Zierikzeesche Nieuwsbode abonnement i Maandag 13 Juli 1925 zierikzeesche courant. advertentiên buitenland. feuilleton. D-Hflineur. binnenland. If Ié Stad an Frovlnole "TawwI^toeelt. Prtfa por 6 maanden f 1,50, franco pof post f 1,80. Voor hot buitenland per jaar f 10,—. Afzonderlek© nummers 5 cent. 7ersoi4Jnt Maandag, Woenids# tn Vrydag, Siste JAARGANG. - No. 11259. Sir. K 1. CE LOOZE Jr. «IIMWk!, M. I. MSI». van 1—8 regel» 80 ot«v van 4 regels en daarboven 20 et», per regel. Beólames 80 ets. p. regel, contract belangrijke korting. Inzending op den dag van oil gave vóór 11 ure. Gelijk reeht voor mannen en vrouwen. De steeds toenemende prostitutie te Londen heeft Lady Astor, het bekende Eng. Parlementslid, aanle:ding gegeven in het Lagerhuis een wetsontwerp in te dienen strekkende tot het herzien der bestaande wetgeving, welke geheet ver ouderd is. In hoofdzaak echter liet Lady Astor zich leiden door de overtuiging, dat de thans van kracht zijnde bepalin gen met betrekking tot het gedrag van zékere vrouwen op de openbare straat, niet tevens van toepassing zijn op de mannen. Men herinnert Zich, dat het ge durende de laatste jaren herhaaldelijk is voorgekomen (o.a. in Hyde Park) dat heeren een veroordeeling hebben opge- loopen tengevolge van het gedrag van vrouwen van verdachte zeden, die een Zeker soort chantage pleegden. In tal van gevallen echter werden deze ver oordeel ingen in hooger beroep nietig ver klaard. Lady Astor is nu van oordeel, da't dat de huidige wetgeving eenzijdig is en tegen een bepaalde klasse van vrouwen is gericht. De mannen zijn in vele ge vallen eveneens schuldig; zij meende daarom dat er gelijk recht moet bestaan en besloot haar door de Labour-Zijde zeer toegejuichte rede met de woorden: Ik ben er zeker van dat er niemand is, die iets zou willen doen om dezen tra- gischen kant van het leven (de prostitu tie) te vergrooten en dat er niemand is, die niet al het mogelijke zou willen doen om deze vrouwen te helpen en te be werken, dat zij datgene erlangen wat wij voor onze kinderen wenschen: gelijk rechf'. Fascistische Zondagscholen. Herhaaldelijk zijn er in de bladen me- dedeelingen verschenen over de socialis tische en communistische Zondagsscho len in Engeland, waar de jeugd socia listische en communistische leerstellingen wordt ingegoten en waar hun de eerste beginselen van den klassenstrijd onder wezen worden. Over deze methode van onderwijs werd terecht afkeurend geoordeeld. Ook door de Britsche fascis ten, die nu echter zelf Zondagsscholen voor hun kinderen hebben opgericht.;., ter bestrijding van de socialistische en communistische Zondagsscholen! Reeds is in Homerton, bij Londen, een school van 98 kinderen geopend. Geen opwekkend denkbeeld, deze politieke vergiftiging van kinderen op groote schaal! Uit droog Amerika. Over de gevolgen, welke het drankver bod heeft gehad met betrekking tot de gewoonten der Amerikaansche studenten, heeft dominéé Wanderville, redacteur van de in New-York verschijnende „Church man" een boekje open gedaan. Ds. Wan derville vertoeft momenteel in Londen, daar hij in Engeland de alcoholkwestie van het standpunt der verbodsvoorstan ders bestudeert. Naar Wanderville's uitlatingen te oor- deelen, waren de Amerikaansche studen ten voor het verbod uiterst solide; Een dronken student kwam toen niet voor. „Vroeger, zoo vertelt hij, werd een zuiplap in Amerika geminacht, maar thans wordt degene, die geen drank gebruikt en zich niet een jovialen zorgeloozen roes drinkt, qp iedere partij als een saaie spelbreker beschouwd". „Tien jaar geleden was het iets onge hoords als jongens en meisjes open lijk, op een bal, bedronken en in be schonken toestand verkeerden. Toen zou den dezulken onmiddellijk verwijderd en bestraft zijn. Doch thans worden alle bals, wiaaraan