D-Mineur. b ij voegsel buitenland. feuilleton. behoorende bQ de Tas Maandag 29 Juni 1925, no. 11253. De staatsgreep in Griekenland- Het volgende seint de „Times"-eorres- pondent te Atheine aan zijn blad over den coup d'état van generaal Pangalos, waar over Vrijdag de eerste berichten ons be reikten. Athene ontwaakte den 25en Juni 's morgens door het geknetter van ge weervuur in de buurt van het postkan toor dat in den nacht door de revolutio nairen'was vermeesterd. Ow 10 uur 's morgens zand generaal Pangalos, die stelling had genomen tusschen Athene en de Piraeus, een ultimatum naar ad miraal Kondo-eriotis, waarin het aftreden van het kabinet Michalakopoelos vóór 4 uur 's middags werd geëischt. Eenzelfde eiseh was door admiraal Hapkyrlakos in gediend, die het commando over de Vloot had aanvaard. Wanneer de regeering niet onmiddellijk zou aftreden en de macht zou overgeven, alsmede de beschikking over de schatkist, zouden de infante rie- kazernes, het paleis van den president en het ministerie van oorl-og gebombar deerd worden. Zoodra deze stukken wa ren ontvangen, heeft de eerste minister met de overige kabinetsleden hun op wachting bij den president der republiek gemaakt en hun ontslag aangeboden, ten einde bloedvergieten te Voorkomen. Een conferentie der partijleiders had" daar na plaats, waarin ajtn Papanatasioe werd verzocht om zich met generaal Pangalos en admiraal Hajikyriakos in verbinding te stellen. Intusschen heeft de rest van het leger zich aan de zijde van generaal Pangalos geschaard, die de leiding van het ministerie van oorlog op zich heeft genomen en .heeft medegedeeld, dat hij als leider der revolutie geen halve maat regelen 2tou nemen. De revolutie brak tegelijker tijd uit in Athene, Saloniki en Patras; voorzoover bekend, is er geen bloed vergoten; de winkels en banken zijn gesloten. r Tragisch vroHwanlevep. Meer dan 45 jaar is het geleden, dat ex-keizerin Charlotte van Mexico in het kasteel Bouchout bij Brussel een toe vlucht mocht vinden. Velen van haar tijd- genooten zijn sindsdien gestorven, van de huidige generatie vernamen slechts weinigen haar tragische geschiedenis. En 'wie zich wel nog iets herinneren van wat op 19 Juni 1867 te Queretaro gebeur de, zullen wellicht met verbazing Ver nemen, dat de gemalin van den ver moorden keizer Max, dat de ex-keizerin Charlotte van Mexico nog altijd tot de levenden behoort. Den zevenden Juni jX heeft Zij haar 85sten verjaardag kunnen herdenken. Of Zij er besef van bad? Wij gelooiven het niet, schrijft het Hdbi. Im mers, reeds sinds jaar en dag is haar geest omneveld. Van het oogenblik af, dat de ongelukkige Belgische prinses te Isaiis tevergeefs Napoleon III, den stich ter van het Mexicaansche keizerschap kwam smeeken om zijn gelofte gestand te doen en niet haren echtgenoot de Fransche steuntroepen te ontnemen, sinds dat oogenblik heeft krankzinnigheid zich van haar meester gemaakt. In een on langs verschenen biografie van de hand van gravin^ H. vton Rein ach, een dame die in nauwe relaties staat met het Belgi sche Hof, blijkt, dat keizerin Charlotte over het algemeen genomen, kalm en rustig is. Van tijd tot tijd echter wordt de patiënte woest,met ongelooflijke kracht vernielt zij dan alles wat itn haar 'handen komt. Het behangselpapier rukt ze van de muren, vloerkleed en worden op zij geschopt, boeken verscheurd. Maar hoe erg die uitbarstingen ook mógen zijn, nooit zal de vorstin zich vergrijpen aan een portret van haren gemaal, nooit zal zij iets, dat hem toebehoorde, in het ongereede doen geraken. De