Zierikzeesche Nieuwsbode mm ABONNEMENT s advertentiën Woensdag 27 Mei 1925, zierikzeesche courant. EERSTE BLAD. II U1ME1KB Paardenmarkt en Waikmarkt. invoering Zomertijd, buitenland. Uit Stad en Provlnoie. binnenland. Prü» por 8 maanden 1,60, Calico per poet: ƒ1,80. Voor hes buitenland per Jaar f Ï0t— Afsonderiyke ammnera 5 oent. Yeraehijnt Maandag. Woensdag en Vrijdag, van 1—8 regel» 60 ot». van 4 regel» en daarboven 20 ot». per regel. Beolame» 80 ots. p. regel. By oontraot belangrijke korting, 81ste JAABGANG. - No. 11240, In"»ding oP d«n ig w mi- Blr. t, DE LOOZE li. Ull(.-R«ll!. U. I. SOSTES, **ve v06r Dit »nMiir bestaat uit 3 bladen. doelen wij mede, dat de Nieuwsbode a.s. Maandag, wegens het Pinksterfeest, niet zal versehynea. Daar a.s. Vrijdag, met het oog op het Pinksterfeest en de te honden Paardenmarkt, waarschijnlijk druk zal worden geadverteerd, dringen wij met klem aaif op spoedige Inzending der advertentlëo, opdat de Courant op tijd kan verschijnen. Groote advertenttën knnnen niet later worden aangenomen dan Donderdagavond. De Directeur. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van Zierikzee maken bekend, dat de PAARDEN MARKT in dit jaar zal gehouden worden aan de Balie, op Woensdag 3 Juni e.k en dat op dien dag tevens-de gewone MAR KT- DAG zal gehouden worden, in plaats van op Donderdrg daaraan volgende. Zierikzee, 26 Mei 1925. Burgemeester en Wethouders van Zierikze°, A. J. F. FOKKER VAN CRAYESTEYN VAN RENGERSKERKE, Burgemeester. P. F. WITTERMANS, Secretaris. •BURGEMEESTER en WETHOUDERS van Zierikzbe maken bekend, dat op Vrijdag 5 Juqi a.s. de Zomertijd zal worden ingevoerd Mitsdien moeten de klokken om 2 uur in den nacht van Donderdag 4 - op Vrgdag 5 Juni a.s., een uur vooruit gezet worden. Zierikzee, den 26 Mei 1925. Burgemeester en Wethouders van Zierikzee, A. J. F. FOKKER VAN CRAYESTEYN VAN RENGERSKERKE, Burgemeester. P. F. WITTERMANS, Secretaris. Een merkwaardige vrijspraak. Te Chicago heeft een lijkschouwings jury van zes mannen, een jong meisje van 15 jaar, met name Lucille Wunsch, die. de minnares van haar vader had dood geschoten, vrijgesproken. Hel kind kon de moreele ellende, waarin haar moeder verkeerde tengevolge van het gedrag v'an haar vader, en de opmerkingen, die zij van haar medescholieren moest slik ken en welke haar familietrots aanrand den, niet verdragen. Zij gaf daarom haar moeder het voornemen te kennen, dat zij iets wilde doen om aan dit alles een eind te maken. Zij maakte zich meestér Van haar vaders revolver, en ging, ver gezeld van haar moeder, naar het huis van de schoone, 28-jarige miss Sinneok dié haar vaders liefde had gewonnen. Zij stelden zic-h in het duister van den avond achter een loom op en toen Wunsch op een gegeven moment gearmd met miss' Sinneok uit het huis kwam, schoot Lu cille zonder aarzelen de revolver vijf keereiv af en trof miss Sinneck, die doo- del ijk getroffen ineenzakte. Zij verwond de. naar men aanneemt oozettelijk ook haar vader, en bij ongeluk ook haar moeder. De lijksehouwingsjury nu heeft Lucille vrijgesproken op grond van de overweging, dat zij lijdende was aan nyslerisehen waanzin en dat zij het schol, dat miss Sinneck doodde, bij ongeluk had getost. Het geval is daarmede echter niet afgeloopen. Miss Sinneck's