Zierikzeesche él Nieuwsbode E. HOMPELS. BOWN D-Mineur. Maandag 15 Juni 1925, zierikzeesche courant. l|fiy/D^fS,R;Hi.%0:i1r1o»EV. HINDERWET. HINDERWET. FEUILLETON. NIEUWSTRAAT D 236. DOET 111 VOORDEEL. ZIE ETIIIEE. BINNENLAND. Uit Stad an Provinole BOWN CYCLE, Birminpham. ABONNEMENT i pry> par I maanden f 1,50, franco per po»t f 1,80. Voor hot buitenland per jaar f 10,—. AfionderlUke nummer» 5 cent. Verichynt Haandag, Woenidag en VrUdag, ADVERTENTIËN van 1—8 regel b 60 ote. van 4 regels en daarboven 20 ctt.' per regel. Beolames 80 ets. p, regel. By contract belangrijke korting» - No 11247 *nMndln£ °P den ZU, die zich van af heden op ons blad abonneeren, ont vangen de tot 1 Juli a.s. ver schijnende nummers GRATIS. BURGEMEESTER en WETHOUDERS ran Zibrikzbi maken bekend, dat het verzoek ran de Maatschappij tot Detailverkoop van petro leum sDe Automaat" te 's-Gravenhage, om op het perceel, kadastraal bekend in sectie A, no. 2491 een ondergrondsche petroleum- bewaarplaatsdrie bezinekluizen en een ondergrondsche benzinebewaarplaats temogen oprichten, door ben is ingewilligd Ziewkzes 13 Juni 1925. Burgemeester en Wethouders voornoemd, A. J. F. FOKKER VAN CRAYISTBYN VAN RENGERSKERKE, Burgemeester P. F. WITTERMANS, Secretaris. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van Zierikzee brengen ter openbare kennis, dat ter gemeentesecretarie ter inzage ligt een ver zoek met bijlagen van J. KORSTEN CJz., koopman te Zierikzeeom VERGUNNING tot bet plaatsen van een benzinemotor van 5 P.K voor het drijven van een verfmolen en een dynamoin het perceel aan het Kraanpleinwjjk D no. 472, kadastraal be kend in sectie B no. 298. Op Maandag 29 Juni a.s., des namiddags twee uur, zal ten Stadbuize gelegenheid be staan om bezwaren tegen de inwilliging van dit verzoek in te brengen, en deze mondeling, en schriftelijk toe te lichten. Zoowel de verzoeker, als zij, die bezwaren hebben, kunnen gedurende drie dagen, vóór het bovengemelde tijdstip, ter secretarie der gemeente kennis nemen van de ter zake ingekomen schrifturen. De aandacht van belanghebbenden wordt er op gevestigd, dat volgens de bestaande jurisprudentie niet tot beroep gerechtigd zfjn zij, die niet overeenkomstig art. 7 der Hinderwet op den bovenbepaalden dag voor het gemeentebestuur zijn verschenen, ten einde hun bezwaren MONDELING toe te lichten. Zierikcze, 15 Juni 1925. Burgemeester en Wethouders voornoemd, A. J. F. FOKKER VAN CRAYESTEYN VAN RENGERSKERKE, Burgemeester. P. F. WITTERMANS, Secretaris. B U I TE N LAN P. Het Russische volk ea het Bolsjewis tische avontuur. Dzerzynski heeft voor het congres van de Sovjets te Moskou een voordracht ge houden over den toestand, waarin de in dustrie verkeert. Aan het verslag in de bolsjewistische bladen zijn de volgende gegevens ontleend: Het geheele grondkapitaal van de op het grondgebied van de Unie overgeble ven industrieel© ondernemingen wordt dopr Dzerzynski geschat op pl.mt. 3 mil liard roebel. Dit bedrag moest met voor behoud worden aangenomen, want de volkscommissaris zelf érkent, dat hij geen maatstaf bezit om de werkelijke waarde Van de gebouwen, machines enz. te taxee- ren. H;oe groot zijn ae verliezen van de Russische industrie geweest tijdens den burgeroorlog? Op deze vraag geeft Dzer zynski het volgende antwoord: „Volgens onze zeer onvolledige gegevens, bedra gen de verliezen, die het gevolg zijn Van de desorganisatie en de stillegging der fabrieken meer dan 10 milliard roe bel. Onze industrie weTd door den bur ger-oorlog niet alleen Verwoest, maar ook door ei» door gedesorganiseerd". Uit deze woorden volgt dus, dat de Russische industrie niet minder dan driekwart van haar grondkapitaal heeft Verloren. Zcoi is de toestand Van de groote industrie. Over de huisnijverheid, die in Rusland steeds een