Zierikzeesche Nieuwsbode BOEFJE". Maandag 14 Sept. 1925 zierikzeesche courant, g* fS..'IS: EERSTE BLAD. N.V. CONCERTZAAL Heden op verzoek ss Kinderen PUROL in van san ABONNEMENTI Prlfi per I maanden f 1,50, franco per post 1,80. Voor het buitenland per Jaar f 10,—. AfsonderUJke nummers 5 oent. Veriohynt Maandag, Woensdag en Vrijdag. ADVERTENTIÊN van 1t regelt 60 oti. van 4 regels en daarboven 20 oïa. per regel, üteolamefi 80 ett. p. roKel. By contract belangrijke korting. Insending op den dag van alt- gave voor 81 are. Dit nummer bestaat uit 2 bladen. ZU, die ztoh van af heden op ons blad abonneeren, ont vangen de tot 1 Oct. a.s ver schijnende nummers GRATIS Fransche publiek voor een schrijver, die het heeft weten te'veroveren. DIENSTPLICHT. Bekendmaking van uitspraken In zake vrijstelling. De BURGEMEESTER van Ziïrikzee brengt ter algemeene kennis, dat omtrent aanvragen om vrijstelling van den dienstplicht betref fende de hieronder genoemde personen de uitspraken zijn geschied, bg ieders naam vermeld. BIENEFELT, JAN JACOB, lichting 1926, broederdienstvrgstelling wegens broeder- dienst geweigerd, wegens het laten voorbij gaan van den voor het doen der aanvraag gestelden termgn, door Gedeputeerde Staten van Zeeland, 4 Sept. 1925, no. 145, 3e Afd. Tegen elke uitspraak kan binnen tien dagen na den dag dezer bekendmaking in beroep worden gekomen door: a. den ingeschrevene, wien de uitspraak geldt, of diens wettigen vertegenwoordiger b elk der overige voor deze gemeente voor dezelfde lichting ingeschreven personen of diens wettigen vertegenwoordiger. Het verzoekschrift, daartoe aan de Koningin te richten, moet met redenen zjjn omkleed en worden ingediend bg den Burgemeester, ter Secretarie dezer gemeente De Burge meester zorgt voor de doorzending van het verzoekschrift. Voor zooveel betreft uitspraken, door Ge- deputeérde Staten gedaan, kan bovendien de Commissaris der Koningin binnen den zelfden termgn bij de Koningin in beroep komen. Zierikzee, 11 September 1925. A. J. F. FOKKER VAN CRATESTEYN VAN RENGERSKERKE. B IN N EN LAND. Sluiting zitting Staten Genera al. Zaterdagmiddag heeft de minister van binnen]andsche zaken en landbouw, jhr. mr. de Geer. het afgeloopen Azittingjaai van de Staten-Generaal in naam der Koningin gesloten. Dr. A. van Gl)n. Dr. A. van Gijn, d>e te Weenen heeft vertoefd, is Vrijdagavond te 's-Graven- hage teruggekeerd. Hij zal Dinsdagoch tend door de Koningin als nieuwgekozen Kamerlid worden beëedigd, daar hij thans, fungeerende als voorzitter van de Tweede Kamer, geroepen is, tot aan de benoeming van een voorzitter van de 'Tweede Kamer voor het nieuwe zittings jaar de enkele vergaderingen der Kamer te leiden, die plaats zullen hebben op den dag zelf na de plechtige opening van het nieuwe zittingjaar der Staten- Generaal door de Koningin en enkele degen daarna. De burgemeester van Borculo Naar het „U. D." mededeelt, is de toe stand van Jhr. de Muralt, burgemeester van Borculo^ wiens opneming in de Emma- kliniek te Utrecht wij vermeldden, vpo^ BUITENLAND. Omkoopbare rechters. Omtrent het binnepkort te Char kof (Rusland) aanvangend procestegen een .groep rechterlijke ambtenaren en advo caten, beklaagd van corruptie, melden de bladen nader, dat, behalve 9 rechters en 8 