Woensdag 19 Aug. 1925. zierikzeesche courant. aovertentiên Dienstplicht lichting 1910. D«üïn©ur« ABONNEMENT Prfji per 6 ma&ndcfó f 1,50, franco per po»4 ƒ1,80. Voor hot boitenland pos jaar f 10,—. &fsondoriyke nummer a 5 oout. Vorcohynt Maandag, Woonadag •a Vrijdag. TAB 1—6 fegoli 80 Cti. van regels en1 daarboven 20 ots;par regel. Seolames 60 eta. p. regel. By contract belangrijke korting, 82ste JAARGANG. - No. 11275. tniMldln* »p don d«« ilf. 1. J. SE LOOZE Jr. UJtc.-RKMf. H. J. KOSTER. **7e Tóar Overgang naar de aanvalllngsreserve en Inlevering van rij lesgoederen. Behoudens onvoorziene omstandigheden, zullen op 1 October 1925 naar de aanvullings reserve overgaan de gewone dienstplich tigen van de lichting 1910 der landmacht. De tot de aanvullingsreserve behoorende dienstplichtigen komen bij het op voet van oorlog brengen van het leger eerst bij nadere oproeping en dan bij de depots in werkelgken dienst. De aan deze dienstplichtigen verstrekte rijksgoederen zullen met uitzondering van het zakboekje vermoedelijk in December 1925 moeten worden ingeleverd. Blijkt bij de inlevering, dat er goederen ontbreken of dat deze aiet in den vereischten staat ver- keeren, dan stelt de dienstplichtige, wien het aangaat, zich o. a. aan bestraffing bloot. Nader zullen belanghebbenden, zoowel bjj openbare als bij persoonlijke kennisgeving, wQrden bekend gemaakt met de plaats en het tijdstip, voor de inlevering vastgesteld Aan de hierbij betrokkeu dienstplich tigen wordt la hun eigea belang aan bevolen er Intijds voor-te zorgen, dat hun goederen bjj de Inlevering geheel ln orde zijn. Zierikzeb, 18 Augustus 1925. De Burgemeester van Zierikzee, A. TIMMERMAN Cz., 1°.-Burgem, BUIT E^LIÜVPT" De ollestad Bakoe. Aan een brief,uit Bakoe, van een naar Transkaukasië uitgezonden mede werker van O. E. ontleenen We het vol gende: Naar '-een stadsdeel „Tsjorny Go-rod", de „zwarte stad", heeft Bakoe Zijn naam, -en het is ©en zwarte, troiostlooze stad, zonder eenig groen, vol van het in de longen binnendringende stof! Een woud van boortorens verheft zich naast de stad boven de olieveld-en. Onophoudelijk spu-it de olie dag en nacht. Deze plie heeft aan de stad het uiterlijk, aan de menschen den levensinhoud gegeven, heeft menschen en stad in een verpeste woes tenij geplaatst. In en lussehen de boortorens en in d© machinehallen werken de 55.000 arbei ders. Van enkelen konden we voorzichtig peilend iets vernemen over den socialen toestand, hetgeen met de zelf verkregen indrukken tot éen oordeel in staat stelt. De olieproductie en de verwerking der nevenproducten is tegenover de produc tie van voor den oorlog zeer verminderd. De technische inrichtingen op de olievel den, die thans staatseigendom zijn, ble ven dezelfde als ze waren in d-e voor- ooirlogsehe tijden. Maar tijdens oorlog, en revolutie kwamen ze iii verval en de iinanciëele toestand van d-e Sovjetrepu bliek liet nog niet toe verbeteringen aan te birengen. In den laatsten tijd echter vinden de olieproducten van Bakoe groo teren afzet -en Zoo hoopt d-e „As.neft" d-e „Aserbeidsjansehe Naphtatrust", weldra in staat te ko-men iets ter verbetering der technische installaties te kunnen doen. Wat den toestand- der arbeiders betreft: Het loon van de arbeiders in de machine kamers