TWEEDE BLAD D-Mineur. Een pot Kloosterbalsem in huis is een groot gemak behoorende bU de van YrUdag 11 Sept. 1925, no. 11285 ZIERIKZEE. Op DLnsdga 15 September en volgende dagen zal weder de jaarl. collecte worden gehouden ven de ver. tot Werkverschaffing aan hulpbehoevende blinden. De. 160 blinden, die dagelijks in bovengenoemde stichting werkzaam zijn, hebben zeer zeker recht op steun van gelukkiger schepsels, wien het licht der oogen niet onthouden is. BROUWERSHAVEN. Woensdagavond werd door onze Brouwersche Bouwve.r. een algemeene vergadering gehouden, die hoofdzakelijk gewijd was aan het heen gaan van den heer G. J. Boot naar Ned.- Indië. De heer Boot was niet alleen de ontwerper van deze vereeniging, maar wist deze in zjulke goede banen te leiden, dat deze Vereeniging een weldaad is voor Brouwershaven. De heer Boot ter vergadering aanwezig had hulde en dank in algemeenen zin ruimschoots te ont vangen. De heer Boot was hier van 1908 1915 Rijksontvanger, vervolgens ging hij naar Roózendaai, Hansweert, Alkmaar als Inspecteur en werd in 1924 aangezocht zitting te nemen in een commissie ten belange van het belastingwezen en werd vervolgens een belangrijke betrekking in Ned.-Indië aangeboden, die hij heeft aan vaard. Dat het hem met zijn beminde echtgenoot en lieve kinderen wel moge gaan in het verre gewest was niet alleen een algemeene en weimeenende wensch Van de vergadering, maar zeer waar schijnlijk ook daar buiten. ST.-PHILIPSLAND. Dinsdag 8 Septem ber vergaderde de Raad onzer gemeente. Alle leden waren aanwezig. De voorz., die burgemeester, opent de vergadering op de gebruikelijke wijze en verzoekt den secretaris de notulen der vorige ver gadering te willen voorlezen. Naar aan leiding van het daarin voorkomende ge deelte, betreffende de verbetering van den keiweg in de W. F. K.-polder, vraagt de heer Stols of al bericht is ingekomen van de gemeente Nieuw-Vosmeer. De voorzitter zegt, dat tot no:g toe geen be- ridht is ontvangen. De heer L. J. v. Nieu- wenhuizen vraagt, of al nader bericht is ingekomen van de Waterleiding-Mij., aangaande het herstel der straten. De voorzitter zegt, dat ook hiervan geen tijding is ontvangen. De notulen Wor den daarna 'goedgekeurd. De Raad be sluit met algemeene stemmen adhesie te betuigen met het adres van Zoeterwoude, betreffende afschaffing van den zomer tijd. Daarna komt in behandeling een aanvraag om subsidie, ten bedrage van één cent per inwoner, van de commissie tot verbetering van het verkeer van Sdhouwen—Duivelend met Roosendaal. De voorzitter stelt voor deze subsidie toe te staam. De leden zijn echter van oor deel, dat het voor onze gemeente van geen belang is. Na discussie wordt het voorstel van den voorzitter met alge meene stemmen verworpen. Aam dé orde is nu een schrijven van A. Verwijs Cz., over het met zijn paard gebruik maken van de Anthoniestraat. Dit wordt ter zijdie gelegd, daar het op ongezegeld pa pier is gericht. Volgt nu de benoeming van een hoofd voor de openbare lagere school no-. 