Zierikzeesche Él Nieuwsbode Woensdag 17 Juni 1925. zierikzeesche courant, fff, P-Mineur. ABONNEMENTi Prtyi par I maanden f 1,50, franco per port 1,80. Voor hot buitenland par Jaar f 10,—. Afzonderlijke nummers 5 cant. VeriohUnt Haandag, Woensdag en Vrtydag* ADVERTENTIÊN van 1—8 regels 60 oto. ran I regels en daarboven 20 ots. per regel. Reclames 60 ots. p. regel. Bij contract belangrijke korting. Z(J, die zleb van af heden op ons blad abonneeren, ont vangen de tot 1 Jnll a.s. ver schijnende nummers GRATIS. Gevonden voorwerpen: Een vrouwenzak; een rijwielplaatje; een portemonnaie met geld; een kindermuts met speen; een horlogeketting; een das; een kip; een duif; een pet; een broek; een hondenhalsbapdeen beursje met geld; een gekleurde zakdoek. De Commissaris van Politie, R P. BRONS. BINWENLAW ST" Koningin WllheJm'na en dn modo. De „Osservatore Romano" bevat een be richt uit Den Haag onder den titel: Konin gin Wilhelmina en de mode". De schrijver daarvan zegt een gesprek bijgewoond te hebben, dat liep tusschen twee dames van het corps diplomatique. De eene dame, die eerst kort geleden was aangekomen, vroeg de ander, die reeds lang in Den Haag verbleef, naar de ge bruiken omtrent kleeding aan het Neder landsche Hof. „Indien gij werkelijk genoegen wilt doen aan Koningin Wilhelmina", zoo ver klaarde de laatste, „dan moet gij vooral niet meedoen aan de moderne mode. De Koningin houdt heelemaal niet van sterke decoileté's, van bloote armen en heeft een uitgesproken antipathie tegen korte rokken. Daarom zal eene dame, Holland- sche zoowel als vreemde, die der Konin gin aangenaam wil zijn, en door Hare Majesteit geacht wil worden, ook bij ge legenheid van een bal zich wel wachten zich te vertoonen in een toilet al te zeer conform aan de mode. De Koningin geeft het voorbeeld van een ernstige kleedij en, hoewel zij' zich steeds elegant kleedt, is hare kleeding altijd zeer correct. Hare Majesteit, die door haar voorbeeld en wenken in Hol- landsche gezelschapskringen dezen zin voor ernst en smaak' voor Welgevoeglijk- •heid in hét kleeden der dames heeft bij gebracht, acht zich als het ware bleïeedigd, indien een vreemde dame zich niet houdt aan deze gezonde en zedige gewoonten van het land, waar zij gastvrijheid geniet. Men vertelt in de salons te Den Haag, dat de Koningin den vreemden dames 'streng verzocht heeft den rechten en gezonden zedigheidszin van het Nederlandsche volk niet te bederven door hare al te vrije ma nier van kleeden". De s&lasrlssen der ambtenaren. Onlangs is in de bladen medegedeeld, dat de min. van financiën aan de hoof den der Departementen van Algemeen Bestuur een rondschrijven had gezon den, waarin hij hun verzocht, onvoldoen de regelingen, uit het nieuwe Bezoldi gingsbesluit voortvloeiend. te zijner kennis te willen brengen. In somimige ambtenaarskringen schijnt men dit te willen opvatten als een aanwijzing voor een komende betere algemeene salaris regeling. Wij vernemen echter, schrijft het Hd'bi., dat een wijziging van het ni veau der salarissen, vastgelegd in het nieuwe bezoldigingsbesluit, niet in de be doeling ligt. De min. van financiën be oogde met zijn rondschrijven alleen ken nis te krijgen van grove onrechtvaardig heden door de nieuwe regeling veroor zaakt, welke noodzakelijk behcoren te worden weggenomen. Dat is dus, wat de ministers Ruijs en CoIi;n reeds eerder in de Tweede Kamer noemden: „het gladstrijken van eenige plooien''. Uit Stad en Provincie. ZIER1KZEE. Voetbal enthousiasten kun nen Zondag hun hart ophalen bij de se riewedstrijden op het Sinoto-terrein. Vier 3e klasse N.V.B.