ABONNEMENT s Maandag 29 Juni 1925 zierikzeesohe courant. ADVERTENTIËN H.H. Correspondenten op Schouwsn-Duiveland Verkoop Straatmest. BEKEND IflAKIHG. Uit Stad an Provincie. BINNENLAND. Bij examens Prüs per maanden if 1,50, franco per poat £1,80. Voer het buitenland per Jaar f 10,—. Afzonderlijke nummers cent Verschijnt Maandag, Woensdag en Vrijdag. No. 11353. Uff^.-mSus». 8. 1. KOSTER. <?an 1—S regels SO ets. ras 1 regal! én daarboven 20 eSs. po: regel. Kooiaméa SO ota. p. Tegel. B(j contract belangrtfke korting Iniending op dec dag van nil gave vddr II are. gelieven ons onmiddellijk na den uitstag der Woensdag 1 Juli te honden stemming voor de Tweedo Kamer het resultaat dier stemming in hnnne ge meente per telegram, maar liefst per telefoon, aan ons Bureau op te geven (tel. 32), d.w.z. de toteelcijfers van Iedere li|»ts dus geen namen DE BEDACTIE. Gegadigden voor het koopen van één of meer partijen goed gesorteerde Straatmest, t.w.: Ie partij groot 180 Ms. 2e 210 M». 3e 185 Ms. 4e 200 M8. worden verzocht hnnne insohrflvinge- biljetten aan Burgemeester en Wethou ders in te zenden vóór 15 Juli a.s. De te rerkoopon straatmest, liggende op de siadsbelt aan den Mlddeldjjk, moet ró&r-l Januari as. zijn weggehaald. Zierikzee, 29 Juni 1925. Burgemeester en Wethouders van Zierikzes, A. J. F. FOKKER VAN CKAYESTÏYN VAN RENGERSKERKE, Burgemeester. P. F. WITTERilANS, Secretarie. De BURGEitEESTER der gemeente Zierikzee vestigt .«r de aandacht van de belanghebbende kiezers er op, dat de ingang van het stembureau voor stemdistrict 3 (Teekënlokaal van de M U.L.O.-School) is aan de Lange Sint Janstraat en die van het stembureau voor het stemdistrict 4 (Gym nastieklokaal van deM.U.L.O -School)Nieuwe Boogerdstraat. Zierikzee, 29 Juni 1925. De Burgemeester voornoemd, A. J. F, FOKKER VAN CRAYESTEYN VAN RENGERSKERKE. nemen wy, gedachtig aan .hoor en wederhoor", het volgende over 8pr., Dr. Kooien, wensoht van deze plaats protest aan te teekenen tegen hetgeen door den Ambtenaar van het Openbaar Ministerie te Arnhem Donder dag 11 is gezegd in de hoogst betreurens waardige zaak van de handteekeningen- kwestie voor een blzondere school te Arnhem. De Ambtenaar van het Openbaar Ministerie zeide: De houding van bekl. is niet fraai. HJj is onderwijzer hetgeen niet waar is, zegt 3pr. en hij zal wellicht in de politiek een rol moeten spelen. Waarom heeft beklaagde aldus gehandeld? De Ambtenaar van het Openbaar Ministerie zeide met geloofs- genooten van beklaagde in het Zuiden vaak in aanraking te zijn geweeBt en hij heeft er geleerd, dat, indien er iets in het belang van godsdienst en kerk moet geschieden, dit bij hen voor alles gaat. Spr. protesteert hiertegen mat klem. De Katholieken laten zich leiden door hun beginselen en hun moraal en niet door de belangen van godsdienst en kerk. Het komt niet te pas, dat een ambtenaar van het openbaar ministerie, een ondergeschikte van den minister van justitie, op deze wijze de Katholieke Nederlanders beleedigt". geen inkomen hebben. Nadat over deze kwestie c|e hqgjen Braai, Quist en Goede gebuure hun meening hadden gezegd, be loofde de burgemeester, dat B. en W. deze kwestie nader onder de oogen zul len zien. Hierna sluiting. Prov. Staten van Zeeland. Bij de Prov. Staten is thans van Ged. Staten nog ingekomen een afdruk van den brief van den directeur der P. Z. E. M., d.d. 22 Sept. 1924, aan commissarissen, inzake het iin zijn handen gestelde rap port van den heer van Ittersum, be treffende de velectrifieatie van Schouwen- Duiveland, waarvan het resultaat iis, dat de directeur blijft meenen, dat 't plan voor exploitatie van de Noordgroep door stroom te betrekken van uit Noord-Bra bant en dezen en détail te ver-koopen 't voordeeligst en 