zuimging dioor inkrimping en saneering onzer geldmiddelenstaat, zonder dat het bedrijfsleven en kapitaalvorming daar door teveel worden geschaad. Na den staf te hebben gebroken over het roe keloos beleid van min. S. de Vries en daarmede te hebben vergeleken de lib. ministers Pierson, de Meester en Tceub, komt spr. tot de slotsom, dat de liberale partij Op geestelijk en op financieel .gé- bied gerehabiliteerd is. Het liberale re- geeringsbeleid is altijd dieneqd hét al gemeen belang. Toch heerscht ook in de liberale partij verdeeldheid, ja veel er ger dan elders; kleine verschillen zijn so^rs oorzaak van ontbinding. Zoo ook de Plattelanders, wier afscheiding zoo weinig eerbied verraadt voor de liberale gedachte. Voor mannen die het Platte land grondig kennen is in den Vrijheids bond plaats, getuige de heeren Bierema, v. Rappard, D. den Boer Dz., Teenstra, de heer Dresseihuijs, voorzitter van den tuin- bouwraad. Na nog even het vraagstuk der landsverdediging te Rebben behan deld eo de zienswijze der verschillende partijen betreffende deze kwestie te heb ben beoordeeld, eindigde spr. met een krachtige opwekking om bij de a.s. ver kiezing de liberale partij te steunen. Zon der debat werd te ruim 11 ure de ver gadering gesloten. ÖT.-PHILIPSLAND. De landbouwers- kjaeeht J. S., werkzaam by dhr. A. v. D., kreeg van een paard een klap tegen de borst. Hij moest zich onder genees kundige behandeling stellen. 8T.-ANNALAND. Van het feest van den heer Qnakkelaar valt nog te melden, dat er in den namiddag receptie werd gehouden, waarop ieder die hem wilde komen felioiteeren welkom was. Toen des avonds „Accelerando" z\jn commis saris en begunstiger een serenade bracht, was er zeer veel volk op de been, waar onder velen van andere plaatsen. De voorzitter sprak den heer Quakkelaar toe en wensohte hem namens de leden geluk met z\jn 35-jarig feest. Deze dankte daarvoor, onthaalde de vermoeide muzikanten, die een lange wandeling gedaan hadden op een frlssohen dronk en gaf by het vertrek voor do kas een gesloten enveloppe mee. De armen ontvingen een uitdeeling ln geld. 5THOLEN. O mier matige belangstelling had Maandag de jaarlijksche keuring van rundvee plaats vanwege de Proy. Rege- lingsoomm. Totaal waren aangevoerd 15 koeien en de stier der Fokvereenigjing. Laatstgenoemde plus een tweetai koeien werden tevens opgenomen in het N.R.S. Door droeve familieomstandigheden was de heer Zwagerman niet aanwezig. Deze werd vervangen door den heer D. Koop man Pz., die op duidelijke wijze het ex terieur der verschillende dieren besprak en wees op het groote nut om hier we derom1 een contrólevereeniging op te rich ten. Niet minder ijverig was hij ook om leden te werven voor de vereeniging tot verbetering van het rundvee in Zeeland. De cjdllecte deze week gehouden, ten bate van het blindengesticht Wplf- heze, heeft alhier opgebracht de som van f 73,25. OUD-VOSSEMEER. Een hond, welke 14j> dagen geleden van hier per schip mee was genomen en in de Dortsche kil over boord was gesprongen, keerde dezer da gen weer tnouw naar zijn meester terug; reeds meermalen Had het dier getoond, hoe ver de afstand ook was, de gave te bezitten den wég terug te kunnen vin den, maar nu door breed© stroamen ge scheiden, is die terugkeer des te meer opvallend. Landbouwersinspan, waaronder 8-jarig Merriepaard voor f 637, Melkkoeien voor f 338 en f 275, Vare Koe voor f 180, Jaarlingen voor f 151, f 141, f 146 en f 157. KERKNIEUWS. Ned. Herv. Kerk. Beroepen; Te'Ernst, S. A. C. Rijnen berg ,te Genderen. Te Heemskerk, C. Ferguson te Burgerdam; Te Meern (bij Utrecht), J. F. Röth te Almkerk. Te Go.uderak, J. C. Woithers te Sprang. Bedankt; Voor Joure, P. J. F. van Voorst Vader té Lochem; DREKSCHOR; Hemelvaartsdag 's avonds 7 ure, ds. v. d. Griend. ST.