Zierikzeesche Stroohoeden, ABONNEMENT! Woensdag 13 Mei 1925. zierikzeesche courant. advertentiën HINDERWET. BEGRINDEN VAN WEGEN. BUITENLAND. E. H0LTY-APPELS, BINNENLAND. Uit Stad en Provincie Pr^H per 6 maanden f 1,50, franco per post 1,80. Voor het buitenland per jaar f 10,—. Afzonderlijke nummer» eent. Versehijnt Maandag, Woensdag en Vrijdag. van 1—8 regels 60 oto. van i regels en daarboven 20 ots. per regel. Beolames 60 ots. p. regel. Bij contract belangrijke korting 81ste JAARGANG. - Nó. 11234. lMen<«ng op den d.g at» III. A. J. DE LOOZE Jr. Uld.-JMttl. H. J. KOSTEN. e*Te vöór ar<- BURGEMEESTER en WETHOUDERS van Zierikzee brengen ter openbare kennis, dat ter gemeentesecretarie ter inzage ligt een verzoek met bijlagen van Ing. C. KOOPMAN te Zierikzee, om VERGUNNING tot bet op richten van eene drooginrichting en bet plaat sen van een door den reeds bestaanden Gas motor te drjjven wanmolen en trieur, in het perceel, staande aan het Farsteil, wijkD no. 293, kadastraal bekend in Sectie B, no. 1366. Op Dinsdèg 26 Mei a.s., des namid dags twee uur, zal ten Stadhuize gelegenheid bestaan om bezwaren tegen de inwilliging van dit verzoek in te brengen en deze mon deling en schriftelijk toe te lichten. Zoowel de verzoeker, als zij, die bezwaren hebben, kunnen gedurende drie dagen, vóór het bovengemelde tijdstip, ter secretarie der gemeente kennis nemen van de ter zake ingekomen schrifturen. De aandacht van belanghebbenden wordt er op gevestigd, dat volgens de bestaande jurisprudentie niet tot beroep gerechtigd zijn zij, die niet overeenkomstig art 7 der Hinderwet op den bovenbepaalden dag voor het Gemeentebestuur zijn verschenen ten einde hun bezwaren MONDELING toe te lichten. Zierikzee, 12 Mei 1925. Burgemeester en Wethouders voornoemd, A. J. F. FOKKER VAN CRAYESTEYN VAN RENGERSKERKE, Burgemeester. P. F. WITTERMANS, Secretaris. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van Zierikzee maken bekend, dat de Raad dier gemeente besloten heeft gebruik te maken van het aanbod van het Waterschap Schon- werd triomftocht. Zoodra de men- wen, betrellende het begnnden van door dat Waterschap nader aan te wijzen wegen, den nieuwen rijkspresident een even in drukwekkend karakter zou dragen als eenige maanden .geleden de uitvaart Van den eersten rijkspresident Ebert, heeft zich deerlijk vergist. Het geheel maakte een eenigszins killen indruk, schrijft de Berlijnsche eorr. van 't Hdbl. Namen aan de uitvaart van Ebert vele honderddui zenden uit alle kringen der bevolking deel, de intocht van Hindenburg werd uit sluitend bijgewoond door dat gedeelte van de Berlijnsche bevolking, dat rechts georiënteerd is. Aan het station Heerstrasse werd Hin denburg opgewacht door den rijkskanse lier dr. Luther en eenige andere boogje militaire en civiele autoriteiten. Nadat Hindenburg, die in civiel was en alleen door zijn zoon majoor von Hindenburg en diens echtgenoote begeleid werd, uit de salonwagen was gestapt, heerschte er eerst eenige oogenblikken een plechtige stilte. Daarop trad de rijkskanselier op Hindenburg toe en heette hem met wei nige woorden' -welkom. Het dochtertje van den rijkskanselier bood den grijzen rijkspresident bloemen aan, waarop de voorstelling der verschillende heeren plaats had. Vóór 't station wachtte reeds de auto met de standaard van den rijks- president. Vlug en veerkrachtig begaf Hindenburg er zich heen en stapte in. Voor hij ging zitten bleef hij nog eenige oogenblikken rechtop staan en dankte met zijn hoogen hoed voor de daverende ovaties, die de dichte menigte hem' bracht. Dr. Luther nam daarop naast den rijks president plaats. De tocht van het station naar het paleis van den rijkskanselier Zjj, die begriuding van wegen, waaraan hunne landerijen gelegen zijn, wenschelijk achten en bereid zpn l/a in de kosten bjj te dragen worden verzocht hiervan vóór 25 Mei a.s., aan Burgemeester en Wethouders kennnis te geven. Nadere inlichtingen aangaande het be- grinden, alsook omtrent den inhoud der kennisgevingen, worden ter secretarie ver strekt