-v&reenigingen nemen aan den wedstrijd deel. Onder het overdekte gedeelte van FETTILLETON. door J. M. Brieven van hem kwamen uit alle dee- len der wereld, naar datzelfde punt, waarheen heel den dag, ieder uur zijn gedachten vlogen, en Elize antwoordde trouw. Vol zachte warme teederheid waren hare brieven in het begin. Later kwam1 er iets vreemds, aarzelends in, dat Otto pijnlijk aandeed soms. Langzaam maar zeker werd dit erger, tot eindelijk Otto 't niet meer uithouden kon, haar dringend smeekte hem toch te schrijven wat er was? Langen tijd niets, geen brief, geen antwoord. Eindelijk ontving hij weer een cou vert m!et Elize's fijn handschrift erop, veel velletjes moesten er wel in zitten, zoo. dik pn zwaar was het. Met van blijde verwachting kloppend hairt brak Otto 't los en las zijn vonnis, haar half kinderlijke bekentenis: Ze had zich vergist in haar gevoel voor hem, de Vischmarkt zal Vrijdag a.s. de eerste veiling vanwege de vereen, van groente en fruithandelaren Streven voor ons Be lang5' worden gehouden. Deze veiling is blijkens de advertentie dn dit nummer alleen toegankelijk voor wederverkooper*. Op het met nieuwsgierigen omzoom de Havenplein had Dinsdagavond door den burgemeester de plechtige uitreiking plaats van het nieuwe vaandel der gym- nastiekvereeniglng „Olympia", waarvan wij nog zeer onlangs een gedetailleerde be schrijving gaven. Nadat de leden dezer vereeniging op 5t Havenplein en carré waren opgesteld, hield de burgemeester een redevoering, waarin hij de oprichting van „Olympia" op 24 Febr. '24 herdacht, evenals de groei en de verrichtingen van af dien datum. Hij memoreerde deze data opzettelijk, omdat daaruit z. L gebleken is, hoe energiek „Olympia" de zaak heeft aangepakt en 't gebracht heeft tot de hoogte, waarop ze thans staat. Spr. hoopte dat de vereeniging moge voortgaan op .'t pad door haar het laatste jaar betreden, en wanneer dat gebeurt, dan twijfelde Ihij niet aan succes en zal het nieuwe vaan del, misschien na een 5-tal jaren vanwege zijn last van medailles niet meer te torsen zijn. Een apart woord van hulde richtte de burgemeester tot den directeur der vereeniging, den heer Visser, die getoond heeft, dat aan niemand beter dan hem de leiding dezer vereenig'ng kon worden opgedragen. Ook op ander gebied heeft de heer Visser blijk gegeven bekwaam te zijn; het nieuwe vaandel is door hem ontworpen. De burgemeester reikte het nieuwe veld- teeken daarop aan 't bestuur over. Hij wenschte de vereeniging geluk en sprak de hoop uit, dat het vaandel tot in lengte van dagen door „Olympia" moge worden behouden en 't voeren mag van overwin ning tot overwinning en de vereeniging niet alleen in deze plaats, maar ook in in ons land een goede naam' zal verwer ven. Namens de vereeniging nam de heer C. O. J. Hendrikse het nieuwe vaandel in ontvangst, waarna hij den burgemeester dank zegde voor zijn bereidwilligheid. Namens eenige burgers bevestigde de burgemeester een tweetal medailles aan 't nieuwe embleem, welk voorbeeld werd gevolgd door den heer J. Doeleman, voor zitter van den Bond van Paardenfokkers, Welke vereeniging dien dag een fokdag hield. Namens de vereeniging dankte de heer Hendrikse ook dezen voor de geschonken medaille. Nadat de gymnasten hun groet aan het vaandel brachten en de burgemeester een twe_etal afdeelingsvlaggen had overhan digd, n.l. voor de adspiranten en juniores, werd deze plechtigheid beëindigd. HAAMSTEDE. Maandagavond j.l. trad voor den platteiandersbond in hotel Bom als spr. op, de WelEdelgestr. Heer Mr. A. J. F. Fokker van Zierikzee. Na door dhr. W. G- Boot JZ., die spreker en ver gadering welkom heette, te zijn inge leid, schetste spr. de situatie der Tweede Kamer als bestaande uit verschillende groepen, waarin de politiek den boven toon voert. Hij besprak de achterstelling der plattelanders, waartoe niet enkel de landbouwers gerekend mpeten worden en uitte als zijn meening dat men in onze