Ziirikzeasche Nieuwsbode B IJ VOEGSEL BUITENLAND. Uit Stad en Provincie. BINNENLAND. behoorende by de - Tan Vrijdag 12 Juni 1925, no. 11246. Ken wonderbare redding. Een dame, meji Beaupain, die per „In- sulinde" de reis van Europa naar Indië maakte, heeft een ontzettend avontuur beleefd, 's Nachts tusschen 12 en 1 uur hing ze, verlokt door het prachtige weer half uit de patrijspoort te turen. Daarbij j moet ze zich wat te ver voorover hebben j gebogen, want op een gegeven oogenblik raakte ze haar evenwicht kwijt en viel ze in zee. Het schip had een flinke vaart en de machines maakten zooveel herrie, dat haar hulpgeroep niet werd gehoord. Daar lag de ongelukkige vro.uw in de oneindige zee vol vraatzuchtige haaien. Zwemmen kon ze, maar ze had dit pas in het afgeloopen jaar geleerd. En schepen zouden haar in den donkerejn nacht toch niet opmerken. Zonk ze door vermoeidheid niet in de diepte, dan zou ze toch een wisse prooi van de haaien worden. Elk oogenblik meende ze zulk een monster op te merken. Een menseh hangt aan het leven. Het is hem trouwens ingeschapen. Zoo ook bij deze vrouw, die, niettegenstaande er geen hoop op redding scheen, volhield en nu en dan zich drijven liet om haar krachten te sparen. Toch moest ze weer haar zwem bewegingen voortzetten, om nog eenigen schrik bij de haaien te verwekken. Weldra kwam de zon, de tropische zon op boven de zee en bescheen de hulpe- looze vrouw, die .oogenblikken van ont- zettenden angst doormaakte. De zon deed haar zien, een eilandje. Na 6 uur zwemmens verdubbelde zé haar krachten. Echter, ze merkte weldra, dat ze haar doel niet zou bereiken en een doffe moedeloosheid maakte zich van haar meester. Tot ze tuurde naar een vaar tuig, dat voorbij kwam stevenen. Al haar levenshoop was nog niet uitgebluscht Naarmate de zon hooger aan den hemel rees, brandden haar stralen steeds scher per ,op het onbedekte hoofd van de drenkelinge, terwijl daarentegen 't lichaam steeds killer en gevoelloozer werd door den invloed van het zeewater. Vermoeidheid voelde ze al dien tijd niet of bijna niet. Zij had het gevoel of zij het nog veel langer zou kunnen uit houden, als er maar geen haaien kwa men. Maar zij had er nog geen enkele gezien, zoodat zij eenigszins gerustgesteld was. Wel hinderde haar zoo nu en dan een enkele ongevaarlijke visch en werd zij zelfs wel eens "door sommige zee dieren geprikt of gebeten, terwijl zwer men zeemeeuwen wel eens plotseling naar beneden schoten op het witte lichaam, dat daar ronddreef en -misschien voedsel voor die vogels beteekende, maar ove rigens was de toestand thans heel wat dragelijker dan gedurende den nacht. Zes volle uren bleef mej. Beaupain aldus ronddrijven en zwemmen, nadat de zon was opgekomen, zonder dat zich ook maar een enkel schip in de verte vertoonde. Tegen 12 uur zag ze er een, maar het verdween. Verderop zag ze er weer een, maar het verdween. Ze gaf de hoop bijna op, toen ze weer een schip opmerkte. Ze schreeuwde, ze gilde, zoo- als ze nog nooit om hulp geroepen had. De prauw, een inlandsch vaartuig, wende den steven en weldra was de uitgeputte vrouw' aan boord. Moskou en de beweging in China. De correspondent van de „Times" te Riga meldt, dat de bolsjewisten voort gaan stroomen van oproepen tot de Chi- neesche stakers te richten, om er bij hen op aan te dringen den strijd tegen de vreemdelingen vol te houden en hun land te vormen naar het model der Unie van Sovjet republieken. De Derde Inter nationale en de Roode Vakvereenigingen en Jeugd-Internationales hebben een