Zierikzee, 12 Mei 1925. A. J. F. FOKKER VAN CRAYESTEYN VAN RENGERSKERKE, Burgemeester. P. F. WITTERMANS, -Secretaris. Hongersnood ln China. Den Laatsten tijd is al eens meer mel ding gemaakt van den ernstigen hongers nood in China. Thans vinden wij in een buitenlandsch blad daarover nog nadere bijzonderheden. De hongersnood woedt in de provincie Kweitsjou; volgens het zeg gen is de nood afgrijselijker dan ooit. Kweitsjou ligt ver het binnenland in, in de Jang-Tse-vallei. Het is een van de armste en dunst-bevolkte gebieden van heel China. Er wonen in de provincie 8 a 9 millioen menschen. Hoe erg de toe standen er thans zijn moge blijken uit dé volgende schildering: Sinds eenigen tijd aten de mensehen gras en boombla deren; maar zelfs dat begint nu te ont breken. De staat van zaken is gruwelijk. Roomsch-Katholieke priesters melden, dat rn vele steden de dooden onbegraven op straat blijven liggen; dat de menschen in de deuropening van hun huis liggen te sterven. Vele lieden, die tot voor kort nog tot de wejgestelden behoorden, ver knopen hun kinderen voor een handvol graan. Anderen verrichten slavën-arbeid voor wat voedsel. In dorpen in de buurt van Kiensoen komen gevallen voor van kannibalisme. Ramp op de Mississippi. Drie en twintig menschenlevens zijn verloren gegaan in den snellen Mississiiipi- stroom door 't omkantelen van de regee- ringsstoomboot „Norman". De boot bracht een groep ingenieurs met hun vrouwen en kinderen, benevens eenige gasten voor een uitstapje .stroomafwaarts naar Mem phis. Bij het ke.eren begon de boot hevig te stampen. De kapitein ,gaf den passa giers, die bij elkaar op een hoopje ston den, order zich over de boot te verdoe len, teneinde het evenwicht te herstellen. Door e en gebrek aan de stuurinrichting slaagde hij er evenwel toch niet in den oever <t»e bereiken. Het schip kwam plot seling weer dwars op den stroom te liggen en sloeg binnen een halve minuut om. De meeste passagiers wisten zonder de minste paniek uit hun hutten te ko men, namen de reddingsgordels en spron gen in de rivier. Tengevolge van den snellen stroom daar ter plaatse zouden echter waarschijnlijk weinigen het drama hebben overleefd, wanneer niet een ma chinist van een klein motorbootje, een neger, groote tegenwoordigheid van geest had geloond. Hij zocht de plek des on- heils methodisch af, m!aakte zijn bootje telkens met drenkelingen vol, bracht ze aan land, en keerde dan terug. Op deze wijze redde hij ruim 30 van de drenke lingen. Maar 18 passagiers en 5 leden van de bemanning behoorden, naar ge meld wordt, tot de slachtoffers; daarbij zijn verscheidene van de bekendste in: genieurs uit het Zuiden en eenUge tech nische professoren. Er zal van regeerings- zijde een onderzoek worden ingesteld naar de oorzaak van de ramp. Hindenburg te Berlijn. Maandagmiddag is rijkspresident Hin denburg te Berlijn aangekomen. Wie verwacht had, dat de intocht van schen het grijze hoofd van den rijks- president in het oog kregen, barstten zij in een geestdriftig gejuich uit. Overal voor de vensters verdrongen zich dui zenden menschen en allen wuifden met met hoeden en zakdoeken, groetten met vaandels en vlaggen. Hindenburg, bleek en zichtbaar onder den indruk door deze hartelijke ontvangst, zat maar stil te buigen. Toen Hindenburg voor het paleis van dr. Luther was uitgestapt, hief de menigte spontaan het „Deutschland, Deutschland über Alles" aan en bleef ook later, toen de rijkspresident reeds lang verdwenen was, nog staan zingen. Slechts eenmaal nog trad Hindenburg aan het venster er werd jqjpnieuw daverend toegejuicht. Toen verdween hij voor goed en lang zamerhand verspreidde zich de menigte. Het aantal personen, dat zich aan den intoehtsweg had opgesteld, wordt geschat o,p een goede 500.000 menschen. Het wa ren echter zonder uitzondering rechts- gezinden. Incidenten van eenige beteeke- nis hebben niet plaats gehad.De orde werd nergens verstoord. De beëedlging van Hindenburg. Onder geweldige deelneming van de Berlijnsche 'bevolking is Hindenburg Dins dag plechtig als