Zierikzeesche Smetiei abonnement9 Maandag 8 Juni 1925. zierikzeesche courant. advertentiën EERSTE BLAD. binnenland. uit Stad es? pfovSbi©!®. »yan oudsher de beste H o o f d p ij n PrUs per 1 maanden f 1,00, iranee per post f 1,80. Voor bet kattenland per Jaar f 10,—. Atxcnderiyke nummers 0 cent. Venohynt Maandag, Woensdag en VrJJdag. van 1S regela SO eti. van 4 regeli en daarboven 30 ete. per regel. Beelamei 80 ets. p. regel. By contract bèlangrflke korting. 81ste JAARGANG, - No. 11244, !a»«ndlng op don dag van uit- •Ir. i, J, DE LOOZE Jr. UIIc.-RUmI. U, J. KOSTE». Töör Dit nummer bestaat uit 2 bladen, Z|j, die zich van af heden op ons blad abonneeren, ont vangen de tot 1 Jnll a.s. ver schijnende nummers GRATIS. Y*eautlekaarten. Van 1 Juli tot en met 15 September 2ullen de Nederiandsche Spoorwegen we derom vacantiekaarten voor de 1ste, 2de en 3de klasse uitgeven. Coljjn en de Vrijheidsbond. Ondanks alle categorische tegenspra ken bleef „De Morgen" volhouden, dat er tusschen den heer Golijn en „liberale Kamerleden'' besprekingen zijn gevoerd voor de oplossing van eenige vraagstuk ken van aigemeene nationale beteekenis Thans komt de heer Dresselhuijs per soonlijk in zijn partijorgaan verklaren: „Hoezeer elke poging tot overtuiging van „De Morgen'' vruchteloos schijnt, wil len wij ons van een slotwoord niet ont houden. Niet over de waarde van de te genspraak van den heer Colijn, welke „De Morgen' critiseert, maar over cle feiten, «vöorzoóvèr zij eenig verband zou den kunnen hebben met eenige uitlating van- of samenspraak met figuren uit den Vrijheidsbond. En dienaangaande zij nog maals uitdrukkelijk vastgelegd, dat gee nerlei aispraak, zelfs niet eene voorwaar delijke of' voorlopige, aan een der Ka merleden van den Vrijheidsbond bekend is, evenmin aan een hunner eenig plan, voor nu of voor de toekomst, is voor gelegd of' in uitzicht gesteld. Niettegenstaande alle pogingen van „De Morgen' om geheimen te ontsluieren valt er niets te ontdekken, dan hetgeen voor ieder waarneembaar herhaaldelijk in 't ppenbaar is gezegd,te weten, dat de Vrijheidsbond bij monde van den voor zitter zijner Kamerfractie zoowel nu als ten vorige jare heeft verklaard noch nu, noch in de komende parlementaire pe riode te willen zijn eene oppositiepartij quand-même, doch bereid te zijn, mede werking te geven aan iedere regeering, welke de oplossing der groote vraag stukken wil beproeven in nationafen zin. Daarnaast dat de heer Colijn in zijn redevoeringen erkent, dat bepaalde pro blemen liggen in de neutrale zone en dus de oplossing daarvan niet bij uit sluiting behoeft te worden gezocht bin nen den kring der tegenwoordige coalitie partijen.' Iets anders is er niet, besluit de heer Dresselhuijs. En wat „De Mor gen" dienaangaande publiceerde kwalifi ceert de leider van den Vrijheidsbond als „angstfantasieën''. Toepassing der Arbeidswet De heer De Boer heeft aan den minis ter van arbeid, handel en nijverheid de volgende vragen gesteld: 1. Is het den minister bekend, dat 'in de laatste weken in sommige streken van Zeeland zeer streng wordt opgetreden ter handhaving van de Arbeidswet? 2. Is het den minister bekend, dat door deze stren ge toepassing voor velen, die in takken van landbouw en nijverheid een bedrijf uitoefenen, met name de- vlasroterij, veel last en schade wordt veroorzaakt? 