Zierikzeische Nieuwsbode DERDE BLAD BINNENLAND. Brisvia m bob Scbouwenaar. <■1 behoorende bjj de van Vrijdag 29 Hel 1925, no. 11241. TWEEDE KAMER. Zitting van Woensdag 27 Mei. Als iid' van de Kamer wordt geïnstal leerd de heer Warnaar (a.-r.) Aan de orde is de voortzetting van de behandeling van de pensioenib'et voor de militairen. Het amendement-Tilanus om den af trek van het pensioen Wij cumulatie met de Wedde niet te doen plaats hebben voor de gepensionneerden van vóór 1 Juli 1925 wordt verworpen met 34 tegen 26 stemmen. Het amendement-K. ter Laan om ieder, wie,ns rech't op pensioen verloren gaat op grond van ontslag, recht te geven op 'beroep, wordt ingetrokken, na toe zegging van den minister, dat de com missie, van beroep voor iedere aangelegen heid kan worden ingesteld. Det heer K. ter Laan licht op paragraaf 52 een amendement toe, strekkende, ein delijk een gunstige beschikking te krijgen inzake de pensioenaanspraken der oud- gepensionneerden en deze menschen op denzelfden voet te 'behandelen, als de gepensionneerden van nu. D'e heer Ter Hall gelooft, dat de heer Ter Laan met zijn amendement te ver gaat. Men vraagt slechts verhooging van pepsioen, al zal men de bedeeling af wijzen. Het amendement-Ter Laan wordt ver* worpen met 44 tegen 15 stemmen. Da heer K. ter Laan dient een amende ment in, om aan de wachtgelders van Vóór 1 Juni 1925 hun rechten niet te ont nemen. Aan de orde is 't ontwerp tot bijzon dere regeling voor het verieenen van mijnconoessies. De heer van der Waarden zet de voor- deelen van Staatsexploitatie uiteen en vraagt waarom koersverandering noodig wordt geacht. De heer Hermans zegt, dat kapitaal moet worden aangetrokken vóór produc tief werk. Minister van Swaaij zegt, dat wij aan 't Staatsmijnbedrijf veel te danken heb ben, maar dat 't de bedoeling is, meer kapitaal te krijgen en particulier initiatief om tot ruimere exploitatie te komen. Het ontwerp-wordt aangenomen zonder stem ming. De heer Tilanus licht een amendement toe om de beperking der pensioenuitzich!- ten voor de vrijwillig afgevloeiden van unnp 1 Tnli -man m»i.i De Minister ontraadt beide amende menten, die worden verworpen. Over pensioenontwerpen zal een 2de lezing plaats hebben. Eindstemming Vrijdag. Aan de orde is wijziging der militaire Weduwenwet 1922. De heer Tilanus licht een amendement toe, om vóór 1 Juli 1925 met reserve-plicht gepensionneerden niet te doen bijdragen in het weduweti en weezenpensioen. Het amendement wordt verworpen met 29 tegen 22 stemmen. Aan de orde is 't ontwerp tot wijziging en aanvulling der pensioenwetten voor het reserve-personeel bij de landmaóht en 't personeel der Kon. Marine-reserve. EEffSTE KAMER. Zitting van Woensdag 27 Mei. In behandeling komt 't wetsontwerp betreffende de nieuwe wettelijke regeling voor de] ccoperafieve vereenigingen, dat na verdediging door den minister van justitie z. h. s. wordt aangenomen; even eens de psychopaten-ontwerpen. Daarna is aan de> orde het wetsontwerp tot iwijziging van de Lager Onderwijswet. Mevrouw Pothuis Smit bestrijdt de be voegdheid der gemeentebesturen om de geduwde onderwijzeressen te ontslaan. De hoeren Rink en Wibaut ontwikkelen eveneens bezwaren. De heer De Gijselaar acht het ontwerp in het belang van het onderwijs. De heer Slotemaker de Bruine juicht het ontwerp toe, dat belemmeringen voor gemeenteraden en schoolbesturen