Zierikzeesche Nieuwsbode PRIJSVERLAGING Woensdag 2 Sept. 1925. zierikzeesche courant. Bekendmaking. Uit Stad er» Provinolo. f 0.75 per bus van een pond O .424 „een half pond ABONNEMENT; Prtf» per 8 maanden f 1*50, franco por post f 1,80. Voor hot buitenland por Jaw f 10,— Afsondorljjkc nummers f> ooui. Veraohjjnt Maandag, Woensdag ea Vrijdag, 82«te JAABGASG. - No 11281. Ill, i J, DE IQOZE jt. M, J; ».0STE>. ADVERTENTIÈN van 1—S regel» 50 et», van 4 regel» en daarboven 20 ot». per regel. Reclames 80 ot». p. regel, BJj contract belangrijke korting. Intending op den dag van ui 1- gave vóór 1! ure. Gevonden voorwerpen: Een handtaschje, inhoudende geld; een das; een ceintuur; een pijpj een post duif; een dekkleed; een kindermanteltje; een broche; een armband; een geldstuk; een ring met sleutels; een drinkensbus met riem; een bril in een étui; een rente- kaart; een riempje (band van een mantel). De Commissaris van Politie, R P. BRONS. De BURGEMEESTER van Zierikzee; Brengt ter kennis van de ingezetenen, de volgende beschikking van den Minister van Binnenlandsche Zaken en Landbouw De Minister van Binnenlandsche Zaken en Landbouw: Gelet op art. 38 der Veewet; heeft goedgevonden! het bepaalde sub le in zjjne beschikking van 21 Aug. 1925, Directie van den Land bouw, no. 1129, 3e afdeeling. betreffende het invoerverbod van vee in Zeeland, aan te vullen in dien zïd, dat onder het verbod eveneens niet begrepen is de doorvoer van herkauwende dieren en varkens, bestemd voor uitvoer naar België, per openbaar mid del van vervoer (per schip of per tram), mits de doorvoer geschiede onder politietoezicht of in verzegelde tramwagens, een en ander op kosten van belanghebbenden. Zierikzee, den 31 Augustus 1925. De Burgemeester voornoemd, A. J. F. FOKKER VAN CRATESTEYN VAN RENGERSKERKE. BUITENLAND. Huizonboaw te Moskou. De Gosplan heeft erkend, dat de wo ningnood te Moskou een catastrophaal karakter begint aan te nemen en heeft daarom de bouwprogramma's van den Moskouschen sovjet (voor een bedrag van 16 miil'oen roebel) èn van de coöperatieve vereehig'iigen (voor 25 millioen roebel) goedgekeurd. Het uitvoeren van de ont worpen bouwwerken zal den woningnood niet overwinnen, maar zij zal den toe stand van 1925 helpen handhaven en deze toestand is zeer slecht. Voor 1920 werd er te Moskou in het geheel n:et gebouwd. Later begon men wel hier en daar te bouwen, maar de groei van de bevolk'ng Was zoo groot, dat de woningnood steeds nijpender werd. In 1924 bedroeg de be schikbare, woonruimte 11,37 vierkante ar sjin per persoon (1 vierkante arsjin is 70 vierkante centimeter), tegen 1 Jan. 1926 zuilen per hoofd slechts 10,5 vierkante arsjin beschikbaar zijn. Dit wordt een onhoudbare toestand en staat de verdere ontwikkeling van de stad in den weg, terwijl het ook een .groot gevaar voor de verspreiding van epidemische ziekten oplevert. Om d$ ergste wantoestanden te overwinnen, is het volgens den Gos plan noodig 100,750 .y'erkante sazjenj (1 Vierkante sazjenj is 4,5 centiare) wonin gen te bouwen, hetgeen 70 millioen roe bel zal kosten. Dit is echter iets, dat den Ttrechteq van Moskou en de Unie ver te boven gaat. De;Gospjan heeft daar om besloten aan te dringen op een voort zetting van verplaats;ng van rijksinstel lingen en fabr:eken, die niet beslist te Moskou moeten blijven, naar andere ste den om de hoofdstad te ontlasten en meer woonruimte te scheppen. v. Doozzloii mear sr-let doorgezaagd. Bij de voorstelling van een goochel truc, bekend als ..hét doorzagen van een vrouw", speelde zich een typisch tafe reeltje af in hetcoliseum te Waterford (Ierland). Da trüc, zooals die