3. Zoo ja, is de minister bereid, zooveel mo gelijk, vergunningen voor verlengden ar beidsduur te verleenen, opdat deze be drijven kunnen worden uitgeoefend en voorkomen worde, dat de concurrentie van het buitenland dezen tak van nijver heid onmogelijk maakt, waardoor de werkloosheid zich zal uitbreiden? Dte Koninklijke Familie. De koninklijke familie denkt 5 Juli a.s. uit Zwitserland terug te keeren en zich dan eerst voor eenige weken naar den Ruigenhoek te begeven, om tegen mid den Augustus het paleis Het Loo weer te betrekken. konden worden bestreden. Het tekort op de Staatsbegrooting bedroeg f-130.mil- lioen. In den breede zette spr. de be- 2trinigingspoiitiek van minister Colijn uit een, daarbij" diëns plannen verdédigend. Het veel besproken art. 40 te onzaliger ure door de regeering in' het Bezoldi gingsbesluit gebracht aldus spr. was geen ^overeenkomst tusschen de re geering en de-ambtenaren in overheids dienst, maar een -regeling van publiek igezag door de overheid in'het leven geroepen, die gewijzigd kon worden naar het.oordeel der overheid. Uitvoerig werd gesproken over -de - herziening van het 'tarief voor invoerrechten, hetwelk niet zoo vreeselijk is als de plaat van Rae- makers voorstelt, meent spr. Met klem wees hij -er-op, dat duidelijk moet wor den voor oogen gesteld, dat het aller voornaamste is: evenwicht op de staats- begrooting en het volgen van een finan cieel e politiek, die .gevaar voor inflatie Voorkomt. Op de vraag: kunnen wij ont wapenen, antwoorden de A.-R.j neen, en spr. verwijst in verband daarmede naar de brochure van mr.--Troelstra, waarin deze schrijft, dat wie de -leuze aanheft van eenzijdige ontwapening, zich schul dig maakt aan pure demagogie. Medege werkt mioet worden oorlogen -tusschen de volken te voorkomen en daardoor dient de internationale rechtsregeling gesteund, maar de overheid heeft bovendien de plicht te waken voor de cultuurgoederen .van het volk. We mogen ons door natio nale ontwapening niet-bloot- stellen aan het gevaar bij een conflict onder den voet geïoopen te worden. Tenslotte be handelde spr. de principieele politiek der A.-R'. partij en wees hij er op, dat de grondslagen der Christelijke politiek •steeds meer. worden, aangetast. Naar alle zijden dringt een geest zich op aan het volk, die het los wil maken, niet alleen van de traditie,maar ook van datgene, Vat tot nu toe gold als standvastige grondslag wan het leven van -staat en maatschappij.. Na nog. gewezen te hebben op de splijtzwam die op het oogenblik wroet in de gelederen der A.-R., en die versnippering te weeg. brengt, eindigde spr. onder applaus zijnzakelijke rede, die vrij was van schimpscheuten op an dere partijen. Van de gelegenheid tot het stellen van vragen maakte dhr. Vier gever gebruik. Spr. wees op de scherpe actie der Maas- en Seheldebode tegen de Staatkundig Gereformeerde Partij, de Co- al itie-regeering, de regeeringsvoorstellen inzake de Olympiade etc. De niet-A.-R. ministers betitelde debater ais „de broe ders van Jozef". Op afdoende wijze en tot bevrediging der vergaderden beant woordde de heer Schouten de hem ge stelde vragen, waarna met dankgebed ge ëindigd werd. ZIERIKZEE. Ingeleid door den heer D. Mulder trad hier Donderdagavond in hotel „Juliana" voor vele belangstellenden op, de heer J. Schouten uit Rotterdam1, welke een rede hield over den komen den stembusstrijd. Spr. bepaalde zich bij een 3-tal punten, nj. de financiën, de de fensie en de principieele politiek der A.-R. partij. Sprekende over de financiën, wees spr. er met klem op, dat het voor ons land even goed als voOr ieder hu!s- houden noodig is, dat de gewone uit gaven bestreden worden uit de gewone inkomsten. Volgens sommigen geldt zulks niet voor den 'Staat, omdat deze het recht bezit bij een te kort, geld te laten aanmunten of bankbiljetten te laten druk ken. Waar een dergelijke politiek ten- sLotte op uit moet loopen, verduidelijkte spr. in een zakelijk betoog, waarbij hij tevens wees op de lessen der historie en wel vooral op die der jaren vlak na den oorlog. Inflatie beteekent verarming van de groote massa, die uit de op brengst van den dagelijkschen arbeid le ven moet. In ons land bereikten wij in 1923 den toestand, dat uit de gewone inkomsten de gewone uitgaven niet meer Donderdagavond trad in„ het „Huis van Nassau" als spreker voor de S. D. A. P. op, de heer W. H. Vliegen, lid van dé Tweede Kamer. Nadat