patiënte schijnt zich heel vaag iets van haar vroe gere positie en waardigheid te herinne ren. Over het verleden en wat er mee samenhangt, laat zij zich nooit uit. Maar wie de ongelukkige observeeren als Zij zich alleen waant, zeggen, dat zij woor den prevelt en zinnen spreekt waaruit blijkt, dat hare gedachten vaak zich be- door J. M. 6 Hij was lang4en mager, met wel wat bottig maar regelmatig gezicht, zijn brui ne oogen lagenl diep weg. Zijn donkere haarborstels stonden zeer steil overeind, en z*h puntbaardje stak zeer steil naar beneden, 't geen zijn gezicht iets uitge- rekts gaf. De Verkorverens plachten zich altijd vrouwen te kiezen, even stijf, klein-bur gerlijk als ze zelve waren, maar Grootva Korf zei dikwijls dat zijn zoon uit den aard was geslagen, en dat was waarlijk niet te veel gezegd. Marga Verkorveren—de Latier was een ietwat te kollosale verschijning met mo dern gekapt zwart haar, gitten oogen en zeer fraaie witte tanden. Ze hield van: mooie kleeren, gebak, visites en bioscoop. Hendrik, de oudste zoon, zeer dik, met blond haar en blauwe oogen zou mis schien op Grcotva Korf hebben geleken nts de uitdrukking van zijn wezen min- deir-goedig was geweest. De 18-jarige zig houden met de tragedie, .waarvan haar gemaal, waarvan zij zelf ook het slacht offer 'werd. Acht en vijftig jaar is het geleden, dat keizer Max door de kogels van zijn eigen volk getroffen, den geest uitblies. Zijn weduwe was toén zeven-en-twintig..-. Nu zijn reeds vijf-en-tachtig levensjaren over haar moede hoofd gegaan en nog altijd mag zij ,de oogen niet sluiten. Hoe wreed is vaak het lot BINNENLAND. Het aantal kiesgerechtigden. Het aantal stemgerechtigden voor de verkiezing van leden der Tweede Kamer bedraagt 8,562,053. In 1922, bij de vorige verkiezing, bedroeg het pl.m. 200,000 min der, namelijk 3.363.558, waarvan er toen 2.929.569 een geldige stem hebben uitge bracht. 1 LI» i i „D bultenlandsche feaaslultlpgrn". Thans is, als uitgave van de Nederl. Spoorwegen, verschenen''een reisgidsje, betreffende de treinverbindingen met het buitenland; een hoogst nuttig boekje voor hen, die per trein de grens over willen. Een flinke, duidelijke kaart v,an de spoor wegen in Midden-Europa is er aan toe gevoegd en ook zal de lezer aantreffen een sche;smatige afbeelding van de samen stelling 'der voornaamste treinen. Het gidsje is verkrijgbaar aan de stati ons, aan de officiëele reisbureaux en bij den, spoorwegboekhandel. UH Stad ©n Provinoi© Z1ERIKZEE. In de Concertzaal trad Vrijdagavond voor een zeer talrijk pu bliek op, mr. H. C. Dresselhuijs, lid der Tweede Kamer. Een mankement aan zijn knie noopte den spT. zijn rede zittend pit te spreken, wat evenwel geen beletsel was om een klemmend betoog te houden. De heer P. Kooijman, voorzitter der afd. van den Vrijheidsbond alhier, riep publiek en spr. een hartelijk welkom toe, waarna hij mr. Dresselhuijs 't woord gaf. Spr. begon met te zeggen, dat de Vrijheidsbond niet met leuzen komt „voor of tegen Christus", of de demagogische leuze „nationale ontwapening". Datgene was de V.