Zierikzeesche Nieuwsbode D-Mineur. BIJVOEGSEL behoorende by de van Maandag 21 Sept. 1925, no. 11289. BUITENLAND. De ontvluchte Egyptische prins. Ahmet Seif^ed-Din, de uit het krankzin nigengesticht te Ticehurst ontvluchte Egyptische prins, is te Konstantinopel aangekomen. Het feit van de ontvluchting van den prins geeft de „Westminster Gazette" in- j tusschen aanleiding, om aan het adres van de Engelsche regeering enkele vra- gen te stellen, die doen vermoeden, dat de prins werd vastgehouden om politieke redenen. Vroeger had het Parijsche „Jour nal" reeds gemeld, dat er een 'erfenis kwestie in het geding was, waarin koning Foead, de zwager van den prins, de hoofdfiguur was. De „Westminster" ont hult thans, dat de prins niet minder dan drie-en-twintig jaren opgesloten heeft gezeten en dat twintig jaren lang ver- geefsche pogingen zijn gedaan om de invrijheidstelling van den prins te ver krijgen. Hij werd naar Engeland gebracht en te Ticehurst opgesloten, omdat hij op zijn zwager, den tagenwoordigen kp- ning van Egypte, had geschoten, die, naar hij vermoedde, zijn vrouw', de zuster van den prins, slecht behandelde. De rechtskundige raadsleden en vrienden van den prins, .die pogingen in het werk stelden pig een onderzoek van den prins dioor twee onafhankelijke zenuwartsen te verkrijgen, zijn, vplgpns het blad, her haaldelijk dpor Engelsche ministers en leden van de commissie voor de krank zinnigengestichten afgewezen. Het blad nu vestigt in verband hiermede de aan dacht op het feit, dat de prins oor spronkelijk naar Engeland werd gebracht door een officier uit wijlen den staf van lord Cromer, die destijds Engels ch agent - generaal in Egypte Was. Het blad vraagt nu: Waarom werd de pTins als een krank- zinnige naar Engeland gebracht door een officier van den Engelsche ag|ent-gene- raal? Wat is het Ministerie van Buiten- la ndsche zaken van deze buitengewone zaak bekend? Verder Wijst het blad ©r op, dat per sonen, die hebben meegeholpen tot het vertrek van den prins, door ambtenaren van de „Special Branch" van Scotland Yard, die nauw verbonden is met den geheimen dienst en gewoonlijk zaken van groot politiek gewicht behandelt, werden achtervolgd en ondervraagdWaarpm vraagt de „Westminster'', werd de „Spe cial Branch", in den arm genomen om het spoor van den prins te zoeken en zijn vrienden te intómideeren? Is dit op instigatie van het Ministerie yan Buitenl. zeken geschied? Het blad meent, dat op al deze vragen een antwoord diént te wprden gegeven in verband met de bewering dat de prins nooit krankzinnig is geweest en met het feit dat de Engelsche regeer ing betrokken was bij zijn transport en op sluiting. Petroleumoorlog De „Petroleum Times" treedt in een uitvoerige beschouwing omtrent het Ma rokko conflict, waarin het meer ziet dan een strijd onder de leuze „Marokko aan de Marokkanen". Weinigen, die zich ver wonderen om de begeert© dor Franschen naar de onvruchtbare berglanden van 't Rif, weten, zoo beweert het blad, dat het den Franschen te doen is om de petroleumrijkdommen van dit land, die daar reeds lang geleden werden gecon stateerd en zich gedeeltelijk reeds in ex ploitatie bevinden; door het Mannesmann- concern *:abij de Atlantische kust; door de groep-Pearson in dezelfde streek en in de nabijheid van Tselfat en Zerhoen, door de firma Wm H. Müller Co. en eenige Fransehe maatschappijen in de buurt van Sèbau, Fokra, Ouezzan en Ta- za. In de nabijheid van- Fez is reeds op 18 a 20 meter diepte zand gevonden, dat doordrenkt __was van petroleum, terwijl de Fransehe onderneming „Recherches et. Forages", die over een totale oppervlakte van 500.000 acres haar bedrijf Ttftoefent, FEUILLETON. 