-PHILIPSLAND. Wegens vertrek uit onze gemeente heeft dhr. M. C.BI an kert, bedankt als president-kerkv-oogd. Geref. Kerk. Beroepen: Te H.-L-Ambacht, L. 3. Al- laart te Rozenburg. Te Zevenbergen, cand. W. H. Gispen te Scheveni.ngen. Te Aart ander veen, J. C. Aalders te Batavia '(met veftof te Den Hagg.) Te Doetinchem, P. van der Sluis te Diirks- horn. Te Raard, c-and. D. Feenstra te Woudsend. Te Heemstede en te Zwol le, J. L. van der Wolf te Kralingen. Aangenomen: Naar Vianen, cand. B. Tel der te Utrecht. Bedankt: Voor Niezijl, H. Steen te Zoutkamp. a Chr. Geref. Kerk. Bedankt: Voor Arnhem, S. C. van der Ven te Lisse. Voor Werkendam1, J. de Bruin te Maassluis. SPORT. OUD-VOSSEMEER. Wedvlucht van de duivendub „De Zwaluw" uit Mons (125 K.M.): D. Vermet 1, 17 en 18, H. Haver - mans 2. J. Vermeij 3, 4, 15; P. van Schetsen 5, 11, M. van der Zande 6, 19, C. de Wit 7, 9, 10 en 16, J. Thioienaar 8, J. van Driel 12, A. de Leeuw 13 en C. Ampt 14e prijs. De Olympische Spelen. Onder eere-voorzitterschap van den Commissaris der Koningin in Zeeland is een provinciaal Zeeuwsch comité voor geldinzameling ten béhoeve van de Olym pische spelen 1928 opgericht. VAN HEINDE EN VER, RECHTZAKEN. Maandag werd door de Arr.-Rechtbank te Breda 0.a. het vonnis uitgesproken van W, M. S., oud 26 jaar, van beroep slager, wonende te Poortvliet, beklaagd dat hij op 23 April 1923 onder de ge meente Poortvliet in een slachtplaats heeft voorhanden gehad een versch ge slacht van de huid (ontdaan doch onaf- gehakt rund, niet voorzien van een waar- deermerk. De eisch tegen beklaagde was f 150, subs. 1 njgand hechtenis. De recht bank uitspraak doende, achtte het hier boven vermelde feit niet strafbaar en ontsloeg beklaagde van alle rechtsver volging. ONDERWIJS. Te 's Gravenhage werd, na afgelegd examen, het diploma van costumière toe gekend aan mej. A. M. v. d. Valk te Zlerikzee, leerling der Modevakschool al daar. POST EN TELEGRAPHIE. De commies der posterijen en telegra fie P. C. Eekman is verplaatst van 's-Gra- venhage naar Bruinisse, ter waarneming van de directie aldaar, in afwachting van de vervanging van dat kantoor door een bijkantoor voor de drie diensten, ressor- teerende onder Zierikzee. Nn het tekort op het Staatsbedryf der P. T. en T. Ifl verdwenen en plaats heeft gemaakt voor een behooriyk over schot zal de Centrale Nederlandsohe Ambtenaarsbond de aetie om voor het lagere personeel den aohturigen werd- dag te herwinnen, aldus deelt de Amb tenaar mede. VERKOÖPINGEN, ËNZT BROUWERSHAVEN, 19 Mei. Ten overstaan van den Notaris H. J. van Nouhnys te Zlerikzee en ten verzoeke van dhr. M. C. Jonker, werd alhier op heden ln het openbaar vorkoohtdiens De Belgische schulden aan Amerika van na den oorlog bédragen 175.500.000 dollar. Daarbij komt een aankoop van legergoederen voor 30 miljoen dollar, en ongeveer 70 miljoen rente, te zamen een waarde van ongeveer 9 miljard franken. Op het sowjet-congres hébben afge vaardigden uit den Oeral gewézen op de sterke verbreiding der syphilis aldaar, tengevolge van de