zeer groote rol heeft gespeeld, geeft Dzerzynski de Volgende cijfers: „Wij had den voor de revolutie vier millioen „koes- tarj's'-' (d.w.'Z. menschen, die qen vak in hun eigen huis oefenen) en nu zijn er volgens de rekening van het Centrale Bureau vopr Statistiek maar 2 millioen door J. M. 1 Zaeht-droomerig zong de zilveren thee ketel ,t liedje der gezelligheid. In de glanzende metaalronding spiegelden als vaag-roode vlekken de rozen, die in een slanke, kristallen vaas midden op tafel stonden. Zacht zong de ketel, zoet geurden de rozen, de laatste "rozen uit den tuin, ,en een atmosfeer van vredige rust hing in 't vertrek. In de knusse fauteuils bij den Zwakjes brandenden haard zaten Otto Sassen- hul en zijn vrouw, hij met een courant, zij met heur schoot vol gewolk van fijn wit gaas, waardoor heur slanke han den 'ijle slingers, fijn-getande blaadjes en met-gouden rozen tooVerden. Juist toen ze opnieuw de naald in wilde steken, werd heur hand zacht te gengehouden. is voordselig. Naast Magazijn Gebr. LOKKER. „koestarj's3* overgebleven. Daarna somde Dzerzynski de verjiezen op van het trans portwezen, de verwoesting van huizen en andere gebouwen en ten slotte de groote verliezen, die de landbouw heeft geleden. Van vele dezer verliezen gaf hij echter slechts onzekere cijfers of in het ge heel geen, zoodat de vraag, hoeveel het Russische volk voor het bolsjewistische stelsel heeft moeten betalen, onbeant woord blijft. Iatrlges van den ex-Snltan. De „Daily Telegraph" meldt uit Kon stin atinopelDe complotten, waarbij de ex-Sultan van Turkije betrokken was en die beoogden de .huidige regeering omver te werpen, worden tharis behandeld voor de rechtbank ter verdediging der onaf hankelijkheid te Angora. Mehmed, de ex- Sultan, zou de voornaamste leider zijn van een uitgebreide geheime organisatie, welke veel overeenkomst heeft met de Ka Kiux Kina. De leden zijn onbekend. Ieder is verplicht de orders uit te voeren op straffe des doods als hij faalt. De geheime comité's worden geleid door den „Oppersten Raad van Twaalf", waarin een aantal ministers zetelen uit het oude kabinet van den Sultan. De groeiende macht dier comité's is het gevolg van het wijdvertakte systeem van religieuse propaganda. De agenten te Angora trach ten de medeplichtigheid van Groot-Brit- taonië te bewijzen aan complotten om den ex-Sultan weer op den troón te brengen. Eveneens wordt beweerd dat hij den Koerden de autonomie beloofd heeft indien Zij hem weer steunen. De rechtbank te Angora zou in het bezit van geheime documenten zijn, die bewijzen aai de sultan en veje vroegere hoogge plaatste autoriteiten schuldig Zijn. Een uitgebreid politieonderzoek wordt inge steld. Reizen op Zondag. De heer Kersten heeft tot den Min. van Waterstaat o.a. de volgende vraag gericht: Is UEd. bereid, den invloed der Regeering aan te wenden tot het tegen gaan van het steeds meer inleggen van extra-treinen, en dat soms tegen verlaagd tarief, op Zondag? ZIERIKZEE. Onderzoek alle dingen en behoudt het goede..... Dit spreekwoord is natuurlijk den meesten lezers bekend, maar toch zijn er altijd nog veel men schen die aarzelen alvorens ze een proef nemen, met iets wat hun tot nog toe onbekend was. Van deze wetenschap heeft de „Amstel schoencréme" fabriek gebruik gemaakt en haar reclame er op .ingericht, dat iedereen er gemakkelijk toe overgaat tot het in toepassing bren gen van bovengenoemd spreekwoord. Deze fabriek plaatst thans regelmatig „Gratis Bons" in onze courant, welke hel publiek recht geeft op één doos gratis, terwijl men er één moet koop en tot den z'if-r voordeetigen prijs van 22\i2 cent. Men betaalt dus een doos en ontvangt er twee. De reclame campagne, welke de Amstel fabriek thans voor deze eilanden maakt, is Zeer opvallend. Overal ziet men de