Het stoomschip Tu&cania heeft Zon.- dag, 200 mijlen ten oosten van Halifax (Nieuw-Schotiand), den vischschoener Rex geramd. 15 opvarenden van den schoener, O/w. de kapitein, zijn verdronken. De Tus- cania is niet beschadigd. De aanvaring is in den mist gebeurd. Abd-el-Krim heeft aangekondigd, dat hij bij 't groote Mohammedaansche feest op 10 Juli a.s. te Fez aanwezig zal zijn, om het door den Koran voorgeschreven „schaapoffer" te brengen, welke plech tigheid moet geschieden door 't staats hoofd. Een typhoon heeft in midden-Luzon, het grootste N. eiland der Philippijnem, zware materieel© schade veroorzaakt, ter wijl 20 menschenlevens vallen te betreu ren. Volgens een draadloos bericht wor den er in Vera Cruz (Mexico) grpiote vu ren ontstoken om de zwermen sprink hanen boven de stad te verdrijven. In ongeveer een derde gedeelte van den staat wordt de opgst door deze plaag bedreigd. Bij een proeftocht met een postauto, waarin 30 kinderen zaten, is te Kassei (Midden-Duitschland) de auto in volle vaart tegen een huis gereden. De chauf feur en verscheidene kinderen zijn zwaar gewond. 1 Een aardbeving te Santa Barbara (Californië) heeft verschillende huizen vernield en de waterleiding doen sprin gen, waardoor de straten zijn onderge- loopen. Er zijn 65 personen bij omge- komen. De Chineesche gezant te Berlijn-is door zijn landgenooten aldaar, evenals enkele weken geleden met zijn collega te Parijs het geval is geweest, gedwon gen een verklaring te teekenen. Zoo luid ruchtig als te Parijs, ging het te Berlijn echter niet toe. Sjeik Saïd, de leider der opstandige Kjo.erden, en 46 van zijn volgelingen zijn op een openbaar plein te Diarbekr op gehangen. Een groote menigte .woonde de executie bij en juichte die toe. Uit Moskou wordt gemeld, dat de sneltrein Tsjita—Moskou bij Nownika- laevsk ontspoord is. Er zijn 9 menschen gedood en 32 gewónd. j Ter gelegenheid van de 100-jarige herdenking van de uitvinding van de totografie door de Franschen Daguerre en Nispce, is te Parijs een internationaal congres van de totografie geopend, in tegenwoordigheid van verscheidene bui- teniandschg afgevaardigden. Volgens de laatste berichten uit Ca lifornië zijn er 13 dooden en 300 gewon den; de materiëele schade wordt op 30 millioen dollars geschat. Een torpedo- boot jager en. drie andere oorlogsschepen, alsmede verschillende kustvaartuigen zijn van. San Francisco naar St.-Barbara ver trokken om hulp te verleenen. Te Tientsin (China) zijn 100 commu nisten gearresteerd, waaronder vijf, die tot het personeel van het consulaat be hoorden. De govjetponsul heeft vruchte loos geprotesteerd. j Door het Hof van Beroep te Brussel is de behandeling begonnen van het revisieverzoek van Léon van den Wouwer tot levenslangen dwangarbeid 'veroor- deeld wegens moord op den Antwerp- sohen reeder Paul Steinmann (zyQ mede- i pliohtige mevr. Steinmann zal binnenkort worden vrijgelaten, daar een derde van haar straftijd om is) Volgens de door de Engelscho bladen gepubliceerde weersvoorspelling is or een nieuwe hittegolf in aantocht. De koude Atlantische stroomingen zijn verdwenen en het mooie, koele weer van thans wordt alB de inleiding van een nieuwe warmte-periode beschouwd. De Christen-generaal Feng Toe Sjlang heelt over geheel China een verklariüg doen publlceeren, waarin hij zegt, dat hij gaarne een revanche oorlog zou voeren, ofschoon de bewape ning zijner troepen bij die van den vijand ten achter staat. Hij zal echter strijden totdat al zija mannen gesneu veld zijn. LANDBOUW EN VEETEELT. stenassociaties Zevenbergen., Er was groote belangstelling. Op de tentoonstel ling waren ruim 180 paarden aangevoerd. In de afd. hengsten van 1 jaar be haalde Brian d'Or van J. F. Brooijmans te St.