geringe medische hulp ^n het zoo goed als ontbreken van ge neesmiddelen. Dringend verzochten zij, in dezen toestand te voorzien. Volgens een bericht uit Heddensheim heeft aldaar Zaterdagnamiddag oim' 6 uur op een feestterrein, waar het katholieke kerkkoor zijn jubileum zou vieren, ten gevolge van het inslaan van den bliksem, een ernstig ongeluk plaats gehad, waar door 4 personen zijn omgekomen. Drie personen werden op slag gedood. Een vierde kreeg een beroerte en overleed na eenige uren. Verder werd een vrouw ernstig en twee meisjes licht gewond. Het hoofd van de politie te Des Moines (Iowa) heeft besloten eens j>ér week wagens door de stad te laten rij den, waarop gearresteerde dranksmokke laars geplaatst zullen worden, teneinde de dranksmokketbeweging schrik aan te jagen. Volgens een telegram uit Berlijn aan de „Star" zijn de Bank of England, de Deutsche Reichsbank en de Banque de France onlangs overeengekomen geen credielen te verleenen aan de Sovjet- Unie en haar ondergeschikte organisaties. Volgens berichten uit Melbourne, zal de immigratie uit Engeland naar Australië aldus geregeld worden, dat het eerste jaar 31,500 landverhuizers neerge zet borden. Daarna zal hun aantal ge leidelijk toenemen met 3500 in het jaar. Door de ongekende warmte voor de maand Mei gedurende de laatste dagen zyn in Duitsohland tal van bosoh- branden voorgekomen, waarby militairen moesten helpen blussohen. By een stierengevecht, dat Zondag te Marseille gehouden werd, Is de mata dor, een jongen van twintig jaar, die voor het eerst een stier met onbeBohermde horens bevooht, gedood. Het gesarde dier heeft z\jn tegenstander een hevigen horen-stoot in de hartstreek toegebracht, tengevolge waarvan de joiigen vrywel onmiddellijk stierf. Op de kust van Madras (Britsch O.-Indië) heeft een zware storm gewoed. Spoorwegen zyn vernield, telegraafpalen omgeworpen enz. Een groot aantal run deren is verdronkenOok hebben dertien mensohen het leven gelaten tengevolge van het instorten van een bioscoop te Ellore. VERSCHILLENDE BERICHTEN. Boerderij afgebrand. Tijdens een hevig onweer, dat Maandagmorgen boven de gemeente Numansdiorp woedde, is de bliksem ingeslagen in de met riet ge dekte boerderij van den heer J. B. Zoo wel woonhuis als landbouwersschuur brandden tot den grond toe af. De brand ontstond 's morgens tussehen 3 en half 4 in het achtergedeelte der boerderij. De hoer B. was verzekerd. Persoonlijke on gelukken hadden niet plaats en huisraad en landbouwgereedschappen konden'' aan de vlammen ontrukt worden. Doodgetrapt. Zondagavond is in een tapperij Op den Zeedijk te Amsterdam twist ontstaan tussehen twee personen van 26-jarigen leeftijd. De ruzie werd buiten voor het café voortgezet en daar begonnen de handtastelijkheden. Er vie len slagen en op een gegeven oogenblik gaf de een zijn tegenstander een trap in de buikstreek. De 'getroffene zakte in kaar en werd door omstanders naar zijn woning in den omtrek gebracht. Een oogenblik kwam hij bij, doch later trad ten tweede male bewusteloosheid in. Zijn moeder waarschuwde den Geneeskundi gen Dienst en per autobrancard werd de jonge man naar het Binnengasthuis over gebracht. In deze inrichting is hij des nachts vermoedelijk aan inwendige ver bloeding. overleden. De dader werd des nachts door de politie gearresteerd en zal wegens zware mishandeling ter be schikking van de justitie gesteld worden. Wolkbreuk. Zaterdag