de heer Schipper de niet talrijk aanwezigen welkom had geheeten, ver kreeg de afgevaardigde het woord, die begon met de mededeeling, dat in bijna alle fan'den van Europa, wat het politieke leven betreft, een zekére moeheid valt op te merken, ook hier in Nederland. In Italië en Spanje heeft deze lusteloosheid tot gevolg gehad, dat het parlement een voudig op zij werd gezet en een dictator de teugels van het bewind in handen nam. In Nederland, Frankrijk, België, En geland en de Scandinavische landen, die het langst het parlementaire stelsel heb ben, behoeft men voor het optreden van een alleenheerscher niet bevreesd te zijn, wat echter niet wegneemt, dat hét zaak is een waakzaam Oog te hebben voor het parlenientaire stelsel, vooral, nu het gebaseerd is óp algemeen kiesrecht. Vervólgens werd door spréker, die in het huiselijk kringetje van partijgenoot en belangstellende meer een gemoedelijk praatje dan een vurige propagarida-rede hield, het een 'en ander gèzegd over de rechtsche partijën, de verslechtering van het onderwijs, de afbraak der sociale wétten en de tinantiëele politiek van Mi nister Colijn. Met cijfers toonde spr. aan, dat het sluitend maken der Staatsbegroo- ting, welk werk algemeen als een gewel dige prestatie wordt besciiouwd, niet- zoo groot en grootsch is als het wel-Iijk't. Het feit, dat de Tweede Kamer het vlootplan heeft verworpen, heeft naar spr. mee ning in niet geringe mate er toe bijgedra gen om het streven van den Minister met goeden uitslag te bekronen. Aan het slot van zijn réde vroeg spr. eenige oogenblikken de aandacht voor de S. D. A. P., en spoorde hij de aanwe- gen, die vertrouwen stellen in de schép pende kracht van- den arbeid, aan, hün stem uit te brengen op de candidaten der arbeiderspartij. Hierna werden door een tweetal perso nen eenige vragen gesteld, terwijl eeai derde debater de kwestie der tabaksbe lasting behandelde op een wijze, die den heer Vliegen alle reden verschafte om er niet op in te gaan. Voor de afd. Zlerikzee van den Vrijz. Dem. Bond trad Vrijdagavond voor een vrij groot aantal belangstellenden in hotel „Juliana" op mr. Marchant, lid der Twee de Kamer. Nadat door den voorzitter der afdeeling, den heer A. Geluk', het welkom aan pu bliek en spreker was toegeroepen, begon dhr. Marchênt zijn aangekondigde rede. Spr. begon met te wijzen op de alge meen gehoorde klacht over gebrek aan belangstelling, welke klacht ook door de Zeeiw werd geuit. Wanneer de Zeeuid klaagt over dat gebrek aan belangstelling, laat ziji het aldus spr. het bij die opmerking en geeft er geen verklaring voor. i Spr. wenschte daarom genoemd blad op weg te helpen en begon het wezen der coalitie uiteen te zetten. Naar welk begin sel zijn de drie rechtsche partijen tot samenwerking gekomen? Het antwoord luidt: de Chr. partijen waken tegen de ondermijning van de Chr. grondslagen van ons volksleven; de overheid ontleent haar gezag aan God en moet God's or donnantiën nakomen in het bestuur van den staat en in de wetgeving. De democratie eischt, dat het volk in zijn geheel moet aSmgeven de richting, waarin het zal worden geregeerd. Aan de eischen van de democratie is evenwel nog niet voldaan, ondanks het algemeen kiesrecht. Spr. beantwoordde daarna uitvoerig de vraag: wat zijTP de grondslagen der Chr. partijen? Het debat in de Tweede Kamer over het voorstel nopens de „Olympiade" heeft te dien aanzien wat te leeren gegeven. Over die grondslagen bestaat groote on zekerheid, hetgeen ook bevestigd wordt door de uitlatingen van vooraanstaande leden der coalitie. De heer de Vos van Steenwijk zeide o. a., dat minister Colijn een zeer bekwaam minister van financiën was, terwijl daarentegen prof. Veraart be toogde, dat het beleid van dienzelfden bewindsman een ramp was voor het Ned. volk. Wel zitten aldus spr. achter de regeeringstafel christelijke mannen, maar daarom wordt er nog niet christelijk ge regeerd, getuige het veel besproken ar tikel 40. Krenking van het rechtvaardigheidsge voel is do.or deze handelwijze .dor regee ring bij' zeer velen in dien lande ontstaan, niet alleen bij de ambtenaren/maar ook bij alle democraten, behoorende tot de meest uiteenioopende partijen. Onverschilligheid en lauwheid ontstond mede door het niet nakomen van program punten, die in de verkiezingsdagen be loofd waren, getuige de belofte aan de R.