438a Staatsloterij, van Vredenburch, en de heer Hanken, resp. voorzitter van het Ned. Trekpaar den Stamboek en voorzitter der afd. Zee land Ned. Trekpaarden Stamboek, waar na hij het woord gaf aan den eere-voor- aitter, mr. Fokker, burgemeester van Zie- rikzee. Deze herinnerde aan de eerste tentoonstelling van dien aard, hier 4 jaar geleden in dezelfde weg gehouden en welke toen uitstekend is geslaagd. Hij herinnerde er voorts aan hoeveel moeite en 90uza het toen gaf, maar dat is blijkbaar niet van invloed geweest, getuige het feit, dqt thans weer een der gelijke expositie wprdt gehouden, die, naar hij zeker weet, evengoed slagen zal volgens deskundigen. Hieruit mag blij den, dat in Schouwen—Duivetand nog energieke menschen zijn, die tegen geen moeite en ongemak opzien om een ten toonstelling te organiseeren tot nut van den Zeeuwschen landbouw. Spr. wees nog op een ander feit, n.l. op het nut van solidariteit 'tusschen de fokkers on derling ep samenwerking met andere der gelijke instellingen in onze provincie en ih ons vaderland, hetgeen van belang kan zijn voor de paardenfokkers in heel ons land. In Duitschland is men van plan éen invoerrecht te gaan heffen op de paarden, waardoor de kweekers hier ge handicapt worde», vJpnge paarden zullen tegen een lager tarief mogen worden ingevoerd. Het schijnt de bedoeling te zijn de „pferdenzueht" aan zich te trek ken. Met klpm vestigde spr. de aai- dacht op vdit feit, en gaf den raad aan alle kweekers_bij de volksvertegenwoor diging en de ministers hiertegen te pro testeeren, want het zal groote schade opleverer voor de Hollandsche kweekers. Na dank te hebben gezegd voor de uitnoodiging, verklaarde hij dezen fok- paardendag voor geopend. Onmiddellijk daama werd weder met het keuren aan gevangen, waarna men zich heel huise lijk vereenigde in een op het terrein staande schuuir, waar een keurig ver sierde en goed voorziene tafel stond aangericht, waarvoor de heer P. D. Ver- strate een compliment toekomt. Het menu was voor een lunch tamelijk over vloedig, doch alle aanwezigen deden de tafel eer aan, een bewijs te meer. dat de leverancier ervan de .kunst ver staat een uitstekende lunch te servee- ren. Het muziekgezelschap „Crescendo" van Dreischor, onder leiding van haar directeur, de heer Joh. F. A. Theewis, gaf onderwijl een uitvoering, die wel wat meer belangstelling verdiend had, maar zoo als het altijd gaat op dergelijke exposities, wordt de aandacht te veel verdeeld. Des namjddags om 3 uur na afloop der bekroningen had het défilé plaats, waarvoor veel belangstelling be stond. Langzamerhand waren meer men schen op het terrein gekomen om ge tuige te zijn van dit landbouwfieest op kleine schaaL- Door den e%re-voorzitter, de heer en Vredenburch en Hanken, werden tevens de medailles aan de eige naars der bekroonde dieren uitgereikt. We hebben aan een specialiteit op het gebied van fokpaarden, zijn oordeel gevraagd over de voorgebrachte dieren. Hij gaf als zijn meening te kennen, dat sedert den laatsten fokdag, de paarden hiar zeer zijn vooruitgegaan, dat