is Simpelveld (L.) door een geweldigen tropisehen regen ge teisterd. De beken stortten zich als woes te bergstroomen van de heuvels op de landerijen en het dorp. Het water werd de huizen en kelders ingedreven; zoodat de bewoners op hooger gelegen gedeelten tofevlucht moesten zoeken. Als een bandjir sleepte de watervloed dood kleinvee, huisraad en wat al niet mee. Fiets en |auto bleken tegen den geweldigen stroom niet bestand. Automobilisten beproefden hun voertuig te doen rijden, doch de Vloed was sterker en ze moesten terugkeeren, De steenen brug over een beek werd door den vloed meegesleurd. Bij een bak ker werd het graan "door den vloed meegenomen. Bij zijn pogingen, om nog iels te redden, viel hij en brak een rib. Een oude molen werd defect geslagen. Violgens het „N. v. d. D." moesten vele huisgezinnen met paard en kar gered worden. Een 82-jarige vrouw, die even eens door het water verrast werd, wilde men uit haar huis halen, doch men vond eerst een 15-jarigen knaap, die door den schrik was flauw gevallen, en bracht de zen naar buiten, terwijl de vrouw tijde lijk op tafel in veiligheid werd gebracht. Toen men terugkeerde om haar te halem vond men haar in het water liggen. Zij werd naar buiten gedragen, doch bleek reeds overleden té zijn. Veenbranden in Drente. Op verschillen de plaatsen is dn- de Örentsche veenen brand uitgebroken. In Emmèn is de brand Zondag reeds begonnen. Toen de men schen wakker wérden, zagen zij overal turfhoopen in brand staan. Opvallend was, dat' overal tussehen de brandende turlhoopeïi een afstand was van onge veer 50 M. Men vermoedt dan ook alge meen, dat het vuur hier met .opzet aan gestoken is. Zondagmorgen wakkerde cle wind, de'n brand' flan en begon het vuur te „loopen". In korten tijd stond het ter rein over grooten afstand in vlamlmén. Een viertal huizen en ook de ammoniak fabriek liepen nog wel geen direct ge vaar, maar lagen toch in de richting wellce het vuur nam; De bewoners dezer huizen begonnen hun inboedel in vei ligheid te brengen, terwijl intusschen met man en macht gepoogd werd den brand in zijn loop te stuiten. Tegen den avond, toen de wind ging liggen, hebben de menschen hun boeltje weer naar binnen gesleept, doch tegen Maandagmorgen dreigde hét gevaar op- nieuw. Féller nog dan Zondag joeg de wind het vuur nu en dan voor zich uit en weldra waren de vlam'men' in de buurt' der woningen. Nadat het ergste gevaar hier geweken was, werd begonnen met het vuur, dat in de buurt in^ den gnond voortwoekerde, uit te spuiten. In weer wil van den hevigen rook en de enorme hitte is dit gelukt. Voet voor voet werd gewonnen en thans zijn althans de wo ningen voorloopig buiten gevaar. Lieve zoon. Te Velseroord is de 16- jarige K. aangehouden, die heel wat op zijn kerfstok had. In den nacht van Zon dag op Maandag had hij op verschillen de bouwwerken en ook van het gebouw der Rijks H.B.S. lood ontvreemd. Voorts bleek hij een revolver met scherpe pa tronen te hebben verduisterd en bij zijn ouders de muntgasmeter te hebben ge ledigd. Hij is 'ter beschikking van de justitie gesteld. Onweer. Te Riethoven (Noord-Brabant) is Maandag de bliksem geslagen ln de boerdery van den landbonwer P. V., welke geheel is afgebrand. Vier geiten en twee honden kwamen in de vlammen om. Verzekering dekt gedeelteiyk de sehadede inboedel was niet verzekerd. Maandagnacht is door het inslaan van den bliksem in de gemeente Oost