Zierikzeesche Nieuwsbode B IJ VOEGSEL BESCHERMING. FEUILLETON. De sterkste Macht behoorende by de Yen M«andag 8 Juni 1025, no. 11244. Wat is bescherming? In het algemeen zal men geneigd zijn te vragen, ■wat er tegen bescherming kan worden aangevoerd. Ieder mensch toch jj wil beschermd zijn, vermeent recht te I hebben op bescherming, en van deze j gemeenschappelijke rechtsovertuiging zijn i de resultaten rijkelijk voorhanden in de j wetgevingen van alle landen. De wetten j bevatten bepalingen, die gericht zijn op j de bescherming van personen, eigendom- men en bevoegdheden van allerlei aard, j tegen aanranding. Ten aanzien van de bescherming tegen aanranding zijn de hierboven aangehaalde opmerkingen juist. Tegenover de be schermden staan hier geen benadeelden, en de beschermden zijn .hier niét begun stigden, want alle personen worden door de wetten beschermd. Bij bescherming door Invoerrechten staat het evenwel anders. Van deze be scherming is het gevolg, dat goederen duurder worden. Wie koopt en voor het zelfde goed meer moet betalen, is bena deeld. Benadeeld zijn hier alle verbrui kers. Zij vinden tegenover zich geplaatst slechts degenen, die tengevolge van de invoerrechten meer ontvangen, 't Voor deel. dat dezen genieten, stempelt hen tot begunstigden, iwant dit voordeel kan uitsluitend ten goede komen aan diegenen, wier bedrijf toevallig behoort tot slechts enkele takken van nijverheid, en nimmer aan de belanghebbenden bij de nijverheid in haar geheel, aangezien de invoerrech ten alléén zoodanige in het land voort gebrachte artikelen kunnen duurder ma ken. die ook voor aanvoer uit 't buiten land in aanmerking komen, en niet die goederen., welke een land noodwendig moet uitvoeren, omdat het er te veel van heeft. En juist tot deze laatste behooren de voortbrengselen van de voornaamste tak ken van onze nijverheid. Want, hoewel dichtbevolkt, heeft ons land met zijn bbperkte oppervlakte een te giering aan tal inwoners om aan onze groote indus trieën. onze veeteelt,, zuivelbereiding en tuinbouw een voldoend debiet te ver zekeren. Duurte kan nooit een algemeen belang zijn. Goedkoope levensmiddelen, materi alen en werktuigen zijn bijv. de eerste voorwaarden voor den bfoei onzer ex portindustrieën. Uit het bovenstaande blijkt, dat het woord „bescherming", in verband ge bracht met Invoerrechten, gemakkelijk kan worden misverstaan. De vraag is daarom wei eens gesteld of het niet in het be lang der duidelijkheid zou zijn, „bescher ming" of „protectie*', zooals veelal wordt gezegd te vervangen door „be gunstiging" of „bevoorrechting" en zelfs door „benadeeling". Van protectionistische zijde beveelt men bescherming aan als middel tot uitbrei ding der werkgelegenheid, zeggende: „duurder levensonderhoud schaadt niet, als de arbeider maar een goed loon verdient". En inderdaad kan kunstmatige werkverschaffing als gevolg van bescher ming in bepaalde takken van bedrijf, aan zekere personen ten goede komen. Doch hierdoor zou slechts een opschuiving kun- nen worden teweeggebracht, eni zou £an weer een ander geval ontstaan van be gunstiging van den eeni ten koste van den ander. De verdeeling van den ar beid is zoodanig, en de verschillende takken van bedrijf grijpen zoo zeer in eikaar. dat grenzen niet zijn te trekken. Hoogere loonen, en bijgevolg duurdere grondstoffen en hulpmiddelen der pro ductie. verplaatsen slechts het nadeel. Wat voor den een is voortbrengsel, is voor den ander materiaal of gereedschap. Men denke slechts aan de reeks: boer (graan), molenaar (meel), bakker (brood), een voorbeeld, zooals er op ieder gebied kan worden aangehaald. Men kan zich deze opschuiving denken, zoolang zij bin nen de landsgrenzen blijft, doch bij de uitvoerindustrie, als het er op aankomt dsor J. U. s 83 (8lot). 