't meest aanbevelings waardig is. i Dc stemplicht. Aangezien in de laatste maanden de kieswet een paar maal in bespreking is geweest in het perlement in verband met door de regeering voorgestelde wij zigingen, is het misschien niet ondienstig er nog eens aan te herinneren, dat naast ^len zedelijken de wettelijke stemplicht is gehandhaafd. D.W.z. de plicht om te'verschijnen aan het stemlokaal. Wie tegen stemmen be zwaar heeft, kan zijn biljet blanco in de bus stoppen, als hij dat-verkiest. Dat dat onverstandig zou zijn, behoeft geen betoog, het versterkt alleen maar den invloed der streng gedisciplineerde partijen. Te meer aanleiding is er voor een her innering aan het voortbestaan van den plicht aan de stembus te verschijnen, om dat de poging der regeering tegemoet te komen aan hen, die godsdienstige bezwa ren koesterden tegen den opkomstplicht, is verijdeld door de Eerste Kamer. Nu tegen de bedoeling der regeering de strafrechtelijke vervolging van nalatige kiezers opnieuw in de wet is vastgelegd, is het zeer waarschijnlijk, dat het aller uiterste zal worden gedaan, om de wet na te leven. Wie zonder zeer geldige reden wegblijft van de stembus stelt zich dus ditmaal meer dan te voren bloot aan gerechtelijke vervolging. Radiopolitiek. Voor de microfoton van den Radio-om roep te Hilversum zullen Dinsdagavond van 7.25 tot 10.35 het woord voeren de heeren: Wibaut, voor de S.D.A.P.; Co- lijn voor de Ar,f:-Revolutionaire Partij; jbr. de Geer voor de Chr.-Hist. Unie; Dressel- huys voor den Vrijheidsbond; baron van Wijnbergen voor de R.-K. Staatspartij en dr. v. d. Mijle voor den Nationalen Bond (voor bezuiniging). Sterken dr*«*k en resietrokkers. In een circulaire aan de gemeentebestu ren heeft, de min. v. Arbeid de aandacht gevestigd op de wenschelijkheid, dat in verband met de toepassing van art. 170 der Invaliditeitswet, gevallen van misbruik van sterken drank door rentetrekkers zooveel mogelijk ter kennis komen van den be trokken Raad van Arbeid. Bedoeld wor den rentetrekkers, die, ofschoon niet we gens openbare dronkenschap veroordeeld, aan het misbruik schuldig zijn. Wijkmees ters, armbezoekers, wijkverpleegsters, w'o- ninginspectrices en dergelijke functionaris sen zullen in de gelegenheid zijn hef mis bruik t e constateeren. Sea Protest. Do voorzitter der Tweede Kamer, mr. dr. Kooien, heeft op den B K. Land dag te Utrecht een woord van protest gesproken, naar .aanleiding van hetgeen door den ambtenaar van het O.M. te Arnhem is gezegd, t.o.v. de handtee- keningenkwestle voor een blzondere school. Uit het verslag van dien landdag ZIERIKZEE. Donderdag a.s., 81/2 uur, uur,- zal, bij gunstig weer, „Kunst en Eer", haar 2e concert in de muziektent geven. Programma: 1. March© des Francs Mi neurs, A. Norel; 2. Ouverture Banditen- streuke, F. de Suppé; 3. Air de Ballet, L. J. Baudonck; 4. La Sévillane, Valse Espag nole, L. Blemant. 5. Sans Géne Pas- redoublé, P. Pütz; 6. Fentaisie, Robert le Diable, Meijerbeer; 7. Danse fantastiquei, Rlampain; 8. Amour au Printemps, Valse, C. Faust; 9. Marche Gala, L. Voussure. Wij verwijzen, naar een in dit num mer voorkomende advertentie, waarin door de Harmonie-Vereen, der R.T. M. voor haar donateurs ei? kunstlievende leden 'n boottocht wordt aangeboden van Zijpe naar Antwerpen, op Vrijdag a.s. Ook voor particulieren bestaat de gelegenheid deze tocht mede te maken. Veertien dagen geleden vertoonde zich hier ter stede een straatmuzikant, een occarino bespelend. Aan de politie gaf hij op te zijn zekere jhr. van Loon, en voormaRg med. student. |De commissaris van politie alhier ver trouwde de zaak niet en hoewel de „jon ker" beschaafd optrad, informeerde de commissaris bij den Hooigen Raad van Adel. Spoedig bleek, dat