abonnementi Woensdag 9 Sept. 1925. zierikzeesche courant. advertentiên Prtfi por I maanden f 1,50, franco por po»t f 1,80, Voor het buitenland por jaar f 10,-—. AfsomdorUjke nummers 5 «ent. Verschijnt Maandag, Woensdag on Vrijdag» 83ste JAARGANG. - No. 11281. ■Ir. 1. J. DE 100ZE Jr. Ulti.-Rllul. M. J. KOSTEH van 1—S regels 60 ots. van 4 regels en daarboven 20 ets. por regel. Reclames 80 ets. p. regel» Bij oontraot belangrijke korting. Inzending op den dag van alt gave vóór 11 are. Zy, die zich yau ef heden op ons blad abonnecreu, ont vangen de tot 1 Oct. a.s. ver schijnende nummers GR.iTIS. Do BURGEMEESTER e» WET- HOUDERS van Zieriizee doen te weten, dat door den Raad dier gemeente, in zijne vergadering van 12 Augustus 1925, No. 3a, is vastgesteld de volgende Verordening: VERORDENING tot wjjziging der Algemeene Politieverordening voor de gemeente Zierikzee. Artikel 1. Artikel 140 wordtingetrokken, terwjjl de artikelen 141 en 142 worden ge nummerd respectievelijk 140 en 141. Art. 2 Artikel 143 tot en met 148 worden ingetrokken en in de plaats daarvan ingelascht de artikelen 142 tot en met H&quintics, welke luiden als volgt Art. 142. Het is verboden, in één perceel meer opgeslagen te hebben dan 10 liter en anders dan in gesloten metalen bussen van ten hoogste 10 liter inhoud, van benzine en andere niet met water in alle verhoudingen mengbare vloeistoffen, welke bij aanraking met eene vlam onmiddellijk zelf vlam vatten of waarvan de ontvlammingstemperatuur, gemeten op het toestel van Abel of op een daarmede door Burgemeester en Wethouders gelijk gesteld toestel, minder dan 21 graden Celsius bedraagt. Wanneer het betreft opslag van de in het eerste lid bedoelde stoffen uitsluitend voor huiselyko doeleinden, is het verboden in één perceel daarvan meer in voorraad te hebben dan een hoeveelheid van 7? life1 en anders dan in een gesloten ffesch. Deze verbodsbepalingen zijn niet van toe passing op vloeistoffen, welk# geborgen zijn in de vaste reservoirs van automobielen, voorzoover daarbij voldaan wordt aan de bepalingen van de artt. 144—147. Art. 143. Het is verboden, anders dan voor huiselijke doeleinden, solutie of andere op lossingen van rubber in koolwaterstof te verwerken of opgeslagen te hebben. Deze verbodsbepaling is niet van toepassing voor zooveel de verwerking of bewaring der genoemde stoffen geschiedt in inrichtingen, ten aanzien waarvau aan de bepalingen der Hinderwet is voldaan. Art. 144. Het is verboden, in' eenzelfde perceel automobielen met verbrandings motoren te hebben, waarvan de reservoirs te zamen meer dan 125 liter benzine of andere vloeistoffen, als bedoeld by art. 142, bevatten. Art. 145. In lokalen, waarin automobielen met verbrandingsmotoren zyn opgesteld, waarvan de reservoirs te zamen meer dan 15 liter benzine of andere vloeistoffen, als bedoeld bij art. 142, bevatten, is het verboden a. vuur te hebben, vloeistoffen te branden, als bedoeld in de arit. 142" en 147, luci fers of andere ontstekingsmiddelen te ontsteken, of te rooken b. ander licht te Hebben dan electrisch gloeilicht, met.lamp,en in.dichtsluitendo schutglazen, waarin ook de lampen- houders omsloten moeten zyn c. behoudens aan de automobielen zelve, stopcontacten, afsluiters of schakelaars voor electriscben stroom te hebben, op minder hoogte dan 1 50 meter boven den vloer cl. andere dan door de biandweer goedge keurde verwarmiugsinrichtingen te heb ben e. anders dan door zelfsluitende deuren ge