Zierikzeesche Nieuwsbode E. HOLTY APPELS, Kunsttanden. Dr. C. E. LIESKER, ABONNEMENT I Maandag 25 Mei 1925. zierikzeesche courant. ADVERTENTltN EERSTE BLAD. Nieuwstraat D 236. Hoeren CÉ. Costuums van af f10,90. longeh. Colb. Cestnums van af !12,50. Restanten Opruiming in Kinderkleeding. Ei m E. imfms. BUITENLAND. FEUILLETON. De sterkste Macht Mond- en Tandarts, BINNENLAND. Slapeloosheid Uit Stad en Provinole. Doorzittend Prtyi per B maanden f 1,50, franco per poafc f 1,80. Voor het buitenland per Jaar f 10,—. Afzonderlijke nummers 5 cent. Verschijnt Maandag, Woensdag en Vrijdag. 81ste -JAARGANG. - No. 11239. Sir. i i. DE LOOZE Jr. Ult|.-IM»f- Si. J. KOSTE». van 1—8 regels 60 ©te. van; d rogels en daarboven 20 at», per regel. Beclames 80 ets. p. .regel. BJJ eontraet belangrijke korting. Inzending op den dag van uit gave vóór II ure. Dit nummer bestaat uit 2 bladen. Speciale aanbieding voor de Pinksteren Naast Magazijn ftebr.LOKKER. HOOGST IN STIJL. LAAGST IN PRIJS. Onze Goederen worden op eigen ateliers vervaardigd. KLEERMAKERIJ. Regenjassen van af f8,00. Een massa moordenares. De sensationeel© misdaden zijn na den Cioriog in alle staten der wereld ontzag lijk toegenomen en hebben vormen aan genomen, die atle mensehelijke verbeel dingskracht te boven gaan. Het schijnt, alsof de criminaliteit bij alle volken steeds toeneemt. Zoo heeft men -thans, naar de „Tag1' meldt, in Joegoslavië een misdaad ontdekt, zoo afgrijselijk, dat zij nauwelijks haar weerga vindt en herin nert aan de donkerste tijden der midden eeuwen. Voor den rechter van instructie van Groot-Berkerekul, in Servië, slaat de - dertigj arige- beeidschoolie vr.ouw Re- niei terecht, onder beschuldiging, twee barer echtgenooten, haar 1 O-jarigen zoon en 32, zegge twee-en-dertig minnaars met voorbedachten rade te hebben vermoord door arsenicum in hun eten fe doen. De lijken harer slachtoffers verborg zij in tonnen in den kelder van haar huis. Elk dezer tonnen is voorzien van een etiket, waarop naam en leeftijd van den ver moorde, alsmede de duur van de^ liefdes betrekking tusschen beklaagde en den betrokken persoon vermeid staan. De ver moorden zijn bijna alle jonge kooplieden in den ouderdom van 23—30 jaar, waar van 14 Roemenen. Mevrouw Renici placht haar minnaprs telkens 7 Imaanden bij zich in huis te houden. In dezen tijd leef de het paar in de grootste harmonie en gelukzaligheid tot de niets vermoedende vriend plotseling verdween. Het was voor de jonge, opvallend mooie vrouw niet moeilijk, de mannen tot zich te lok/ten. Maar moorden pleegde zij met koel over leg en geraffineerde handigheid. Zij be kent haar misdaden en legt bij 'het ver hoor een weerzinwekkend cynisme aan den dag. Op een vraag van den rechter van instructie waarom zij zoovele on schuldige mensehen had omgebracht, ant woordde zij: „Uit jaloezie, Want ik weet, dat zij morgen een andere vrouw naloo- pen.... Daarom heb ik tegen mezelf ge zegd, dat zij beter bij mij rustig in den kelder kunnen slapen. Het proces trekt natuurlijk in geheel Joegoslavië en ook in Roemenië groote belangstelling. Een deel der Servische daor J. U. 29 Voor in Januari kwam er bericht' van mevrouw van der Willigen, welke wat ongesteld was en haar dochter thuis verlangde. Léonie moest wel gehoorza men, hoewel met bitteren wrevel. Toen ze bij het afscheid aan Gijsbert's hals hing, voelde hij zijn hart zwaar en koud worden. Bij den Gijsbert van voorheen had ze tenminste een snel voorbijgaan- den zinnelijken hartstocht weten te wek ken, bij den Gijsbert van thans was dat niet meer mogelijk. Schoon zijn leed even groot bleef, kwam er toch een gevoel van verademing over