familie leden n.l. hebben den openbaren aan klager verzocht. Lucille Wunsch tc ver volgen. Of hij daartoe overgaat, mloët worden afgewacht. De tragedie, die zich heeft afgespeeld te Riverdale, een voor stad van Chicago., waar Wunsch een be kende persoonlijkheid is, heeft dienten gevolge nogal gro.ote opschudding ver wekt. De> aardbeving In Japan. De berichten over de noodlottige ge volgen van de aardbeving in Japan iee ren, dat de ramp er een is geweest van zeer grooten omvang. Een Berlijnsch nieuws-agentschap stelde die hevigheid der beving gelijk met die van twee jaar ge leden, die Tokio en Jokohama zoo deer- lijk had geteisterd. Het aantai dooden wordt in de berichten zeer wisselend op gegeven. De stad Toyooka, die 10.000 in woners telde1, is totaal vernietigd. Niet minder verschrikkelijk was de verwoes ting van de gemeenten Kinosaki en Tsoe- gama, met onderscheidenlijk 5000 en 8000 inwoners, Van wie zeker de helft of meer dakloos zijn. Gelukkig is het aantal doo den betrekkelijk gering. Tot nu toe zijn zoowat 200 omgekomenen gemeld. In tegenspraak hiermee.,is een tele gram uit Tokio, d.d. Zondag, dat spreekt van 500 dooden, te Toyooka alleen al. Er zouden in die plaats drieduizend hui zen door brand vernield zijn. Men zai goed doen niet vast te houden' aan dit getal vap 500 dooden te Toyooka; ver moedelijk hoort het getal 500 bij de ge wonden en is 200 het ongeveer groote cijfer voor de dooden. Doch 200 is trouwens al erg genoeg. Het schijnt, dat Toyooka kan worden 'u'eschpuwd als de haard der beving. De plaats lag op c.a. 130 K.M. ten Noord westen van Kioto. Een der ergste inciden ten bij' die ramp in Toyooka was de in storting van een school, toen juist les werd gegeven. Ook werd het ernstige ka rakter van de ramp nog zeer verergerd door het uitbreken van branden te Toy ooka en Kinosaki. In Kinosaki dat een plaats is waar vele zieken genezing zoeken in heete baden werd de ramp verscherpt door het feit, dat ettelijke personen, die juist in het warme blad lagen daar ijlings uit moesten vluchten, wilden zij niet levend worden geroosterd. De ellende te Kinosaki werd nog ver meerderd door de instorting van 't spoor wegstation aldaar, Waarbij reizigers om kwamen, o. w. een paartje op de huwe lijksreis. Ofschoon de schokken wel dege lijk zijn gevoeld te Osaka en Kobe is in die plaatsen geen schade van bbteekenis aangericht. De aardbeving is locaal zeer begrensd geweest; buiten een gebied van c.a. 60 vierk. kilometer is er geen schade aan gericht. Maar de stoffelijke schade blijft toch aanzienlijk, daar ook in de moerbei plantages veel vernield is. Frankrijk en Spanje. Volgens het „Petit Journal" zou het resultaat, waartoe Malvy na zijn reis naar Madrid, gekomen is, het volgende zijn. De Spaansehe regeering is geenszins van' plan een wapenstilstand te sluiten, noch het bezette Spaansehe gebied te ontruimen. Zij is bereid een overeenkomst- te treffen met Frankrijk betreffende de bestrijding van contrabandevervoer over zee en zal den Fransehen troepen toe staan tot in de Spaansehe zóne op te rukken. Voorts zouden beide landen het geheel eens zijn wat betreft de door het accoord van 1912 vastgestelde grens. De „Matin" schrijft, dat alle maat regelen zijn genomen voor een energiek voortzetten