71 door J. M. 35 Arme Mies! Zij had niet zooals Clara de Latier een beschermende Macht .in ziohzelve, ©en fijnbesnaarde ziel en aange boren onderscheidingsvermogen van goed en kwaad, echt en valsch. August Ridel was handig genoeg, om nu, nu hij wist haar hartstocht te hebben gewekt, ook haar vertrouwen te winnen. Hij sprak zóó ernstig en braaf met de Swiersen, en had zóó'n slag om zich rechtschapen en solide voor te doen, dat Miesje al gauw weer „wat op adem kwam". Hij zeide, spoedig met haar ouders te willen spreken, wijdde uit over zijn mooie betrekking in Utrecht, klaagde dat hij geen bloedverwanten had, en tot nu toe zoo'n eenzaam bestaan had gekend, stipte even achteloos aan, dat hij van „heel goeie familie" was. En, zoo ongemerkt begon hij over die arme kinderen, die bij Mies in huis waren reeds in 1919 bij Tselfat op 90 a 120 M]. diepte petroleum aanboorde. Deze maat schappij heeft dan ook de Pearson- en Müller-belangen in Marokko overgeno men. (Bij informatie bleek dat de firma Muller in Marokka inderdaad petroleum- conoessie's bezit. „Hdbl.) Verder werkt een Parijsche maatschappij, zij het met minder succes dan de andere onderne mingen, in de buurt van Sidi-Moessa;. ■Reeds een a twee jaar werkt men aan den aanleg eener petroleumhaven te Fedhalah aan de kust tusschen Rabat en Casa Blanca, waar ongeveer 20.000 ton petroleum kan worden opgeslagens die men in tankbooten van 300 ton aanvoert. BINNENLAND De Rijksmiddelen. De thans gepubliceerde Maandstaat over Augustus maakt een schijnbaar on- gunstigen indruk, daar de gewone mid- délen met pl.m. f 31/2 millioen zijn ach teruitgegaan. In werkelijkheid is dit echter een ge volg van onvoorziene, te voren reeds be kende, omstandigheden, zoodat bij na dere beschouwing de cijfers geenszins ongunstig zijn. In Augustus is uit de Rijwiel belasting slechts f 69 duizend bin nengekomen. Tegenover het vorige jaar maakt dit een nadeelig verschil Van meer dan f 41/2 milliioen. In de cijfers over het geheele jaar blijft hiervan natuurlijk geen spoor over. Integendeel zijn wij, wat dit middel betreft, bij 1921 reeds meer dan f 2 millioen vooruit De mindere opbrengst van de registra tierechten (f 3,35 millioen in 1924, f 1,73 millioen ih 1925) heeft niets verontrus tends. Zij spruit slechts voort uit het feit, dat verleden jaar eerst in Augustus het regsitratierecht van21/2 °/o werd ver antwoord op de nieuwe uitgifte vani f 80 millioen aandeejen Koninklijke, welke op 30 Juni had plaats gevonden, en waar mede dus een bedrag van f 2 millioen gemoeid was geweest. De accijns op 't gedistilleerd bracht eveneens minder op, n.l. f 475,000. De regeering heeft dezer dagen medegedeeld dat de hoofdoorzaak van den enormen achteruitgang in de officieele verbruikc'ij- fers, ligt in het verminderd verbruik, zoo dat mag worden geconcludeerd, dat de drankduivel inderdaad terrein verliest. De dividend- en tantièmebelasting bracht ditmaal f 4,71 millioen op, tegen f 5,28 millioen verleden jaar. Ook bij de In- komste.nbelasting valt achteruitgang te constateer en en wel f 328 duizend, v.ei.i. te Wijten aan kleinere baten uit oude schulden. Tot de belastingen, die meer in die schatkist brachten, behoort in de eerste