1 alhier. Zes stemmen worden uitgebracht op den heer J. J. Speelman van Hardingsveld, no. 1 der voordracht, één stem op no. 2. De eerste is dus, met ingang van 1 November a.s. benoemd. Vervolgens worden aangeboden: a. de gemeente-begrooting voor 1926, aanwij zende een bedrag van f54114,53; b. de Tekening van het burgerl. armbestuur over 1924, meldende aain ontvangsten f2107,315 en aan uitgaven f 1814,49, alzoo een bati'g saldo van f292,825; c. de be grooting dier instelling over 1926, aan wijzende -een bedrag van f1792,825. Nu volgt de rondvraag. De heer P. J. de Ruijter vraagt, volgens welk artikel van de Politieverordening A. Verwijs niet met zijn paard door de Anthoniestraat mag. De voorzitter zegt, dat art. 56 dit verbiedt en dat hij Over deze zaak klachten heeft ontvangen. Over dit punt heeft een uit gebreide discussie plaats, waaruit blijkt, dat verschillende leden de meening van den voorzitter niet deelen. De heer de Ruijter vraagt verder, wanneer de her stelling van den weg naar het Karreveld zal plaats hebben en wijst tevens op een put in den weg bij de Fairbank aan de haven. De voorzitter zegt, dat vermoe- delijk deze week het materiaal voor de herstelling zal aankomen en dat dan de volgende week een en ander zal wor- 4 den afgemaakt. Verder vestigt de heer de Ruijter de aandacht op de losse keien, wélke liggen op den oprit naar den i Slaakdam. Hij bespreekt daarbij* het de vorige week voorgevallen ongeluk met paard' en kar van den heer M. N. Allen zijn bet er over eens, dat die keien daar zeer gevaarlijk liggen. Een breedvoerige discussie volgt. De voorzitter zegt toe, Over deze zaak den provincialen opZich- ter te zullen raadplegen. Niets meer aan die orde zijnde, sluit de voorzitter de vergadering. j Woensdagmorgen bracht de melk- handelaar J. S. als naar gewoonte melk j bij mej. J. S. Op zijn herhaald geroep i kreeg hij geen gehoor. Hij' waarschuwde een buurvrouw, die de bijna 64-jarige vrouw diood op haar bed vond liggen. Waarschijnlijk heeft de vrouw, die geheel gekleed was en al enkele bezigheden had verricht, zich plotseling onwel ge voeld en zich daarom naar bed begeven. Haar huisgenooten waren al aan den ar beid buitenshuis. SPORT. FEUILLETON. door J. M. 32 Even bleef 't stil, toen kwam 't schor: „Houden jij en Pierre veel van el kaar?" „O ja, vader! We waren altijd alles voor elkaar. Pierre was altijd zoo ge duldig en goed voor me, altijd en altijd dezelfde, 't Is toch zoo vreeselijk, dat hij nu zoo is, maar, hij zal toch eens wel beter worden!?" De Latier haalde reutelend adem en sloot even de oogen. Daar sloeg hij ze weer op. „Clara, zeg mog eens dat je me alles vergeven heb!" „Ik heb alles vergeven, zei ze snel, met iets pijnlijks, praat er toch niet meer over, denk er niet meer aan". ,,'k Heb er nooit veel aan gedacht, zei hij met iets bitters, 'k Heb jelui aan je lot overgelaten, aan vreemden, 't Is goed ST.-MAARTENSDIJK. In het door Afd. B. van den Ned. Ai gem. Bond van Post- duivenlieihebbers uitgeschreven Nationaal Concours vanuit St.-Vincent de Tirone (Spanje), afstand 964 K.M., gehouden op 1 Aug. 1.1., behaalde de heer D. de Wilde Iz. den 23en en den 99en prijs; Er waren 491 duiven in concours. wan heinde en m De heer William Hill heeft over de Niagararivier gezwommen, even beneden den waterval. Hij legde den afstand, die meer dan een halve Eng. mijl bedraagt, in elf minuten af. Een dichte menigte aan beide zijden van de rivier, bewonderde de prestaties van den zwemmer. Uit' de immigratie-statistieken der Ver. Staten blijkt, dat de nieuwe immi- gratiewet