ABONNEMENT} Woensdag 10 Juni 1925. zierikzeesche courant. jjffi. ADVERTENTltNg Dienstplicht. BUITENLAND. Uit Stad en Provinole» Verbrande Huid Prtya per I maanden f 1,50, franco per post f 1,80. Voor het buitenland per Jaar f 10,—. Afzonderlijke nummers 5 oent. Verschijnt Maandag, Woensdag en Vrijdag» Zierikzeesche Nieuwsbode v»n 1—8 regeli «0 cta. »»n 1 regeli en deerboveu 20 ota. per regel. Beolamei 80 eti. p. regel. BU contract belangryke korting. Iniendlng op den dag van clt ZIJ, die zioh van af heden op ons blad abonneeren, ont vangen de tot 1 Juli a.s. ver schijnende nummers GRATIS. i 1,1 11 sssBBsssasaeimm Inschrijvingsregister en Aiphabetlsch Register. De BURGEMEESTER van Zierikzee maakt bekend, dat bet inschrijvingsregister voor de lichting 1926, met het daaruit opgemaakt alphabetisch register, gedurende tien dagen, van 11 Juni tot en met 20 Juni a.s., ter Gemeente-Secretarie voor een ieder ter in zage ligt Tegen deze registers kan binnen dien tijd bezwaar worden ingebracht bij een met redenen omkleed verzoekschrift. Dit moet bg den Burgemeester, ter Secretarie dezer gemeente worden ingediend. Aan den ver zoeker wordt een bewijs van ontvangst afge geven. De Burgemeester zendt het verzoek schrift aan den Commissaiis der Koningin, deze beslist bg een met redenen omkleed besluit. Het verzoekschrift behoeft niet gezegeld te zijn. Zierikzee, den 10 Juni 1925. De Burgemeester voornoemd, A. J. P. FOKKER VAN CRAYESTEYN VAN RENGERSKERKE. Partij, No. XII S.D.A.P. No. XIV Christe lijk Historische Unie. No. XV Plattelan- üersbiond (De Boer). No. XVI Piatte- landersbond (Braat); No. XVII Democra tische Partij. Nó. XX Bond van Aetua- listen. No. XXI Rev. Arbeiders Comité. No. XXII Vrijzinnig-Democratische Bond. No. XXIII R.-K. Staatspartij; No. XXIV R.-K. Volkspartij. No. XXV Vrijheidsbond (bijlijst); No. XXVI Vrijheidsbond (hoofd lijst) No. XXVII Anti-Rev. Partij; No. XXVIII Vaderlandsch Verbond; No. XXIX Staatk. Geref. Partij. MIJNHARDT's Staal-Tabletten ....90 ct. Maag-Tabletten.75 ct. Zenuw-Tabletten... 75 ct. Laxeer-Tabletten.60 ct. Hoofdpijn-Tabletten 60 ct. By Apoth. en Drogisten. Een negenvoudige moord. Over een 9-voudigen moord doior den mandenmaker Wilhelm Brüekner te Has- semberg nabij Coburg gepleegd, meldt men: Brüekner woonde sinds meerdere jaren in het nauwelijks 800 inwoners tel lende dorp met zijn bejaarde moeder en zijn gehuwden zwager Rosenbauer in 'n bescheiden huisje. Brüekner was van zijn eerste vrouw gescheiden en ook zijn tweede vrouw had hem onlangs verla ten. Hij genoot een vrij goede reputatie, stond echter als tamelijk twistziek be kend. Herhaaldelijk had Brüekner ge tracht zijn tweede vrouw, die naar haar ouders in het in de nabijheid gelegen dorp Lindenberg was teruggekeerd, te bewegen zich weer met hem te verzoe nen. Zijn pogingen ware echter tever geefs. Brüekner heeft in een der door hem1 nagelaten brieven beweerd dat zijn vrouw in bloedschande met haar eigen broeder leefde en dit feit zou hem o.a. hebben bewogen de daad te plegen. In den nacht van Zaterdag op Zon dag begaf hij zich per' fiets naar Lin denberg waar hij zich in de nabijheid van de woning van zijn schoonouders cp de loer legde. Ongeveer om half een 's nachts begaf zijn vrouw zich naar de op het binnenplaats gelegen WC. Brüekner sprong onmiddellijk op haar toe en sneed haar met een mes de keel door. Per fiets keerde 'de moior- denaar naar Hassenberg terug. Onder weg ontmoette hij den broer zijner vrouw, dien hij met een ijzeren staaf op het hoofd sloeg, zoo dat deze bewus teloos neerviel. Toen de broier tot' het bewustzijn teruggekeerd was, alarmeer de hij de gendarmerie te Neuhaus, die daarop een'paar manschappen naar Has senberg stuurde om Brüekner te arres teeren. TpeTr de gendarmen