bekende roode doos met de gele ruit, waaraan zeer opvallend een „Maar Bertha, wil je nu met alle ge weld je oogen bederven? Schalks keken heur bruine oogen naar hem! op. „En jij Ot? je hebt lot nu toe zitten lezen!" j J „O ja, lezen kan ook nog, maar dal peuterwerkje van jou, daar heb je wel 'n zee van licht voor noojdig. jjPoeh, en de courant dan manlief, die tegenwoordig door slecht papier en slechte inkt bijna onleesbaar is? Otto schudde glimlachend zijn hoofd. ,,'k Zal maar zwijgen, vrouwen willen nou eenmaal altijd gelijk hebben'5. „Zeker'5, Bertha's donker hoofd knikte zeer nadrukkelijk. Ze beschouwde met welgevallen het fraaie patroon van haar handwerk; Otto had 't geteekend. Dan Vouwde ze 't wollige wit luchtigjes op en borg 't weg in heur werkmandje, met haar zilveren vingerhoed en schaar tje, op de langzaam-gracieuse manier, welke haar eigen was. Toen schonk ze thee. Vertel eens, vroeg ze zacht rin kelend met de fijne kopjes, hoe staat 't met den vrede? Men isnog aan het onderhandelen. Duitschïand zal echter wel tpegeveii, wel toe m'oèten geven1, 't Is een harde les Is het beste en lichtst loopende Engelsohe Rijwiel. I spaarpenning is verbonden, welke recht geeft op fraaie geschenken. Wij twijfe len er niet aan of depractische wijze, waarop deze fabriek haar reclame maakt, zal tengevolge hebben, dat vele menschen een bon uitknippen en op deze wijze eens proefnemen, welke hun de over tuiging zal schenken, dat Amstel goed en goedkoop is. Let dus vooral op de Gratis Amstel Bons in onze courant, knip ze uit en doe er uw voordeel mede. „De financiën en de stembus" was de titel der rede, waarmede Jbr. Mr. de Geer, oud-min. van financiën hier Vrij dagavond in het hotel „Juliana" voor vele belangstellenden optrad, na ingeleid te zijn door dhr. G. van Duin, voorzitter der C.-H. kiesvereeniging. Spr. begon met te zeggen, dat de stembusstrijd zijn kwade en zijn»goede zijde heeft. Tot de minder goede zijde béhoprt het onheilige vuur van den poli- tieken hartstocht, dat dikwijls in die dagen hoogtij viert; tot de goede zijde behoort het feit dat het volk in zijn breede gelederen een aanleiding vindt, om zich eens ernstig rekenschap te ge ven van sommige politieke vraagstukken en zich te laten voorlichten, om daar door belangstelling te krijgen en een oordeel te kunnen vormen. Het vraagstuk „financiën" ligt ook nu nog in het centrum van de belangstelling in verband met de tekorten op de be grooting. De ooirzaak van de tekorten wordt dikwijls geweten aan den crisis tijd, hetgeen volgens spr. in rechtstreek- schen zin niet juist is, hoewel natuurlijk door de mobilisatie en distributiecredietea groote sommen geleend zijn. Het tekort .op het gewone budget heeft een heel andere oorzaak, n.l., dat toen men if. 1918 den wapenstilstand gesloten zag, men het hooggestemde gevoel had, dat thans economisch alles mogelijk was. Verschillende hervormingswetten zijn ingediend, o.a. op sociaal- en onderwijs gebied; men meende alles te kunnen doen, hetgeen nog in de hand werd .ge werkt door een ander verschijnsel: de groote stoffelijke schijnwei'vaari, de hoog conjunctuur, een dikwijls voorkomend verschijnsel na een oorlog. Daarbij kwam nog de 'mentaliteit, dat het er economisch minder op aan kwam, wanneer iets fei telijk wenschelijk was of noodig scheen. De dure wetten van Aalberse en de Visser werden aangenomen. Aan het eind van 1920 kwam de malaise en spr. zette glashelder de uit den treure behandelde bezuinigingspolitiek van minister Colijn t.o.v. het te kort op de staats'bégroioting uiteen.Het publiek moet evenwel niet den ken, aldus spr., dat nu het doel is be reikt. Belastingverlaging dient te worden nagestreefd, omdat anders bij de tegen woordige hoogte van onze belasting|ejn de particuliere spaarders in het