meenschap te hebben met lokalen, waarin vuur of ander licht dan electrisch gloei licht aanwezig is. Art. 146. In lokalen, als bedoeld in art. 145, moeten a. ter hoogte van den vloer ventilatie- inrichtingen op deJiuitenlucht aanwezig zijn b. steeds eene hoeveelheid van tenminste 100 liter zand, met bybehoorende zand schop, zjjn opgeslagen c. de voorschriften van de artt. 145 en 146, opgenomen in een door de brandweer goedgekeurd formulier en op door haar op dat formulier aangegeven plaats, zijn opgehangen. Art. 147. Het is verboden, in één perceel meer opgeslagen te hebben dan in het ge heel 400 liter en anders dan in gesloten metalen bakken of gesloten fusten of wel in ten hoogste 10 liter inhoudende kruiken of flesschen van a. brandspiritus en andere met water in alle verhoudingen mengbare vloeistoffen, welke bij aanraking met eene vlam on middellijk zelf vlam vatten en wier kook punt lager is dan 76 graden Celsius b. petroleum en andere niet met water in alle verhoudingen mengbare vloeistoffen, waarvan de ontvlammingstemperatuur, gemeten op het toestel van Abel of op een daarmede door Burgemeester en Wethouders' gelyk gesteld toestel, ge legen is tusschen 21 en 100 graden Celsius. Art 148. De verbodsbepalingen van de artt. 142, 148 en 147 zyn niet van toepassing a. indien de voorraad van de in artt. 142 en 143 bedoelde stoffen niet meer be draagt dan 100 liter en. de geheele voor raad of wel het gedeelte daarvan, het welk meer bedraagt dan 5 liter, geborgen wordt in gesloten metalen bussen van ten hoogste 10 liter inhoud, deze bussen bewaard worden in een afgesloten brand vrije bewaarplaats, op eene open plaats en onder den grond, in de nabijheid van die bewaarplaats eene hoeveelheid van ten minste 100 liter zand, met bybe- ho' rende zandschop, aanwezig is en tevens het schriftelijk bewijs kan worden overgelegd, dat van de aanwezigheid van den voorraad schriftelijk is kennis ge geven aan de brandweer; b. indien de voorraad van de in art. 147 bedoelde stoffen niet meet bedraagt dan 1000 liter en de geheele voorraad, of wel het gedeelte daarvan hetwelk meer dan 400 liter bedraagt, geborgen wordt op eene open plaats in gesloten fuBten van ten hoogste 300 liter inhoud in de nabijheid der opslagplaats eene hoeveel van ten minste 200 liter zand, met bij- bohoorende zandschop, aanwezig is cn tevens het schriftelijk bewijs kan wor den overgelegd, dat van de aanwezigheid van den voorraad schriftelijk is kennis gegeven aan de brandweer c. voor zooveel de in die artikelen bedoelde vloeistoffen bewaard worden in de door den Gemeenteraad daarvoor aangewezen bewaarplaats of bewaarplaatsen d. voor zooveel zij zyn opgeborgen in be waarplaatsen, ten aanzien waarvan aan de bepalingen der Hinderwet is voldaan. Art. 148öis. Het is verboden in één perceel meer opgeslagen te hebben dan 20t0 liter gedistilleerd en andere met water in alle verhoudingen mengbare vloeistoffen, welke by aanraking met'eene vlam onmiddellijk zelf vlam vatten en wierkookpuntop76 graden Celsius of hooger gelegen is. Deze verbodsbepaling is niet van toepassing, voor zooveel de vloeistoffen zijn opgeslagen in bewaarplaatsen ten aanzien waarvan aan de bepalingen der Hinderwet is voldaan. Art. 148ter. Het io verboden, stoffen, in de artt. 142, 143 en 147 bedoeld tusschen een half uur na zonsondergang en een half uur vóór zonsopgang, op of aan den openbaren- weg te laten verblyven. Art. 148quater. Het is verboden a. vaartuigen, met