Zierikzeesche Nieuwsbode BRUINE SUIKER (ITER SCHOT JE HOFGUNST. abonnementi Woensdag 16 Sept. 1925. zierikzeesche courant. ADVERTENTIÊN N.V. DE CONCERTZAAL lijst van benoambaren bij den dienst dn Brandweer. DE TROONREDE. BUITENLAND a I N~N E N L A N p7~~ Uit Stad en Provinoïa Prtys par 8 maandon f 1,50, franco por post 1,80. Voor hot buitenland por Jaar f 10,—. Afzonderlijke uum.%orc 5 oont. Verschijnt Maandag, Woensdag •t Vrijdag. 82ste J.4ABGAS6. - No. 11287. II'. i. D£ LOME Jr. Ultt.-Wiit V J. IBS1U van 1t regelz SO ots. van 4 regels on daarboven 20 cti. per regel. Reclames 60 ots. p. regel. By oontraot belangrijke korting» Inzending op don dag van alt gave voor If nro. ZJJ, die zich van af heden op ons blad abonneeren, ont vangen de tot 1 Oct. a.g. ver- schijnende nummers GRATIS De COMMISSARIS VAN PO- LITIE geeft den bestuurders van auto's en andere voertuigen, komende uit Duiveland, in overweging op Donder dag de route langs het Sas te nemen, om reden de Oude Haven Z.z. bij den hoek van de Nieuwe Haven wordt afgesloten. De autobussen en vrachtwagens moeten zich, in plaats van op1 het Havenplein e® Kraa-npleim, op dè Oude Haven N.z. van af de Noord-Havenpoort tot de Paarden straat tusschen de bloomen opstellen. Herhaaldelijk worden w\j lastig ge vallen met het verzoek om inlichtingen aangaande advertentlën, die onder een nummer of motto in ons blad zijn geplaatst. Wij berichten door deze, dat AAN NIEMAND inlichtingen op deze advertentlën wbrden verstrekt. Belang hebbenden bahooren daarop een brief aan ons Bureau te bezorgen, die door ons dadelijk aan den inzender der advertentie wordt ter hand geBteld. DB DIRECTEUR. Di>nderdtgmlddag: Donderdagavond Vr(Jdag: BESPKKKKT UWE PLAATSEN. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van Zierikzee; Gelet op artikel 38 tier Verordening tot voorkoming en blussahing van brand in deze Gemeente MAKEN BEKEND: dat door hen voorloopig is opgemaakt de lijst van de bij de Brandweer benoembare ingezetenen, welke lyst van den 16 Sep tember a.s. af, gedurende veertien dagen ter Secretarie der Gemeente voor een ieder ter inzage is ned|rgelegd. Zij, die rneeneh niet benoembaar te zyn, op grond van de bepalingen, voorkomende in aitikel 36 der voornoemde verordening, kunnen hunne bezwaren binnen een-en- twintig dagen na den 16 September e.k., schriftelijk indienen bij Burgemeester en Wethouders, en binnen drie dagen na de dagteekening eener afwyzende beschikking daarvan in beroep komen bij den Raad, die de eindbeslissing geeft. Artiiel 36 luidt als volgt: Benoembaar zyn alle mannelijke ingezete nen, die op den eersten September hun vijf-en-twintigste jaar hebben volbracht en hun vijf-en-vijftigste nog niet hebben be reikt, met uitzondering van: 1°. de door het openbaar gezag aangestelde ambtenaren en beambten, die ingevolge hun Instructie bij brand zich op eeDe be paalde plaats bevinden moeten of in de waarneming hunner betrekking ter plaatse van den brand ambtsplichten te vervullen hebben; 2®. de schippers en varensgezellen die door hun beroep het grootste gedeelte van het jaar buiten de Gemeente verblijf houden of hen die wonen op een afstand van meer dan duizend meter liemelbreedte buiten de be bouwde kom der gemeente; 3°. de militairen in werkelyken dienst, en 4°. hen, die volgens eene schriftelijke ver klaring van een der plaatselyke geneesheeren op grond van lichaams- of zielsgebreken on geschikt zijn voor den dienst by de Brand weer. Zierikzee, 15 September 1925. Burgemeester en Wethouders voornoemd, A. J. F. FOKKER VAN CRAYESTETN VAN RENGERSKERKE, Burgemeester. P. F. WITTERMANS, Secretaris. HjM. de Koningin heeft Dinsdagmiddag de zittingen van de beide Kamers der Staten-Generaal geopend met de volgen de rede: In Uw midden, Leden der Staten-Ge- neraal, herdenk Ik met voldoening, dat