Zierikzeesche Nieuwsbode abonnementi Maandag 28 Sept. 1925. zierikzeesche courant. advertentiên 'eerste blad. BEKENDMAKING. Oybipi naar de aamullingsreservs en inlaverina van Bijksooederen. Arbeid purol binnenlan d. por I maanden f 1,50, franco per poit f 1,80. Voor hot buitenland por Jaar f 10,— Afsonderiyke nium&ert 5 cent. Vö;schijnt Maandag, Woensdag at VrUdag S2ate JAARGANG. - No. 11292 III. t J. Of LOOZE Jr. UIIi.'RUmI U 1, KOSTE* van 1regel» 00 oca. van regoli on daarboven 20 ets. por rogol. Reclames 80 ot». p. rogol. 811 contract belangrijke korting, (mending op don dag van uit gave vóór 11 aro. Dit nummer bestaat alt 2 bladen. Z|j, die zlcb van af heden op ons blad abonneeren, ont vangen de tot 1 Oet. a.u. ver schijnende nummers GRATIS. Herhaaldelijk worden w\j lastig go- vallen met het verzoek om inlichtingen aangaande advertentiën, die onder een nnmmer of motto in ons blad zijn geplaatst. Wij berichten door deze, dat AAN NIEMAND Inlichtingen op deze advertentlën worden verstrekt. Belang hebbenden behooron daarop een -brief aan ons Bureau te bezorgen, die door ons dadelijk aan den inzender der advertentie wordt ter hand gesteld. DB DIBECTEUB. Postkantoor te Zlerikzee. Opgave van onbestelbare brieven, terug ontvangen gedurende de le helft diejr maand September 1925: 1. P. W. H. de Kater, Teteringen (birief); 2. C. Ligtmans, Dordrecht; (brief); 3. H. F. van Oort, Amsterdam; (brief); I. Ds. D ij ck meester, Stockholm; (briefkaart); 5. L. Meerse. Zonnemaiire: (briefkaart); 6. Piet de Roo, Zonnemaire; (briefkaart); 7. Ati Kooij, Salzburg; (briefkaart); 8. Ben briefkaart zonder adres. Nota. Aanbevolen wordt om 't adres van den afzender op de brieven en briefkaarten te vermelden, opdat deze bij onbestelbaarheid kunnen worden teruggegeven. Voorts is het gewenscht alle per post te verzenden stukken, steeds van een volledig adres straat naam en huisnummer te voorzien. De Waarnemend BURGEMEESTER van Zierikzee maakt bekend, dat behoudens on voorziene omstandigheden op 1 OctnhAr 1925, behalve dé gewone dienstplichtigen van de lichting 1910, eveneens naar de aanvul- liogsréserve overgaan de gewone dienst plichtigen .der landmacht van oudere lich tingen dan van 1910. De aan deze dienstplichtigen verstrekte rijksgoederen zullen met uitzondering van het zakboekje vermoedelijk in Decem ber 1925 moeten worden Ingeleverd Blijkt bij de inlevering, dat er goederen ontbreken oi' dat deze niet in den vereischten staat verkeeren, dan stelt de dienstplichtige, wien het aangaat, zich o. a. aan bestraffing bloot. Nader zullen belanghebbenden, zoowel bij openbare als bjj persoonlijke kennisgeving, worden bekendgemaakt met de plaats en het tijdstip, voor «ie inlevering vastgesteld. Aan de hierbij betrokken dienstplichtigen wordt in hun eigen belang aanbevolen er intijds voor te zorgen, dat hun goederen bjj de inlevering geheel in orde zijn. Zierikzee 26 September 1925. De Waarnemend. Burgemeester voornoemd, A. TIMMERMAN Cz. BUITENLAND. Kon internationale oplichter. Te Zürich is dezer dagen een jong- mensch gearresteerd, - dat in de inter- natoinale pers geen onbekende is. Men herinnert zich wellicht, dat zich inder tijd een zekere Otto Stephane, in '99 of 1900 in Luik geboren, uitgaf voor den onwettigen zoon van den overleden Ko ning van België, Leopold II en Madame Vaughsn. In 1923, zoo vertelt thans het „Berl. Tag." werktë dit heerschap in Zwitserland^ waar hij verschillende per sonen w'ist qj> te lichten. Hij dook ook te Bazel op, waar hij toegang tot den Belgischen consul wist te krijgen, die hem in goed vertrouwen aan zijn col lega's voorstelde als „graaf van Ter- vueren" en neef van koning Albert. De „graaf van Tervderen" sprak vloeiend Engelsch, Fransch en Duitsch; wist zeer onderhoudend te vertellen over het hof leven i n België en Engeland