advocaten, ook verschillende onder geschikte ambtenaren, klerken enz. zullen terecht staan, in het .geheei 92 personen. Bij het voorloopig onderzoek is aan het licht gekomen, op hoe buitengewoon groote schaal deze ambtenaren reeds ge- ruimen tijd geknoeid hebben. Bij som mige arrondissementsrechtbanken heeft letterlijk iedereen geknoeid: van den pre sident af tot den jongsten griffie-klerk toe. Van één rechter is gebleken, dat hij er een aantal agenten op nahield die zich met de beschuldigden van verschillende misdrijven (meestal vervolgingen wegens clandestiene jeneverstokerij, maar ook wel andere misdrijven) in verbinding stel den en dezen een matig, voorwaardelijk of wel vrijsprekend vonnis „verkochten". Verschillende andere rechters achtten het niet beneden hun waardigheid zelf met de vervolgden te onderhandelen! Van de aldus verkregen gelden gaven de heeren rechters en ambtenaren zich aan diverse buitensporigheden over. Toen de zaak ontdekt was en tot arrestaties werd over gegaan, werden drie rechters aangetrof fen bij een zwelgpartij met bekende mis dadigers. Ook eenige leden der balie wa ren daarbij tegenwoordig. Spiritistische lichtbeelden. Sir Arthur Con an Doyle, de bekende schrijver van de Sherlock Holmesverha len, is, naar men weet, een overtuigd spiritist. Op het |o,ogenblik is te Parijs een spiritistisch, congres bijeen en de Bngelsche schrijver neemt er aan deel. Dooh hij doet meer, hij tracht het spiri tisme ook ingang te laten vinden bij het publiek, dat er npg niet van overtuigd is. Tot -dat doel heeft hij Vrijdagavond iin de salla Wagram eenige lichtbeelden vain geestesfloto's vertoond en toegelicht. De toeloop van het publiek was zoo groot, dat ten slotte de deuren gesloten moesten worden. Men schat, dat er toen wel 5000 mensehen in de zaal waren. Tot de vertoonde beelden behoorde o. a. een foto van de verschijning van den geest van sir Arthur's zoon, twee jaar na diens dood, aan de zijde vain zijn vader, en een foto van een plechtigheid voor de cenotaaf op wapen stil stands dag, waarop men gematerialiseerde geesten van gesneuvelden ziieh in groepjes boven de Lomdensche menigte ziet bewegen. Sir Arthur gaf zijn toelichting in 't Engelsch, dat door een tolk werd vertaald. De ver tooning duurde slechts kort en het pu bliek bewaarde een passende stilte. Al leen aan bet einde klonken toejuichingen, die gelijk een Parijsch blad zegt uit drukking gaven van de sympathie vain het orgel, die ons vertelden hoe lang en dik het neefje uit Canada wel was, op welke muziek de aanhangers van Terpsichore hun beste beentje voorzetten. Na lang gezocht te hebben vonden wij het neefje uit Amerika in den tuin van „Concordia", waar hij zich ontpopte als „Jazzbandist". De heer de Vries heeft een flink deel van zijn tuin in een balzaal herschapen, welke met de aangebrachte versieringen en het fijne orchest, voor de jeugd een groote attractie vormt. Zondagavond, toen om prijzen werd gedansen, was het hier gezellig druk. In de groote. goed verlichte zaal van „Juliana" dansten een aantal jongelui op de tonen van een groot orchestrion. De Concertzaal was Zaterdagavond stampvol. Echte humoristen zijn er niet dik gezaaid en daardoor komt het wel licht, dat zo o velen naar de kurkdroge komieken „Wat" en zijn