hem, na haar vertrek; nu kon hij tenminste weer zichzelf zijn. Lange uren bracht hij met Réve door aan zijn vleu gel zij kreeg les van hem en, al zou ze nooit een groote techniek meer kunnen krijgen, toch wel haar gevoelens en ge dachten «enigszins uitstorten in muziek. Soms schreef zij zijn fantasiën en 't was of haar gezelschap hem inspireerde. Jlaar gezichtje was zoo lief, zoo mooi, nu niet langer dat waas van onzekerheiu en verdriet er over lag. De ernstige oogen bevbiking kiest partij vopr de moorde nares; overal wordt de affaire harts tochtelijk besproken. De doktoren, die de jonge vrouw hebben onderzocht en ge observeerd, zijn van oordeel hier te doen te hebben met een uniek pathologisch geval. De verhooren worden voortgezet en brengen dagelijks nieuwe griezelige bijzonderheden aan hel licht. Aardbeving in Japan. Zaterdagmorgen heeft een aardbeving, welke grooten schrik veroorzaakte, ge woed te Osaka, en Kyoto. Tal va,nv groote kantoorgebouwen werden beschadigd, kleine stortten in. Een spoorwegstation en andere 'bouwwerken zijn geheel ver nield. De berichten omtrent de aardbeving in Japan zijn nog zeer onvolledig, daar de telegrafische verbindingen met het geteisterde gebied verbroken zijn. Osaka, Ko'b'e en Kyoto bleven voor brand ga spaard. doch ernstiger is de toestand in de havenplaats Tojooka, in de provin ie Tango, aan de Japansche zee, waar het station en 200 huizen instortten en waar een 'brand uitbrak, die zich onmiddellijk over de geheeje stad uitbreidde en velen die door de vlammen werden ingesloten het leven kostte. De geheele bevolking, welke 10.000 zielen telt, is gevlucht. Een trein, die te Tojooka moest aankomen, wordt vermist en is waarschijnlijk bedol ven bij het instorten van de tunnel bij Asjiya. Nabij Genboedo werd een andere trein omver geworpen. Zes legervliegtui gen. die van Osaka naar Tojooka werden gezonden, rapporteeren, dat het aantal dooden te Koenjama en te Foekoetsji, 2 dorpen in de nabijheid der stad, 800 be draagt en dat overal- in de streek een paniek heerscht. Groote schade werd aan gericht in de zilvermijnen van Ikoeno, de belangrijkste van het land, waar alle schachten zijn ingestort. Doktoren en Ro.o- de Kruispersoneel zijn naar de geteis terde streken .gezonden. Men zegt, dat de aardbeving, die te 11 uur des mor gens plaats had, de hevigste is, welke men sedert 30 jaar in, deze streek heeft gekend. Een avontuurlijke loopbaan. Dezer dagen is te Londen de 58-jarige ingenieur Gardiner vrijgesproken van de ten laste legging als zou hij zich onder bedriegelijke voorwendsels een chèque van 200.000pond hebben toegeëigend. Tij dens dit proces is het een en ander aan -het licht gekomen van' de wel zeer avon tuurlijke loopbaan van den heer Gardi ner. Vóór den oorlog leidde hij het ber gingswerk van de „Lutine", het bij Ter schelling vóór een eeuw gezonken oor logsschip. dat veel goud aan boord had. Tijdens den oorlog voerde hij het hevel over een der Britsche „mysteryships" en bewees daarbij, volgens het getuigenis van een schout-bij-nacht, gewichtige dien sten. Zelf vertelde hij, dat hij in den Rus- sisch-Japanschen oorlog alle mijnen 'b:ij Port Arthur had gelegd, bij een revolu tie in Chili commandant was geweest van een oorlogsvaartuig en in den Boe- renoorlog het bevel had gevoerd over Australische „bushmen". zal op Woenedag 27 Mei a.s. spreek uur houden voor Tandheelkunde te Haamstede ln 't Pension „Zee, Bosch en Duin", van 9.30 v.m tot 130 uur n.m. en Donderdag 28 Mei te Zieribzee, van 10—4 uur, ten huize van 1. HARE, Meubelhandel, Appel markt 365. stoinden helderder en haar stem klonk niet meer gedempt als