en 2 ure, Leeskerk. Oud-Geref. Ge». 9.30, 2 en 5.30 ur8, Leeskerk. O«d-Vo*aenirer. 9.30, ds. Verschoor en 2 ure, de heer Kortehoeve van Heemstede. Geref. Kerk. 9.30 en 2, ds. Le Cointre van Bergen-op-Zoom5 30 ure, Leesdienst. Oud- Geref. Gem. 9.30, 2 en 6 ure, Leesdienst. Poortvliet. 9.30, Leeskerk en 2 ure ds. Verschoor. Geref. Kerk. 9.30 en 2, ds. Bouma; 6 ure, Leeskerk. 8ch*rpeni«*e. 9.30, de heer Kortehoeve van Heemstede en 2 ure, ds. Van Doom (Doopsbed.) Oud-Geref. Kerk. 9.30, 2 en 5.30 ure, Leeskerk. Stavenlsie. 9.30, ds. Moerman (Oogst preek) en 2 ure, idem (Doopsbed.) Oud-Geref. Kerk. 9.30, 2 en 5.30 ure, Leeskerk. 8t.-Asneéaod< 9.30, Leeskerk en 5.30 ure, ds. Oskam. Geref. Kork. 9 30, 2 en 5 ure, Leeskerk. VAN MMNPB MN JTWL Het hoofdkwartier van Abd-el-Krim, Ajdir, ds door de Spaansche kanonnen in brand geschoten. De bedoeling der Franr sche troepen zou zijn te trachten een verbinding met de Speansche troepen, bij Melilla tot stand te brengen, in welk geval de cirkel om de Riff's gesloten zou zijn. Het.laatste Fransche aanbod waar omtrent president Cooliïdge moet beslis sen strekt tot betaling van 40 millioen dollars per jaar gedurende de eerste vijf jaar, 60 millioen per jaar voor de vol gende zeven jaar, 100 millioen voor de daarop volgende 50 jaar. Dit aanbod komt neer op de betaling van 5620 millioen dollar aan hoofdsom en rente op een erkende schuld van 4210 millioen. De Belgische minister van justitie zou bereid zijn dr. August Borras, den te Leuven nog steeds gevangen gehouden Vlaamsch-activistisehen leider, voorwaar delijk op vrije voeten te stellen. De voor waarde is, dat hij zich eenigen tijd van het deelnemen aan de Vlaamsch-nationa- Listisehe politieke aktie zou onthouden. Dir. Borms blijft echter weigeren 'deze voorwaarde te aanvaarden. In de Hamburgsche haven zijn aan boord van het Japansche stoomschip In- fuku Maru 147 kisten met films ontploft. Door de uitschietende vlammen zijn 15 bootwerkers gewond, van wie enkelen zeer ernstig. Bij den Zwitserschen Nat. Raad is *n motie ingediend om den Bondsraad te ver zoeken vreemde regeeringen, die er vreem delingenlegioenen op na houden, te vra gen geen Zwitsers meer aan te wierven. Naar uit Constantinopel gemeld wordt, zijn 17 visschersvaartuigen met man en muis vergaan, tengevolge van een tornado, die de - Zwarte Zee gedurende de laatste dagen geteisterd heeft. Drie groote transportstoomschepen worden nog vermist. Zaterdag a.s. zal in de Oostenrijk- PREDIKBEURTEN. Zondag 4 October te Zierikzee. Ned. Herv. Kerk. Nieuwe Kerk. 10 ure, dr. Helder. Kleine Kerk. 10 ure, ds. v. d. Griend, 's Avonds 6.30 ure, ds. v. Griethuijsen. Geref. Kerk. 10 en 6 ure, ds. Wielenga. Chr. Geref. Kerk. 9.30, ds. v. d. Molen, 2 Preeklezen en 6 ure, ds. v. d. Molen. Evangelisatie Jeruël II. 10 en 6.30 ure, gewone dienst. Oud-Geref. Gem. 9.30, 2 en 6 ure, Leeskerk. ZEEUWSCHE KALENDER. Herinneringen der week. 4 October. 1404. De Lieve Vrouwekerk te Tholen tot een collegiale kerk verheven. 5 October. 1577. Besluit tot het bestraten der Groote Markt te Middelburg. 6 October. 1651. De eerste schepen varen door de nieuwe haven van Goes. 7 October. 1832. De Groote- of Sint-Lievens-Monster- kerk te Zierikzee geheel afgebrand. 8 October. 1578. De eerste godsdienstoefening wordt door de Hervormden in de Groote kerk te Goes gehouden. 