weg neemt. Minister de Visser betoogt, dat het ont werp te principieel wordt beschouwd. Het gaat er alleen om, gemeentebesturen in deze vrijheid te geven. sHet wetsontwerp wordt aangenomen met 22 tegen 12 stemmen, rechts tegen links. Aan de orde is dan.het voorstel tot wij ziging van da Pensioenwet 1922. De heer Ossendorp zegt, dat 't ontwerp verkregen rechten aantast. Minister Coiijn noemt gevallen, waarin wijziging van de Pensioenwet gewenscht is. Zelfs 'bij stijging der middelen met 10 miliioen moetrvoor de Staatsbegrooting 1926 worden voorzien in 't tekort, 15 20 miliioen. Den heer de Gijselaar gaat 't ontwerp nog niet ver genoeg. Toch zal hij vóór stemmen. Minister Coiijn repliceert. Het Wetsontwerp wordt aangenomen met 24 tegen 6 stemmen. (Soc.-dem. en vrijv.-dem.) FEUILLETON De sterkste Macht door J. M. Hoofdstuk VIII. De koekoek riep weer heel den dag in 't dichtst van het bosch, de kerseboo- men lieten al hun bloesemblaadjes vallen. 't Was op een mqoien zonnigen dag in 't laatst van Mei, dat een slank, rank meisjesfiguurtje over het witte boschpad wandejde, dat voerde naar het houtves tershuis. Vlug bewogen zich de kleine, sierlijke voeten en het lichtroode japonnetje stak als een wandelende bloem af tegen al het groen rondom, 't teere van berk en lijs sterbes, 't donkere van spar en den. Betty Zee ging oom-vader opzoeken en het was een zonderlinge zwakheid van haar geweest, om het oude, rose japon netje aan te trekken, dat ze voor een jaar ook droeg. Toen ze bij 't huisje van Thijman kwam, keek ze schuw opzij, als verwacht' te ze half weer een gevangen lijster te zien, maar alles was stil. Betty zuchtte eens en liep verder. Wat een dwaas schepsei ben ik toch, met al mijn nut telooze droomerijen, meimerde ze. Daar opzij was de toren van Hunen stein. Wat zou Réve op 't oogenblik' doen? UEt Stad art ProviRoi». ZIER1KZEE. Bij het te Batavia ge houden examen voor 2e stuurman ter koopvaardij slaagde o.a. de heer C. J. van Mailand, geb. .alhier. HAAMSTEDE. Dinsdagavond j.l. werd in de flink bezette zaal van Hotel Bom de bekende Vrijheidsfiim vertoond, het levende beeld in dienst der politiek. Dhr. C. Blom, voorzitter der afd. „Haamstede en Burgh" van den Vrijheidsbond" heette in zijn openingswoord de aanwezigen welkom en gaf een kort overzicht van de verschillende afdeelingen der te var- toonen fiim. Daarna werden onder aan dacht en belangstelling van het publiek op het doek gebracht: „Van vrijzinnige en andere kiezers'', eendge historische personen (Prins Willem van Oranje, Stad houder Willem III, Koning Willem I enz.), „Volkenbondsontwapening, waar door internationale veiligheid", „Verster king van de welvaart van Nederland en Koloniën, „Vrijhandel", „Vrijheid van Ar beid" en „Vrijheid van geest". De ver schillende voorstellingen kwamen scherp belijnd op het doek, terwijl herhaald ap plaus bewees, dat het vertoonde zeer in den smaak viel. Een en ander, werd af gewisseld door pianomuziek van dhr. Mis set uit Zierikzee. Bij het einde dankte de voorzitter allen, die meegewerkt heb ben om dezen avond zoo goed te doen sla gen, terwijl hij den aanwezigen aanspoor de plpl 1 Juli a.s. hun stem uit te brengen op de candidaten van den Vrijheidsbond. BROUWERSHAVEN. Tot burgemeester dezer gemeente, is met ippang van 27 i_*nwuwsoeiiiü de heer N. A. B&rkho.ut- POORTVLIET. Dinsdagvoormiddag werd