verschd- dene malen ook elders wordt gegeven, bestaat daarin, dat een gebonden yrouW in een k.st wordfc gelegd, welke dichtge spijkerd en vervolgens doorgezaagd wordt. Een der toeschouwers drong er op aan, dat een stuk touw, hetwelk over den rand 'van de kist moest zichtbaar zijn, om den hals 'de vrouw zou worden ge bonden. Dit geschiedde, doch bevréesd, dat de vrouw 'zou stikken, scheidde de goochelaar de twee helften van de kist even té vroeg, waardoor het publiek ont dekte, dat zij veiP.g en wel in het eene gedeelte gehurkt zat.: Daarop ontstond 'n onbeschrijfelijk lawaai. Honende «troe pen klonken door de zaal, alsof men ver wacht had. dat de vrouw werkelijk zou worden gehalveerd! Vèrschëidene perso nen eischten hun geld terug. De 'vrouw barstte in tranen uit en maakte zich snel uit de voeten. Do wsorheld door bedwelming. Te Windsor in Canada wordt thans een intèrnatioinaa! congres van deskundigen op het gebied van het opsporen van mis dadigers gehouden. Daar is volgens de „Daily News" een bedwelmend middel gedemonstreerd, hetwelk mannen en vrou wen er toe brengt de waarheid te zegge». Dit middel heet scopolamine en moet verkregen worden uit de Japansche bel ladonna. Injecties er mee werden toege past op drie personen, die zich er toe bereid verklaarden en in bedwelmden toestand een aantal vragen naar waarheid beantwoordden. Na uit hun testand van bedwelming te zijn ontwaakt, herinnerden zij zich niets meer van hetgeen hun ge vraagd was. Geen wonder, dat ten con- gresse sommige politiedeskundigen maar dadelijk dit middel wilden invoeren ter vergemakkelijking van de opsporing van misdadigers. ZIERIKZEE. Naar wij van de meest bevoegde zijde vernemen, zullen met de a.s. kermis, welke Maandag 7 September e.k. aanvangt, op het Kraanpiein komen, de danstent van Vale en een theatertent van Kalbas; op het Havenplein de stoom- carroussel van Janvier, de carroussel van Robbe, luchtschommel van Dier'kx, de danstent van Wiliemse, 't poffertjeskraam van Smits, de bioscoop van Brouwers, ter wijl tevens nog enkele tentjes, koek-, suiker- en andere kramen op 't Haven plein een plaats zal worden aangewezen. Op de Balie komt de schouwburgtent van den heer van Kinsbergen, terwijl in de Concertzaal van Zondag 13 tot en met Vrijdag 18 September het Vér. R'dam Hofstadtooneei, (Cor v. d. Lugt Melsert en Annie van Ees) voor 't voetlicht komt, met nader te publiceeren stukken. De twee hiergenoemde bekende figuren heb ben dezen zomer eenigen tijd in Westen- Schouwen doorgebracht, waardoor zij nog meer contact met onze bevolking hebben gekregen. De opbrengst van de collecte, welke Maandag is gehouden tijdens het geven van straatmuziek door eenige leden van het Harmoniegezelschap „Kunst en Eer", 'groot f 310,181/2, zal aan het Koninklijk Nat. Steuncomité worden afgedragen. Den milden gevers wordt daarvoor hartelijk dank betuigd. Onze vroegere stadgenoot, de heer C. Holm, ambtenaar bij 's Rijks Belastingen ter standplaats Vfissingen, is aangewezen ais waarnemend Ontvanger der Directe Belastingen en Acgjnzen te TÜelL HAAMSTEDE. In de Maandag j.l. ge houden vergadering van den gemeente raad, werd met 5—2 stemmen besloten, het vroeger genomen' besluit om niet over té gaan tot verplichte aansluiting aan de waterleiding gehandhaafd. ELKERZEE. De heer M. T. v. d. Bout herdacht 1 Sept. den dag, waarop hij vór 40 jaren in functie trad als lidfvan l\et burgerlijk armbestuur onzer gemeen te. Des voormiddags werd hij ten ge- méentehuize "door den Raad gecompli menteerd en werd hém als blijk van hulde een wandelstok met zilveren knop aangeboden. NOORDWELLE. Vergadering van den gemeenteraad, gehouden op Wioemsdag 26 Augustus. Voorzitter de burgemeester. Afwezig met kennisgeving de heer W. Boot. Tot de ingekomen stukken behoo- ren o. a.; 1°. Van B. en W. van Brou wershaven de rekening van den vleesch- keuringsdiensf over 1924. Uit deze reke ning bleek, dat de ontvangsten hebben bedragen f3225,86, de uitgaven f2349,23, batig saldo f 876,^3. B. en W. adviseeren deze rekening goed te keuren, waartoe conform wordt besloten. 