Zierikzeesche Maandag 20 Juli 1925 zierikzeesche courant. Loting voor dan Dienstplicht. Purol bij Stukgeloopen, Pijnlijke Branderige Voeten, meur. Hoofdpijn ABONNEMENT» Prtya pec S maanden f 1,50, franco pot poat f 1,80, Voor hot buitenland per Jaar f 10,—. Afzonderlijke nummer» 5 cent. Yorochlint Maandag, Woensdag oa VrJJdagi 81ste JAARGANG. - No. 11262. Ilr. L 1. BE LOOZE Jr. UI%.-IMm!. S. J. K0STE9. Advertentiên van 1—S regolü 60 et», van 4 -regela on daareven 20 et», per regel. Seelames 60 ota. p. regel. BJJ oontraet belangrijke korting. Inaendlng op den dag van uit- gave vóór 11 ore. Toelating Leerlingen op de Scbool voor L. en MULO. met ingang van 1 Sep tember 1925 BURGEMEESTER en WETHOUDERS van Zierikzee maken bekend, dat de aangifte voor to lating van leerlingen op de Open bare School voor Lage en Meer Uitge breid Lager Onderwijs in deze Gemeente, kan plaats hebben op Donderdag 23 Juli a.s., bij het hoofd dier school, aan het school gebouw in de Nieuwe Boogerdstraat, tusschen des voormiddags 9 tot 12 en des namiddags 2 tot 4 uur. De leerlingen moeten op 1 September a.s een leeftijd van ten minste 5 jaar en 6 maanden hebben, zij moeten dus geboren zijn vóór of op 1 Maart 1920. Zierikzeeden 14 Juli 1925. Burgemeester en Wethouders van Zierikzee, A. J. F. FOKKER VAN CRAYESTEYN VAN RENGERSKERKE, Burgemeester. P. F. W1TTERMANS, Secretaris. De BURGEMEESTER van Zierikzee maakt bekend, dat de loting voor de lichting van 1926 voor deze gemeente zal plaats hebben te Zierikzee, in hot Stadhuis, op Maandag 24 Augustus 1925, des voormiddags te 10 uur. Wie aan de loting deelnemen. Aan de loting nemen deel alle voor de lichting ingeschreven personen, met uitzonde ring van hen, omtrent wie vóór den dag van aanvang der loting blijkt' dat zij: a. bij onherroepelijk geworden uitspraak voorgoed ongeschikt verklaard of uitgesloten zön; b. zjjn overleden; c. hebben opgehouden Nederlander te wezen en ook gten ingezetene zijn; d. als niet-Nederlander hebben opgehouden ingezetene te zijn; e. als ingezetece, niet-Nederlander, be- hooren tot een Staat, waar de Nederlanders niet aan verplichten krijgsdienst zijn onder worpen of waar ten aanzien van den dienst plicht het beginsel van wederkeerigheid is aangenomen; f. terecht in een andere gemeente zijn ingeschreven. De ingeschrevenen, die aan de loting moe ten deelnemen, worden uitgenoodigd om tijdig op de aangegeven plaats aanwezig te zijn. Wgze van loting'. De loting geschiedt ten overstaan van den lotingscommissaris. De ingeschrevenen wor den iu de volgorde van 't alphabetisch jegister opgeroepen, om zelf een nummer te trekken. Blijkt niet, dat de opgeroepen ingeschrevene aanwezig is, of is deze buiten staat of onwillig een nummer te trekken, dan wordt de wettige vertegenwoordiger opgeroepen. Blijkt niet, dat de ingeschrevene of de wettige vertegen woordiger aanwezig is of zjjn zij, voor zoover aanwezig, buiten staat of onwillig eon num mer te trekken of acht de lotingscommis saris het niet aannemelijk, dat de ver- schijnendo pesoon de opgeroepene is, dan geschiedt het trekken door den burgemeester het lid van den gemeenteraad of den ambte naar der gemeente, bij de loting tegenwoor dig. Het lotingsbiljet wor t alsdan bewaard ter secretarie van de gemeente, voor welke geloot werd. Aldaar kan de loteling liet biljet binnen drie maanden na de trekking afhalen of doen afhalen. Bezwaren tegen de loting. Door belanghebbende lotelingen of door hun wettigen vertegenwoordiger kunnen tegen de wjjze, waarop de loting is geschied, bezwaren worden ingebracht. Het bezwaar schrift kan op ongezegeld papier worden gesteld, het moet met redenen omkleed zijn en binnen tien dagen, te rekenen