-Anna] and een eerste prijs. In #le .afd. Merries van 2 jaar, 5e prijs, Bertha van Dinteioord, van denzelfden eigenaar. WETENSCHAP EN TECHNIEK. Ntat-sehvurondo terrszzo->lorren. Terrazzo-vloeren worden in den regel direct op de dragende vloerconstructie aangebracht. De terrazo-vloer verbindt zich dus daarmede volkomen en moet daardoor ook aije vormveranderingen meemaken, "die de dragende vloercon structie in veel gevallen ondergaat. In 't bijzonder geldt hier de zetting van 't metselwerk en de volumeverandering Van den londervloer. De' ondervloer is van an dere samenstelling dan de bovenvloer, de volumeverandering dus verschillend en het optreden van scheuren dienten gevolge onvermijdelijk. Hierdoor ontstaan da meeste scheuren in de terrazzo-vlioe- ren. Er zijn reeds veel middelen beproefd om dit euvel te voorkomen. De meeste zijn echter zonder gevolg gebleven. Zoo heeft men b.v. ook tusschen de terrazzo- laag en den vasten betomvlóer zaagsel aangebracht en in de terrazzolaag stro©- 'ken metaal om zoodoende het terrazzo van den betonvloer te scheiden en daar door scheuren te voorkomen. Dit middel;1 is echter niet voldoende gebleken, want bij het opbrengen van het terrazzobeton sijpelde het cementwater door het zaag sel, zoo dat to ch weer een .verbinding met den vasten Vloer tot stand kwam. Een methode óm deze vloeren zoo. te maken dat ze niet scheuren is de vol gende: Op den betonvloer wordt een laag asfaltpapier gelegd. De terraZzjovlóer wordt verdér door metalen stronken, die doorgaan tot op het asfaltpapier, ver deeld, zloodat men vlo er vakken krijgt die geheel onafhankelijk gijn van elkaar en niet door bewegingen van den vasten betonvloer worden beïnvloed, aangezien zij daarmede' op geen enkele wijze zijn verbonden. Spoedalschende Gemeenteraadsvergadering te Zterlkzee, gehouden op Dinsdag 30 Juni 1925, des avonds .7 uur. Bestrydiog van muesohen. We nemen het volgende uit bet. Verslag van de vogelkundige afdeeling Van den Planlenziektehkundigen dienst: Wat de bestrijding van de musch betreft, raden we steeds aan, di't dn den winter te doen en het o.p te dragen aan een bevoegd persoon. We hebben er meermalen 14p gewezen dat een musch, die van haar eieren wordt beroofd, direct nieuwe legt. Het verzamelen Van eieren is een weinig succesvpl werk, in alle geval veel'minder succesvol dan het dooden in den winter, wanneer ze zich alle om onze huizen verzameld hebben. Wie een klein be perkt stukje van waarde tegen mussehen moet beschermen en geen netten kan gebruiken, kan het beproeven met ace- tyleengas in geringe hoeveelheden te ver spreiden in de onmiddellijke omgeving van het bedreigde zaad. Diiit belet blijk baar hunne ademhaling. Met kleur- pi reukmiddeien zijn geen mussohen te ver drijven. We hebben het op meerdere wijzen beproefd, zelfs met voor ons bij* na ondraaglijke middelen, maar alleen acetyieengas gaf duidelijke resultaten, West-Brabandsche Fokpetardsadag. Op het terrein der R.