Zierikzeesche dl Nieuwsbode CtukEoopen ABONNEMENTi Woensdag 3 Juni 1925. zierikzeesche courant. advertentiën Kamerverkiezing. Stemmen in een andere gemeente. DIENSTPLICHT. HINDERWET. buitenland. binnenland. Mijnhardt's Hoofdpijntabletten PrJJe por ma&aden f 1,50, franco por post 'f 1,80. Voor hot buitenland por Jaar f 10,—. Afzonderlijke nummer» 5 cent. Veriohijnt Maandag, Woensdag •n Vrijdag. 81ste .JAARGANG. - ITo. 11243. air, k, J. DE LOOZE Jr. Ullr-RHid. U. MOOTED, van 1I regelt. 60 oti. van 1 regel, en daarboven 20 eti. per regel. Beclame. 60 et>. p. regel. BQ oontraot belangrijke korting^ Inzending ep den dag van uit gave voor II ure. De BURGEMEESTER van Zierikzbe maakt bekend, dat bg de verkiezingen voor de Tweede Kamer der Staten-Generaal de kiezer, met inachtneming van het bepaalde in de artikelen 57b tot en met hij der Kieswet, in plaats van in de gemeente op welker kiezer- lgst hg voorkomt, in een andere gemeente aan de stemming kan deelnemen. De kiezer, die van deze bevoegdheid gebruik wil maken, deelt uiterlijk 14 dagen vóór den voor de stemming be paalden dag, in persoon ter Seoretarle van een gemeente aan den Burgemeester of aan den daartoe door dezen aange wezen ambtenaar mede, in welke ge meente hij aan de stemming deelnemen wil. Hij geefc daarbij op zijn naam en voornamen, do dagteekening en plaatB z\jner geboorte, de gemeente in welke hij op de voor deze verkiezingen gel dende kiezerslijst voorkomt, en een adreB in de gemeente in welke hij aan de stemming wil deelnemen, zoo mogelijk met aanduiding van straat en nummer. Van de mededeeling wordt een schrifte lijke verklaring opgemaakt, waarvan een afschrift aan den kiezer wordt uitgereikt. De kiezer, die heeft medegedeeld in een andere gemeente dan die op welker kiezers lijst hj voorkomt, aan de stemming te willen deelnemen, behoort tot het stemdistriet in hetivelk hfj het door hem opgegeven adres heeft. Bg onzekerheid hieromtrent behoort hfj tot het eerste stemdistricti Aan het opgegeven adres ontvangt de kiezer, die bevoegd is aam de stemming deel te nemen, van dm Burgemeester der gemeente van dit adres de oproepingskaart voor de stemming in die gemeente- Be mededeeling van den kiezer, dat hg in een andere gemeente dan die, op welker kiezerslijst hg voorkomt, aan de stemming wil deelnemen, geldt tevens voor zgn deel neming aan een nieuwe stemming ingevolge art. 135 der Kieswet. Ziebikeb, 29 Mei 1925. De Burgemeester voornoemd, A. J. F. FOKKER VAN CRATESTETN VAN RENGERSKERKE. Bekendmaking van een uitspraak in cake vrijstelling. De BURGEMEESTER van Zibrikzei brengt ter algemeene kennis, dat bij besluit van Zijne Excellentie den Minister van Oorlog, d.d. 27 Mei 1925, Vilde Afd., No. 169 V., aan CORNELIS JOHANNES KLINKE, dienst plichtige van de lichting 1925, met ingang van 21 Juli 1925, voor twee jaar vrgstelling van den dienstplicht is verleend, wegens kostwinnerschap. Voor het indienen van bezwaren tegen deze uitspraak, wordt verwezen haar de publicatie aan bet aanplakbord van het Stadhuis. Zierikzee, den 30 Mei 1925. De Burgemeester voornoemd, A. J. F. FOKKER VAN CRATESTEYN VAN RENGERSKERKE. gevolgen van een modernen gasoorlog zijn zoodanig, dat men er zich slechts bij benadering een voorstelling van kan ma ken. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van Zierikzee maken bekend, dat het verzoek van G. J. VAN RIET, molenmaker alhier, om in het perceel kadastraal bekend in in Sectie B no 996, een gecombineerde vlak en van-dikte-bank en een lintzaagmacbine te mogen plaatsen, door hen is ingewilligd. Zierikzee, 80 Mei 1925. Burgemeester en Wethouders voornoemd, A. J. F. FOKKER VAN CRATESTEYN VAN RENGERSKERKE, Burgemeester. P. F. WITTERMANS, Secretaris. Vijftig personen vergiftigd. Ben hoogst onvrijwillige proef van den stikgassenoorlog speelde zich in het Fran- sche plaatsje Annemasse bij Genève af. Daar explodeerde ten gevolge van de hitte op het station een uit Zwitserland komende cylinder met 1200 K.G. vloei baar chloor. Onmiddellijk verspreidde zich een groene wolkensluier over het stadje; alles trachtte zich hals over kop voor de naderende gasmassa uit de voe ten te maken. De naburige hotels werden met behulp van auto's in allerijl geëva cueerd. maar men kon niet verhinderen, dat meer dan 50 personen met ten deel© ernstige vergiftigingsverschijnselen in de ziekenhuizen van Annemasse en Genève moesten worden opgenomen. Zeer ernstig er aan toe zijn een aantal hinderen, die in de nabijheid van het station gespeeld hebben, alsmede een groot aantal spo.orwegmannen. Levens gevaar bestaat op het oogenblik bij geen der patiënten. Alle bewoners, die onder de inwerking van de gassen geraakten, klaagden over pijnlijke verbrandingsver schijnselen aan de hals en de oogen. Ook eenige Amerikanen, die tijdelijk in Anne masse vertoefden, zijn het slachtoffer ge worden van dezen „gasaanval". Een militair deskundige van de confe rentie in zake den handel in wapenen, die op het oogenblik te Genève bijeen is, en juist eenige dagen geleden de kwestie van den gasoorlog heeft behandeld, uitte zich omtrent de betrekkelijk sehadelijkfc gevolgen der explosie met de woorden, dat zij zich verhoudt tot den kleinsten gasaanval in den ppirlog als een mug tot een massaovervai van wespen. De De Znlilerzeewerken. Er zijn wetsontwerpen ingediend, waar mee in hoofdzaak wordt beoogd: ft. krach tig ter hand te nemen de uitvoering van de werken noodig voor het maken van den afsluitdijk van de Zuiderzee en voor de droogmaking van den Noordwestpol der; de kosten, verbonden aan het maken van den afsluitdijk niet te doen drukken op de rekening van. de droog- makingswerken. doch deze voor de helft te kwijten uit de gewone middelen en voor de andere helft uit buitengewone middelen, te vinden uit leeningen. De Zomertijd. Wij herinneren er onze lezers aan, dat de Zomertijd, ingaat van Donderdag pp Vrijdag e.k. Het is daarom gewenscht de uurwer ken Donderdagavond een uur vooruit te zetten. NIEUW-VOSSEMEER. Door belangheb bende landbouwers alhier is protest aan- ge teekend tegen het betalen van jacht- rente, omdat zij van meening zijn '<?at de betrokkene bezitters van de jacht- rechten deze laatste niet hebben en moe ten bewijzen werkelijk deze in eigen dom' te hebben. Tweede Kamer. Vervolg zitting van Vrijdag 29 Mei. Voortgezet wordt de behandeling van de pensioenregeling voor de spoorweg arbeiders. Na de pauze worden aangenomen de militaire pensioenwetten; het ontwerp tot wiiziging van de pensioenwet voot de landmacht met 85 tegen 31 stemmen, het andere zonder stemming. Z. h.s. worden aangenomen het wets ontwerp tot wijziging van de Hooger Onderwijswet en het ontwerp tot rege ling van het hooger landbouw- en vee- artsenijkundig onderwijs, na eenige wij zigingen. Voortgezet wordt de behandeling van de pensioenregeling voor de spoorweg ambtenaren, dat na verwerping van eeni ge amendementen wordt aangenomen. Verschillende ontwerpen worden z.h.s. aangenomen. Bij het ontwerp tot wijziging der be- grooting van Arbeid bestrijden de hoe ren Oud en van Dijk de storting van f 12.000.000 in 't Ouderdomsfonds. De Minister verdedigt het voorstel, dat wordt aangenomen met 51—9 st. Bij 't voorstel tot