-B. brengt is het beste voor ge heel ons land, omdat heft gezond ver stand de politieke daden beheerscht. Deze verkiezingen ioopen over de vra gen: le. heeft de coalitie haar taak als regeeringspartij behoorlijk vervuld en zal zij in de toekomst iets kunnen doen en ten tweede: zal een rood-rose bloc een werkelijk en behoorlijk uitzicht op de toekomst openen? Hoe heeft de coalitie na 7 j.aar regee- rimg verwezenlijkt haar leuze: het gees telijke voor het stoffelijke? Het hoogste ideaal van de christelijke partijen schijnt te zijn: de gulden. Het heet dat Galijn den gulden gered heeft. Het is moeilijk oim hierover anders dan glimlachend te spreken. Heeft hij de Nederlandsche fi nanciën gered? Deze bewering van Co- lijn doet denken aan den biecht der jonge vrouw, die zich beschuldigde van de zonde, dat zij met zulk een welbe hagen in den spiegel haar schoonheid pleegde te bewonderen. Haar geestelijke leidsman stelde haar gerust met de woor den: dat is geen zonde, het is een ver gissing! I Als men de resultaten ziet, moet men eerbied hebben voor den moed, waarmee de rechtsche partijen op het papier ver ven dat zij, dat hun man onzen gulden gered heeft. In Engeland heeft men de belastingen veel en veel sterker vermin derd dan wij ze vermeerderd hebben. Geien ernstige partij kan de verkiezingen ingaan als Zij niet als voornaamste punt op haar program heeft: vermindering van de belastingen, die door de coalitie - regeering zoo hoog zijn opgeschroefd. In 7 jaren tijd heeft de coalitie niets bereikt van wat zij beloofd heeft. Thans belooft Colijn niets dan den afweer van de gevaren, die ons land bedreigen.. In de eerste plaats de zedeloosheid. 7 jaren geleden beloofde de heer Colijn in de Raamkerk te Amsterdam zeven geschen ken, namelijk een betere Zondagswet, re geling van het vraagstuk der lijkver branding, wijziging van artikel 123 van het regeeringsreglement betreffende de Zending, afschaffing van de staatsloterij, afschaffing van den stemplicht, afschaf- „belle" der familie Mies was moe- der's evenbeeld, alleen wat .slanker en frisscher. Volgde Kees, zestien jaar, klein en gedrongen, met lange armen en 'n hazen lip; hij leed aan toevallen. De vierde en jongste spruit Betty, een persoonvan gewicht, was 't onaange naamste kind dat men zich denken kon. Erg lang voor d'r veertien jaren, zeer keurig en precies op haar kleeren, erg trotsch op dunne taille, dunne neus en dunne haardos, welke laatste in 'n staar- teirig bundeltje tot beneden heur middel bengelde. Op 't voorhoofd droeg ze krul letjes, .waaraan ze eiken avond veel zorg besteedde, schoon heur grauw-bleek ge laat met de naaldscherpe oogen er wei nig mooier door werd. Tenslotte moeten we nog voorstellen de kinderen van Joan de Latier, Pierre en Clara. De knaap was 't penseel des schilders waardig met zijn volmaakt gezicht en prinsenfiguur. Bij 't buitengewoon zwaar- glad donkere haar en de bruine oogen deden treffend bij de bleekheid van zijn fijne trekken, welke een roerende men geling droegen van zorgvol nadenken en kinderlijkheid. Ondanks zijn teruggetrok kenheid ging er iets zeer innemends van hem uit, dat echter geheel verschilde van finig van den vaccinedwang, regeling van de rechtspositie der kerken.De coalitie Zou ons volk nader brengen tot den Christus. Toen spr. haar in de Kamer toe voegde: wat hebt gij daarvoor dan ge daan, waarin was uw bewind niet on vruchtbaar? luidde het antwoord van den heer Rutgers: wij hebben de zedeloosheid bestreden! Maar hoe rijmt men hier mee de aanklacht van ■minister Colijn tegen de bedenkelijk toenemende onze delijkheid? Wat is er gedaan om ons volk weeir zedelijk te maken? Eén ding: we koop en aan de stations geen spoorkaar tjes meer van dames met korte mouwen! De coalitie is dor, onvruchtbaar, on wezenlijk; de partijen die haar vormen hebben geen gemeenschappelijken grond slag; ze 'konden Nederland niet regeeren. Nu is de coalitie failliet gegaan', és haar regeering een prooi geworden van toe valligheden, oemdat Zij op eigen partijen