ge- meenschappelijken oproep gericht tot de „arbeiders, boeren en soldaten" van de wereld om de terugtrekking te eischen van de vreemde gewapende macht uit China, Marokko en andere koloniale of half-koloniale landen. De sovjetbladen uiten er hun voldoening over, dat de Briti- sche vakvereenigingen hun internationalen plicht beginnen te vervullen. Zinowjew, die er vol van is, zegt vol gens den correspondent, dat de Chinee- sohe arbeiders een zeer belangrijke factor zijn geworden voor de wereldrevolutie en dat er te Sjanghai veel meer bloed moet vloeien. De gebeurtenissen te Sjanghai zullen, volgens Zinowjew, tot voorbeeld strekken aan Indië, Egypte en Java. De oorlog in Marokko, de gebeurtenis sen te Sjanghai, de werkloosheid in Groot- Britannië, de gebeurtenissen in Bulgarije en de financiëele crisis in Frankrijk zul len toonen, dat het kapitalisme tot den ondergang gedoemd is en dat de Commu nistische Internationale de doodgraver van het kapitaal zal zijn. parlementairen regeeringsvlorm nog in afzienbare n tijd Voor Indië niet mogelijk. Dhr. Janssen acht dit wetsontwerp in overeenstemming met het ölj de grond wetsherziening in uitZ'cht gestelde;. Het oorspronkelijk ontwerp ging te ver. l i Resumeerende acht spr. 't ontwerp een stap in de goede richting. Dhr. Mendels bestrijdt dhr. de Muralt en de memorie van toelichting. Spr. betoogt, dat aan dezen minister geen vertrouwen is te schenken. Spr. constateert, dat nagenoeg ieder ie Nederland een verkeerd begrip heeft van de ontwikkeling der inlanders. te bespreken van den weg over den Rol af, welk voorstel werd verworpen met 40 tegen 159 stemmen; bij het voor stel verharding van alle wegen waren er 103 stemmen voor en 98 tegen. Het Be- "stuur zal nu een plan ontwerpen en een begrooting van kosten ter tafel brengen. RECHTZAKEN. Eerst® Kamer. Vervolg zitting van Woensdag 10 Juni. Dhr. Cramer betoogt, dat de minister de amendementen in de Tweede Kamer onaannemelijk had moeten verklaren of het wetsontwerp intrekken. Nu maakt het in Indië een slechten indruk. Spr. handhaaft zijn bezwaren tegen het College van Gedelegeerden. De soc.-dem. fractie zal tegenstemmen. Dhr. de Waal-Malefijt acht een zuiver ZIERIKZEE. In den loop van dit jaar verschijnt bij de firmia A. C. de Mooij een boèk, geschreven door den beken den auteur voor de jeugdwerken, den heer J. Stamperius, waarin het bezoek van St.-Nicolaas aan deze plaats op 4 Dec. 1924 wordt verhaald. In "het werkje, dot gebonden is in prachtband van crêmekleur met roode en zwarte versieringen de kleuren van de stad wordt,' naast de reis uit Spanje naar Zierikzee, en het feest tij- dens de eerste Decemberdagen, een stuk f historie van onze oude veste verhan deld, waarin o.a. voorkomt de Spaan- sche belegering in 1575 en de tocht der Spanjaarden door 't Zijpe. De heer W. Merle alhier, sloot met bovengenoemde firma die' het boek uit geeft een oontract af, voor een gnoote partij dezer boeken, welke voor mle- nige jongen of meisje, ja, misschien ook wel voor menig volwassene, een be- geerenswaardig bézit vormen, waardoor zijn afnemers op gemakkelijke wijze in 't bezit kunnen komen van het hier boven eenigszins omschreven werk. Voor elke afnemer zijner waren, die gedurende Juni—October voor f 50 aan bons inlevert, ontvangt een bewijs voor 't boek, hetwelk dan in November, juist voor 't St.-Nicolaasfeest wordt toege zonden, Het boek, dat ongeveer in No vember verschijnen zal, is verlucht met foto's, silhouetten en andere teekenin- gen, welke zeer veel bijdragen tot ver fraaiing van dit St.