van den veldtocht. Frankrijk is dus op den oorlog voorbereid, wanneer Abd-el-Krim dien' wil. Wanneer de Rif- ka'bylen slechts verontrust werden door de vrees, hun markten aan de Wergna te verliezen, waar zij zich van het noo- dige voorzien en indien zij tot den,toe stand van vrede wilden terugkeeren, zou niemand hun de middelen weigeren, in de volle plaatselijke onafhankelijkheid, welke zij maar wenschen te leven bin nen het kader van het Sultanaat. In het eene. zoowel als in het andere geval zijn de door Malvy te Madrid gevoerde onderhandelingen belangrijk. Wat betreft het dal van de Wergh'a, waar de Fransch-Spaansche grens on zeker was. daar zijn de grondslagen ge legd voor een overeenkomst, welke het mogelijk zal maken, dit als een troef te gebruiken, wanneer met de Riffi onderhandelingen worden aangeknoopt. Wanneer Abd-el-Krim er dan bij blijft, 'den oorlog voort te zetten, zai het aöc'oord het mogelijk maken, hem volledig in te sluiten en tot onderwerping te dwingen. En wanneer er onderhandelingen wor den gevoerd, zullen Frankrijk en Spanje gezamenlijk optreden. Zoo dra de leidende gedachte van de te Madrid gehouden besprekingen door 'den Ministerraad is goedgekeurd, zal waarschijnlijk een Spaansch gevolmach tigde met de Fransche regeering komen onderhandelen. zitting van Dinsdag ter voorziening in de vacature, ontstaan door het ontslag ne men als lid van de Tweede Kamer door den heer B. J. Gerretson, tot Tweede Kamerlid benoemd verklaard jhr. mr. D. J. de Geer, oud-lid dier Kamer, en oud minister van financiën. i Zitting van Dinsdag 26 Mek- Voortgezet wordt de behandeling der militaire pensioenwetten. Dhr. K. ter Laan verdedigt een amen dement om ook de wachtgelders onder de pensioenregeling te dom vallen, dat hij echter, na mededeeiing van den voor zitter, dat dit geen- amendement is, in trekt. Paragraaf 1 yan art. 1 van u-.t ont werp wordt op verzoek van" d-ir. ter Laan in stemming gebracht. Het wordt aangenomen met 45 tegen 14 stemmen (soc.-dem. en vrijz.-dem.) Op een vraag van dhr. Ter Laan deeit de minister bij paragraaf 2 nwde, dat niet-militairen biet 't oog op j'imsioen, even vóór tien jaren dienst zullen wor den ontslagen. Dhr. Ter Laan bepleit: le.. een amen dement om niet bij wijze van straf het recht op pensioen te laten vef vallen en 2e. om beroep mogelijk te maken. Dhr. Tiianus verdedigt een amende ment om niet-eervoi ontslagen militairen een toelage te kunnen geven. Dhr. Dresseihuijs bestrijdt het eerste amendement-ter Laan. Minister van Dijk lascht een wijziging als bedoeld door dhr. Tiianus, in, doch alleen voor wie na het in werking tre den der wet ontslagen worden. worden aangenomen, komt aan de orde een verzoekschrift van de Kamer van Koophandel en Fabrieken tot het vast stellen eener verordening op den ver koop van buiteniandseh vleeseh. Daar tot dusver in (Je. gemeente Haamstede geen- dergelijk vleeseh verkocht wordt, -is men van oordeel, dat het vaststellen eener verordening niet urgent is. Toch zag dhr. Blom gaarne, dat bij eventueelen, verkoop een verordening gemaakt wordt. De voorzitter antwoordt, dat' t. z. t. daarr tegen wei ..geen bezwaar zal zijn. De rekening der Gezondheidscommissie over 1924 wordt goedgekeurd evenals de re kening van het Burgerlijk Armbestuur