volks vertegenwoordiging practische mannen noodig heeft, zakenmenschen, wars van alle politiek gedoe. Daarna behandelde spr. de steeds stijgende re- geeringsuitgaven en de daarmee in ver band staande drukkende belastingen w.o. de hoog opgeveerde successiebelasting; 't is noodig, dat daarin een keer komlt en tot ontlasting der uitgaven kan over gegaan worden. Daarna ontwikkelde dhr. Fokker het program van den plattelan- dersbond (vers chiïlende verbeteringen voor hel platteland, meerdere vrijheid van arbeid enz.) en eindigde met een aanbeveling om- 1 Juli te stemmen op de lijst van dhr. den Boer, Van de ge legenheid tot debat en het stellen van vragen werd geen gebruik gemaakt. Dhr. ze hield van heml, o ja. innig veel, maar, zooals mfen van oen broeder hield, en em andere had haar die sterkere liefde geleerd: Joan dc Latier. Die birief brak Otto's jpng geluk, zijn schcpne toekomstdroomen, en vervulde hem 'bovendien met een vreemde angst voor h£ ar, vcor Elize's geluk. Er was iets in haar bede om- vergiffenis, in haar beroep op zijn edelmoedigheid in haar roerende bekentenis dat hem1 deed hui veren. Het geleek alsof Elize onder in vloed van een ander, als onder hypnose geschreven had, en zelve onder 't schrij ven had gevoeld, dat ze haar geluk ver speelde. Otto kende de Latier oppervlakkig. Hij wist dat deze advocaat was, een Belg van afkomst, iemand met een schit terend uiterlijk en zeer welbespraakt. Toen Otto eenige maanden later in 't moederland terugkeerde, brak een tijd perk van lijden voor hem aan. Hij zag Elize, en zeide haar en hare ouders wat hij hen reeds schreef; dat haar geluk hem bPven alles ging, dat hij geen verbinte nis zou willen wanneer ze hem niet lief had, als hij haar. Hij zag de Latier en wist, dat hij dien man moest.haten en wantrouwen, hij zag hoe Elize opging in dien man. Boot dankte, onder applaus, dhr. Fokker voor Zijn kernachtige rede, het publiek voor zijn aandacht en belangstelling en -gaf aan de hand van een courantenarti kel een staaltje van „hoe men in de groote "steden pver platteland en platte landers denkt". BURGH. Maandagmiddag j.l. werd aan den calamiteuzen polder purgh en West- land het eerste van de twee benoodigde zinkstukken aangebracht tusschen de raaien 40 en 42. Begunstigd door goed weer en kalme zee is dit werk uitste kend geslaagd. ST.-PHILIPSLAND'. Maandagmorgen is alhier aangehouden en naar Breda ver voerd de 69-jarige J. W., verdacht van het plegen van onzedelijke handelingen met minderjarige kinderen. STAVENISSE. Verslag van den raad, gehouden op Vrijdag 12 Juni. Voorzit ter de burgemeester. Tegenwoordig alle leden. Na opening der verg. spreekt de voorz. allereerst een persoonlijk woord tot de leden.Hij meent in deze bijeen komst npg te moeten herhalen, mede uit naam zijner echtgenoote, zijn hartelijke dankzegging voor de betoonde belang stelling pp 15 Mei j.l. Hij zegt zeer te waardeeren de gevoelens, waarvan toen is blijk gegeven in het gesproken woord en door het fraai geschenk dat werd aangeboden. Het laatste wordt vooral daarom ook van zo.o'n bijzondere waarde geacht, waar alle leden daaraan hebben bijgedragen. Verder worden de volgende mededeelingen gedaan: 1. dat fcijn op genomen de kas en boeken van den secretaris-ontvanger van het Burgerlijk Armbestuur, waarbij bleek, dat deze over eenstemden; 2. dat B. en W., hangende het onderzoek naar de mogelijkheid eener nieuwe rioleering der gemeente de plannen daarvoor zullen, spoedig aan den Raad worden overgelegd de uitvoering van eenige straatwerken hebben aange houden en 3. dat, nu weer overgegaan moest worden tot het schilderen van den toren, gebleken is. dat nog al van het houtwerk van den koepel is ver teerd, zoodat in deze de noodig© voor ziening getroffen zal moeten