Zierikzessche Nieuwsbode D-Mineur. B IJ VOEGSEL behoorende by de yan Yrtydag 18 Sept. 1925, no. 11288 B INWENLAWD. De Stastsbegrooting 1926. In de nota betreffende den toestand van 's lands financiën lezen wij, dat het aanvankelijk op" f 6,8 miilioen geraamd tekort over den gewonen dienst van 1925 door vermeerdering van uitgaven ge stegen is toft f 191/0 mii/lliaen. De raming der middelen is echter over de eerste zeven maanden met rond f 18 miilioen gestegen. Bovendien hebben de nieuw ge nomen maatregelen voor 1925: f 12 a f 18 millaoen opgebracht. Op grond dezer ge gevens mag worden verwacht dat de rekening over 1925 in geen geval een tekort zal aanwijzen. De staatsbegrooting voor 1926 vermeldt aan uitgaven totaal f 644,441,000, waarvan f 61,3 miilioen buitengewoon en f 58'3 mil. gewoon. Het tekort op den geheelen dienst be draagt wel 48.8 miilioen, maar de ge wone dienst sluit met een batig saldo van 9.1 miilioen. Plannen zijn in voor bereiding voor de bevordering van den aanleg en de verbetering van de groote verkeerswegen, waarvoor de noodige middelen ten deele gevonden zullen moe ten worden door een van motorvoertui gen te heffen matige belasting, terwijl overigens ook de rijwielbeiasting gelei delijk naar het te stichten wegenfonds zal moeten overgaan. Het batig saldo van den gewonen dienst zal door deze overboeking van een deel der rijwielbelasting (f 2 miilioen), door de versnelde uitvoering van de Zuiderzee werken (f 4 miilioen) en door het her stellen van eenige onjuistheden in het Bezoldigingsbesluit voor Rijksambtenaren !(f 3 miilioen) wórden teniet gedaan, maar de gewone dienst voor 1926 zal toch slui tend blijven. ;Uit deze cijfers blijkt reeds, dot be lastingverlaging op den gewonen dienst voorloopig niet mogelijk is. Slechts zal een verbetering kunnen worden gezocht dn een wijziging van het belastingstelsel, „door dit in meerdere mate in overeen stemming te brengen met den economi- schen toestand, waarin ons volk thans verkeert". Aangezieh echter het saldo in het Leeningfonds steeds stijgt en in 1926 zelfs ruiml f 20 miilioen zal bedra gen, wil de regeering vermindering van den belastingdruk in dezen zin bevor deren, dat de Verdedigingsbelasting II niet voor de helft, maar geheel wordt opgeheven en zulks met 1 Mei e.k. De oorlogsbegrooting is uitgetrokken (op f 58,6 miilioen, dat is f 220000 minder dan vorig jaar, de marinebegrooting op f 43.7 miilioen, dat is f 2 miilioen min der dan vorig jaar. Na de vereeniging van de departemen ten van Oorlog en Marine zal de zee macht, die voor Indië bestemd is, res sorteeren onder het Departement van Koloniën, terwijl die voor het Moeder land zou kunnen worden beheerd door het Departement van Landsverdediging. Uit Stad en Provlnole STAVENISSE. Vergadering van den ge meenteraad, gehouden op Vrijdag 11 Sept. Voorzitter de burgemeester. Tegenwoor dig ajle leden. Allereerst wordt onder zocht en goedgekeurd de geloofsbrief van het nieuw benoemde lid van den raad, dhr. J. Hage Jz., die- na toelating achtereenvolgens de verklaring en be lofte aflegt, bedoeld bij art. 39 der Ge meentewet. De voorzitter begroet den benoemde en hoopt, dat dhr. Hage, die vroeger ook al eens zitting had als lid van den raad, zijn beste krachten zal mogen geven in het belang der gemeente. De toegelaténe dankt voor de gesproken woorden en zegt weder gaarne in de beste harmonie te willen samenwerken met de overige heexen. De pensioens grondslag van den gemeente-geneesheer wordt naar