rijkspresident beëedigd. De Rijksdag Was tot barstens toe vol. De versiering van de groote zittingszaal was zeer eenvoudig gehouden en deed uitdrukkelijk het republikeinsche karak ter van de beëedigingsplechtigheid uit komen. Voor het Rijksdaggebouw waren aan beide kanten twee groote masten opge richt, aan den top waarvan zwart-rood- gouden vlaggen wapperden. Precies twaalf uur betrad de Rijkspre- sident, begeleid door Rijksdagpresident Loebe, de zaal. Alle afgevaardigden ston den van hun plaatsen op. Zooals te ver wachten was, maakten de communisten lawaai Zij riepen hoera voor de Inter nationale en verlieten daarop demonstra tief di zittingszaal. Nadat president Loebe aangekondigd had, dat Hindenburg bereid was den eed op de grondwet af te leggen, stond de nieuwe Rijkspresident op en sprak de eedsformule uit. Dit geschiedde vóór de met de kleuren van de republiek bedekte presidentstafel. De rijkspresident Loebe sprak de ver wachting uit, dat het moge gelukken het onder rijkspresident Ebert begonnen her stel voort te zetten, de met succes inge zette toenadering tot het buitenland te Waarborgen en Duitschland als vreed zaam en gelijkwaardig lid te doen plaats nemen in de .Europeesche volkenfamilie. In zijn antwoord wees de nieuwe rijkspresident erop, dat rijksdag en rijks president tezamen de belichaming vor men van de volkssouvereiniteit, die den grondslag vormt van het geheele huidige constitutioneele leven. „Dat is de diepe zin van de grondwet, waarvan ik de handhaving zooeven door mijn eerewoord op mij genomen heb". Na deze plechtigheid begaf de nieuwe rijkspresident zich naar de woning van den waarnemenden president, dr. Simons, welke zijn functie aan Hindenburg over droeg. De nieuwe rijkspresident heeft een proclamatie gericht tot het Duitsche volk en een dagorder aan leger en vloot. NIEUWSTRAAT D 236. moderne modellen, van af f 1,—. Naeat Magazijn Gebr. LOKKER. weer-maatregelen tegen chemische strijd middelen. De bedoeling is, deze inrich ting op theoretischen grondslag te vesti gen, zoodat er geen gevaar is voor de omgeving; het geldt slechts laboratori um- en experimenteer-arbeid. De keuze van Utrecht voor de -stichting van een militaire gasschool beteekent volstrekt niet, dat die school in oorlogstijd daar zal blijven gevestigd. De Olymplsohe Spelen. Het Nederl. Olympisch Comité deelt mede, dat het zich de medewerking ver zekerd heeft van een comité van voor aanstaande financiers uit de voornaamste plaatsen van Nederland. De namen wor den binnen enkele dagen bekend gemaakt Dit comité houdt niet' alleen toezicht op het inzamelen van gelden en het tot stand kernen van het garantiefonds, maar het houdt ook toezicht op de wijze, .waar op deze gelden zullen worden uitge geven. "Het Nederl. Olympisch Comité meent op die wijze zich afdoende ge waarborgd te hebben tegen elke moge lijkheid van ondoelmatige bestediing dev fondsen, zoodat alle uitgaven tot het strikt noodzakelijke beperkt zullen blij- j ven. De rjjwielbtil88tlng. Dé opbrengst van de rijwielplaatjes over April bedraagt f 640,725 en over denmaanden Januari tot en met April f 3,743,568. Tweede Kamer. Zitting van Dinsdag 12 Mei. Zonder hoofdelijke stemming wordt be sloten het wetsontwerp van mej. Wester man tot wijziging van de Lageronderwijs- wet nog op de agenda te plaatsen. Met 27 tegen 25 stemmen wordt ver worpen het voorstel van den voorzitter om even zoo te handelen met 't wets ontwerp tot wijziging van dc Dienstplicht wet. Het wetsontwerp tot uitbreiding van de mogelijkheid ^er .toepassing van de straf van geldboete wordt z. h. s. aan genomen. Aan de orde is de wijziging van de Faillissementswet. De heer v. Sasse v. IJsselt licht een amendement toe om te bepalen, dat de faillissementskosten en 't salaris van den curator niet kunnen worden gebracht ten laste van de schulden. De heer v. Schaik bestrijdt 't amende ment. Na bestrijding door dhr. Beumer en den minister, die -«een wijziging in het artikel aanbrengt, wordt 't amendement ingetroikken. Dhr. van Rappard verdedigt een