plaats de Personèele Belasting meit 8 ton; de tabaksaccijns braclht f 2,27 millioen op, d.i. bijna 81/2 ton meer dan in 1924; de zegelrechten gaven een vooruitgang van f 417 duizend te zien, de successierechten f 430 duizend. De inkomsten ten bate van het Lee- nimgsfonds brachten f 6,69 millioen op, tegen f 6,57 millioen in Augustus 1924 en in de eerste acht maanden f 64,45 tegen f 65,54 millioen. In totaal is van Januari tot en met Aug. uit de gewone middelen bimnenge- komlen f 303,12 millioen tegen een raming van f 278,62 millioen en een opbrengst verleden jaar ad f 287,61 millioen, met inbegrip van de leeningsopcenten en met O.W.-belasting, waarvan verleden jaaT in de eerste a.cht maanden nog ruim achft ton binnenkwam (dit jaar nihil) f 367,57 millioen tegen f 353,98 millioen hu het vorige jaar. Tweede Kamer. Zitting van Vrijdag, 18 Sept. De nieuwbenoemde voorzitter, jhr. mr. Ruijs de Beerenbrouck, aanvaardt zijn ambt met een rede, waarin hij dank brengt voor 't hem geschonken vertrou wen, en hulde aan het beleid van den vorigen voorzitter, mr. dr. Kooien. Verschillende commissieën uit de Ka- mer worden samengesteld; de afdeelingen getrokken. De Kamer komt, tot onderzoek van de begrooting, in- de afdeelingen bijeen op 29 September a.s. i De eerstvolgende openbare, vergadering 1 is bepaald op 13 October. De Tieer Kleerekooper heeft een inter- geweest, waren 't geen neef en nichtje? hij had er wel eens zoo iets van ge- hoord? j Mies kwam nu los, en vertelde van oom Joan's slechtheid, van Pierre's grie- zeligheid en Clara's ondankbaarheid, en dat pa hen nooit meer over z'n drempel wilde hebben. Op dat punt gerust gesteld zijnde, ver klaard© August, dat hij nu helaas w€g moest, om weer tijdig te Utrecht te Wezen. Heel discreet namen de Swiersen af scheid en gingen daarop naar de keuken. Miesje werd, nogmaals in een draaikolk' van Liefkozingen gestort. Tpen Ridel het huis verlaten had, wiaren haar wangen karmozijn en heur oogen twee vuurtjes. Maar die vuurtjes deden minder denken aan een weldadig waTmen, huiselijken haard, dan wel aan brand in een graan- berg, door 'n baldadige jongen gesticht, zoo'n brand, die veel goeie, levensvat bare zaden, in zengende vlammen ver teert Mies Verkorveren was dien avond erg opgewonden en druk, zóó, dat sluwe Bets er 't hare van begon te denken. En Ridel? In een verborgen hoekje van de kloffie kamer zaten ze, August en Marcel. I „Ziezoo, amice, de kpgel is door de kerk hoor! Miesje heb ik stormenderhand over- peliatie aangevraagd over den steun aan Borculo; de heer Vliegen pver de afgra ving van den St.-Pietersberg en de heer Loving over de wijziging van het Duit- sche tarief. Uit Stad en Provincie. ZIERIKZEE. De groep van waterbouw kundige ambtenaren in Zeeland hield hare algemeene najaarsvergadering in het ho tel „De Graanbeurs" te Hulst. Door het ongunstige weer waren slechts 13 leden aanwezig. Door ziekte van den heer De Dreu te Goes kon de excursie naar de steengroeven te Lessine in België .niet doorgaan en voor het oorspronkelijke plan, de bedijking van het laatste deel van het Hellegat te. gaan bezichtigen, Was het weer en het terrein op en om het werk te ongunstig. De plaats voor de Voorjaarsvergadering in 1926 zal Goes of Terneuzen zijn, door hel bestuur naar omstandigheden vast te stellen. Het ge- pensionneerd lid M. Ferdinandusse, werd met het oog op zijn verdienste, speciaal aan het fonds bewezen, tot eerelid be noemd