burg afgebrand de schuur van den landbouwer J. van de Plas. Vier paarden, een veulen, vier kalveren en een stier zyn omgekomen, en een paard, dat nog gered werd, moest afgemaakt worden. Van den landbouwer A. H. de Milliano ln de gemeente Waterlandkerkje, is ook de schuur afgebrand. Daar zyn een paar kalveren,, een stier, een varken met biggen en een hond in de vlammen omgekomen. Dinsdagmiddag 2 uur heeft zich boven Voorburg een nlterst zwaar on- weder ontlast, gepaard aan zwaren hagel- j slag. Tal van ruiten zyn tengevolge van den hagel stuk geslagen. In een paar warenhuizen gingen pl. m. 1000 en 700 ruiten verloren en alle groenten zyn plat gehageld. Enkele boomen zyn als het ware kaal gehageld. Ook sloeg op enkele plaatsen de bliksem in, waar door de telefoon ontredderd werd. Als een bewys hoo overvloedig regen en hagel zyn geWeeBt, dlene, dat men des avonds 7 uur op verschillende plaatsen nog de hagel kon opscheppen. Hagel steenen ter grootte van duiveneieren werden op verschillende plaatsen ge vonden. Brand. Door onbekende oorzaak is Maandagnacht brand uitgebroken ln het peroeel Amstelveensoheweg 132 te Amstel veen, bewoond door twee gezinnen. In het voorste huisje woonde het gezin M., bestaande uit man, vrouw en 2 kinderen, in het achterste perceel het gezin De J. bestaande uit man, vrouw en zes kinderen, Het eerste gezin kon zich redden, maar de man liep ernstige brandwonden op. Hy moest naar het burgerzlekenhuis worden overgebracht. Met het gezin De J. was het ernstiger gesteld, daarvan vermiste men het twee jarige dochtertje, dat, toen men het brandende peroeel binnendrong, ln de rook bleek geBtlkt te zyn. Het peroeel brandde tot den grond toe af; ver zekering dekt de schade. INGEZONDEN STUKKEN. (Buiten verantwoordelijkheid der redactie) Copy wordt niet teruggetonden. Nieuwerkerk, Mei 1925. Mijnheer de Redacteur, Zoudt U zoo goed willen zijn, mij eenige plaatsruimte af te staan voor het volgende: Het idéé tot het aanstellen van een Wijkverpleegster hoe nuttig ook, wordt helaas door Niepwérkerk zeer oppervlak kig beschouwd. Het is te 'betreuren, dat beide partijen. Ziekenfonds en Groene Kruis in dit opzicht tegenover elkaar staan en het doel uit het oog verliezen. Merkwaardig is het, dat hunne opvattin gen zoo uiteenloopend zijn. Dit is niet de Weg iets goeds te bereiken. Toen het Groene Kruis het idéé op vatte een wijkverpleegster aan te stellen, ondervond het vele moeilijkheden. Ijve rig werd in de tegenovergestelde richting gewerkt om de vroedvrouw als vroed vrouw-verpleegster te kunnen aanstellen, 't Ziekenfonds schijnt helaas geen reke ning te houden met de wenschen der Groene Kruisleden. Het feit, dat meeni- geen een gave heeft toegezegd, tot f25 toe. om in 't bézit van een wijkverpleeg ster te komen, wordt niet overwogen. Bovendien is het de wensch van Ouwer- kerk. samen met Nieuwerkerk een ver pleegster aan te stellen. De meening van (j.eskundigen is, dat het aanstellen van een wijkverpleegster op den weg ligt van het Groene Kruis, met veile medewerking der gemeente. In dit geval verzocht 't Groene Kruis de gemeente Nieuwerkerk f500 subsidie, 't geen voor een gediplomeerde wijkver- pleegster-huisb'ezoekster toch geen ver kwisting mag genoemd worden. Voor de tuberculosebestrijding ontvangt 't Groene Kruis een jaarlijksche bijdrage," evenre dig aan het aantal inwoners der gemeen ten. 