satelliet „Half Watt" gingen kijken om zich om de ge dragingen dezer twee zonderlingen kos telijk te vermaken. Zaterdag 12 Sept. is door de afd. Schouwen en Duiveiand een Gewestelijke schietwedstrijd gehouden, op de schiet baan aan den Westhoek. Ofschoon het weer buiig was, is de wedstrijd druk be zocht, o.m. waren op het terrein aan- j wezig Majoor Mol, Vérbandscommandant naar het ziekenhuis te Bergen-pp-Zoom is gegaan, maar naar Dr. Leman aldaar. Deze vermoedde, evenals de geneesheer alhier, dat het knoopje door den neus heen in de maag terecht was gekomen. Werkelijk bleek dit het geval te zijn. De landbouwersknecht S. v. d. V. te Anna-Jacobapolder kreeg van 'n paard eenige trappen tegen den buik. Genees kundige hulp moest worden ingeroepen. ST.-ANN AL AND. Openbare vergadering! van den gemeenteraad pp Vrijdagnamid dag. Alle leden zijn aanwezig. Voorz. de burgemeester. De agenda van deze vergadering bevatte slechts enkele pun ten. Ze was voornamelijk belegd ter ver kiezing van een onderwijzeres uit de in een der vprige nummers van dit blad vermelde voordracht. Gekozen is mej. N. A. Evertse met 4 stemmen, tegah 3 op mej. P. Snijders. Besloten wordt om adhesie te betuigen aan het adres van Zoeterwoude, tot afschaffing van den Zomertijd. Nu de bijdrage in de kosten der verpleging van krankzinnigen door de provincie verlaagd is tot f 210, zal de gemeente voortaan het 3/4 gedeelte van die kosten moeten dTagen. ONDERWIJS, of andere ontplofbare stoffen, een gat in den muur was geslagen. Ook was een begin van brand ontstaan. Toen de buren het vuur gebliischt hadden, vond de politie verschillende voorwerpen, cou ranten, enz. in petroleum gedrenkt in de vertrekken verspreid, zoodat hier ver moedelijk brandstichting in het spel is. De man ligt in het ziekenhuis, terwijl de vrouw met de kinderen zich buiten de woning bevonden, toen de buren op den knal kwamen aangeioopen. Dfe vrouw is in verzekerde bewaring genomen verdacht van brandstichting. Oplichting. Naar aanleiding van 't feit, dat onbevoegden te Rijswijk voor het Blindeninstituut te Wolfheze collecteer den, heeft de Rijswijksche politie te Delft aangehouden W. R., wonende aldaar. Overgebracht naar hét politiebureau te Rijswijk, bleek hij in het bezit te zijn yan eenige honderden inteekenbiljetten, waar op voor het Blindeninstituut voor ver schillende bedragen was ingeteekend. Als medeplichtige werd te 's-Gravenhage ge arresteerd zijn broer J. R. De politie heeft met de arrestatie van deze twee personen een goede vangst gedaan, daar op hen bovendien nog een groot aantal inteeken biljetten ten behoeve van Metropol en de Haagsche Spijskokerij werden gevon- en dhr. P. G. Laernoes secretaris der Tot de 4e klasse van de Rijkskweek- den. Het totaal van de door hen op on- uitgaande. De'ïnfectié 'waaVaan""de'"pa- Landst commissie'. De wedstrijd school te Oostborg is o.m. toegelaten I. rechtmatige wijze geïnde bedragen be- hort rrntl /rrnnrl im.Jr.no r. I..n fciemt lijdende is, blijft zich beperken tpt het aangezicht; de doktoren zijn van mee- aiiing dat de heer de Muralt pver een dag of veertien, hersteld de Emmakliniek zal kunnen verlaten. Naar men weet, wtoTdt ook mevrouw de Muralt, de echtgenpote van den bur gemeester, in. dezelfde kliniek verpleegd. Zij