om 4 uur 's ochtends aankwamen en zich, na de vensterruiten te hebben ingeslagen, toe gang tot de woning konden verschaffen, vpïiden zij alle familieleden vermoord in hun bedden. In de slaapkamer gelijk vloers lagen de lijken Van vrouw Rosen bauer en haar vier dochters, op de eer ste verdieping de lijken van Rosenbauer en de 78-jarige móeder van Brüekner. Allen hadden vreeseiijke hoofdwonden. Met bijlslagen had de moordenaar zijn slachtoffers gedood. Allen schijnen in hun slaap te zijn vermoord en dus geen doodstrijd te hebben gehad. Brüekner zelf had zich naast het bed zijner moe der opgehangen. De vier vermoorde doch ters van Rosenbauer waren 1-9, 16j 9 en 7 jaar oud. Het eenige zoontje was 8 jaar oud. Ben vijfde dochter van li/2 jaar was bij de grootouders en is aldus aan den dood ontlsnapt. Uit de door Brüekner nagelaten brieven, blijkt alleen dat hij van plan was zijn virouw en haar broeder om 'te brengen. De vreeseiijke misdaad heeft natuur lijk in den heelen omtrek een gewel dige opschudding verwekt. "~B I N N EN L A N D, Huldiging mr. Marchant. Zondagmiddag is de heer H. P. Mar chant, ter gelegenheid van zijn 25-jarig Kamerlidmaatschap, in Amsterdam- gehul digd. Verscheidene vooraanstaande? partij - geniooten van mr. Marchant, zoo'Wel als zijn collega's Kamerleden, voerden het woord, terwijl fraaie geschenken den ju bilaris werden overhandigd. De Kamerverkiezingen. In de Dinsdag gehouden vergadering van het Centraal Stembureau is de num mering geschied van de voor de Kamer verkiezingen ingediende eand! datenlij sten. De uitslag voor kieskring XII is als volgt: No. II Wilde Partij (Pansier). No. IV Bezuinigingspartij. No. V Herv. Ger. Staatspartij. No. VIII Christ. Democr. Fe deratie. No. IX Protest. Volkspartij. No. X Sociale Partij. No. XI Communistische ZIERIKZEE. Wij vestigen 'nogmaals de aandacht van muziekliefhebbers op da uitvoering in de Nieuwe Kerk door een gezelschap van ruim 40 zangers en zan geressen uit Middelburg, op Zondag 14 Juni e.k., onder leiding van mej. I. Guiot. De heer S. Klimmerboom alhier, zal door orgelspel deze uitvoering opluisteren. Waar de entrée-prijs buitengewoon laag is gesteld, hopen Wij, dat zeer velen van deze gelegenheid zullen profiteeren. Vrijdag spreekt voor de Chr. Hist. Unie alhier, jhr. mr. de Geer, oud-minister van financiën. RECHTZAKEN* De vergiftiging te Amersfoort. Voor het gerechtshof te' Amsterdam is vooiftge^et de behandeling van de zaak tegen den drogist B. J. V., uit Amers foort, die door de rechtbank! te- Utrecht wegens poging tot moioird op zijn echt- genoote, tweemaal gepleegd, is veroor deeld tot 20 jaar gevangenisstraf, met aftrek van de voorloiopige hechtenis. Thans werden gehoord als deskundigen pirof. dr. K. H. Bouman, hoogleeraar aan de gemeentelijke universiteit te Amster dam, en pirof. dr. L. Bouman, hoogleeraar aan de Vrije Universiteit aldaar, die een rapport hebben uitgebracht over de vraag, in hoeverre bekl. 'tijdens het plegen van het feit lijdende Was aan een ziekelijke stoiring van zijn verstandelijke vermo gens. Op de- vraag: was bekl. tijdens het plegen van de fei'ten lijdende aan een ziekelijke storing van zijn verstandelijke vermogens, antwoordden de beide des kundigen: neen. Ook van verminderde toerekenbaarheid, phsychischie minder waardigheid, is volgens de deskundigen geen sprake. De advqgaa't-generaal, mr. Van Geuns, vond helt rapport, der deskundigen een der belangrijkste phsychiatrische rappor ten, waarvan hij de laatste jaren heeft kennis genomen. Uit dit overtuigende rap- poft is z. i. bekl.'s schuld onomstootelijk vas't komen te 'staan. Sp:r. voor zich ziet geen termen een lagere straf te eischen, dan hij indertijd heeft gedaan. Hij persisteert dan ook bij zijn eisch: oplegging van een