't Waren waarlijk heel mooie cadeaux en Révarde hield van alles wat mooi was. Van Gijsbert en Betty een schrijf bureautje, een juweeltje van eenvoud en smaak, van Adolf en Myra een paar prachtige vazen, en een fotografie van Adi in zilveren lijst. Student Puno stuurde een fraaie staal-gravure, met een dol, echt-studentachtig briefje er bij. Verdier had Réve nog, wat boeken gekregen en van Betty nog een ringetje met een smaragd... Ja, schandelijk was ze verwend. Ze moesten allen telkens lachen om haar herhaalde uitbarstingen van Verwon' dering. Adolf's trouwhartig gezicht glans de teeder, als hij naar „zijn liefste zusje" keek. Wat was het een andere Réve dan de Réve van vroeger, ze geleek jonger te Wprden inplaats van ouder, had soms onweerstaanbaar komische, treffend juiste opmerkingen. Hoe jammer toch, hue vree- seiijk jammer, die mismaaktheid. Zonder dat zou ze een ideale vrouw zijn. „Zijn in den vreemde te concfurreeren, loopt zij vast. Dan zou de werkloosheid zijn verplaatst naar de exportbedrijven. En tegelijk met den uitvoer zou ook de invoer verminderen, en derhalve han del en verkeer. Want handel is ruil van goederen. Mocht men hiertegen willein opmerken: „ruil van goederen tegen geld", dan is daar niets tegen, mits men erkent, dat de bestemming van het ont vangen geld is, daarvoor opnieuw te koopen en dat het geld derhalve slechts is een hulpmiddel, al moge dan ook de betaling niet geschieden in geld in natura, doch deverrekening plaats vinden in het wisselverkeer. Dit neemt dan niet weg, dat behoudens de verzendingen van goud. welke betrekkelijk van geringe bé- teekenis zijn. de invoer met den uitvoer (inclusief beleggingen, vracht en andere praestatiën) wordt betaald. Belemmert men den invoer, dan be lemmert men ook den uitvoer, en dat is hetwat de protectionisten, die den nationalen arbeid door invoerrechten mee- nen te kunnen bevorderen, vergeten. Aangenomen, dat invoer met uitvoer wordt betaald, zal het land, dat goederen uitvoert, die-het met de minste moeite en kosten voortbrengt, daartegenover het meest kunnen invoeren, hetgeen welvaart beteekent De theorie van de handelsbalans, vol gens welke edele metalen den rijkdom van een land vormen, en derhalve invoer van goederen zooveel mogelijk moet wor den verhinderd, is reeds lang verouderd. Deze theorie, bekend als het „Mer cantilisme", dateert uit de laatste helft van de 17e eeuwv toen de Fransche Mi nister Colbert haar toepaste om den in voer in Frankrijk tegen te gaan. Colbert was hierdoor de grondlegger van het Protectionisme, waarmede hij beoogde de Fransche nijverheid en scheepvaart te beschermen tegen Engeland en Holland. Deze beide landen lieten zich niet onbe tuigd in het toepassen van tegenmaat regelen. Al ontmoette het Mercantilisme be strijding bij bekende economen van de 17e en 18e eeuw. zoowel in Frankrijk als in Engeland, en vondt in de Vereenigde Nederlanden het beginsel van- den vrijen handel tot op zekere hoogte een verdedi ger in Hugo de Groot, de machthebben den in de handeldrijvende landen bleven eikander bekampen in een strijd op leven en dood. waarop het Continentale stelsel de kroon zette. Toen in de 19e eeuw, na den val van Napoleon, Europa uitgeput was ineen ge zonken, vertoonde Noord-Nederland de neiging zijn handelsverkeer vrij te ma ken. waarin het echter werd belemmerd door de Zuidelijke provinciën, die vast hielden aan