miet alg. st. Dootr het eerelid den heer J. v. d. Velde te Scherpenisse werd een overzicht gegeven y|m hetgeen er sedert 1413 'n cn om de 'stad Hulst met oorlogen en bezetting had plaats gehad en hoe de stad voor rampen bij hooge vloeden was bewaard gebleven. i Niettegenstaande 't ongunstige weer wias Zaterdagavond de sfchouwburgteii't aan de Balie geheel gevuld met tooneel- liefhebbers, die de Jantjes II wildieai zien. Als vervolg cp De Jantjes, dat hier eenigen tijd geleden opgevoerd werd, voldeed het geheel uit de Jantjes II goed, al vinden wij het eerstgenoemde stuk van Bouber pakkender. „Dolle Dries" en Blonde Griet's" strijkinrichting brengt direct de Amstër- damsche volkssfeer naar voren. De ongezouten antwoorden, de leuke opmerkingen, de scherpe critiek, vliegen f over en weer bij dit. soprt Nederlanders en het is de radheid van tong, gepaard aan vlotte, rake antwoorden, die boeien in dit genre tooneelstukken. Ruzie schijnt even onmisbaar bij dit soort menschen te zijn, als een „druppel", zoodat het er nog al eens spookt. „De Dolle" en „De Schele" trekken evenals vroeger de wereld in, maar thans naar Canada, waar Hamid, de halfbloed, 'zoon van Dolle Dries, reeds Verblijf houdt Op een oudejaarsavond keeren de Land verhuizers terug en heeft een algemeene verzoening plaats. „Na" en „Mop" zorg den voor het komische, Het refrein van 1 het zangnummer „Holiand-Indië" door de lucht, werd spontaan medegezongen. He den Maandag wordt de af scheids- voorstelling gegeven. De heldere gasverlichting der ruime tent is door den heer Feijen in orde ge bracht. I Mej. J. Borst ^Ihier, gaat cursussen openen in 't meatknippen van boven- en onderkleeding, terwijl ze ook opleidt tot costumière, coupeuse en leerares. Teneinde ook de jongedames buiten Zierikzee ven deze gelegenheid te lat es profiteeren, is mej. Borst bereid, bij ge noegzame deelname, op eenige dorpen Van ons eiland, n.f. Nieuwerkerk, Bruinis- se, Oosterland, Noordgouwe en Dreischor lessen te komen geven. (Zicf-nrerdter de advertentie voor den datum van aanmel ding). Zaterdag is in een pakhuis van den heer B., gelegen aan 't Karstedi alhiier, kolenbroei geconstateerd. Enkele dag|en tevoren hadden de omwonenden een ster ke gaslucht geroken, waarop een onder zoek volgde. Het 'bleek echter, dat in plaats van een lek in de gasleiding, de kolen aan het broeien waren gegaan. Door het vlug uitrijden der brandstof kon erger voor komen worden. In de kern van de kolenmassa werd reeds een gedeelte in gloeiendien toestand aangetroffen. Wij ontvingen een exemplaar van „De Zakengids", uitgave van het Intern. Handelsbureau der eerste Ned. vakkun dige Zakenbeursv hoofdkantoor Rotter dam, welk bureau zijn bemiddeling ver leent bij het koopen en verkoopen van zaken. wlonnen, en de oude lui zullen wel vpl- gen". ,yMaar is 't je dan wis en waarachtig ernst? Kerel, 't huwelijksleven is niets voor jou, je bent veel te veel op 'n vipolijk leven en amusement gesteld".. „Welnu, denk je dat ik, wanneer ik getrouwd 'ben, me minder zal amusee ren?" 1 „Je zult toch noodwendig eenige ver anderingen in je leven moeten brengen". „Geen idéé van! Waarom?" „Nou, mi dunkt, als je een net, lief meisje tot vrouw neemt, moet je ophou den mei nu, met b.v. eiken avond hier te komen'* ,jMerci! Hartelijk van je". Ja maar August, diat is toch niet meer dan plicht, wil je blijven leven zooals nu, wel trouw dan niet". Ridel proeste het uit. „Maar nu brave