er voor ons Volk in zoo menig opzicht re den tot dankbaarheid bestaat Innige deelneming vervult Mij met de slachtoffers van de ramp, die Ln de afge- loopen maand verschillende deelen van 't land teisterde Het gevoel van saamhoo- righeid, dat zich, waar het geldt geleden yerlies te Jenigen, weder zoo krachtig openbaarde, stemt echter tot erkentelijk heid. De toestand van land- en tuinbouw geeft in menig opzicht reden tot voldoe ning, al 'zl ijn de vooruitzichten voor de naaste toekomst niet geheel zonder scha duwen Handel en Nijverheid verkeeren nog in moeilijken toestand; in niet geringe mate is daarop yan invloed de economische gesteldheid buiten onze grenspalen Al blijven zorgen drukken, zoo kan niettemin van eenige verbetering in den algemeenen toestand des Lands worden gewaagd. Het gevaar voor de ontwrichting van den toestand van 's Lands geldmiddelen kan als afgewend worden beschouwd In grijpende maatregelen zijn daarvoor noo- dig .geweest. Blijft de financieele toe stand zich gunstig ontwikkelen, dan zal, naast verlichting der aan de burgerij op gelegde lasten, ook verzachting van en kele der in de laatste jaren genomen maatregelen in overweging kunnen wor den genomen. i Zoo voor Bestuur als-Wetgeving blijft handhaving van de Christelijke grondsla gen van ons volksleven richtsnoer Vereenvoudiging van den Staatsdienst waar mogelijk inkrimping van Staatsbe moeiing en betrachting van de uiterste soberheid 'in het beheer der publieke mid delen blijven dringend geboden. Voorzie ningen, die omvangrijke geldelijke offers van de schatkist vorderen, dienen dan ook vermeden, te worden Onze betrekkingen met de andere Mo gendheden zijn van den meest vriend schappen jken aard. Dé geldelijke verhouding tusschen Rijk en gemeenten zal worden herzien Met volstrekte handhaving van de grondwettelijke financieele gelijkstelling op het gebied van het lager onderwijs, blijft het oog gericht, zoowel op het houden van de kosten van het onderwijs binnen redelijke grenzen, als op het weg nemen van onnoodige beperkingen van de vrijheid van.' het onderwijs Een voorstel zal worden gedaan tot wijziging van de regeling van de school- geldheffing. In afwachting dat-de ontwikkeling van den internationalen toestand de verwe zenlijking zal toelaten van de door den Volkenbond in uitzicht gestelde algemee- ne beperking van bewapening, zal reeds thans het streven er op gericht zijn om, bij behoud eener weermacht, welke met den bestaanden internationalen toe stand rekening houdt, geleidelijk te ge raken tot verlaging van de militaire uit gaven. Maatregelen zijn in overweging tot in stelling van een Departement van Lands verdediging, waaraan de belangen van Land- en Zeemacht zullen worden toe vertrouwd, voor zoover deze la.atste niet naar het Departement van Koloniën moe ten overgaan De zorg voor de groote verkeerswegen te land vordert bijzondere aandacht. Ook hieromtrent zijn voorzieningen in over weging genomen Op sociaal terrein blijft een omzichtig beleid noodzakelijk. Geleidelijk zal de in het verleden gevolgde lijn worden doorgetrokken. Naarmate de economische toestanden in ons land dit mogelijk ma ken zal de Arbeidswet 1919 verder be- hooren te worden doorgevoerd Invoering der Ziektewet, nadat deze gewijzigd is, óók in dezen zin, dat meer ruimte wordt gelaten aan hetgeen in de maatschappij is opgekomen is geboden Wettelijke regeling van het collectieve arbeidscontract zal worden bevorderd Ten aanzien van de Volkshuisvesting zal de Regeering zich als regel beperken tot de taak, zooals de Woningwet zich (die heeft gedacht Maatregelen tot uitbreiding van werk. gelegenheid zijn in overweging. Het beheer van 's Lands overzeesche gewesten zal worden voortgezet in een geest welke met onze zedelijke roeping jegens die gewesten in overeenstemming is. Ofn in