en boortorens wisselde van 25 tot 45 roebels per maand. De hoog ere be ambten van de „Asneft" hebben een maandelijks salaris varn 150 of' meer roe bels. Het loon van d-e arbeiders te Bakoe komt nauw-elijks boven hetgeen voor een bestaansminimum nood-ig is. Dat ziet men duidelijk als men in de winkels van de arbeiderswijk-en let op de prijzen van levensmiddelen en andere levensbehoeften. Het belangrijke v-erschil in loo-nen en salarissen bewijst wel, dat bij de waarde schatting van den arbeid in het productie proces in het bolsjewistische Rusland de zelfde wetten en begrippen heerschen als in het kapitalistische stelsel. Tussc-he-n theorie en practijk gaapt een wijde kloof. En als de toenemende iinanciëele nood van den ho-lsjewistischen staat dezen dwingt het arbeidsinkomen in de staats bedrijven tot aan de grens van het be staansminimum neer te drukken, als ver der de arbeiders in de verschillende 'FEUL L T O K door J. M. 25 Eerst vond Clara 't vreeseüjk om met Pierre over straat te gaan, en hem aan alle nieuwsgierige oogen bloot te stel len,. maar ze begrijpt, da,t 't toch beter voor. hem is, om eens in de buitenlucht te zijn. 't Is aandoenlijk om te zien hoe l:ef en zorgzaam ze voor hem is". „Ze is een pr'nsesje, dat is ze, riep Wittek'nd vol geestdrift, en als ik een prins was, in plaats van een arme, oude novellenschrijver, dan zou ik haa,r scha ken uit dat Verkorverenshol, waar ze niet hoort." „Neen, ze ?s daar *n:et op haar plaats", hernam Bremen. Toch klaagt ze nooit over hen, maar Martha weet wel hoe 't er bij staat. En Piet Bos de loopjongen van Ver- staatsindustrieën er op wijzen, dat in den loop van het laatste jaar de sociale toestand belangrijk slechter werd, dan bewijst dat slechts, dat de bolsjewisti sche-economische practijk -niet in staat is. het sociale probleem tot een oplossing te brengen, gelijk de heer Zinowjew als leider der Derde Internationale den Eu-ropeeschen arbeiders tracht wijs te maken. Hoe laag de sociale voo-rziorgl in Sovjet-Rusland staat men moet daar bij om goede -redenenniet naar Moskou kijken wordt o. a. bewezen door den socialen toestand in de ondernemingen van de Asneft. De gruwelijke arbeids voorwaarden i-n de boortorens en in de raffinaderijen moet men hebben gezien, om -een waar begrip te krijgen van de gevolgen van het gemis van elke inrich ting van sociale voorzorg. Het kan dan ook niet verwond-eren, dat blijkens de statistiek van alle 100 sterfgevallen onder de Bakoesche oliearbeiders er 55 en meer aan longtubercutose zijn te wijten. Dat is slechts een voorbeeld van de verwoes tende gevolgen van het ontbreken van de allernoodzakelijkste hygiënische en so ciale inrichtingen. De vrouw ran Kemal Pv^ja. Latifeh Hanoem, d-e gescheiden vrouw van Moestaf a Kemal Pasja, den president der Turksche republiek, heeft aan. een verslaggever van d-e „Peopl-e" -een inter view toegestaan. Naar haar meening jgjaat het bij de schei ding van haar man om een analoog ge val als bij de echtscheiding tusschen keizer Napoleon -en diens eerste vrouw', i keizerin Josép'hine. Evenals deze laatste 1 heeft ook zij alles gedaan, wat in haar vermogen was, om haar man te helpen zijn ambities voor zichzelf en zijn volk te verwezenlijken. Haar huwelijk met hem heeft zijn verdere