2°. Een schrij ven van de commissie tot in standhouding van het avcmdschoo'londerwijs met ver- Zoek hun wederom, evenals vorige jaren, subsidie tot een maximum van f144 te verieenen. Besloten wordt dit bij de be grooting te behandelen. Aan de orde komt de rekening der gemeente over {1924, waaruit bleek, dat de post buiten- 'gewoon een ontvangst én uitgaaf had van {^245,48, rést nihil. De gewone ont vangsten bedroegen ;F 19.718,lli/2», de uit gaven f 16.983,85V2,' alzoo goéd slot f 2734,26. De heer K. Viergever, rappor teur der commissie tot het nazien dézer rekening, stelde voor dè rekening goed te1' keuren, en adviseerde de posten op het kohier dér Hondenbelasting van J. Tüoét en P. M. Mol inbaar en die van C. v. d- Velde noodgedwongen oninbaar te verklaren. Aldus wlordt besloten en de rekening goedgekeurd. Door B. en W. wérd de begrootingi voor 1926 den Raad aangèbódén. In eeii der vorige vergade ringen waren stemmen opgega'ah ook voor de begroot in g, evenals voor de re kening een Commissie van onderzoek te benoemen. Door den burgemeester werd gevraagd of dé leden" dit nog wenschten eh zoo ja, hbeveel leden in deze commis- "sie zitting moeten nemen? Off de vraag van'weth. Roógerd: Sluit het onderzoek door een commissie in zich, dat de be- grooting in dén Raad dan niet meer artikelsgewijs wordt behandeld, antwoord de de voorzitter, dat dit in den regel niet- meer gedean wordt. De beide wet houders gaven te kennen, dat er alles voor te zeggen is, dat de begrooting door een commissie wordt nagezien. Ai- zoo werd besloten en al de raadsleden in deze commissie benoemd- Door den burgemeester werd medegedeeld, dat koópèrs v^h de te kobjf» aangeboden af braak zijn: L. Bosiooper voor déuren f 12,45 en K. "Viergever voor goten en ramen f 13,10. Door wethouder Blom werd ontslag gevraagd als 2e ambtenaar van den burgerlijken stand. Dit wordt hem onder dank voor de bewezen dien sten op eervolle wijzeverleend en be sloten in de volgende raadsvergadering een nieiittr lid te benóemen. De heer Viergever vroeg Bij de rondvraag waar om dè gemeente-veldwachter zoo dik wijls iri. burgerkleeding liep? Hij kon dit óm verschillende redenen niet goed keuren. Gemeente-polille moest zijns in ziens altijd kenbaar zijn. Dóór den bur- i gemeester werd er op gewezen, dat dit een zaak is, die hem alleen aangaat. Hij ziet er niets geen bezwaar in, dat de veldwachter zijn uniform met de warme l dagen'eéns viVwisselt niét 'hét luchtiger burgètpak. Door den heer van der Maas werd gevraagd, hoe" te handelen mét dê zieke hoornen op het dorp? Dö'or weth. Boogerd" werd gezegd, dat tegen deze ziekte, gezien de Véle artikelen door des kundigen daarover reeds geschreven, nog geen middelen zijnn gevonden het tegen te gaan. De burgemeestér zou in deze nog een af wachtende Tiouding willen aan nemen. Hierna sluiting. SCHARENDIJKE. Schipper W- Leunis van Wemeidinge, voerende het schip „Hoop op Zegen", geladen met stprt- steen en bestemd voor de zinkwerken bij de Repart. had Dinsdagmorgen het on geluk het Volle tuiig overboord te zeilen in de nabijheid van den dijk. Persoon lijke ongelukken zijn niet voorgevallen. Met assistentie van de vaartuigen