van den dag waarop de loting is afgeloopen, tegen bewijs van ontvangst worden ingeleverd by den burgemeester. Deze zendt het ter be slissing aan den commissaris der koningin. Van de uitspraak van deu commissaris der koningin zal een afschrift ter gemeente secretarie gedurende tien dagen ter inzage worden gelegd, waarvan openbare kennis geving zal geschieden Het ter inzage leggen van dat afschrift zal tevens bij p rsoonlijke kennisgeving worden bekendgemaakt aan hen, die de bezwaren inbrachten. Bezwaren, niet ingericht of niet ingeleverd FEUILLETON. door J. M. 34 ,,Nou, neem dan maar, er is nog water in den ketel'*,. Clara vulde de kruik, 't Water was ver van kokend, maar ze dorst 't niet op 't gas te zetten. In een oogwenk was ze weer boven, stopte Pierre de dekens flink tegen zijn rug, en streek zijn haren van 't voor hoofd weg. Hij deed zijn best om niet te kreu nen, maar, hij voelde zich zoo ellendig, zoo pijnlijk, en zij, ze zag 't wel, zwaar der, killer werd die druk op haar borst. Beneden riep Bets: kom je eten Clara, of moeten we op je wachten? Ze ging, maar kon geen stukje binnen krijgen. „Och oom, zou er een dokter mogen komen voor Pierre „Ben dokter?'.* Andries Jam's wenk brauwen werden opgetrokken, „ben je gek, voor een beetje kou een pil in huis halen?!! op de hier aangegeven wijze, kunnen geen gevolg hébben. Zierikzee, 18 Juli 1925. De Burgemeester voornoemd, A. J. F. FOKKER VAN CRAYESTEYN VAN RENGERSKERKE. BINNENLAND. Een vlneseh export-costrola. Naar de „Slagerscourant" van be trouwbare zijde verneemt, zal binnen zeer afzienbaren tijd het plan tot het instellen van .een vleesch-export-contröle-station verwezenlijkt worden. Naar het blad meent te weten, heeft de regeering principiëel haar goedkeu ring reeds aan dit plan gehecht. In hoofd zaak komt het plan hierop neer: Het te stichten vieesch-export.contrölestation zal een semi-officiëel regeerings-instituut wor den, waarover de regeering het toezicht krijgt. Uit de belanghebbende landelijke organisaties, de landbouwboaden, den Ne- derl. Bond van Vleesch-exporteurs en de Neder]andsche Vereeniging van haconzou- ters zal een consortium gevormd wor den, dat de leiding Van het te stichten controle-station op zich Zal nemen. Ben pensioenfonds voor typografen. Br zijn den laatsten tijd verschillende berichten geweest over de pogingen, die aangewend worden tot het stichten van een algemeen pensioenfonds in de gra fische vakken. De secretaris van de Fede ratie van Werkgeversorganisaties in het Boekdrukkersbedrijf, wien 't Hbl. om in lichtingen ter zake vroeg, heeft daarom trent eenige mededeelingen gedaan. Van de patroons is het initiatief tot dezen socialen maatregel uitgegaan. In de vergadering der patroonsorganisaties van. Juni 1928 is een commissie benoemd, om de zaak voor te bereiden, en deze bracht rapport uit in het najaar van 1924. Het ontworpen pensioen was ge baseerd op een wekelijksehe uitkeering van f 12 per week op 65-jarigen leeftijd; na aftrek v(an het Rijks-ouderdomspensi oen zou er dus f9 uitgekeerd moeten worden. De commissie concludeerde, na deskundig advies te hebben ingewonnen, dat de wekelijksehe premie voorloopig f2 per week zou moeten bedragen, wan neer men de pensioneering ook van de bijna 65-jarigen terstond wilde doen in gaan en de noodige reserves vormen; de premie zou dan geleidelijk verlaagd kunnen worden, totdat zij1 over 45 jaar f0,42 per week zou bedragen. Patroons en arbeiders zouden ieder de helft van de premie moeten betalen. In November 1924 vereen igden de patroonsorganisaties zich in beginsel met het aanhangige plan. Daarna is den arbeidersorganisaties prin- cipiëele bereidverklaring gevraagd tot be taling