de gewijzigde pensioenwet op f 615'— bevestigd. Verder blijkt uit een ingekomen schrijven van den Com missaris der Koningin, dat dhr. Anth. Stoutjesdijk, ter voorziening in de va cature Gaakeer, is benoemd tot zetter FEUILLETON. door J. ML 33 Toen hij klaar was, kroop hij in zijn stoel bi; 't vuur en verzonk in sombere gepeinzen, terwijl de leege eenzaamheid van zijn vrijgezellenhuis hem aangrijnsde uit alle hoeken en hem tegenklonk uit 't zeurig tikken ven de klok en juf frouw Leentje's snuffende ademhaling. j De drukke werkzame man, die leefde voor en in zijn werk, voelde zich krach teloos en gedrukt, in die gedwongen werkloosheid. Met de avondpost kwam er een dikke brief van Otto en Ernst. De dichtbeschre ven blaadjes waren een weldaad voor den dokter, ze berichtten hem de blijde mare van Emst's terugkeer, en de vlotte, 1 boeiende schrijftrant, maakte dat hij de broeders neven zich meende te zien, hun stemmen hoorend. Die brief gaf hem wat van zijn gewone veerkracht terug, en verminderde zijn bij 's Rijks belastingen. Een verzoek' van den heer H. J. Dorst c.s. ter verkrijging van een betere en goedkoopere gele genheid tot opslag van bieten Wordt ge- renvoyeerd naar B. en W., terwijl het met de bijbehoorende stukken vóór de behandeling bij de leden zal worden rondgezonden. Voorts worden achtereen volgens benoemd tot wethouder: dhr. L. C. Potappel met 5 stemmen (1 stem op dhr. J. Hage Jz. en 1 blanco); tot ambte naar van den burgerlijken stand: dhr. L. C. Potappel met 5 stemmen (2 stem men blanco); nevens den benoemde was voor Ambtenaar bij den Burgerlijken Stand als no. 2 aanbevolen dhr. P. van Iwaarden. Tot fid der oommissie tot we ring v,an schoolverzuim, dhr. A. G. Van IJsseldijk met 4 stemmen (2 stemmen op dhr. Stoutjesdijk en 1 blanco) en tot lid dier commissie van toezicht op het LJO. dhr. M. P. Tazelaar met 4 stemmen (de heeren Stoutjesdijk, Hage en van IJsseldijk verkregen elk 1 stem.) De benoemden nemen hunne benoe mingen aan en worden door den voor zitter gelukgewenscht. Speciaal deed hij een beroep op de medewerking van den nieuw benoemden wethouder, van wijen hij1 weet, dat deze zich als zijn voorgan ger zal benaarstigen in het helpen bevor deren van datgene, wat het belang der gemeente kan dienen. De heer Potappel dankt voor de medewerking en het tot hem gesproken woord. Het zal hem een genoegen zijn de gemeentebelangen te mogen en kunnen behartigen en hoopt 't in hem gestelde vertrouwen niet te zul len beschamen. Verder wordt z.h.s. be sloten tot de jiernieuwde heffing van kade- en havengelden. In een afzonder lijke bijeenkomst was de betrekkelijke verordening breedvoerig besproken. Dhr. van IJsseldijk zèi met genoegen aan de vaststelling mede te willen werken. Wat het havengeld betreft, had hij wel gaarne gezien, dat de tarieven wat naar beneden hadden gekund, doch deze blijven in vergelijking met wat elders wel gevon den wordt toch nog billijk. Voor de eigen schippers ziet hij er een voordeel in, dat zij die zich niet abonneerden toch van verdere betaling worden vrijgesteld, 200- dra zij achtmaal hun verschuldigde voor één reis hebben betaald. Verder vindt hij het prettig dat het z.L ongezonde stel sel van dubbele heffing van kadegeld on der zekere omstandigheden is prijs ge geven. De verordening is z.i. beslist ver beterd, waar tal van artikelen, welke toch niets binnenbrachtejn, zijn geschrapt. Moest er eenerzijds eert verhooging plaats hebben, anderzijds werd ook verlaagd. De