zal nog «enigen tijd in deze inrichting mpeten verblijven. Amsterdam 650 jaar! Heden (Maandag) zijn te Amsterdam ve]e feestelijkheden gehouden ter her denking van het 650-jarig bestaan van de hoofdstad des rijks. H.M. de Koningin gaf door haar be zoek aain verschillende bekende Amster- damsche musea e.a. blijk van medeleven in den groei van A'damsinds eeuwen. Het Damterrein, d,at jarenlang een bron van ergernis is geweest voor elk recht geaard Amsterdammer, is thains ,in een fraai plantsoen herschapen, zoodat de moeraspoel voor goed verdwenen is, wat ook de toekomst van dit terrein moge zijn. Verschillende groote gemeenten van ons land hebben op 't Prinsenhof (het stadhuis) de hoofdstad gehuldigd, terwijl Rotterdam bovendien een gedenkraam aanbood. Da stormramp. D,e tot nu toe bij het Nationaal Steun comité voor de slachtoffers van de Storm ramp ingekomen bedragen naderen de twee millioen. De volledige omvang van de schade is nog niet precies bekend, evenmin welke schade door ieder geleden is. Het zou niet «a de bedoeling liggen aan allen 100 o/o der schlade te vergoeden. Btooten, vallen en bezeeren zich herhaaldelijk. BU do zorgzame Moeder ontbreekt ia huls dan ook nimmer een doos 0-60 90 ot. Uit Stad en Provlnoie. ZIERIKZEE. De eerste kermisdag van eenige beteekenis Zaterdag zette in met heel ongunstig weer, dat tot laat in den middag aanhield, hetgeen toch niet verhinderde, dat velen een kijkje kwa men nemen op de jaarmarkt, al is de be teekenis als „markt" reeds lang verloren Het aantal koek-, maar vooral galamte- riekramen is sterk gedund, zoodat de vroeger aaneengesloten rij kramen aan de Zuidzijde van de Oude Haven groote hiaten vertoont. Straatzang en dito muziek hebben vo rige week rijkelijk onze ooren gestreeld of verscheurd, al naaT gelang de muzi kaliteit der hoorders en de genialiteit der spelers of zangers, doch het strijkje, harp en twee violen, dat zich Zaterdag deed hooren, bracht iets beters, iets fijners tot de bezoekers, die rondom dit trio ston den te luisteren naar de snarenklanken, die in een besloten ruimte nog beter tot hun recht zouden zijn gekomen. De echte ouderwetsche theaters schij nen voor velen nog voldoende aantrek kingskracht te bezitten, want groot was het getal kermisgangers, dat zich op de snerpende tonen van een hoorn naar het Japansche theater of Ezeltheater lieten lokken, voor welke tenten één of meer clowns hun grimassen maakten om het bezoek nog meer aan te moedigen. De stoomcerroussel, de sterke kermis- magneet, was iaat gearriveerd, hetgeen echter niet belette, dat 's avonds de mechaniek in orde was, zoodat deze ver zamelplaats flink bezocht was. Het uiter lijk omhulsel moet nog hl kermistenue gestoken Worden om het geheel meer luister bij te zetten. Uit de groote tent op het Kraan plein golfden de zware geluiden van een dans- had een goed verloop en was tegelijk j ■een gezellig samen zijn, dank zij de j krachtige steun van Hopman Goettsch, met zijn padvinders, die voor een keurige schiettent en catntine hadden zorg ge- j dragen. Er werd in drie af deelingen ge schoten, nj. Schouwen; Duiveiand en Zie rikzee. Na eèn kort openingswoord van den afdeelings-commandant, werd de baan geopend door dhr. J. M. Uijl, lid van de Plaatselijke Commissie