de in artt. 142 Óf 147 bedoelde stoffen beladen, tusschen een half uur na zonsondergang en oen half uur vóór zonsopgang in de Gemeente te hebben liggen b. vaartuigen, met de in de artt. 142 of 147 bedoelde stoffen beladen, tusschen een half uur vóór zonsopgang en een half uur na zonsondergang in de Gemeente te hebben liggen, wanneer de lading bestaat uit eene grootere hoeveelheid dan 4000 liter van de in artikel 142 en 143 en 49.000 liter van de in artikel 147 vermelde stoffen c. een vaartuig, beladen met de in de artt. 142 of 147 bedoelde stoffen, zoodanig te leggen, dat daardoor drie of meer met die-stoffen beladen vaartuigen bjj elkander komen te liggen. .Hierby worden vaar tuigen geacht by elkander te liggen, wanneer de afstand tusschen die vaar tuigen minder dan 100 meter bedraagt. Art. 148quinties. Burgemeester en Wet houders kunnen vrystelling verleenen van het bepaalde in de artt. 143, 144, I48tfer en 148 quater. Art. 3. In artikel 159, sub b, wordt tusschen 2, en 141 ingelascht „140'', tusschen 142, en 146 „143, 144, 145", en tusschen 146, en 149 „147, 148, 148&tó, 148 quater, 148 ter. Zynde deze verordening aan de Gedepu teerde Staten van Zeeland, volgens hun be richt van den 21 Augustus 1925, No. 122, 3e af deeling, in afschrift medegedeeld. En is hiervan afkondiging geschied, waar het behoort, den 4 September 1925, De Burgemeester en Wethouders voornoemd, A. TIMMERMAN Cz., IVBuïgem. P. F. WITTERMANS, Secretaris. BINNENLAND. Sluiting zitting Staten-Generaai. De tegenwoordige zatting der Staten Generaal zal worden gesloten op a.s. Za terdag des namiddags 3 uur. De minister van b'mn&nlandsche zaken en landbouw is bij Kon. besluit van 6 dezer gemach tigd, zich op vermeld tijdstip te begeven naar de vergadering-tier Staten-Generaal, teneinde in een vereenigde vergadering der beide Kamers de zitting in naam der Koningin te sluiten. Pensioenen en wachtgelden. Het departement van financien deelt mede, dat In het vervolg alle pensioenen en wachtgelden ten laste van de Nederl. staa-tsbegroöting en ook die ten laste van het Algemeen Burgerlijk Pensioenfonds pÊT chèque zullen worden betaald. Hier onder zijn begrepen de pensioenen van de onderwijzers, loodsen, de mindere ge ëmployeerden van zee- en landmacht, de gemeente-ambtenaren, de polder- en wa- terschaps-ambtenaren en alle weduwen- en weezenpensioenen voor zoover die pensioenen niet op de betrokken giro rekening van belanghebbenden worden bijgeschreven. Belanghebbenden, die* met terwoon hier te lande geygstigd zijn, be hoeven geen attestatie de vita meer over te leggen. Uit Stad en Provincie ZIERIKZEE. Met ingang van 7 dezer is alhier gedetacheerd de commies van der Gaast van Stempersgat. In de S chouwburgloge op. de Balie zal gedurende de Kermis opgevoerd wor den de bekende succes-ioperette „De Fi- cleele Boer" met medewerking van de dames Oorry Pinksen, Rosine Samethini Diassi, Bep Mecklenburg enz. en de hee- ren August Kiehl, Jan Mpritz, Nol Na- barro (tenor), Willy Keizer (bariton), Kp Rentmeester, Frits Smaelen enz., en de dames en heeren, welke het kdor en orchest vormen. Velen onzer lezers zullen zioh de goed bezochte voorstellingen van dit jgezel- schap, onder directie van Janmart en Rentmeester, in de Concertzaal nog wel herinneren. De operette „De Fideele Boer bevat niets, dat strijdig is met de goede zeden. Het dagblad „Het Centrum" be val deze operette, na het optreden in de Stadsschouwburg te Utrecht, zeer