voor al het beenwerk is verzwaard en de massa is toegenomen. Te ongeveer 7 uur vereenigden zich een 70-tal personen aan een diner in de groote zaal van hótel „Juliana", waar een fraai versierden, en goed voorzienen disch stond aangericht. De heer ten Haaf komt een woord van hulde toe voor de keur Van goed toebereide spijzen, die door alle gasten werden geprezen. Verschillende speeches werden aan ta fel gehouden, welke voor de lezers van minder belang zijn. Ongeveer 10 uut werd de maaltijd op geheven en trokken velen naar „Con cordia", waar het landbpuwfeest werd voortgezet en waar tot laat in den nacht de opwekkende tonen vati „Crescendo" werden gehoord. Hieronder volgt de lijst met de bekro ningen: Categorie I, Merrieveulens, le pr. Lionne, eig. L. J. Kosten, Dreischor; 2e pr. Fleurette, eig. M. A. Mol, Duivendijke; 2e pr. Olga, eig. J. A. de Rijke, Sirjans- land; 3e pr. Mirza de Moustic, eig. C. v. Oeveren, Capelle; 3e pr. Lucie, eig. M. v. Langeraad, Dreischor; 3e pr. Hermina v. Tempora Mutantur, eig. B. A. Steendijk, Nieuwerkerk; 4e pr. Irma van Rozegaard, eig. W. J. /ten Haaf, Noordgouwe; 4e pr. Córa, eig. J. A. de Rijke, Sirjansland; 4e pr. Irma, eig. A. C. v. Oeveren, Nieuwer - kerk; 5e pr. Irma v. d. Kli'ppe, eig. J. Bij de Vaate, Duivendijke; 5e pr. Femina, eig. .W. A. de Vrieze, Dreischor; 5e pr. Hera de Bantrum, eig. J. J. Geluk, Schudde- beurs. Categorie II, Hengstveulens, le pr. een hengstveulen van J. A. de Rijke, Sirjans land; 2e pr. een dito van C. v. Oeveren, Kapelle; 2e pr. Alea van Steenzwaan, eig. M. H. Krepel, Nieuwerkerk; 3e pr. Frits van Maije, eig. J. Doeleman, Drei schor; 3e pr. Oscar van Maije, eig. J. Doeleman, Dreischor'; 4e pr. Frans, eig. J. Ohderdijk van Dreischor. Categorie III, Merries, geboren in 1924, le pr. Gusta van Tempora Mutantur, eig. B. A. Steendijk, Nieuwerkerk; 2e pr. Gra- da de Bantum, eig. J. J. Geluk, Schudde- .beurs; 2e pr. Floia de Eernath, eig. J. Doeleman Jz., Dreischor; 3e pr. Lizora van Buitenzorg, eig. J. J. v. d. Zande, Nieuwerkerk; 3e pr. Gusta de Bantum, eig. J. J. Geluk, Schuddebeurs4e pr. Roza van, Buitenzorg, eig. J. J. v. d. Zande, Nieuwerkerk; 4e pr. Nelly, eig. L. J. Kos ten, Dreischor; 4e pr. Flora van Groenhil, eig. S. J. Gast, Duivendijke. Categorie 4, Hengsten, geboren in 1924, le pr. Certain van Steenzwaan, eig. M. H. Krepel, Nieuwerkerk; 2e pr. Bombo,' eig. J. J. v. d. Zande, Nieuwerkerk; 3e pr. Max de Herzele, eig. dezelfde. Categorie 5, Merries, geboren in 1023, le pr. Gerda van Rozegaard, eig. W. J. ten Haaf, Noordgouwe; 2e pr. Fama de Ban tum, eig. J. J. Geluk, Schuddebeurs; 2e pr. Nora de Moustic, eig. J. Doeleman Jz,. Dreischor; 3e pr. Mieke, eig. J. Romeijn Jz., Ouwerkerk; 3e pr. Casala, eig. J. A. de Rijke, Sirjansland; 3e pr. Freija de Bantum, eig/J. J. Geluk, Schuddebeurs; 4e pr. Ziga van Rozegaard, eig. W. J. ten Haaf, Noordgouwe; 4e pr. Kora v. Groen hil, eig. S. J. Gast, Duivehdijke4e pr. Fama van Tempora Martantur, eig. B. A. Steendijk, Nieuwerkerk; 4e pr. Elza van Ruimzicht, eig. C. Steendijk, Nieuwerkerk; 5e pr. Mirza de Rovoze, eig. M. H. Kre pel, Nieuwerkerk. 