vroeger, maar vol en vast, met een nobelen muzikalen klank er in. Wekelijks bezocht ze Betty, tot erger nis harer stiefmoeder. Ach, ze wist het, die zou nimmer van haar houde.t. ue anderen ook niet ais Gijsbert, maar toch waren ze vriendelijker, sloten haar niet meer van alles uit. Dat kwam door Gijs bert's grooten invloed. Geen van de anderen wist, dat Walter Bergman haar neef was; ze had Gijs bert verzocht er niet over te spreken. Gijsbert bleef er slecht uitzien en toen Februari kwam met regen en gure win den, moest hij binnen blijven om een lichte influenza. Eens op een middag kwam ze bij hem in de muziekkamer, nadat hij Puno een poosje les had gegeven. „Hoe nu, Réveke, ga je niet uit, 't is toch Woensdag?'' „Ik wilde vandaag maar eens thuis blijven, Gijsbert, het is zulk slecht weer.'* „Alsof je daar anders wat om geeft! En in 't rijtuig heb je toch geen last van regen of kou. Maar ik begrijp 't wel, je blijft om mij thuis. Dat moet je niet doen, kindje, ik weet, hoe graag je daar heen gaal,'. „Ja, ik ga er graag heen; ze houden daar allen van me. geloof ik?*, zei ze peinzend, „en 't is er altijd zoo gezel- Tot 1914 had hij. naai* hij meende het wereldrecord op zijn naam staan voor duiken, doordat hij 9 uur en 22 min. onder water bleef. Ook heeft hij verschillende middelen bedacht om Onderzeeërs te bestrijden. In 1923 was hij op uitnoodiging van Abd el Krim naar Parijs gegaan om een vrede tusschen de Rifs en de Spanjaar den tot stand te brengen. In December van dal jaar ging hij van F'arijs naar Marokko, naar hij verklaarde tevergeefs', achtervolgd door liefst 26 Spaansche oorlogsvaartuigen. Spaansche biadén zou den 720.000 gulden in Nederiandsch geld op zijn hoofd hebben gesteld. Niet min der dan negen maal is deze avontuur lijke ingenieur gewond geweest in ver schillende oorlogen. Stommpn huiten de woonplaats.. kiezers, die bij de op 1 Juli a.s. plaats hebbende stemming ter verkiezing van de leden der Tweede Kamer aan de stem ming willen deelnemen in .een andere gemeente dan die. op welker kiezerslijst zij voorkomen, zijn gehouden daarvan in persoon mededeeling te doen ter secre tarie der gemeente, ten minste veertien dagen vóór den stemmingsdag. Zij. die bovenbedoelde mededeeling heb ben gedaan, mogen niet meer stemmen in de gemeente, op welker kiezerslijst zij voorkomen, ook niet zoo zij dit bij nader inzien nog zouden wenschen. De Zomertijd. De Minister van Binnenl. Zaken en Landbouw heeft de aandacht van de ge meentebesturen gevestigd op het Kon. besluit van 13 Mei, waarbij is bepaald, dat in dit jaar de vervroeging met één uur van den wetteljjken tijd zal aan vangen 5 Juni en eindigen 4 October. De minister verzoekt aan de gemeentebestu ren, toe te zien, dat de tijdsaanwijzing op de openbare, door hen beheerde klok ken gedurende genoemd tijdvak in over eenstemming zij met de tijdsvervroeging. De Olymplsehe Spelen. De gemeenteraad van Amsterdam heeft Vrijdagavond het voorstel van B. en W., tot het aangaan van een 3 o/o premie- leening van 5 millioen gulden, voor den tjjd van 30 jaar, met de bedoeling daar van onmiddellijk 5 ton te geven aan de Olympiade, aangenomen met 28 tegen 6 stemmen. als gevolg van de warmte of van over spanning voorkomt men door het ge bruik van Mijnhardt's Zonu wta blo tien. Buisje 75 et. ZIERIKZEE. In ons land is naar aan leiding van de koene vlucht van het even koene drietal van de* Hoop, van Weerden Poelman en van den Broeke, van Amsterdam naar Batavia, een Nat. Comité opgericht; hetwelkzich ten doel stelt, geiden in te zamelen voor het aankoopen van eeriige vliegtuigen, om daarmede hier en in Oost-lndië proeven te nemen, ten