van gebroeders Prins en schjpper J. Leunis is het vaartuig gesleept naar de reede van Brouwershaven. DREISCHOR. Raadsvergadering, gehou den op Vrijdag 28 Aug. Afwezig de hee- ren J. Doelemari én'J. de Vrieze- Voor zitter dë burgemeester. De notulen der 2 vorige verga der :ngen worden, na een kleine aanmerk:ng, goedgekeurd. Aange boden wordt de begrooting van den v3eeschkeuringsd;enst, kring Oosterland, benevens een mededeeling van gemeente ambtenaren, betreffende hunne pensioens verlaging. Ingekomen !s een brief van den heer M. T. v. Stealen, waarin hij verklaart om gezondheidsredenen ontslag te nemen, als plaatsvervangend ambte naar van den Burgerlijken Stand. In zijn plaats "wordt bij 3e stemming benoemd dhr. W. v. d. Linde Johz. Daarna volgde aanbieding van de gemeentebegrooting, dienst 1926 en vaststelling der gemeente- rekening d:enst 1924. De rekening sluit met een goed slot van f 4752,761/2- De heer der Weduwen heeft «nog een aan merking op de gemaakte beschoélng ach ter de veldwachterswoning. De voorz'tter zegt de commiss'e van onderzoek dank. Verder wordt besloten ten behoeve van de secretarie aan te schaffen „The Qu;ck" Multippeator. De prijs hiervan is f 20 en geeft, volgens den voorzitter, veel besparing op kosten van pap:er en werkt zeer eenvoudig en gemakkelijk. Hierna volgt na eenige bespreking met algem'. stemmen de benoeming van mej. Bran denburg te Haamstede, als kweekelinge aan de Openbare Lagere School. Bij de omvraag bespreekt de heer De Waal de bekendmaking van aanbesteding der co kes, z.i. -is de tijd hiervóór veel te kort. Eenige be-sprek'ngen volgen nog oyer 't te lang uitblijven van een te plaatsen bord met opschrift aan de haven en het niet in orde maken der spuisluis. Allen zijn het er over eens, dat na het uitbaggeren der haven deze klaar had moeten zijn. Hierna sluiting. OOSTERLAND. De in deze gemeente gehouden collecte tot leniging van den nood in de geteisterde streken, door den storm van 10 Augustus jl.j heeft opge bracht de som van elfhonderd gulden. Den 31 Augustus is hier niet onopge merkt voorbijgegaan. „Oosterlands Fanfare" zorgde hier voor. Onze geachte burgemeester werd een serenade gebracht, door de bijzon dere gebeurtenis, daar hij was benoemd tot Ridder der Orde van Oranje Nassau. ST.-PHILIPSLAND. Maandag reed het paard van dhr. M- N. achteruit van den oprit bij de tramhalte, toen het in aan rijding kwam met een passeerenden wa gen. Berijder en paard kwamen met den schrik vrij. Aan de kaïr werd echter een schade toegebracht van pi.m. f 40. SCHERPJSNISSE. De meikverkoopers al hier diëten door den omroeper bekend ma- kén, dal de prijs* der melk met 2 cent was verhoogd. Ze is nu van 12—14 ct. de L. gej>rach?. Onmiddellijk daarop werd dén omroeper last /gegeven bekend te maken, ingeval dè meikverkoopers dé verhooging bleven handhaven, geen melk meer gekocht zal worden. OUD-VOSMEER. 14 dagen geleden werd 'aan Het Nat. Steuncomité voor de ramp in .Gelderland en'Brabant f 231 overge- maakt, als opbrengst eenef gehouden bus- co'ilecte; Méèndag j.l- gingen een achttal schoolmefèjés nog eens met een bus rond en kregen nog ruin*, f 168 'bijeen, zoodat pi.m. f 400 is overgemaakt. ST.