5e pr. Nelly, eig. C. J. M. Bouman, Nieuwerkerk. Categorie 6, Hengsten, geboren in 1923, le pr. Freddy de Bantam, eig. J. J. Ge luk, Schuddebeurs. Categorie 7, Merries, geboren in 1922, le pr. Julie, eigenaar C. van Oeveren, Kapelle; 2e pr. Elza, eig. C. J. M. Bou man, Nieuwerkerk; 2e pr. Ceres van Roze gaard, eig. W. J. ten Haaf, Noordgouwe; 3e pr. Nora van Ruimzicht, eig. C. Steen dijk, Nieuwerkerk; 4e pr. Klaartje, eig. C. Steendijk Cz., Nieuwerkerk; 4e pr. Elza van Tempora Mutantur, eig. B. A. .Steendijk, Nieuwerkerk. Categorie 8, Merries, geboren in 1921 of vroeger, hoogte minder dan 1,61 M., le pr. Edine,'eig. S. J. Gast, Duivendijke; 2e pr. Dêesse, eig. L. J. Kosten, Dreischor; 2e pr. Exilée, eig. M. J. Klompe, Brui- nisse; 3e pr. Hilda, eig. S. J. Gast, Duiven dijke; 3e pr. Cora, eig. M. H. Krepel, Nieuwerkerk; 3e pr. Idea, eig. G. J. Klom pe, Dreischor; 3e pr. Eva, eig. G. J. Klom pe, Dreischor; 4e pr. Beauty de Bantum, eig. J. J. Geluk, Schuddebeurs; 4e pr- Bina, eig. J. C. v. Oeveren, Zierikzee; 4e pr. Nelly, eig. N. A.- Deïst, Dreischor. Categorie 9, Merries, geboren in 1921 of vroeger, hoogte 1,61 M. en meer. le pr. Suivane de Reulis, eig. S. J. Gast, Dui vendijke; 2e pr. Femina, eig. J. Doele man Jz., Dreischor; 2e pr. Gloire de Bru tus, J. J. Geluk, Schuddebeurs; 3e pr. Augusta, eig. W. A. de Vrieze, Dreischor; 3e pr. Ada de Weijde Line, eig." C. Steen dijk, Nieuwerkerk; 3e prijs Caline de Moustiquaire, eig. L. J. Kosten, Dre;- schor; 4e prijs Bouffonne, eigenaar G. J. Klompe, Dreischor; 4e prijs Eva, eig. C. Steendijk, Nieuwerkerk; 4e pr. Zigana, eig. N. A. Deïst, Dreischor; 5e pr. Dora, eig. G. J. Klompe, Dreischor; 5e pr. Nora, eig. W. A. de Vrieze, Dreischbr; 5e pr. Dia de Bantum, eig. J. J. Geluk, Schud debeurs. Categorie 10, Dekhengsten, le pr. Ce- sar van 't Paviljoen, Hengstenver. „Ons Belang", Zierikzee; 2e pr. Moustic de de Vilt, F. C. v. d. Bout e.a., Nieuwer kerk; 2e pr. Louis, C. Padmos, Eikerzee; 3e pr. Bon Vivant, A. C. Visser, Ouwer kerk; 3e pr. Drinker d'Aardenburg, gebr. Klompe, Dreischor; 4e pr. Max de Maaije, J. Doeleman Jz. Dreischor; 4e pr. Piet, C. Padmos, Eikerzee. Categorie XI, Kampioen Merrie, Sui vane de Reulis, S. J. Gast, Duivendijke. Reserve Kampioen, Edine, dezelfde. Categorie' XII, Kampioen Hengst, Ce- sar van 't Paviljoen. Reservekampioen, Moustic de Vilt. Categorie XIII, Merries met 3, hoog stens 5 afstammelingen, le pr. Dêesse, L. J. Kosten, Dreischor; 2e pr. Ada, B- A. Steendijk, Nieuwerkerk; 2e pr. Liza, J. J. Geluk, Schuddebeurs; 3e pr. Eva, C. Steendijk Ca, Nieuwerkerk; 3e pr. Traviata, S. J. Gast, Duivendijke. Categorie XIV, Hengsten met minstens 3, hoogstens 5 afstammelingen, le pr. Certain de Corroy, Hengstenvereeniging Haamstede; 2e pr. Bon Vivant, A. C. Visser, Ouwerkerk; 2e pr. Cesar van 't Paviljoen, „Ons Belang", Zierikzee; 3e pr. Piet, C. Padmos; 3e pr. Mqntjoie, W. ten Haaf Ha. en C. Padmos; 4e pr. Max de Maaije, J. Doeleman, Dreischor; ^4e pr. Moustic de