van de helft der premies en tot reservevorming, welke verklaring de or ganisaties hebben gegeven. Intusschen hadden zij het oordeel gevraagd van den wiskundigen adviseur der Rijksverzeke ringsbank; deze deskundige was van .meening, dat met een Ueginpremie van fl,50 kon wonden volstaan, en heeft ook eenige andere denkbeelden aan de hand gedaan, die afwijken van het concept der patroons. Verleden week hu is een gezamenlijke commissie van patroons en arbeiders gevormd, om de zaak verder te onderzoeken; men verwacht, dat de besprekingen binnen afzienbaren tijd tot een resultaat zullen leiden. De Rijksmiddelen. De middelenstaat over Juni maakt geen kwaad figuur als men aan 't vergelijken gaat. Met Ti eindcijfer van f38,25 millioen hebben de gewone inkomsten der schat kist d'e van het vorig jaar met f 3,72 mill'oen en- het twaalfde gedeelte- van de raming met. f 3,43 millioen overtrof- fiën. Sinds den aanvang des jaars too rnen de middelen- een accres aan van f 18,89 millioen, zojowel tegenover 1924 ,,'t Is toch beter vader, klonk Henk'fs d avers tem, 't jong ziet er uit als de geletterde dood, en je hoort tegenwoor dig niks als sterfgevallen". Goeie domme Henk. Ieder woord viel als een mokerslag in Clara's hart. „Als 't maar geen griep is jam merde Kees dan krijgen we 't alle- maaW. Toen 't eten op was zei Henk: „Nou meid. loop jij maar om den dokter, als ik wieg kon, zou ik 't doen, maar, den winkel zie je". Oom en tante zeiden er niets tegen, en, onder 't loopen haar mantel aan trekkend, holde ze weg. Dokter Driessen, die Kees ook wel eens behandelde, was een braaf, eenvoudig mannetje. Wonder boven wonder was hij thuis, en kon terstond meegaan. Hij onderzocht Pierre, die zich bijna niet overeind kon houden, want hi} voel de zich steeds ellendiger, en zei tegen Clara, die angstig stond te wachten: „Maak je maar niet 'bezorgd, beste meid"/. Maar, in 't kleine hokje dat als kan toor betiteld werd,, nam hi} Andries Jan apart, schreef 'n recept. „Dat ziet er niet mooi uit met uw neef. Hij zal vannacht hevige koorts krij gen. Laat uwe vrouw, of degene die hem bedaart spoedig door gebrnik van een paar Mijnhardi'* Hoofdpijntabletten. Buisje 60 ct. als tegenover zes^twaaïfde van de ra ming. Over het geheel genomen geven de cijfers blijk van een verder herstel van ons economisch leven. De Inkomstenbelasting !s ongeveer f 1 mill'oen achtergebleven bij Juni 1924. Bij een vergelijking met het eerste halfjaar van 1924 bedraagt «de achter stand 31/2 ton. De accijns op 't gedistilleerd ging weer achteruil. Oppervlakkig bezien zou men dit kunnen toeju'chen, maar door ont duikingen worden .grapte baten de schat kist onthouden. De dividend- en tantièmebelasting bracht f 2,95 millioen in de staatskas. De betere resultaten in handel en nij verheid komen hierin op treffende wijze tot uiting. De rijiuielbetasting heeft in de afgekne pen maand njogj f 225 duizend opgebracht. De zegel- en registratie-rechten brach" ten in Juni resp. f 1,25 millioen en f 3,327 duizend gulden op. Na de slechte cijfers der laatste jaren kwamen de zegelrechten op een zeer hoog bedrag; alleen in 19920 overtroffen. Vermelden wij tenslotte nog, dat de inüoerr chten f177.000 meer hebben in gebracht, welk accres natuurlijk veel grooter zal worden, nu eenmaal de nieu we invoerrechten zijn ingevoerd. Uit de heffingen ten bate van het Leeningsfonds is 7,55 millioen gulden ontvangen. tegen f 7,41 millioen yer- leden jaar, en in het eerste halfjaar f 50,78 tegen f 50,95 millioen. Voorts kwam in de eerste zes maanden van 1924 nog f 0,94 millipien binnen uit de oorlogswinstbelasting tegen thans nihil. In het geheel ontving de schatkist der halve in de eerste' zes