niet meer steunen kan. De regeering staat los naast de coalitie, die geen le venskracht meer heeft, - en kan er on danks haar kunde niets mee tot stand brengen. Is er ernst of kortswijl aan het woioird als men onder deze omstan digheden het Nederlandsche volk vraagt, bij de verkiezingen dit machteloos be wind te verlengen? De zaak vam rechts is afgedaan, wie bewezen hebben niet te kunnen regeeren, kunnen in "hun man daat niet worden verlengd. Als men nu vraagt er tjoe mee te wer ken, te krijgen een regeering, bestaande uit rood-rose elementen, heeft men daar voor maar een leuze: de nationale ont wapening. Het standpunt van den Vrij heidsbond daartegenover is, dat natio nale ontwapening is een gevaarlijke; de magogische leuze. Reeds vóór 1914 was spr. voor de vre- desidée werkzaam,- was hij overtuigd pa cifist. Het uitbreken van den oorlog- was den pacifisten aanleiding, hun krachten ten volle te ontplooien. Toen stroomden de nieuwe adepten van de vredesidee bij honderdduizenden toe. Wij pacifisten ijverden voor vrede door internationale rechtspraak, voor internationale vermin dering van de bewapening, voor het ge ven van macht aan het recht, dat de vrede moet waarborgen. Wij verheugen ons over het tot stand-komen ^an aen Volkenbond in 1919, die echter aanvan kelijk teleurstelling bracht. De grpote staten lieten hem in een onvolkomen toe stand. Jarenlang hebben wij er bij de regeering op aangedrongen dat van Ne derland de opbouw van den Volkenbond zou uitgaan. Wie was het die het plan van Robert Cecil in 1922 bestreed? De toenmalige voorzitter 'van den Vol kenbond, minister van Karnebeek, wiens oritiek op het plan van Robert Cecil niet opbouwend, maar slechts afbrekend is geweest. Spr. heeft hem dit in de kamer zeer ernstig en zeer bitter verweten, maar achter min. van Karnebeek stonden toen Duijs en Marchant, die nota bene appiaudiseerden, toen de minister ant woordde: Ik heb •toch niets gedaan om den vrede tegen te houden! Ais het pro tocol van Genève er door komt, zal oor log ais misdaad gelden, zal de wereld ais bij tooverslag veranderen.. Ik geloof, aldus spr., dat het komt omdat ik libe raal ben en dus weet, dat de verwezen lijking van groote idealen slechts moge lijk is als men de realiteit in het oog houdt. De oorlog heeft nu als middel om iets te bereiken afgedaan, daarom moet de eenige mogelijke oplossing, het protocol van Genéve, het onmogelijk ma- kan van den O'Wlog door het op macht steunend recht, komen. Maar 'terwijl dat protocol van Genève in geboorte is, komt men met een stembuslepZe, die lijnrecht ingaat tegen dat pro local van Genève! Voelt men de dwaasheid dat men daar mee kapot maakt walt! het pacifisme met Zooveel moeite heeft opgebouwd? Wat doen zij die met die leuze komen voor den vrede? Niets! En wat hebben wij, wat heeft de Vrijheidsbond gedaan? Wij hebben den minister van oorlog pnZen steun voor de oorlogsbegrogting toege zegd, als hij, wanneer nog een staat het protocol van Genève wil onderteekenen, onderzoeken wil ae mogelijkheid of ons leger vervormd kan worden tot een deel van de Volkenbondsweermacht tér ver dediging van het recht. Dit aanbod heeft de regeering aangenomen; op grond daarvan heeft de Vrijheidsbond het meest volkomen recht o.m de kiezers, die den oorlog verfoeien, op te wekken zijn macht in den lande te versterken, en heel wat de „charme" zijns vaders. Wanneer men den knaap aanzag, wist, voelde men zijn nobel karakter. Clara geleek op haar -broer, al waren heur trekken minder regelmatig. Het mooiste wat ze had