en men ge loofde zender verder onderzoek zijn ver haal, dat hij op weg .naar Genève aan de -grens van Elzas was aangehouden, omdat niet zijn auto iets niet in orde was. Men onthaalde hem en leende hem zelfs geld. Niettegenstaande zijn medaille mi litaire" en het lintje van het officierskruis van de Leopoldsorde, bleek de politie echter wantrouwig te zijn. Evenals de directeur van het hotel, waarin hij af- gjestapt was, die bij gebrek aan eenige bagege, beslag legde op zijn identiteits bewijzen enz., totdat de gast zijn reke ning betaald had. Otto verdween naar Mülhausen. Spoedig daarop moest hij zich in Wiesbaden voor een Franschen krijgsraad verantwoorden wegens verval- sching van cocaïnerecepten en wegens verkoop van cocaïne aan soldaten. Op 11 Febr. '24 werd hij in Dessau gearresteerd, omdat hij te Berlijn bij de aankomst van leden van de commissie van herstel zich op het station als vertegenwoordiger van de rijksregeering had uitgegeven en er met de bagage van de heeren vandoor was gegaan. Tweemaal werd Otto uit Engeland verbannen. In Frankrijk lichtte hij de bewoners van een klooster op, door zich uit te geven voor den verte genwoordiger van den bisschop. Tijdens een korte gevangenschap in Parijs maakte hij een gedicht op den gevange nisdirecteur en beleefde hij de voldoening dat zijn ode in de krant kwam. Te Zü rich is hij thans geknipt. Hij vertelt als officier in Marokko in het vreemdelin genlegioen gewond te zijn en door Aba- ei-Krim gevangen te zijn genomen. Hij had weten te ontvluchten en 'wlas over Sicilië en door Italië naar Zwitserland .gegaan. Van de ge legerde id heeft hij ge bruik gemaakt om z'n Italiaansch te lee- ren. In zijn cel heeft hij een poging tot zelfmoord gedaan, hetgeen hem in een krankzinnigengesticht heeft gebracht. Waaruit de vlucht gemakkelijker is dan uit een gevangenis! Dalkboot gezonken. Naar aanleiding van de botsing tus- schen het stoomschip „City of Rome" en .de Amerikaansche duikboot S. 51, waarbij de onderzeeër is gezonken, 'wtordt door het Amerikaansche ministerie van Marine officieel medegedeeld, dat men aanneemt, dat 36 leden der bemanning hierbij het leven hebben verloren. De gezagvoerder van de „City of Rome" heeft draadloos het navolgende geseind: „Drie man gered. Niets anders kon ge vonden worden. Olie op zee toont de plaats aan, waar de S. 51 is gezonken. Zet mijn reis voort naair Boston". Nader wordt medegedeeld, dat zich de onder- zeeëer op een oefentocht bevond. Het is niet bekend., of hij onmiddellijk is ge zonken. na met het stoomschip in bot sing te zijn geweest. De „City of Rome" is een passagiersschip in de kustvaart en was op 'w'eg van Savannah naar Bos ton. Latere mededeelingeti van het Ame rikaansche departement van Marine mel den nog, dat de bemanning wellicht in staat zal zijn, het van twaalf uur tot een week in de boot uit te houden. Hoelang precies kan men niet zeggen, daar men niet weet. in hoeverre de boot bescha digd is. De bemanning is voorzien van de gebruikelijke luchtvjorzienings-appa- raten en er is .een ruime voorraad voedsel en drinkwater aan boord. De duikers zijn reeds aan den arbeid getogen. De com mandant van den onderzeeëeT, luitenant Dobson, is de jongste gezagvoerder der AurcriRaaHscne viooi. z-ooara üe marLne- autoriteiten berioht van de ramp ontvin gen, werden vijf torpedojagers, een slag schip uit Newport en nog een uit Brook lyn naar het tooneei van de ramp ge zonden, dat zij op volle snelheid varen1 de spoedig bereikten. De noodige appa raten tot het lichten van den onderzeeëer werden eveneens met volle snelheid van de .onderzeebootbasis te New-Londen aan gebracht. Zaterdagavond werd te Londen .draadloos bericht uit New-York ontvan gen, dat de eerste pogingen om contact met de bemanning van den gezonken Am. onderzeeër S. 51 te verkrijgen, volkomen