maanden f 278,63 millioen tegen f260,85 millioen in 1924, zijnde een vermeerdering met f 17,78 millioen. Wie zijn schoenen nieb eert ts de Erdal niet weerd Spaart Uw schoenen De communisten lezen da jregsetlng- Coljja. Het partijbestuur van de Communisti sche Partij Holland heeft zich, naar wij in „"De Tr'bune" lezen, met een uitnoo,-: dig'ng „tot gezamenlijke scherpe actie tegen het ministerie-Golijn" gewend tof de besturen der volgende organisat'es: de Sociaal-Democratische Arbeiderspartij; het Nederlandsch Verbond 'van Vakver - eenigingen; het Nationaal Arbeddssecre-. tariaat; den Bond van Vakorganisaties v.- Hoofdarbeiders; het Algemeen Neutraal Vakverbond; de R.K. volkspartij. Als doel van deze uitnoodiging wordt aangegeven: „zoo. spoedig mogelijk een verpleegt, formamimt gebruiken, en dik wijls handen wasschen met sublimaat. Vooral de kinderen niet bij1 hem". Tegen negen uur kreeg Pierre hevige koorts, woelde en kreunde op zijn leger. Tante Marga zat vreeselijk in 't nauw. Ze had geen verstand van ziekenverple- gen en was doodsbang Vooir besmetting. Br was dan ook heel weinig overredings kracht vlam Clara noodig, om haar het veld te doen ruimen. En toen 't nacht werd, Zat het kind van zeventien jaar alleen op, in 't akelig stille huis, alleen bij haar doodzieken broer. Pierre was. erg onrustig, bij tusschen- poozen buiten kennis, 'f: was of zijh ge zicht ieder uur strakker en smaller werd, de adem ging stootend, moeilijk. Op de knieën lag Clara aan het bed, strak kijkend in. dat witte gezicht, waar op ze iets vreeselijks las. Telkens weer fluisterde ze: God, laat hem niet sterven, laat hem bij me, an ders kan ik ook niet meer leven". En telkens, zoo dikwijls als ze 't mompelde, voelde, wist ze, dat 't toch gebeuren ging, dat oribegrijpelijk-vreeselijke. „Och, ik was altijd zoo ontevreden, en jij beurde me op, bij al je eigen ver driet, jij kalmeerde me, och, Pierre, Pierre, ik heb er zoo'a spijt van." gemeenschappelijke samenkomst te be ieggen, teneinde te beraden welke mid delen kunnen worden aangewend tegen de kapitalistische reactie,: tegen de ver-' slechtaring van den eooyiomischen toe stand der arbeidende massa's, tegen mi litarisme en oorlogsgevaar, vóór den eensgezinden strijd der arbeidersklasse. De kabinetscrisis Naar aanleiding van berichten in de Katholieke pers, meldt „de Tijd", dat Van anti-revolutionaire zijde de Katho lieke Kamerfractie nimmer voor het di- lema gesteld is: „óf een kabinet met Colijn als premier; óf geen voortzetting van de coalitie". Volgens „De Tijd" kan men Verder veilig aannemen, dat de Koningin geen eigen voorkeur heeft doen spreken en dat de opdracht Van den heer Colijn de voor de hand liggende conclusie is uit de adviezen der raadgevers van de Kroon. Fock af. Volgens het Soer. Handelsblad wordt in regeeringskringen te Buitenzorg de oudivLoe-president van dennRaad Van In- dië, jhr. de Graeff, genoemd als opvol ger van gouverneur-generaal 'Foclc. Uit Stad an Provincie De B. I. O. ZIERIKZEE. Na een onder begeleiding van muziek gehouden reclameoptocht van .'testation naar 't tentoonstellingsterrein werd Zaterdagmiddag dopr burgemeester Stuiemeyer de R. I. O. tentoonstelling te Bergen.op.Zoom geopend. Hij complimen teerde 't bestuur om een zoo grootsehe onderneming aan te durven en sprak den wensch uit, dat deze \n alle opzichten slagen mocht en zelfs het denkbeeld van het comité om van deze tentóonstelb'ng een kleine jaarbeurs voor westelijk N. Brabant te - maken de tuin en ge bouwen .zijn voor drie jaren gedurende de maand Juli gehuurd tot u'tvoering zou kunnen komen. Nadat de voorzitter van het bestuur der R. I. O. bedankt en den wensch uitgesproken had, dat