-Nicolaasboek voor Zierikzee bij uitnemendheid. Wij wijzen onze lezers nogmaals op den Dinsdag alhier te houden Kok- paardendag, welke door den Bond van Paardenfokkers op ons eiland is geor ganiseerd. Het bezoek aan 't terrein is thans geen groote opoffering meer, daar het kort bij Zierikzee is gelegen, waar door velen in de gelegenheid zijn dit iandbouwfeest bij te wonen. ST.-ANNALAND. Openbare vergadering van den gemeenteraad op Dinsdagvoor middag. Alle leden aanwezig. Voorzitter de burgemeester. Medegedeeld wordt dat Ged. Staten de wijziging van de alge- meene politieverordening van 30 Octo ber hebben goedgekeurd, evenals die.vooi motordiensten tot het vervoeren van rei zigers tegen vergoeding. In dit verband is van den Commissaris der Koningui een schrijven ingekomen, waarbij Z. Ex. mededeelt, dat ook gewone huurauto's daaronder vallen, doch er wordt in over weging gegeven om aan die verordening de bepaling toe te voegen, dat de Com missaris daarvan dispensatie verleent, pmdat in de practijk van die bepaling bezwaar zou worden ondervonden. De wijziging wordt nog niet aangebracht om af te wachten of eventueel later nadere wijzigingen noodig zullen zijn. Tot on derwijskracht in de nuttige handwerken is door B. en W. benoemd mej. J. Hage, waarmede de inspecteur zich heeft ver- eenigd. De belooning wordt bepaald op f 1 per lesuur. Voor kennisgeving wordt aangenomen de mededeeling der kas opname bij den gem.-ontvanger, waarbij aanwezig bleek f 8590,94!/2 en bij den rentmeester van het weezen-armbestuur h f 1866,07. De bijdrage ten behoeve van de R.H.B.-sehool te Bergen op Zoom', bedraagt voor deze gemeente f 234,35, waaromtrent door B. en W. nader is geïnformeerd, wie van dat onderwijs uit deze gemeente gebruik maakt. Ten be hoeve van het nijverheidsonderwijs te Dordrecht bedraagt dit over 1922 f 8,01 voor 2 leerlingen. Tengevolge der ont binding van de Landarbeidersvereeniging wordt goedgevonden de bezittingen a f 53,491/2 terug te geven aan de leden, waarmede de minister zich vereenigl. Het destijds genomen besluit tot het ver- ieenen van financieel en steun aan het locaalspoor West-Brabant—Tholen wordt ingetrpkkén. Aan mej. T. P. Slager wordt op haar verzoek eervol ontslag verleend als onderwijzeres aan de openbare lagere^ school, ingaande 1 Juni, onder dankbe tuiging voor de langdurige diensten aan het onderwijs in deze gemeente bewezen. Aan de wed. J. Slager, D. Monteau en Th. Kurvimk wordt ontheffing Verleend Van de hondenbelasting voor het 2e half jaar van 1925. De kasgelden der gemeente zullen in rekening worden gedeponeerd bij de boerenleenbank alhier tegen 3 °/o rente. Tenslotte wordt goedgevonden den noordelijken kaaimuur te herstellen en dit werk op te dragen aan den metse laar C. Burgers voor f 495. Hierna sluiting. §T.-MAARTENSDIJK. De alhier gehou den collecte ten behoeve van den Ge- wapenden dienst heeft zuiver opgebracht f 50,39. Sneeuwbal-systeem. De kantonrechter te Haarlem deed uit spraak in de zaak tegen den koopman aldaar, beschuldigd van het doen ver vaardigen en in omloop brengen van obligaties in een sneeuwbalsysteem1, wel ke obligaties groote gelijkenis vertoon den met bankbiljetten van f 10. De kan tonrechter veroordeelde den beklaagde tot f 25 b. s. 25 d. hechtenis. LANDBOUW EN VEETEELT. OUD-VOSSEMEER.In onze gemeente zijn successievelijk alle wegen verhard,- wat trouwens in het .geheele eiland zoo wat het geval is. Aan de- overzijde in Nieuw-Vosmeer werd een zeer druk be zochte vergadering gehouden