aan. Zaterdag 5 September hield de ver. „Zierikzeesche Burgerwacht" haar jaar- lijkschen onderlingen wedstqijd. Dat deze dag voor de leden steeds-een aangename is, bleek uit de flinke opkomst en de prettige stemming. Maandag ,.jJ. werden door den Com mandant, den heer A. C- van der Vliet, de-behaalde prijzen uitgereikt *n de so- eiete.it „Ons Genoegen". Genoemde heer feliciteerde de prijswinners en meende de tolk', te.'zijn van alle aanwezigen, .als hij een compliment maakte aan de commissie van aankoop, die voor zoo'n keurige col lectie en zoo'n aantal pnijzen gezorgd had. Daarna werd overgegaan tot uitrei king der prijzen: Klasse A. Zomeröeteningen. 1. J.-Peute; 2. J. Versteller 3. M. T. Jaoobi; 4. W. van- Splunder; 5. D- Bolier; 6. Cor. An ker; 7. J- de Vrieze. Klasse B. Zomeroefeningen. 1. W. Kik; 2. J. Davidse; 3. J. P. Brouwer; 4. J. Verkamman; 5. R- Bienefelt; 6. J. Flo-hil. Pers. wedstrijd. 1. J. H. Brouwer; 2. D. Bolier; 3. M- T. Jacobi; 4. F. C. Jacobi; 5. J. Verstelle; 6. J. Peute; 7. A. L. van Velthoven; 8. C. v. d. Vliet; 9. dr. J. de Vrieze; 10. R- Bienefqlt; 11. J. Davidse; 1.2. W. Brouwer. Vrije Baan. 1- J. -de Vrieze; 2. P. Klok; 3. J. H. Brouwer; 4. J. VersiteUe; 5. F. C. Jacobi; 6. M. T. Jacobi; 7. J. Peute; 8. D. Bolier; 9. J. van Bortei; 10. C. A. Anker. Eerebaan. 1- P. Klok; 2. J. Verstelle; 3. F. C. Jacobi. RENESSE. Door de dames N- Bakker Id. en T. Kappers Gd., Is -in deze ge meente voor de slachtoffers van de stormramp de som van f 233;80 gecol lecteerd. ST.-PHILIPSLAND. Het zoontje van den 'heer J. d. B. had een knoopje in den neus gestopt, dut -door den geneesheer alhier er - niet uitgehaald kon worden. Der klei ne werd overgebracht naar het ziekenhuis te B-ergen-op-Zoom. Daar aangekomen, bleek, dat gedurende de reis 't knoopje uiit den neus was geraakt. THOLEN. Na een hevig lijden-is: in het Ziekenhuis- te* Bergen-op--Zoom overleden mej. K-, tengevolge ven de-voor 14 dagen bekomen brandwonden, door het omval len van een petroleumstel. Oyerbrogging van de Eendracht. In het bericht in ons blad van Maan dag, betreffende het besluit tot aanleg van een brug over de Eendracht staat, dat de gemeente Tholen thans jaarlijks ongeveer f6000 aan veergelden int. Naar aanleiding hiervan schrijft men aan de N. R. Crt De -gemeente Tholen ontvangt jaarlijks bruto nagenoeg vijf-en-twintigduizend gul den a-a,n veergelden. Nette zal er wel een veertien mille overblijven. Nu wil de •gemeente Tholen voor de totstandbren ging van een brug zooveel opofferen, dat er uit de bruggelden op een netto overschot van zes duizend gulden wordt gerekend. Dus door het leggen van den brug derft de gemeentekas ongeveer 7000 gulden jaarlijks. Da stormramp. Ver voor Vreemdelingenverkeer. -Na, onze vorige opgave werd nog ont vangen f 300—, storting .Kunst -en Eer" makende met de vorige -een totaal van f 2208,99. Voor hen die bij de collecte afwezig waren, of toevalliger wijze wer den rOverges!agen, bestaat nog tot en met Zaterdag 12 dezer gelegenheid hunne bij drage te storten, ten name der Vereeni- ging, bij de Nationale Bankvereenigingl. Daarna 'worden de gelden overgemaakt a,an het Nationaal Steuncomité. V.V.V. RECHTZAKEN. Ter terechtzitting der Arr.-Rechtbank te Middelburg, Strafkamer, van 4 Sept. j.