voorzitter verklaarde in verband met dit gesprokene, dat B. en W. gaarne zoo veel mogelijk met milde voorstellen kwa men. Hij waarschuwde echter geen te groote illusies te maken omtrent de af schaffing van diie z.g. dubbele heffing. Het geldt hier slechts een vormkwestie. De dubbele heffing werd teruggenomen, maar daartegenover staat, dat de betrek kelijke tarieven moesten verhoogd wor den. Tenslotte komt nog tot stand eein wijziging van de instructie voor het on derwijzend personeel, zulks in verband met de wet van 28 Mei 1925, St.bl.. no. 207, tot wijziging der L.OZ-wet 1920. B. en W. stelden voor opneming van de be paling-ontslag van de onderwijzeres die vóór het bereiken van den 45-jarigen leeftijd 'in" het huwelijk treedt en ontslag van de(n) onderwijzer of. onderwijzeres, die den leeftijd van 65 jaren bereikt heeft behoudens opschorting voor wat betreft het bereiken van den aangegeven leef tijd op voordracht van B. en W. telkens voor één jaar vast te stellen bij raads besluit. Dhr. van IJsseldijk, gesteund door dhr. Hage, stelde voor de uitzondering voor de 65-jarigen te doen vervallen. Zi. is het dan tijd voor de jongeren plaats te maken. Wat vooral tegenwoordig met dgn grooten overvloed van onderwijs krachten billijk geacht moet worden. De betrokkenen kunnen een behoorlijk pen sioen krijgen en behoeven z.i. niet aan te blijven. Dit amendement werd aangeno men met 4 tegen 3 stemmen. Tegen de heeren van der Slikke, Tazelaar en van Iwaarden, die zich voor het voorstel van B. en W. verklaarden, omdat dit meer aan de wet aansluit en voor de toekomst een mogelijkheid openhoudt, zooals de voorzitter naar voren bracht. Het overig gedeelte van het voorstel van B. en W< werd z.h.s. vastgesteld- Daarna sluiting* THOLEN. Naaf wij uit goede bron ver knorrigheid, tot gerief van juffrouw 1 Leentje. „Waar ga je heen Mies?" ,,'n Paar boodschappen doen, en even naar Swiers misschien". „Wat ga je vaak naar Swiers tegen woordig, vroeger kwam je er bijna nooit!" ,,Nou ja, 't kan verkeeren!" Miesje wikkelde zich met veel zorg in heur bont, en trok haar krullen wat ver der onder 't hoedje uit. Ze had een kleur, en haar zwarte oogen glansden nog meer dan gewoonlijk. Moeder Marga nam haar scherp waar. „Denk er om Mies, niet te iaat weer thuis!" ,,'k Ben toch altijd vroeg genoeg, mom pelde ze, nu, adieu moeder, tot straks". Toen ze den winkel doorging, oogde Henk haar bewonderend na, 't was toch 'n knap ding, vond hij, jammer dat ze zoo,, zoo scherp altijd was, maar, toch nog heilig bij Bets vergeleken. Miesje stopte vlug door de glibberige straten. Er hing een zwjare mist, doch 't was niet koud, zwoel donker en gedrukt was 't buiten Zooals ze gezegd had, ging ze eenige nemen, heeft zich een comité gevormd, teneinde onzen burgemeester en echt- ganoote, bij hun thuiskomst van hun hu welijksreis een feestelijke ontvangst te bereiden. Naar we vernemen, bestaat het voornemen hen te Bergen-op-Zoom af te halen, terwijl aan het veer al de Thool- sche vereenigingen hen dan zullen op- 1 wachten; daarna gaat het in optocht naar 't stadhuis, waar zij door den wd. butrge- j meester, dhr. Goossen en weth. dhr. J. Wagemaker, zullen worden verwelkomd en met een toespraak, het door de bur gerij geschonken huweljjks-eadeau zal worden overhandigd. De burgerij toone het dan op 23 dezer, dat zij haar burge meester weet te waardeeren, door het uitsteken van onze Nationale driekleur. De pas geopende Chr. school der St. Geref. neemt zoo sterk in