van inge landen van de Polders om verharding MARINE EN LEGER, Vervroeging van de loting. De minister van oorlog heeft aan de Ged. Staten der provincies o.m'. geschre ven: Teneinde de personen, die jaarlijks tot gewoon dienstplichtige worden be stemd, eerder dan de laatste jaren ge schiedde, in kennis te kunnen stellen Van den tijd van inlijving, het korps en het garnizoen, voor ieder hunner yast- gesteld, en om1 zoo mogelijk tevens eenige verruiming te krijgen van den voor het indeelingswerk beschikbaren tijdis het plan gevormd maatregelen te ne men om te komen tot vervroeging van de loting. Tot deze maatregelen behoort INGEZONDEN STUKKEN. Buiten verantwoordelijkheid, der redactie). Copy wordt niet teruggeaondsn. Mijnheer )de Redacteur I Het buitengewoon warme wéér doet den laatsten tijd het watergebruik aan zienlijk toenemen ien na slechts een paar weken droogte ziet men velen weer met een emmertje gekocht water zeulen, en anderen, wier regenbakje nog water be vat, een goor troebel zootje putten, dat den naam van water nauwelijks mag dragen. Hier en daar zijn wel bevoorrechten, die ZIERIKZEE. De vereeniging van bijen houders op Schouwen-Duiveland hield Woensdagvoormiddag een practische les op de hofstede „Ddjkzicht" onder Nieu- werkérk, welke les in den namiddag werd voortgezet op de excursiereis door Schou wen. Eenige autobezitters waren zoo wel willend hun wagen, tijd ed persoon ter beschikking te stellen om eenige bijen stallen in 't Westen van Schouwen te gaan bezichtigen onder deskundige voor lichting van den heer van Giersbergen, de Rijksbijen teeltconsulent. Na een prach- tigen tocht over den zeedijk van Schou wen, van waar men het schitterend panorama van ons mooi eiland met volle teugen kan genieten en tegelijk de nu kalme Scheldemond met zijn wisselende lichtglansen kan bewonderen, bereikte de kleine stoet Haamstede, waarna men op „Tentebosch" uitstapte, om bij den heer Leeuwe in zijn kweekerij de bijenkasten te gaan bezichtigen. Het drukker wordend gezoem der nijvere insecten wees al spoedig de plaats aan, waar de bijenkasten stonden. Onder deskundige leiding van den heer van Giersbergen werd raat voor raat be keken, de. koningin opgezocht, deze de vleugels afgeknipt om te beletten, dat de volken gaan zwermen, etc. etc. Zoo'n praktische les bevordert in niet geringe mate het vermeerderen der ken nis omtrent de -bijen en maakt de belang stelling gaande van den leek die gaarne iets naders over de bijenkolonies wil weten, waarbij dan Wel eens de te ver gedreven nieuwsgierigheid gestraft wordt met 'een of meer venijnige steken. Van Tentebosch werd gereden naar den heer Capelle te Westen.-Sehouwen, in wiens mooien, grooten tuin eveneens eenige bijenkasten staan. Ook deze imker profiteerde van de practische wenken door den consulent gegeven. Met aandacht wird het nazien der kasten gevolgd, evenals 't verhangen en afschudden der raten, wegnemen van verschillende ongerechtigheden etc. etc. Nog meerdere bezoeken moesten wor den afgelegd, doch ons werk elders riep ons en een der automobilisten bracht ons veilig en wel huiswaarts. Zeker heeft ook déze excursie weer zijn nut afgeworpen voor de imkers, die de hun gegeven wenken ter harte zullen nemen, maar nog meerderen dienen het nut te gaan inzien van het nijvere insect, dat bij de bestuivimg, waardooT alleen vruchtvorming kan ontstaan, zulke goede diensten aan den kweeker bewijst. Nog zij hier medegedeeld, dat iedere imker, zijn gewonnen honig beschikbaar stelt voor 80 cent per flacon, terwijl