de toenemende behoeften van land en volk te kunnen voorzien is ruime toevloeiing van kapitaal onmisbaar. Ge waakt zal worden dat de belangen der Inlandsche bevolking niet door overwicht van dat kapitaal worden benadeeld Moge God Zijn milden zegen aan Uw arbeid schenken! Ik verklaar de gewone zitting der Sta- ten-Generaal geopend De oatvlachte Prins. Prins Ahmed Seif-ed-Din, dé zwager van koning Foead van Egypte, die zooals men weet eind Augustus uit een zenuw'ge- sticht te Tieehurst, bij Hastings, is ont snapt en dtiien men reeds in Turkije waan de, is in Frankrijk, het laatst te Brunoy, een klein plaatsje pp 25 K.M. van Parijs, gesignaleerd, waar hij, naaT men ver moedt, nog steeds vertoeft. Vplgens de verklaringen van een van zijn twee ver zorgers, daie uit Tieehurst met Hem mede- reisden, is hij met een pleizierboot naar Boulogne gegaan, vanwaar hij den 2den September den avondsneltrein naar PaTijs nam, waar hij aan het Gare du Nord werd opgewacht door vier personen, o. w. de Italiaansche advocaat Falloni, een oude dame, naar men vermoedt, Sedf's moeder, en een Turksche. notable, Ibrahim Feri- doen pasja. Den volgenden ochtend ver trok hij, vermomd als eene vrouw en zwaar gesluierd', in gezelschap van zijn twee verzorgers en de vier anderen, naar Brunoy, bij Fontainebleau, waar hij zijn intrek nam in het Hotel de la Pyramide; dioch van te voren, op een veilig plekje in het Sennartbosch, had hij zijn vermom ming weer afgelegd en zijn gewone klee derdracht .aangenomen. De heer Bousseley, de eigenaar van het hotel, bemerkte dat de vreemde gasten groote belangstelling aan den dag legden voor de Engelsche couranten en k wam d aardoor pp de ge- dachtè, dat hij met den vermisten prins te doen had. Toen de prins aan 't diner zat, vroeg de heer Bousseley hem dan ook op dien man af: „Is u niet prins Ah med Seif-ed-Din", waarop de prins ant woordde: ,,Dat hebt u goed geraden". Lang bleef 's prinsen aanwezigheid in het hotel geen geheim. Vrijdagmorgen vervoegde zich een 'inspecteur van de Parijsche veiligheidspolitie aan 't hotel om den prins te spreken, met wien hij een langdurig onderhoud had. Den mid dag van demzelfden dag reisde de prins in dezelfde groote limousine, waarmede hij gekomen was, af. Hij is zoodoende juist door de vingers van vijf Engelsche detectives gesnapt, daar dezen precies een uur na zijn vertrek te Brunoy arri veerden. Het Turksche blad ,,Ikdam" meldt thans definitief, dat de prins van de van Triëst komende ,sRemo", een stoomschip van den LLoyd, als vrouw vermomd te Stam boel is geland. De autoriteiten verklaren dat hun niets bekend is van deze aan komst. De Tabakswet. In Den Haag is een nationale protest- vergadering gehouden, georganiseerd door den Eersten Nederl. Bond van Kleinfabri- kant-en in de sigareniindustrie, tegen het baimderoll e-systeem. Het woord werd o. a. gevoerd door den heer A. J. Craanen, bondspenningmeester, die betoogde, dat verbeteringen binnen het raam der bestaande wet steeds onvol-' doende moeten zijn, omdat de wet zelve verkeerd is. Het is juist gebleken, wat mr. v. Scbaick in de Tweede Kamer ge zegd heeft, dat de kosten der wet, door die kleinfabrikanten niet Op het publiek verhaald kunnen worden, zoodat het re sultaat der wet verarming der kleinfabri kanten is. Het groote aantal, bekeuringen Wijst erop, dat de wet niet nageleefd kan worden. In dit verband wees spr. erop, dat ook de wijze waarop de wet wordt uitgevoerd, onbegrijpelijk is, om dat voor de kleinste vergrijpen, die in onwetendheid gepleegd worden, zware straffen worden opgelegd. Zooals de uit voering geschiedt, is de wet niet na te leven. Herziening van de wet tot een wet Op de ruwe tabak is daarom dringend noodzakelijk. Geschiedt dat niet, dan moet de werkloosheid toenemen, zooals dat dok in Engeland', Duitschland en België het geval is. Na eenige discussie wérd de volgende motie aangenomen: De groote nationale protestvergadering, uitgeschreven door den Eersten Ned. Bond van Klein-fab'rik-anten i!n de Sigaren indus trie op Maandag 14 Sept., gehoord de besprekingen, komt tiot de erkenning, dat het banderolle-systeem de grootste moeilijkheden voor de onderne mers in het tabak- en sigarenbedrijf op levert; juicht het toe, dat de regeering. dit volkomen erkent, wat hieruit blijkt, d|at Z. E.