zijn gefaald. Intusschen heeft men kun nen vaststellen, dat een groot gat in de bakbor.rdszijde der duikboot is geslagen. Mien vreest dan ook thans, dat de ge- heefe bemanning om 'het leven is ge komen. Mafalda's huweiyk. Woensdag is de Italiaansehe prinses Mafalda gelijk men weet, in 't huwelijk getreden en hiermede is wellicht een van de meest romantische koninklijke liefdes- j geschiedenissen tot een goed einde geko- men. Een geschiedenis van een onveirsaag- i den strijd, welken de schoone, geestige koningsdochter heeft moieten voeren tegen de gebruikelijke methodes, waarop gekroonde huwelijken tot stand komen. Toen om redenen van politiek een ve!r- bintenis met den Belgischen troonopvol- ger haar als noodzakelijk, althans ge wenscht werd aangekondigd, moet Mafal da haar vader vastberaden hebben mede gedeeld, dat zij geen koningin wilde wor den. „Alles wat ik begeer, is mij ook ver der aan de muziek en de schilderkunst te wijden en slechts in een dergelijke kunst zinnige omgeving zal ik liefde en geluk kunnen vinden". Was het te verwonderen, dat de bruid een en al glimlach en stralende jeugd was. toen zij naast den prins-balling, wien Kaar hart had uitverkoren, in de histori sche kapel van de Madonna Delia Neva in het park van het oude kasteel te Rac- conigi, stond? Het waren niet twee vorstenkinderen, door diplomatie en eeuwenoude traditie bij elkaar gebracht. doch twee jonge men- schen. een minnende jonge vrouw met een warm hart en een gewezen cavalerie- officier, kunstkenner en architect, die hier, de stem huns harten volgend, den bond voor het leven sloten. De huwelijksplechtigheid had plaats in een middeleeuwsche omgeving en wekte ook overigens herinneringen aan vervlo gen tijden op. De moderne tijd kwam vrijwel alleen tot uiting door het défilé van versierde auto's, waardoor de adel van Piemont hulde bracht aan het jonge paar. De bruid was een sprookjesachtige ver schijning in haar witsatijnen japon, het goudblonde haar gedekt door een 600 jaar ouden sluier. Om haar hals droeg zij een kostbaar parelsnoer, huwelijkscadeau van haar broeder, den kroonprins. Na de huwelijksplechtigheden de bur gerlijke ten overstaan van Mussolini en den Senaatsvoorzitter Tittoni, terwijl mgr. Beccaria de kerkelijke inzegening ver richtte verzamelden de gasten zich aan het feestelijk noenmaal, hetgeen voor de jonggehuwden een aanwijzing was om zich voor hun reis naar Duitschland ge reed te maken. Handenarbeid geeft vaak ruwe, be schadigd© ©n leeiyk uitziende werk handen. Deze worden eohter weer spoedig gaaf en zacht door 30-60-90 et. Loonsverlaging. Officianten en emp jyé's in dienst van het Kon. Huis en Kroondomeinen, ontvin gen de mededeeling, aldus de Msb., d*t met ingang van 1 Januari 1926, de loo- nen over de geheele linie met 10 pet; zullen worden verlaagd. Bykspersoneel. Vrijdag is tc 's-Gravenhage bijeengeko men het algemeene bestuur van de cen trale van vereenigingen van rijksperso neel, waarbij zijn aangesloten 31 organi saties met ongeveer 7000 leden, teneinde naast ehkele huishoudelijke aangelegen heden, den toestand te bespreken, waarin het rijkspersoneel thans verkeert. De voorzitter echtte het vormen van een wec-.rstamdskas.. hoewel een noodzakelijk kwaad, noodig. Verder meende hij, dat een wet op den rechtstoestand der amb tenaren noodig is. Dratdloos „omroepen" Nutslezingen. Het Nut van 't Algemeen organiseert, met behulp van den Hilversumschen Draadloozen omroep, lezingen over ver schillende onderwerpen op verschillende data. De secretaris van het Nut, J. Hovens Greve. Centraalstation kamer 58, Amster dam. voegt aan dit programma o. a. het volgende toe: -,Wij hebben ons afgevraagd, hoe kun nen wij bevorderen, dat deze arbeid een zoo groot mogelijk nuttig effect be reikt? Een middel daa:rtoe, meenen wij, is gelegen in het