ten gemeentehuize alhier een vergadering van ingelanden van het waterschap Poort vliet gehouden. Tengevolge van een nog geldend meervoudig stemrecht konden 83 stemmen uitgebracht worden. Door Ged. Staten was de retributie voor loozing van den Zoutepolder op Poortvliet voor 10 jaar vastgesteld op f72 per jaar. Ee'h proces-verbaal van kasopneming vermeld de een ontvangst van f15605.225 en een uitgaaf van f 4881.225, zoodat in kas moest zijn en was f10724. Aan de wed. K. Deurioo werd een perceel grond, ter grootte van 138 vierk. M. voor f10 per jaar in huur gegeven. M. L. Q.uist ver kreeg 60 vierk. M. grasetting voor f5 per jaar in gebruik. Het verzoek van M. C. van der Slikke om een 'betonbrug te mogen leggen, werd ingewilligd; een dergelijk verzoek van ingeland A. Buis werd weggewerkt door de betrokken sloot af te voeren van den staat van wa terleidingen. De circulaire van de spoor weg-mij. Tholen en West-Noord-Brabant vond een ongunstig onthaal. De meer derheid van het bestuur stelde voor de in 1916 gedane toezegging van subsidie, ten bedrage van fl,50 a fl,75 per H.A. gedurende 50 jaar gestand te doen. Na bestrijding door ingeland Potter, die vroeg of er nog wel behoefte bestond aan een spoorweg, werd het voorstel Half had Betty verwacht haar vriendin bij de Hunenkolk te vinden. Réve wist toch, dat ze naar Vlierhof .zou gaan. Betty was geheel-veranderd in een jaar tijds. Van 't haïf kinderlijke, dat toen nog sprak uit stem en manieren, was snu geen spoor meer over. Af en toe bukte ze om een geurige or chidee te plukken, of 'n paars zaagblad- btadbloempje. Enkele sierlijke grashalmen en 't sterretr-osje van 't wortelkruid wa ren ook van haar gading. Oom Bart was zoo dol op woudbloemen, ze zou ze mooi rangschikken en op zijn tafel zetten. Op den terugweg zal ik er voor thuis wat plukken, prevelde Betty. Al vlug zag ze het dak van Vlierhof boven de bloeiende appelboomen uit. Daar kreeg ze een jonge larix in het oog, met prachtig roode, aardbezie-vor- mige bloesems er aan. Ze zocht een stok, met iets wat op een haak leek, uraan, om de bloeiende takken naar beneden te kunnen halen. Al gauw vond ze er een en haar bloe men op den grond leggend, rekte ze zich op de teenen uit en jjoogde de mooie aardbeitjes te bemachtigen. Maar 't lukte niet, telkens zwiepten te takken weer omhoog, eer haar hand ze grijpen kon. Diep ademhalend liet ze eindelijk de armen zakken, om 't verwarde haar uit heur oogen te strijken. Toen ze daarbij even opzij keek, scheen heur hart plots stil te staan. Daar, tus- schen de witte, geurige trossen van een met 60 stemmen tegen verworpen. Uit het verslag van den toestand van,den polder bleek, dat de schuld nog f42500 bedraagt. Ingeland J. van Gorsei drong aan op publieke aanbesteding van groote werken en ingeland W. J. Boogaart meen de. dat het bestuur moest zorgen de waterleidingen in dusdanigen staat te brengen, dat het stoomgemaal-slechts 35 etmalen diende te werken, zooals de oorspronkelijke opzet was. De rekening van de polders Poortvliet, Malland, Pries- termeet, Nieuw Strijen, Bartelmeet en Klaas van Steeniand werd in ontvang op f 75289,57 en in uitgaaf op f68671,835 alzoo met een goed slot van f6617,735 vastgesteld. De nieuwe begrooting sluit met een bedrag van f53106,455. Het dijk- geschot werd voor de zes genoemde pol ders verhoogd met f2 per H.A. en ge bracht op f24 en f26,55; dat van Pluim- pot steeg tot f 1.50. De rekening van het waterschap Poortvliet bedroeg in onlv. f3503.255 en in uitgaaf f2686,36; goed slot f 816,895. De raming voor het nieuwe dienstjaar beloopt f 2830i785. De ontvang sten voor de stoombemaling bedroegen if 9937,035 en de uitgaven f 10033,18; na- deelig slot f 96,145. De nieuwe begrooting heeft tot eindcijfer f8244,39. De bijdrage voor het stoomgemaal werd weder vast gesteld op_. 