wer kelijk blijken zou, dat Reclame Is Onmis baar in dezen tijd, wer-d door de vele genoodigden een bezo ek aan de tentoon - stelling gebracht, d:e met zijn ruim 100 stands van firma's van daar en elders een zeer gunstigen indruk maakt en wel de moeite van een bezoek waard is. Zon dag werd als 'begin der feestelijkheden, .een festival gegeven waaraan., vijftien muziekgezelschappen deelnamen en dat onder menschen uit den omtrek veel belangstelling trok. Naar wij vernemen, zal Dinsdag avond de Mondharmonicaclub „D. O. K." een wandeling door de stad maken. Toen hedenmorgen een bewoonster van het Roöide Dorp in !haar keuken kwam,.ontdekte ze tot haar groote schrik, dat daarin 2 runderen aanwez'g waren., Met de hulp van enkele geleiders van het vee, en nadat er eerst nog het een en ander was omvergegooid, slaagde men er in de beide dieren buiten te krijgen. NIEUWERKERK. Donderdagavond hield mej. 'Deetman, prov. enquêtrice te Mid delburg, op uitnoodiging. van het bestuur Van de afd. Groene Kruis alhier, in de zaal Rehoboth een lezing 'ovier 't Nut en de Noodzakelijkheid van Wijkverple ging. Het: ikwam Zeker door het mooie zomerweer, dat er betrekkelijk zoo wei nig belangstellenden waren- opgekomen, vooral Ihad ds. van der Linden, die als Voorzitter der afd. het Groene Kruis de: vergadering opende^ graag meer vrou wen aanwezig gezien, daar dezen meer met ziekenverpleging te maken hebben ,dan de mannen. Mej- Deetman sprak eerst over het ontstaan van bet woord „Wijkverpleging"; hoe deze van die groote steden ook naar het-platte Jand -is overgebracht en daar Plotss trof haar zelve schril, snijdend, dat zer sprak als ware hij stervend. Neen, neen, dat mag toch niet Ze drukte 't hoofd in zijn dekens, en wilde beelden stormden haar geestesoog voorbij. Vader, hu, vader. Wat een pijn had Pierre, zij voelde het, gek, hoe kon dat toch. ze voelde het. Oom OttoU; Ah, neen, niet Pierre in die vreese- lijke zwarte wagen. Waar was pooi Ernst •gebleven? Wie vraagde dat daar? Ze wist het im mers niet. Dood, zeker dood, en Pierre. De schuld der ouders zal neerkomen, de schuld der ouders zal bezocht wor den aan de 'kinderen. Hoe stond hef er ook? Opzoeken, als' Pierre weer beter •was, zeker, als Pierre beter was. Was er wel eens een bijbel in huis? De natuur is mijn bijbel, zei dokter Stein altijd, als dokterStein ,er maar was, dan was Pierre wel gauw weer gezond. Met koortsige snelheid kwamen en gingen de beelden, .haar gedachten vlo gen als opgejaagde vogels, onrustig, ang stig. En ze- leed, het eenzame kind, haar hart deed pijn, zoo'n doffe, ondragelijke pijn. welig tieft; getuige het toenemend aan tal pleegzusters. Toen behandelde zij ach- eenvolgens het nut €n de noodzakelijkheid der Wijkverpleging, aantoonende dat de zuster waar zij komt hulp en raad Ver schaft, Voorlichting geeft en daadwerke lijk steun (financiëel, maatschappelijk en moreel) verleent. Eerst m£t wantrouwen en achterdocht, soms zelfs met vijand schap, ontvangen, wordt de Wijkzuster na korten tijd een gaarne geziene, met ongeduld verbeide gast in de woningen tier zieken. Ben goede Verpleging kan zooveel tot verlichting van smart, zeer dikwijls:Zelfs tot redding en behoud van menschenlevens bijdragen. Betere begrip pen over hygiëne, vooral op gebied van voeding, huisvesting, enz., worden door een. bevoegd en bekwaam verpleegster gebracht onder menschen die er zoo'n groote behoefte aan hebben. Met enkele pakkende schetsen van zelf aanschouw de toestanden en- gevallen vulde mej. Deetman -haar met groote aandacht aan gehoorde rede aan. Aan het slot sprak zij de hoop uit, dat het béstuur van het Groene Kruis met de hulp van go edge- zinden in deze gemeente moge