jongens en meisjes van 15—21 jaar deelnemen gekenmerkt door drinken. Zij vinden het „smart", de wet te over treden". De „tips?" student wordt door zijn oudere collega's niet meer met den nek aangekeken. Integendeel, zij helpen hem de heup-flesch ledigen. De college-bals beginnen nu om 9 uur en duren voort tot 3 of 4 uur in den morgen. Een geloofsproces- Het evolutieproces te Dayton in den Amerikaanschen staat Tennessee is be gonnen met een gebed van den rechter, die den Almachtige smeekte, dat hij zijn daden gedurende het proces zou leiden. De rechter verscheen met een woorden boek onder den eeneti en een bijbel on der den anderen arm. Bryan, die inder daad de aanklacht liydt, heeft iin de na bijheid van Dayton gedurende een pn- weer een bergrede gehouden, waarnaar de boerenbevolking lu'sterde. Hij zeide, dat het ging om een strijd pan het ge loof. Amerika is uitverkoren om de ba nier van het zuivere geloof hoog te houden, en ind'en het proces hem on gelijk mpcht geven, dan zou hij in geheel Amerika een campagne voor het geloof beginnen. Bij de oproep'ng der jury leden werden hun de volgende vragen voorgelegd: Hebt gij een meening over de evolutie? Hebt gij den bijbel gelezen? Hebt gij een meening er over, ptf de bijbel en de evolutie met elkaar 'n te genspraak zijn? Tot welke kerk behoort gij? Hebt gij ooit Bryan over de evolutie hooren spreken? De juryleden gaven in het algemeen toe, dat 2ij aan de evolutie geloofden, óf niet genoeg w'sten om in de een© of de andere richt ng bevooroordeeld te zijn. Er werden gekozen tien boeren, een kantoorbediende en een fru'tteler. Deze 12 hebben dus uit te maken, of God de wereld in zes dagen geschapen heeft, pf flat, zooals de wetenschap beweert, voor deze prestatie een langere tijd nood'g is geweest. Per luchtschip naar de Noordpool. Dr. Eckener, de commandant van de Zeppelin Z. .R 3 op de reis van Kon- stanz naar de Ver. Staten, heeft aan een medewerker van de Vpss. Zeit. verklaard, dat voor de Noordpool-expeditie per Zep pelin, waartoe graaf Zeppelin en hij (reeds vooir den oorlog het voornemen hadden, de ipedewerking van Amundsen, de ac tiefste Poolreiziger van dezen tjjd, on ontbeerlijk is. Eckener houdt voortdurend voeling met Amundsen om alle moeilijk heden, die nog aan een pooltocht per Zeppelin in den weg staan, te overwin nen. De Zeppelinwerf en de internationale studie-maatschappij zijn nog aan het on derhandelen over het samenvoegen van beider plannen. De auto's la Parijs. Tot nu bestond er geen voorschrift, dat de snelheid waarmee de auto's door de Parijsche straten mochten rijden, be perkte. Maar de ongelukken, tengevolge van de te groote snelheid worden te tal rijk, dat deze vrijheid langer kan worden toegestaan. De verkeerscommissie heeft thans be paald, dat de maximum-snelheid 40 K.M. zal bedragen, hetgeen nog een gezegende snelheid in een stad is! De agenten heb ben opdracht gekregen om overtreders van het maximum te bekeuren; hun rij1- bewijs zal worden ingetrokken. Deze verkeerscommissie heeft (tevtens een sub-commissie benoemd, die de moge lijkheid van het instellen Van onderaard- sche autostandplaatsen zal bestudeeren, om eenige zwaar belaste standplaatsen te ontlasten. Eveneens denkt men over onderaardsche oversteekplaatsen voor voetgangers en Voertuigen. door J. M. Nu klonk Wagner's „Am stillen Herd". Toen 't uit was even stilte, waarna een langzame slag van de torenklok Pierre deed opschrikken. „Clarie, kom, we moeten naar huis, 't is al half tien". Ze opende de oogen: naar huis! Wat behoefde ze ook te droomen, naar huis, naar de allegaarsmeubelen en de kweb belvisite, naar huis, luisteren naar Grootva Korf's geeuwmuziek. Ze sprong op, stak heur arm werk tuigelijk door dien van Pierre. OVer de dorre blaren die ritselden aan hun voe ten, liepen zie verder. Kwart vóór tien zaten ze weer temid den der Verkorverens, met roode wangen van de frissche lucht, de oogen pijnlijk knippend tegen 't felle gaslicht en de dikke tabakswalm. Clara hoorde niet wat er gepraat werd; de muziek zong nog in haar na. Stil zat ze, 't hoofd wat gebogen, de fijne handen gevouwen in heur schoot. De soo.