1-4.20 per H.A. Aan den ge meente-veldwachter werd een jaariijksche vergoeding van f50 voor toezicht toege kend. Tot lid van den dijkraad van het caiamiteuze waterschap Scherpenisse werd met 65 stemmen herbenoemd de heer M. A. Geuze. Door het bestuur werd een concept-overeenkomst tusschen de water schappen Poortvliet en Broek en Rooiand betreffende de uitwatering van de pol ders Broek en Roeland in den polder Poortvliet aangeboden. Bij art. 1 achtte ingeland Boogaart het wenscheiijk de peilschaal nabij de uitwateringsheul een' duizendtal meters verder te plaatsen, wel ke meening door den voorzitter en ge zworene van Westen bestreden 'werd. Een voorstel van den heer D. v. d. Velde, bedoelende de bediening van de heul over te laten aan het bestuur van de verzoekende partij, gesteund door inge land Buijs en geamendeerd door gezwo rene van Westen, kon geen meerderheid verwerven. De overeenkomst werd zon der -hoofdelijke stemming goedgekeurd. Een obligatie ad f500, en een ad f1000, werden uitgeloot. Het bestuur werd ge machtigd een kasgeldieening ten bedrage van f15000 te sluiten. Bij de rondvraag aanvaardde het bestuur de opdracht te onderzoeken., of en in hoever het gebruik maken van een stoomwals bij verharding van de wegen op den duur voordeeliger zou zijn. Nadat nog de aandacht was ge vestigd op den toestand van het Kuipers wegje en de wenschelijkheid was uitge sproken om de watergangen driemaal per jaar schoon te maken, werd de ver gadering gesloten. leerplichtigen leeftijd en eischt op grond van art. 13 der L.O.-wet 1920 van de ge meente Kampen huisonderwijs voor zijn kinderen. De Raad van Kampen heeft thans besloten aan den eisch te voldoen, door aan Smit f 50 per maand toe te kennen als salaris voor een bij dezen 'inwonenden huisonderwijzeres. POST EN TELEGtRAPHIE. Bij het te 's-Gravenhage gehouden vak- exam'en in den postdienst hebben mei 'goed gevolg deelgenomen de kantoorbe diende le klasse J. W. Wiltenburg en de kantoorbediende 2e klasse P. Staal, bei den werkzaam ten post- en telegraafkan- tore te Zierikzee. AANBESTEDINGEN. Door den Rijkswaterstaat werd Woens dag aanbesteed het verhoogen van de Winde wiel- en Marsbedijk op het eiland Wieringen met bijbehoorende werkzaam heden. Laagste inschrijver was J. J.- Ge luk te Tholen voor f 217,700. ONDERWIJS* STAVENISSE. Door mejuffrouw T. Bos, onderwijzeres aan de openbare lagere school alhier is tegen 1 September as. als zoodanig eervol ontslag aangevraagd. Om ewa huEonderwyzeres. Het eiland Schokland in de Zuiderzee wordt gerekend te réssorteeren onder de gemeente Kampen. Nu is dat eiland sinds 1859 slechts bewoond door de ge zinnen van drie beambten van den rijks waterstaat. Eén hunner, de lichtwachter h. Smit, heeft thans vier kinderen van LANDBOUW EN VEETEELT. Nog steeds zonder geschikt -terrein te 's-Gravenhage, houdt de' vereen. „Stam boek voor het Nederiandsche Trekpaard" hare jaariijksche