er iin geslaagd is, den toevloed van vreemdelingen te stuiten. In het jaar, dat voor Juni afgeioopen is, zijn er 294,000 personen binnengekomen, hetgeen 68 pet. minder is dan het vorige jaar, terwijl er 92.000 personen naar hun va derland zijn teruggekeerd. In Engeland is men op groote schaal begonnen nieuwe boomen aan te planten. Het houtvestersprogram, dat over tien jaar verdeeld is, voorziet in het planten van 450 millioen boomen. De geheele colonne van generaal Saro, die over overvloedig modem ma- tterieel beschikt, is ontscheept te Alhu- cemas, na zich meester te hebben ge maakt van 2 kanonnen en 7 mitrailleurs en van veel materieel. Zij heeft sterke stellingen bezet. Verscheidene 'Riffijnen werden gevangen genomen. De Spaanscne verliezen bedragen nog geen 50 man, waarvan de helft inlanders. Spaansche vliegtuigen hebben dezer dagen duizenden exemplaren van een ul timatum in het Arabisch, geteekend door Primo de Rivera, over Riffijnsche dorpen en tentenkampen uitgeworpen. In dit stuk wordt verklaart^ dat Abd-el-Krim liegt als hij zegt den VTede te willen en er wordt aan toegevoegd, dat de Riffijnen weldra op hun gebied de Spaansche en Fransche troepen zullen zien, vergezeld van Riffijnsche hoofden met een groot prestige. Uit Schotland wordt gemeld, dat de eerste sneeuw in de buurt van Loch- Lomond is gevallen. In twee uur tijds was den top van van den Ben Lomond (1600 M.) ingesneeuwd, tot groote verwonde ring van de inwoners van welke geen enkele zich een zoo vroeg intreden van den winter kon herinneren. Twee mannen uit Gembloix, bij Na men, hebben een reis door België ge maakt met één fiets, waarop de eene reed, terwijl de andere ernaast liep. Hun kortste étappe was 45 K.M., hun langste 85, hun gemiddelde snelheid 12l/g K.M. per uur. In alle steden, waar zij door dat ik nu ga sterven, 'k zou jullie onge lukkig hebben gemaakt, zonder er mijn hoofd om te breken, maar nu jij hier bent gekomen, ik begrijp hoe zwaar je dat viel, nu zie ik wel dat je iets beters had verdiend dan mij tot vader te hebben. Neem een voorbeeld aan mij, en blijf goed zoo als je nu nog bent. Vroeger spotte ik altijd daarmee, ik geloofde niet dat er goede menschen waren, 'k dacht dat ze allen huichelden, ik verachtte ze en haatte ze ook, vooral hem, Otto Sas- senhul". i „O God, vader, stil toch". „Waarom, dat weet ik niet, hij deed me niets, dacht zeker niet eens aan me, maar, ik haatte hem toch". „Vader, ik bid u, stil toch, spreek niet meer, 't valt u zoo moeilijk, ik kan 't niet aanhooren". „Waarom niet, waarom ontroer je zoo, ken je hem, Ottio Sassenhul? zeg!" „Ja, ik, we zijn vroeger met dokter Stein bij oom Otto geweest, Pierre en ik". „Oom Otto, noem je hem zoo?" „Ja vader, ja, hij is moeders neef, en j hij is zoo goed, zoo eindeloos goed". „Goed! o, ja, voor hem was 't gemak- j kelijk om goed te blijven, hij is een 1 kwamen, hebben zij liefdadigheidsconcer ten gegeven; zij zijn ni. ook zangers. Na afloop van den tocht was een van de twee 9 kilo afgevallen. Uit Rome wordt gemeld, dat Musso lini aan Amundsen heeft aangeboden een nieuwe poolvlucht te ondernemen van Spitsbergen naar Alaska, zoo mogelijk over den Noordpool, met een Italiaansch luchtschip met Italiaansche bemanning. Deze vlucht zou dan in den zomer van het volgend jaar