-de Minister van Financiën ©en commissie heeft samengesteld om een stelsel te pntwerpen, voor een heffing op de ruwe tabakis echter van meening, dat deze commissie eenzijdig is samen gesteld en dat dit niet aan het beoogde doel bëvorderlijk zal zijn; moet het ten sterkste afkeuren, dat de commissie op 3 Fébr. 1925 is geïnstalleerd en nog niet met haar advies gereed is; en spreekt de hoop uit, dat de regeering, in het belang van de duizenden ondernemers ten spoe digste het banderolle-systeem zal doen intrekken. V«rhulztngea en belastingen. De Minister van Binnenlandsche Zaken en Landbouw heeft tot de gemeentebestu ren een aanschrijving gericht, houdende verzoek om te voldoen aan den wensch van den Minister van Financiën, dat de gemeentebesturen, dadelijk nadat een ver huizing te hunner kennis is. giekomen, daarvan mededeeling doen aan den in specteur der directe belastingen tot wiens ambtsgebied d© gemeente behoort. Hier door zal, naar de meening van laatstge noemden minister, een aanmerkelijke ver betering worden bereikt met betrekking tot een juiste aanslagregeling voor de Rijksinkomstenbelasting, de verdedigings- belasting II, de gemeentelijke inkomsten belasting en de personeele belasting, en vooral zal de tijdige invordering van die belastingen erdoor worden bevorderd. Voor het doen van de mededieelingen zuh- len kaartformulieren kunnen worden ge bezigd, die van Rijkswege worden ver strekt. ZIERIKZEE. In de schouwburgtent op de Balie speelt het Frascati-OpeTette- l Ensemble van den Frascati-Schouwburg te Amsterdam: „De Fideele Boer", een Operette in 3 bedrijven van Victor Leon Waar het reeds weer eenige jaren ge leden is, dat hier een operette werd op gevoerd, bestaat daarvoor veel belang stelling, zooals o m. Maandag bleek, toén we deze operette hoorden en zagen, want zooals bekend zang en spel wissel den elkander in dit genre af Het gegeven is niet diepzinnig. „Een eenvoudige boer ontbeert bijna, alles om zijn eenige zoon te kunnen laten studee- ren, hetgeen leidt tot vervreemding tus schen veder en kind door de verschillen de pleatsen die zij in de maatschappij zijn gaan innemen Een uitvoerige beschrijving zou niet al leen te veel ruimte vergen, maar toch ook niet kunnen weergeven de '„geheele" operette, met zang eu dans, die waard is gehoord en gezien te worden Gehoord, door de werkelijk mooie mu ziek, die in dit stuk voorkomt, en gezien, door het spel van het gezelschap. In verband met dit laatste willen we dn de eerste plaats noemen den heer Kiehl wiens spel, als de vader van Stejphan, ons het meest heeft voldaan door de sober heid, waarmede hij zijn- rol vertolkte. De heer Nabarro, die de rol van Stephan vervulde, gaf niet alleen goed spel te zien in zijn diverse creaties-student, dok- 1 ter en professor, maar bleek ook over j een goede tenorstem te beschikken, die I de schouwburgtent tot in de verste hoe- j ken vulde Dit laatste mag ook gezegd worden van Corry Pinksen, wier stem en spél de aandacht zeer in beslag namen en die in de 2e acte het allerbest was. Willy Keizer's volle bariton mocht gehoord worden; zijn vertolking van Vincenz was goed. 