verhooging der sub sidie voor de Vroedvrouwenschool te Heerlen met f80.000, verdedigt dhr. van Sasse van IJsselt een verhooging met f75.000,. alléén voor 1925. Mevr. de Vries—Bruins verdedigt een amendement om de subsidie op f40.000 te stellen. Spreker critiseert de royale opzet der school. De heeT Boon oefent ook critiek. Het amendement de Vries-Bruins is onvol doende. Spr. zal tegen stemmen, evenals en 't amendement van Sasse en tegen den post. Mevr. Bakker—Nor-t zal tegen den post stemmen,, evenais de heeren Snpeck Hen- kemans en Scheurer. Minister Aalberse verdedigt den post, zonder welke de school gesloten moet worden. Hij zal zich niet verzetten tegen aanneming der amendementen, indien het amendement de Vries bedoelt subsidie in afwachting der suppletoire begrooting. Mevr. de Vries—Bruins verklaart be doeld te hebben gelegenheid te geven tot reorganisatie. De heer van Sasse van IJsselt trekt zijn amendement in. Het amendement de Vries-Bruins wordt aangenomen met 4417 stemmen en het wetsontwerp aangenomen met 42—18 st. De Kamer gaat op reces. UI! Stad sn Provinole. ZIERIKZEE. In de koffiekamer van de Concertzaal vergaderde Vrijdagavond hot departement van het Nut alhier, onder voorzitterschap van den heer Prakke. Tot afgevaardigde ter algemeene ver gadering. welke dit jaar in Amsterdam wordt gehouden, werd benoemd de heer Beelaerts van Emmichoven en tot diens plaatsvervanger de heer C. Koopman. Tot lid van het' bestuur werd herkozen de heer Gerritsen. De beschrijvingsbrief der algemeene. vergadering werd 'behandeld en de voor stellen van het hoofdbestuur goedgekeurd. Door den secretaris, dhr. Busscher, werd daarna verslag uitgebracht over de Volks bibliotheek. De rekening wees aan in. ontvangsten, met inbegrip van een saldo van f492,63, de som van f 1066,51, in uit gaaf een bedrag van f868,15. Het voor- deelig saldo bedraagt f 198,36. Uitgeleend werden in het afgeloopen jaar verschil lende boeken aan 397 lezers, terwijl 228. boeken meer aanwezig waren, hoofdza kelijk voot de jeugd bestemd. Van den Inspecteur van 't L. O. was een mededee ling ontvangen, dat de voormalige arron- dissements-bibliotheek aan het Nut werd overgedragen, doch dat de verstrekte per ken apaTt dienen te worden gec'atologi- seerd. Voorgelezen werd verder het rapport van den heer Schneiders, welke in de wintermaanden een Cursus gaf, die door het Nut werd gesubsidiëerd. Met 13 leer lingen begonnen, eindigde de cursus in Maart met 9 leerlingen. Het resultaat, met dezen Cursus behaald, werd door het bestuur gunstig genoemd. Alleen werd met nadruk gewezen, dat nog zeer velen de meest gewone, dagelijks voorkomende dingen, als: postwissels, girobiljetten, brieven, etc. etc.,i niet kunnen verwerken. Het bestuur vanhet Nut hoopt dan ook om dezen cursus voor opheffing te be waren. dat nu eens getoond wordt dopr de mensdhen, voor wien dezen Cursus speciaal bestemd is, dat zij de poging van het Nut waardeeren om de men- sühen „kundigheden en nuttigheden" bij te brengen, door zich. op te geven in het komende najaar als de cursus weer begint. Tot Commissaris der Nutsbibliotheek werd benoemd de heer M. Poldermans, terwijl een som gelds werd gereserveerd voor het huren van een ander gebouw, indien het tegenwoordige lokaal even tueel in de toekomst niet meer aan de eischen zou voldoen. Op de Melkmarkt heeft de heer R. P. Hogerheijde een nieuwe zaak geopend, welke speciaal is ingericht voor den ver koop van visch, groente, fruit en aan verwante artikelen. Door grondige ver bouwing is onze stad een fraaie winkel rijker geworden, die aan zeer moderne eischen