jongen, 't is eigenlijk bespottelijk dat jiij hier zedepréken tegen me zit te houden, jij, eigenaar van dit gezellige hotel, boe zem vriend van Joan de Latier. Kom,ij bent nogal 'n Heilige apropos, heeft papa Joan de Verkorverentjes wijsgemaakt dat jij de zoon bent van een Belgisch fabri kant?" Hij heeft dat gezegd, ja, hij kon me toch moeilijk vporstellen als... Als Maarten Rondé, zoon van W.Ed. ge strenge Heer Burgemeester van... Met ingang van 11 Sept. j.l. is naar hier verplaatst de kommies J. v. d. Gaast, gekomen van Stampersgat. NOORDWELLE. Vergadering van den raad der gemeente op Dinsdag 15 Sept. j Afwezig de heeren Boogerd en Hart. In- j gekomen was een schrijven van de Com- j missie tot betere verbinding van Schou wen en Duivelamd met het spoorwegnet Roosendaal. Deze commissie verzoekt de onkosten verbonden aan het onderzoek in deze te helpen dragen. Deze kosten zijn 1 cent per inwbner. Het voorstel van B, en W. om aan dat verzoek te vol doen, werd met alg. st. goedgekeurd. Door Jiet bedanken van den heer L< Blom, is er een vacature als ambtenaar van den Burgerlijken Stand. Door B. en W. werden hiervoor aanbevolen not. 1 de heer J. Witte; not 2 de heer L. Zouruilter. j Eerstgenoemde werd gekozen. Nu kwam ter tafel de begrooting voor 1926 van het Burgerlijk Armbestuur. Na behandeling werd door B. en W. voorgesteld deze begrooting in ontv. en uitg. f 4378,61 goed te keuren. Alzoo werd besloten. Als- nu kwam in behandeling de begrooting der gemeente voor 1926. De. heer Vier- j gever, rapporteur der commissie van on- derzoek stelde voor deze goed te keu ren. Alleen' had hij nog een paar per soonlijke vragen: le. bij hoofdstuk 6, plantsoen, vroeg spr. of daarbij ook ge dacht was aan beplanting van de Stoof- weg; 2e. post „druk- en bindwerk" zou hij gaarne zien dat den leden van defl Raad de verschillende, verordeningen wer den verstrekt. De voorzitter, deze vragen beantwoordende, zeide, dat wat de eer ste vraag betreft, niet speciaal gedacht was aan beplanting van den Stoof weg, maar zoo dit moet gebeuren, achtte hij dezen post toch hoog genoeg geraamd en wat de tweede vraag aangaat, zal bij het verschijnen van de nieuwe in druk zijnde verordeningen, den raadsleden elk een exemplaar worden verstrekt. Be sproken werd verder de beplanting van den Stoofweg. Besloten werd eerst een deskundig advies in te winnen, welke soort boomen men daar het best zou kunnen planten. Bij den post avondschool onderwijs deelde de voorzitter mede, dat ofschoon de commissie voor avondschool- onderwijs f 144 subsidie had gevraagd, deze post op| f 100 is geraamd, daar ver ondersteld wordt, dat er evenals vorige jaren weer wel leerlingen van omliggen de gemeenten den cursus zullen volgen en door deze te betalen onkosten in min dering komen van de subsidie. Conform het voorstel van den rapporteur werd de begrooting met een ontv. en uitg. van f I6.8H.O6I/0 met alg- st. goedge keurd. Door den burgemeester werd me degedeeld, dat is ingekomen een schrij ven van het Staalsboschbedrijf, meldende dat een afg. dezes Schouwen en Duive lend zaï bezoeken en op verzoek oiok deze gemeente. Men zou het zeer op prijs stellen, dat deze heer in verband met verschillende zieke boomen op ons dorp ook deze gemeente kwam bezoe ken. Dit zal door den voorzitter worden gevraagd. Door de gymnastiekver. was gevraagd om gedurende de wintermaan den voor hunne oefeningen gebruik te mogen maken van een schoollokaal. Ge