de bescherming harer indus trie. Eerst na de afscheiding van België, werd in 1845 de eerste stap gezet in de nieuwe richting. In 1849 viel hier in navölging van Engeland, de principiëele beslissing in de Staten-Generaal. De Re geering was van meening, dat de tijd gekomen was, en zeide vermanend: „De natie, welke hetzij uit zorgloosheid, het zij uit gehechtheid aan het bestaande, bij den algemeenen geest van werkzaamheid en hervormingen mocht achter blijven, zou het zich te laat beklagen". In 1862 volgde de groote verlaging der invoer rechten, neergelegd in het thans nog vigeerende tarief, bij de wet van 1877 hier en daar nog aangevuld. Het voorstel der Regeering ging de overgroot© meerderheid der beide Ka mers nog niet ver genoeg. Na de inzinking en de verarming fn het laatst van de 18e en de eerste helft der 19e eeuw1, is het ons land, sedert de ver andering van koers in onze handelspoli tiek, vóór den wind gegaan. Pogingen om het Tarief te verhoogen leden dan ook schipbreuk op den onwil der Kiezers in 1905 (ontwerp-Harte) en in 1913 (ontwerp- Kolkman). In 1924 heeft Minister Coiijn met zijn ontwerp tot tariefsverhooging het oordeel der kiezers niet afgewacht. De Wet is aangenomen, doch nog niet ingevoerd. Of de bedoeling van de Regeering al of niet protectionistisch is, maakt prac- tisch geen verschil. Immers iedere tarief- verhooging doet de prijzen stijgen, en iedere verhooging van het tarief voor goederen, welke ook in het land worden gemaakt, werkt beschermend'. liefste zusje*', ze was het meer en meer igewforden en Léonie, die maar reisde en uitging, en in jvier brieven, tusschen de regels door, die verhaalden van aller lei genietingen, iets onbevredigs schemer de toch. 's Avonds zaten ze allen in de muziek kamer. De ramen stonden open en bui ten in 't park kweelden twee nachtega len bij de nestjes, waarop hun wijfjes te broeden zaten. Na de thee speelden Gijsbert en Betty om beurten uit het nieuwe boek. Réve luisterde als in een droom van geluk, 't Was haar allerliefste cadeau, dat boek van haar broeder; hoe heerlijk, dat ze zelve er bok al uit spelen kon. Eiken dag kreeg ze les van Betty en Ze had het ai wonderver gebracht in die twee jaren. Haar grpote aanleg scheen spelen derwijs de hindernissen te overwinnen van een te laat aangevangen studie. „Als jij heel jong begonnen was'', placht Gijsbert te zeggen, met bitter zelfverwijt, „dan was je iets buitengewoons geworden". „Ik ben zoo al tevreden", antwoordde Réve dan met een glimlach, en ze speelde en speelde, eiken dag vele uren. Haar nu waarlijk schoon gezichtje was nooit mooier^ liever, dan wanneer ze musiceerde of luisterde naar het spe) van anderen. En zc ging steeds meer op cfat oude Verwacht wordt nu, dat per jaar aan; belasting op de ingevoerde goederen 20 millioen meer zal worden opgebracht. De Minister erkende, dat zijn raming .j aan den lagen kant was, en daarin was nog niet 'b'egrepen de stijging tengevolge van het zonderlinge, zuiver protectionis tische aTt. 43. Veel meer zullen de very bruikers bovendien mpeten opbrengen ten behoeve van de beschermende bedrijven. Hoeveel is niet in cijfers te brengen. Doch nieet die verhoogde belastingop brengst is het, die de mannen van zaken, de leidende personen in handelnijverheid, landbouw* en scheepvaart in zoo hooge mate verontrust, en onder hen ook.velen, die zelf door de protectie onmiddellijk voordeel genieten, doch die, denkende aan de toekomst, verder zien dan hun naastbij liggende, directe belang. En ook het grootste deel van de vertegenwoordi gers der arbeiders slaat met wantrou