straf als in eerste instantie opgelegd. De verdediger achtte het rapport der deskundigen zeer aannemelijk, en meen de, dat het de daad van bekl. meer aan nemelijk! maakte. Hij hoopte, dat het hof in dat rapport redenen zou vinden, bekl een aanmerkelijk lagere straf op te leggen. Het hof zal over 14 dagen uitspraak doen. LANDBOUW EN VEETEELT. tuiwe gaat men zeer wel inzien, dat de bijen door de bestuiving medewerken tot groote oogsten. Het is niet allereerst om de honig en de was, dat de regeering het houden van bijen bevordert, maar 't bestuivings- nut der bij is van veel hooger waarde dan van een ander insect. Eenigszins uit voerig besprak dhr. van Giersbergen de bestuiving in den boomgaard en deelde mede hoe bij sommige vruchtbooimen het stuifmeel van de eene bloem nog geen bevruchting veroorzaakt op een b'loem van dezelfde soort. Door enkele leden werden verschillende vragen gedaan over de bijenvolken, die zij houden en door den heer Van Giers bergen w'erd op verzoek der vergader den speciaal behandeld de zwermverhin- dering bijl de bijen en de oorzaken daar van. Vele nuttige en practische wenken werden door hem gegeven tot vermeer dering van de kennis der nijvere insec ten, van wier nut steeds meerderen wor den overtuigd. De stand der graangewassen ln verschillende landen. Volgens een publioatie van het Inter nationaal 'Landbouw-Instituut te Rome van Mei ji. is de stand van de graange wassen in Europa in bijna -alle landen blovem het gemiddelde, in de Balkansta- ten, waar' in den laatsten tijd regen een gunstigen invloed heeft geoefend, is die stand zeer goed. Ook in de Unie der Sovjetrepublieken is Ide toestand op dit gebied vooruitgegaan. In de Vereenigde Staten van Amerika is de stand van het wintergraan verbeterd door de gunstige weersgesteldheid in April. ^Tn- verband met de sterk verminderde beteelde op pervlakte wordt nochtans verwacht, dat de komende oogst van wintertarwe be langrijk geringer zal zijn van die van verleden jaar. Veel' hangt nu echter af van den oogst Van zomertarwe. Alvorens daaromtrent nadere gegevens bekend zijn, is de toestand op het gebied der tarwe- productie daar te lande moeilijk te be- oordeelen. De inlichtingen, welke tot dusver zijn ontvangen betreffende den stand van de zomertarwe in de Vereenigde .Staten en omtrent den uitzaai van "zomertarwe in Canada, luiden over het algemeen geno men gunstig. Geref. Kerk. Beroepen: Te Kollum, dr. J. Hoek te Soest. Te Driesum', H. Steen te Zout kamp. Bedankt: Voor £>oetinchem, P. van der Sluis te Dirkshom. Voor Zwolle en Heemstede, J. L. van der Wolf te Kra lingen. Voor H.-I.-Ambacht, L. J. Ar iaart te Rozenburg. Voor St.-Laurens, J. H. Kroeze te Leidschendam. Chr. Geref. Kerk. Beroepen: Te Baarn, A. Zwiep te Hii- legOm. In den grooten tuin van mej. de wed. Verwer te Zierikzee vergaderde Dinsdag middag de vereeniging van bijenhouders op Schouwen—Duiveland, onder presidi um van haar voorzitster mevr. Gaanderse- Vervloet. Deze heette de niet talrijke aanwezigen hartelijk welkom, in het bij zonder den heer van Giersbergen, Rijks- bijenteeltconsulent, welke naar hier was gekomen voor het geven "van practische lessen en het houden van een lezing. De heer van Giersbergen zette in het begin van zijn met aandacht gevolgd be toog, duidelijk uiteen de bouw> en vrucht vorming bij bloemen. Nog te iweinig wordt de aandacht geschonken aan het groote nut der insecten, speciaal de bijen voor de vruchtvorming bij verschillende ge wassen. Voor sommige landbouwgewas sen is het strikt noodzakelijk, dat bijen worden gehouden, ten einde grooter op brengst te verkrijgen, terwijl bij sommige gewassen de onvruchtbaarheid door mid del, van de bijen wordt opgeheven. Inte ressant was de uiteenzetting der bestui ving bij de roode