Zierikzee. Na af loop van den wedstrijd sprak de com mandant de schutters toe, hen o.m. wij zende op het symbool van den Bijzon dere Vrijw. Landstorm, „Als 't moet". Het deed spreker goed dat zoovelen wa ren gekomen, gezien wanneer de man nen nu.reeds klaar staan op een verzoek om te komen op wedstrijden, deze land- stormers zeker zuilen klaar staan, „Als 't moei" Hierna volgde op verzoek van den spreker een driewerf hoera, ten eer ste voor het Vorstenhuis, ten tweede voor het Vaderland, en ten derde voor het Instituut van een Bijzonderen Vrijwilligen "Landstorm. Vervolgens reikte dhr. v. d. Broek de prijzen uit, bestaande uit me dailles en kunstvoorwerpen, hierbij de winnaars geluk wenschende met het door hen behaalde succes. De uitslag van den wedstrijd is als volgt: L. J. Dijkman, Haamstede, eerste rozen prijs, verguld zilveren medaille, J. Koopman, Nieuwer- kerk, tweede rozenprijs, zilveren medaillev D. Coumou, derde rozenprijs, bronzen me daille. Eerste prijzen: J. Lunshof, Zierik zee, 46 p.; J. _C. Kesteloo, Bruintisse, 44 p.; W. Gilijamse, Haamstede, 42 p. Twee de prijzen: W. P. L. Bakker, Zierikzee, 44 p.; H. Kik, Nieuwerkerk, 42 p.; M- J. v. d. WeTf, Haamstede, 41 p. Derde prijzen: G. J. van Riet, Zierikzee, 42 p.; H. Flikweeri, Nieuwerkerk, 41- p.; J. Overbeeke, Haamstede, 39 p. Vierde prij zen: A. LeeuWe, Zierikzee, 42 p.; J. de Reus, Nieuwerkerk, 40 p. en H. v. d. l\4ey Jz., Haamstede, 39 p. In verband met het in werkingtreden voor Nederland van de conventie tot ver eenvoudiging van de douaneformaliteiten, is door de regeering bepaald, dat in het vervolg certificaten van oorsprong en andere dergelijke documenten, alleen door de Kamers van Koophandel zullen worden afgegeven. De bij bedoelde con ventie aangesloten landen zijn thans, be halve Nederland, ook: Denemarken, Ita lië, Oostenrijk, België, Engeland, Nieuw- Zeeland, Zuid-Airika en Perzië, terwijl Duitschland op 30 October a.s. zal toe treden. Na het daverend succes van gisteren avond van „De K'Me' Broek"voor een stampvolle zaal, die uitgelaten het spel van Lilly Bpuwmeester toejuichte, gaat van avond: op verzoek weer „Boefje". Annie van Ees en Boefje! Commentaar overbodig. Morgen (Dinsdag) het wat ernstiger „Vlindertje"van Henri Bprel, waarvan we reeds eene recensie gaven. Ook in dit en in alle volgende stukken zullen wij het voorrecht hebben mevrouw van der Lugt Meisert—van Ees de hoofdrol te zien vervullen. Woensdagavond krijgen wij weer een voor hiér geheel nieuw stuk: „De Dame met de Reden trA Echtscheiding", een Hongaarsch blijspel door Ernst .Vojda. De pers schrijft hierover: Het is onge twijfeld voor den heer van der Lugl Meisert, die de regie heeft gevoerd, een moeielijke keus geweest, hij' heeft den blijspeltoon gekozen en daarmede 't stuk pp een geestelijk niveau geplaatst, waar door het een prettig onderhoudend ge noegen is geworden, hetgeen men dan als een hu'de aan het talent van den knappen regisseur van der Lugt Meisert moge opvatten. De knappe en buitenge woon verzorgde vartooming heeft dit blij spel bij het talrijk publiek tot een be slist succes gemaakt. ST.