-K. Landbouwwin- terscbool te Roosendaal is Maandag de eerste West-Brabantsehe Fokpaardendag, gehouden vanwege de samenwerkende vereenigingen Het Belgische Trekpaard te Roosendaal en de Vereeniging v. Heng-' i Voorzitter: Wethouder A. Timmerman. De notulen der vorige vergadering Wor den aangehouden. De voorzitter deelt mede, dat deze vergadering is bijeen geroepen ,op advies van den heer Doeleman waarmede alle leden instemden ten einde een bespre king te houden over de ligplaats van een te verwachten groot schip voor de Zeeu'wsche Voeder- en Kunstmesthandel. Over deze ligplaats is door den gemeen tebouwmeester advies uitgebracht, het welk thans door den secretaris wordt voorgelezen. Uit dit advies blijkt, dat voor de Zeeuw - sche Voeder- en Kunstmesthandel een schip, geladen met kaiizout, groot 1300 ton,, zou komen, maar met het oog op den waterstand in den Rijn Werd de grootte gewijzigd en de partij kaiizout in één lading in een schip van 1600 ton verscheept. De kwestie loopt thans over de risico bij het neerzetten van het schip op de zate voor de magazijnen van de Z. V. iK. H. en de doorvaart van een schip van 85 M. lang en 11 M. breed, door de b'ascule- brug aan de Zuidhavenpoort. Dit laatste acht de adviseur niet geheel zonder irdsico. Weth. K\c\opman licht heel deze, kwestie uitvoerig toe. Het nu ingekomen advies is van later uur, dan dat, betreffende de zaak, waarvoor de heer Doeleman deze vergadering heeft aangevraagd. De gróót te van het te verwachten schip Wijzigde zich van 1300 op 1600 ton en op deze laatste hoeveelheid is dit advies geko men. Toen eenige dagen geleden bericht werd, dat hier een schip van 1300 ton zou komen, heeft de havenmeester mede gedeeld, dat hij de risico van breken van het schip op de zate voor de Z. V. K. H. niet voor zijn verantwoording kon nemen.. De wethouders waren van meening, dat men een 1000 gulden aan werkloon en 70a 80 gulden havengeld niet voor de •stad moest laten glippén.' Zij hébben ,aan de Z. V. K. H. geschreven het schip te laten komen. De havenmeester heeft er klaarblijkelijk met den burgemeester over gesproken en deze laatste heeft gezegd, dat het schip niet moest komen. Het gevolg is deze spoedeischenide ver gadering. Als verlader weet spr., dat wij hier de mooiste tijhaven van Zeeland hébben eii hij heeft er stom van gestaan, dat de burgemeester gezeigd heeft aan de Z. V. K. H., dat het schip niet moest ko men; de wethouders waren een andere meening toegedaan. De gem. bouwmeester heeft de bewuste plaats voor de maga zijnen van de Z. V. K. H. doorgepeild en bevonden, dat overal 11/2 M. zachte slijk zit; van een harde rug, welke'de haven meester daar vermoedde, is niets geble ken. Spr. stelt voor den gem.-bouwmees ter hierover te hooren. Dhr. Doeleman is van oordeel, dat de Raad bezWiaren, als die, welke te fcérde ge bracht wofden, niet meèr moeten hebben; het moet niét afhangen van den haven meestér, of een zaak hier kan worden uitgeoefend, ja dan neen. De havenmees ter is z. i. daarvoor tot ooirdeeleri niet bevoegd. Of schépen al dan niet gevaar loopen, is meer het werk van den ge meente-bouwmeester om dat te béoordee- len, Spr. gaat er mede accoórd den ge meente-bouwmeester hier het woord te geven. De heer Panny gaat accoord met wat door de voorgaande sprekers is medege deeld, maar hij is ontstemd, dat deze zaaik niet eerst in de Commissie van Fa bricage besproken is en z. i, blijkt hieruit duidelijk, welke groote ruimte er is tus schen den voorzitter en de leden dier commissie. Er wordt vèel te weinig met fabricage vergaderd, zoodat deze com missie dikwijls niet weet, wat staat te gebeuren. In dien laatsten tijd is deze commissie stelselmatig uitgeschakeld, ge tuige nog laatst de zaak van de Kweek school; men wist het, toen het in de cou rant stond. Ingrijpende zaken, de