worden, waaromtrent in besloten zitting verdere mededeelingen Zullen worden gedaan. Deze mededeelingen worden voor no tificatie aangenomen. Ten aanzien van 't bekend verzoek der N.V. Spoorweg-Mpij. Tholen en West-Brabant wordt besloten tot hel niet weder in overweging nemen der vroegere plannen. Aan J. C- Krijger te Goes zat terzake der autobusverbin ding Stavenisse—Tholen het hem in uit zicht gesteld subsidie ad f 500,— per jaar worden uitbetaald over den tijd van 1 Januari 1924 t/m. 5 Februari 1925. Een verzoek van denzelfden pm hem opnieuw, onder een anderen vorm, sub sidie toe te kennen, wordt aangehouden tot een volgende vergadering. De vaststelling der nieuwe bouwverorde ningen, waaromtrent met de Gezondheids commissie geen algeheeJe overeenstem ming kon worden verkregen, wordt even eens aangehouden. De door den pensioen raad opgegeven bijdragen, verschuldigd overeenkomstig art. 156 der Pensioenwet, zullen voor den aangegeven tijd worden voldaan. De rekening der Gezondheids commissie te Tholen over 1924 wordt goedgekeurd met een voordeelig saldo van f749,52. De begrooting dier commis sie voor 1926 wordt voor kennisgeving aangenomen in ontvangst en uitgaaf' tot een bedrag van f 1953,32 en met een bij drage dezer gemeente van f98,05. Voorts vereenigt de raad zich met het voorstel van B. en W. om niet weer aanstonds een in overweging gegeven wijziging aan te brengen in de verkeers verordening voor autobussen in z.g. wilden dienst. H. i. is dit alleen noodig bij letterlijke toepassing der verordening, welke blijkens de over weging tot. haar vaststelling niet op ge wone huurauto's van toepassing werd geacht. Alzoo vinden zij iederen last, wel ken zij houders van huurauto's zouden moeten aandoen, ook overbodig. Verder besluit de raad, kennis, genomen hebbende Hij begroef zijn mooie, reine liefde en sprak nooit er meer over. En bij dat grievend leed kwam1 nieuw minder bitter maar van oneindigen weemoed. Zijn ouders stierven kort na elkaar. Toen wist Otto, het tijdperk van zijn gulden jeugd afgesloten en hij leefde slechts voor de kunst en voor Ernst, zijn eenig, veel jonger broertje. Enkele stille, droeve jaren verstreken. Toen kwam Bertha in zijn leven. Terstond groeide tusschen hen een groote warme sympathie; haar vertrouw de hij zijn geschiedenis en zijn nog im mer voortlevende angst, dat Elize niet gelukkig zou zijn met Jpan de Latier. Later zag hij zijn angst bewaarheid. Toen hij ongeveer een jaar getrouwd was met Bertha Leydhoven, en zijn oude studievriend hem een bezoek bracht, hoorde Otto, dat Elize's leven één bittere desillussie was geworden. Richard Stein was haar huisarts, hij had haar heur zoontje Pierre, en een jaar later de kleine Clara, het eerst in de armen gelegd. Elize was sukkelend gebleven na Clara's geboorte. Richard Stpin zag haar bijna dage lijks en wist wat niet veel anderen wis ten, dat de Latier zijn vrouw bedroog, dat hij een gewetenloos en harteloos van de nieuwe premies voor verzekering, door tusschenkomst der Vereeniging van Nederlandsche gemeenten, van gemeente- eigendommen tegen brandschade, alle ge meente -•eigendommen dienovereenkomstig te doen verzekeren, wat per .jaar een aan zienlijk voordeel geeft. Voor het over- groote deel der eigendommen is thans ver schuldigd f 0,90 per mille en wat dan voor het vervolg slechts wordt f 0,20. Aan mej. T. Bos wordt overeenkomstig haar verzoek eervol ontslag verleend met in gang van den dag door B. en W. te be palen. Wijders wordt besloten, dat deze gemeente op de a.s. algemeene vergade ring van Nederlandsche gemeenten door den - burgemeester zal worden vertegen woordigd. Aan het Rijk zal over 1924 worden voldaan, wegens aandeel in de kósten van hoogere burgerscholen f 222,02 voor wat betreft die te Bergen-op-Zóom en f 194,07 met betrekking tot die te Zie rikzee, terwijl aan de gemeente Sliedrecht, ingevolge de artt. 104 en 205 der L. O.