-PHILIPSLAND. Nader moet gemeld worden, dat vórige week met het ventje, dat een knoopje in den neus had, niet Ga a keer te Stavenisse. YERKOÖPINGEN, ENZ. RENESSE, 11 Sept. Ten overstaan van notaris J. C. Dalebout te Renesse werden hedeai yoor den heer D. Priemus alhier geveild: Kalfvaarzen voor f 321, f 311, 321, f 3510, f 312, f 330, f 311; vare koe voor f 113; l1/^-]"- ossen voor f 1'56, f 162 en f 142; vaarskail voojTL f 80; stier kalf voor f 46; aftands werkpaard voor f 240. KUNSTKN K.V WBTKNSCKAPPKN. Da dampkring op Mare. De Astronomische Genootschappen van de Ver. Staten en van Canada hebben eer- bij eenkomst gehouden te Northfield. On der de sprekers was dr. John van de Mount Wilson Stérrenvyacht. Deze deelde mee., dat het spectroscopisch onderzoek, aan de genoemde sterrenwacht verricht nopens den dampkring van Mars, had aangetoond, dat er in de Marsatmosfeer waterdamp en zuurstof aanwezig zijn, doch maar betrekkelijk weinig. Indiën er organisch leven op Mars bestaat, zal het een organisch leven onder geheel an dere omstandigheden wezen dan dat op aarde. KERKNIEUWS- Ned. Herv. Kerk. Beroepen: Te Steenwijk, D. M. Blank- hart te Nijver dal. Te Zevenbergen, dis. Haoselaar, te Aalsmeer. Te Ber- kenwoude, L. R. v. d. Broek, cand- te ÜJ treem. Aangenomen: Naar Reitsum c.a. (toez.), W. J. de Wilde te Koudum. Naar Hoiogeveen, J. Kat te Vlaardtogen. Bedankt: Voor Vreeswijk, J. F. Röth te Almkerk. Voor Ransdorp-'Schelling- Wonde, W. Reus te Westkapelle. Voor Amsterdam, als predikant van de Ver- eeniging voor Herv. Wijkbelangen be noorden hel IJ), J. C. Koningsberger te Blokzijl. Voor Zegveld, J. C. van Apel doorn te Voorthuizen. Voor Suawoude Tietjerk, J. E. Klomp te Uidebroek. Jmtj da B»kkftr-hwrdenking. A.s. Dinsdag zal in tientallen plaatsen in openbare vergaderingen en in gods dienstoefeningen de marteldood van den eersten N.-Nederl. priester-martelaar wor den herdacht. Voor de duizenden^ die eeti radio-toestel bezitten, zullen de toespra ken, welke in Hilversum gehouden wor den, vvördea rondgeseind. Gerei. Kerk. Beroepen: Te Woubrugge, cand. C. Stam te IJsseïstein, Bedankt: Voor Zuidwol de (Dr.), D. B. van der Meuien te Oostermeer. Voor Oud-Vossemeer, J. Hettinga te Wyckel en Ba]k. Voor Raard en Strijen, "H. Brimkman te Harmeien. Chr. Geret. Kerk. Bedankt: Voor Woerden, J. A. Riékel te Maarssen. VERNCmUMtoB «KRÏCSTRN j loopt eenige duizenden guldens. Beide personen waren vroeger als collecteur bij deze instellingen werkzaam. Zij zijn ter beschikking van de justitie gesteld. Nog bleek, dat ze hunne practijken in ver schillende gemeenten van Noord- en Zuid- Holland hebben uitgeoefend. Uit de partij gestoten. De Zaandam- sche afdeeling van de soc.-dem.arbei derspartij heeft vier leden van het lid maatschap vervallen verklaard, op grond, dat zij niet hebben deelgenomen aan de staking aan de Noritfabriek. Tot hen be hoort ook het gemeenteraadslid De Ruij- .ter. Deze gaat bij het partijbestuur in beroep en zal indiien hij ook daar in het ongelijk wordt gesteld, als lid van den gemeenteraad ontslag nemen. De door burgemeester Ter Laan aangeboden be middeling tot oplossing van het conflict is van werkgeverszijde van de hand ge wezen. Weer een ongeldige loting De Commisf- saris der Koningin in Noord-Brabant heeft de onlangs gehouden militieloting te Box meer ongeldig verklaard, aangezien de loteliogen uit Rijkevoort, hoewel aanwe zig, door