haven betreffend, zouden op 't hoofd der com missie neerkomen, maar deze kan, wan neer zij er niets van weet, geen veront- woordelijkheid op zich nemen. Dr. v. id. Kwast wil ook den haven meester hier laten verschijnen om als tegenpartij te worden gehoord. Spr. wijst op den waterstand in de oude Haven en in het Sasje en voorts op den diepgang, die de schepen kunnen hébben. Wat het doorvaren der brug betreft, het profiel van een schip beslist daarover en 'over dit laatste moet de havenmeester oordeelen. De heer Catshoek wijst op de kern van de zaak, ml. de-twee hangende verschil len tusschen gemeente-bouwmeester en havenmeester. De havenmeester staat op hetstandpunt, dat een groot schip gevaar loopt op de bedoelde zate en dé gemeente-bouwmeester is van tegenover gestelde meening. Spr. meent, dat de havenmeester wel met zonder grond zal hebben geadviseerd en hij is er dan ook niet tegen, dat deze ambtenaar zal wor den gehoord. Weth. Koopman zegt, dat hem is mede gedeeld, dat twee schepen van 800 ton zullen komen en dr. v. d. Kwast voegt hij toe, dat het hier niet over diepgang loopt. De'heer de Broekert wijst op de ver antwoordelijkheid, die de gemeente draagt wanneer een schip' breekt, als het bij eb zich vastzet in de slijk. Wanneer de heer Boogerd wil toestaan, dat het te ver- Wachten schip voor de houtloods kan lossen, is, naar spr. meening, de zaak in orde. Spr. merkt voorts op, dat de haven meester een beetje aan de pessimistische kant is. De heer Doeleman acht het niet noodig, dat de havenmeester in de vergadering komt. Indien er gevaren dreigen, dienen die zoo vlug mogelijk uit dén wieg ge ruimd. Is er een harde^Tug op de bedoelde ligplaats, dan moet die weg. Weth. Koopman is van oordeel, dat het schip niet voor de houtloods 'behoeft ge lost te Worden. De gemeente-bouwmeester verschijnt ter vergadering en licht de kWestie 'nader toe. De zate is door hem doorgepeild. Tot '11/2 M. is niets ontdekt,'dat op een dam of harde bank Wees. Dieper'baggeren acht hij zeer riskant met het -oog op de be schoeiing. De heer Doeleman vraagt, of'de gem.- bouw'meester het noodig acht een 'hieuw onderzoek in te stellen. Is ''t noodig, dat de toestand wordt verbeterd, dan 'moet zulks gebéuren en dan Wenscht - spr. voor te stellen het besluit van B. en W., dat geen beslissing van B. 'en' 'W1. is, in te trekken en het schip te-laten komen. De heer Houdkamp zegt, dat, 'als er werkelijk sprake was van een dam, die diep zat, men deze toch niet met de hand zou kunnen verwijderen. De heer Doeleman herhaalt zijn voorstel i en breidt het ©enigszins uit, n.l. om, voor j dat het veel besproken schip hier komt, den gemeente-bouwmeester nog eens een onderzoek te laten instellen of het noo- j dig is, dat er iets gebeuren moet aan de zate. Zonder hoofdelijke stemming wordt het voorstel aangenomen. Bij de rondvraag vestigt de heer Doele man de aandacht op den onhoudbaren toe stand der Nutsbewaarschool. Eiken dag gaat de 'bewaarschoolonderwijzeres naar de Wandeling met een schaar kinderen, omdat er geen plaats voor allen is in 't tegenwoordige lokaal. Hij stelt voOr, dat B. en W. in een volgende raadszitting met een voorstel zullen komen om be doelde school in eere te herstellen. De voorzitter: Deze bewaarschool is niet van de gemeente. Het bestuur dier schóól moet zich tot de gemeente wenden. De heer Doeleman js van oordeel, dat de gemeente het initiatief moet nemen als het bestuur dezer inrichting het niet doet. Weth. Koopman heeft den toestand