slagen om de gelden, benoodigd voor de aan stelling van een wijkzuster, te vinden. Een woord van dank door den voorzitter Voor de duidelijke uiteenzetting van haar onderwerp was welverdiend. Hierna open de de voorzitter den aanwezigen de ge legenheid tot het stellen van vragen en tot het doen van voorstellen om tot de bereiking van het beoogde doel te komen. BRUINISSE. Op de Vrijdagavond 1.1. gehouden vergadering, van de Groene Kruisafdeeling Bruinisse werd dooT het bestuur voorgesteld om de regeling der bezoldiging, welke met de verpleegster, mej. tie Korte is overeen gekomen, te herzien, aangezien is. gebleken, dat de belooning, ten bedrage van f150 's jaars bij wijze van proef aangegaan veel te gering is. Steeds meer wordt haar hulp ingeroepen, wel eén bewijs, dat hare diensten door de leden worden op prijs gesteld, doch van haar tevens weer meer tijd vordert. Na breedvoerige besprekingen werd besloten decontri butie te verhoogen en Voprts, indien zulks nootiig mocht blijken, een beroep te doen op tien gemeenteraad om eenigen steun. Vrijdagavond had hier een aanrijding plaats in de Molenweg, hoek Groeneweg. Een auto, bestuurd door J. v. P. van Sir- jansland, reed in de richting Bruinisse, terwijl een andere auto, bestuurd door. F. V. d. B. van Zonnemaire, uit den Groe neweg den Molenweg in reed. Op den hoek, waar de. molen staat, hadden de bestuurders elkander niet zien aanko men en vermoedelijk ook elkanders sig nalen niet gehoord. V. P. remde krachtig, doch een aanrijding was onvermijdelijk. Hetgevolg was, dat de auto- van v. P. over den kop en in een breede modder sloot terecht kwam. De bestuurder wist zich gelukkig met spoedigaanwezige hulp uit zijn netelige positie te bevrijden en kwam alzoo met den schrik vrij. Het bovendeel .der autO twas zwaar gehavend, ook de andere auto vertoonde teekenen van. de onzachte aanraking- Een ander auto-ongeval overkwam mej. de Wed. R. van Nieuwerkerk. De bestuurster nam de bocht van den Straatweg naar de Dorpsweg niet-goed en reed tusschen de boo men door in een -sloot. De inzitten den bekwamen geen letsel. Aan de auto was nogal 't een en ander beschadigd. -Bezeok vaw ^Esr^elsche larn!bouwers. Zaterdagavond kwamen te Middelburg 27 leden Van de „British Farmers Union" aan. Deze he eren hadden eerst de'Zuid- Hollandsohe eilanden bezocht en namen nu hun intrek in het hotel „de AbdiJ'i, waar zij na -den-maaltijd 'Officiéél wer den ontvangen door het dagelijksch be stuur der Z. Li M., de heeren mr. P. Dieieman, voorzitter, W. Kakebeeke, vice- voorzltter, Boerendonck, joco-secretaris, en de heeren C. Stevens, rijkslandbouw- leeraar en C. Zwagerman, rijkslandbouw- consulent- De heer Dieieman heette de Engelschem Daar begon Pierre weer te ijlen, onverstaanbare woorden, klagende uit roepen ontsnapten zijn blauwe lippen. Op de kamer daarnaast waar ,de twee jongens sliepen kwam gestommel. Even later de stem van Kees. „Henk wat is ter^ waar ga je heen?'v „St hou je mond even naar Pier kijken". „Nee Henk, Henk blijf hier, ik wil het niet hebben, 't is zoo besmettelijk, wij zullen *t ook krijgen als je gaat", jam merde Kees. „Hou je miond". Henk zei 't gedempt, maar op e£ii toon die Kees deed ver- stommen. Zachter als men van den reus ver- Wacht zou hebben, sloop Hqnk naar Pier re's kamertje en schrok van w'at hij' daar zag: die zieke onrustig bewegend, blauwwit 't gelaat, 't donkere haar nat van 't zweet, de handen onophoudelijk rondtastend. En-over hem gebogen, Clara, 't ge zichtje vpl radelooze wanhpop, zachte woordjes fluisterend tegen haar brow en telkens zijn gelaat afwisschend. (Wordt vervolgd.)

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1925 | | pagina 1