klaver; deze wordt door de wilde bijen, de hommels, be stoven. Tal van landbouwgewassen, o. a. erwten, bieten, vlas, tarwe, gerst en rogge, staan vrij van de bijen, wat de bestuiving betreft. Voor die gewassen behoeft men geen bijenvolken te houden, maar voor de tuinbouw zijn de nijvere diertjes van groote waarde. Een frappant staaltje deel de spr. mede van dé kersenboomgaards in Limburg, waar men na het houden van bijen veel en veel grooter opbrengst ver kreeg dan jaren tevoren. Ook in ,de Be- door de Zon, Smetten e;u Stukloop en van de Huid. Gebruik Purol. Dooa 80 cents. ONDERWIJS. Op het laatst te Rotterdam gehou den ex-amen voor de vereeniging van leeraren, behaalde dhr. M. Krijger, leer ling van mej. A. C. de Koning te Brui- nisse, het diploma voor praktisch boek houden. Technische Hoogesohool. Nu dit jaar in September, overeen komstig de nieuwe examenregeling, geen propaedeutische examens zullen worden afgenomen, kunnen de colleges aan de Technische Hoogeschool te Delft aan merkelijk vroeger aanvangen. Bij het óp 26 en 27 Mei gehouden examen van de Vereeniging van Leeraren, te Amsterdam, slaagde voor 't praktijk diploma boekhouden de heer C. de Smet, te Zierikzee, leerling van mej. A. C. de Koning, Leerares M. O. Boekhouden 'te Bruinisse. i Voor hoofd der Openb. Lagere School te St.-Philipsland met verplichte acte Fransch en landbouwacte tot aan beveling, hebben zich geen sollicitanten aangemeld. Een nieuwe oproep met „Fransch'' en „Landbouw" tot aanbeve ling .is geplaatst. Hoofdakte-examens. In de cömmissie, Welke in 1925 be last is ïpet het afnemen van de examens ter' verkrijging van de akte van be kwaamheid, bedoeld in art. 77b der wet tot regeling van het lager onderwijs van 17 Augustus 1878 (Stbl. np. 127) is o.a. benoemd te Rotterdam, tot lid dier com missie, de heer J. H. Pik, directeur der Rijksnormaallessen te Zierikzee. POST EN TELEGRAPH3E. Aan personen, te wier huize minder veelvuldig wordt besteld dan in de kom van hun woonplaats, wordt tijdens de Openstelling Van het kantoor of station yoor den postdienst ter plaatse koste loos gelegenheid gegeven hun corres pondentie die denzelfden dag niet meer worden besteld, ai' te halen. KERKNIEUWS. Ned. Herv- Kerk. Op het drietal te Utrecht komt o. a. voor ds. G. J. Waardenburg te Zierikzee. Geertje H. Quist; 15. Jacob Adriaan, Beroepen: Te Lexmond (toez.), J. H, Gunning E.Bz. te Vuursche. Aangenomen: Naar Rotterdam, J. Stam te Amsterdam (benoorden het IJ). Naar Serooskerke (W.), cand. D. Vossers te Utrecht. Bedankt: Voor Gouderak, J. C. Wol thers te Sprang (N.-B.) Voor Onstwed- de (toez.), G. van Montfrans te -Sommels- dijk. si)?? Drcevig ongeluk. Zaterdagavond is het kind van den heer H. B., schipper van. het schip Koopvaart 36 te Veghel in de haven gevallen. Direct sprong de.man zijn kind na, doch kwam onder de schuit terecht. Van wanhoop sprong ook zijn vrouw te water, doch het gelukte haar niet het kind te grijpen. Juist passeerde daar de heer F. de K., die zoo spoedig mogelijk met de roeiboot op de plaats van het ongeluk was. Hij slaagde er in de vrouw en het kind te- redden, doch de schipper was onder het schip door gegaan en lag tussehen het schip en den wal. De yrouw werd bewusteloos naar het gasthuis vervoerd. De schipper H. B. was 26 jaar en nog slechts een jaar gehuwd. Heelenïaal geen tijd. Nadat door kerk voogden en notabelen van de Ned. Herv. Gemeente, te Stad-Vollenhove eerst be sloten was de'tijdsaanwijzing op de klok van den toren, evenals het vorige jaar niet in overeenstemming te brengen met den Zomertijd, is door gemelde college's thans nader goed gevonden deze klok noch den zomertijd, noch den zonne tijd te doen aanwijzen, waarschijnlijk om zoowel de voor- als tegenstanders van den zomertijd ter wille