leerlingentai toe, dat door het bestuur bereids weer nieuwe lokalen bij het gemeentebestuur, zijn aangevraagd; het aantal leerlingen moet reeds gestegen zijn tot 100. Zeeuwsohe Kamer van Koophandel. In de heden fVrijdag) te houden ver gadering van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor de Zeeuwsche eilan den te Middelburg, zullen de volgende voorstellen worden behandeld: Door de Nederlandsche Kamer v. Koop handel te Londen werd het verzoek ge daan, om als lid dier kamer toe te tre den. Met het oog op de belangen die de handel in het district der Kamer in Engeland heeft, acht het bureau alles zins termen aanwezig, de relaties met de kamer te Londen te versterken en als lid dier kamer toe te treden. Het bureau stelt voor aan den Minis ter van Buitenlandsche zaken een schrij ven' te richten ter ondersteuning van adressen van de Kamers te Hengelo en te Heerlen, waarin wordt aangedrongen op afschaffing van de pasvisa voor Duiitschland. Ter vaststelling wordt aan geboden het ontwerp-begrooting 1926. aanwijzend in ontv. en uitg. f 13600 met een vermoedelijk batig saldo van f 2000. Hierbij wordt ö.a. medegedeeld, dat het stamkapitaal der Kamer f 44,500 bedraagt en als volgt is verdeeld): f 27000 Nederland 1919 5 o/0;; f 13,500 Nederland 1918 5 0/0 en f 1000 Nederland 1917 4i/2 0/0. Naar aanleiding van eene circulaire van het Comité van Actie ter propageering van een snelle verbetering van het we gennet, met verzoek financieelen steun aan djt comité te verleenen, zegt het bureau dat het doel van de actie zeer sympathiek is en het geen nader be toog behoeft, dat een goed en aan de eischen van het verkeer beantwoordend wegennet, ook in het belang van handel en nijverheid, zeer wenschelijk is. Het bureau acht daarom alleszins termen aan wezig, dat de Kamer dgze actie steunt en stelt dan ook voor aan genoemd Co mité voor 4 jaar jaarlijks een bedrag van f 25 beschikbaar te stellen. Op verzóek van den voorzitter van de Kamer te Terneuzen werd op 20 Augus tus een conferentie gehouden ter bespre king van de wenschelijkheid, om er bij de regeering op aan te dringen, het in richten van de aanlegplaatsen voor de ferryboot te Breskens en te Vlissingen te bespoedigen. Uit de bespreking bleek, dat de vorige minister van Waterstaat had toegezegd de kosten dier verbetering voor rekening van het Rijk te nemen. De uitvoering van die werken zal echter veel tijd kosten. Zooals hel zich thans laat aanzien, zal de toestand in Bres kens eerst op het einde van 1927 iin over eenstemming zijn gebracht met de eischen van het verkeer, terwijl er nog geen idéé van is, op welk tijdstip ook in Vlis singen de werkzaamheden tot een goed einde zullen zijn gebracht. De door de Provincie bestelde ferryboot zal echter reeds over ongeveer een jaar in de vaart kunnen worden gebracht. Al wordt er nu op gerekend, dat de ferryboot ook bij, ge tegenwoordige inrichting, der aan legplaatsen zal kunnen worden gebruikt, het zal dan echter toch behelpen blijven, te meer waar de tegenwoordige pontons en bruggen allerminst geschikt zijn voor zwaar beladen vrachtauto's. Het wordt derhalve wenschelijk geacht bij de re geering mei kracht aan te dringen om de werkzaamheden tot verbetering van de aanlegplaatsen te Breskens en te Vlis singen zooveel mogelijk te bespoedigen. Het bureau stelt daarom voor, geza menlijk met de Kamer te Terneuzen, terzake een verzoek tot den minister van Waterstaat te richten. De commissie voor hef verkeerswezen, kan zich geheel 