carrière in den weg gestaan en daaropi heeft Kemal haar opgeofferd, zooals -eenmaal Jpséphine dpor Napoleon is opgeofferd'. Het is niet haar bedoeling zich daar over te beklagen. Zij is volkomen tevre den, indien zij door d-eze scheiding to-t zijn geluk kan bijdragen. Het is haar onbekend-, door wien haar man tot de opvatting is gebra.cht, dat hij zich om der wille van zijn carrière van haar moet laten scheid-en. Een zaak staat evenwel vast en diat is, dat zij niet aan een ge broken hart zal sterven, doch dat Zij integendeel met alle macht aan de voort zetting ha-rer eigen carrière zal arbeide-n. Voor een ziek hart bestaat geen beter geneesmiddel dan werken en al wat Zij aan arbeid kan prestoeren zal Zij voor haar land en haar sekse in de Weegschaal werpen. Zelfmoord-epidemie. Zondag zijn te Berlijn een groot aantal zelfmoorden gepleegd. Een 21-jarige kerk- hofar'beidér maakte op vrij zonderlinge wijze een einde aan zijn leven. Hij stak in een plantsoen een infanterie-patroon aan. Toen deze ontplofte was hij zoo erg verwond, dat hij tijdens het trans port naar het ziekenhuis overleed. In een der ondergrondstatioms poogde een 28-jarige kaartjesverkoopster van d-e tunnelspoor zich te dooden door het openzetten van de gaskraan. Arbeiders van de tunnelspoor konden haar redden; zij werd naar het ziekenhuis gebracht In het westen van Berlijn vergiftigde zich een weduwe door het nemen van morphine. Uit minnesmart maakte een 19-jarige dienstbode een einde aan haar leven door de gaskraan opeiï te Zetten; een werklooze en een huisbewaarder deden hetzelfde. Ook eép gehuwde vrouw die ruzie met haar man had gehad pleeg!- de op deze wijze zelfmoord. Al deze levensmoeden konden niet meer worden -gered. Ten slotte hebben een 26-jarige vrouw -en haar 51-jarige schoonmoeder door het openzetten van de gaskraan een -einde aan hun leven gemaakt. Toen de man van de jonge vrouw thuis kwam, was zijn moeder reeds dood-, zijn vrouw overleed weinige ©ogenblikken later. De i oorzaak van dezen dubbelen zelfmoord I is onbekend. i BINNENLAND. Nationaal Steuncomité. De Minister van Binnenlandsche Zaken en Landbouw, jhr. de Geer, heeft Maan dagnamiddag in -de-Trèveszaal te 's-Gra- venhage, het Nationaal Steuncomité ter l-eniging van den nood in de geteisterd© streken -geïnstalleerd. In zijn dagelijkseh bestuur zijn geko zen, jhr. J. H. Röell, vioe-voorzitter van het Nederl. Roode Kruis, dr. N. M. Jose- phus Jitta, viee-voprzitter van 't Oranje- kruis, F. J. M. van Ogtrop, en de beide leden van het -eere-comi-té, mr. A. E. J- baron van Voorst tot Voorst, Commissaris der Koningin in Noord-Brabant en mr. S. baron van Heemstra, Commissaris der Koningin van Gelderland. De heer F. J. M. van Ogtrop te Amsterdam zal als penningmeester optreden. Bij d-e besprekingen heeft het comité zich op het standpunt gesteld, dat uit sluitend te rekenen valt op bijdragen van particulieren. Bij de herstelmaatrege len zal gestreefd worden naar decentra lisatie en aansluiting worden gezocht bij de gewestelijke organisaties. Het ver trouwen werd uitgesproken, dat d-e tech nische voorlichting van den Rijksgebou wendienst, die tijdelijk te Borculo dienst doet. zal kunnen vervangen worden door een goed georganiseerde deskundige lei ding uit de omgeving. korveren