'Waar het niet wel mogëiijk is hier met volle bezetting te komen, moest men zich t.a.v. de ensceneering beperken. De heer Moritz en mevrouw Samithini willen we niet vergeten wanneer artis- ten genoemd worden, die uitstekend spél gaven. Het geheel viel bij het overgroote deel der Schouwburgbezoekers zeer in den smaak Morgen (Donder dag Ja vond en Vrijdag avond „De Mascotta", opera-comique van Duru en Chivot. Donderdagmiddag -met de ma-tiné nog maals, „De Fideele Boer". Hel Hotel ,,Du Commerce", waar de flinke en fraai geschilderde restauratie- zaal, met bloemen is versierd, biedt een uitstekende gelegenheid voor verfris- sching der schouwburgbezoekers tijdens de pauzes. Over het tooneelspel van Henri Bo- rel JVlindertjedat Annie van Ees Dins dagavond in de Concertzaal over het voetlicht bracht, is maar één roep: 't Was schitterend! Met deze korte ontboezeming zouden we kunnen volstaan, doch dat zou on billijk zijn tegenover de andere artisten. die evenzeer hun krachten gaven om het geheel te doen slagen Uitstekend was hun spel! Annie van Ees als Vlindertje" is een pracht-creatie, die iedere Coneert- zaal'bezoeker getroffen moet hebben. Honderden hebben dan ook Dinsdag avond van 'haar uitnemend 9pel genoten. To-t in de verste hoeken was de zaal gevuld, zelfs de kuil de plaats van 't archest vlak tegen het tooneel was ingenomen Heden Woensdagavond geeft het Hofstadtooneel „De dame met de reden tot Echtscheidingeen blijspel uit het Hongaarsch Een gedeelte moge hier volgen„Mrj j Max Barren is specialiteit in echtschei dingen. Hij wint het proces voor alle 1 vrouwen die zijn cliënten zijn. Tot zijn vrouw en zijn vriend zegt hij, mèt'geest drift, dat elke vrouw die door haar man veronachtzaamd wordt, het recht, neen den plicht heeft, zich van hem te doen scheiden Groot succes al dadelijk: wij zien hem zelf bezig zijn eigen vrouw schromelijk te verwaadoozen: hij laat haar eindeloos wachten, sluit zich op met zijn cliënten, vergeet den uitgang naar de comedie, die afgesproken was, ver geet zijn eersten trouwdag! En is het niet dadelijk een onfeilbaar slagende grap op het tooneel, als wij iemands woorden in volmaakte tegenstelling weten met zijn daden?" Van zulke onfeilbare komische vondsten is dit stuk vol". Van de komende stukken ontvingen wij nog de volgende recensies: Bruine Suiker Nieuwe Courant). „Het publiek juichte en- applaudiseerde geestdriftig. Zelden heb: ik het zich zóó echt zien vermaken. De rol schijnt voor Annie van Ees geschreven te zijn. Zij speelt haar absoluut volmaakt. En het bijzondere van haar spel, is dat wij, die toch haar betooverende uitbeeldings- middelen zoo goed kennen nog verrast werden door iets nieuws, iets pittigs, zoowel in haar spel als in haar uiterlijk Mevrouw Annie van der Lugt M-auserT— van Ees heeft in deze rol ook nog deze zeer groote verdienste, dat zij zéér be schaafd blijft en toont door haar fijnen smaak gewaarschuwd te worden telkens wanneer de tekst haar tot iets grover spel zou kunnen verleiden. Hef publiek bracht haar, staande, een ware ovatie toen zij na het derde bedrijf herhaalde!ijk terug komen moest. Niet alleen Annie van Ees was voortreffelijk! Dit waren ook de heer en mevrouw SchwabWeiman, die zoo heel voornaam het paar schoonouders voorstelden, hij een ietsje „ouwe snobper" (naar Stella zegt). Zij n eus - in- den -wind deftig, maar volstrekt niet belachelijk. Béiden waren, het heele stuk door, Engelschen uit de groote wereld. „Hofgunst"(W. R. Ct.): Een volle zaal heeft zich Zondagavond kostelijk vermaakt met dit gemoedelijke, aardige blijspel. Nu is 't de beurt aan Annie van der Lugt Melsert—van Ees, om met een slag de harten der toeschou wers in te palmen in haar rol van het onbedorven natuurkind, dat aan het hof van een Duitsch poitentaatje verzeild ge raakt, daar den boel wat men zegt op stelten zet, stormenderhand het vertrou wen van zijn Hoogheid en der Vorstin- Moeder verovert en zelfs het levensge luk van twee vorstenkinderen bezegelt. Van „Overschotje", zal het wet niet