plaats vinden. Amund sen zou reeds telegrafisch toegestemd hebben in alle verdere voorwaarden, door den Italia anschen premier gesteld. rm&cmLiENm berichten. Wijs Beleid. Een jaar geleden stonden we aan het begin van de militaire Tel- letjes, tijdens de herhalingsoefeningen. Dit jaar waren uitgebreide maatregelen ge- trpffen om ongeregeldheden te voorko men; alleen de voornaamste oorzaak van het gebeurde ten vorigen jare had men niet weggenomen, n.T. de legering in ten tenkampen. Het jaargetijde is niet van dien aard, dat men de manschappen en Officieren kan legeren in tenten. Het ge tuigt daarom van wijs beleid, dat thans een prder is uitgevaardigddat met het pog op de zeer ongunstige weersomstan digheden van het gebruik van tentenkam pen vpor de legering van manschappen voor herhalingsoefeningen moet worden afgeziiem Jammer alleen, dat dit niet eer der gelast is. Heel wat arbeid ën kosten zpudien bespaard zijn. Als dit jaar de herhalingsoefeningen. goed verloopen, dan zal dat voor het grootste deel te dan ken zijn aan dezen wel wat laat maar toch nog Juiist op tijd genomen maat regel. (Msb.) Vr&uw verbrand. C A. de W., een 46-jarige gehuwde vrouw, had in haar woning te Rotterdam bezoek gehad van juffrouw M. van B. Laatstgenoemde ver trok omstreeks half vier, doch zij was npg .niet heelemaal de trap af toen zij bpven hoorde gallen. Zij liep de trap weer op en boven komende zag zij juf frouw C. A. de W. midden in de kamer in lichte laaie staand Met haar kleeding was zij in aanraking gekomen met een brandend gascomfioor. Juffr. van B. greep het vloerkleed om er de vlammen mee te dooven, doch het was reeds te laat. JufifrpuW de W. zakte ineen en was even later overleden. Het vreeselijk ver brande lijk is naar de algemeene begraaf plaats Crppswijk overgebracht INGEZONDEN STUKKEN. een Qf twee machines te taten draaien, zijn twee belangrijke fa c tb ren welke de* klein-industrie ten goede komen. En waar zelfs fabrikanten met meerdere machines- hun gasmotor of iets dergelijks afdanken en den electromotor er voor in de plaats stellen, is het voor kleinere instellingen, die zich nog moeten 'inrichten, niet moei lijk om te beslissen van welke kracht zij voor hun bedrijf gebruik zullen maken. Daarbij komt, dat de electromotor geen geleidelijke uitbreiding der zaken in de hand werkt en niet in eens voor een groote uitgaaf stelt, welke verandering van bedrijfsvorm veelal doet uit- en af stellen. Hierin komt dus zeer helder uil, dat de electjiciteit voor de groot-industrie van veel nut is, maar voor de klein- industrie is ze van overwegend belang Mocht dus onverhoopt cfcze geheele pro- 'vincie van electriciteit worden voorzien, zal niet alleen onze klein-industrie wor den bestendigd, maar zal zich waarschijn lijk nog verder ontwikkelen. Hoe gemak kelijk en voordeelig zal het wel zijn, als de reeds in gebruik zijnde machines in een moment op gang zijn gebracht en het afmaken van het werk door deze vlugge handeling wordt bespoedigd. Niet alleen zullen wij echter de voordeelen ervan voor de machines onder 't oog brengen. Ook op alle gebied betreffende verlichting is het een ideaal plan. Laten wij echter in geen bijzonderheden aan gaande kostprijs en aanschaffing afdalen, daar het voor -ons dienaangaande nog in het duister ligt hiervan iets te zeggen. Ik hoop echter, dat bij eventueel© be sprekingen die in de toekomst wel zul len prijken op de agenda der af te doene zaken, door He eren der' Colleges in 't bijzonder hunne aandacht op vorenstaan de regelen mag worden gevestigd. Beleefd dankend voor de plaatsruimte, Een belanghebbende Poortvliet, Herfstmaand. ZEEUWSCHE KALENDER. Herinneringen der week. 13 September. 