tentoonstelling (de vijf de) te Dordrecht op 8 en 9 Juli. De goede i nrichting van het Sportpark Ree weg en de gemakkelijke ligiging van Dor drecht deden dit besluit vergemakkelij ken, hoewel vanzelf spreekt dat het van groot belang zou zijn, wanneer de Ver. voor hare tentoonstelling vasten voet in 's-Gravenhage kon krijgen. Zonder twij fel zal de organisatie wel niets te wen- schen overlaten en een ruim bezoek, ook van uit het buitenland kan verwacht worden. Verschillende autoriteiten en vooraanstaande fokkers van uit het bui tenland zijn uitgenoodigd. Het groote suc ces hangt echter af van de inzendingen. Aan alle deelnemers aan vorige tentoon stellingen zijn inschrijf biljetten gezonden en zij die een dergelijk biljet alsnog wen- schen te ontvangen, hebben zich slechts te wenden tot het secretariaat, Konings kade 14 te 's-Gravenhage, waar ook alle inlichtingen worden verstrekt. 6 Juni slui ten de i nschrijvingen. Laten de eigena ren hun eigen bëiang niet vergeten en tentoonstellingswaardige dieren inzenden. Het is hun persoonlijk belang' en dat der fokkerij. Wij vernemen nog dat behalve een zeer ruim bedrag, aan geldprijzen en een groot aantal medailles, nog spe ciale prijzen zijn toegezegd. 'sport. Wielerbaan de Raajjberg. Ook nu is weer een keurig programma samengesteld, dat misschien voor velen nog meer aantrekkelijk zal zijn dan het vorige. Op het programma staat thans namelijk een wedstrijd achter groote mo toren. De stayers Jo v. Boxtel, Vic v. d. Bussche, v. Aken en Fierens, de twee laatstgenoemde Belgen zullen hierin el kaar bekampen. De wedstrijden vinden plaats in 4 manches van 25 K.M., terwijl in elke manche 3 renners uitkomen, zoo- dat dus ook telkens een reservemotor aanwezig blijft. Ook zal Tweeden Pinksterdag de be slissing vallen in den strijd tusschen de Nieuwelingen om het Zwaluwrijwiel. Deze wedstrijden beloven daarom ook span nend te worden. Het programma ver meldt verder nog een achtervolg!ngs- wedstrijd tusschen de amateurs Jan Maas, Hoevenaers, Dhanen en Braspenning. 'L Geheel is zo.oals gezegd een keurig programma en wij voorspellen de Raaij- berg-directie dan ook een druk bezoek. Amsterdam, 28 Mei 1925. Bezielend geestverwant, Naar aanleiding van Uw schrijven van eergisteren, waarbij U zoo; goed was mij mede te deeien, dat de bioscoopvoor stelling van den Vrijheidsbond slechts een gering aantal nieuwsgierigen heeft ge trokken, bericht ik U, dat het Hoofdbe stuur besloten heeft speciaal vpor Schou wen en Duiveland een programma samen te stellen, in vergelijking waarmede dat van de Itaiiaansche Opera maar kinder spel is. Dank zij de welwillende medewerking van de voornaamste kunstenaars onder ons, zijn we in staat onderstaand pro gramma af' te werken: Hersteld Oud-Russisch Nihilisten-Verbond Afdeeling Nederland. Programma van de groote propaganda- bijeenkomst in de Zendingstent, standplaats Balie. 