-dem. Kamerfractie. De sociaal-democratische Tweede Ka merfractie heeft vergaderd ter benoeming van het bestuur dier fractie. De heeren Schaper en Sannes hadden zich niet meer beschikbaar gesteld voor een bestuurs functie. Tot 1© Voorzitter is gekozen de heer Albarda; tot 2e voorzitter de heer Vlie gen en tot secretaris-penningmeester de heer IJzerman. Het oude bestuur blijft in functie tot September, zoodat de heer Schaper tot dien tijd waarnemend voorzitter is we gens het uittreden van den heer Troelstra. ZIERIKZEE. Door de vereeniging tot bevordering van het Vreemdelingenver keer in Walcheren zijn ééndaagsche uit stapjes door Zeeland georganiseerd. Zij vertrouwt daarmede iets bij te dragen tot vermeerdering van de kennis van mooie, maar weinig bezochte deelen van Zeeland. i WESTELIJK SCHOUWEN. De met Oost- Indische kers bezaaide velden beginnen in vojlen bloe: te komen. De bloemen in talrijke kleurschakeeringen leveren 'n prachtig gezicht op, haast nog mooier dan tulpen, narcissen enz. De bloeitijd duurt vpórl tot het najaar, wanneer de zaden verzameld en gedroogd worden. De verbouw van dit prou »ct, dat velen handen werk verschaft, is ,!n verband met den hoogen marktprijs de laatste jaren toegenomen en bij gunstig weer zeer loonend. ZONNEMAIRE. Op den zangwedstrijd van den Bond van chr. zangvereenig'ng, gehouden den 8 Juli !ui de groote Doele- zaal te R'dam, behaalden de chr. zang- vereenig-'ngen S. D. G. te Bruinisse, le prijs in de 2e afdeel'ng met 319 punten en „Hallelujah'' Zonnemaire de le prijs in de 3e afd. met 250 punten. OUWERKERK. Vergadering van den ge meenteraad, gehouden op Vrijdag 10 Juli. Voorzitter de heer A. C. van der Have, wethouder, wegens ongesteldheid van den burgemeester. Afwezig de heeren van Langeraad en Boogerd. Het benoemd raadslid, de heer W. A. van den Bos Jr., wordt beëedigd en door den voorzitter gecomplimenteerd. Het verzoek van C. J. Folmer, metselaar, om hem op beurt het metselwerk aan de gemeentewerken te gunnen, wordt toegestaan. Aan C. J. Folmer wordt ontheffing van schoolgeld verleend voor 1 kind, over 1924/25 en aan S. Hillebrand ontheffing van honden belasting voor een half jaar. Gelezen wordt een verzoek van P. Vijverberg om ontheffing van hondenbelasting en om de verlaatput der gemeente bij zijne woning te vefhoogen en te Voorzien van een ijzeren deksel. De voorz. deelt mede, dat adressant weder een hond heeft aan geschaft en zijne aanvraag om ontheffing heeft ingetrokken. Wat het tweede ge deelte van het adres betréft, de burge meester heeft reeds omstreeks Nieuwjaar van deze zaak werk gemaakt. Vijverberg heeft den put laten opmetselen en de ge meente heeft er een ijzeren deksel laten opleggen. Besloten wordt aan Ged. Staten vrijstelling te vragen van het stellen van voorschriften, als bedoeld bij artikel 3, le lid. litt. h. der Woningwet. De reke ning van den keuringsdienst 'Van Vee en vleesch over 1924 wordt goedgekeurd. In de verordening op de heffing van keurloon wordt de bepaling opgenomen, dat bij afkeuringen de helft der betaalde keurloonen zal worden terugbetaald. De gemeenterekening 1924 wordt gesteld in handen eener commissie, bestaande uit de heeren van Langeraad, Hendrikse en van den Bos. De rekening van het Burg. Armbestuur over 1924 wordt goedgekeurd in ontvang op f 1592,81 V2» in uitgaaf op f 1431,60 en met een batig^ slot van f 161,21i/2- In behandeling komt eene cir culaire van den Commissaris