1651. Dankdag in Zeeland gehouden voor het gelukkig eindigen der groote staatsvergadering in Den Haag. 14 September. Bij besluit der Staten van Zeeland wordt de muntmeester dezer pro vincie 'gemachtigd tot het slaan van munten. 15 September. Groote watervloed. (Buiten verantwoordelijkheid der redactie). Copy wordt niet teruggezonden. Geachte Redactie Verzoeke beleefd plaatsing voor onder staande; bij voorbaat, mijn dank. - 'tZal ongeveer 12 jaren geleden zijn, dat de plannen betreffende Eiectriciteits- voorziening in Noord-Brabant een vas- teren vorm verkregen. In 1920 werd in de voornaamste plaatsen der Langstraat aangelegd, en in den winter van het daaropvolgend jaar waren de werkzaam heden zoover gevorderd dat de gas- slraatverlichting door eiectrische lampen werd vervangen. In verschillende fabrieken begon men de leiding gereed te maken en in het zelfde jaar waren ze in de gelegenheid om van de voordeelen, die de electriei teit biedt, te profiteeren. Het nut hier van inziende deed ook de Staten van Zee land hiertoe besluiten. Nu echter dit col lege niet bij m-a.chte is de electriciteits- Voorzienimig alleen te brengen, zal daa: een voor of tegen der inwoners onzer provincie een voorname rol spelen. Door velen werd Teeds gesputterd tegen de verplichting van aansluiting bij de water leiding, waarover zelfs velen nog niet te spreken zijn; hoe zal het dan wel niet gaan, wanneer straks op eenzelfde wijze zal worden aangevangen. Doch laten wij niet uit het oog verliezen van hoeveel nut de eiectrische stroom is voor de groot-industrie, maar ook van niet min der nut voor de kleine nijverheidsinstel lingen-. Bedenkt wel, dat toen destijds in Noord-Brabant de el-ectriciteitsvoo-rzLening de opleving bracht voor de kleine fa brikant. De bezwaren, die aan andere motoren verbonden zijn, worden door de electromótoren ondervangen. De eenvou dige behandeling en voorkoming van krachtverlies, ook al heeft men slechts ander mensch dan ik, 't is niet recht vaardig, de een zoo, de ander zoo. Wat kunnen wij menschen veranderen aan wat in ons geboren wordt. Zeker hou je van hem meer dan van mij?" „Ik kom er nu niet meer, stamelde ze ontwijkend, slechts met geweld haar tra nen bedwingend. „Om... omdat zijn broer? Ernst, waar of die zou zijn". „Hij is daar vader, bif oom Otto, ik heb hem gezien, hij zag er goed en ge lukkig uit". Hoe blij was ze, die laatst© woorden naar waarheid te kunnen zeggen. „Goed en gelukkig", murmelde hij. Zoo, ja, dat is ook billijk, voor eenige jaren Was hij ziek en ongelukkig, en ik ladhte hem uit, nu is hij goed en geluk kig, en Otto ook, zeker, dat is ook billijk. Wat heeft alles me geholpen, wat ik deed in m'n leven, om zelf 't beste te hebben, waarvoor dient 't leven, waar voor dient alles op die ellendige we reld". Hij hoestte kort en scherp, koort sig rood kwam op zijn gezicht Nu schreide ze, iets in de toon van zijn afgebroken woorden vlijmde zóó snerpend -door haar ziel, dat ze 't licha melijk als pijn voelde. 