1. Welkomstgroet van den afgevaardigde in de Tweede Kamer; 2. Declamatie van het uit het Russisch vertaaide sonnet: groep bloeiende lijsterbessen, stjond Gijs- bert Hunenstein, zijn diep blauwe oogen met innige teederbeid op haar gevestigd. Even bleven ze elkaar zwijgend aan kijken, toen groette ze en wilde verder ijlen. c Maar met enkele groote stappen was hjj bij haar en hield haar tegen. „Betty, heb je niet een .oogenblik tijd voor me Ze werd doodsbleek en gaf geen ant woord. Hij greep haar handjes stevig in de j zijine, zijn adem ging snel, toen hij met trillende, gesmoorde stem zei: „Betty, ik heb je lief, je weet het, zeg me, is er iets in je hart, dat voor me spreekt, dat me kon doen hopen?" Ze poogde haar trots te hulp te roe pen; immers, 't kon toch nooit, zij met dien .aristocraat. Ze poogde kalm1 en koel te bljjven, maar de warme druk van zijn handen m'aakte haar zoo zwak. „Kan het niet, Betty, heb je geen ver trouwen in me, of z)ou Réve zich ver gist hebben?" Nu stoieg ze de oogen op en keek hem' even schuwvragend aan. „Révarde weet al heel lang, wat mijn hartewensch is", vervolgde Gijsb'ert, „en Betty, ze meende..... Ze dacht aan jou bemerkt te hebben, dat er hoop voor me was". „Ja, neen, ik weet het niet; we passen niet bij elkaar." „Zeg dat niet, Betty", smeekte hij, „Mij is, de brandkast een vuile miod- („dervroon, „Een hoopje vieze drek van gore [centengoón! 3. Vertooning van de wereldberuchte ten- denzfilm: „De weldadige moord op de Czaren- famiiie". 1 4. Pauze. 5. Opvoering van het drama: „De met bloed bevlekte geldstukken", gevolgd door: „Bij oils moet jewezen!" blijspel in 1 bedrijf. 6. Optreden van de bekende danseres: Petrowneila Vladivostok Nisjeminofgo- rod uit Petrograd. 7. Gezamenlijk zingen van het bondslied: „In naam van de Vrijheid, breek af maar de boel 8. Uitdeeling van het vlugschriftje: „De zegeningen van den hongerdood". 9. Slotwoord van den Directeur. Alvorens dit programma tè laten af drukken, zou ik gaarne van U vernemen, of U dit voor de bevolking van Schou wen geschikt vindt en of we hiermede kans van slagen zullen hebben. Mocht U eventueel op- of aanmerkingen hebben, zoo gelieve U deze ronduit te zeggen. Leve de vrijheid 1 Met nihilistischen handgreep, IWAN BOMMENWERPER Mijn vooruitstrevende vriend, die me bovenstaand schrijven liet lezen, heeft geantwoord als volgt: Zeer Verlichte Voorganger, Tegen het programma heb ik maar één bezwaar, nl. dat het te droog; is. Proe ven met bier, voor eenige jaren alhier genomen, hebben aangetoond, dat zonder nattigheid, weinig of n;ets bereikt wprdt. Tegènwoordig kan er niks meer op over schieten, wat tot gevolg heeft, dat spre kers over politieke aangelegenheden in leege zalen de buffetdames staan te ver velen. Op grond hiervan adviseer ik II dan ook met nadruk f de pauze aan te vullen met bloedwijn en na volgnommer 9 ,op te nemen volgnommêr 10: Afzak kertje in den vorm van een klaartje of bittertje. Wanneer dan tenslotte op het programma nog met vette letters ver meld wordt dat het niks kost, zal de tent te klein blijken. Met kameraadschappelijken groet, Uw blinde volgeling, D. WAAS. „straf me zoo zwaar niet voor mijn vroegere dwaling. Ik heb er al zoo vree- seïijk door geleden, meer dan je ooit vermoeden kunt en ik zou het nooit gewaagd hebben je deze vraag te doen, i ais niet Révarde me moed had ingespro- - ken. Nietwaar, ze heeft je verteld? Een donkerrood overstroomde haar ge zichtje. „Ze heeft me verteld, dat er iemand was, waarvan je hield", stamelde ze, „óók al toen....." „Toen ik verloofd was",, vulde hij zacht aan. „Kun je mij mijn dwaling, mijn er barmelijkheid ooit vergeven, Betty? O, als je een wist, ik kende toen mezelf nog niet, ik was verblind. Het vreeselijke met Révarde heeft me wakker geschud; nu weet ik, dat ik vroeger een ellendige, verwaande egoist was. Maar ik ben