die wel eens :n de keuken schoenen moet poetsen enzao, die heeft me er ook genoeg van verteld"- „Piet zegt ook dat Clara zoo goed en zacht is, maar dat haar fam'lie het nooit laten kan, haar te doen voelen* dat ze afhankelijk is". „Net of 't kind nog niet genoeg ver driet heeft". „Laatst heeft ze heur hartje eens bij me uitgestort viel moeder Martha in 't was de eerste maal dat ze er over sprak. Arm deerntje, 'k Heb haar op 't hart gedrukt dat ze altijd met Pierre hier kan komen, als hen :n de Camp- horststraat te bar wordt". Niskie, die bij 't vuur was gaan lig gen, sprong plots op, en vloog blaf fend naar de deur. Daar is Martha al, r:ep Jan, en haastte zich naar voren. Even later kwam hij met zijn zuster terug. „Dag allemaal, riep ze, stil toch Niskie, je gooit me omver". Jan nam haar mee naa,r de kast om al de goede gaven van mijnheer Witte- kind te bewonderen. 't Meisje zette groote o-o-gen op. „Kal koen, o, moeder, dat hebben w'e nog nooit gehad". Al mag men ook misschien Om'd Erdal rijmpjes kijven. DeErdal crème zal zelf Toch steeds de beste blijven -overal bekend en bemind.. Uiê Stad @91 Provlnole. ZIERIKZEE. Door een aantal ingezete nen dez-ar gemeente, in een openbare vergadering bijeen, is besloten, zulks naar aanleiding van hetgeen in de jongste Raadsvergadering heeft plaats gehad met het Raadslid I. de Broekert, een request te presenteeren aan het College van Hee- ren Gedeputeerde Staten van Zeeland, van den volgenden inhoud: „Ond-ergeteelcenden, allen inwoners van „Zierikzee: „Gelezen of gehoord het verweer van „het raadslid) I. de Broekert, inzake-het „voorstel tot schorsing van d-at lid, door „de meerderheid van het Dagelijksch Be- „stuur dezer Gemeente; „Protesteeren te-gen deze handelwijze „-en spreken het vertrouwen uit, dat Uw „College genoemd raadslid de Broekert, „als zoodanig, zal handhaven"-. Dit verzoek werd staande de vergade ring door alle aanwezigen geteekend, terwijl een vijftal personen zich spontaan opgaven, om met dit request, de overige inwoners van Zierikzee, die niet tegen woordig waren, te bezoeken, en tot mede- onderteekening uit te noodigen. In eein-e daarna gehouden bestuursver gadering der Chr. Historische Kiesvereeni- ging, werd, in verband met bovenge noemde zaak, besloten, een schrijven te richten tot de Anti-Rev. Kiesvereenigimgl alhier. 1 We moeten helaas weer melding maken van een zedendelict nabij „Het Stelletje", hoewel het feit thans niet „En we krijgen een Kerstboom, Mar tha, riep Jan. ,,Hé, wat heerlijk!" "Opeens stond Mar tha naast haar moeder. „Tóe moeke, mogen Clara en Pierre ook komen, p,m den boom te zien. mag ik 't gaan vragen?" „Ja,'dat is go-ed riepen ze allen Clara en Pierre moeten er bij zijn". De Kerstengel zweefde binnen, fluis terde zijn boodschap, en allen verston den ze die. Toen Clara dien avond thu:skwam gaf Henk haar een brief. „H-'er Clara, vo-or jo,uW. *k Heb hem van den bode aange pakt, en maar zoolang in mijn zak be waard". ,„Dank je Henk!" knikte Clara. In de keuken brandde licht, doch er was niemand. Clara brak 't couvert los, en verstond de weinige regels van juffrouw Leentj-e, dokter Stein's huishoudster. Dokter was erg aan 't sukkelen schreef ze. Hij had eerst bronchit:s gehad, wat later in Fchte longontsteking