wen de tariefsverhooging gade. Zij allen zien daarin de eerste schrede, gezet sedert 1845. dus gedurende 80 jaar, waardoor van het goede pad wordt afge weken. Zij allen achten dit een roeke- lööze daad, waarvan de gevolgen niet zijn te overzien. Want bescherming grijpt om zich heen. Steeds meer bedrijvèn zullen er om vra gen,, en op den duur kan aain den een.' niet worden geweigerd, wat aan den ander is toegestaan. IJlt Stad en Provincie» HAAMSTEDE. Vrijdagavond trad voor de afdeeling Haamstede en Burgh der S.D.A.P. in hótei „Bom", dhr. W. H Vliegen, lid der Tweede Kamer op. Op kalme en bezadigde wijze behandelde spr., ingeleid door dhr. de Haan, voor een aandachtig gehoor de politiek der regeeringsmeerderheid, program en stre ven der S.D.A.P. In de pauze werden brochures verspreid. Bij het einde dankte dhr. de Haan spreker en publiek; van de gelegenheid tot debat of het stellen van vragen werd geen gebruik gemaakt. Prov. Staten van Zeeland. Verschenen zijn in! druk verschillende stukken, welke beharadeld zullen worden in de o$ 7 Juili <a.s, te openen zomerver gadering van de Staten van Zeeland. Ten eerste een drietal rapporten, be treffende de verdere electrificatie der Provincie. De rapporten, resp. van de heeren streefkerk, directeur der P.Z.E.M. en van den heer W. H'. A. G. van Itte^- sumy ingenieur te Apeldoorn, betreffen de noordergroep en dateeren reeds van Mei 1924. Eerstgenoemde zegt o.a. dat voor de steden Zierikzee en Tholen het stelsel van engros verkoop, vOtor het overige deel der eilanden een detailver koop direct door de P.Z.E.M. zou moe ten plaats hebben. Laatstgenoemde be pleit een coöperatieve vereeniging dér gemeenten of een Naamiooze Vennoot schap, waarin elke gemeente deelneemt voor een bedrag overeenkomende met de kosten van aanleg van haar laagspan ningsnet. Het net wordt eigendom der yennootschap en wordt door haar onder houden. Rente en aflossing echter voor de daartoe noodige leeningen moeten door de opbrengst verzekerd zijn. Evenals voor 1924 en 1925 stellen Ged. Staten voor over de jaren 1926 en 1927 een crediet te verleenen aan de Z.L.M. Van ten hoogste f 2500 ter aanmoediging der paardenfokkerij. Ged. Staten stellen voor afwijzend te beschikken op het verzoek van* J. de Dreu te Goes om1 schadevergoeding voor het verloren gaan van zijn automobiel, die op 22 Januari van de boot te "Vlis- singen in het water geraakte. Ged. Sta ten wijzen er op, dat het vervoer heefl plaats gehad .op een door den heer de Dreu geteekend „beurtvaartadres" waar op hij uitdrukkelijk vermeld heeft, de automobiel niet door tussehenkomst van den stoombootdienst te willen doen ver zekeren. De op dat „beurtvaartadres" gestélde en op het vervoer van de auto mobiel van toepassing zijnde ,,-algemeene vervoercondities der vereeniging tot be hartiging van de belangen Van cfe bin- cienlandsche beurtvaart, gevestigd te Rot terdam-", sluiten uitdrukkelijk uit, dat de Provincie verplicht zou zijn tot schade vergoeding, zelfs indien die schade een gevolg ware van fouten in de stuwage of de navigatie. Opzet of schuld ten op portretje gelijken, 't portretje van Han- neken Barmeipo. Er was iets in Révarde's persoonlijk heid nu, dat onweerstaanbaar aantrok, boeide. Ze had van dat geheimzinnige iets waarmee enkele gelukkige stervelingen begiftigd zijn, dat als bij tpoverslag har ten wint. Is 't genie of groote ziele-adel, die pp ieder normaal mensch aantrek kingskracht uitoefent; is 't innerlijke vre-* de, die verkwikkend uitstraalt op ande ren, of grootheid van 'hart? De avond vloog om1, 't Was al tamelijk