voldoet. Een terrazzo-vloer loopt door de ge; heele zaak. terwijl de wanden met tegels zijn bekleed, hetgeen een frisschen indruk maakt; de frischheid der gansche zaak wordt mede bevorderd door een speciale ventilatie, welke in den zomer vooral nuttig kan werken. Het schilderwerk leverden de Gebr. Gudde; een der firmanten heeft met on miskenbaar talent een keurcolleötie stil levens. welke - betrekking hebben op de ten verkoop aangeboden artikelen, aan de wanden aangebracht. De heer J. J. A. v. Velthoven heeft de verbouwing uitgevoerd, terwijl de heer Houdkamp, gem.-architect, als opzichter fungeerde. Den ondernemer zij sucöes in zijn nieu we zaak toegewenscht. Ie Concert, te geven door het Har- möniegezelsohap 'en Eef\ in de muziektent Havenpark, op Donderdag 4 Juni. 's avonds 81/2 uur. Programma: 1. Sad-au Dos, marsch, A. Eenhaes; 2. Ca valerie Légère, ouverture, Briffaux; 3. Sobre las Olas, valse, J. Rosas; 4. Les Mbusquetaires au Couvent, fantaisie, Stee- nebrugen. 5. Vivat Europea! Pasredou- blé, E. Larie; 6. Les dramants de la cou- ronne. fantaisie, E. Mullot; 7. Anno nuo- vovita muvo, Polka mazurka, Cossetti; 8. Am. Meersesstrande. Valse, M. Fischer; 9. La Jeunesse. marsch, P. Pütz. Donderdagavond spreekt in „Juli ana*' dhr. J. Schouten; in het „Huis van Nassau" dhr. W. H. Vliegen en Vrijdag avond in „Juliana" mr. H. P. Marchant. Ten huize van Zekere P. in 't Karsteii heeft gisterenavond een slemp partij plaats gehad, waarbij 5 6 .{per sonen tegenwoordig waren. Na afloop hiervan is de aannemer V. D. K. een bedrag vlan- fW'è-f 120 bntfutseld; Ver dacht hier vbn wordt h. K. alhier.' We verwijzen sportliefhebbers naar een in dit nummer voorkomende an nonce, waarin een voetbalwedstrijd wordt aangekondigd tusschen Vlissingen I—Zie- rikzee I. In de Leeuwenstraat te Rotterdam zijn aangehouden de ^.gebroeders B. er A. S. uit Zierikzee, die bij een koop man in die straat passerdoozen te koop aanboden, die zij zeiden in Duitschland gekocht te hebben. Maandag 8 Juni a.s. bezoekt de Commissaris der Koningin de gemeenten St.-Philipsland, Oud-Vossemeer, 'Tholen, St.-Annaland. I Benoemd tot lid der Gezondheids commissie. zetel Tholen, de heer A. F. Hanssens. burgemeester van Stavenisse. Bij Kon. besl. van 25 Mei is aan de gem1. Oud-Vossemeer een voorschot tot 'n maximum van f 3105 verleend, ter Ver strekking aan de' in die gemeente werk zame stichting, uitsluitend' werkzaam ter bevordering; van de verkrijging van on na erend.goed-door-landarbeiders, ter uit*- betaling van het door een landarbeider b'enoodigd bedrag voor de verkrijging van een plaatsje. HAAMSTEDE. Door mej. F. Reisinger is aan het opleidingszarvgkoor „Jonge Krachten*, directeur dhr. C. J. Reisin iger een keurig Vaandel geschonken, dat door de dames Passenier en Huijsendor fer iop verdienstelijke wijze is afgewerkt. Geefster en bewerkster zullen zeker den dank der vereeriiging pogsten. BURGH. \faandag, 2den Pinksterdag werd aan den boschrijken voet der dui nen tusschen Haamstede en Burgh, bij gewoond door een talrijke en belangstel lende schare, het aangekondigde Zen- dingsfeest gehouden. De openingsrede werd gehouden door den voorzitter, ds. Weeda. Door ds. Waardenburg van Zie rikzee oud-zendeling de heer Blinde Van Rotterdam', ds. van Meer van Wa- igeningen en ds. de Leur van Zonnemaire werd achtereenvolgens een rede gehou den over: „Waarom1 Zending?", „Van dikke duisternis in een land vol zonne schijn", „Van licht, dat de duisternis ver drijft" en „Een woord aan 't eindefy De verschillende sprekers werden met de meeste aandacht gevolgd, terwijl af en toe