Vilt, F. C. v. d. Bout e.a., Nieuwerkerk. Categorie XV, loten vierspan van één eigenaar, le pr. S. J. Gast, Duivendijke; 2e pr J. Doeleman, Dreischor; 2e pr. G. J. Klompe, Dreischor; 3e pr. B- A. Steen dijk, Nieuwerkerk; 3e pr. C. Steendijk, id.; 3e pr. J. J. Geluk, Schuddebeurs. derveen, te 's-Graveland, te Anna Jacoba- Polder, te Oegstgéest en te Nieuwendam, cand. W. H. Gispen te Scheveningen. Te Serooskerke (W.) E. J. Wientjes te Oudshoorn. Bedankt: Voor Oud-Vossemeer, J. Hoek stra te Dalfsen. Chr. Geref. Kerk. Bedankt: Voor Steenwijk, J. de Bruin •te Maassluis. Voor Frameker, A. H, Hilbers te Enschedé. K~UÏTSTN IEu ws. ONDERWIJS. Aote-ex^mons L. O Bij het Dinsdag te Rotterdam gehou den aetetoxamen L.O. zijn b.a. geslaagd J. C. Bravenboer en M. C. de Vlieger te Kerkwerve en J. A'. Boogert te Oos- terland. BRU1NISSE. De heer L. Padmos, on derwijzer aan de o. i. school alhier, heeft tegen 1 Sept. a.s. ontslag aange vraagd. Examens nattige handwerken. De minister van onderwijs brengt ter kennis dat de examens ter verkrijging van eene akte van bekwaamheid tot het geven van huis- en schoolonderwijs in de nuttige handwerken voor meisjes voor het jaar 1925 zullen aanvangen op 14 Juli. KERKNIEUWS. Ned. Herv- Kerk. Bedankt voor Rotterdam, W. C. Post humus Meyjes te Nijmegen. Voor Put ten, N. Warmolts te Wezep. Voor Ee (bij Dokkum), W. G. G. Beerekamp te Leeuwarden. Voor r Roswinkel, O. W. C. van der Veen te Stadskanaal (O.). ST.-PHILIPSLAND. Vrijdagavond te 7 ure (O.T.) D-r. Woldendorp van War mond. Geref. Kerk. Beroepen: Te Grijpskerk (Gr.), J. H. Kroese te Leidschendam. Te Aarlan- ZIER1KZEE. Zondag 1.1. hadden we het voorrecht in de Nieuwe Kerk alhier een uitvoering bij te wonen, gegeven dooir de gemengde zangvereeniging uit Middelburg, onder leiding van mej. I. Guiot, benevens medewerking van dhr. S. Klimmerboom (orgel). Een voorrecht was het le. omdat die uitvoering in de smaak viel; 2e. omdat de toehoorders in grooten getale aanwezig waren. Direct bij no. 2 van het programma Bede, voel de men dat er van het Koor eenheid van zuiverheid en dynamiek was op te merken, en dit was niet alleen bij d'ilfc nummer, maar in een woord gezegd, bij allen. HoevVel de Directrice, niet alles in de macht had, b'.v. dat de sopranen ..in de slotzang te hoog inzetten en dit streng volhielden, kunnen we toch niet nalaten haar onze warme hulde toete roepen, voor hare manier van dirigeeren, vooral waar het gold, het varieeren van pp en ff. We hopen gaarne eens weer op een herhaling van hunne komst, en de belangstelling van liefhebbers, die wil len genieten zal mogelijk nog gropter zijn; De orgelbespeling was mede een goede afwisseling, zonder dit, zou- alleen zang, voordrachten, gevaar van eentonig heid gevolg kunnen hebben. AANBESTEDINGEN. Aanbesteding, gehouden door het Wa terschap „Nieuw-Bommenede" te Zonne- niaire, op Vrijdag 12 Juni, voor de leve ring van basaltsteen, brikken en perkoen- palen, franco voor den wal aldaar. In schrijver a waren: voor basaltsteen, F. A. Cornet, Werkendam', f 9,90; L. van der