gedrang zullen komen. Kapitaalvorming is noodig voor 3e komende generatie. Een belas ting, die verlaagd moet worden om de kapitaalvorming te kunnen herstellen, is de Successiebelasting, die zeer oneco nomisch is, omdat zij van het vermogen wordt gelieven. Een andere belasting, die iets meer op kan .brengen (de raming is 18 millioen), is de wijziging der Tarief- wet. Naast der fiscale zijde van deze ge wijzigde wet, heeft men ook het oog gehad op de belangen van de binnen- landsche industrie. Het is minister Colijn te doem om de fiscale zijde vair de zaak, meende de heer de Geer, en het is volgens hem niet gewe-nscht verder den weg der protectie pp te gaan. Tenslotte wees spr. nog op twee za ken', die volgens hem geen bezuinigings objecten kunnen zijn, n.l. de defensie en de bezuiniging op oiiderwijs. In ver band hiermede besprak de heer de Geer voor de onoVerwinnelijken, hun gepant serde vuist, welké ze almachtig dach ten, ontwricht te voelen, maar misschien ook een nuttige les. Dat ellendige mili tarism©5 pok! 't Is te hopen, dat die on zalige Krieg werkelijk' spoedig tot een eind komt'. Er is genoeg geleden in die vier vree- selijke jaren. Vier jaren herhaalde Bertha zacht in zichzelva, vier jaren. De schaduw van meianChoiie, die altijd voor een scherp waarnemer zichtbaar was om1 heur grooten maar wèl ge-vorm- den mpnd, breidde zich nu als een waas uit over heel 't goede, niet mooie, maar toch zoo innemende gelaat. Zuchtend Het ze zich neer in heur stoel, roerde werktuigelijk in de geu rige thee. Ottp's gezicht versómberde eveneens, terwijl hij haar gadesloeg. Ze keek op, cm zijn grijze oogen 't was een blik vol begrijpen, vol stille teederheid. Tpen dwaalden 't bruine en blauwe oogempaar naar 't venstér, zagen in den schemerigen tuin, waar zoete avondrust peinzend zweefde om d'oude hoornen, waar heel Vaag nevelschimmenopste gen uit 't gelende gras en de bijna ver bloeide asterperken. de leuze: nationale ontwapening en de poging tot schending der pacificatie op onderwijsgebied. Onder applaus eindigde spr. zijn zeer zakeiz/ke en duidelijke rede. Eerste debater was de heer Geluk, die verschillende zaken naar vorein bracht en van andere Zijde belichtte en o.m'. be weerde dat de Tariefwet door de re geering is „binnengesmokkeld". De split sing op onderwijsgebied moet vroeg of laat tot staan worden gebracht, meende debater, die over de kwestie ontwapening een andere meening had dan de spr. en wees op de veranderde positie van ons land dopr zijn lidmaatschap van den Vol kenbond. Tweede debater was de heer van As, die zijn gemoed luchtte pver de bepa lingen der Tabakswet en de gevolgen daarvan. De heer Kik sprak over onZe weermacht in den oorlog, die, naar zijn meening om zijn zwakheid was ontzien. De heer Stoiitjesdijk sprak over de bezuinigingspolitiek van minister Colijn, terwijl de heer Hamburger verschillende zaken naar voren bracht, die rechtstreeks de politiek der coalitieregeeriog be trof- efri. Oud-minister de Geer beantwoordde de verschiljende sprekers en zoo als het 'meest altijd gaat, hadden de debaters on gelijk of vergistten ze zich. Toen de stadhuistoren het middernachtelijk uur had aangekondigd, hebben we er een dikke punt achter gezet. Zaterdagmiddag vergaderden op de bovenzaal van de sociëteit „Concordia" een aantal ambachtsbazen van ons eiland, daartoe uitgenoodigd door de Z. L. M., kring Schouwen en Duiveland welks Dag. Bestuur tegenwoordig was tot het hooren van een uiteenzetting van -een controleur der Arbeidsinspectie, de heer Meulsteeg, over de toepassing van de Arbeidswet. De heer J. W. van Oeveren presideerde deze goed bezochte vergadering. Hij riep de aanwezigen en in het bizonder dhr. Meulsteeg het welkom toe, nadat hij een inleidend woord gesproken had naar aan leiding