toepasselijke liederen werden ge zongen. Het feest, dat begunstigd werd door mooi weer, is uitstekend geslaagd. RENESSE. Onze gemeente heeft zich op den 2en Pinksterdag mogen verheu gen in een zeer druk bezoek. Tientallen auto's en motorfietsen en honderden fiet sen brachten velen naar de hooge dui nen en het breede strand, waar zij zich neervlijden in het mulle zand om te nemen een heerlijk zonnebad en zich te verlustigen in het altijd mooie verre zee gezicht of te genieten van een ver- f'risschend waterbad. Drukte allerwege! Op het strand en op de duinen vanwaar een uitgestrekt kleurig panorama zich aan het oog ontrolde. Op de verschil lende uitspanningsplaatssn, die een rus tig zitje tusschen het lommerrijk jeugdig groen aan den moeizamen wandelaar bo den, heerschte eveneens een bedrijvige drukte, die den ondernemers ten goede kwam. Het buitengewoon mooie weer op dien dag perkte wel mee om allen te doen genieten van het heerlijk schoone in de natuur. BRUINISSE. Ingeleid door den waar- nemenden voorzitter dhr. de Wolf, door wien deze vergadering met gebed werd geopend, trad Vrijdagavond in de Chris telijke school alhier alhier als spreker op, de heer D. Mulder van Zieriklzee. Spreker behandelt den politieken strijd, welke dezen zomer wederom zal wor den aangebonden, en hoewel reeds, van vele zijden belicht, is het nog wel nut tig ter opwekking en aanmoediging de beginselen der anti-revolutionaire partij naar voren te brengen. Verschillende on derwerpen werden verder door spreker Dp duidelijke wijze besproken en toe gelicht. Met onverdeelde aandacht werd de rede door de vergadering aange hoord. Aan het slot spoorde spr. de aanwezigen aan mede te werken tot uit breiding der A.-R. partij, en eindigde hij met dankzegging. STAVENISSE. In de Zaterdag alhier gehouden vergadering Van Ingelanden van het Waterschap „Stavenisse" werd Vast gesteld de begrooting yoor 1925-'26 in Ontvangst en uitgaaf op f 27797,701/2- Het dijkgeschpt werd gebracht van f 20 op f 18 per H.A. Op de lijst van aanbeve ling ter benoeming van een gezworene, noodig door de periodieke aftreding van dhr. H. J. Dorst op 1 Aug. a.s. werden achtereenvolgens geplaatst de heeren H. J. Dorst, j. Gaakeer en C. Steendijk Jr. Ni ar aanPeiding van een schrijven der N.V. Spoorwegm'pij. „Tholen—\yest N. Brabant" om den Vroeger toegezegden steun te pestendigen, werd met al gem. stemmen besloten het in 1916 genomen besluit om gedurende 50 jaar hoogstens 1,75 per H.A. bij te dragen, in te trekken. v van Huid en Voeten geneest men mei PUROL 1 Bij Apoth.en DrogisteTTflj^^y Geref. Kerk- Beroepen: Te Vreeswijk, A. M. van den Berg te Nieuwer kerk a/d. IJssel. Te De Lier, H. Boswijk te Gaast. Te Nieuwveen en te Helmond, eand. W. H. Gispen te Scheveningen. Aangenomen: Naar Geesteren-Gelselaar, Cand. J. van Raalte te Zalk. Naar ReeuWij k-Sluip wijk, Pand. J. C. Hout zagers te De Bilt. Bedankt: Voor Strijen, C. A. van Nopd te Vordén. Voor Reitsum, H. Steen te Zoutkamp. Voor Borger, R. Brou wer te Herwijnen. Voor Voorschoten, F. A. den Boeft te Kruiningen. Chr. Geref. fterk. Beroepen: Te Werkendam, N. Bijde- mast te Rotterdam. Bedankt: Voor Zeist, L. H. van der Meiden te Dordrecht. ONDERWIJS» Tafels en stoelen op sehool. Op initiatief van den fnspeoteur Van het lager onderwijs te Hoorn, is in de een-mansschool te Etersheim (gemeente Oosthuizen) een proef genomen met ta fels en stoelen in de plaats van banken. Deze proef is al in zooverre geslaagd, dat het hoofd der school met de be reikte resultaten tevreden is. "Hij zpu da banken niet meer terug verlangen. In een andere school te Oosthuizen zul len nu pok tafels en stoelen komen. En ook andere gemeenten Volgen. We Ver melden dit met veel genoegen, schrijft het Hdbl., en wenschen de scholen, die stoelen kregen en mogelijk andere, die ze nog krijgen zullen, van harte geluk. ST.