verstrekken telkens van lende sprekers verklaarden zich hiertoe welwillend bereid. Deze inhoudsopgaven zullen op ons kan toor worden vermenigvuldigd en telkens van tevoren worden opgestuurd a,an ieder, die .dit wenscht en die ons daarvoor" tege lijk met zijn adres een postwissel toezendt van één gulden. Dit bedrag kan ook per giro overgemaakt worden onder nummer Voor dezen eenen gulden krijgt men du» gedurende 15 weken een overzicht toe gestuurd. welke vijftien overzichten te zamen een blijvende herinnering zullejn vormen van deze ongetwijfeld merk waardige reeks van voordrachten dopr eerste wetenschappelijke persoonlijkheden in ops land'. Uit Stad en Provinole. ZIERIKZEE. Zondagmiddag werd in de Nieuwe Kerk alhier een bijeenkomst ge houden metjiet zanggezelschap van Neer bosch. De kerk was goed bezet. Na het zingen van Ps. 68 verzen 3a en 16b, ging Ds. G. J. Wia ar denburg voor in gebed, waarna hij met een kort wloord het zang koor en de spreker Ds. J. G- Steenbeek Jr. inleidde., wijzend op de beteekenis van deze bijeenkomst, waarop de wtee- zen van de stichting Neerboseh zich in verschillende liederen zullen doen hoo- ren. Hét zangkoor zong hierop drie lie deren: Gij Herder Israëls, van Ds. S. Bort- niansky; Kerstnacht van Dr. Johan Wa- gemaar, en de Goedé Herder, van Frans Hasselaar. Het meerstemming koor' klonk frisch in de groote kerkruimte. Het zang koor- handhaafde ook thans zijn goeden naam. Ds. Steenbeek deed hierop eenige mededeelingen over het werk in Neer bosch. Welk soort van kinderen er op genomen worden? Uit alle oorden van het vaderland. Van alle gezindten en van allerlei leeftijd tot een jaar of 13, ■en «ij worden er liefderijk verzorgd. Zoowel weezen, als verlaten of verwaar loosde kinderen worden in deze inrich ting verzorgd. Hoe voor hen gezorgd wlordt? Dat kan in drieën worden gezegd: voeding, opvoeding en opleiding. Wat de opvoeding betreft: zij worden gemaakt tot ware Christenen en Christinnen. Na de opleiding op de lagere school mogen zij een vak kiezen, waarbij de directie de leiding geeft. Want er is een oorza kelijk verband tusschen beroepskeus, be- roepsvrtugde en levensvreugde. Eenmaal gekozen, moeten zij echter bij hun keuze blijven. De meisjes worden alle opgeleid tot dienstbode tot echte nette dienst meisjes die weten te dienen, zonder hoo- ge hakjes of pagekopjes. Van de Neer- bossche dienstmeisjes gaat dan ook een goede roep uit. Nadat het koor onder leiding van den heer G. P- W. Aiphenaar nog een drietal liederen gezongen had, dankte Ds. Steenbeek allen, die tot het Welslagen van deze bijeenkomst hadden meegewerkt. Hel zangkoor zong daarop jhog 3 liederen, waarna de bijeenkomst na het gemeenschappelijk zingen van Ge- (zan'g 180 1 door Ds. Waardenburg ge sloten werd. gENESSE. Vergadering van den ge meenteraad, gehouden op Woensdag 23 Sept. Aariwezig alle leden. Voorzitter, burgemeester W. H. Scholder. Allereerst komen in behandeling lezing der inge komen stukken, wio. een schrijven van den Min. van O-, K. en W.. behelzende dat alle kosten inzake de procedure met het hoofd der school aan de* gemeente zullen worden terugbetaald. Het adres van de gemeente Zoeterwoude om ad- haesie-betuiging inzake een adres te rich ten aan de regeering om den Zomertijd in den vervolge niet te bestendigen werd besproken. Het voorstel van B. en W. was instemming te betuigen. Dewijl er in den raad stemmen opgingen, dat dit een uit te maken zaak is door de volks vertegenwoordiging, bracht de voorzitter het voorstel in stemming. Het voorstel van B. en W. werd met 4 tegen 3 ver worpen. Van de commissie tot verbete ring van reisgelegenheid en verbinding met het spoor Roozendaal wordt een bijdrage in eens gevraagd van 1 cent per inwoner, ter bestrijding der kosten. Wordt besloten deze bijdrage te ver- leenen. Van het waterschap