een jhr. v. Loon, met de door hem opgegeven voornamen, niet in de boeken van adeldom voorkwlam. Wel kwam de z.g. student voor in het Algemeen Politieblad, waarin hij was ge signaleerd. tf)e commissaris van politie te Hilversum liet op verzoek varPzijn Zierikzeescheni collega, een draadlooze omroep door ons land verspreiden, met het resultaat, dat een uur na den omzendroep de bewuste jonker „eingesperrt" was te Tilburg. Dit had 1.1. Vrijdag plaats en Zaterdag werd de pseudo „jonker-student" voor den commissaris van politie voorgeleid, waarbij bleek, dat men met geen jonker van Loon, maar met een zekere van R. fe doen had, die, om aanhouding te voor komen, zich voor jhr. van Loon had uit gegeven. Onnoodig te vermelden, dat hij voor deze grap gestraft zal worden. Den zelfden dag, Zaterdag, is hij naar Bergen-op-Zoom gebracht, waar hij in arrest is gesteld. Ook hier is het nut van de Radio weer overduidelijk gebleken. In hotel „Juliana" traden Zaterdag avond als sprekers voor den Vrijz.-Dem. Bond op de heeren Welleman en mr. Joe- kes. Waar de heer Weileman pp Schou wen—Duiveland geen -onbekende meer is en in dezen verkiezingstijd reeds op ver schillende plaatsen in onze onmiddellijke omgeving lezingen heeft gehouden, waar van in dit blad verslagen werden opge nomen, meenen wij een relaas van het in deze vergadering gevoeglijk achterwege te kunnen laten. Aangaande de rede van mr. Joekes zij hier medegedeeld, dat deze gewijd was aanu de uiteenzetting van de Vrijz. Diem. beginselen. Op zeer duidelijke wijze deed de nog jonge, doch zeer begaafde en veel belovende spTeker, uitkomen, hoe zeer de rechtsehepartijen en de Vrij heidsbond tegenover de Vrijz.-Dem. staan en in welke opzichten zij van elkander veTschiilen. Uitvoerig werd stil gestaan bij de opleiding van Indische bestuurs ambtenaren, ten opzichte waarvan prof. Treub de meening was toegedaan, dat deze opleiding te ethisch was. Treub wist dan ook- te bewerken, dat te Utrecht een afzonderlijke leerstoel werd opgericht, waarmede duidelijk geïllustreerd wordt, dat zelfs de wetenschap voor de politiek niet veilig meer is. In het laatste deel van de rede behandelde mr. Jpekes de kwestie der ontwapening, en wel in 't bijzonder de internationale zijde hiervan. Aangezien ook mr. Marchant dit onder werp in zijne laatste alhier gehouden lezing besprak en daarvan melding werd gemaakt in het toen opgenomen verslag, willen wij eindigen met de mededeeling, dat dhr. Welleman na de pauze op zeer verdienstelijke wijze zijn tooneelstuk: „Ontwapening" voordroeg, hetwelk met groote.belangstelling door de aanwezigen werd aangehoord. Met eene opwekking om op 1 Juli te stemmen op de candi- datein van den Vrijz. Dem. Bond, werd de vergadering door den heerc Geluk ge sloten- OUD-VOSSEMEER. Geslaagd vooir kom mies bij de Belastingen, de heer Jan Vos AdrZ., alhier. THOLEN. Vergadering van den gemeen teraad, gehouden op Vrijdag 26 Juni. Voorzitter mr. A. J. v. d. Hoeven; afwezig de heeren Aartsen, Cornelisse en Baaij. Eenige ingekomen stukken worden voor kennisgeving aangenomen, o. a. dat Ged. Staten den burgemeester verlof hebben verleend van 13 Juli tot 1 Augustus ien dat ze geen termen aanwezig vinden het salaris van den burgemeester te verhoo- gen. Naar aanleiding der ingekomen ont- slagname van den heer Baaij, zegt de voorzitter, dat hij hem met leedwezen ziet vertrekken. De heer Baaij heeft hij leeren kennen als een eerlijk en rechtschapen man, die oprecht de belangen der ge meente diende; inzonderheid zal men zijn practische kennis in de Veercommissie noode missen. Van weth. Go,ossen Was een I De Mnbevclmg ter benoeming van een schrijven ingekomen, dat hij bedankte als Ieeraal\ de aardrijkskunde aan het biyft men kalm