eindo- na te gaan of het in de naaste toekbmst mogelijk is, een geregelden dienst op Indië te organisee- ren. Als gevoig van het behaalde succes zijn overal in den lande sub-comité's op gericht om het voor oiogen gestelde doel te verwezenlijken. Kort geleden is ook in onze gemeente een afdeeling van het Nat. Comité opge richt, waarin een aantal heeren hebben zitting genomen. Eere-voorzitter is onze burgemeester. Waar de daad. van het koene drieman schap feitelijk een uiting is van sport, zoo wil het comité hier ter stede dan oolf de sport in dienst stellen van deze he iig. Dikwijls spelen'Betty en Walter sa men, en als hij kan, komst Ernst Roden met zijn cello". «.Hij komt veel bij de. familie Zee, is het..niet?" „Ja. Hij heeft het thuis ook niet zoo erg gezellig, met, ;zijn po de huishoudster, enfin, dat zal nu wel gauw anders wor den'*. Gijsbert wendde het gezicht af. Wat bedoelde ze, zou het er nu doorkomen, zooals Puno toen zei. Révarde wist niet, hoeveel pijn ze hem deed. Ze was er immers in haar hart van overtuigd, dat Betty hem lief had en ze had nooit iets van het praatje over Betty en den dokter gehoord. Wel wist ze, dat Roden zoo goed als ver loofd was met een meisje uit zijn ge boorteplaats. „Kom, Réveke, ga nu maar", zei Gijs bert mat. „Neen, beste jongen, heusch niet. Ik blijf vandaag liever thuis, waarom weet ik zelf niet. Laten we in de bibliotheek gaan, dan lees ik je verder voor, of heb je nog wat te doen?" Hij liet zich meetronen en terwijl hij, luisterend naar haar lieve stem, bij 't knappendetvuur zat, zag hij .Rietberg, de oude brievenbesteller in ft park loo.pen. Plots kwam er een zonderling' gevoel over Gijsbert, alsof er in die leereu. taach iets gewichtigs voor hem zat. weging, om gelden in tb zamelen voor het hierb'óven omschreven doel. Die beide hier ter stede bestaande gymnastiekvereenigingen „Olympia" en „Rust Roest" en een afdeeling H.B.S.'ers zullen daartoe op den Tweeden Pinkster dag te Brouwershaven en op den dag der Pa.ardenmarkt alhier een gymnastiek- demonstratie geven, terwijl een vliegtuig, bemand met het koene drietal, in den door de jongelui te vormen stoet, zal Worden medegevoerd. -- Verschenen is het prae-advies ten dienste van het, op 15 en 16 Juli a.s. te Assen te houden Middenstandseongres, in behandeling komehde onderwerp „Mid denstand en Jeugdorganisatie", door N. F. Epkema te Rotterdam, waarin deze 3 •vraagpunten bespreekt, al.: 1. Is de or ganisatie der jongere middenstanders noodzakelijk; 2. Welke zijn de oorzaken van de onverschillige houding d$r jon geren tegenover het Middenstandsvraag- stuk en 3e. Op welke wijze zouden de jongere middenstanders georganiseerd kunnen worden. -- In de sociëteit „Ons Genoegen»' al hier vergaderde Zaterdagmiddag de On derlinge Vérzekerings-Mpij. Draagt El kanders Lastenonder presidium van den heer J. C. v. d. Maas. Deze riep de •sehaarsch opgekomen belangstellenden 't welkom toe, er op wijzend hoe nuttig het is, dat de bijeenkomsten trouwer be zocht worden, om contact te blijven hou den met de leden. Na de notulen volgde de rekening over 1924—'25, welke sloot j met een voordeeiige kas van f 5580,93. j Het nadeeiige slot voor de afdeeling rundvee bedroeg f 553,30, het voordeeiige stof voor de afdeeling paarden bedroeg f 6134,23. De reserves bedragen totaal :f tlj>71,06. De rekening was nagezien en voor accoord verklaard door de commis sarissen der vereeniging, de heeren M. R. Krepel en C. Steendijk Az. Uit het daarna door den secr.