zien de vele moeilijkheden die zich voor doen om zoo'n lokaal in te richten voor gymnastieklokaal, vooral wat betreft het opruimen der banken kunnen B. en W. tot hun spijt geen vrijheid vinden aan dat verzoek te voldoen. Ook zou het hun inziens niet bevorderlijk zijn vloor het avondschoolonderwijs, dat in het aangren zend lokaal wordt gegeven. Daar het voor genoemde vereeniging zeer moeilijk zal gaan een geschikt lokaal te vinden, vinden B. en W. het niet prettig dat besluit te moeten nemen. De voorzitter deelt verder mede, dat hij een dezer da gen tot de wetenschap kwam, dat er tusschen de kerkelijke en burgerlijke ge meente een overeenkomst bestaat van 1883, waarin o.a. voorkomt, dat de kerk voogdij het onderhoud heeft van de go ten der school. Nu heeft de gemeente in 1922 een groote reparatie aan deze goten gehad- De toenmalige raad was waar schijnlijk evenals de kerkvoogdij, onbe kend met deze overeenkomst. Nu is het de bedoelfing van B e.n W. deze kosten, welke rufim f 300 hebben bedragen, te trachten van de kerkvoogdij terug te St, hou je toch pm Godswil stil, August, er zitten hier meer menschen. Blijf maar kalm m'n beste jongen. Jou geheim is bij mij veilig hoor! Ik heb 't geheel toevallig ontdekt, door je frap pante gelijkenis op Z.W.Ed. gestrenge en door je vreeselijke ontroering toen ik daar eens over sprak" „Toe August, zwijg daar nu over". „Zooals je wilt. Maar ik begrijp niet waarom je daar nooit over spreken wilt. Je bent een gelukskind. Veronderstel dat je papa eens getrouwd was, dan had je kunnen vegen toen hij stierf, en niet zooals nu, de heeie pluk duiten gekre gen. Alle Goden, ik zie je nog zjopals je 'n paar jaar geleden was, 'n stumperig jochie, onder de plak van mama, nou ben jij baas, omdat je contanten hebt, en moet maatje naar jouw pijpen dansen." „Och, mompelde Marcel, wat heb ik nog met al m'n geld. De boel hier be gint me alweer te vervelen. Veel liever ging ik weer naar 't buitenland, maar, moeder wil dat niet". „Uilskuiken, ga dan alleen, en laat haar doen zopals ze wil". „Dat kan ik niet. Ondanks alles is en blijft ze toch mijn moeder";. „Ah bah, ze zal zich nooit moederlijk bezorgd om jou gemaakt hebben denk ik. Je had al van haar weg moeten gaan, toen ze in België trouwde met dien Crex. vragen. Daartoe heeft dezer dagen een conferentie tusschen B. en W. en heeren Kerkvoogden plaats gehad. De laatste hebben beloofd voor 15 Oct. a.s. ant woord in deze te zenden. Bij de rond vraag besprak de heer Elenbaas het voet pad over het „weitje". Hij zou gaarne 2&en, dat daar wat nieuwe _grind opge bracht werd, wat door den Burgemees ter werd toegezegd. De heer Boot zou gaarne zien dat de „aschbak" op het dorp werd opgeru'rmd. De burgemeester zou dit juist niet gaarne zien. Die bak is z.L onmisbaar op het dorp. De heer Viergever gaf in overweging, de „asch bak" door het beplanten van eenig struik gewas te maskeeren. B. en W- zullen er de aandacht aan schenken. Hierna sluiting. DUIVENDIJKE. Alhier is een commis sie gevormd ter inzameling van geiden voor de slachtoffers der stormramp op 10 Aug. j.l. „Liefdadigheid naar vermo gen" schijnt ook hier de leus, want de eerste inteekenaars gaven reeds 'n prach tig voorbeeld, hetwelk zeer zekeT door velen gevolgd zal worden. SCHERPENISSE. In de vergadering van den dijkraad van het calamibeuze water schep „Scherpenisse" werd voor kennis geving aangenomen de benoeming tot le den van dijkraad van