laat, tpen wieiengéknars op 't grint hoor baar werd en hoevengeklap. Wie kan dat zijn, zoo Iaat nog, riepen allen in koor, Gijsbert ging kijken en wierp even la ter de deur wijd open voor drie gasten. Een dame met zilver en twee met gou den haar. „Révarde, kind, ik had je al wel ge schreven, maar, vanmiddag kregen we allen opeens verlangen om1 naar Hunen- stein te gaan en je mondeling te felioi- teeren". „Mama". De jarige lachte en schreide tegelijk, toen ze de armen der oude dame voor hel eerst van haar leven om zich voelde. Daarop kwapien Ada en Tru aan de beurt. i Tpen eindelijk de begroeting was af- geloopen en Réve al weer nieuwe ca- zichte van het plaats gehad hebbende ongeval kunnen blijkens het ingestelde onderzoek bij het personeel van den stoombootdienst niet aanwezig worden geacht. i Van den heer P. C. Hage Iz. te St.- Maartensdijk is een schrijven ingekomen, waarin hij er tegen opkomt, dat aan den heer J. C. Krijger te Goes subsidie wordt verteend voor zijn autobusdienst Stavenisse—Tholen, waar deze heer eerst 80 cent per rit vroeg voor 12 K.M. en 40 cent voor 8 KjM. Bergen-op-Zjopm— Tholen, voor welke lijn hij geen sub sidie krijigt. Toen er concurrentie kwam werd het eerstgenoemde tarief 50 cent. Niettegenstaande Ged. Staten bij schrij- van van 13 Febr. er den heer Hage op wezen de subsidie van den heer Krijger met 6 Febr. eindigde, blleef deze bij Zijn wensch dat het adres aan de Prov. Staten zou worden overgelegd. Daar reeds door C. v. d. Klundert te Oud-Vossemeer een autobusdienst wordt uitgeoefend op St.-Annaland over Oud- Vossemeer naar Tholen en deze aan spraak kan maken op subsidie uit de Provinciale kas, stellen Ged. Staten voor afwijzend te beschikken op het verzoek van W. Klippel te Oud-Vosseméer, om subsidie voor een dienst op dat traject. Ter vaststelling wordt aangeboden de rekening der provincie over 1923 aan wijzend in ontvangsten f 4.539.853,991/2 en in uitgaven f 4.704.969.63, alzpo een kwaad slot van f 165,116,631/2. Voorgesteld wordt de opcenten op de rijks directe belasting voor 1926 te be palen op 50 voor de grondbelasting op ongebouwde en gebouwde eigendommen en op de personeel© belasting en 20 op de inkomsten en de vermogensbelasting. Tenslotte werden toegezonden d© mede- deelingen betreffende de vermindering van het aantal diensten op Zondag bij de provinciale stoombootdiensten welke ge dateerd is van 20 Febr. j.l. en welke be perking intusschen reeds is ingevoerd. AANBESTEDINGEN. Dp,or B. en W. van Bruinisse werd Zaterdag 1.1. aanbesteed de verbjouwing aajn. de O.L. school. Ingeschreven was door gebr. Stouten, Oosterland, voor f 4400; gebr. Capelle, Bruinisse, f 4675; J. Deurioo, id. f 4583,40. Aan den laag- sten inschrijver is het werk gegund. LANDBOUW EN VEETEELT. HAAMSTEDE. De Rijksbijenteeitcpnsn- lent, dhr. van Giersbergen te Wagenin- gen hoopt a.s. Woensdag 10 Jup 's av|0|nds 8 uur (O.T.) in hótei Bom' woor de ver eeniging van oud-leerlingen „V.Z.O.S." v. d. Landbouwwintercursus een lezing te houden over het nut der byen op 't gebied van land- en tuinbouw. Daar deze lezing ook toegankelijk is voor niet-le: den hopen wij, dat het aan belangstel ling vpor deze nutitge zaak niet zal ont breken. (Zie achterstaande advertentie.) Men schrijft ons: De belangstelling, in de eend en fokkerij- neemt toé, gezien de toename van den aanvoer van eendeneieren ter veilingen in ons land. Door Engelsche resultaten attent ge maakt op het hooge legvermogen4 zijn velen begonnen, de eendenhouderij te beproeven. Ook in onze provincie heeft de eend veel toekomst. De kennis echter van