van de in werking zijnde Ar beidswet en gewezen had op de nijvere ambachtslieden op ons eiland, die gaarne fwill'en werken en wel langer dan de wet het gedoogt. De heer Meulsteeg, daarna het woord verkrijgend, gaf een uitvoerige uiteen zetting van de Arbeidswet, zooals wij die thans kennen. Hij wees er op, dat lang de meening heeft geheerscht, dat deze wet voor de groote steden was, maar men weet thans wel beter. De Arbeidswetten zijn niet nieuw; in verschillende parlementaire periodes zijn regelingen voorgesteld tot bescherming van den arbeid in fabrieken enz. voor vrouwen en kinderen. Zoo werd reeds in 1873 door mr. van Houten een wet tot bescherming van den kinderarbeid inge diend en aangenomen. Het in 1888 aan de regeering komend kabinet zag spoedig zijn plannen tot wettelijke bescherming van vrouwen en 'kinderen in werkplaatsen en fabrieken verwezenlijkt. Spr. wees voorts op de wetten van mi nister Talma en de thans bestaande wet- Aalberse met aanvankelijk 101 artikelen. Twee groote groepen van arbeiders zijn bij deze wet uitgesloten en wel de land arbeiders en de groote massa tram- en spoorwegpersoneel. Door deze wet werd het verbod van kinderarbeid sterk uit gebreid, terwijl bepalingen werden ge maakt voor den arbeidsduur, de Zon dagsrust, de rusttijden en de vrije Zater dagmiddag. Als- algemeene regel geldt voorts, dat niet langer dan 81/2 uur per dag mag wOTden gewerkt of 48 uur per week. Volgens art. 22 der wet mag door jeugdige personen op Zondag geen work worden verricht in fabrieken of werkplaatsen, terwijl voor de mannen deze bepaling eveneens geldt, hoewel in sommige gevallen dispensatie kan wor den verleend. Art. 24 omvat de kern der wet en bepaalt de 48-urige werk week' en de uren waarop des daags mag worden gewerkt, n.l. van 's morgens 6 tot 's avonds 7 uur. Art. 24 bepaalt de overwerkvergunningen. Het 7e lid van Stukgeloopan Voeten verzacht en geneest men met PU ROL. dit artikel is van veel belang voor sme den en wagenmakers, omdat het om schrijft, dat deze vergunning wordt ver leend 10 uur per dag te werken. Voor de zuivelfabrieken Wordt vergun ning verleend 2500 uur per jaar te wer ken. Dit is volgens den heer Meulsteeg ook voor de ambachtsbazen hier te be reiken, mits ze ziöh, aaneensluiten tot een organisatie, een bond van patroons en arbeiders. De schakel van 48 uur per. week blijft evenwel bestaan. Onder ap plaus der vergadering deelde spr. mede, dat voor de bouwvakken een werktijd van 10 uur per dag wordt toegestaan en een werkweek van 55 uur. We hebben hier eenige op den voor grond tredende punten uit 't betoog van den spreker aangestipt, daar deze geen feitelijke rede hield, maar meer een uit eenzetting- gaf der verschillende wets artikelen. De voorzitter wees na het beëindigen dezer uiteenzetting op het nut van orga nisatie en gaf daarop de gelegenheid tot 't vragen van nadere inlichtingen, waar van een tamelijk druk gébruik werd ge maakt. Zoo kwam o. m. uit den boezem der vergadering deze vraag naar voren: wordt een inwonende zoon, die mede werkt in het vak van den vader, als kind of als knecht aangemerkt? De wet kent maar één hoofd of bestuurder, luid de het antwoord van den controleur, maar art. 94 geeft de gelegenheid een tweeden persoon als hoofd of bestuurder aan te wijzen. Een inwonende zoon wordt als knecht aangemerkt. Een ander zou bij ziekte liever zien, dat aan defi burgemeester dispensatie, zou kunnen worden gevraagd, in plaats dat eerst aan de inspectie te Dordrecht geschreven moet worden. Hierop luidde het bescheid, dat een briefkaart naar dé Arbeidsinspectie wel voldoende was. Dezelfde spreker, die deze vraag stelde, wensehte nog meer mazen in 'de wet, maar hij kreeg te hooren, dat de wet er is en dat daaraan voldaan dient te worden. Een ander aanwezige