'en al met het voorstel vereenigen, net gaat geheel in de lijn die reeds jarenlang is uitgestippeld. RECHTZAKEN Een dronken automobllht. Voor de Arnhemsche rechtbank heeft terechtgestaan een koopman in mode- artikelen uirt Zwolle, die in den nacht van 1 31 Maart pp 1 April de veiligheid van het verkeer in gevaar bracht door met zijn auto zigzagsgewijze te rijden. Een agent van politie sprong op de treeplank van de auto teneinde beklaagde tot stop- pen te noodzaken. De agent had zich aan 1 het portier vastgeklemd, doch beklaagde maakte zijn hand los, gaf plotseling vol gas, Waardoor de agent van de auto werd geslingerd. Hij was door zijn ver- wpndingen drie weken buiten dienst. Bekl. werd door den kantonrechter te Arnhem tot drie weken hechtenisstraf veroordeeld. Hij bekende hef feit en gaf toe dat hij dronken was. De subst.-pfficier van justitie achtte het I vonnis van den kantonrechter juist ge- wezen en requireerde bevestiging daar- 1 van. Bekl. heeft op schromelijke wijze gereden en behoort tot de personen, die het automobilisme in discrediet brengen. LANDBOUW EN VEETEELT. Medegedeeld wordt, dat in de omge ving van Brouwershaven het blauwmaan- zaad regelmatig weg viel. Een zwakke plaats tusschen lucht en grond achtte men de oorzaak. De Rijkslandbouwconsu- lent onderzoekt een en ander en ontvangt graag opgave of elders het zelfde is waargenomen. De Tlasoultuur. Enkele zinsneden in de dezer dagen verschenen Mediedeelinig No. 59 van het bestuur der Nederlandsche Maatschappij ter bevordering van vlasindustrie geven den consulent voor de plantenveredeling der Friesche Maatschappij van Land bouw, dr. J. C. Dorst, in het Friesche Landbouwblad aanleiding tot de opmer king, d)at de oude strijd tusschen wit bloei en bflauwbloei opk blijkens deze Mededeeling nog steeds niet is beslist. Zoo als aan de ingewijden bekend is, heeft hef witbloei de laatste jaren een groote verbreiding gevonden. Voor den oorlog werd in Nederland met uitzondering van Friesland), algemeen blauwb'.oei verbouwd, terwijl thans pl.m. 75 pCt. van het vlas- land in beslag wprdt genomen dopr wit bloei. Van de zijde dier vlasindustrie hoort men menigmaal stemmen ten gunste van het blauwblpei en ook in bovengenoem de Mededeeling wordt voor deze sport een lans gebroken. Dr. Dorst oefent nu op enkele in de Mededeeling gedane beweringen oritiek uit. Dat witbloei altijd een brozer vezel oplevert dan blauwbitoed, ontkent hij. En naar aanleiding van een in1 de Mededee ling dpor de lijnzaadcommissie uitge- bracht verslag .aangaande droogontsmet- ting wan zaailijnzaad, waarbij een proef j werd genomen met 1 partij blauwbloei I |en 2 partijen witbloei en die tot uitslag i had, dat bij het blauwbloei van de ont- smetting geen resultaat werd gezien, ter- i wijl bij het witbloei in beide .gevallen een groot verschil optrad ten gunste van de- ontsmetting merkt dr. Dorst op, dat men op het gebied van proef nemingen wel een leek moet zijn, om uit drie proeven een dergelijk verregaan de conclusie te durven trekken. Tenslotte maakt dr. Dorst nog enkele opmerkingen van meer algemeenen aard,. De vlascultuur en de vlashandel zifn in' Nederland van groote beteekeniis. Het is dus van algemeen belang, dat, al naar de streek, de juiste soort of soorten worden verbouwd. Goed opgezette proeven, loo- pende over meerdere jaren, zijn zeer gewenscht. Vooral nu den laatsten tijd door verschillende kweekers nieuwe vlas- soorten in den handel worden gebracht, is een nauwkeurig .onderzoek urgent ge worden. Het vraagstuk heeft een land'- bouwkundige en een industrieele zijde; Wanneer men kon geraken tot 'n nauwe samenwerking van 't Instituut voor Plan tenveredeling te Wageningen, den Rijks voorlichtingsdienst ten behoeve van den vezelhandel en de vezelnijverheid te Delft en de Nederlandsche Maatschappij ter be vordering van vlasindustrie, zou ongetwij feld nuttig werk kunnen worden verricht Wordt de oplossing van het vraagstuk overgelaten aan de praetijk, dan loopt fnen gevaar dat vooroordeelen en toeval ligheden den uitslag in sterke mate be ïnvloeden, ZEEUWSCHE KALENDER. Herinneringen der week. 20 September.. 1668. De Suzanna-polder bij St.-Annaland ter bedijking uitgegeven. 21 September. 1566. De eerste Mennonietische prediking gedaan op de Zelke bij Zierikzee. 22 September. 1466., De schutters van den kruis- of voetboog, of van Sint-Joris, te Mid delburg, bekomen een privilege van Philips den Goede. 23 September. 1170. Zware storm en watervloed in Zee land. 24 September. 1787. Oproer en plundering te Zierikzee. 25 September. 1924. De kerk te Burgh, alom bekend door haar fraai interieur, met den toren geheel uitgebrand. 26 September. Prins Willem III plechtig te Veere ingehuldigd als markgraaf dier stad. boodschappen doen, waarmee ze echter al heel gauw klaar was. Toen naar 't kleine poppige Swiers- huisje. „Moeke" Swiers ontving haar mei open armen, in letterlijken en figuurlij ken zin, en Mies moest zich bukken om 'n hartelijke welkomstzoen te ontvangen. „Lief van je, dat je gekomen bent. Hij is in 't voorkamertje, fluisterde het dikke vrouwtje. O, Miesje, wat heb je een indruk op dien armen jongen ge maakt. Hij heeft z'n hart eens bij me Uitgestort. Ik wist niet lieve kind, dat hij je al zoo dikwijls op straat had ge- zien en geprobeerd om kennis met je te maken. Wat toevallig dat je hem hier nou toch ontmoeten moest, verleden week en hoe dénk jij over hem?" De oogjes warén feller en erger scheel dan ooit, toen ze uit 't ronde glimgezicht Miesje tegengretigden. „Och, dat weet ik nog niet, quasie onverschillig kwam 't er uit, maar 'k wil gaarne wél eens nader kennis met hem maken". 1 „Natuurlijk, gaf moeke Swiers gelijk, 5 je bent een verstandige meid". Maar toen Mies,e in 't voorkamertje was gegaan, grinnikte „moeke": wijs neus, met je grootsigheid, nader kennis maken hè, en je paal 'm een pnderhoud onder vier pogen toe, haha, je hebt 't npg veel dikker te pakken als hij". Intusschen stond Mies tegenover den mjooienj knappen August Ridel. Hij was met twee grpote stappen bij haar, en eer ze 't verhinderen kon, greep hij haar beide handen. Juffrouw VeTkorveren, Mies, duizend maal dank, dat je gekomen bent. Miesje had thuis zooveel mooie, ver standige zinnetjes bedacht, maar, nu ze haar handen zpo stijf voelde drukken, nu zijn vurig schitterende oogen zoo dicht bij de hare kwamen, en ze 't voor name, bedwelmende luchtje weer rook, waarmee zijn fijne kleeren doortrokken waren, nu wist ze er niet een meer van. „Dus je hebt mijn brief ontvangen, lieffete?" „Ja, stamelde ze, meneer Swiers was gisteren bij ons, en, heeft 'm stiekum in m'n zak gestopt''. Hij kon nauwelijks een lach weerhou den, pm de verlegenheid in haar toon, ze was nog naïver dan hij gediacht had. „En? En Mies, zou je wat van me kunnen gaan houden?" Mies deed een poging om nu flink te zijn, een beetje terughoudend, en toch een beetje kpket, liefjes. Ze sipeg haar zwaTte ooigen naar hem PREDIKBEURTEN. Zondag 20 September. Ktrkwarva. 