Velde, Bruioisse, f 9,37s; J. M'. Dekker, Papendrecht, f 9,20; A. Prins, Sliedrecht, f 9,09; W. V. d. Berge, Brukiisse, f 8,80; Voor brikken: F. A. Cornet, Werkendam, f 5,90; J. M. Dekker, Papendrecht, f 4,93; Van Genderen, Dordrecht, f 4,75; A. Prins, Sliedrecht, f 4,68L. v. d. Velde, Brui- nisse, f 4,62; W. V. d. Berge, idem, f 4,60; alles per last. S P 0 R T. ZIERIKZEE, 14 Juni. Wedvlucht der Postduivenvereeniging „Prins Hendrik" ie Zierikzee van Bretigny (Frankrijk). Af stand 403 KLM. In de vlucht 14 duiven- Wind: Noord. Lossing 5 of 6 uur le pr. J. W. Leijdekkers Wz., aank. B5.33.161/2 u-; 2e pr. M. Schoonakker, aankomst 12.564i/2 u.; 3e pr. Joh. Wil- iemse, aank. 1.5.42i/2 u.; 4e pr. H P. Maijs, aank. 1:15.58 u.; 5e pr. idem, aank. 1.58.7i/2 u. THOLEN, 13 Juni. Wedvlucht „Gevleu gelde Postduif" van uit Chimaij. le en '3e pr. A. P. M. Voets; 2e pr. A. Wage- maker; 4e pr. C. Russcher; 5e pr. C. Hoek; 6e pr. C. Hasen. Aankomst le duif 2 uur 17 m. 58 sec.; laatste duif 2 uur 49 mini. 5 sec. VERSCHILLENDE BERICHTEN* De doodsdraad. Te Ypelaar, bij Ginni- ken, is een jongen in een paal der elec« trische centrale geklommen; hij kwam met den draad in aanraking en werd gedood. Bij 't zwemmen verdronken. Een ge zelschap van twaalf jongelui uit Rot terdam maakte een plezierreisje per motorboot op de Merwede. Men landde te Werkendam, waar enkelen gingen zwemmen. Plotseling verdween een 21- jarige jongen in de diepte en kwam niet meer boven, Enkele uren later heeft men zijn lijk opgehaald. Zaterdagavond geraakte een bij 't z.g. Roeiershoofd te Vlissingen zwem mende 13-jarige jongen met zijn hoofd op een steen. De jongen kwam1 nog even bbven, streek met de hand door het haar en zonk toen weg. Na lang duiken en zoeken door personeel van het loodswezen werd de ongelukkige bo ven water gébracht, maar het gelukte niet de levensgeesten op te wekken. Een noodlottig tchot. Het parket van de rechtbank to Rotterdam heeft Maan dagmorgen met den commissaris van politie den toestand in de maalderij van Van der Meer en Sohoep's bakkerijen, ter plaatse waar de molenaar G. A. is doodgeschoten, ln oogensohonw genomen. Het ln beslag genomen, in vier stnkken gebroken deurpaneel, heeft vyf kogel gaten. Maandagmiddag zon de sectie op het Hjk verricht worden. B\j het verhoor dat de vronw van den verslagene is afgenomen, heeft deze verklaard, dat zij Zaterdagnacht wakker werd door ge stommel op de trap, waarna z(j haar man wekte. Deze is daarop naar beneden gegaan om de politie te telefoneeren, doch hU kwam weer boven, zonder ver binding te hebben gekregen. De vrouw is toen de achterkamer in gevlucht en later, toen er op de deur geslagen werd, naar beneden geloopen om te telefoneeren. Boven hoorde z\j een heftig lawaai en omdat er geBohoteD werd, durfde ze niet weer terug te komen Toen het stil werd, is zij in de slaap kamer teruggekeerd. De politie was toen al binnen. Hoe het komt dat ln de kamer alleB overhoop lag, kon zij dns niet verklaren. De vrouw, die aan t.b.o. lydt en steeds bedlegerig is, heeft met haar drie