en helder door gebruik van Mfyohardt's Zennwtabletten. Glazen buisje 75 ót. By Apoth. en Drogisten. ONDERWIJS, ambtenaar van den burgerl. stand. Daar in een vorige raadsvergadering was be sloten het maximum der vergunningen op 12 te stellen, achten Ged. Staten, gezien het aantal inwoners, 11 vergunningen ruim voldoende. Daar dit raadsbesluit op een vergissing berust, stellen B. en W. voor, volgens het advies van Ged. St. te hande len en het aantal drankvergunningen te brengen op 11. De heer Moelker hield dit liever op 12. Nadat dhr. Goedegebuure gevraagd had of het maximum van 11 ook gehandhaafdblijft, als er een uitvalt, Wordt het voorstel van B. en W. aange nomen. Tegen dhr. Moelker. Ter tafel komt nu een schrijven der Spoorweg-Mij'. West-Brabant. B. en W. stellen voor, ge zien de houding der andere gemeenten, het toegestane subsidie in te trekken en het bedoelde schrijven voor kennisgeving aan te nemen. Aldu.' wordt besloten. De heer J. Overbeeke werd, ingevolge een ingekomen verzoek, tegen 1 Sept. a.s. eervol ontslag verleend als onderwijzer der openbare school. Het proces-verbaal van kasopname werd ter visie gelegd. B. en Wj. vragen nu een crediet aan van f 4000, voor verbouwing der openb1. school. Dit wordt toegestaan met 5 tegen 3 st., m.l. van de heeren Klompe, Quist en Goe degebuure. (De vorige vergadering staak ten de stemmen miet 5 tieigen 5). Bij de be spreking van de staten der oninbare pos ten, vraagt dhr. Goedegebuure, Wat oor zaak is, dat velen het schoolgeld over 1924 niet hebben betaald en waarom die menschen niet worden vervolgd, daar veel minder gesituëerden het wei betaalden? De voorzitter zegt, dat bereids aan den deurwaarder is gevraagd, deze posten te innen, doch indien er geen voldoende actief is, kan hij het ook niet helpen. De wijziging voor af- en overschrijving op de 'begrootimg van 1924 werd met algem. stemmen goedgekeurd, eveneens eenige voorwaarden betreffende uitgifte zoute veste in opstal aan „Bona Fides". B. en W. stellen nu voor een geldleening van f9000 aan te gaan voor een aangekocht woon- en pakhuis, dat voor ambtswoning van den burgemeester is bestemd. Dit wordt met algem. stemmen aangenomen. Daar Ged. Staten het vorig raadsbesluit, tot verhooging van het burgemeesters- salaris t<ot f 2550 niet hebben goedgekeurd, stellen B. en W. nu voor, dit salaris te verlagen met f230 en te brengen op f1900 met vrije woning. Na eenige discussie, tus- schen de heeren Moelker, Goedegebuurp en beide wethouders werd het voorstel met algem. stemmen aangenomen, 't Jaar verslag voor 1924 zal ter inzage voor de leden worden gelegd, terwijl B- en W. voorstellen dhr. P. Blaas tot ambtenaar van den burgerl. stand te benoemen, waar na de heer Blaas met 7 stemmen tegen 1 stem op den heer Deurloo in genoemde betrekking wordt benoemd. Het salaris van den gemeente-bouwmeester, wordt op voorstel van B. en W. vastgesteld op f1250 met twee jaarl. verhoogingen van f 50, tot een maximum van f 1500. De heer Klompe zag dit liever elk jaar bepaald, dan kon men er altijd rekening mede hou den, hoe hij zijn ambt uitvoerde. De heer Moelker vraagt, of het gerucht waarheid bevat, dat er volgende week een radio rede op-straat te hooren zal zijn, en wat de burgemeester zal doen indien er een volksoploop ontstaat? De heer Goedege buure sluit zich hierbij aan en vraagt ook of er termen zijn, om bij een eventuëele oploop, deze menschen te verwijderen? De voorzitter kan hierop niets zeggen, daar hij dit nu nog niet kan beoordeelen. Nadat de agenda was afgewerkt, vroeg dhr. Goedegebuure, of er niets kan gedaan worden voor de 'werklopzen, daar er pl.m. 25 menschen zonder werk zijn. De voorz. vindt het in het hartje van den zomer geen tijd voor werkverschaffing, ofschoon hij het ook erg vindt, dat deze menschen gymnasium en de Kon. H. B. S. te Apel doorn bevat o.a. de naam van A. J. van Riel te Zierikzee. Vooir de onderwijsakte slaagde vo rige week te Middelburg, o.a. de heer C. van Gorsel te Senoioskerke (Schouwen), leeirling van de Rijkskweekschool te Mid delburg. Aan de Landb.