der Koningin betreffende het vaststellen eener veror dening, houdende voorschriften voor mo torrijtuigen, bestemd voor het verVOer van reizigers tegen vergoeding. Waa'r der gelijke diensten in deze gemeente niet worden uitgeoefend, besluit de vergade ring niet tot vaststelling over te gaan. Bij de rondvraag Wijst de heer Hendrikse er op, dat de lantaarnpaal aan 't Padje nog niet van prikkeldraad is voorzien; de jongens verrichten er gymnastische toe ren aan, zoodat de paal reeds los staat. De voorzitter zegt toe, dat prikkeldraad zal Worden aangebracht. Hierna sluiting. STAVENISSE. We meldden reeds, dat het bleek, dat het bovenstel van den gemeentétoreh alhier dringend herstel eischte. Thans :s dit herstel zoover ge vorderd, dat gisteren het nieuwe ijzeren kruis vdii ruim 80 k.g. zwaarte door vereende krachten van den timmerman Zachariasse c.s. er op geplaatst 's. Het kruis, dat misschien 250 jaar in verkeerde richting stond, is nu ook goed gezet en het haantje, dat jaren lang vast stond en steeds maar in westelijke richting wees, is nu pok weer draaiend gemaakt. Een vlag pp den toren kondigde dit feit aan. THOLEN. Het berichtje, betreffende het sterven van het zoontje Van U. B., ten gevolge van pokinenten, is, na gedaan onderzoek bij den medicus, gebleken on juist te zijn. Wel is het kind m het enten gestorven, doch beide gevallen staan abdziuut niet in verband met het enten. Tegen tienen werd Andries Jan altijd stiller, korter van stof, en klokslag tienen stond hij1 op, met zijn van eiken avond weerkeerend deuntje: „ik schiet er onder, jullie kunt doen wat je wilt", en ging naar bed. Al zat de kamer vol visite, al werd zijn eigen verjaardag gevierd, om tien uur „schoot Andries Jan er onder", dat stond zoo vast als een muur. Ook nu bleef hij zijn belofte trouw. Moeder Marga schonk nog eens een bran- dewijngrogje in en voor de dames een anisetje. Toen Andries Jan zijn glas leeg had. sloeg het tien uur. „Ik schiet er onder, jullie kunt doen wat je wilt". De gastheer gaf zijn gasten de hand. knikte tegen'de dierbare verwanten, en stapte ,met al zijn phlegma de trappen op. Wanneer de familie Zwiers er was. werd 't pas gezellig als „vader in bed was". Dan hoefde meneer Zwiers niet meer over zaken te praten, en kon met z'ijn grappen en moppen voor den dag komen. Allen, zoowel moeder Marga als heur spruiten, schikten dichter om tafel. Joligheidsglimpjes kwamen in aller oogen, en Grootva's mond Verbreedde zich in een genoeglijken grijns- Meneer Zwier's rozerood gezicht werd De landbouw-maatschappijeen hebben herhaaldelijk aangedrongen om de termijn van vijf jaren (voor het onbruikbaar ma ken van ondeugdelijk vleesch door mid del van een destructor) te verlengen vöor die gemeenten, waarvoor het in 1927 nög niet mogelijk is de niet voor consumptie geschikte d-'eren te doen verwerken door de speciaal daarvóór op te r.chten fa brieken. Een onlangs afgekondigd Kon. besluit machtigt den minister den tefmijn van 5 jaar tot 10 jaar te verlengen. Een zeldzaam productieve koe. „De R.-K. Boerenstand" heeft een be richt betreffende de roodbbnte koe Truda, van het Rijin-Maas-IJsel veeslag, waarin men meer en meer in ide meïkrïchting fokt. Bedoelde koe werd als een. wilde drach tige vaars gekocht; omtrent haar af stamming was dus niets bekend. Na het eerste kalf bleek zij echter reeds zeer productief; controle had echter niet plaats. Eerst gedurende de derde ladtatie-peri- ode werd Truda gecontroleerd. De to tale melkgift bedroeg toen waarschijnlijk het recordcijfer voor de roodbonten van 10.771 KG. in 334 dagen met gemiddeld 3,6 pCt. vet. De hoogste gift per dag was 45,5 L. Uit den aard der zaak heeft dit melk- rijke dier een ruim rantsoen verwerkt. Het gemiddelde winterrantsoen bestond uit volop goed hooi en 30 K