aan H.H. winkeliers een reductie wordt ver leend volgens een vastgesteld tarief. HAAMSTEDE. Woensdagavond ji. hield de Rijksbijenteeltconsulent, de heer van Giersbergen in hotel Bom voor d-e vereen, van oud-leerlingen „V.Z.O.S." van den Landbouwwintercursus en belangstellen den de aangekondigde lezing. Na door den voorzitter dhr. Capelle te zijn in geleid, behandelde spreker op zeer pret tige en bevattelijke wijze het nut der bijen op 't gebied van land- en tuinbouw en fruitteelt. Het aandachtig, luisterend publiek kwam heel wat bijzonderheden van dit nijvere en nuttige volkje te we ten. Van de gelegenheid txft het stellen van vragen werd door verschillende per sonen gebruik gemaakt, welke vragen door den spreker in den vorm''van een aangenaam gesprek beantwoord .werden. Getuige het daverend applaus was de voorzitter zeker de tolk der vergade ring, toen hij aan het einde dhr. yan Giersbergen dankte voor het gesprokene en hem een „tot weerziens" toeriep. over voldoende water beschikken, maar o ---ode gfroote menigte moét zich behelpen o.a. de bij het aanhangige wetsontwerp met te weinig water en dat weinige staat tot wijziging van de Dienstplichtwet voor- doorgaans beneden de laagste eischen, gestelde vereenvoudiging van de werk- die aan drinkwater en zelfs aan huis- zaamheden, verbonden aan de behande- houdwater kunnen worden gesteld. Verleden week werd in de vergadering van het Groene Kruis _gewezen op de noodzakelijkheid eener waterleiding en dat niet alleen in het belang der wijkverple ging, dus van de zieken, maar ook van j de gezonde menschen. Schouwen en Duiveland .staat vooraan maar dit is helaas in het getal lijders aan ling van de aanvragen om vrijstelling wegens broederdienst. Deze vereenvou diging zal het mogelijk maken, het op maken van de vereischte stukken en het beslissen op de aanvragen zooveel te vervroegen, dat de uitspraken in het algemeen vóór 1 Juli onherroepelijk kun nen zijn, en de loting in Juli zal kunnen plaats hebben. Brisvan m eia Schouwspaar. De rapaljep.artij, die wederom den moed heeft gehad een candidatenlijst in te dienen, is de mooiste partij, aldus sprak mijn vriend de philosoof. De mooiste partij, omdat ze is wat ze zijn •wil: rapalje. We hebben vrijheidsbonders, maar zijn ze allen even vrijheidslievend? We heb ben vrijzinnig-democraten, maar zijn ze onder alle omstandigheden allen even de mocratisch? Lijkt een anti-revolutionnair nooit eens op een revolutionnair als hij zich kwaad maakt? Is een christelijk- historisch menseh in handel en wandel steeds christelijk? Wordt een sociaal- democraat nooit boos ais men hem met „rooie broeder'' aanspreekt? Durft iedere plattelander, als hij in deftig- gezelschap is, ronduit bekennen dat hij maar een i plattelander is? Zijn alle leden van den bond van vrijdenkers inderdaad denkers? Helaas neen. Driemaal neen! i De rapalje-menschen evenwel komen de eer toe getrouw aan hun beginsel te zijn tot in den bitteren dood. Hetzij be- delend of werkloos, hetzij nuchter of onder den invloed, hetzij vrij rondlop- i pend of in voorarrest, zij zijn en blijven rapalje. Rapalje, dat is: gepeupel, uit- schot, plebs en wat dé diverse woorden- bioeken der Nederlandsche taal daar ver- der onder gelieven te verstaan. Wie dan ook mensehen in de Kamer wenscht met r een rotsvast beginsel, stemme op de rapalje-partij en .de zegeningen zullen grpot zijn. Ai Was het alleen maar, dat de accijns pp sterken drank werd af- geschaft. De rapaljepartij is de mooiste partij, wijl haar devies is „semper