- wet 1920 zal worden betaald f4,14 en f14,335. Ten slotte wordt nog een parti- ëele wijziging vastgesteld der Algem. Politie-verordening, terwijl aan den rijks veldwachter D. van den Berg alhier een extra-gratificatie van f 30 wordt toegekend ih verband met de waarneming van den gemeentelijken dienst tijdens de ziekte van den gemeente-veldwachter. Daarna slui ting. THOLEN. Naar" wij vernemen, heeft dhr. C. Baaij, ontslag genomen als raads lid. Dhr. Baaij was afgevaardigde der St. Geref. partij, zijn opvolger op de lijst is dhr. G. Jansen, voorzitter dier partij. Zeeuwsche Kamer yas Koophandel. Door-het Bureau der Kamer van Koop handel en Fabrieken te Middelburg is de volgende circulaire gericht tot de in het gebied der Kamer bestaande Coöpe ratieve vereenigingen: Met ingang van 15 dezer treedt in werking de „Wet op de, Coöperatieve Vereenigingen 1925", Stbl. no. 204. In artikel 41 dier wet is eene overgangs bepaling opgenomen voor de vereenigin gen, opgericht vóór' de inwerkingtreding dezer wet. In dit artikel wordt o.m. eene regeling gegeven, van de aan het Handelsregister te doene opgaven. Wij meenen goed te doen hierop, voor zoo veel noodig, uwe aandacht^te vestigen. In de eerste plaats moet binnen drie maanden, derhalve vóór 15 September a;s. worden opgegeven, wat in de statu ten ten aanzien der aansprakelijkheid der leden voor de verbintenissen der ver eeniging is bepaald. In de tweede plaats moet door de vereenigingen, welker le den op eenige wijze aansprakelijk zijn vopir de verbintenissen der vereeniging, binnen zes maanden, derhalve vóór 15 December a.s. worden overgelegd er we lijst der leden, tevens ieders woonplaats vermeldende. Een en ander moet ge schieden op daarvoor bestemde formu lieren, die op het Secretariaat der Ka mer kunnen worden aangevraagd. Bij aanvraag van formulieren voor de leden lijst, gelieve men het aantal leden op te geven, opdat kan worden beoordeeld, hoeveel lijsten mpeten worden toegezon den. De opgaven moeten in drievoud geschieden. RECHTZAKEN* Ken onrechtmatig geëscht schenkingsrecht. Het Gerechtshof te Arnhem heeft na ingesteld hooger beroep vernietigd een vennis gewezen door de Rechtbank te Zutphen, d.d. 11 September j.l. De ont vanger van de registratie te Apeldoorn had van A. v. D>. en D. v. D-, landbouwers te Mav,rik als schenkingsrecht geëisch't, een bedrag van f 5500, dat zij hadden betaald, doch in rechten van den Staat terug vorderden, pmdat zij het h.i. on verschuldigd hadden betaald. Öe Rechtbank had die vordering echter ontzegd en den ontvanger in het gelijk gesteld. De eischers hadden van den beer mensch was. Elize droeg haar lot heldhaftig, ver borg voor de buitenwereld haar leed, en daar Joan de Latier bij zijn overige iof- lelijke eigenschappen ook de gevaarlijke gave bezat, zich als een nobel mensh te kunnen voordoen, en iedereen vopr zich in te nemen, vermoedde bijna niemand zijn eigenlijk karakter, en werd Elize door zeer veel v jou w en benijd. De jonge vrouw ieefde voor haar kinderen, welke ze zooveel mogelijk voor Joan's verderfelijken invloed poogde te bewaren. Hij maakte haar dit nog al gemakke lijk, door wanneer en vreemden bij waren wel den liefhebbenden vader uit te hangen, doch zich voor 't overige niet veel met zijn kroost te bemoeien. Maar, Elize verzwakte meer en meer en de zorg voor heur tweetal deed haar dit betreuren. Ze stierf toen Pierre acht, en Clara zeven jaar was, en, in haar laatste opgeil- blikken smeekte ze Richard Stein, een wakend oog te houden op haar beide kinderen. ;s Haar laatste woorden waren: „een groet aan Ottp Sassenhui", toen stierf ze, terwijl