ver anderd, geloof me, ik heb zoo geleden al dien tijd.... ik dacht... men vertelde, dat je met dokter Roden..., maar nu ik weet, dat daarvan niets waar is, wil ik mijn geluk in jouw handen stellen. Wil je, kun je vergeten, vergeven, of kun je nooit iets voor me zijn? Ze keek hem nu aan en zei: ais smee- kend: „O, ja, ik houd van je, als ik maar wist, dat ik je altijd, ook later, kan blijven voldoen, en..... o, Gijsb'ert, ilt wil niet de oorzaak zijn van verwijdering tusschen jou en je verwanten, dat wil ik niet." r 1 „Je houdt van me, dan is alles goed, liefste. En mama weet, dat jij mijn le vensgeluk in handen hebt, en ze heeft Vergeetachtige moeders. Men weet, dat door nablijven eens een kind in een school is vergeten geworden door de onderwijzeres. Henri ter Hall Wilde zelfs bij wettelijke regeling de straf van het nablijven afgeschaft zien. Vergeetachtige onderwijzeressen zulten wel een unicum blijven, maar wat aan het „Hbl." wordt gemeld is wel het top punt van vergeetachtigheid en nu niet van een onderwijzeres, maar van een.... moeder. Voor ©enigen tijd toch werden op een der Amsterdamsche belastingkantoren in het vertrekje, waar belastingplichtigen in lichtingen kunnen inwinnen, door een moe der drie kinderen vergeten. Ze waren zóó klein, dat ze niet de hoogte van het loket 'bereikten. Maar het kantoorperso neel ontdekte ze tijdig en liet de ver geetachtige moeder door de politie op halen. om haar eigendom in ontvangst te nemen. Het afmijnen. Op Walcheren is het bij openbare verkoopingen van onroerende goederen de gewoonte, dat eerst wordt opgeboden en dat dan van een hoog bedrag wordt afgemijnd. Thans heeft de afd. Walcheren van Chr. Boeren- en Tuin de rsbOnd besloten aan de notarissen op Walcheren te verzoeken dit afmijnen af te schaffen omdat men meent, dat nu weinig wordt opgeboden omdat men weet, dat later toch wordt afgemijnd, en dit ook dikwijls zoo laag, dat de waarde niet wordt uitgédrukt in dén verkregen prijs, zeer tot schade van den verkooper. Aan den kring Walcheren ,der Zeeuwsehe landbouw-maatschappij zal gevraagd wor den adhaesie aan dit verzoek f© verieenen. me gezegd je als haar dochter te willen tomtvangen. Zeg me Betty, wil 'je, wil je mijn vrouw worden?" Geen woord kwam van haar lippen, maar heur oogen blikten lang in de zijne, zoolang tot alles opgelost werd tusschen hen, alles tot klaarheid en ze kerheid kwam. i Toen trok Gijsbert haar tegen zijn bprst in een omhelzing zoo vast, dat 't scheen, als wilde hij haar nooit weer loslaten Ze nestelde haar donker kopje aan zijn schouder, en met een vaag gevoel, dat wat hij wilde goed was, en hij keek met grenzei-ooze teederheid erop neer. 't Duizelde hem van oneindig geluk, nu hij, na al die maanden lijden, van hun kerend verlangen, haar eindelijk in zijn armen hield. i „O, kind, kind", fluisterde lyj, „ik ver dien niet zoo zalig te zijn, maar mijn heele leven zal een streven zijn om1 je te yergelden, wat je nu geeft". Ze beurde het hoofd op en zag in zijn bleek gezicht het hoogste en mooiste, wat ooit het gelaat uit kan drukken van een man, die waarachtig en innig bemint. Zijn blond hoofd boog zich naar heur bruingouden kopje en tp©n hun lippen elkander raakten, vloog in het hoogste topje van den larix een zwarte lijster en zong..... (Wordt vervolgd

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1925 | | pagina 9