idem". t. b. 0. Hop de raden van Burgh, Haamstede, Rpnesse en jOosterland durven beweren, dat voor hunne gemeenten geen water leiding noodig is, staat beneden de sim pelste begrippen van gezondheidsleer en geneeskunde. Het bodemwater in die gemeenten moge niet zout of brak zijn zooals elders, maar daarmee houdt alles op. De weigering tot een matige verplichte aansluiting moet voor velen het verzet tegen de waterleiding bedekken, maar houdt tegelijk in eene verkrachting van ie,der begrip van verzorging van het al gemeen welzijn. Tot mijn vreugde vernam ik dezer dagen, dat de commissie voor dp waterleiding de tot standkoming weer - naar voren gaat brengen. Op welke wijze is mij onbekend, maar welkom is mij ipdere poging, die de kromme redenee- ringen van vele warhoofden in zake de waterleiding recht zet. In uw blad las ik een verslag uit stuk ken van Ged. Staten omtrent electriciteit in dp noordgroep. Ik hoop, dat daarbij voor dp westelijke gemeenten een kilo metertarief zal gesteld worden, waar door het dwaze idéé van minder betalen wegens de nabijheid van het pompstation der waterleiding, behoorlijk als het kan dubbel aan hen vergolden zal worden. Hoewel voorstander van electrisch licht, moet ik toch wijzen f)p de verkeerde iredeneering van enkelen, die beweren, dat de waterleiding iets brengt wat er al is, terwijl electrische -stroom de gebrekkige en duurdere petroleumverlichting ver vangt. Het-laatste moge waair zijn, maar het eerste is tastbaar onjuist. De waterlei ding levert ten allen tijde zuiver en stroomend water in ruime hoeveelheid, POST EN TELEGRAPHIE. Al[dus sprak mijn vriend de phitosooi terwijl nu vee,tijds water beschik. n led.gde z'n derde glas whisky-soda. - w 'is en hetgJn „Veen voortdurende bedreiging bevat voor allen. PREDIKBEURTEN* Verplaatst met ingang van 20 Juni a.s. de kommies P. C. Eekman van Brui- nisse naar 's-Gravenhage (telegraaf kantoor). AANBESTEDINGEN. Bij de gehouden aanbesteding Van het buitenverfwerk aan het Postkantoor te St.-Maartensdijk was ingeschreven door: D. Li. Hage Viooir f 625; J. van'den Hoek ivoor f 475 en gebr. Boogaard vlodlr f 375, aan welke laatsten het werk is opge dragen. De inschrijvers wpnen allen in die gemeente. 1 VERKOOPINGEN, ENZ. BROUWERSHAVEN, 10 Juni. Ten over staan van notaris Korteweg werd heden alhier in het openbaar verkocht, een woonhuis en erf aan het Havenpiein al hier, voor den heer P. W. v. d. Broek. De opbrengst Swas f 2122. Zondag 14 Juni. KorkwtrvA. 10.30 ure, ds. Mortier. Serooskarlc*. 7.30 ure, ds. Mortier. Burrb. 10.30 en 7.30 ure Gemeenschappe lijke dienst, da. Boogaard in de consistorie. Reaeiae. 3 ure, dr. Proost. Noordwoüa. Geen dienst. Haamstede. 3 ure, ds. Neeleman van Eikerzee. Geref. Kerk. 10.30 en 3 ure, Lees- kerk. Oud-Geref. Kerk. 10.30 en 3 ure, fieeskerk. Blkersee» 10.30 ure, ds. Neeleman. Geref. f Kerk. 10.30 en 3 ure, ds. v. Tol. Brouwershaven. 10.30 ure dr. Proost. Geref. Kerk. 10.30 en 3 ure, ds. Genchies van Assen. j Zonnemalra 10.80 ure, ds. de Leur. Geref. 1 Kerk. 10.30 en 3 ure, ds. Hoek. Noordgonwa, 10.30 ure, ds. v. Griethuijsen. Drolschor. 10.30 ure, ds. v. d. Griend Ouwerkerk. 7 30 ure, ds. Waardpnburg van Zierikzee. Nleawerkerk. 10.30 en 3 ure, ds. v. d. Linden. Geref. Kerk. 10.30, 8 en 6.30 ure, Leesdienst. Geref. Gemt 10, 3 en 6 ure, Leesdienst. Oosterland. 1030 en 3 ure, dr. Weeda. Geref. Kerk. 10.30, 3 en 6.30 are, Leesdienst. Geref. Gem. 10.80,3 en 6.30 ure, de heer Romy n. Slrjansland. 2 ure, ds. v. d. Griend Brainlsse. 