'béhoorende tot eenzelfde wijk. Deze subsidies worden niet uitgekeerd voor een wijkverpleegster, aangesteld door een plaatselijk Ziekenfonds. De ervaring,, op gedaan in - andere gemeenten, is nooit teleurstellend geweest bij het aanstellen van een wijkverpleegster-huis'bézoekster, die tegen haar taak opgewassen is. Het is niet mogelijk dat een gehuwde vrouw het vele werk, dat van haar geëischt wordt, (naast haar kraamvrouwen) zon der aan hare capaciteiten afbreuk te doen. een verpleegster is in den vollen zin des woords, daar zij de ziekenver pleging in haar grooten omvang niet heeft geleerd. Het werk eener verpleegster omvat zeer veel. Verschillende ziekten moeten op de daarvoor bestemde wijze verpleegd worden. Waar de patiënt haar hulp 2 a 3 maal per dag vraagt, volbrengt zij dit trouw door weer en wind tot de uiterste adressen van haar wijk. Waar noodig zal zij haar hulp verleenen bij af leggen. waarmede in een groote béhoefte wordt voorzien. Mogen daarom de Edelachtbare heeren van den Raad inzien, hoe goed de vroed vrouw ook was, niet met half werk be gonnen wordt. Hier geldt het: wat men begint, begin het niet half. Weldra zal zij een groot arbeidsveld hebben, en zal men haar aanstelling geen luxe kunnen noemen. Daarom Edelachtb1. heeren van den Raad: dieii geen menschen, maar dien uw gemeente! Wordt persoonlijk ten opzichte van uw eigen omgeving en uwe medemenschen. Vriendelijk dankend voor de verleende plaatsruimte. plaatsruimte. Uw abonné, X. TELEGRAMMEN. Nieuwerkerk, 20 Mei 1925. Mijnheer de Redacteur, Met opname van onderstaande zult U mij zeer verplichten. Mej. Roukema vroedvrouw van Nieu werkerk. schijnt op listige wijze de plaats van vroedvrouw-wijkverpleegster te wil len veroveren. Dat zij zich hierover met alle mogelijke praatjes in haar Wijk bezig houdt en 't streven van 't Groene Kruis, in zake 't aanstellen van een wijkver pleegster. zooveel mogelijk afbreekt, is tot daar aan toe. maar dat zij tegen haar klanten 'beweert, dat het in de bedoeling ligt mej. Vervloet in de wijk' te plaatsen, is totaal naast de waarheid. Da*. daar bovendien aan toe wordt gevoegd, dat bedoelde Zuster geen armen zou bezoe ken, druischt tegen alles in. Waar kan een Wijkverpleegster nuttiger werken dan bij de armen? Zuster Vervloet, gedipl. Ziekenverpleeg ster-Kraamverpleegster enquetrice, noch ondergeteekende. hébben zich ooit met één woord hier over uitgelaten. Met dank voor de plaatsing, Uw dw'. dn. W. GAANDERSE-VERVLOET. EMMENERFSCHEIDERVEEN (V.D.) Hon derden dagwerken turf zijn verbrand bij den brand in de Drentsche veenen. BELGRADO (V.-D.) De regeering heeft talrijke communisten laten arresteeren in verband met een ontdekt complot tegen den Koning en de regeering. Het paleis en de regeeringsgéb'ouwen worden streng bewaakt. PARIJS (V.-D.) De Fransche nota, in zake de ontwapening is verdaagd, daar de conferentie der ambassadeurs voor on- bepaalden tijd is uitgesteld. In diploma tieke kringen verwacht men een spoedige regeling in de bestaande moeilijkheden. De conferentie der ambassadeurs zal waarschijnlijk eind dezer week of begin volgende week bijeenkomen. De nota wordt eind volgende week overhandigd. Chamberlain wenscht nauwkeurige preci seering van verschillende punten. ROME (V.-D.) De Italiaansche Kamer heeft met 305 stemmen de wet tegen de geheime genootschappen aangenomen. De wet gaat in hoofdzaak tegen de vrijmet selarij. De geheele oppositie onthield zich van stemming. LONDEN (V.