ï. - is o.m. behandeld de zaak tegen S. van D., werkman, 24 jaar, wonende te Zierikzee, thans gedetineerd in het Huis van Bewaring te Middelburg, beklaagd van poging tot verkrachting, subsidiair 't plegen van ontuchtige handelingen op 9 Juli 1925 be Ouwerkerk ('t Stelletje). De eisch luidde 3 jaar gevangenisstraf met aftrek voorarrest. De uitspraak werd bepaald op 18 Sep tember a.s. De moord op den makelaar Basch Zooals gemeld is, zal Dinsdag 22 Sep tember de vierde kamer der rechtbank te Amsterdam in behandeling nemen de geruchtmakende strafzaak tegen M. M-, geboren te Capedie aan den TJssel op 19 Februari 1882, thans gedetineerd in het •Huis van; Bewaring te Amsterdam: Er zijn vanwege het O.M- 35 getuigen en deskun digen in deze zaak g-edagvaard. Moordaanslag. Men zal zioh herinneren, dat in den avond van 28 April j.l., toen de secretaris van „De Volharding" van een vergadering van die coöperatie zich begaf naar de waning van zijn dochter in de Reitzstraat, hij iin die straat aangevallen werd door een vroegere employé van „De Volhar ding", die een revolver afschoot op den heeir Vitters en hem in den mond trof. Deze zaak diende Dinsdag voor de rechtbank te 's-Gravenhage. De officier van Justitie zeide in zijn requisitoir, dat is vastgesteld-, dat bekl'. heeft aangelegd op het hoofd van den heer Vitters, wat wel op iets anders wijst, dan eenvoudig leed willen doen. Beklaagde is een zeer gevaarlijk mensch voor de maatschappij. Hij heeft wel een correctie nootjig als tegenwicht voor zijn driftige natuur. Dit gaf 'den officier aan leiding, 2 jaar gevangenisstraf te eischen. De verdediger drong op uiterste cle mentie aan. Uitspraak over 14 dagen. Tumult ia de rechtzaal. -Te Biï'thoven is Zondag 28 Juni een bijeenkomst gehouden tegen het stemmen. Vooraf had een-bende anarchistische jon gelieden,-onder--leiding van den Utrecht- schem anarchist H. Schuurman, getracht een nagemaakte1 stembus in torand te ste ken, h§tgeen door de politie' 'ingevolge de Biltsche politie-verordening, waarbij met het oog op de bosschen, het verbo den is in het openbaar vuur aan te leg gen, belet- werd. Daarbij is heftig verzet tegen de politie gepleegd - en werd ge noemde Scbuurmaxi, nadat hij tb vergeefs geprobeerd had te vluchten, gegrepen. Deze anarchist heeft Dinsdag voor de Utrechtsche rechtbank terecht gestaan, beklaagd van openlijke geweldpleging en mishandeling van de politie^ en hoorde hij een gev.str- van 8 m. tegen zich eischen. Deze eisch was blijkbaar niet naar den wensch van-de geestverwanten van bekl., die de,geheele publieke tribune vulden. Men schreeuwde e.n loeide daar en zelfs werden een paar schoenen en nog een ander voorwerp gegooid in de richting van: de tafel der rechters. Een verslaggever werd op gevoelige wijze door een dier schoenen getroffen. Met veel moeite werd de bende - door de aanwezige politiemacht het gerechtsge bouw uitgedreven. ONDERWIJS. ST.-PHILIPSLAND. Tot hoofd der O. L. S. NiO(. 1 alhier is benoemd ,de heer J. J. Speelman v-an Hardingsveld, -No. 1 der voordracht. POST EN TELEGÜAPHXE. D« verlartgda tarieven De 1 October in werking tredende ver laagde buitenlandsehe posttarieven zijn een rechtstreeksch gpvolg van .de-.-beslis- singem van het postcongres te-.Stockholm in 1924 en de vaststelling dier tarieven staan dus buiten de financieete uitkom sten van het bedrijf. AANBESTEDINGEN. BURGH. Dinsdag j .1. werd aanbesteed het maken van den vloer, het pleister werk, lambrizeerimg, banken enz. ten be hoeve der Ned. Herv. Kerk. Ingeleverd wafeii 16 biljetten. Laagste inschrijvers waren voor de massa: Firma Mosselman Korteweg .te Ooi tgens plaat voor f 7284; uit te voeren in grenen hout en voor f 7880 uit te voeren in 'eikenhout; voor perceel I, K. Lemsom te, Burgh f 1295; voor perceel II, Mosselman Co:. 