waren heur lokken, tusschen bruin en goudblond, een zijige zwaar-golvende massa, op 't voorhoofd cn aan de uiteinden krullend, en haar oogen_wat lichter dan die van Pierre. Meestal -waren ze somber en peinzend, maar som; kon zoo'n wondere, zoo'n stralende gloed erin lichten. Clara was even lang als Pierre, een prinsessefiguur- tje ook. i Broer en zuster zaten in een hoekje, kijkend in een fraaie illustratie. De fa milie Verkorveren zat om de ontzaglijke groote tafel, druk en luid pratend zooals immer, behalve Andries Jan, die nooit veei woorden vuilmaakte, en wiens meest in 't oog springende karaktertrek was: onverstoorbaar phlegma. Br werd klaarblijkelijk visite verwacht, want 't mooie servies dat niet mooi was prijkte op tafei, benevens een schaal met allerlei gebak. De kamer zag er zeer fantastisch uit. Naast de stijve, oor-degelijke tafel en stoelen der Verkorverens van voorheen, moderne lichte meubclstukjes, 'n piëde stal, 'n naaitafeltje, bloemtaftel,, bonte wat meer recht dan waarmee de partijen van de eenzijdige ontwapening de kie zers in den waan brengen, dat daarvaft 't einde van den oorlogsgruwel te wach ten is. Onder applaus eindigde spr. zijn aan dachtig aangehoorde rede. Mevr. Boon verkreeg daarna het woord om even een' kort betoog te houden voor namelijk tot de vrouwen-. Zij deed dit op een eigenaardige en toch aardige manier en vond intusschen de gelegenheid mét klem te wijzen op het gebrek aan een heid bij de vrijzinnig denkende Nederlan ders, wat tot versnippering van krachten leidt. I De heer Geluk gaf zich op als debater. Spr. bestreed o.m. de meening van mr.. Dresselhuijs, dat er een coalitie zou be staan tusschen de S.D.A.P. en de V.D- Voorts verdedigde hij de leuZe Nationale Ontwapening en bestreed debater pp ver scheidene punten de politiek van den Vrijheidsbond en wees o.m. op het rond schrijven van de Nat. Unie en de mee ning van mr. Dresselhuijs te dien op zichte. Mr. Dresselhuijs weerlegde of verde digde de hem of den V.B- toegevoegde verwijten en wees met nadruk op het feit, dat geen partijpolitiek in ons land moet worden geweerd, maar dat het Nationaal belang bovenaan moet staan. Inzake de ontwapeningsleuze der V.Di., wees mr. Dresselhuijs op een uitsprak van prof. Molengraaf, een overtuigd Vrijz, Dem:, dat de leuze nationale ontwape ning" een partijieuze is om argel/opze kiezers te vangen. Met dank aan de sprekers en met een opwekking om den 1 Juli op lijst 26 te stemmen, sloof de voorzitter omstreeks middernacht deze vergadering. BRUINISSE. In opdracht van 't hoofd bestuur der Chr.-Historische Unie, werd Zaterdagavond in het vergaderlokaal door het Tweede Kamerlid, dhr. J. M. Krijger Jr. een spreekbeurt vervuld. Door dein heer G. Bolier Gz. Werd spreker ingeleid, die daarop voorging in gebed. Eenige ar tikelen uit het verkiezingsmanifest der Chr.-Hist. Unie werden door spr. klaar en duidelijk besproken en toegelicht. Aan het slot van zijn rede spoorde spr. Zijn talrijk gehoor aan te stemmen pp de partij die bewaring, bevestiging en versterking van de Chr. grondslagen als eerste be staansvoorwaarde voor het Nederland sche volk aanneemt. De heer G. Bolier dankte spr. voor zijn leerzame rede, het publiek voor het aandachtig gehoor, Waar na op de gebruikelijke wijze werd geëin digd. POORTVLIET; Vrijdag reed de motor rijder A. M. naar Bergen-op-Zoom. Bui ten de kom der gemeente gaf hij volop gas en bereikte de grootst mogelijke snel heid. Door onopgehelderde oorzaak ge raakte de motorfiets met Woeste vaart in één sloot, zoodat de bèrijder ©enige me ters ver over het stuur werd1 geslingerd. Met een paar gekneusde ribben moest hij zijn roekeloosheid bekoopen. VERKOOPINGEN, ENZ. KAPELLE BI J ZIERIKZEE, 26 Juni. Ten overstaan van notaris Korte weg werden heden alhier voor den heer S. Folmer en mej. A.a Siese, publiek verkocht: een woonhuis, erf, tuin en 67.50 Aren Bouw land te Kdpelle voio|r f 8026,— den hoop; 54.10 Aren Bouwland aan den Molenweg pnder Ouwerkerk, voor f 1211',— p. gem. VAN HEINDE EN VER. Een ontploffing gevolgd door brand heeft een biosooop-theather in Kansas- City verwoest. Er vallen veel mpnaohen- lovena te betreuren, die de politie op 30 40 sohat. 0 Uit Santa Venera in de Italiaan- sohe provincie Meaaina wordt aan het Giornale d'Italia gemeld, dat een boer ia een vlaag van woede met z^n geweer negen menachen heeft doodgeschoten, waarbij verBoheidene laden van ztfn familie. Een neef heeft den dolleman ten Blotte afgemaakt. Op de vergadering van de Liga voor den Volkenbond te Londen heeft Lord Cecil gezegd dat het van beteekenis was dat de eerete voorwaarde voor het waarborgtraetaat de toetreding van Duitaohland tot den Volkenbond waa. Als dit gebeurde, zou de weg vry zyn voor anderen vooruitgang. vouwstoeltjes, enz. enz. 't Eerste als ver tegenwoordigend Andries Jan's element, 't laatste als 'n kenmerk van Marga's smaak en aanleg. En, een hoek van 't vertrek geheel vullend, als in zwijgend protest tegen 't vernederend gezelschap van onbehagelijk ouderwetsch en smakeloos modem, een fraaie zwarte Bechsfcein piano, evenmin passend bij de overige meubels, als de kinderen Latier bij de Verkorverens. Arme Clara! Ze hield innig veel van muziek, 2»u graag, vlijtig gestudeerd heb ben, maar als ze even pefeitde was 't al gauw: „kom, schei uit met dat getingel, speel liever een vroolij'ke mop". En' daar Clara geen „moppen" kon spelen, stond ze d&n maar zwijgend op en sloot het instrument. Soms waren Mies of Bets erbij om met één vinger een straatdeun te mishande len. Dan schoten Clara's oogen vuur en slechts Pierre's teed^er-vermanende kij kers voorkwamen dan weer een uitbar sting bij haar. Pierre was kalmer, geduldiger van na tuur ais Zijn zusje. Zij gevoelde zich zoo weinig op heur plaats bij oom. en tante Korf, zoo weinig ook in 't groote confectiemagazijn waar ze winkeljuf was. Ze verfoeide 't in- en uitpakken van laden, ze kpn nipt VERSCHILLENDE BERICHTEN. Inbrekers gevat. Bewoners ven het Bokln te Amsterdam waarichuwdon Don derdagnacht het Politiebureau Singel, dat zy onraad bespeurden in 'tpero. 68, waar 1b gevestigd de kunsthandel van den heer Th Vlaa. Een brigadier trok er met eenige agenten op uit en de politiemannen bemerkten al spoedig dat er onraad was. Deuren waren Ingedrukt, sloten geforceerd, glaswerk was ver brijzeld. De schuldigen zelf eohter waren verdwenen, doch het verder onderzoek wees uit, dat ook een bezoek gebracht was in het magazyn van de firma H. Pander Zonen, welk pand aan de aohterzyde van Rokin 68 grenst. Daar gingen de politiemannen weder speuren en zy mochten er in slagen twee inbre kers te arresteeren. De beide heeren hadden zloh goed verscholen. De eene zat verstopt in den kelder, onder allerlei pakmateriaal, de andere was in een kist met houtwol gekropen. De direoteur van de firma Pander ging, nadat de politie met de arrestanten was vertrokken, nog eens op lnspeotle uit. Hy lichtte op zün tocht het deksel op van een bankkist. Daar lag de derde inbreker. Ook deze zit thans in bewaring. Twee inbrekers zyn oude bekenden der politie. Eet plan-Deterding. Er