misverstand persoonlijk niet aan de loting hebben deelgenomen. Dysenterie. Wegens het heerschen van dysenterie in Nieuwleusen is de o. 1. school A gesloten, meldt de „N. R. Crt." De geineente heeft tijdelijk een tweede verpleegster im dienst gesteld. De herha lingsoefeningen voor de dienstplichtigen milt die gemeente zijn dp or den Minister van Oorlog telegrafisch afgelast. De bur gemeester heeft, in overleg met den inspecteur voor de volksgezondheid en den plaatselijken geneesheer, alle maat regelen genomen om uitbreiding van de ziekte te voorkomen. Gelukkig komen er tot nu toe weinig sterfgevallen voor. Brandstichting. Woertsdagnacht werden de bewoners van dien Ouden Utreeht- schen weg te Soest alt hun slaap opge schrikt door een hevigen knal. Het bleek, dat in een woning aldaar, waarschijnlijk door het springen van een bus benzine De kermis is een vlooieboel, Meneer. En 'ik zeg, dat Uw volksfeest lendepijn- misère is, Meneer. Lendepij n - misère Zeker, Meneer. Weet U wat een volks feest is?: Zal ik U zeggen, 's Morgens om acht uur een klap of tien, twaalf op een bel van 't Stadhuis, zijnde een carillon- bespeling. Dan een uur of wat niks. Tegen elf uur een dpf gerommel iin de verte, hetgeen wijst op een geïmporteerd fen- fare-kiorps, dat een wandeling door de stad maakt. Dan weer een paèr uur letter lijk niks. Vervolgens de Clou van 't feest. Drie deuntjes pp een valseh straatorgel en intocht der wreede turners op het Havenplein. Slingeringen van Rust Roest met gevilde palingbochten. Haasje-over en Jan-Hui'gen-in-den-ton door de Olympi- anen. Rust Rpest binnenste-buiten. Olym- pia 't lOinderste-boven. Pauze en bestor ming der ijswagentjes. Rust Rpest en Olympia gecombineerd, 'n Soort sportieve melange, uitgedrukt in: O Rust, Lympia Roest! Kuitenparade door de dames-afdee- linig. 's Avonds illuminatie met uitgewaaide vetpotjes en vuurwerk van irn brand, ge raakte lampions. Tot slot afgetrapte ek- stenoogen en veertien dagen lendepijn wegens het haingen pver de touwen rond 't Havenpleiin. En wilt U nu beweren, Meneer, dat m een volksfeest meer pit zit, dan in onze goede, oude, gemoede lijke Zierikzeesche kermis? U zegt maar wat, Meneer. U is rijp voor lid van den raad! Neemt U de lendepijn en geeft mij maar vlooien! Plezierige kermis, Meneer! INGEZONDEN STUKKEN. (Buiten verantwoordelijkheid der redactie). Copy wordt niet teruggezonden. Geachte Redacteur, J.l. Zaterdagavond hebben wij weer eens een staaltje gezien van orde en /regel, dat in ons stadje soms nog bestaat. Soms doet men grootsteedisch als het heeiemaal niet noodig is en als het wel noodig is, wordt er niets gedaan. Ik be- ktoei de entrée j.l. Zaterdagavond bij de Concertzaal, toen een groot aantal men- schen naar binnen wilden, hetgeen de controle niet zoo spoediig kon verwer ken. Binnen het gebouw zorgde dé poli tie voor de orde, doch buiten was nié mand te zien. Het was een gedrang van jewelste, zoodat kinderen im gevaar ver keerden. Waarom laat de politie bij zoo'n drukte de menschen niet in de rei staan, zooals men dat overal in de steden prachtig regelt? Daar komt nog bij, dat diegene, welke een besproken plaats had; pok pl. m. een uur kon wachten voor hij

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1925 | | pagina 1