-K- landbouwers gedaan t. o. v. een mi nisterie van Landbouw. In plaats, dat er een apart ministerie van landbouw kwam, verdween bet geheel én werd onderge bracht bij binnenlandsche zaken» Waarom zoo weinigen meer ter verga dering komen, meende spr. te kunnen verklaren, omdat het omgekeerde ge schiedde van wat in verkiezingsdagen be loofd was. Voorts werd met nadruk gewezen op de geheime overeenkomst tusschen de coalitiepartijen na verwerping der Vloot wet, waardoor er geen verband meer be staat tusschen de uitspraak der kiezers en de regeering; het volk heeft geen zeg genschap meer over de wijze waarop het zou willen worden geregeerd. De vraag: waarom de huidige regeering in tal van zaken zoo'n vreemde houding heeft aangenomen, meende spr. te kunnen verklaren door te zeggen, dat deze coa- iitieregeering geen grondslagen heeft. Het stuur is kwijt en het verband met het inzicht van het volk is verbroken! De democratie is zoek door de verkeerde toepassing van ons parlementair stelsel. Hoe dat anders kan worden, zette spr. daarna uitvoerig uiteen, daarbij wijzende op den crisis in België, waar Roomschen en Soc.-Dem. zullen moeten samen wer ken om een regeering te kunnen vormen. Na de pauze behandelde de heer Mar chant de ontwapeningskwestie, waarbij hij wees op de veranderde positie van ons land, doordat het lid is van den Volken bond. Wat betreft de preventieve werking 'van onze weermacht, die in 1914 gebleken zou zijn, betoogde spr., dat Nederland in een volgenden oorlog niet neutraal kan blijven, zooals in 1914 het geval was, doch partij zal zijn uit kracht van zijn lidmaatschap van den Volkenbond. Daarvoor is schending van de grenzen niet eens noodig. Tenslotte behandelde spr. het argument der noodzakelijkheid van oen leger tegen revoiutionnaire onlusten. Deze kunnen zich uiten in plaatselijke relletjes, die door de politie en maréehaussée onder drukt kunnen worden of in een waarlijk ernstige beweging! over het geheel© land, in welk geval een leger, dat immers een volksleger is, waarin dezelfde oproerige eieipenten aanwezig zijn, evenmin diensten zal kunnen uitrichten. Onder applaus eindigde de heer Mar- Chant zijn aandachtig gevolgde redevaar- op de voorzitter den. spreker dank zegde voor zijn kernachtige rede, hem tevens geiukwenschend met het komend zilve ren jubileum als Kamerlid. De bijeenkomst werd daarop gesloten. In de Concertzaal traden Zaterdag avond voor een twintigtal belangstellen den op de heeren jhr. mr. dr. W. D. de Jonge en S. Maas, resp. candidaat voor de Tweede Kamer voor het Vader.landsch Verbond (in het verdere verslag te noe men V.V.) en lid. van het hoofdbestuur Van dien Bond. Was het de warmte, de Zaterdagsavond of de weinige belangstelling in het poli tieke leven, dat zoo weinigen in deze zaal vergaderd waren? Mogelijk waren alle drie factoren aanwezig. Jhr. de Jonge was de eerste spr. die een rede hield, getiteld: De eenheid van ons vaderland. Spr. begon met er op te wijzen, dat de politiek langzamerhand in een slecht daglicht is komen te staan, hetgeen spr. weet aan onze ongelukkige Kieswet. Om hierin verbetering te brengen was een organisatie noodig, die zich dat tot taak stelde en daarom werd November van het vorig jaar het V.V. te 's-Gravenhage opgericht. Het V.V. stelt zich ten doel de politiek op een hooger plan te bren gen; geen eigen baat dus voor een per soon, groep of richting, maar een