-penningm., den heer J. W. van OeVerèn, voorgelezen verslag over het afgeloopen vereenigingsjaar bleek ova., dat dé omslag voor paarden f 2,80 per 100 gulden en voor rundvee f 2,50 per 100 gulden bedroeg. In het afge loopen jaar gingen 41 verzekerde paar den en 68 stuks rundvee verloren; wat aan uitkeering vorderde resp. f 13415,— f 13140,71. De verliezen van het rund vee giqgen in 't afgeioopen jaar boven het normale uit, hetgeen geweten wordt aan hartgebreken tengevolge van de na werking vati het mond- en klauwzeer. Met nadruk werd in 't verslag gewezen op de veewagen der Z.L.M., waarvan nog meer gebruik dient „te worden gemaakt, ten voordeel e ook van de eigenaren der invalide dieren, waarvoor men te Rotter dam ongeveer het dubbele vatfi de waarde krijgt dan hier. Gewezen werd voorts op den bloei aezer mpij., de uitbreiding van haar ledental en de coulante wijze, waar op zij tracht aan de door haar leden geleden verliezen tegemoet le komen, waardoor zij haar devies getrouw blijft. De aftredende bestuursleden, de heeren J. C. v. d. Maas, A. J. van Schelven en M. C. v. d. Linde werden herkozen. Na de omvraag, waarbij een der com missarissen, de heer Krepel, den raad gaf, in navblging van andere maatschap pijen, zoo nu en dan een advertentie te plaatsen, opdat steeds de aandacht op D. E. L. wordt gevestigd, werd onder dankzegging voor de opkomst de ver gadering gesloten. 'HAAMSTEDE. Vrijdagavond j.l. hield de afdeeling „Haamstede en Burgh" van de vereeniging' „Het Groene Kruis" een algemeëne ledenvergadering in hotel Bom. De opkomst was niet schitterend. Na opening door den voorzitter, lezing en goedkeuring der notulen van de vorige vergadering, werd door den secretaris het jaarverslag over 1924 gelezen. Uit dit verslag bleek, dat deze nuttige ver eeniging in bloeienden toestand verkeert. Daarija gaf de penningmeesteres verslag van haar financiëel beheer over 1924. De Hij verslond niet meer, wat Réve las, bleef wachten. Even iater werd er ge klopt, en bracht een der dienstboden hem de post. Op een der brieven herkende hij terstond Léonie's keurig fijn schrift, dien. brak hij haastig los. Terwijl hij een be schreven velletje er uit nam, viel iets an ders op den grond. Réve, die het op raapte, slaakte plots een kreet. Gijsbert keek op en eer z'e 't verhinderen kon, trok hij haar het witte vierkant uit de handen. Daarop las hij in fraaie letters: Verloofd Léonie Hermine van der Willig^ji en Jhr. Charles Ferdinand Witsema. 's-Gravenhage, Den Witsenburg. Rhenen. 1 Gijsbert's voorhoofd werd rood, maar kalm vouwde hij het briefje Los en las verder Mijn waarde Gijsbert 1 „Hoezeer 't me spijt, -je verdriet te moe ten berokkenen, geef ik je je woord terug. Romantisch als je bent, vrees ik wel, dat je tragisch wanhopend zult zijn, maar beste jongen, troost je en „vergeef me". Onze verloving was een vergissing en ik heb dat ingezien. Nietwaar, je weet immers: onze neigingen kunnen wel eens afdwalen, ongewenscht afdwalen, tijde- EtfF bij Wielrijders. -Bk Ieen door de zon Verschroeide Huid, Schrijnen en Smetten.verzacht en I tleneestmenmel H" Bij Apoth.en Drogisten inkomsten bedroegen f 1136,65, de uitga ven f281,54, het batig saldo f855,11. Na gunstig uitgebracht rapport door de com missie tot nazien der rekeningen, werd hare rekening onder dank door de ver gadering goedgekeurd. Vervolgens bracht de materiëel-commissie verslag uit over den toestand van het magazijn. Dit ver keert, dank zij de bemoeiingen van den ijverigen magazijnmeester en de welwil lendheid van het gemeentebestuur van Haamstede, dat op den ruimen gemeente huiszolder een bergplaats afstond, in uit stekenden staat. Verder werd behandeld de agenda voor de algemeene vergadering der Prov. Zeeuwsche Groene Kruisver- eeniging te Zierikzee op 2 Juni