op genomen. In een lokaal van 74 M2. zitten 75 kinderen, waardoor de atmosfeer niet frisch is. Bovendien is er geen speel plaats. lederen dag moet de onderwijze res daardoor met een deel der kinderen naar de Wandeling. De toestand is treu rig. Het bestuur der béwdste school is zoek; deze week houdt het, naar hij ver nam, '©en vergadering. Spr. is voorstander tvan. algemeen neutraal beWaarschoolonder- wijs. De heer Versteeg, wijst er op, dat aan de bewaarschool, door den bouw der Kweek school, ontnomen is een lokaal en een speelplaats. Het is de plicht van de ge meente met plannen te komen tot verbete ring van den geschapen toestand. De heer v. d. Kwast zag graag, dat, wanneer een straat afgesloten werd voor 't verkeer, zulks te voren werd aange kondigd. Dat is ditmaal verzuimd, zegt de voor zitter. De heer de Broekert vraagt naar den toestand aan de Zuidwellébrug en in welk stadium de plannen tot verbetering van het plaveisel onder de Beurs zich bevinden? De gemeente-bouwmeester, nog aanwe zig, zegt, dat de leien voor-de Beurs teder oogenblik kunnen arriveeren en dat ld© toestand aan de Zuid-Wellebrug binnen 2 weken in orde zal zijn. Dr. v. d. Kwast wijst o. m. op den groe ten voorraad cokes aan de gasfabriek en spr. vraagt, of men de cokes niet tegen een. lageren prijs zal gaan verkoopen? Weth. Koopman ontraadt zulks. De gas fabriek moet zo© goedkoop mogelijk gas leveren, maar de nevenproducten zoo duur mogelijk zien te verkoopen. Daar cokes veel in 't voorjaar wordt gekocht en we dit jaar in de eerste jjiaanden een Zacht en winter hadden, - is de voorraad cokes aanzienlijk, terwijl daarbij in 't opg dient te worden gehouden, dat geen co kes buiten de gemeentemag worden verkocht. Nadat over deze kwestie nog eenige discussie is gevoerd, wordt de vergade ring, die ditmaal in de oude burgemees terskamer werd gehouden, gesloten. Sabotage? Te Viissingen moet zich. óp den kruiser „Java" een geval van sa botage hebben voorgedaan. Er moeten mondstukken van kanonnen overboord zijn gegooid en ge Weer riemen en' brand slangen stukgesneden. De politie heeft in een ca?é aldaar, een marinier gearres teerd, van deze' sabotage verdacht. Een: verzoek om nadere inlichtingen wérd door autoriteiten niet ingewilligd. Het mes. Zondagmiddag heeft een 19- jarige jongen, W. S., uit een woonwagen bij het harddraverijterrein Het Oude Slot te Heemstede den 18-jarigen C. W. te Heemstede met een mes in de hartstreek gestoken. De getroffene verkeert in le vensgevaar. Hij wordt in de Mariastieh- ting te. Haarlem verpleegd. De daad is gepleegd, omdat W. een paar broertjes van den dader yan .het terrein stiiurde; zij lieten aapjes en marmotjes kunsten maken en vielen de menschen lastig. De dader is aangehouden en aan de justitie overgeleverd. De zomertijd. De gemeente Dreumel heeft zich steeds aan den ofieieeien tijd gehouden, terwijl de ingezetenen hun klokken niet hebben verzet. De politie verordening wijst als sluitingsuur der herbergen 11 uur aan Wanneer de her bergen nu ontruimd moeten worden* is het op de klok der bezoekers nog maar 10 uur. Om hieraan tegemoet te komen, had de burgemeester het sluitingsuur met een half uur verlengd. De gemeenteraad oordeelde evenwel, dat de cafébezoekers tot 10 uur ouden tijd genoeg konden con- sumeeren en bij raadsbesluit is het po- litieqpr weer op 11 uur officieele tijd ge steld. Vergiftiging. Het lijk van den 47-jari- gen arbeider Tjerk R., op 15 Mei 1.1. te Koeten (Friesland) overieden, is op last der