G. bieten, waarnaast als krachtvoeder werd uitge beld 3 KG. grondnotenkoek, 3 K.G. cocos- meel en 7 K.G. mengsel, bestaande uit 35 KG. maïsmeel, 20 K.G. soyameel, 20 K.G. havermeel en 10 K.G. lijnmeel. Aan den eisch, dat een rantsoen voldoende gemengd moet zijn, was. dus in alle op zichten voldaan. YERKOOPINGEN, ENZ. maar aan hun is dan de zorg voor de inrichting en meubileéring. Het zal hoogst interessant zijn op den dag van de ope ning der tentoonstellihg te zien hoe zij; daarin geslaagd zijn. Intusschen, de dag van 19 Juli belooft wat men noemt een „reuzedag" te wor den. Het festival is goed georganiseerd en er is buitengewoon veel animo in de omliggende gemeenten om Bergen-op- Zoom op dien dag te bezoeken. Voor de plaatsen ten Zuiden van Ber- gen-op-Zoom Wordt dat door de welwil lende medewerking van de Directie der Stoomtramwegmaatschappij Antwerpen— Bergen-op-Zoom—Tholen al zeer in de hand gewerkt. ONDERWIJS* Aan de Middelbare Tech. Schóól te Dordrecht behaalde dhr. J. J. M. Merle uit Zierikzeè het diploma voor suiker- technicus. Té Leiden ds bevorderd tot doctor in de letteren en wijsbegeerte, op proef schrift getiteld: „Het beleg van "Zierik- zee'', de heer J. Ppt, geboren 'te.Giéssen- Oudkerk (Giessendam). Geslaagd voor het eindexamen der R.B.H.S. te Bergen op Zoom de heeren IA. Ampt D.Jz. en M. C. Polderman, beiden te Oud-Vossemeer. THOLEN. De heer C. v. d. Zande Mz., slaagde deze week voor 't einddiploma 5 j. cursus H.B.-school. blij-gewichtig, men kon zien dat hij zich voelde. Hij1 roerde iin zijn grogje, en er was een stilte vol verwachting. Dan kwam plots rijh gekkig, omslachtig veel Woorden gebruikend geluidje, heb ik jullie dat al eens verteld van die boer uit Brabant, die met z'n vrouw' en z'n schapen naar de markt ging? Een mengelmoes van uitroepen: Ja nee hoe was 't ook weer? toe maar, dan stak meneer Zwiers van wal, met zijn oude moppen, die je een gevoel gaven vond Clara, als een hongerig hondje moet hebben, dat "een twintigmaal afgelekt been vindt. I En 't werd soms wel twaalf uur, half één. Moeder Marga hield v,an laat naar béd, haar kroost idem, en Grootva kon 's mor gens blijven liggen". Als begeleiding van Zwier's kakeltje, klonk boven hunne hoofden 't melodieus .gesnork van Andries Jan, die 't beste deel had gekozen. Pierre en Clara wlaren ook liever naar bed gegaan, maar dorsten 't niet zeggen, dius bleven ze zitten, stijf en moe ver veeld. Tot de visite eindelijk wegging, na langgerekt mantel- en jasaangetrek. Dan kon Clara tante helpen de boel opruimen. Dien avond was t half één eer alles donker was. ELLEMEET, 10 Juli. Ten pverstaan van notaris Korteweg werden heden alhier publiek verkocht, van den boedel van wijlen den heer M. Steur: paarden voor If 560, f 6751, f 500», f 555^ f 620 en' f220. Een melkkoe vóór f 315; ossen vóór f 210, f 18 6S. f 1751, f 177v f 176, f 163, f 171, f l-flty f 177> f 165, f 150, f 165, f 100 en f 93. WETENSCHAP BN TECHNIEK. De R. I. O. Met groote intensiviteit ds men thans in Thalia .aan den arbeid getogen voor den opbouw van de Rio-tentoonstelling. De groote gebouwen, welke aansluiten bij de btestaande gebouwen van de N.V. Thalia en de Groote Soéeteit verrijzen onder nijvere handen als het ware uit den grond. En alles draagt reeds van den beginne af dén stempel van dé reclame. Men kan zich voorstellen, welk eert drukte het a.s. Woensdag geven zal, als do houders mét de Verdere irifichting van hun stands een aanvang nemen. Zij vinden het huis gereed om te betrekken, Toen Cl'ara ziéh in haar bedje uit strekte, en de oogen die van de rook pijnlijk traanden sloot, zong de melodie van Wagner's „Am Stillen Herd" door haar vermoeid hoofdje, en daarmee sliep ze in. Hoofdstuk III- Regenweken kwamen er, triest, een tonig. Dag in, dag uit stroomde 