haar man in het buitenland was. En, Joan de Latier's stadgenooten voorat de dames beklaagden hem, dat Al is het nog zoo'n weertje Door Erdal blijf je 't heertje -qeeft prachtiqen qlans 1 Bosch Ridder van Rosenthal gekocht een hofstede voor f 80,000. In de acte van overdracht had evenwel de notaris een clausule opgenomen dat voor de bereke ning van het registratierecht aan het ver kochte een verkoopswaarde kon worden toegekend van f 110.000. De ontvanger oordeelde nu aldus: de hofstede was f 110,000 waard, de verkoop geschiedde voor f 80/000, alzoo werd door -den, ver- koioper aan de koopers geschonken een bedrag van f 30,000,. ergo hef ik van dat iaatste bedrag schenkingsrecht voor den Staat. Het Hof heeft beslist dat uit de in 't geding gebrachte correspondentie niets blijkt van de bedoeling van den ver- kooper om iets te schenken, in de eerste plaats omdat het verkochte aan hem des tijds was toegescheiden voor een bedrag van f 62.000 en ook omdat f 80.000 de waarde was waarop het goed nog kort te voren door deskundigen werd geschat, terwijl niet vaststaat, dat de mededeeling door dgn notaris aan den voet van de acte van overdracht geplaatst zou zijn gedaan met medeweten van den verfcoo.- per doch ook al mocht het laatste het geval zijn dan zou daaruit slechts blij ken. dat hij bij het opmaken, dier acte wist dat het goed meer waard was, doch niet dat hij zuiks ook had geweten op het oogenbiik, toen hij het vooir f 80,000 te koop aanbood. Volgens de Successiewet is de eenige hier beslis sende vraag of de verkooper heeft be doeld de koopers te bevoordeel en, van welke bedoeling, op grond van het vo renstaande, niet is bewezen. De Staat ver liest dus het proces en zal aan de eischers het betaalde schenkingsrecht, met rente, moeten teruggeven en de proceskosten betalen. LANDBOUW EN VEETEELT. Op een ruim terrein, een weiland van den heer M. Boot, aan 't begin van de Oude Weg, werd Dinsdagmiddag een fok* paardendag gehouden, vanwege den Bond van Paardenfokkers op Schouwen en Duivel and. 1 Reeds om' 9 uur kwamen de eigenaars, de gedienstigen en de dieren naar 't terrein om op tijd te zijn voor de keu ringscommissie, welke bestond uit de heer en P. Vogelaar, A.J.-Polder, A. J. Bom en Aug. de Schutter te Dintelpord, W. de Bruijn te 's-Gravendeel, G. Luijk te Vlake en A. J. Lako te Zuidzande. Den ganschen voormiddag Werd in genomen door de keuringen en 't was ongeveer half 1, toen een aantal belang stellenden zich vereenigden onder de tri bune om de lofficieele opening bij te wonen. De voorzitter van den bond van paardenfokkers, de heer J. Doeleman te Drqischor, heette de aanwezigen harte lijk welkom, inzonderheid de heeren Jhr. hij geen afscheid had kunnen nemen van zijn zoo plotseling overleden vrouw. I V In 't groote, mooie huis aan de v. d. Huigenlaan, bracht Elize's doodstijding weinig verwondering. Ctto was altijd door dokter Stein op de hoogte gehouden omtrent Elize, en had zich sedert lang gewend aan haar te denken als aan iemand die niet meer tot de levenden behoorde. Hij had haar nimmer bezocht, immers, hij kpn niets voor haar doen, en 't zou slechts pijn lijk voor haar zijn geweest, hem te ont moeten hem die ze veriaten had voor Joan de Latier. Toert Richard Stein hem eenigen tijd later Elize's groet aanbracht voelde Otto nog eenmaal, hoeveel zijn nichtje hem1 geweest was, maar zijn weemoed goid meei- de gedachte wat haar leven had kunnen zijn als niet de Latier tus- schenbeiden was gekomen, dan de ge dachte aan zijn eigen teleurgestelde liefde. Hij was gelukkig met Bertha, 't was of eiken dag de hechte band tusschen hen nog sterker werd, alsof hun liefde steeds nog groeien bleef. (Wordt oervblgd.)4

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1925 | | pagina 1