9.30 en 2 ure, ds. Waardenburg. Geref. Kerk. 10 en 5 ure, ds. Bremmer. Geref. Gem. 9 30, 2 en 5.30 ure, Leeskerk. Oud- Geref. Kerk. 10, 3 en 6 ure, de heer Arendse van Veenendaal. A.-J.-Polder. Geref. Kerk. 10..30 en 3 ure, ds. Donner van Molenaarsgraaf. St.-Plllpsland. 9.30 ure, ds. Van Doorn. Oud-Geref. Kerk. 9, 2 en 5.30 ure, ds. Boone (alles oude tyd). Tholen* 10, ds. Datema en 2.30 ure, ds. Van Doorn. Geref. Kerk. 10 en 6 ure, Lees kerk. Geref. Gem. 10, ds. Vreugdenhil (Bev. leden), 2.30 idem (Doopsbediening) en 6.30 ure, idem. St.-Msartensdljk. 10.30, Leeskerk en 3 ure, ds. Keller. Oud-Geref. Gem. 10.30, 3 en 6.30 ure, Leeskerk. Oud-Vossemaer. 10.30, ds. Verschoor en 3 ure, Leesdienst. Geref. Kerk. 10.30, 3 en 7 ure, cand. Dolleman te 's Bosch. Oud-Geref. Gem. 10.30, 3 en 6.30 ure, Leesdienst. Poortvliet. 10.30, Leeskerk en 3 ure, ds. Verschoor. GereLKerk. 10.30 en3, ds. Bouma; 7 ure, Leeskerk. Scherpenloae. 10.30, Leeskerk en 3 nre, ds. Keiler. Oud-Geref. Kerk* 10.30, 3 en 6 30 ure, Leeskerk. Stavenlsce. 10.30 en 3 ure, ds. Moerman. Oud-Geref." Kerk* 10.30, 3 en 6.30 ure, Leeskerk. St.-AnoaUnd* 10.30, ds. Oskam (Bed. H. A.) en 6 ure, idem (Nabetr. H. AGeref. Kerk* 10.30, 3 en 6 ure, Leeskerk. Waair U, mijnheer de redacteur, steeds bleek vooirstander te zijn van de waterlei ding, zeg ik U bij voorbaat dank voior de plaatsing -en twijfel ik niet of U zal met mij de hernieuwde poging der commissie of van het comité een betér succes toe- wqnschen, als daaraan dezen winter ten deel viel. Een voorstander der waterleiding gedachtig aan Exodus XVII, v. 6. Een vergissing. Te Westkapelle zouden dezer dagen op denzelfden avond een (socialistisch en een anti-revolutionair af gevaardigde als spreket* voor hun res pectievelijke geestverwanten optreden. De 'anti-revolutionaire kiesvereeniging gaf blijk te weten hoe het behoorde en haalde den spreker deftig in een rijtuig af. De deputajie ontving haar geestverwant, die op het* vreemde station onwennig stond rond te kijken, op de gebruikelijke wijze; namen werden bij de kennismaking gemompeld en zooals het immer gaat, even gauw weer vergeten, waarop men in het rijtuig stapte en dorpwaarts trok. Wie schetst echter de verbazing van beide partijen, toen hét later bleek, dat de a.-r. heeren den rooden spreker mee in hun rijtuig hadden genomen. Demalversaties te Bergen-op-Zoom. Vanwege den officier van justitie te Bre da wordt een onderzoek ingesteld, naar de veelbesproken malversaties te Bergen- op-Zoom, ih verband met welke de ge meente-ontvanger en gemeente-secretaris reeds zijn ontslagen. Moordaanslag. De Wormerveerstraat te Amsterdam krijgt langzamerhand een lu gubere reputatie. Het gezinsdrama van eenige maanden geleden is zeker nog niet vergeten en Woensdagavond bracht een burentwist met noodlottigen afloop op nieuw de buurt in opschudding. Het was een 52-jarige schoenmaker, die er ruzie kreeg met een der buren. En toen nu de buurman dé vrouw van den schoenma ker ging uitschelden, trok laatstgenoemde zijn mes en bracht den buurman eenige stekken in de borst toe. Spoedig was de politie ter plaatse, die den dader arresteerde, het mes in beslag nam en den vrij ernstig gewonde naar het Bin nengasthuis liet .overbrengen. Het slachtoffer van den moordaanslag is ongeveer 25 jaar oud. Zijn toestand was niet direct levensgevaarlijk; de man is ter verpleging0 in het Binnengasthuis opgenomen. Malversaties. In de deze week gehou den raadsvergadering van Engwirden is

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1925 | | pagina 5