justitie opgegTaven, omdat vermoe dens zijn gerezen van vergiftiging. Dr. Mieremet te Groningen heeft de sectie verricht. R. was gehuwd en vader. Een penningmeesterTe Roermond is aangehouden de 40-jarige I. J. V. uit Me- lick, die, zich uitgevende ais secretaris- penningmeester van den hond van be lastingbetalers, tal van personen door het dpen van onware verhalen omtrent de werkwijze van dien bond tot het „lid maatschap" wist jover te halen. Hij liet hen dan een verklaring teekenen, waarbij zij zich voor vijf jaar verplichten contri butie te bétalen. Bij onderzoek bleek, dat V. de geïnde contribut-iegelden grooten- deels ten eigen bate heeft aangewend. Vooral in de Mijnstreek zijn tal van goedgeloovigen gedupeerd. Zwolle houdt 't record. Iedere groote plaats hesfc nu zoowat haar vergeten schoolkind gehad. Zwolle, najjverlg, heeft er een onderwijzeres b(j opgesloten. Op een middag zag een agent van politie voor een van de ramen, van de boven verdieping van de Brouwerschool een meisje staan, dat druk seinen gaf; tot z^jn verbazing zag hjj voor een van de benedenramen een dito kind staan, ook signalen gevend. Bfj onderzoek bleek de laatste onderwijzer de deur op slot ge daan te hebben, zonder te denken aan de onderwijzeres, die een viertal meiBjes handwerkles gaf. Spoedig was een Bleutel gehaald en het vijftal bevrijd. Verkiezingsvuur. De S.D.A.P. propa ganda-fieteolnb te Treebeek (Zuid-Limb maakte Maandagavond, aldus Het Volk een propagandatooht door Brunssmn Zoodra deze groep, bestaande uit pl.m. 15 menschen, in 't dorp aankwam, werd zij aangevallen door een 200 man sterke bende, van wie de helft kinderen. Ver schillende fietsers werden tegen den grond geworpen eu mishandeld. Een lil van den raad te Heerlen kreeg een dolksteek in den rug. De marechaussée heeft een en ander in onderzoek. TELEGBAMEN, LEIDEN (V.-D.) Gisterenmiddag zijn on- <tor Noordwijk-Binnen twee meisjes on der een vrachtauto uit Sassenheim te recht gekomen. Toen de wagen was op gevijzeld, bleek, dat de slachtoffers deer lijk aan hoofd en béenen waren verwond. Na geneeskundige behandeling werden zij per brancard naar hunne woningen ver voerd. LONDEN (V.-D.) Het Lagerhuis heeft de nieuwe pensioenwetten in' behandeling genomen. Nadat sluiting der debatten was gevraagd, werd het eerste Labour-amen- dement verworpen. Door het volgen van een obstructie-politiek bij dé behandeling van de andere amendementen', moest het Huis bijeen blijven tot hedenmorgen 7.15. Denota der mijneigenaren, waarin de loonovereenko'mst wórdt opgezegd; wordt door de mijnWérkersfederatie als een oor logsverklaring beschouwd. BERLIJN (V.-D.) Volgens een semi-ioffi- ciéél bericht uit Parijs -zal Frankrijk he den de laatste definitieve voorstellen doen aan Duitschland voor het slfiiten van 'n handelsverdrag. Indien deze voor stellen niet aanvaard worden, zullen ver dere besprekingen als nutteloos be schouwd worden. In politieke'kringen'is men van meening, dat dé onderhande lingen over het veiiighéidspact en gevaar zullen worden gebracht als de bespre kingen over het sluiten van een handels verdrag mislukken. ATHENE (V.-D.) De Nationale Vergade- ring heeft met overgnoote meerderheid een motie van vertrouwen in de regee ring van Pangalos aangenomen. BELGRADO (V.-D.) Da toestand van den Premier Pasjits is vooruitgaande, 'j Hij is weer in staat met de politeke iei- i ders- te oonfereeiren. i BERLIJN (V.