a.s.;, waarop de afdeeling vertegenwoordigd zal zijn, evenals op de districtscommissie vergadering te Zierikzee, op 27 Mei. Daar na "werd de vergadering onder dank door den voorzitter gesloten. Vrijdagavond j.l. werd in de Ne- derl. Hervormde Kerk de aangekondigde muziek- en zangavond gehouden door de Chr. Zangvereeniging, met medewerking van mejjl J. J. Joppe (orgel) uit Zierikzee, met vioolbegeleiding van dhr. Joh. van Waveren. De kerk was flink bezet. Na opening met gebed door 't bestuurslid, dhr. P. Jonker en het gemeenschappelijk zingen van: Psalm 150, vrs. 1, zette dhr. Jonker uiteen, waarom het vorige jaar geen dergelijke avond kon gegeven wor den. Daar de toegang kosteloos was, drukte spr. den wensch uit, dat de aan wezigen biji de collecte hun offervaardig heid zouden toonen, temeer daar deze collecte ten bate van het orgelfonds komt. Gegeven werden 13 zangnummers (en 6 (muzieknummers. De zang werd over 't algemeen goed ten gehoore gebracht, de soloi's in 't bizonder. Het orgelspel van fmej. Joppe was uitstekend, evenals de vioolbegeieiding van dhr. van W'a1- veren. Bij het eindnummer verzocht de voorzitter, dhr. Coomans den aanwezigen het in dit stuk voorkomenoe koraal „Een vaste burcht in onze God" mede te zin gen, 'waaTaan flink wérd voldaan. Bij' het einde dankte dhr. Jonker de kerkvoogdij voor hare welwillendheid, mej. Joppe ep dhr. van Waveren voor hun medewerking en uitstekend spel en het publiek voor zijn aandacht en belangstelling. Zonder twijfel zal het publiek dankbaar zijn voor dezen goed geslaagden avond en zich aanbevolen houden voor een volgenden. RENESSE. Donderdagavond hield do heer Jac. Welleman voor een niet talrijk opgekomen publiek eene zeer onderhou dende lezing, ten doel hebbendede be ginselen der Vrijz.-DemOcratische partij: te steunen, door op de a.s. verkiezing voor iid der Tweede Kamer te stemmen bp een vrijzinnig democraat. Dewijl de zelfde lezing ook te Noordwelle is ge houden, verwijzen wij naar het verslag uit die plaats. NOORDGOUWE. Heden (Maandag)mor- gen is op het einde van den Kloosterweg. tengevolge van het springen van een band een motorrijwiel, waarop twee per sonen gezeten waren, omver geslagen. De duorijder kwam er met eenige schram men aan het hoofd af, terwijl de be- dJadcj de etjch da> le-atet StetX. <ftt jee-lrui ae/icef aan diZ Lddo M 1'crfdoe.cde, 'Puddena A J.P PuootNC^Aarlicn A. I.PöLAn-(jQoniricl>i 3* A.J. P'S VANIUE-SAUS Ol/EiflHE.E&Lur*. lijk gelukkig degene, die ziet, dat 'f een dwaling was, voor het te laat is, zooala ik! Beste jongen, neem het luchtig op. Ik zal altijd met vriendelijke herinnerin gen aan jou, je familie en 't aardige Hu- nenstein blijven denken. Ik denk al vrij spoedig te huwen en dan een zeer groote, buftenlandsche reis te doen. En nu, vaarwel, Gijsbert, Wordt zoo gelukkig als ik en, nietwaar, sana rancune»'. j Léonie H. van der Willigere. Eén gevoel bezielde Gijsbert, toen hij gelezen had, groote dankbaarheid, dat zijn leven niet gebonden zou worden aan het mieisje, dat zóó schreef, zóó handelde. Hij keek op in Réve's aifestig gezichtje. „Zusje, ik ben vrij»', zei hij alleen. „O, Gijshert, Gijsbert", snikte ze, „hoe kan dat toch, leg het me uit." Hij gaf haar den brief en terwijl ze las, zag hij haar gezichtje gloeien vau verontwaardiging. „Is dat Léonie", stameide ze, „mijn God, hoe is het mogelijk; dat had ik niet in haar gezocht". „We kenden haar niet", zei hij pein zend, „maar bedenk, Réveke, dat ik 't eerst schuld had." Ze keek hem aan, zag een diepen blos zijn wangen en voorhoofd kleuren. (Wordt vervolgd

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1925 | | pagina 1