-Hoogeschooi te Wa- geningen, is o.a. geslaagd voor het inge nieurs-examen Nederlandsche Landbouw, de heer C. J. de Wit, geb. te Oud-Vosse- meer. 1 Aeteexsmens L. O. Bij de Zaterdag te Rotterdam ge houden examens tot verkrijging der on- derwijsacte slaagden o.a. de heeren X. H. Mossel, J. L. v. d. Velde te Zierikzee en mej. M. J. Vink te Brouwershaven, allen van de R. N. S. te Zierikzee AANBESTEDÏft GEN. Vrijdagmiddag werd te Wissenkerke door het bestuur der waterkeering van de cal. polders Onrust, Jacoba en Anna Fri- so aanbesteed, de uitvoering van werken tot bermverhooging en aanleg van rijsb'e- slag met steenbezetting aan den cal. On rustpolder. Inschrijvers waren: P.'Daal der, Alkmaar, voor f45.900; A. van Hee, Kamperland, voor f47.219; C. v. d. Klippe, Oosterland, voor f49.490; L. v. d. Velde, Bruinisse, voor f49.700. Twee biljetten waren van onwaarde. f M. C.) OUD-VOSSEMEER. Door het bestuur van de polders Broek- en Rooland onder Tho- len is alhier aanbesteed het maken van 18 betonnen bruggen over verschillende waterleidingen. Ingeleverd werden 11 bil jetten. Laagste inschrijver A. Gunter al hier, ad f2050. Gegund. re -wolken te vermijden, eenigszins van de route afgeweken en is daarbij den 180 ,-meter hoiogen heuvel genaderd, die tusschen Le Quesnoy en Landrecies ver boven de omgeving uitsteekt en in dit iaiidschap geheel afzonderlijk staat. Vlie gende uit een drabwoïk is hij toen met het rechteruiteinde van den vleugel in aanraking gekomen met een boom van het bosch van iMormal op dezen heuvel gelegen, en is een halve zwaai ma kend loodrecht in volle snelheid tieer- n gestort. Een houthakker was terstond ter plaatse en zijn verklaringen luidden, dat geen der inzittenden nog eenig teeken van leven vertoonde. De toestand van het Vliegtuig, dat- met zulk een grpote snelheid op den grond te pletter is ge slagen, laat ook geen twijfel,- dat de dood onmiddellijk moet zijn ingetreden en dat de slachtoffers zich geen oogen- blik van het gevaar bewust kunnen zijn geweest. Het toestel is noch tijdens den val, noch daarna in brand geraakt en alle berichten, die daaromtrent de ronde doen, moeten 'met de grdotste stelligheid wor- dèn tegengesproken. VAN HEINDE EN VEE, Het corpa diplomatieque te Peking komt heden (Maandag) by'een, om het verslag over de gebeurtenissen te Sjang hai te bespreken. Op grond van die be spreking zullen er dan nieuwe onder handelingen met de Chinéesohe regeering plaats hebben. Deze onderhandelingen zullen echter alleen door de - Ameri- kaansohe, Italiaansohe en Fransohe ge nanten worden gevoerd, aaDgezien die van Engeland eh Japan zelf te direct by de voorvallen betrokken zyn. -- Een brutale overval fiad plaats In een der drukste wyken van Londen, in de nabyheid van het Charing Cross station. Een man stond by een omnibus- halte met een dame ^e praten, toen plotseling een andere man op hem toeliep en hem met een scheermes de keel doorsneed. De aangevallene viel terstond neer. Het sobynt hier een daad van jalouzle te betreffen. Even voor den aanvang van het slótbedryf Is tydenB een uitvoering brand ontstaan in het Gilles Theater te New- York Onder het publiek ontstond een paniek, waardoor vele bezoekers min of meer ernstig gewond werden. Het gebouw Is geheel verwoest. De politie sohat het aantal slachtoffers op 30 tot 40, doöh dit aantal wordt van andeTe zyde overdreven geacht. De reohtbank te Mttoohèn