had nauwkeurig gedurende een reeks van jaren zijn werk uren opgeteekend en hij kwam tot de gemiddelde som van 2500 uren in een! jaar. Een vlasser werd naar zijn bond verwezen, toen hij om verandering vanr werktijden aandrong. Weer een ander wees evenzeer op het nut van organi- seerén, maar, zoo vroeg hij, hóe komen we aan werk, als bij onderlinge afspraak een bond wordt tegengewerktmet het doel ze naar den kelder te helpen en de prijzen naar beneden te drukken? Daar deze vraagbuiten de ordé ging, kwatn daarop geen antwoord. Mede kwam uit den boezem der ver gadering een stem naar voren, om toch een sterke organisatie te vormen, opdat een meer soepele toepassing der wet WOTde verkregen bij een verzoek aan den minister. De voorzitter beaamde wat deze laatste spr. aanvoerde t. a. v.- de arbeidswet voor het platteland. Ook hij was van oordeel, dat het op den duur een onmogelijkheid zou worden onder de huidige wetsbepa lingen te werken. Met klem weTd gewezen door den voor- laats ten spr. dat de landbouwers niet de gedachte moeten dragen, dat de am- bachtslieGen zich organiseeren voor zui ver materiëele belangen, maar dat even goed als de landbouwers, de ambachts lieden ook moeten samenwerken. Deze twee groote groepen kunnen elkaar niet missen. Na dank te hebben gebracht aan den heer Meulsteeg voor zijn uiteenzettingen, de vergaderden voor hun aanwezigheid en de zakelijk gevoerde discussies, werd deze bijeenkomst gesloten. De voorzitter van den timmerlieden- bond op dit eiland, dankte den vonrz. van dien kring der Z.L.M- vopr 't bijeen - Ze dachten aan 't zelfde, Otto en Ber tha, aan iets dat geheel verschilde van de drpomrust daar buiten. Een zonnige, stoffige Augustusdag. Straten vol gejaagde, drukke men schen. En in een koele, donkere kamer, uitgestrekt op een rustbank, een slanke jonge figuur, doodsbleek gezicht tus- schen verwarde donkere haarlokken, een strak, starend pogenpaar. Op dien dag was Joan de Latier voor de tweede maal in Otto Sassenhuls leven gekomen. Oh, die vreeseiijke Augustusdag, toen de mobilisatie werd afgekondigd, toen door duizenden een huivering voer van ontzetting, van angst voor een moge- lijken oorlog. Die smartelijke dag, van vier jaren ge leden, waarop Ernst, hun Ernst van hen wegging, verdreven door een groot, grie vend leed, hem aangedaan door. degeen, die ook eens Otto's geluk verstoorde, door Joan de Latier. Otto Sassenhul was kunstschilder, een goed, notjei mensch, ietwat een idealist, en door "al deze dingen bij elkaar, wat het gros of tewel „men" „een zonder' ling'' npemt. Er kwam echter nog een hoedanigheid bij, welke het gros of tewel „men" ver goelijkend over die andere hoedanighe den, die hem1 tot een zonderling stem pelden, deed pordeelen, hij was: heel erg rijk! Toen Otto Sassenhul acht en twintig jaar .was, deed hij iets wat alle men schen, zonderling of niet vroeg of Jaat doen, hij werd verliefd. Zijn nichtje, Eliza van Emeren, was *t voorwerp van die liefde. Een lief, mooi 'meisje was ze, heur karakter geleek wonderlijk veel op dat van Otto zelve. Tot innige blijdschap van den jongen man, was Elize ook hem zeer genegen. De eenige hinderpaal voor een offieieele verloving was, haar jeugd. Echter zagen oom en tanto van Emeren Otto zeer gaarne ten hunnent, en beschouwden de jonge lieden zich als reeds aan elkander verloofd. Toen kwam de dag dat Otto af scheid nam, om een lange buitenlandsche reis te maken. Het afscheid werd ver zoet door de belofte van'oom en tante: bij zijn terugkomst zou 't verlovingsfeest worden gevierd. Dari 'vertrok hij, en zwierf rond doibr den vreeïftde, liet al het schooné, ver hevene' van de Goddelijke natuur, in* werken" op geest en hart. (Wordt vervolgd.)

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1925 | | pagina 1