-D.) -Naar de Daily Mail" meldt, is er reden te gelooven, dat ae hcoge commissaris van Egypte, Lord Al- ienby, zijn ontslag zal indienen. Als zijn opvolger zal waarschijnlijk wórden- aan gewezen, Sir George Lloyd, de vroegere gouverneur-generaal van Bombay. TUd D. 21 V. 22 Z. 23 Z. 24 M. 25 D. 26 W.27 Tgd ?an Hoogwater en ran Laagwater Over de nasnd Mei. Hoogwater: Laagwater i v.m. 1,50 n.m, 2,23 v.m. 7,29 n.m 7,43 2,35 3,04 8,08 8,21 3 17 3,41 8,43 8,58 3,52 4,17 9,17 9,39 4,25 4,4S 9,54 10,16 -5,- 5,21 10,29 10,56 5 34 5,52 1106 11;33 van H.W. te Dordrecht 3,15 uur later, L.W. 5,30 MARKTBERICHTEN. ROTTERDAM, 18 Mei. Binnen!, granen en peulvruchten. Tarwe ruim1 ter markt, in alle soorten lager verkocht,, terwijl ae goede en beste soorten gnoötendeels onverkocht bleven. In de schotkwaliteit verkocht van f 12—f 14. Kwaliteit van voor den regen f 16—f 18. Rogge begin markt onveranderd, later lager verkocht van f 13,75—f 14,50. Gerst, chevalier, f 14,75—f 15,50; Haver onveranderd f 12,50 f 13,25; Erwten, kleine groene lager, f 12,50—f 14,25; Schokkererwten lager f 16—f 21. Bruine boonen onveranderd f 10—f17, aller pér 100 k.g. - 19 Mei. Ter veemarkt waren heden aangevoerd: 221 paarden, 7 veulens, 1420 magere runderen, 724 vette runderen, 289 vette kalveren, 1369 nuchtere kalveren, 52 schapen of lammeren, 1Ó5 varkens, 315 biggen, 17 bokken of geiten. Prijzen per i/2 k.g.: koeien 38—471/2— 50—571/2—60 ct.;' ossen 48—53—58 et.; stieren 37—42—48 ct.; kalveren 50—60— 72i/o-85-90 ct. Prijzen per stuk van mager vee: melk koeien f 350—f 400—t 525; kalf koeien f 360f 510; stierenf f 140—f 450; pinken f 150—f 200; vaarzen f 225—f 275; paar den f 200—f 300; slaehtpaardèn f '100— f 175; hitten f 200—f 300, veulens f 1Ö0 f 150, biggen f 10—'f 22; 'dito per week f 2,75—f 3; overloopers f 25—f 44; fek nuchtere kalveren f 25l—f 45; slacht nuch tere kalveren f 15—i 18—f 22, alles per stuk. 19 Mei. N.V. Rotterdamsche Cons.- Veiling Weenaplein. Aanvoer 150,000 st. Kippeneieren f 4,75f 6,75; eendeneieren f 5,25—1 5,50; ganzen f 10—f 12. GOES. 19 Mei. Eieren. Opgaaf van de Landbouw-Commissie f 5,50. Veiling V. P. Z. Aanvoer 37,900 stuks, prijs f 5,80 de 100 stuks. CoOperatlere Yelling Zlorlksor. Veiling v»n 20 Mei. GROOTE VEILING. KIPEIEREN f 5,80. Dito Barnevelders f 6,--. KLEINE VEILING. KIPEIHREN f 5,50 k f 5,70. Dito kleine 1 4,85. BENDEIEBEN f 5,— f 5W" KALKOENEIEREN f 7,60 k f 7,76. GANZENEIEREN I 12,— Si t 13,75. Aanvoer 23650 stnki eieren. Alles per 100 stuks* BOTER I 0,95 k 11,10. Dito met kraailook f 0,70 k f 0,89. Aanvoer 213 pond. TELEGRAFISCH WEERBERICHT, medegedeeld door h'et Kon. Ned. Meteor. Instituut te De Bilt, naar waarnemingen verricht in den mforgen van 20 Mei. Hoogste barometerst. 772.4 te Seijdis- fjord; laagste barometerstand 768.4 te Biaeksod en Toulon. Verwacht tot den avond van 21 Mei: zwakke tot matige wind uil zuidelijke tot westelijke richtingen, gedeeltelijk be wolkt, weinig of geen regen in het zuid westen, in het noordoosten droog, be houdens kans op onweer, koeler vooral in het noorden. Fietsers licht op: i Van 20—21 Mei van 8.23—3 28; van 21—22 Mei van 8.25—3.27. VERBETERING. in de advertentie dankbetuiging familie B. v n SLUIJSr Brouwershaven, stond: 52-j.arige dit moest zijn 25-jarige Echtver •ëniging. Da Directbüb

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1925 | | pagina 2