9 October. 1750. De eerste steen gelegd tot verbete ring van het dok te Vlissingen. 10 October. 1375. Watervloed op St.-Victorsdag, wel ke in Zeeland overal groote onhei len veroorzaakt. sche republiek een stemming worden ge- houder. onder het ambtenarenkorps of den eisch tot salarisverhooging kracht zal worden bijgezet door een algemeene staking. Verwaarlazzing. Donderdagmiddag is de Haagsche politie ter oore gekomen een geval van verwaarloozing in een woon schuit. liggende in de Laakhaven. De ge- pensionneerde werkman van de gemeen tereiniging H. woont daar met zijn vrouw en zes minderjarige kinderen in een zeer kleine ruimte. De vrouw lag, zoo werd verteld, reeds geruim en tijd eirnstig ziek en was ptrijs gegeven aan de meest schro melijke verwaarloozing, en de woning verkeerde in een ondoenbaren staat. Een dokter had de vrouw behandeld;, maar was er sinds een paar dagen niet meer geweest, aangezien hij door den man was geweigerd. De G. G. D- was eveneens biet het geval in kennis gesteld, maar was door den man niet toegelaten. Hij had gezegd dat hij een huisdokter had. Zoo is de toestand blijkbaar eenige weken gebleven .en waarschijnlijk is de vrouw al dien tijd zonder geneeskundige hulp geweest. In overleg met den hoofdcommissaris van politie heeft de commissaris der af- deeling C., vergezeld van den G. G. D. en een imspeetrice van die kinderpolitie, een inval gedaan in de wdonschuit. Men was éénparig van meening, dat de toe stand, d:en men daar aantrof, zich moeilijk laat beschrijven. Een walgelijke lucht kwam uit de vertrekjes. In het achterste aanschouwde men iets, dat geleek op een bed van half vergane dekens; daarop lag een vrouwelijk wezen, uitgeteerd en uitgemergeld met wezenlooze oogen te staren, blijkbaar te zwak om zich te ver roeren. Zij maakte den indruk, steTvende te zijn. Ha;ar gezicht was overdekt met zweren, waarop talrijke vliegen aasden. De man was niet aanwezig. Naar ver luidt maakt hij misbruik van sterken drank en geniet hij een pensioen van ongeveer f 100 per maand. De geneeskundige dienst heeft de pa tiënte meegenomen naar 't ziekenhuis. De gemeenterednigkig zou het schip ont smetten. De kinderen zijn dopr de kin derpolitie in bescherming genomen. De IJsselstroom', vergaan. Bij dé direc tie van de Holland—West-Afrika-lijin is bericht ingekomen, dat het stoomschip „IJsselstroom", dat op de kust van West- Afrika gestrand is, verlóren is. De beman ning en de passagiers, die door de Elisa- beth-ville waren opgenomen, zijn geland te Grandassan (Ivoorkust). Zij zullen door het stoomschip „Helde" wprden afge haald en later met de stoomschepen „Al- bireo" en „Java" de reis voortzetten. Sfleduleersn ,op bijgelcof. In de ge meente Dalen, waar bijna alle beter ge situeerden gingen triouwen op den dag, welke in de verordening op 'de heffing van leges was vrijgelaten van deze rech ten, heeft de Raad bepaald, dat alleen op Maandag gratis huwelijken worden vol trokken. De voorstellers redeneerden zoo: Maóndag is een ongeluksdag en daarop zullen zij, die maar eenigszins in staat zijn, leges te betalen, niet willen huwen, pmdat zij dan vreezen, dat 't ongeluk hun overal zal achtervolgen. Wanneer dus de dag, waarop men, gratis kan hu wen, op Maandag w'ordt bepaald, zul-

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1925 | | pagina 1