over genoemd tijdvak. Van het bestuur van het Waterschap Schouwen was een schrijven ingekomen, dat voor het jaar 1925 een bedrag van f .8000 beschikbaar wordt gesteld voor de verharding van wegen in genoemd Waterschap. Besio* ten wordt ter verharding ofr te geven: het nog onverharde gedeeite van Karre- mansweg met Sara'sweg, Lorreeweg, het gedeelte van Boogaardsvoetpad vanaf de woning van dhr. Boot tot den dam bij dhr. Kostense, de Noord- en Omïoops- weg en het Oosterwekken. Dhr. Braam dringt er op aan, dat bij eventueel© ver harding van den Noordweg het gedeelte j vanaf het eind van den straatweg tot de hofstede van dhr. De Glopper (als zijnde het- slechtste weggedeelte) in de eerste plaats voor verharding in aanmerking korne. De vergadering, gaat hiermede ac eoord. Met aigemeene stemmen wordt vastgesteld eene verordening houdende voorschriften voor motorrijtuigen bestemd ju uw wui iMusiatfen wvruen. i Dhr. Tiianus treklijn amendement in. JÏÏI Na re- e-n dupliek wordt 't eerste amen dement Ter Laan véfworpen bij zitten en ópstaan; het tweede wordt met 29 tegen 27 stemmen aangenomen. Dhr. Tiianus verdedigt een amendement om1 de bepérking van bepaalde cumulatie van pensioen niet te doen gelden voor wie vóór 1 Juli 1925 zijn gepensioneerd. Dhr. Duijmaer van Twist steunt het amendement. Dhr. Deckers acht afwijking van de burgerlijke pensioenregeling hier gewenscht. Dhr. Ter Laan zegt, dat 't wetsontwerp vol zit van dergelijke on billijkheden. Dhr. Dresseihuijs steunt even eens het .amendement. Dhr. Beumer bewondert het voorstel van den minister niet, maar zal toch te gen 't amendement-Til anus stemmen. Dhr. Snoeck Henkemans wil begaan on recht weer goedmaken. Minister van Dijk ontkent, dat de mi litairen in ongunstiger concilie komen dan de burgerambtenaren. Bovendien is het beginsel vastgesteld bij de burger lijke pensioenregeling. Minister Westerveld bestrijdt ook het amendement. Na re- en dupliek wordt de stemming bepaald op morgen (Woens- dag). Mannen! Indien by hot scheren uw huid pyn doet of stuk gaat, kunt gtf dit voor komen door uw huid vóór het inzeaprn eerst in te wrijven met een weinig Purol. De Kon. fam'üe naar Zwitserland De Koninklijke familie zal Donderdag ochtend per D-trein naar Dobbin vertrek ken en na aldaar drie dag'en te hebben vertoefd, naar Zwitserland reizen. Nieuwe torpedo jagers. De Nederlandsche regeering heeft weer twee torpedo-jagers besteld, die volgens teekening en onder toezicht vaa de Glas- gowsche firma Yarrow in Nederland ge bouwd zullen worden. Zij zullen voor zien worden van het nieuwste model van Yarrow-ketels. De Olympische Spelen. Het Internationaal Olympisch Comité te Praag heeft besloten, dat de Olympi sche spelen van 1928 te Amsterdam ge houden zullen worden. TWEEDE KAMER. Het centraal stembureau heeft in zijn ZIERIKZEE. Met ingang van 1 Juni a.s. is gedetacheerd te Brouwershaven, de kommies L. van der Vate te IJzendijke. In de Concertzaal alhier werd Maan dagavond dopr de afd. van den Vrij heidsbond de „Vrijheids/Urn" op het witte doek gebracht, teneinde de kiezers en kiezeressen door middel van de rolprent meer politiek te ontwikkelen. Jammer dat niet meerderen aanwezig waren om deze filmbiografie, weergevende de ont wikkeling der Vrijheidsgedachte, te