-MAARTENSDIJK. I11 de Vrijdag ge houden raadsvergadering waren alle le den tegenwoordig. Medegedeeld werd 't proces-verbaal van kasopneming bij den gemeente-ontvanger. In kas was en moest zijn f 5379,88. De verordening, houdende voorschriften voor motorrijtuigen, be stemd voor het vervoer vair reizigers tegen vergoeding, kan thans ingevolge be richt van Ged. Staten worden afgekon digd en zal spoedig in werking treden. Op daartoe gedaan verzoek zal J. van Haaften ontheffing verleend worden van het betalen van hondenbelasting, d:enst 1925. Wed. O van Houdt en Izak Jas- perse zullen op de lijst geplaatst worden voor medeloten om land ingevolge de landarbeiderswet.Een :ngekomen nota van J. van Nieuwenhuijze, betreffende het op halen van gelden voor de waterleid'ng aan de gemeentewoningen ad f 25 wordt goedgekeurd, na eenige zeer vriendelijke woorden van den heer Hage. De gemeenterekening 1924 wordt met algemeene stemmen goedgekeurd en voor- 18 thans de prijs van 1 kilo-bu8 0.18 een ons. DEZELFDE kwaliteit, doch goedkooper dan voor DEN OORLOG. loopig vastgesteld op: gewone dienst In komsten f 94679,71, uitg. f 95993,67, na- deélig slot f 1313,96. Kapitaaldienst In komsten f 21605, uitgavlen f 21488,77. Goed slot f 116,23. De rekening van het wo ningbedrijf wordt aan baten en lasten goedgekeurd tot 'n bedrag van f 11586,28. De rekening van het Weezen Armbestuur wordt in ontvang ad f 20791,831/2 en uit gaaf f 12899,90, batig slot f 7891,931/2 met algemeene stemmen goedgekeurd. Aangeboden worden de begroo tingen voor het dienstjaar 1926 in ontvang en uitgaaf bedragende f 84951,021/2- Kapitaal- dienst nihil. Woningdienst baten en las ten f 10900. Kapitaaldienst f 977,11. Wee- zen-Armbesiuur in ontvang en uitgaaf f 28893,971/2- De heer Hage bespreekt de uitkeering van het Weezen-Armbestuur aan de gemeente als tegemoetkoming de zersticht'ng in dè kosten van krankzin- nigenverpleg-'ng. De voorzitter deelt mede dat te dezer zake nóg nader met Wee zen-Armbestuur moet worden geconfe reerd". Bij de nadere vaststelling der,be grooting kan dus op deze zaak worden 'teruggekomen. Een wijziging der begroo- ling 1925, waarin wordt verwerkt het na- deeiig slot der rekening 1924 en eveneens het verhaal verplegingskosten armlastige krankzinn'gen C. van Dijke eh mej. N. A. van der Werf wordt goedgekeurd. De heer Koopman bespreekt het ontslag der gehuwde onderwijzeres en de heer Hage het ontslag van den onderwijzer op 65- jarigen leeftijd. Deze aangelegenheid zal door het dagélijksch bestuur nader onder de oogèn gezien' worden!' De gemeente- woningen^B 49 tot 56 bullen van b:nnen worden geschilderd. Een u:tvoérige be spreking volgt over het verplaatsen van dé gemeentelijke rïfestvaalt. Deze zaak zal everieens nader worden onderzocht. De heer Quakkelaar rheènt dat ef te dézer zake yerdiidering moet komen. Hij ver wondert zich dat de gezondheidscommis sie hfer nooit is komeri1 kijkeh. Het is aan den .,,Dierentu:n" een ohhoudbaren toestand. Een korte bespreking wolgt over dè levering vah straatkeien welke niet zoo'n Vlot verloop schijnt te hebben als algemeen wordt gewenscht. De verhuring van het terrein de Kte^e Kaai voor sui kerbieten zal in tegenwordigheid van den Raad plaats hebben, de agenten voor de diverse suikerfabrieken zullen mede. ter bespreking dezer zaak worden uitgenoo- digd. De voorzatter meent, dat de toren noodwendig een verbetering zal behoe ven. De balie staat scheef. Een deskundig onderzoek acht hij noodzakelijk. Besloten wordt het'Rijk om voorlichting te vragen. Hierna sluiting. ST.