5370, uit te voeren -in'grenen'hout en f "5970 in eikenhout;-voor perceel III, P. van Dalsen te Burgh f 420; voor perc. IV P. Romeijn te Burgh f 1899; voor perc. V,lMosselrttan Co-, f 4700, uit te-voeren in grenenhout-en f 6300-in eikenhout. De gunning volgt later. KERKNIEUWS. Ned. -Herv. Kerk. Aangenomen: Naar Hatlem (2de pred.- pl., toez-), G. J. Koldewijn te Zetten- Andelst. Naar Scherpenisse, D. Los te MijmsheerenJand. -^Bedankt: Voor Waarder (teez.), G-Alers te Nieuw-Lekkerlend.Voor -Ransdorp- Scheïltfigwoude, W. -Reus te-Westkapelle. Gerei. rKerk. •Beroepen: Te De Lier, W. -Moen-e te Oostburg. Te Werkendam, J- van der Spek te Spijkenisse. 'Te Zalk en Vee - eaten, cand. A- Koning te Nieuwerbrug a, d. R&jn. 'Te -Schoonoord, cand. S. Oe-gema te Grafhorst. Te Haamstede, C. Stam, cand. te IJssebatein. Chr. Geref. Kerk. Beroepen: Te LeePdam, J. B. G. Croes ■de 'Bussum. Bedankt: Voor Haarlem (2de p-red.-pl.), W. Vos te-Bockum- Voor Broek op Langendi}krliA. Zwiep te Hillegom- Geref. Gem. Beroepen:'Te Paterson-en te Kalamazoo (New-Jersey), (Noord-Amerika), M. Hof man te Krabbendijke. Bedankt: Voor Aagtekerke, M. Hofman te Krabbeindijke. VAN HEINDE EN VER, Té Dresden zijn de beraadslagingen begonnen- voor een plan van algemeene Europeesehe samenwerking ter regeling van het luchtverkeer. Vertegenwoordigers van 16 Europeesehe maatschappijen, die samen de Europa-Unie vormen, nemen er aan deel. De vroegere Frénsch-e premier René Viviani is overleden. Bij het uitbreken van den -oorlog in 1914 was'hij min.-president. Het'Engetsche luchtschip R. 33, dat in April j.l. zoo'n avontuurlijken tocht boven de Noordzee maakte^ is thans bijna hersteld. Het gevaarte wordt toegerust voor een -reis naar Egyp(te in het ko mende voorjaar. Veertien Chimeesche stokers hebben aan boord van een te Liverpool liggend stoomschip een bloedig gevecht -geleverd - wegens -politieke meenlngsVerschillen. Zes man zijn met levensgevaarlijke; wonden ■naar ©en ziekenhuis-gebracht -en de 8 anderen- zijn gearresteerd. Het Midden-Westen der Ver. Staten gaat gebukt onder een intense Tiitte met een temperatuur van 100 gr. en hooger. In het Zuiden en Zuidwesten heerscht groot© droogte. België- heeft besloten geleidelijk -den goud-en standaard in te rvoepen. Daartoe zullen de telegraaf- en telefoontarieven met Nederland, Duitschland en Engeland maandelijks worden verhoogd totdat op 1 Jan. a.s. de goudpariteit bereikt is. Te Comblain-au-Pont, in-de pro vincie Luik, niet ver van den samenloop van Uur the en Aqiblève, waar onlangs een nieuwe grot werd ontdekt, hebben ver dere opzoekingen plaats gehad. Drie inwoners van het dorp wisten den toe gang tot een nieuw gedeelte vrij te maken en drongen aldus in niet min der dan zeven tot dusver totaal onbekend gebleven zal-en, vol- druipsteeoien, door. Ook ontdekten zij een onderaardsch meer met loopend water. Een vrouw te Columbus in den staat Ohio-leg de haar kindje wan 6 weken in het water van een wasehemmer. Toen zette zij den -emmer op de kachel, stookte het vuur op en ging op de stoep zitten breien, terwijl-het kind aldus werd om gebracht. ©e vrouw is naar een krank- zinnigengesticKt overgebracht. Aan de Zuid-Fransche kust werd de laatste dagen een demonstratie vqn wa tervliegtuigen gehouden. Twee vliegtuigen zijn niet- teruggekeerd en ondanks alle nasporingen heeft men hen niet ge vonden. Men vreest ee-n ramp en de eenige kans is nog, dat de vliegers en hun monteurs aan boord van een voorbij varend schip zijn opgenomen. De sterke N.W. storm- r der laatste d-agen en-ide. aanhoudende stortregens veroorzaakten hoogwater op de--Elbe en de Alster (NoordrDuitschland). Bij Bro- berg-eai is de voor -eenige jaren aange legde Ostedijk doorgebroken.