de heeren Chr. Hartog en J. Rijstenbil Johz-, als verte genwoordigers van 't waterschap Scher penisse en de heer M. A. Geuze te Poort vliet als vertegenwoordiger van het wa terschap Poortvliet. Uit de rekening over 1924-'25 der waterkeering bleek, dat de ontv. hadden bedragen f 69802,88l/2 en de uitg. f 62285,12, alzoo een goed slot van f 7517,761/2- Voor de periodieke af treding van den heer M. Rijstenbil als lid van het bestuur der waterkeering werden op de voordracht geplaatst de heeren M. Rijstenbil, Jan Rijstenbil Jz- en Jan Keur. RECHTZAKEN. Verduistering door een deurwaarder. Voor de Arrondissements-rechtbank te Zwolle stond een vroeger deurwaarder bij de rechtbank te Heerenveen, later deurwaarder bij het Kantongerecht te Zwolle terecht. In 1924 werd hij als deur waarder ontslagen en 29 December jl. gearresteerd wegens verduistering. Op 31 December werd hij failliet verklaard. De Offier van Justitie herinnerde eraan hoe al jaren van te voren deze debacle met bekl. voorzien was. Telkens kwamen op het parket klachten over verduistering, maar dan heette het afschuwelijk mis verstand en dan werd zoo'n postje weer betaald. Bekl. had een groot huishouden, maar hij had voor zijn privé uitgaven f 10,000 per jaar noodig. Dat het bewijs van verduistering zoo jnoeilijk te leveren is, is jarenlang de reddende engel voor bekl. geweest. De officier vroeg 4 jaair gevangenisstraf. De verdediger riep de uiterste clementie voor hem in. Uitspraak over 14 dagen. De steenwerper te Arnhem. Het Arnhemsche Gerechtshof veroor deelde den steenwerper A. L-, die de wo ning van den Wethouder van Arnhem met vuilnisbakken en steenen had gebombar deerd, tot één maand gevangenisstraf, conform den eisch. Vrijgesproken. De burgemeester van Lienden was door de Rechtbank te Tiel vrijgesproken van het ten laste gelegde: aanranding der eerbaarheid. Daarna werd de zaak voor het Arnhemsche Hof behandeld. Het Hof achtte het ten laste gelegde eveneens niet bewezen en handhaafde de uitgesproken vrijspraak. Ter Openbare Terechtzitting der Ar- rond.-Rechtbank te Middelburg, Strafka mer, van 18 Sept. j.l., werd o.m. uit spraak gedaan in de zaak tegen S. van D., 24 jaar, werkman, wonende te Zie rikzee, en werd beklaagde terzake van poging tot verkrachting, gepleegd op 9 Juli te Ouw'erkerk ('t Stelletje) veroor deeld tot 3 jaar gevangenisstraf, met af trek voorarrest. Ik"* zou me niet zop'n blok aan het b©en laten welgevallen". ,jMisschien heb je gelijk, zei' Marcel langzaam'! „Natuurlijk heb ik gelijk. Je bent veel te ezelachtig. Net als met sinjeur de Latier, hij teert maar geheel op jouw zak". „Dat zal niet lang meer duren. En ik moest hem wel te vrind houden. Hij was vroeger bevriend met mijn vader en weet wie ik ben. Veronderstel dat hij 't rond ging stropien." „Nou, per slot van rekening jouw een zorg. Nou je vader dppd is, heeft die er immers geen last meer van". „Zijn naam zou er dopr bevlekt wor den" „Daar voelt hij onder de zödén totaal niks van. Maar over wiat anders gesproken; heb je die Heilige onschuld Joan's dochter nog weer gezien?" „Ja, maar spot maar niet met dat kind, August, ze is te goed voor onze spot". „Ha, nou snap ik waarom je opeens zoo'n brave Hendrik bent, die kleine heeft je bekeerd, en betooverd misschien ook wel. Nou, geluk ermee^ nu hébben we waar achtig nog kans om neven te wOirden", (Wordt merazlgdl

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1925 | | pagina 5