was ont aard. Nu wei buiten gevaar, moest hij toch nog 't bed houden. Dokter laat je hartelijk groeten zoo ernstig is als eenigen tijd geleden, toen e-en baadster in haar kleedtentje werd aangevallen. Vorige week heeft een 68-jarige, de H., elders woonachtig, niet nader te noe men handelingen gepleegd met kinderen beneden den leeftijd van 16 jaar. Op het vage signalement, dat van den verdachte gegeven kon wórden, heeft de politie bovengenoemde de H. mede genomen en op 't politiebureau een ver hoor afgenomen. Hij bekende het hem ten laste gelegde feit; na dit verhoor is hij op vrij-e voeten-gesteld. Van het ge beurde is prooes-verbaal opgemaakt. BURGH. Vergadering van den Gemeen teraad, gehouden op Dinsdag 18 Augus tus. Aanwezig alle. I-eden. Na opening, lëzin-g en goedkeuring der notulen, be tuigt de voorzitter onder instemming der vergadering zijn deelneming met de ramp, die een groot gedeelte van Nederland getroffen heeft. Aan d-e orde komt d-e behandeling der gemeentebegrooting voor 1926. Nadat bij monde van dhr. Boot na mens de commissie van onderzoek is verklaard, dat deze b-egroioting geen aan leiding geeft tot bijzondere 'op- of aan merkingen. wordt zij met a'gemeene stem men vastgesteld in ontvangst en uitgaaf met f 16271,156. Alsnu wordt door den voorzitter ingeleid het nieuwe verzoek' van den Raad van beheer der waterleiding J inzake de verplichte aansluiting, ver- j schillende teekeningen komen ter tafel. De heer Heule zegt, met genoegen d-e vergadering te Brouwershaven te hebben bij-gewoond, waar zijn inzicht en dat van vele anderen omtrent de waterlei ding verruimd is door -de verklaringen en inlichtingen, die daar gegeven zijn. Hij stuit echter op de z. i. hooge kosten voo-r minderbedeelden, die toch meestal van goed drinkwater voorzien zijn. Dhr. Land-egent protesteert namens 't grootste gedeelte der bewoners van Burghsluis tegen verplichte aansluiting; hij vindt geen vrijmoedigheid om de burgerij deze last op te leggen. Dhr. v. Zuijen meent, dat de meesten tot dusver niet op de hoogte zijn van nut en gemak der waterleiding; hij vindt het een algemeen belang ook met het oog op brand; niettemin is hem een ruime toezegging van vrijstelling veel waard. Als eenmaal de waterleiding in werking is, zal naar zijn m-eening. het aan tal voorstanders toenemen. De heer Boot vraagt of het gemiddeld bedrag van f 21,44 per aansluiting gegarandeerd kan worden, en -of Westenschouwen kans heeft in het buizennet te worden opgenomen. De voorzitter zegt, dat dit bedrag, slechts gemiddeld is en naar gelang der woning (kamerstelsel) meer of minder zal be dragen; tegenover een aansluiting van Westenschouwen staat de Raad van Be heer niet onwelwillend. De heer Lande- gent vindt het een gewetenszaak den gemeentenaren: een 'nieuwen last op te leggen- en stelt- voor vanwege den ge meenteraad een lijst te doen circuleeren, waarop de burgerij haar v-oo-r of tegen kan- plaatsen. De heer Kloet Zegt, als hieraan gevolg-, wordt, gegeven, men de menschen dan ook terdege moet inlich ten over nut--en gemak der waterleiding; hij herinnert aan de droge jaren, die ieder nog versch in 't geheugen liggen. De heer Fokker is ook tegen belasting druk- maar noemt de veTp'ldchte aanslui ting niet als zoodanig, daar men er iets