kleine kinderen voorloopig btf haar moeder onderdak gevonden. Naar de Tel. verneemt heeft de familie van den verslagene eenige foto's van de situatie laten nemen, daar zy van plan is een civiele vordering tegen de ge meente in te stellen. Zedenmisdrijf. Na langdurig verhoor voor den reehter-oommissaris is in het huiB van bewariDg te Tiel opgesloten C. de J., burgemeester van Lienden, by Tiel, als verdacht van het misdrijf be doeld by art 246 van het Wetboek van 8trafreoht. De doodende stroom Ta Amsterdam is in een perceel aan de Haarlemmerstraat een werkman, die in een kelder bezig was, waarvoor-hy een oleotrische gloei lamp als verliohtingsmlddel gebruikte, door den stroom gedood. De lamp was onpractisch Ingericht en zeer gevaarlijk. ViN HEINDE EN VER, De propaganda tegen de vreemde lingen neemt in China toe, terwijl de toestand in het binnenland over het al gemeen ongunstiger wordt. Na de verdrijving van het leger van Joennan uit Kanton,, is deze stad zuiver comnïUnistisch geworden. Naar de Sunday Express uit Sjang hai verneemt, zijn in de verdragshaven Kioe-Kiang aan de Jang-tse, het Britsche consulaat en het Japansche consulaat ver nield en, gedurende verwoede relletjes in brand gestoken. Later sloeg de me nigte tot plundering over maar het Brit sche consulaat liep daarvan vrij, hoe wel andere gebouwen, toebehoorende aan buitenlandsche maatschappijen wel wer den geplunderd. Het nieuwe Belgische Kabinet zal toch nog een kabinet-Poullet zijn; ook van de Vijvere zal er deel van uitmaken. Vandervelde wordt minister van buitenl. zaken. Naar Reuter uit Rockport (New-Jer- sey, V. S.) meldt, is daar tijdens -een he vig onweer een trein ontspoord, waarbij 29 reizigers' zijn omgekomen en 69 ge wond. De voorste waggon schoof op de locomotief, waarvan de ketel ontplofte, terwijl de heete stoom, zich dcor de wrakstukken verspreidde. Er ontstond een- paniek en een vechtpartij onder de reizi gers om te- ontkomen. Tusschen Cremona en Mantua (It.) is een a.uto in volle vaart tegen een paar telegraafpalen gereden en daarop tegen eenige boomen, die omgetrokken werden. De auto werd totaal vernield en de vier passagiers, kooplieden uit Cremona, wa ren op slag dood. Te Breckingridge a'n Texas zijn door het inslaan van den bliksem in een schoolgebouw drie personen gedood en een aantal gewond, waa-ntan vijf of ze^ waarschijnlijk doodelijk. Op het oogen- bïik van de ramp waren 'juist zeer veel menschen in het gebouw bijeen. Volgens een draadloos bericht zijn fengevolge Iran den storm, die in den nacht van Vrijdag op Zaterdag boven Z.- Minnesota heeft gewoed, eenige personen gedood en velen gewond. De materieele schade bedraagt volgens de voorloopigfe schatting 500,000 dollars. Dinsdag is voor het eerst sinds 1910 in het Duitsche -rijk een algemeene volkstelling gehouden. Deze volkstelling zal voor 't eerst ook de verschillende be roepen en bedrijven omvatten. Aan heit rijk zal de volkstelling die door het Statistische Reichsamt wordt georgani seerd ongeveer 10 millioen goudmark kos ten. Men begint in Londen zeer ongerust te worden over den toestand in China; ook in Britsche regeeringskrjngen be schouwt men deze kwestie als ernstig. Uit Sjanghai' wordt gemeld, dat de onderhandelingen over een vergelijk tus schen de Chineezen en de vreemdelin gen, welke overeenkomst een einde zou maken aan de heerschende opwinding zijn mislukt. Een Eng. ingenieur, die per auto een tochtje maakte buiten de vreem- delingtnwijk is door gewapende Chinee zen vermoord. 