aan schouwen, want het was werkelijk de moeite waard om deze „lezing zonder spreker" bij te wonen. Met deze film vertelt de Vrijheidsbond op treffender wijze dan door het gesproken woord, aan het Nederlandsche kiezersvolk wat zijn wenschen zijn voor de naaste toekomst van ons vaderland. Danslustigen kunnen den len Pink sterdag hun hart ophalen in de Con certzaal, waar een groot orgel wordt geplaatst van de firma Th. Mortier. (Mén zie de advertentje in dit nummer). Het laatst verschenen nummer van het bekende Blue Band tijdschrift bevat de voorwaarden Voor een uacantiereis in ons land of en diat is voor de groote ren naar Zwitserland. De reizen in ons land zullen waarschijn lijk Doorn en Zandvoort zijn. De reis naar Zwitserland vangt aan 10 Augustus, die in Holland, voor de eerste groepen, 1 Augustus. De adspirant-deelnemers moeten het af geloopen jaar leerling(e) zijn geweest van de hoogste klasse van een lagere school, ambachtsschool of M. U. L. O.- school, dan wel van een derde klasse H. B. S. Zij, die op het eindrapport 't hoogste aantal punten behaalden, komen voor de reis in aanmerking. Bij gelijk aantal pun ten 2al het lot beslissen. HAAMSTEDE. Vergadering van den ge meenteraad, gehouden op Maandag 25 Mei. Aanwezig alle leden. Na opening door den voorzitter, lezing en goedkeu ring, der notulen en behandeling van in gekomen stukken, die voor kennisgeving goeding (ongeregelde diensten). Tot leden jjer commissie tot nazien der gemeente- rekening over 1924 worden benoemd de heeren C. Blom, L. L. Bolle en J. C. Vis. Van den havenmeester was een ver zoek ingekomen om eenige verhooging der vergoeding vopr toezicht op het uit baggeren der haven en het opsteken der lantaarns te Burghsluis. B. en W. stellen voor de eerste vergoeding vast te stel len op 21/2 ct. per M3. ,en de laatste op f 10 per jaar, welk voorstel met alg. stemmen wordt aangenomen. De voor zitter deelt mede, dat door het Kerk bestuur der Ned. Herv. Gemeente een wenk is gegeven, dat binnen afzienb'a- ren tijd de Kerk niet meer beschikbaar zal gesteld worden voor het houden der vrije- en orde-oefeningen. In voorloopige bespreking komt nu de noodzakelijkheid van het stichten of inrichten totdit doel Van een lokaal, waarin mogelijk verschil lende vereanigingen haar oefeningep. kun nen houden. Dhr. Blom zegt t. z. t. van het dagelijkseh bestuur een begrooting der loosten te verwachten. Bij de rond vraag vestigt dhr. Blom de aandacht op den minder gunstigen toestand van den straatweg tusschen Haamstede en Burgh en de straat (gedeeltelijk keibeslag) in de buurt van dhr. C. W. Mloeiker. De voorzitter stelt een verbetering tegen het komende najaar in 't vooruitzicht. Dhr. Braam' bespreekt de oneffenheden van 't trottoir in de Weststraat door het op werken der wortels van de langs deze straat staande boomen. Hij acht deze oneffenheden gevaarlijk voor voetgan gers, vooral bij avond. De voorzitter ant woordt, dal bedoelde boomen waarschijn lijk dezen winter of volgend voorjaar gerooid zullen worden. Daarna sluiting. NOORDWELLE. Vergadering van den gemeenteraad, gehouden, op Vrijdag 22 Mei. Voorzitter, de burgemeester. Aan wezig alle leden. Men gaat over tot het verpachten van een stuk gemeentegrond. Pachtsom f75 peT gemet; taxatiekosten