Schouwen was ingekomen een verzoek om in den vervolge bij te dragen in het onderhoud der wegen tot een bedrag als nu telken jare wlordt betaald en de commissie voor de grintwegen op te heffen. Dit verzoek wordt ingewilligd, omdat geen meerdere uitgaven zullen worden gevraagd uit de gemeentekas. Goedgekeurd wordt de re- j kening van den Vleeschkeuringsdienst Alsnu komt de beslissing inzake ver plichte aansluiting .Drinkwaterleiding". Als een herhaling van vorige vergade ringen spreken vóór- en tegenstanders nogmaals hun meening uit, zonder echter nieuwe gezichtspunten te openen. De hee ren Padmos en Hoogenboom motiveeren hun stem. Nadat alle andere leden hun meening hadden gezegd en de voorzitter de totstandkoming der waterleiding had aanbevolen ging men tot stemming over. Vóór verplichte aansluiting stemden de heeren Hoogenboom en Padmos; tegen de heeren Kooman, Fasol, de .Roo, Ver boom en M. Steur, zoodat de verplichte aansluiting niet in de verordening zal worden opgenomen. In verband met dit b'esluit komt onmiddellijk ter sprake de zal getracht worden in samenwerking met andere gemeenten een motor of autospuit aan te schaffen. Door B. en W. zal die zaak ter hand genomen worden. Daarna komt in behandeling de gemeentebegroo- ting voor 1926. Door meerdere uitgaven voor krankzinnigenverpleging, de opnieuw bestrating in de kom van het dorp enz. kan niet tot verlaging vian het verme- nigvuldigingscijfer worden overgegaan/ eerder zou dit iets moeten worden ver hoogd. Door echter de" post onvoorzien te verlagen wordt het vermeniigvuidiging- cijfer vastgesteld op 0,55 even als het vorige jaar. Besloten wordt de rij boomen langs de „Lange Reeke" te veilen, in het laatst van November en hiervoor een post van inkomsten te ramen. De be grooting wordt nu in lontv. en uitg. vastgesteld tot een bedrag van f 22458,76. Bij de rondvraag vestigt de heer Ver boom de aandacht op een bespreking, het vorige jaar gehouden over'de straatver lichting, om, als het half Sept. donkere maan is, dan met de verlichting reeds te beginnen. Dat is echter niet geschied. De voorzitter belooft hier in het vervolg rekening mede te houden. Niemand meer het woord verlangende, sluit de voor zitter de vergadering. RECHTZAKEN. Door S. van D., 24 jaar, werkman te Zierikzee. gedetineerd te Middelburg, is hooger beroep aangeteekend tegen het vonnis der Rechtbank van 18 Sept. j.l, waarbij hij ter zake van ontucljt is ver- joordeeld boit 3 jaa,r gevangenisstraf. De moord op makelaar Busch. Vrydi»g heeft d® 4e Kamer der recht bank te Amsterdam de behandeling voortgezet van de zaak tegen den 43-jarlgen bouwkundige M., beklaagd van moord of doodslag, snbs. doodslag of geweldpleging, den dood ten gevolge hebbende, gepleegd op 22 Ootober 1915 op den makelaar Bnsoh, wiens ltyk hij in perceel 23—25 aan den Overtoom begraven heeft. Den geheolen dag ging met het ver- hooren van getuigen en beklaagde heen. Zaterdag werd de zaak verder behandeld, doeh nog niet beëindigd. De zaak werd geschorst tot Vrijdag 2 Ootober a.s. ONDERWIJS. De beteekenis der traditie. In hel „Tijdschrift v. Ervaringsopvoed- kunde" vervolgt de heer H. G. Canne- gieter zijn reeks „Ervaringsgeloofen bespreekt thans „Het gezag der traditie". We lezen: „De traditie berust iop vooroordeel noch op bekrompenheid; zij is gegrondvest in de diepste, soevereine domeinen der men- schelijke ziel. Zij is de natuurlijke be schermster van de persoonlijkheid, van de familie, van het ras. Zij waarborgt den normalen gang van het levensproces. Zij is het fundament, het vliegwiel, de klank bodem, het anker. Wie zich van haar los rukt, moedwillig en roekeloos, ontneemt zich de plaats, waarop hij krachtens aan leg en roeping behoort te staan. Hij hangt in de lucht, ais een afgesneden loot, ge doemd tot vruchtelooze verdorring. „Maar de