1 Te Chicago Is het straf geding be gonnen tegen William Shepherd,, dfe te recht staat wegens moord door toedie ning van typhusbaciilen op zijn pupil, de jeugdige William McCl-'ntock. 15.000 arbeiders in de metaalbe drijven in het land van Charleroi hebben den arbeid neergelegd om een loonge- schil. Een aantal groote fabrieken zijn tot uitsluiting overgegaan. De vuren zijn gedoofd. Men vreest dat de staking zich over de metaal-industrie in geheel Bel gië zal uitbreiden. .lffARHTBEM€ETM„ Coöperatieve Veiling; ZIerlkxeo. Veiling van Zaterdag 13 Juni. Bloemkool f 15—f 18 per 100 stuks; kropsla f 15—f 17 per 100 knop; dop erwten 21—24 ct.; aardbeien 35—46 ct.j aardappels 41/2—61/2 ct.; per kilo; as perges 9—29 ct. per bbs. Veiling van 16 Juni. Kruisbessen f 15,— per 100 k.g. ROTTERDAM, 15 Juni. Binnenl. Gra nen en peulvruchten. Tarwe ruimer ter markt. In de schot-kwaliteit onveranderd, overigens lager verkocht en in de tus- scheosoorten niet geruimd. Overige ar tikelen van geen betee-kenis aangeboden. 10 Juni. Ter veemarkt waren heden aangevoerd: 226 paarden,' 11 veulens, 826 magere runderen, 670 vette runderen, 238 vette kalveren, 864 nuchtere kalveren, 152 schapen of lammeren, 56 varkens, 226 biggen, 4 bokken of geiten. Prijzen per i/2 k.g1.: koeien 38—50— 57l/2—60 ct.; ossen 50—53—58 ct.'; stieren 39-40—46—57 ct.; kalveren 60—70—80— 821/2 ct. Prijzen per stuk van mager vee: melkkoeien f 300—f 475, stieren f 110—f 500, paarden! f 200—f 350, siacht- 'paarden f .'150—f 200, hitteni.f 200—f 300, veulens f 80—f 110, fok "nuchtere?"kalve ren f 25—f 40, slacht nuchtere kalveren f 18—f 21, kalfkoeieni f 340—f 480, pinken f 120—f 175, vaarzen f 180—f 260, biggen f 10—f 20, dito p. week(f 2—f 2.50, over- loopers f 24—f 35. 16 Juni. (N.V. Rotterdanvsche Cons.- vciiing Weenaplein). Aanvoer 180,000 st. Kippeneieren f 5,25—f 7,25, eendeneieren f 6—f 6,50; ganzeneieren f. 14—f 15/ GOES, 16 Juni. Eieren. Opgaaf van de Landbouwepmmissie f 5,70. V.P.Z!-veiling aanvoer .30,450 st. prijjs,. f 6 de 100,stuks. TELEGRAMMEN. HEERLEN. (V.DGisterenmiddag heeft de heer Yssen in zjjn laboratorium een demonstratie voor de N«d. Pers gegeven met zyn nieuwe vinding, waarop reeds ln ons land, België en Frankrijk oetrooi is verleend, terwyT*(ieze ook By andere landen is aangevraagd. Door deze vinding van den heer Yssen ls het door alt\jd demonstreeren mogelijk geworden, een laagje koper, Ijzer, zilver, goud, of een ander metaal, op poroeleln of glas zioh te doen vasthechten en dit In betrekke lijk korten tijd. Men begrijpt de draagwijdte van deze vinding, wanneer msn nagaat, dat de