f10 voor rekening der gemeente; kosten pachtc-ontract voor den pachter; onder houd dam en sloot voor rekening der bei de pachters. Na loting blijken pachters ters te zijn J. Bal en K. J. Dambruijn. Het heffingsperoentage voor de inkom stenbelasting wordt vastgesteld op li/2. Ter tafel komt: a. een schrijven van het waterschap Schouwen, waarin gemeld wordt, dat er weer f' 8000 beschikbaar is gesteld voor verharding van wegen. Bij B. en W. is een verzoek binnen gekomen om de rest van Ddrkjeéwekken van grind te vooTzien. Wanneer Renesse de helft van de kosten voor zijn rekening neemt, de anderen elk 1/3 betalen, dan komt dit voor deze gemeente te staan op pl.m. f210. Alzoo wordt besloten; b'. een schrij ven van den Minister van Financiën om aan te sluiten bij den Bank vam Neder landsche Gemeenten, waarover alle 'be talingen thans zullen gaan. Conform wordt besloten. De voorloopige rekening dei' Haven ..Schelphoek" geeft aan: in komsten f 7631,69 en uitgaven f 5092, Van het batig saldo krijgt Noordweile de helft, verminderd met f50 van den Se- nooskerkschen gemeente ontvanger of f 1219,51i/2- De burgemeester merkt op. dat op de begrooting een post van f500 is uitgetrokken voor het herstel der ba- saltglooiing. Hij zou willen zien, dat de beschoeiing met 12 M. Werd verlengd, omdat efl nu 'dikwijls geen 2 schepen, haast •elkaar kunnen liggen. Dit is zeer lastig en de gemeente draagt de verantwoorde lijkheid, dat er geen ongelukken gebeu ren. Het werk 'wordt geraamd op f1568, hetgeen 'betaald kan werden zonder lee ning. Weth. Blom voelt veel voor deze zaak, maar hij komt heftig op tegen die verantwoordelijkheid. Daarmee is hij het niet eens. Hij vindt, dat, wanneer er on gelukken mochten gebéuren, de schuld ligt bij" -den schipper, die ligplaats kiest, als hij* ziet, dat het gevaarlijk is. Weth. Boogërd vindt het een zeer improductieve uitgave, en ,is men zeker, dat 2 schepen van 35a ton met maximum-lengte dan wel naast elkaar kunnen liggen? Er wordt besloten de beslissing aan. tehouden tot informaties zijn ingewonnen;, d. de rekening der Gezondheidscommissie, slui tende met een batig saldo van f433,375, wordt goedgekeurd; e. de rekening vap het burgerlijk armbestuur wordt even eens goedgekeurd. In de toelichting staat dat J. Viergever geen huur heeft betaald voor zijn Woning. De heeren Hart en van der Maas maken hierop aanmerking en vinden het van b'ovengenoemden huurder meer grove nalatigheid dan onmacht. Na eeniige discussie wordt besloten dit onder de aandacht van het Armbestuur te bren gen en dringend te verzoeken in deze zaak zooveel voortvarendheid te btetoo- nen, dat de huur binnen komt. f. een schrijven van den commissaris der Ko ningin, inhoudende een concept-ontwerp van een verordening op het rijden met motorrijtuigen. De burgemeester stelt voor de volgende vergadering in deze een be sluit te nemen. De Raad, die veel voelde voor dergelijke maatregelen, vindt dit goed. Bij de rondvraag merkt de heer Boot op, dat het steengruis langs de straat eerder last dan gemak geeft. B. en W. zullen er naar kijken. Hierna sluiting. BURGH. A.s. Maandag, 2en Pinksterdag, te beginnen 's 'namiddags half drie zal op het aan natuurschoon zoo rijke land schap aan den voet der duinen tusschen Haamstede en