het publiek, betreffende de goede eigenschap pen van een eendenei, die zonder visch- voedering verkregen is, blijkt veelal nog uiterst gering. Het eendenei is nog lang niet populair en zoolang dat niet het geval is, zal de eendenhouderij in 1rare ontwikkeling nog eenigszins worden belemmerd. De eerste stappen, p. het gebied der eendenhou derij, zijn gedaan en het publiek be gint nu ook belangstelling te tonnen. Dat in het Buitenland, zopals in En geland betere resultaten worden bereikt, vindt haar porzaak in het feit, dat men er zich daar reeds langer op toegelegd heeft en men nu daardoor ook betere dieren heeft verkregen. Het is reeds genoeg gebleken, dat een den ware eierennïachines kunnen zijn en iederen dag regelmatig gedurende lan gen tijd, een ei kunnen produceeren. De eenden halen, bij vrijen uitloop, voor het grootste deel haar eigen voedsel op; deaux te bewonderen had, zette mevrouw Hunenstein zich naast Betty's mpeder en bemerkte tot haar verbazing, dat deze minstens even beschaafd en onderhou dend sprak als zij zelve! Zonderling, wat een sfeer van warme gezelligheid was er pp Hunenstein, nu, anders dan vrpeger, en, ja Betty was een volmaakt huisvrouwtje. Gijsberl's heele uiterlijk straalde van het gleluk, dat in zijn binnenste woonde. En hoe zag Réve er uit, bijna niet te gelooven, dat dit dezelfde Réve was Van vrpeger. In het diepste van haar trotsche hart 'bekende de pude dame eindelijk, dat liefde toch meer was in het leven dan trots en ze voelde berouw over veel... Meer en meer wortelde dat nieuwe, milde in haar ziel, terwijl ze daar zak pratend soms, meestal luisterend. Ze had nooit veel om muziek gegeven, maar als zc nu Gijsbert hoorde spelen, was het toch net of iets in haar meetrilde. Als kind had ze niet van sprpokjes gjehou den, en nu le©k haar heur hier zijn en 'l zpnderling machtige, dat op haar in werkte, een wpnderzoet sprookje en vreesde ze, dat ze wper tot de nuchtere werkelijkheid zpu terugkeeren. Maar het gebeüfde.nièt, haar eigen hart was ver anderd, daarom zag ze het leven nn zoo- Veet schooner. Toen ze allen eindelijk hun kamers des morgens alleen geve men ze een beetje graan. Zij zoeken dan den ge- heelen dag zelf hun voedsel op en ko men tegen den avond vanzelf terug naar hun stal en hun. valnesten. Alvorens ze op te sluiten geve men nog een portie rul aangemaakt -meelvoeder. j Des morgens houde men de eenden vast tot ongeveer 9 uur, opdat alle eenden in het hok zullen leggen en geen eieren verloren gaan. r Eenige voprdeeten van het eendenhou- den zijn: le. minder werk aan reiniging der hokken en aan onderhoud daarvan; 2e. minder kosten voor de huisvesting en voor de benoodigdheden; 3e. mindere brtiedschheid; eenvoudiger voedseïbeh;\ef- ten en goede na jaar steg; dit .alles in vergelijking met het kippenhouden. Deze factoren dragen er veel toe bij, dat de belangstelling der PluimVeehpiuders wordt opgewekt, temeer nog omdat de eenden groote eieren leggen en zelfs met Zéér weinig water kunnen volstaan. Produc tieve soorten zijn: le. Indische lokeen den; 2e. Spreeuwkopeenden3e. Khaki Campbelleenden4e. Buff Orpinghoneen- den De Spreeuwkopeenden zijn, vooral in frooten getale te vinden in Noord-Hol- and, waar ze bijzonder goed voldoen. Den laatsten tijd zijn er nog. wel meer dere goede soorten bijgeko-men, doch het is vpor den beginneling niet aan te be velen, zich daarin te verdiepen en maar te koopen wat wordt aangebeden. Vaste tegcijfers zijn van alle eendensoorten nog. niet bekend, het hangt juist daarvan bij aankoop af, of er met voordeel gewerkt zal kunnen worden; van