-ANNALAND. Openbare vergadering van den gemeenteraad, op Vrijdag 28 Aug. Aanwezig alle leden. Voorzitter de burgemeester. Ingekomen is: het proces verbaal van de kasopneming bij den ge- meente-ontv.; aanwezig was en moest izijn f 7810,33. Van den inspecteur der di recte belastingen te Zierikzee was be richt ontvangen dat het vastgesteld be drag vah de gemeentelijke inkomstenbe lasting voor dU jaar f 16571,63 is. De heer H. W. Odink had in verband met een wijziging van de pensioenwet van '22 een verklaring gezonden, dat hij zijn pensioensgrondslag wenscht gehandhaafd zien oip f 4050. Van de maatschappij „Pe- trolea" te Dordt was een verzoek "inge komen om voor de woning van dhr. A. 1 Bruijnzeel, in den grond een benzinetank ter gröotte van 6000 L. te nlogen aan leggen. Onder de noodige voorwaarden van veil;grièid stellen B. en W. voor dat verzoek in te'willigen tegen betaling aaii de gemeente van f 25 pefjaar, waartoe met alg. stemrtien wórdt beèloten. De voorzitter deelt nu mede, dat de< motor rijders tegen vergoeding in 't vervolg aan den Commissaris der Koningin ont heffing ikunnen vvragen van het .nakomen van zekere bepalingen, zoodat ze z:ch vrijer kunnen bewegen. De commissie, waaraan het nazien van dagrekening van '24 was opgedragen, had geen bijzondere op- of aanmerkingen en adviseerde daar om tot voorlooipge goedkeuring, waartoe besloten '-Wordt. De ontv. zijn f 78466,04k de uitg. f 73116,03, het batig saldo is dus f 5350,01. Aangeboden-v worden nu: a. de begrooting vopr 1926 van de gemeente en b. die van dè weezen-armeti, de eerste sluitende in ontv. en uitg. op f 60619,91V2» dë tweede op f 10182,95. De verkoop van de straatmesü' heeft f 153 opgeleverd. Voor de vacanteribetrekking van onder wijzeres aan de openbare schooi hebben zich 25 sollicitanten aangemeld, waarvan er 4 proefles hebben gegeven. Daarna is een voordracht van 3 opgemaakt, waarop in aiphabel-sche volgorde zijn geplaatst de -dames J. du Burek te Brouwershaven, A. N. Evertse van'Kerkwerve en P- Snij ders van Oud-Vossemeen Daar de heer j. van Luijk met 1 Sept. op wachtgeld wordt gesteld en de te 'benoemen onder wijzeres eerst jnet October in dienst zal treden, is het noodig voor een maand een tijdelijke onderwijzeres aan rte stellen. Hierna sluiting. ,1.I.i.t.o m. --^-.1 I .lil RECHTZAKEN. Bijvonnis van het kantongerecht te Zierikzee is aan J. C. O.; landbouwer te Coiijnsplaat, wegens overtreding van art. 15 der Motor- en Rij wiel wet, de bevoegd heid motorrijtuigen te besturen ontzegd voor een termijn van één jaar, ingegaan op 9 Augustus. i 1. POST EN TELEG-ÜAPHiE. De Morse-telegraafdienst.-: op het ^kan toor Bruinisse'is opgeheven; de overbren ging van de telegrammen geschiedt voort aan per telefoon door tusschenkomst van het kantoor Zierikzee. L4NDBOÜW EN VEETEELT. Aan den heer H. den Boer, assistent aan de Stoomzuivelfabiriek „De Duif" te Niieuwerkerk, is vanwege het instituut voor Handelsonderwijs (directie Kramer) te Leeuwarden, het -diploma toegekend voor boekhouden voor de Zuivelfabrieken. NIEUWERKERK. Als een bewijs, dat de heer W. H. van Oeveren, exploitant- eigenaar van de zuivelfabriek „De Duif" ie Nieuwerkerk, er steeds op uit is om zijn zaak te moderniseeren en te ver beteren, diene, datvsedert eenigen tijd een installatie tot het leveren vart eigen eiectriseh licht is aangebracht D* kunstmeatfsbrlMic ie Vlaardlnzpn. De Eerste Ned. Coöp. Kunslihestfabriek te Vlaardingen leverde in. het" eerste volle bedrijfSjaar 90.000 ton superphoshaat, in het tweede jaar 120.000 ton, in 't derde jaar 130.000 ton, terwijl gegronde ver wachtingen woïden gekoesterd, dat in het vierde volle jaar de omzet 150.000 ton zal bedragen. De coöperatie werkt met een kapitaajl van f4.000.000, verdeeld in 40-000 -aandee- len van f100. Het aantal leden bedraagt thans pi.m. 8000, allen landbouwers. Vóór vier jaar waren in ons land twee kunstmestfabrieken, één in1 Zëeland en één in het Noorden des tands, maar in 19211 is pvergegaan .tot het "samenvoegen van die twee bedrijven -tót-één,- dat te Vlaardingen.'

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1925 | | pagina 1