te zijn. Er is nu besloten om de klok tot 4 October a.s. stil te zetten. Gedurende dit tijdvak zal er dus in deze gemeente geen open bare tijdsaanwijzing zijn. Het behoeft geen betoog, dat dit den ingezetenen nog veel last en ongerief zal veroorzaken. Oplichters-succes. Zaterdagavond kreeg een winkelierster in de Gornelis Tromp straat te Rotterdam bezoek van een heer, die zich rechercheur noemdej en die zei- de, opdracht te hebben om een onder^ zoek in te stellen naar de aanwezigheid van vaïsch geld. Hij verzocht de vrouw, hem haar bankbiljetten te toonen. Dit geld, ten bedrage van f 105 deed hij in een enveloppe. Hij lakte die enveloppe vervolgens dicht en zeide, dat even later een inspecteur zoukomen om den in houd te controleeren. Toen de enve loppe reeds dicht gelakt was, verzocht hij de winkelierster om een touwtje, dat om de enveloppe moest gebonden wor den. Terwijl de vrouw zich omkeerde, heeft de man de enveloppe voor een andere verwisseld. Later, toen de in specteur niet kwam en de vrouw, die argwaan gekregen had, de enveloppe opende, bleek de inhoud' uit krantenknip sels te bestaan. Brand. Zondagmiddag ontstond eens klaps brand in de boerenhuizingen van C- B. de Boer op Ameland. Een zeven jarig dochtertje van denheer De Boer kwam: in de vlammen om. De oorzaak van dén brand is een brandje, dat door de kinderen in het schuurtje werd aan gestoken. De brand kon tot één perceel beperkt blijven. Bij het zwemmen verdrenken. Een Am- sterdamsehe jongeman, Chr. A. Vonk, die met zijn familie aan het strand te Zand- vöort kampeerde, begaf zich te ver in zee bij het zwemmen. Daar de zee zeer sterk trok werd het hem onmogelijk het strand weer te bereiken. Toen men de hachelijke positie bemerkte, waarin de zwemmer verkeerde, heeft men nog getracht met de reddingslijn het slacht offer te bereiken, maar hij was reeds in de diepte verdwenen. De verongelukte laat een vrouw met een kindje van drie maanden achter. Bij het zwemftien is de 26-jarige J. Dhondt van Sehöondijke, onderwijzer te Waterlandkerkje, in de Nieuwerkerk- söhe Kreek onder Groede verdronken. Zaterdag zijn in den IJssei bij Westervoort bij het zwemmen twee jon gens. van 12 en 17 jaar uit het gezin B. te Westervoort verdronken. De jong ste werd, terwijl zijn broer zich aan het aankleeden was door een kolk mee gesleurd. De oudste broer sprong ge kleed te water doch zijn poging mis lukte. Een 16-jarige jongen, wonende te IJttvuiden, is in de. havenkom bij het hoogovenbèdrijf tijdens 't zwemmen ver dronken. Na het ontdekken van zijn ver dwijning werd door zijn vrienden hulp gehaald en in roeibootjes en met dreg gen heeft men getracht den jongen te redden. Nadat men een half uur was bezig geweest, werd het lijk gevonden. dige moordenaars uit Chicago, die tot levenslange gevangenisstraf werden ver oordeeld wegens den moord op den jeugdigen Robert Frank, is in de ge vangenis krankzinnig geworden. Een man, die zich erop kon be roemen de oudste gevangene van het Britsche rijk te zijn, is in de gevan genis te Toronto (Canada) gestorven. Het was een 104-jarige zönder middelen, die in de gevangenis als „gast" was toege laten. De toestand in de Chineesehe groote steden blijft zeer gespannen. Te Tsing- kiang, bij Nanking, zijn in de buitenland- sche concessie ernstige troebelen voor gevallen. Thans is daar de rust hersteld; er zijn buitenlandsche oorlogsschepen ter plaatse. Te Sjanghai is de toestand nog altijd zeer dreigend. In Kanton zijn de troepen uit Joennan slaags met de Kan- tonneezen. Deze laatsten zijn op de band van Sowjet-Rusland. Alle beklaagden in het proces we gens den moord op den Egyptischen op perbevelhebber zijn ter dood veroordeeld behalve de bestuurder van de auto, waar in de moordenaars zijn ontkomen. Hij heeft 2 