goeds voor terugkrijgt. Nut, gemak - en tijdsbesparing wegen wel op tegen- de kosten yan aansluiting; hij vindt de aan sluiting een zegen v oor de huismoeders en afst-emmings: yan het verzoek van den Raad van Beheer ongemotiveerd. Wordt Burgh afgesloten van de waterleiding dan zal men hoogstwaarschijnlijk naderhand met klachten komen; wil en kan- men naderhand nog aansluiten* dan zullen de kosten beduid-end hoo-ger - zijn. Bovendien is uit igezondhei'dsoogpunt de aansluiting van het hoogste- belang; De - heer Heule toont zich wel ©enigszins - verbaasd, dat men te Burghsluis, waar z. i. de behoefte aan drinkwater zeker wel het meest ge voeld zal worden, tegen aansluiting is, hoewel hij het jammer vindt, dat men geen tariefsverlaging bij voldoende aan- beslool ze en zéggen dat hij zoo gauw als 't kan naar E. komt. 't Zal echter nog wel eenige weken duren. Clara zuchtte eenige welcen en de weken duurden haar zoo lang. Ze ging naar de kamer, waar ze ech ter niemand vond als grootva Korf. „Waar is P'erre?" vroeg ze angstig, toen ze goedenavond had gezegd. „Waar is Pierre grijnsde de oude op z'n kamer is Pierre, voor straf!" Ze verbleekte, heur bruine oogen ke ken hem angstig aan, „wat Ls er dam gebeurd Op dat O-ogenblik kwam tante Marga binnen en hoorde Clara's vraag. „Wat er gebeurd is? zei ze -gemelijk, dat Pierre Kees weer -een toeval heeft bezorgd, 't Is me een pretje, zoo'n halve gare in huis. Als 't zoo blijft, moet hij maar weg". Clara haalde eens diep adem, „maar wat is 't dan toch tante?" „Wel, Kees is al to paar dagen minder goed, daf weet je toch. Nu knapte hij juist wat op, vanmiddag zo-ngr hij zelfs, wat niet vaak gebeurt. Arme jongen. Hij ging naar de piano en speelde een deuntje met één vinger. Henk en ik waren verbaasd-, zoo goed als hij dat kon. sluiting in 't vooruitziieht heeft gesteld. De heer Krijger zag gaarne, dat de mi nimum-kosten van 25 a 80 et. per week gegarandeerd konden worden, terwijl het naar zijn meening dan nog de vraag is of so-mmige menschen dit kunnen betalen. Dhr. Kloet wijst op het mooie idee der vennootschap, daar hier geen sprake is van winstbejag. De heer Boot vraagt of de weiden in Schouwen ook aange sloten kunnen worden; aan de hand van de aanwezige kaarten wordt aangetoond, dat dit kan. Dhr; Landegent handhaaft zijn voorstel- tot het doen circuleeren eener lijst. De voorzitter brengt 't voor stel in stemming; het wordt met 4 te-gen 8 stemmen verworpen. Ten slotte komt h-et voorstel omtrent de verplichte aan sluiting in stemming. Vóór stemmen de h-eer-en Heule, Kloet, Boot, v. Zuijen eij Fokker, tegen de heer em Krijger en Lan degent, zoiódat het-1 voorstel met 5 tegen 2 stemmen aangenomen is. De voorzitter spreekt d-en wensoh uit; dat het geno men besluit moge- strekken tot heil van de'gemeente en van Schouwen en. Duive- land, bij welken wensoh dhr. Fokker/ zich aansluit. Daarna deelt de voorzitter mede, dat met de eigenaars, dhr. J. v. d. Vate Jz. en de Rott; Tramweg-Mij. overleg is gepleegd ten opzichte van den afkoop van eenig terrein voor verlegging, van een gedeelte van Kloosterwegi Daar- de kosten te hoog blijken te zijn, wordt op Voorstel van B. en W. van den koop afgezien. Daarna sluiting. i DREISCHOROok hier -werd reeds spoe dig na het bekend