-Het vee kon slechts met groote moeite worden, gered. Nabij Milaan (Itfclië) is - een auto in een groep 'vrouwen en kinderen -gere- 4en-, -die van een begrafenis terugkwa men. Twee vrouwen en eeif kind -waren op sl-ag -d-ood, terwijl zes vrouwen zwaar gewond zijn. Er hebben zware stormen gewoed ter zuiid-kust van -Korea en in 'het Noor delijke 'gedeelte Vanhet J-a-pansohe eiland Kioe-Sioe. Voor zoo-ver men tot nu toe weet, zijn -er -250 ljhui-zen vernield, vier menschen omgekomen, 36 booten omge slagen en een groot aantal vissèhers- schuiten vernield. Ook -gijn er twee trei nen gederailleerd, waarbij "twee -machi nisten omkwamen; Een vloedgolf heeft -in de buurt van Fo-esan (Korea)4 veer tig wonihgen weggespoeld. Tot dusver zijn. 12 lijken gevonden van de 17 li-eden, die omgekomen moe ten zijn bij de wolkbreuk van Zaterdqg, wélke het. platteland bij Weenancher in den Amerikaanschen staat Washington onder wat-er gézet heeft -en een schade heeft veroorzaakt, die op een half milli- oen - dollar wordt geschat. Uit Sjanghai wordt-gemeld, dat aan boord van den Amerikaanschen torpedo- ij ager „,N,oa", die voor- het naburige Woe- soepg voor anker ligt, een ongeval heeft plaats gevonden. Door een ketelontplof- fimg kwamen vier, raatrozen om 't leven, terwijl -er drie ernstig gek west werden. nDe afgevaardigden der Turken ter Violkenbondsconferentiehebben opdracht gekregen een volksstemming in" het be twiste gebied- van Mosoel voor te i stelten. 'In een typhoon bij het eilakid Pala wan (Phi-Rppijrtèn) - zijn 35 visschers om het leven gekomen. BERICHTEN» Jeugdige rcouers. Onlangs werden de dadeTs van de vele inbraken" te Zeist ge arresteerd. Ook te Utrecht hadden -ze heel wat op hun kerfstok. De winkelier, bij wien revolvers wairen gestolen, kon wel signalementen geven, maar ze gaven de politie weinig houvast. Eindelijk kwam de politie er achter, dat de daders meerendeels zoons van goe den huize waren, van 16 tot 18 jaar. De •30sten Aug., aldus het „Utr. D.'\ kreeg de recherche een sterke aanwijzing tegen één der jongens en toen men dit spoor eenmaal had, volgden alras de namen der medeplichtigen, en op, Koninginnedag werden de vijf overige jongens in hech tenis genomen. De recherche haalde hen van huis. Een der jongens liep, een- siga ret rook-ende, naast den rechercheur1 die hem had opgehaald. Ze bekenden alle maal. Aangaande'"den diefstal van fles schen wijn uit een kelder aan de Oude Gracht, vertelden ze dat ze dezen kelder waren binn-egegaan niet met de bedoeling om te stelen, doch om eens te controlee ren of er onder de Oude Gracht werkelijk ondergrondsche gafngen liepen, zooals zij hadden hoonen beweren, gangen, waarin -zioh'Tiiog folterwerktuigen zouden' bevin den uit de middeleeu wen. De knapen - von den noch het een noch het 'ander, doch -wèl flesschen wijn, die-ze toen'voor hun moeite maar medenamen Op een anderen dag het was avond voeren zij in een bootje langs de Oude Grachtwerven tot aan de Tolsteegbrug; in den kelder

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1925 | | pagina 1