de hier genoem de rassen zijn er wel l&gciijfera bekend. Bij aankoop van jonge eendjes of broedeieren dus, hangt het af van den fo-kker met wien men in relatie treedt, of de uitkomsten goed zuilen worden. Wil men verzekerd zijn, <70ed materiaal te koopen, wende men zich tot die fok kers, die reeds naam hebben op dat gebied. Een fokker van bedrijfsdieren moet ocntróle uitoefenen en het den kooper durven voorleggen. Late men zich, alvorens aan te kop- epn, pm voorlichting wenden tot de des kundigen, of tot de bestuurderen van vereenigingen. Opk koope men niet, dan Van goedgekeurde toornen, op den leg gecontroleerd. De aankoopsprijs behoeft niet duur te zijn, bpvendien koope men liever een paar dieren minder, wetend dat ze goed zijn en werkelijk hun ras met eere ver tegenwoordigen. Welk nut heeft het, op de markt wat pluim'vee aan te koopen en het blijkt later dat men bedipgen uitkomt met betrekking tot de legcapaciteit? De afstamming speelt een zéér groots -roll Hoe meer goede, stammen Van een bepaald ras, hoe beter geschikt voor de aankoop, omdat dan de kans kleiner, is, bedrogen uit te komen. Het houden van Pluimvee diene ver beterd te wordeUj door practised en za kelijk te werk te gaan, vooral ofik door middel van het vereenigingslevëti. De landbouwende bevolking van ons Eiland zal in eigen voordeel teVehs han delen door den landbouw' ujojIdoende en goed te behartigen, als hoofdbron van het bestaan; doch daarnaast de onderdeelen van het landbouwbedrijf niet te Verwaar- loozen. Op vele boerderijen beoefent men da kippenhouderij als onderdeel v-an het be drijf, met succes en voordeel; en steeds meer gaat men daarnaast ook eenden houden, veelal met goede uitkomsten. POST EN TELEGRAPHIE. De Tel. verneemt, dat, ingaande 1 Juli a.s., een nachttelefoondienst ingesteld zal worden tusschen de volgende plaatsen: Utrecht (met inbegrip van Bilthoven), Am sterdam/ 's-Gravenhage, Rotterdam, Gro ningen, Leeuwarden, Assen, Zwplle, Arn hem, Maastricht, VHertogenbosch, .Mid delburg en Haarlem. De geabonneerden van genoemde plaatsen zullen dan ook des nachts met elkander interlocale tele foongesprekken kunnen voeren tegen be taling van het gewone des daags gelden de tarief. Eveneens wordt voor zoover mpgelijk gelegenheid gegeven tot het voe ren van internationale gesprekken. Een Z.gL „doorverbindingsrecht" Mmn daar voor niet geheven. hadden opgezocht, hoorden zie nog steeds de nachtegalen jubelen. Mevrouw Hunen stein stond lang peinzend voor het open raam. Ze verstond het gezang der vo gels, die in glasheldere trillers hun vreug de en genot uitzongen bij het nestje, waarin spoedig hun teedere jongen zou den leven. Liefde is de Sterkste Macht, 4Liefde is de Sterkste Macht, herhaalde ze altijd weer. Gijsbert en Betty keken nog even naar hun slapend kindje, eer ze gingen rusten, in hun zielen trilde hetzelfde lied, dat de vogels zongen. En de „arme mismaakte" knielde op haar kamer neer in het zilveren maan licht, dankte met tranen op de wangen voor al het goede, heerlijke, dat in haar leven was gekomen. Zoodra ze het vermoeide lichabm uit- strekte, sluimerde ze in met een lach om den mond. Tpen in haar droom hoorde ze weer de stem, welke vroeger' tot haar kwam, met het visioen, in lijden én smart, en nu'verstond ze de woorden: Mensch, wat klaagt ge over uw leven op aarde, is daar niet de Liefde? Wanhoopt niet, zelfs in de grootste smart en verlatenheid, blijft slechts altijd liefhebben, en ge zult overwinnen, went... Liefde is de Sterkste Macht.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1925 | | pagina 5