-D.) Hedenmorgen had een ontploffing plaats in een chemicaliënfa- briek te Berlijn. Een arbeider werd ge- dooid en velen gé wond. CHTEN. CoSperatieTc TeH 5.pk ZloriVzoe. Exportvélirég Veiling van Dinsdag 30 Juni. Zwarte Bessen f 50,20 per 100 k.g. UrofRtenvelUnjr 8 V. O 11 Veiling van 29 Juni. Uien 6 ct per- bos; doperwten 32-^34 et. per k.g.; bloemkool 13—15 ct. per stuk; kropsla U/2—^/2 ct. per knop; wortelen 8—10 ct.; rabarber 5—6 ct.; per bos; paarsput 15—18 ct.; postelein 12—14 ct.; aardbeien 44—46 ct. peulen 34—36 ct.; snijbO(Onen 60—65 ct.; p. k.g. ROTTERDAM, 30 Juni. Ter veemarkt waren "heden aangevoerd: .252 paarden, 19 veulens, 702 magere runderen, 652 vette runderen, 286 vette kalveren, 571 nuchtere kalveren, 7 graskalveren, 227 schapen of lammeren, 29 varkens, 229 biggen, 6 bokken o>f geiten. Prijzen per l/2 k.g.: koeien 38—50—521/2 '571/260 ct.; ossen 505458 ct.; stie ren 40—46—51 ct.-; kalveren 65—70—77i/2"1 —80 et. Prijzen per stuk van mager vee: melk koeien 300—f 475; kalfkoeien f 325— f 480; stieren f 130—f 520; pinkieri f 110— f 160; graskalveren 45—f 67,50; vaar zen f 170—f 2&0; paarden f 250—f 400; slachtpaardetn 'f 100—f 200; hitten f 200 f 300;; veuTens f 60—f 100; Mggjeoijr f 13 f 25; biggen per week! f 2,25f 2,75; óveriioopers f 25—f 40; fok nuchtere kal veren f 25—f .40; slacht nuchtere kalve- |ren f 20—f 25. GOES, 30 Juni. Eieren. Opgaaf van de Landbouwcoimmissie f 5,80; V.P.Z. veiling.- Aanvoer 25200 stuks f 6,10. Flnanclëal Nieuwe. Bern na laateriaa. 30 Juni. 8TAAT8LEENINGEN. NSDBBLAND. V.K. Heden N. W. 8. obl.o!922 f 100» 104'/, 106 N.W. 8. obl.a-b'22 600» 104'/, 106V. N.W. 8. obl.a-b'22 -1000 6 10411/,,106V, N.W. 8. obl.a-b'22 - 2600 6 104'/,, 104'/, N.W. 8. obl.al823 - 600 6 102'/. 102'/. N.W. 8. obl.al923 -1000 6 103 1031/,, N.W. 8. obl,1923b - 600 6 102'.', 102'/, N.W. 8. obl,1923b -1000 6 103 108 N.W* 8. ebl, 1918 - 100 5 99»/,, 99»/,, N.W. 8. ebl. 1918 - 500 5 101'101'/ N.W. 8. ebl. 1918 -1000 5 100'/., 100'/,, N.W. 8. obl. 1919 - 100 5 99'/, 99"/,, N,W. 8. ebl. 1919 600 5 100»/,, 100'/, N.W. 8. ebl. 1919 -1000 6 100',',100»/,! N.W. 8. ebl. 1916 - 100 4'/, 96»/, 96'/, N.W. 8. ebl. 1918 - 600 4'/, 97'/,, 97'/! N.W. 8. obl. 1916 -1000 4'/, 97'/, 97'/, N.W. 8. obl. 1917 - 100 4'/, 96 96'/,. N.W. 8. ebl. 1917 500 4'/, 97 97'/, N.W. 8. obl. 1917 -1000 4'/, 97 97»/! N.W. 8. ebl. 1916 - 100 4 94'/, 94»/,, N.W. 8. obl. 1916 - 500 4 94'/! 94'/' N.W. 8. ebl. 1916 -1000 4 94'/, 94'/, N.W. 8. ebl. 1911 -1000 84'/, 84'/, N.W. 8. obl. -1000 8 73 73'/, N.W. 8. eort.v.Ini-1000 6 72'/, 73'7„ NWS. eert. 1000 2'/, 69 60'/, BULGARIJE. Üyi'o'b. Loon 1392 6 rsbekeloonlnj 1902 5 24'/, 25'/, legrellooning 1904 5 22'/, 23 3«1. »r. gead-cbl. 1907 4'/, 22'/, 22 ?BTB -ONDERNEMINGEN. Een. Ned. Petr. f 1000 A 892 381»/, Ken. Peer. 1100 O. A. 391'/, 381'/, Kos.. Ked, Pstr. C. T. A 390'/, Dollars (bank) 1 2,48'—I 2,49' Marken (gr.) (per bill.) 1 0,5932'—f 0,6942'ld. (r.) 0,5932»-! 0,5942'; Kronen p. 10.00010,85- (0,86; Eng. bankp. f 12,12»/,(12,15; Fransoh bankpapier I 11,31'—I 11,45; Balg. bankpapier 11,17'—11 30 Tyd D. 2 V. 3 Z. 4 z.; 5 M."6 D. 7 W. 3 Tfld ran Hoogwater en Tan Laagvater Over de «aaneen Juni eu 'Juli, Hoogwatei: Laugwaterl v.m. 11,56 n.m. 12,21 v.m. 5,13 nm. 5,45 n.m. 1,— 1,03 6,15 6,50 1,30 2,02 7,09 7,43 2,32 3,03 - 8,—8,36 3,29 3,54 8,50 8,25 4,23 4,47 9,38 10,17 '5,15 5,36 1027 11,05 van H.W. ta Dordrecht 3,15 uur later. L-W. 5,30 Fletsere licht opt Van 1—2 Jnli van 9.53 c m—4,l i v.m. 2—3 Jnli 9.53 n.m—4.15 v.m.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1925 | | pagina 2