Burgh een zendingsfeest gehouden worden. Behalve enkele predi kanten hoopt ook als spreker op te treden zendeling Blinde uit Utrecht. Ze-. ker zal hel dien dag niet aan belang stelling ontbreken. BRUINISSE. Ingeleid door den heer Geluk uit Zierikzee, hield Maandagavond ae heer Welleman uit Krabbendijke al hier een propagandarede voor de Vrijz. Dem. beginselen. Evenals? elders was -ook deze vergadering schaarsch bezocht. De onverschilligheid voor de politiek schijnt zeer algemeen te zij-n. Op zeer onder houdende wijze droeg spr. zijn goed ver zorgde rede voor. Van de gelegenheid tot debat werd geen gebruik gemaakt. Na het beëindigen van zijn rede werd door den heer Wellemian een door hem ver vaardigd tooneeistukje voorgedragen, het welk de nationale ontwapening propa geert. Met een opwekking om op de Vrijz.-Dem. lijst te stemmen, werd de vergadering door den heer' W. Geluk gesloten. RECHTZAKEN* De moord te Wychen. Donderdag 23 Mei zal het gerechtshof te Arnhem behandelen de strafzaak tegen J. van M., die -door de Arnhemsche recht bank wegens een te Wychen gepleegden dubbelen moord is veroordeeld tot levenslange gevangenisstraf/Het hof heeft indertijd een onderzoek naar v. M.'s geestvermogen opgedragen aan de psy chiaters dr. Caspari te 's-Hertogenbösch en dr. Drossaers te Arnhem. In hun rapport komen deze deskundigen tot de conclusie, dat van M. is een psychisch gedegenereerde, die slechts in geringe mate behept is met gebrekkige ontwikke ling van de verstandelijke vermogens en die Wel in staat geacht kan worden het strafbare en het moreel verwerpelijke van zijn misdaad, begaan in den nacht van 4 op 5 Mei 1924, in te zien. Verduistering In fanctte. De rechtbank' te Arnhem heeft uit spraak gedaan in de zaak van S. v. d. B., ontslagen directeur van de gemeente- gasfabTiek te Renkum, die terecht heeft gestaan wegens in zijn functie gepleegde verduistering ten nadeele van de ge meente Renkum. Beklaagde werd ver oordeeld tojt 8 maanden gevangenisstraf. De eisch was 1 'jaer en 6 maanden.. VERKOOPINGEN, ENZ. OOSTERLAND, 26 Mei. Heden werden alhier, ten verzoeke van den heer M. van Dijke, ten overstaan van notaris Bier- masz, publiek verkocht: piaarden voor f 156 en f 402; paard met veulen voor f 500; koeien vopr f 375, f' 395, f 400, f 490 en f 531; ossen voor f 85, f.160 ien f 1*6-5vaarzen vöjofr f 73i, f 74, f'137, f 167 en f 190; stiertjes voor f 50 en f 65; varkens vioor f 64 en f 94. AANBESTEDINGEN. Het bestuur van den polder „Groot- Bettewaerde" c.s. heeft aanbesteed, de leverantie van '100 ton steenslag 4-6 c.M. jen 100 ton 2-3 c.M., aan het Nieuwe Veer in heit Dijkwater; 325 ton steenslag 2-3 c.M. aan het Sas te Zierikzee. Ingeschre ven werd door: Ho-liandsche Basalthandel, Rotterdam, Nieuwe Veer, 4-6 c.M., f7,50, 2-3 c.M, f5,75, Sas, 2-3 &M;., 5,65; Offer- haus Co., Den Haag, Nieuwe Veer, 4-6 c.M., f7,40, 2-3 b.M. fÖ.SO^ Sas, 2-3 cjM f 5,60;W. van den Berg, Hansweert, Nieu we Veer, 4-6 c.M., f6,50, 2-3 c.M. f 4,90, Sas, 2-3 c.M. f4,90; W. Hokken Wz., Slie- drecht. Nieuwe Veer, 4-6 c.M., f6,18, 2-8 c.M.. f6,18, Sas, 2-3 clM. f6,08; A. Prins, Sliedrecht, Nieuwe Veer, 4-6 C.M. f5,74, 2-3 C.M. f5,74, Sas, 2-8 c.M. f5,64; W. L,

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1925 | | pagina 1