noodig zijn nog eene recensie te geven, het is een van de successtukken van het uitgebreide repértoir van het Vereenigd Rotterdamsch Hofstad-Tooneel, een van die stukken die blijven. Het is met het tooneel ook, er is veel dat komt en gaat, maar het goede blijft. Zaterdag en Zondag vangt de Concert zaal haar blijvend bioscoopseizoen aan« Onze vroegere stadgenoot, de heer J. Adriaans e, directeur der lichtfabrieken te Harderwijk, herdacht Dinsdag 15 dezer onder zeer vele bewijzen van belangstel ling, uit verschillende deelen des lands, den dag, waarop hij vóór 25 jaar als zoo danig werd benoemd. BURGH. Maandagmiddag geraakte on der Westenschouwen de auto van dhr. v. d. Lugt Melsert in een sloot De inzit tenden kwamen met den schrik vrij. Door de welwillendheid van dhr. Capelle, die zijn auto beschikbaar stelde, konden dhr. v. -d. Lugt Melsert en zij-n echtgenoote (de bekende tooneelspeelster Mevr. Annie van Ëes) spoedig de reis naar Zierikzee aanvaarden, waar zij, naar wij hopen, bij hun pptreden geen hinder van het ongeval ondervonden hebben. rechtzaken* Voor de Arr.-rechtbank te Breda werd Maandag 14 September j.l. voor den po litierechter dezer Rechtbank o.a. de na volgende. zaak behandeld en uitgespro ken: J. K., 29 jaar, van beroep schipper, wonende te St.-Philïpsland stond terecht, dat hij >op 6 Juli 1925 onder de gemeente St.-Philipsland toen hij door den rijks veldwachter J. K. en den gemeente-veld wachter J. L. in kennelijken staat van dronkenschap op den openbaren weg al daar werd aangetroffen, zich opzettelijk tegen zijné aanhouding heeft verzet door met geweld te rukken en te trekken. De beklaagde, die verschenen was, verklaar de niets van het ten laste gelegde feit af te weten, daar hij dronken was ge weest. De officier van- justitie in deze zaak requisitoir nemende-, eischte tegen beklaagde wegens wederspannighedd eene gev.str. voor den tijd van 1 maand. De uitspraak van den politierechter luidde even-eens 1 maand gevangenisstraf. Ben moord «ns'lag op zjjn moeder. Voor de Haarl. kinderrechter stond terecht de 16-jarige jongetn, uit Amster dam, die in den nacht van 28 o-p 29 Mei j.l. een poging tot moord op zijn moeder, die te Haarlem gescheiden vain haar man leefde, pleegde. De 'moeder werd aan de kaak gewond. De zaak werd met geslo ten deuren behandeld. De jongen werd schuldig verklaard, doch zonder toepas sing van straf aan zijn vader teruggege ven, dus vrijgesproken. De moedermoord te Peperga. De adv.-generaal bij den Hoogen Raad heeft geconcludeerd tot verwerping van het cassatieberoep van J. C. te Wolvega, die -in Juni 1923 te Peperga zijn moeder had doodgeslagen en /haar daarna voor over in een put had geworpen, terwijl hij haar een bankbiljet van f 10 had -ontnomen en die door de rechtbank te Leeuwarden tot 20 jaar, doch in hooger beroep door het hof te Leeuwarden tot levenslange gevangenisstraf was veroor deeld. Uitspraak 21 dezer. ONDERWIJS. Aan de Chr school te Tiel ls tot onder- wljzor benoemd de heer G. H. Toebes, thans te Haamstede. 8T.-ANNAL4ND. Van de kweeke- lingen. die te Goes tot de vierde klasse z(jn toegelaten, is er één geplaatst op de Rijkskweekschool te Oostburg (J. Heijboer) on één op de RljkBnormaal- school te Zierikzee (J. Blootmaker) POST EN TELEGÜAPH1E. Volgens Westminster Gazette zal waar schijnlijk binnenkort een nieuwe draad- looze telegraafdienst tusschen Parijs en New-York worden geopend tegen 10 ot. per woord. Een dergelijke dienst tusschen Londen en New-York is ln overweging bij de Britsche postmeester-generaal Deze zeer goedkoope telegraafdienst wiordt mogelijk gemaakt door een uitvinding van de heeren Antoveyers van Londen met een zeer goedkoop apparaat, dat 4n 24 uren slechts 1/4 kilowatt energie verbruikt.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1925 | | pagina 1