-PHILIPSLAND. Met ingang van 9 Juni a.s. is tpt waarnemend hoofd der O.L. S. no- 1 alhier, benoemd de heer De Ruiter, onderwijzer alhier, en tot tij delijk onderwijzer aan dezelfde school de heer Zonruiter te Noordwelle. KERKNIEUWS. Ned. Herv. Kerk. Beroepen: Te Jutphaas, J. Hengeveld te Schipluiden. Te Assen (Vereeniging voor Chr. Belangen), H. G. Stegenga te Langweer. Te Wadenoijen, dand. D. J. Vossers te Utrecht. Te Roswinkel, W. C. van der Veen te Nieuw-Stads- kanaal. Te Zegveld, J. C. Klomp te Westbroek. Te Vaassen (Gid.), D. J. van de Graaf te Ridderkerk. 'Te Ben- nekom (Gid.), J. E. Klomp te Oldebroek. Bedankt: Voor Lexmond (toez.), D. van Lutterveld Jr. te Dussen. Voor Pols broek. P. Kuylman te Houten. Voor Rhenen, A. J. Wormgoor te Alblasser- dam. Voor De Meern (Utr.), J. F. Röth te Almkerk. Voor Haskerhorne en Oude haske. A. C. H. Vollenweider te Cubaard. HAAMSTEDE. Voor een volle kerk hield ds. J. Japchen Zondagavond j.l. zijn afscheidsrede naar aanleiding der tekst woorden uit Johannes 14, vs.' 1 t/m. 3: ,,Uw hart worde niet ontroerd". Z.Eerw. sprak een kort inleidend woord, daarin schetsende de ontroerende oogeriblikkem van zijn afscheid, maar tevens de troost volle woorden aanhalende, dat Jezus zijn discipelen voorging om hen plaats te be reiden in het Vaderhuis, Waarna spreker overging tot zijne gevoelvolle afscheids rede. Bij het einde sprak ouderling Th. Beije namens den Kerkeraad den schei denden leeraar eenige hartelijke woorden toe en verzocht de aanwezigen Psalm 134, vs|. 3 te zingen. Daarna dankte ds. Japchen den Kerkeraad voor de hartelijke samenwerking gedurende zijn meer dan 18-jarig verblijf in de gemeente, den bur gemeester, den Consulent, ds. v. Griet huijzen, de ringbroeders, ds. Boogaard en ds. Mortier, kerkvoogden, notabelen en kiescollege1, hen, die een kerkelijke betrekking bekleed hebben, leerlingen, oud-leerlingen, om daarna een woord van. dank te Tichten tot de geheele gemeente. Daarna dankte ds. van Griethuijzen ds. Japdhen namens Klassikaal bestuur en ringbroeders voor de aangename samen werking. Bij het schoenenbilet, Dient op goede crème gelet. -zuivere terpentijncrême, - AANBESTEDINGEN. Door B. en W. van Zierikzee is Za terdagmiddag aanbesteed het verbouwen der oude ambachtsschool aan de N.Z. van het Kerkplein tot een kweekschool vpor onderwijzers. De raming was f 27570. Inschrijvers waren: J. van Velt hoven te Zierikzee, Voor f 31000; J. Van Almkerk, idem viooir f 28999; J. Rog geband voor f 30998; H. Moerenburg te Oosterwijk voor f 32700 en P. B. van Velthoven voor f 32560. Gegund aan den laagsten inschrijver. Donderdag 28 Mei werd voor de Landbouwvereeniging St.-Philipsland aan besteed het Leveren van de benoodigde chili-salpeter en bazaltslag. De laagst© inschrijvers waren: voor de chili-salpe ter dhr. J. v. d. Berg te Bruinisse f 14,42 per 100 kjg. en voor de bazalt slag dhr. C. L. Faasse alhier, maat 2—S a f 6,24 per ton en maat 2—4 h f 7,24 per ton.' I*'] 1 "J stillen spoedig de ergste hoofdpijn H Prijs 60ct. Bij Apoth.en Drogisten. POST EN TELEftEAPME. De directeur-generaal heeft bepaald, dat voortaan in plaatsen, waar postbussen in gebruik zijn, van personen, die busrecht nemen, voor eiken sleutel, welke wordt verstrekt, ƒ1 zal worden gevorderd.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1925 | | pagina 1