1014. 1811. 1588. 1692. 1814. 16 September. De Si-nt-Janskerk te Sluis door on voorzichtigheid afgebrand. 17 September. Mislukte aanslag op het eiland Tho- ien door den Prins van Panna. 18 September. Aardbeving te Zierikzee gevoeld. 19 September. De Provinciale Staten van Zeeland houden hunne eerste vergadering. BURGERLIJKE STANDEN. Over de maand juli. ELLEMEET. Geboren: 28, Johannes, z- van Nicoiaas Adriaan van den Bos en Lu- cretia Johanna Geluk. Over de maand Augustus. REjNESSE. Geboren: 12. Gijsberta An- tonetta, dochter van G. Horst en A. J. Boodt; 17. Antje Huberdina, d. van W. de Feijter en A. Stoutjesdijk. DREISCHOR. Gehuwd: 25. Co-melis Jan Marie Klompe, 22 j., j.m. en Zegerina Johanna van den Bout, j.d., 22 j. Overleden21, Leonardus Martinus Pad mos, 39 j., echtgenoot van S. P. Hout. NIEUWERKERK. Geboren: 3. Marinus Piet-er, z. van Iman Zorge en L. W. Men- heere; 7. Martina Cornelia, d. v. W. Slootmaaker en J.a de GTaaf; 15. Willem Jacob, z. van A. Sies en S. J. v. d. Have. Gehuwd: 19. L. Brouwer, j.m., 33 j. en A. v. d. R-eest, wed. van P. Cats, 30 j.; 19. H. M. v. Nieuwenhuijzen, j.m., 36 j. en N. Kik, j.d., 21 j. SCHERPENISSE. Geboren: 8, Adriaan Jacobus, z. Van Leendert de Kwak Kool- aard en Johanna Langejan; 13, Pieter- nella Cornelia, d. van Laban Jansens en Pietern-ella Boller; 13, Hermine, z. van Nu schreide ze, en dieper over hem gebogen .nokte ze: o, vader, als je maar gelooven kondt, ik heb altijd geloofd, al was ik verlegen om 't te bekennen, maar voortaan wil ik er rond voor uit komen, had ik dat altijd gedaan^ misschien was ik nu sterker geweest, -om u te hel pen en te troosten?" Nu schreide ze, en haar tranen op zijn gelaat druppelend, schenen door te drin gen tot zijn binnenste, en het kleine zwakke vonkje ziel, dat daar nog was, zóó bevlekt, bijna verstikt door zinne lijkheid en materialisme, schoon te was- sohen en te doen groeien. Toen hij met trillende handen de Val lende tranen van zijn gelaat had wegge- wischt, schenen ze zijn blik verhelderd te hebben, hij zag nu 't leven in een heel ander licht dan voorheen. Arme Joan de Latier, Waarom nu pas? Waarom moest hij nu eerst zien, dat hij al de jaren welke hij doorbracht op de wereld, niet als waarachtig mensch had geleefd, nu, terwijl hij' 't einde van zijn leven zoo nabij wist? '11,! Clara weende, om hèm, niet om eigen leed, maar uit medelijden met den ster. vende. „Stil kind, stil, smeekte hij. Je maakt 't me zoo zwaar, dat ik mezelf vervloek'*. Het is zoo prettig goed te kunnen helpen als iemand zich verwondt. Akker's Kloosterbalsem zal de pijn stillen en U snel genezen. Akker's Klooster balsem is door zijn bijzondere eigen schappen onover troffen bij ontvel lingen, schrammen brandblaren, puis ten, wonden, zwe ren, insectenbeten, wintervoeten.Ook bij spierverrekkln- gen, spit, spier pijnen, rheumatiek Groote pot van 20 gram 50 cent. Alom verkrijgbaar. Potten v: 50 gr. f 1.