w-orden van den storm ramp, een comité opgericht tot bijdrage ter leniging van den'nood. Op de aan geboden lijsten werd in deze gemeente geteekend tot een bedrag van f 587,85. SINT-PHILIPSLAND. Dinsdagnriddag werd het dochtertje van dhr. G. v- d. D. door een fiets aangereden, waardoor de kleine kwam te vallen. Een achterop, komende fiets reed daarna nog over haar heen. Met drie. gelukk:g niet ern stige wonden,, aan-het hoofd en een-ont veld armpje, werd de kléine thu:s ge bracht. Als. een bijzonderheid kan wórden gemeld, dat de 78-jarige. P. V. te Anna- Jacobapolder nog heeft leeren fietsen. Tweemaal per dag gaat hij nu op de fiets naar het land, om daar -zijn werk te verrichten. Alhier:s een comité gevormd, - dat zich ten doel stelt- H.M. de Komngia, bij. gelegenheid'van haar 25-jarig huwe lijksfeest, een cadeau aan - te bieden. Voorzitter is- de burgemeester de heer L. Nilant, leden zijn de heeren W. Meijer; Th. A. Boudeling, P. J. Aarnoudse, S. v. Harn en L. Neelè. i Het comité, dat een inzameling zal houden voor de getroffenen, door de ramp in het Oosten van ons land, is -als volgt samengesteld: de heer L. Ni lant,. voorzitter, de heeren A. M. van Dijike, A. A. v. Nieuwenhüizen, Dr. J. Mënsing, Dr. P. C. v. Doorn, Ds. L. Boone, J. Doeleman en Th. A. Boude-ling, leden. STAVENISSE. Naar men verneemt, is alhier te-gen, 270 personen, die niet vol daan 'hebben aan den stemplicht, bij de gehouden stemming ter verkiezing van leden voor de Tweede Kamer, proces? v-erbaa-l - opgemaakt. THOLEN.Maandag werd onder- leiding van d-en loco-burgemeester, den- heer Goossen, ten stadhuize een vergadering gehoudén van eenige ingezetenen,- ten einde plannen te bespreken, tot hulp en steun aan de geteisterde streken in Ne derland. Staande de vergadering: werd een comité opgericht. Tot eere-vo-orzitter werd gekozen burgemeester van- der Hoeven; tot eere-leden de beide wet houders, de heeren Goossen en W-age- maker;. tot voorzitter" dhr. W. MiQ-elkér, tot leden de heeren S. Schot, R. Lan- tting, A. Cense, Th. Sonke, D; v. d. Vélde, M. M. C. Haaijer, W- Klompe, A. Kegge, A. v. d. Bro-ecke, W. de Korte; Wave- rijn en L. v. Zaltbommel. Besloten werd, dat deze heeren lijsten zullen presentea- Daa.r ging de deur open en kwam Pierre binnen, hij keek Kees maar strak aam, en zei met zoo'n nare stem: niet doen. niet doen, en liep langzaam -naar Kees toe. Ik werd er zelf griezelig van, en- dia arme Kees begon toen te gillen-van angst. 'k Ben toit -nu toe met hem bezig ge weest. Nee, 't gaat zoo niet, hij zal Kees steeds erger maken, en de meisjes mop peren ook al dat hij ze zoo zenuwachtig maakt, hij moet maa-r naar een inrichting, -en dokter Stein moet maiar voor de kosten zorgen". Clara huiverde. „Maar tante, u weet toch dat Dokter Driessen heeft gezegd, dat Pierre niet op zijn plaats is in een inrichting, en dokter Stein -is het daér volkom-en mee eens, schreef juffrouw Leentje laatst". i „Wat die dokters zeggen, dat kan.) me niets schelen, als hij me te lastig wordt gaat ie weg". i „O, tante, tante. Hij is toch altijd zoo kalm en gedwee. Kees is ook zoo erg gauw ov-erstuur, en „Hou je mond, heeft Kees 't weer gedaan? „Neen, neen tante, zoo bedoel ik het

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1925 | | pagina 1