is volgens De Telegraaf, een begin van uitvoering ge maakt met 't plan-Deterding om Neder- landsohe jongelieden in de gelegenheid te stellen kennis te maken met Indl6. Met de byzondere medewerking van mr. C. H. Guépln, curator van het Amster- damsohe Lyceum, zullen 20 Juli 6 exour- sisten, onder leiding van den heer Vorstman, oud-gouverneur van Oelebes, en onder toezicht van dr. Haak, leeraar aan het Lyceum, met het s.s. ,Kedoe" via Genna de reis naar Indië aanvaar den. De tooht zal vier maanden duren. INGEZONDEN STUKKEN. Buiten verantwoordelijkheid der redactie) Copy wordt niet teruggevonden. ZiiRiEzaa, 27 Juni 1925. Geachte Redactie! Vergun my eenige plaatsruimte om een antwoord te geven op de 'my, door Mr. Dresselhuys driogend gestelde vraag, na de mededeeling van zyn WelEd. Gestr.: de Vrijheidsbond heeft voor de Onder- wy'swet gestemd. Waarom zogt mynheer Geluk dat niet, dit weet hy toch, waarom zegt hy dit dan niet? Ik wil nu het antwoord geven, omdat ik het, op het U bekende tydstip niet in staat was te geven, eenvoudig doordat ik door de met zooveel nadruk gestelde vraag van den .grooten leider" my afvroeg, heb ik my vergist? Ik was eenvoudig uit het veld geslagen, my kwellende met de vraag: wie vergist zioh? Het kwam my al dadeiyk voor, dat aan myn kant do vergissing niet was, maar aangezien ik niet zoo onbeleefd wilde zyn om te interrumpeeren een debat is naar myn oordeel geen twist gesprek zweeg ik. Mynheer de redacteur I Ik heb zeker heid dat de heer Dresselhuys twee wetten met elkaar heeft verward. Hoe zulks in dit geval mogeiyk is, verklaar ik niet te bagrypen. Want uit wat ik had op gemerkt moest toch zonneklaar gebleken zyn, dat ik niet had bedoeld de Lager- Onderwyswot van 1920. Myn oritiek gold het voorstemmen van den bond by de teohnisohé herziening, waarby het 7de leerjaar werd opgesohorst en het ver- volgonderwy» praotisoh ten doode werd opgeschreven. Dit was en* is en biyft nog myn grief tegen den bond. Met dank voor de plaatsing, gaarne Hoogachtend, Uw dr., A. GELUK Mz. CORRESPONDENTIE. Wij verzoeken onzen lezers vriendelijk, doch dringend, op Woensdagavond, Don derdag en Vrijdag a.s. nóch persoonlijk, nóch telefonisch bij ons te informeeren naar den uitslag der verkiezingen. Wij weten zelf niet, Wanneer die ultslag- defi- nitief bekend' zal zijn. En Wat Wij weten, 'doelen We onzen lezers zoo spoedig mo gelijk mee. Redactie tegen 't zeuren en wijfelen van sommige klanten, snakte dikwijls om te vluchten uit die omgeving, weg van de babbel zieke medejuffies. Ze hunkerde naar een gezeliigen, hui selijker» kring, naar studie-ontwikkeling, 't Was haar soms als liep ze dn een krin getje rond tusschen grauwe muren, welke haar 'beletten in de wereld te zien. Zonder Pierre had ae 't niet uitgehou den. Ze hing met onbegrensde liefde aan heur broer, hij was haar steun, haar. alles. Pierre had zoo innig graag voor dokter gestudeerd, inplaats van apothekers-as sistent te Zijn. Hij was echter geslptener, minder hartstochtelijk dan Clara, en droeg zijn tot zwijgend zonder morren. Maar beide waren ae echte aristoora- tenkinderen, met Eiiae van Emeren's no bele inborst, geleken ze Innerlijk noch uiterlijk op hun vader. Vader, dat woord beteekende voor hen schaamte en verdriet, f In 't begin, toen ze pas bij oom Ver- korvener waren, werden de kinderen met de meeste voorkomendheid behandeld, i Vader betaalde goed voor hén, en als hij hen kwam bezoeken was 't feest f (Wérdt vervolgd.}

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1925 | | pagina 5