't water 'neer uit de grauwe luchten. Spoiber, modderig en kil was 't overal. November maakte 't weer goed, met schoóne zonnige dagen. De mensehen fleurden op in die weelde van ijl-biauwe luchten, wazigen hor'zont, van gulden zonnelicht en verduffende herfsttinten, 's Morgens was 't koud, lag er een Witte ruigte over de velden. Maar, er waren in R. vele menschen die er niet van genieten konden, van 't mooie weer. Er waren veel zieken, de dokters hadden handen vol werk en angstig veel zag men de sombere lijk koetsen rijden. ,t Heele land door sloop die akelig© Ziekte, vooral jonge menschen tot offer kiezend, en jn R. was 't al heel erg. Ottp Sassenhul was een der vele pa tiënten. Gedurende veertien dagen had hij 't bed moeten houden. Gelukkig kon toen de dokter de bezorgde Böttfra ge- KERKNIEUWS. Ned. Heïv- Kerk. Beroepen: Te Haskérhorne én Oüde- haskè, P. F. van Noort te Zalk en Vee- caten. Te Eierland op Téxel, cand. W. Th. Hoek té Nijega bij Drachten. Te Vaassen (Gld.), J. E. Ktoxftp te Oldebroek. Te Koekanje, E-. V. Jv Japchen te Hei- en boéïcop. Aangenomen: Naar De Meern (Utr.), J. G. L. Brouwer te Rijspord. Naar Putten, J. Van Amstel te Oosterwolde. OUWERKERK. Dezer dagen weïd tot notabele gekozen: G. van der Hei dó; Geref. Kérk. Beroepen: Te Oegstgeest, K Schilder te Delft. Aangenomen: Naar Voorschoten, Dir. D. K. Wieienga te Baambrugge. BedanktVo'ór Middelburg, A. M. Boeij- inga te SasSénheim. Voor Thöleh, A. Schéele te Kapelle-Biezelïnge. Geref. Gem- Bedankt: Voor Nieuw-Beijerland, D. C. Overduin té Giessendam. 8 P O H T. BRUINjSSE. Dé op Zaterdagavond ge houden korfbalwedstrijd tusschen R.O.D. houden korfbalwedstrijd tüsschên R.O.D.A. van BruiniSsë én O.K.C. Vaii "Ouwerkerk, eindigde met eén 5—3 overwinning vOóf eerstgenoemde vereëriigrng. VAff HEINDE EN VEB» Dé nationale b'oftd van Belgische gedeporteerden had eén proces aanhan gig gemaakt bij de gemengde Duitsch-Bel- gische rechtbank óm van Duitschland scha devergoeding te verkrijgen voor de ge durende de bézetting van België gedepor teerden. Duitschland heeft deze eiseh nu met een transactie geregeld. De agent- generaal heeft te Parijs die transactie geteekend, waarbij Duitschland 24 millioen schadevergoeding geeft aan 55,000 eischers. Bij een ontploffing ift een vuurwerk fabriek in de buurt van AVellino (It.) Zijn 4 menschen om het leven gekomen en twee ernstig gewond. 1 De „Matin" meldt, dat vertegen woordigers der Spaansche en Ffansche regeering naar Azydir (Marokko) zouden willen vertrekken, teneinde nieuwe on derhandelingen met Abd el Krim te voe ren. rust stéllen. De tongen bleven onaange tast, er was geen gevaar meer. Maar 't had den schilder geducht aangepakt. Hij was mager en bleek geworden, en bleef nog totaal zonder eetlust, daarbij zonder ling zenuwachtig en prikkelbaar. Heb in vredesnaam maar wat geduld met me, zei hij half lachend, half ernstfg tegen zijn vrouw', 't komt van 'i niets doen, als ik maar weer aan 't werk kan, gaat alles Weer beter. Ze zuchtte dan maat eens, 't dééd haar zoo'n klein beetje pijn, dat Otto zoo naar z'n atelier verlangde, ze deed zoo ha&r best hem bezig te houden. Ze las hem voor of praatte wat, Zat met een hand werkje bij hem, liet hem bijna géén OiOigenblik alleen. Ze werd zelf bleekjes van 't binnen zitten, en op een mooien middag com mandeerde Ottoziezoo kind, nu trek jij je mantel aan, en ga, je eens wande len of wat boodschappen doen. Ik ga wel 'n poosje slapèn, kom doe dat nu anders wordt jij nog ziék van 't bïninertzitteii. Eigenlijk had ze et veel zin in, dus ging ze. I Langzaam met Volle teügén genie tend van dé geufige buitenlucht waiV- delde ze naar de stad, waar ze hier én dè'ar een winkël bëZoöht. (Wordl vervotgdj

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1925 | | pagina 1