- - 100 gr. 1.75. nog voordecllger. Pieter Suurland en Cornelia Tichem. Gehuwd: 6, Comelis Geluk, 21 j. (van St.Maartensdijk) >en Catharina Hoornweg, 20 j.; 27, Willem van Doezelaar, 21 j., (van Poortvliet) en Catharina Feijtel, 20 j. Overleden: 10, Adriaan Jacobus, 2 d., z. van Leendert de Kwak Koolaard en Johanna Langejan. KABLKTBEHICHTENo De Woensdag te Willemstad gehouden Septembermarkt, welke voorshands weer alleen naast de bekende Juni-markt zal worden gehouden tot betere ontwikke- lingsvoorwaarden voor meerdere mark ten aanwezig zijn, was, bij matigen aan voer, druk bezocht. Tal van binnen- en buitenlandsche kooplieden waren aanwe zig en mede daardoor werd veel verhan deld. Veulens golden f 80—f 150; jaar lingen f 275f 375; tweejarige f 350— f 450; en vol jarige f 550—f 750. Groentanreiltaff S. V. O. B, Velling van Maandag 7 Sept. Aardappel-en, paarsput 4 ot., bonte 5 iöi/2 ct.> akkergewas 1—2 ct. per kilo. Handperên, Beurrée Durandeau 40—42 en Souvenir de Congres 34—38 ct. per kilo. Appelen: Bloemzoet I 14—17 ot., idem II 8—12 ct.; Thisser Eersteling 20—22 ct. Paesgood Nonsuch 2225 ct. Cox-Pomo- na 1620 ct.zoete Reinetten II 68 ot.; Sterappel II 8—10 ct.; Nelsons Glorie II 6—8 ct.; Rembour Mortier II 8 ct.; Westl. Bellefleur II 5—9 ct., diV. val- appels: zure 26 ct., zoete 512 ct., Goudreinetten 5—6 ct. per kilo; Snijboo- nen I 1624 ct., idem II 8 ot., dubbele Suikerboon en 16—22 ct., fijne Suikerboo- nen 25—26 ct.; Stokpri-ncesseboonen 24— 26 ct. per kilo. Komkommers 1—3 eb per st.; Kropsla 3—31/2 ct. Per krop. An dijvie 21/2—3 ct. per krop; Kroten 6—7 ct. per kilo; Bloemkool 13—20 ct. per stuk; Peeën 6 ct. per bos; Uien 7 en 9 ct. per kilo; Roode kool 6—12 ct. per stuk; Tomaten 15 ct. per kilo; Prij 6 ct. per bos; Selderij 5—6 ct. per bos; Sa- voije kool 8—12 ct. per stuk; Spinasie 10—12 ct. per kilo. Bloemen: Primula's 14—20 ct. per pot. ZIERIKZEE, 10 Sept. Tarwe f 13- f 14.25; chevaliergerst f 12,25—f 12,50; haver f 11; bruine booflen f 28f 32; erwten (schokkers) f 16; kleine f 17; lijnzaad f 14—f 21; alles per 100 k.g.; aardappelen (eigenheimers) f 2—f 2,25; bonte f 2,75—f 3; blauwe f 2,75—f 2,90; per 70 k.g. Aanvoer en vraag tamelijk. ZEETIJDINGEN. ZIERIKZEE, 8 Sept. Ingeklaard: zeil schip „Veravia", Engelsche vlag, kapitein A. I- Coker, geladen met ledige flesschen van Londen naar Rem-agen. 9 September. Uitgeklaard: zeilschip „Vrijheid", kapt. A. Rounga, Ned. vlag, geladen met kalkzandsteen van Vrees wijk naar Londen. 9 September. Uitgeklaard: zeilschip „De Ruijter", kapt. P. Dekker, Ned. vlag, geladen met kalkzandsteem van Gorin- chem naar Londen. „Neen vader, dat moogt u niet zeggen. Ik ben al weer kalm. Als ik schrei, dan is 't alleen omdat ik zoo weinig voor u doen kan." „Je hebt al wat voor me gedaan, je hebt me tot nadenken gebracht. Mis schien was 't beter geweest van niet, dan had ik rustiger einde gehad, of zou die angst toch gekomen zijn? Laat me nu wat rusten, en ga jij zelve ook wat liggen op de canapé". Ze zag hoe moe hij was en verweet zich hem zoo opgewonden te hebben, maar toch, móest het niet? Clara schudde voorzichtig de kussens op, wiesch zijn gelaat met eau de co logne en trok de dekens hooger over zijn borst. „Zoo is het goed", knikte hij. Even lag hij m-et wijd open oogen, denk-end. Maar, groote uitputting bene velde zijn gedachten en loodzware slaap zonk op hem. Clara zette zich op de canapé en vraag de zich af, waar haar oude vriend toch we zien mocht. (Wordt Oerb:lgd).

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1925 | | pagina 5