streven om tot een minder belast leven te komen. Het V.V. heeft geen program met be loften, maar een 9-tal grondslagen als toetssteen van gelijke gezindheid; geen verdere staatsbemoeiing is hun leuze; zij staat niet rechts en niet links, maar haar streven is gericht op de groote nationale en internationale belangen van ons land. De antithese verwerpt ze, maar trekt een lijn tusschen vaderlanders en anti- vaderlanders. Volgens het V.V. mag de godsdienst geen scheidingslijn zijn in de politiek. (In ons land bestaat dat nog altijd, maar ook alléén in ons land). Voor ieder ge- loovig gemoed is in het V.V. plaats vol gens punt 2 van haar politieke geloofs belijdenis, waar staat: „Eerbiediging van een ieders godsdienstige overtuiging en de ordelijke en zedelijke uiting daarvan",. Verbetering van de' Tweede Kamer is voorts hun doel, door hooge eischen te stellen aan den perspon van de can didaten. Uitvoerig zette spr. daarna de candi- daatsteliing voor de kamerleden volgens bet huidige kiesstelsel uiteen, daarbij wij zend op de groote macht van de partij besturen bij het bepalen van de rangorde op de lijst Vroeger koos men de personen, nu kiest men pp de lijsten, terwijl de candidaten, die door voorkeurstemmen worden gekozen, tot de zeldzaamheden behooren, omdat die personen de helft van den kiesdeeler moeten hebben. Het V.V. huldigt het vrijheidsbeginsel bij 't stellen van candidaten. De candida ten loten om de rangschikking op de lijst. Wie de meeste stemmen krijgt is ge kozen. Onmiddellijk na het uitspreken dezer rede, nam de heer Maas het spreekge stoelte in, die een zeer goed verzorgde rede hield over de staatkunde, zooals die zich in den loop der jaren in ons land heeft ontwikkeld en waarmede zoo wei- [nigen tevreden zijn. Partij-en groepsbelan gen zijn voorgegaan bij 't algemeen lands belang, hetgeen leidde tot vervreemding van het medeleven met ons staatkundig leven. Wanneer men ziet hoe in de Ka mer en in de gemeenteraden men elkaar met grappen en glossen tracht te intimi- deeren, successen tracht te behalen in onderlinge debatten en niet minder voor de tribune staat te spreken, dan kan men zich indenken, dat men er genoeg van krijgt. Het V.V. staat op het standpunt, dat groote mannen en vrouwen ons moeten regeeren, die het Nederiandsche volk lief hebben; mannen en vrouwen met groote gaven van hoofd en hart, opdat eerst dan de kans bestaat, dat we uit het moeTas komen, waarin ons staatkun dig leven langzamerhand is geraakt. De wapenspreuk van onze provincie neemt het V.V., aldus spr., over: Luctor et Emergo Een tweetal toehoorders gaven zich op .voor het debat. De eerste bracht alleen .hulde aan de sprekers voor hun betoog, terwijl de andere, de heer A. Geluk, op verschillende punten de redeneeringen be streed. Debater zag in het V.V. een con servatieve partij. De beide sprekers dienden de vragers van repliek, waarna deze heel slecht be zochte vergadering eindigde. Belangstellenden in de bijenhouderij verwijzen wij naar 'n in dit nummer voor komende advertentie, waarin een lezing wordt aangekondigd op Dinsdagmiddag bij mej. de wed. Verwer. Woensdagyoov- middagi wordt een practische les gege ven, terwijl des namiddags een excursie -wordt gehouden. De heer L. van der Vate, kommies 2e kl. is thans definitief verplaatst Van IJzendijke naar Brouwershaven. De 'heer P. van Kleunen, kommies 2e kl. is met ingang van 16 Juni 1925 verplaatst van Hulst naar Zierikzee Zooals reeds in een advertentie, voorkomende in ons Vrijdagnummer, is gemeld, zal Zondag 14 Juni a.s. in de Nieuwe Kerk alhier, des namiddags een uitvoering van gewijde muziek gegeven worden door de Gemengde Zangvereeni- glng te Middelburg, terwijl de heer Klim merboom het orgel zal bespelen. WESTEN-SCHOUWEN. Omtrent den toestand der beplanting van de domi- niaïe duinen in deze omgeving kan het volgende meegedeeld worden: De dennen in den kweektuin zijn alle in leven ge bleven; aldaar werden 300j000 stuks ge plant, waaronder 17000 Montagnes (Kruip- dennen), die op de hoogste toppen zijn geplaatst; ze zijn door regen en warmte goed aangeslagen. De 2- en 3-jarige den nen staan uitstekend, zoodat, als er geen tegenslag komt, men spoedig van den- Schrijnen en Stukloopen der Huid, L Doorzitten bij Wielrijders, verzacht en geneest men met Bij Apóth.en Drogisten" nenboschjes zal kunnen spreken, daar verscheidene exemplaren reeds een hoog te van 40 a 45 c.M. bereikt hebben. Als gevolg van hevige winden uit verschil lende richtingen hadden de dezen winter gepote dennen, geplaatst op de minst gunstige terreinen (hooge, witte koppen en randputten), veel last van onderstui- ven en biootwaaien, factoren waarmede men op dergelijke woeste duingedeeltevi gedurig te kampen heeft. Evenals vorige jaren is er ook dit jaar weer een groote oppervlakte met helm bepoot en van schutting voorzien. Moest -men bij het begin der bepüting elders helm- gaan ste ken, dit is nu niet meer noodig, daar door mindere verstuiving tengevolge van de vastlegging der duinen men vpidoende van deze planten voorzien is (dit jaar werden pl.m. 100.000 bossen helm ver^ wérkt). De helmgfóei is "Uitstekend, zoo- dat vroegére dorre Vldkten groen veld géworden zijn' en van ondersfiiivén van veld of bófech'geen sprake mèer is. Door de" geheel e beplanting worden wegen aan gelegd, die men zoo natimrlijk mogelijk ühioudt en waarvan 'de kosten, door be dekking mét eigen materieel, zoo gering mogelijk "Zijn. In den nieuwen aanleg zijn duizenden berkjes geplant; Deze nuttige zaak wórdt in de algemeehe bescher ming aanbevolen, daar "in korten tijd kan vernield worden, Wat met zooveel moeite en 2org is aangebracht. Wees op Endal gesteld. Dat is waar voorUw geld. RENESSE. Zondagnamiddag had alhier een treurig ongeVal plaats. Een motor- berijder, komende van het strand, peed in onbesuisde vaart een 5-jarig kind omL ver, waardoor het een armpje brak en een bloedende hoofdwonde bekwam': Ter stond werd het ventje per auto naar het Ziekenhuis te Noordgouwe vervoerd. Als men nagaat, hoe smal „de Laan" is, waar in honderden voetgangers, auto's en fiet sen e Ikaar moeten passeeren, verwondert het ons, dat er niet meer ongelukken ge beuren. Laat ieder toch goed uitkijken en behoorlijk rechts houden. Een ern stige waarschuwing voor kinderen om niet voortdurend den weg over te ste ken, soms vlak voor een aanrennende auto of snorrende motorfiets, ia hier ze ker niet overbodig, 't Zou ook wel in het belang zijn van rijders en voetgan gers, indien de snelheid van het ver voermiddel van af het dorp tot aan het strand, eenigszins beperkt kon worden, vooral tijdens zoo'n druk verkeer! bedaart spoedig door gebruik van een paar Mjjnhardt's HoofdpUntabletten. 60 ot. SCHERPENISSE. In de gehouden vei - gadering van den Houwerpolder door de Ingelanden werd behandeld een senrijven van de N.V. lokaalspoor Tholen—West- Brabant, dat tenslotte voor kennisgeving werd aangenomen. De rekening over 1924-'25 werd vastgesteld op een ont vang van 1' 92^06 en uitgaaf op f 65,27. Ai zo o een goed slot vanv f 26,79. De be grooting voor 1925-'26 werd vastgesteld in ontvang en uitgaaf op f 84,20. Het Dijkgeschot voor 1925-'26 werd gebracht (op f 5,—. RECHTZAKEN. Donderdag ji. werd voor -den Politie rechter te Breda o.a. de navolgende zaak behandeld en (uitgesproken: M. J. N„ .23 jaar, van beroep arbeider, wonende i te Stavenisse, was beklaagd dat hij PP of omstreeks 4 Mei "1925 onder de gemeente Stavenisse oj^ettelijk en gewelddadig "M. P. H. te Stavenisse met een schrepel heeft geslagen en daardoor bloedend heeft verwond en pijnlijk getroffen. Als verdediger voor beklaagde, die ter te rechtzitting verschenen was, trad op mr.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1925 | | pagina 1