jaar gevangenisstraf gekregen. Op het Grieksche eiland Samos zijn troebelen uitgebroken; de rebellen drei gen de onafhankelijkheid van Samos uit te roepen en er een autonoom1 eiland van te maken. De Grieksche regeering heeft eenige torpedojagers tot herstel der orde naar Samos gezonden. De opstand op 't Grieksche eiland Samos is door de 6 aangekomen torpedo jagers bedwongen. De 3 broeders, welke aan het hoofd van de revolutionnairen stonden, zijn gevangen genomen. Door oyerstrooimingen in Mexico zijn tal Van dorpen verwoest en hon derden menschen om het leven gekomen. In de nabijheid van Wismar in Mecklenburg werd onlangs een lijk ge vonden van een jongeman die door re volverschoten was gedood. Uit het on derzoek is gebleken dat het slachtoffer^ een zekere Holz, door een „volksveem gericht" ter dood was veroordeeld. Vier personen zullen zich in verband met deze zaak wegens moord voor de ge zworenen te Mecklenburg te verantwoor den hebben. VAN HEINDE EN VER, In Belgisch Limburg beeft Zondag een geweldige brand gewoed in de boor installaties van een kolenmijn, waardoor voor 10 millioen francs schade werd aangericht. Richard Lpeb, een der beide jeug Naar den D. Ev. Korr. wonen op het vasteland van Europa 72.3 millioen protestanten. Daarvan wonen in Duitsch land 40.2 millioen, in Nederland 3.5, Zwit serland 2.4, Frankrijk 1, Denemarken 2,5 Noorwegen 2.3, Zweden 5,7, Finland 3,2, Estland 1, Letland 1,5, Rusland 1,1, Li- tauen 0,2, Polen 1,5, Tsjecho-Slowakije 1,2, Oostenrijk 0,2, Hongarije 3,6, /toe- menie 1,2. Chamberlain en Briand hebben in een bijeenkomst met journalisten mee gedeeld, dat thans eenstemmigheid is be reikt over 't antwoord aan Duitschland omtrent een veiligheidsverdrag. Engeland waarborgt de Rijngrens en erkent nog eens uitdrukkelijk, dat Voor de Poplsche en Tsjecho -SI o waksche grenzen de waar borgen van het Volkenbondsstatuut gel den, zoodat Frankrijk bij een schending dier grenzen het gedemilita iriseerde Rijn land als operatiegebied mag gebruiken. De overeenkomst tussehen Engeland en Frankrijk s'telt 't aanvaarden van deze bepalingen door Duitschland als voor waarde voor zijn toelating tot den Vol kenbond. Het ontwerp-protocol tot verbod Van den chemischen oorlog is zoo goed als gereed. Het behoeft nog slechts re- dactioneele wijzigingen. Het beoogt het gebruik van gifgassen, giftige vloeistof fen e.d. strijdmiddelen algemeen als bin dend te laten erkennen. De Chileensche troepen hebben een opstand onderdrukt, die was uitgebroken in de N. provincies van Chili. Dertig per- sonen zijn gedood en 400 gevangen ge nomen. Het aantal slachtoffers van dé hitte golf die nu al een dag of negen heeft geheerscht in de Ver. Staten, met af en toe een onweder, was' Zondagavond reeds geklommen tot 475. In Queensland (Australië) is een posttrein verongelukt, waardoor 9 men schen werden gedood en 40 gewond. Painlev'é heeft in den Franschen ministerraad medegedeeld, dat hij per vliegtuig naar Marokko gaat, teneinde een persoonlijk onderhoud te hebben met maarschalk Lyautey en om zich per soonlijk van den toestand op de hoogte te stellen. 1 In Sofia (Bulgarije) is een bloedig straatgevecht geleverd, waarbij 7 per sonen, o.w. een parlementslid, werden gedood en een 200 personen zijn ge wond. ijf l J(j[f||jj Zeventien mijnwerkers te Sturgir (Kentucky, V.S.) zijn opgesloten tenge volge van een ontploffing. Er is geen hoop op hun redding. -7— Havas meldt nader, dat het sluiten van het waarborgverdrag niet als voor waarde wordt gesteld voor Duitschland's toelating tot den Volkenbond, doch dat dit land tot dèn Bond moet zijn toege treden, voordót het verdrag van kracht kan worden. Uit alje streden van Italië zjjn bur-

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1925 | | pagina 1