heeft den eersten luitenant der ryksweer, Jordan, die aansprakeiyk werd gesteld voor de ramp op de Weser, waarby 80 soldaten om het leven zyn gekomen, vrygesproken. KERKNIEUWS. Nad. Herv- Kerk. Beroepen: Te Ee (bij Dockum), P. L. Kiehi te Hoorn. -—Te Lexmond (toez.), E-, V. J. Japchen te Hei- en Boeicop. Te Hattem, ds. Kat te Vlaardingen (toez.) Te Hoog- en Laag Keppeï (Gld.), F. J. Los te Wiommels. Te Zoeterwoude, E. H. Mulder, cand. te 's-Gravenhage. Aangenomen: Naar Winterswijk, J. H. Roobol te Haastrecht. Bedankt: Voor Groningen, dr. Veldhuis, te Alphen aan den Rijn. Voor Heken dorp, K. W. Vethake, em.-predikant te Utrecht. Geref. Kerk. Beroepen: Te Tzummarum, cand. J. At- tema te IJist. Aangenomen: Naar Hazerswoude, cand. W. H. Gispen te Scheveningen. Bedankt: Voor Driesum, H. Steen te Zoutkamp. Chr. Geref. Kerk. Beroepen: Te Woerden/ K. Groen te Zwijndrecht. L U C H T V A A li T. Het vliegongeluk bjj Lnodreolos Uit eën telefonisch onderhoud, dat de directie der K.L.M. heeft gevoerd met haren vertegenwoordiger, dr. Groeneveld Meyer te Le Quesnoy blijkt 't volgende: Hoewel de weerberichten, door den me- teorologischen dienst van de verschillen de waarnemingsposten uitgeseind, de aan vaarding van de vlucht wettigden, schij nen op het traject bij Maubeuge en St.- Quentin plaatselijk zware, laaguithangen- de regenwolken, z.g. „drabwolken" het zicht ernstig te hebben beiemeerd.- Uit verklaringen van ooggetuigen uit den toestand van het vliegtuig valt op te maken, dat het ongeval zich als volgt heeft toegedragen: Ktunder, de bestuurder, is, om de zwa- - Volgens dNew York Herald, meldt een V.D.-berioht, drongen twee met vliegtuigen gearriveerde bandieten te Kan Bas City e6n bankgebouw binnen en ontkwamen eveneens mét behulp van een vliegtuig. De politie aohtervolgde hen met twee legervliegtuigen 1 Het staatsgereohtshof te /Leipzig heefc vonnis geveld in het tweede proces Bathenau. Beklaagde Kuechenmeister ia vrygesproken, maar beklaagde Brandt is tot 4 jaar gevangenis veroordeeld. Het O. M. had vryspraak van Kueohen- meiater en veroordeeling van Brandt tot 3'/i jaar tuchthuis geëisoht. Caillaux heeft zyn flnaneieele voor stellen eindelyk by het Fransohe parle ment Ingediend. Ze bestaan intusschen ia de eerste plaats in het herhalen van het oude middelverhooging van het wetteiyk maximum der bankbiljetten- uitgifte en van het wetteiyk maximum der voorschotten van de Bank van Frankryk aan de Fransohe schatkist. Met overgroote meerderheid heeft de FranBche Kamer de gezameniyke floanoieele voorstellen aangenomen. rrr Uit Bresoia (Italië) meldt Bolga, dat hagelslag, die gedurende een uur met buitengewone hevigheid de streek geteisterdheeft, in Piemont de wyn- gaarden verwoest, den oogst der andere gewassen vernietigd en voor millioenen schade heeft aangericht. In tal van dorpen heeft het booze weer slaohtoffers gemaakt. Over de plannen voor een luoht- sohip-expedltlo naar de Noordpool is overeeDstemming bereikt tussohen de Duitnehe regeering, de Zeppelin-Mpy. on het Int. Gen. voor Poolonderzoek. Aan den Gezantenraad zal toestemming worden verzocht voor den bouw van een Zeppelin voor dit doel. Een bericht uit Quebec (Canada) meldt, dat een sleepboot geramd is door eon stoomboot van de Canadian Paoiflo Railway. De ketel van de sleepboot ontplofte en zy zonk met haar geheele bemanniog. 9 monsohen verdronken. Naar de correspondent te Sofia meldt, heeft de Sobranja besloten alle journalisten vrij te stellen van inkomsten belasting. De vreugde in journalisten kringen is begrypeiykorwyze groot. De staking in Sjangh&T neemt af en ia op 't óogenblik in hoofdzaak anti- Britsoh en antl-Japaneoh.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1925 | | pagina 1