traditie is meer; zij is ook de springplank, waaroip men zich schrap zet, om den sprong in het ijle te wagen. Alleen van dit uitgangspunt af zal de sprong slagen, de sprong naar den nieu wen tijd, die den ouden onherroepelijk vervangt; naar de volgende levensperiode, welke de oude ongedaan maakt; naar het onbekende land, dat telkens weer lokt als het land van belofte. Want het meest traditioneelc van de traditie is wel het geloof in de toekomst, dat geen objec tieve argumenten te zijner besohikking heett, maar niets is dan het levensmiddel bij, uitstek, dat, naar de ervaring der eeuwen heeft uitgemaakt, de mensch niiet kan ontberen. „Want de mensch kan bij brood alleen niet leven, maar geloof, hoop en liefde zijn z'n geestelijke koolhydraten, eiwit ein vet". OUWERKERK. Voor het politiediploma met aanteekening slaagde dezer dagen de heer C. Verton te Arnhem, vroeger alhier. Geen studietoelagen meer. De directeuren van alle Kweekscholen zoowei Openbare als Bijzondere, hebben van den Minister van Onderwijs bericht ontvangen, dat voor den cursus, welke nu aangevangen is. geen toelagen van Rijksweige «.uilen worden verleend. Dit geldt niet voor de toelagen, welke reeds in het vorige cursusjaar zijn toegekend, alsmede niet van die, welke zijn of wor den toegekend tengevolge van opheffing van zulke inrichtingen en verwijzing der kweekeiingen na,ar andere. Een en an der op gronden van bezuiniging en om dat blijkens den toeloop van adspiran- ten de studie voor onderwijzers geen aanmoediging behoeft. KUNSTEN EX WETENSCHAPPEN. Er zijn in een 16-tal gemeenten sub- comité's in w.ording voor het gedenktee- ken van Louis Bouwmeester. Het comité te Amsterdam heeft aan B. en W- ver zocht het gedenkteeken te plaatsen in het plantsoen van het Leidsche Bosch je. tfeL vffQ, „flat eerst men in een nieuw plantsoen achter het Rijksmuseum. KERKNIEUWS. Ned. Herv- Kerk. Beroopen: Te Kortgene J. H. Schuur man b Stekhoven te Spljkenlsse. Te Hoogersmllde (toezen te Halle oand. A. Wildschut te Haarlem. Te Adorp (Gr.) H. C. J. van Doelen oand. te Groningen. Te Hoogeveen G. C. Se very n te Sohelluinen. AangenomenNaar Moordrecht B. Nieuwburg em. pred. te Boskoop. BedanktVoor Steenwtfk D. M. Blank- hart te Nü verdal. Voor Bergambacht (toez.) H. Japohen te Ede. Voor Aalsmeer H. W. J. C. Hanselaar te Zevenbergen. Voor Oudewater G. Beens te Monster. Ds. Jacob Manni te Sheboygan (Ver. Staten), die in Amerika privaatlessen ontving van wylen den oud-Nederlander dé. L. J. Hulst, heeft emiritaat aange vraagd. Bovengenoemde predikant werd te Zierikzee nit zeer eenvoudige ouders geboren en emigreerde ongeveer 50 jaar geleden naar Amerika. OUWEBKERK. Gekozen tot notabele de Heer Joh. Hage. Geref. Kerk. Aangenomen: Naar Alteveer (bij Hoogeveen), o«nd. C. Stam te IJsselsteln. Naar Langeslag, oand. S. Oegema te Grafhorst. Chr. Geref. Kerk. BeroepenTe Aalsmeer, D. Drlesspn te 's-Gravenzande. AangenomenNaar Harlingen L. H. Beekamp te Rozenburg. Geref. Gem. BedanktVoor Paterson (New-Jersey, Noord-Amerika), M. Hofman te Krabben- dtyke. VAN HEINDE EN VER. Uit New-York wordt gemeld, dat Reginald Vanderbildt, die onlangs, 44 jaar oud, overleed, 12 millioen dollar heeft nagelaten, waarvan 7 millioen is vermaakt aan ztyn 20-jarige weduwe, Gloria Morgan, een dochter van den Amerikaansohen oonsul-gen. te Brussel, 2 millioen aan hun dochter van 18 maanden en 3 millioen aan een andere dochter. Naar uit Rome wordt gemeld, heeft Amundsen verklaard, dat hij zijn nieu wen Pooltocht met het Italiaansohe luchtschip einde April 1926 zal beginnen. Zyn punt van uitgang zal Rome zUn. Na een botBing met het as. .City of Rome", is de Amorikaansche duik boot S 51 gezonken in de nabyheid van Rook Island. 37 manschappen z^n ver dronken.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1925 | | pagina 1