poroeleinen isolatoren van de telefoon onbreekbaar wordendat voorts alle artikelen voor huishoudelijk gebruik gemetaliseerd kunnen worden en zoo doende voor breken worden gevrijwaard. Na het resultaat met de isolatoren werd van Rij ka we ge een onderzoek ingesteld, waarna Yssen's patent verschillende proeforders kreeg van het Rijk. PARIJS (V.D.) Het antwoord op de nota van Briand zal eerst over 4 of 5 weken overhandigd worden. Verwacht wordt, dat Duitschland de basis voor de onderhandelingen zal aanvaarden. KANTON (V.D.) Anti-buitenlandiche demonstraties zijn tot heden uitgeble ven. In het hoofdkwartier van do overwinnaars is besloten het civiele gouverneurschap af te schaffen en het bestnnr in handen te stellen van een commissie van zeven. De financiën en de belastingen blijven in civiele handen. BERLIJN (V. D.) In verband met het conflict tusschen Rome en Kaboel, wegens de terechtstelling van een Italiaansoh ingenieur, heeft de Italiaansohe regee ring beslag laten leggen op een stoom schip in de Italiaansohe wateren, dat met een lading op weg was naar Afghanistan, als wsarborg voor de Italiaansohe eisoh tot schadevergoeding. LONDEN (V.D.) Naar uit Peking wordt gemeld, trekt Tsang tio Lin met 13000 man naar Peking, teneinde een communistische revolutie te vermijden. LONDEN (V.D.) Sir Esme Howard, de Britsche ambassadeur in de Ver. Staten is met de ,Aqnitania" te Southampton aangekomen. Aan een vertegenwoordiger van do Daily Mail verklaarde hij o.a. Ik geloof niet, dat de betrekkingen tusschen Engeland en Amerika ooit beter zijn geweest dan thans. De kwestie van een nieuwe ontwapeningsconferentie ls voor het oogenblik blijven rusten. Ik geloof, dat algemeen wordt begrepen, dat er geen kans van succes voor een dergelijke oonferentie zal zyn, voordat de kwestie van de veilighold in Europa is opgelost. Wanneer dat het geval zal zijn, zullen wy bereid zyn opnieuw de kwestie van een ontwapeningsconferentie ter hand te nemen. 5e kla»e. Laatste week. Trekkingen van 8, 9, 10 11 en 12 Juni 1925. Prjjs van f 200 No. 19413. Prjjseu van f 701 525 547 19415 19430 535 571 19427 19435 Nieten: 502 528, 55$ 560.^19411 509 538 558 581 19439 521 541 561 19399 19447 522 544 565 19403 19459 Tyd ran Hoogwater en ran Laagwater Over de maand Juni. Hoogwater: Laagwater 1 D. 18 v.m. 1,35 n.m. 2,10 v.m. 7,20 n.m 7,47 V. 19 2,26 2,58 8,08 8,98 Z. 20 3,11 3,40 8,48 9,08 Z. 21 3,54 4,19 9,27 9,47 M 22 4,33 4,54 10,- 10,27 D. 23 5,09 5,26 10,33 11,04 W.24 5,43 5,54 1106 11,87 Tgd van H.W. te Dordreoht 3,15 nnr later. L.W. 5,30 TELEGRAFISCH WEERBERICHT, medegedeeld door het Kon. Ned. Meteor. Instituut te De Bildt, naar waarnemingen verricht in den morgen van 17 Juni. Hoogste barometerst. 769,0 te Valentia. Laagste 737,1 te Hérnóesand Verwaoht tot den avond van 18 Juni matige noordelyke tot westeiyke wind, zwaar tot halfbewolkt, weinig of geen regon, aan van kei yk koeler. Fietsers Heht op» Van 17—18 Juni van 9.52 n.m —4.00 v.m. ,18 19 9.53 n.m,4.09 v.m.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1925 | | pagina 2