10.30 ure, ds. Mortier. Sarooaicerk*. 3 ure, ds. Mortier. Burgh. 9.30 ure, Gemeenschappelijke dienst, ds. Boogaard in do consistorie. Ren esse. 3 ure, ds. Neeleman. Noordwelle. Geen dienst. Haamstede. 3 ure, ds. Boogaard. Geref. Kerk. 10.30 en 3 ure, ds. Kasper van Heem stede. Oud-Geref. Kerk. 10.30 en 3 ure, Leeskerk. Blkerzee. 10.30, ds. Neeleman (Coll. voor consistorie) en 7 ure, oud-zendeling M. Tuiten. Geref. Kerk. 10.30 en 3 ure, ds. v. Tol. Brouwershaven. 3 ure. ds. de Leur van Zonnemaire. Geref. Kerk. 10.30, ds. Wielenga van Zierikzee en 2 nre, Leeskerk. Zonnemaire. 10.30 ure. ds. de Lsur (Oogst- preek en Extra-collecte Hongaarsck comité), tferef. Kerk. 10.30, ds. Hoek (Oogstpreek) en 3 ure, idsm Noordgouwe, 10-30 ure, ds. v. Griethujjsen. Drolecher» 3 ure, ds. v. Griethujjsen. Ouwerkerk. 10.30 ure, dr. Helder. Nleuwerkerk. 10.30. geen dienst en 3 ure, ds. Waardenburg van Zierikzee. Geref. Kerk. 10.30, ds. Van Tol, 3 idem (Oogstpreek) en 6 30 ure. idem. Geref. Gem. 10, 3 en 6 ure, Leeskerk. Oosterfand. 1030, dr. Weeda en 3 ure, geen dienst. Geref. Kerk. 10.30. 3 en 6.30 ore, Leesdienst Geref. Gem. 10.30, 3 en 6.30 ure, de heer Romijn. Sirjaasland. 3 ure, dr. Weeda. Brulnlsse. 9.30 en 2 ure, ds. Waarden- burg. Geref. Kerk. 10 en 5 ure, Leeskerk. Geref. Gem. 9.30, 2 en 6 ure, ds. Vreagenhil. Oud-Geref. Kerk. 10, 3 en 6 are, Leeskerk. A.-J.-Poïder. Geref. Kerk. Geen opgaaf ontvangen. St.-Fllfpsland. Onbekend Oud-Geref. Kerk. 9, 2 en 5.30 ure, ds. Boone (oude tjjd). T holen. 10 en 2.30 ure, ds. Datema. Geref. Kerk. 10 en 6 nre, Leeskerk. Geref. Gem. 10, 2.30 en 6.30 ure, Leeskerk. St.-Maorteasdtjk. 10.30, 3 en 7 ure, ds, P. Zandt uit Delft. Oud-Geref. Gem. 10.30. 3 en 7 ure, ds. v. d. Garde van Opheusden. Ond-Vossemear. 10.30, Leesdienst en 3 ure, ds. Moerman (Doopsbed.) Geref. Kerk. 10.30, 8 en 6.30 ure, Leesdienst. Oud-Geref. Gem. 10.30, 3 en 7 ure, Leesdienst. Poortvliet. 10.30 en 3 ure, ds. de Gids te Goeree. Geref. Kerk. 10.30 en S, ds. Bouma; 7 ure, Leeskerk. hcharpQQiasa. 10.30, ds. Verschoor en 3 ure, Leeskerk. Oud-Geref. Kerk. 10.30, 3 en 6.30 ure, Leeskerk. Stevoalese. 10.30 ure, ds. Moerman. Oud» Goref. Kerk. 10.30, 8 en 6.S0 ure, Leeskerk. St.-Annaland. 10.30, ds. Oskam (Doopsbed.) en 6 ure, ideui. Geref. Kerk. 10.30, 3 en 6 ure, Leeskerk. KIJVERHEID EN TECHNIEK. De nationale omroep. Volgens de „Tel"' mag aangenomen worden, de.t vóór medio 1926 geen be- Op, maar, daar Miesje wel veel aanleg had vpor, doch 'in beginnelinge was in de edele kunst van kioketteeren, was ze £>ij lange na niet opgewassen tegen iemamd als Ridel, die de avpmd vain tevoren nog allergezelligste ©ogenblikken had door gebracht met een snoezig vlindertje, een beschermelinge, van madame Crex. Tpen haar zwarte kijkers dus zijn blau we ontmoetten, werd ze weer zóó ver ward, verlegen en beschaamd', dat ze niets anders kon dan vreeselijk blpzen, en de pogen neerslaan. August wist toen zeer goed wat hem verder te dpen stond. Hij zag nu wel „wat voor vleesch hij in de kuip had". Bn, haar donker kopje met beide han den (omhoogtillend, overstelpte hij haar met hartstochtelijke liefkozingen, die al wat -er aan zinnelijkheid was in haar, wakker riepen. Eh, tpen de journalist Miesje een half uur later meetroonde naar hunne „we- derzijdsche vrienden", was hij overtuigd dat ze zpo vast in 't net zat als hij maar verlangen kpn. (Wordt éemilQd).

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1925 | | pagina 5