amen dement op art. 186 der F. W., dat door Minister Heemskerk op technische gron den wordt bestreden. Spr. wijzigt echter het ontwerp in dien geest. Het wetsontwerp wordt z.h.s. aangeno men. Aan de orde is daarna het wetsont werp betreffende den aankoop van een terrein voor een gouvernementsgebouw te Haarlem. Dhr. Bomans bestrijdt het standpunt van de regeering. Spr. vraagt vergoeding der door Haarlem geleden schade. Dhr. Ketelaar critiseert de gedrags lijn der regeering. Dhr. A. Go-lijn acht het Rijk verplicht, aan Haarlem schadevergoeding te ver- leenen. Dhr. Kleerekoper betoogt, dat 't Rijk zijn verplichtingen moet nagaan. Dhr. Rutgers van Rozenburg zegt. dat het Rijk slechts een voorwaardelijke over- -eenkomst aanging, afhankelijk van de goedkeuring door het parlement. De Ka mer neme het ontwerp niet aan. Dhr. Gerhard acht de houding der fe- geering niet in strijd met 't belang van het Rijk, de Provincie of de gemeente Haarlem. Dhr. Wintermans wenscht vóór het be palen zijner stem het standpunt van den minister te vernem'en. Minister Colijn vond de quaestie bij zijn optreden als minister van financiën. Spr. zal niet medewerken tot 't uitgeven van millioenen door een nieuw gouver nementsgebouw. Uit de stukken blijkt geen moreel e gebondenheid der regee ring. Het Rijk heeft de gemeente niet aangespoord den grond te koopen. Na re- en dupliek wO,rdt de stem ming bepaald op Vrijdag. Militaire gassohool te Utrecht. De Minister van Oorlog heeft in ant woord op een desbetreffend schrijven van B. en W. van Utrecht medegedeeld, dat het do bedoeling is, te Utrecht een inrichting te vestigen, waar onderwijs wordt gegeven in de toepassing van af- ZIERIKZEE. ©ij den heer H. G. Krom, boek- en muziekhandel alhier, zijn ver schonen een tweetal liederen, gecompo neerd door den heer E. van Bergen, mu ziek le era ar hier ter stedo. De 'beide liederen (Vlaamsche) zijn in één omslag-verVat en getiteld: Lenteliedje (zang en piano) en Grootmoeder (zang en harmonium of piano). Onder voorzitterschap Van dhr. M. Van der Beke ;CaUenfels heeft Vrijdag te Middelburg een gecombineerde vergade ring plaats, gehad van de beide sedert 1908 in Zeeland gevestigde schietbonden met het doel tot fusie te geraken. In deze vergadering werd tot ontbinding van den Zeeuwschen schietbond besloten en tot toetreding van de leden van dien bond tot den Zeeuwschen Scherpschut tershond „Pro Patria". Hierdoor wordt laatstgenoemde bond ongeveer .1000 le den sterk en zal hij zich in zijn geheel aansluiten aan de Ver. „Volksweerbaar heid" te 's-Gravenhage. Naar wij vernemen, zijn de loten der „Zierikzeesche Paardenlo.terij" bij het Comité allen uitverkocht. SEROOSKERKE. De collecte voor de Emmabloem voor 't Groene Kruis heeft hier opgebracht f 7.42i/g. HAAMSTEDE. Vrijdagavond jJ. werd in de met vlaggen en guirlandes ver sierde zaal van hotel Bom een Landstorm- avond gehouden voor den Bijz. VrijW. Landstorm, bijgewoond door verscheidene oud-gemobiliseerden en genoodigden, en opgeluisterd door de muziek der Harmo nie „Witte van Haemstede". De burge meester. dhr. van Zuijen, opende als voor zitter der plaatselijke commissie, de bij eenkomst met een hartelijk woord van welkom, in 't bijzonder aan hen, .die van elders gekomen waren. Op verzoek van Z.E.A. werd met begeleiding der Har monie het eerste couplet van 't Wilhel mus gezongen. Daarna werd door majoor Mol, commandant der Prov. Landstorm commissie, Legerorder 1924, No. 396, voor gelezen en werd overgegaan tot uitrei king der kruisen aan de oud-gemobili seerden. De heer Mol zegt, dat hij tnet genoegen de uitnoodiging voor dezen avond heeft aangenomen, vooral in ver band met bet gewicht en de herinnering aan de uitreiking van het mobilisatie- kruis verbonden. De grootste verdienste der mobilisatie is geweest, dat zij ons land uit den wereldoorlog heeft gehou den. Hij spoort aan het kruis onder alle omstandigheden te dragen ook als voor beeld tot plichtsbetrachting voor anderen.. De heer Uil van Zierikzee wenscht na mens de afdeeling Volksweerbaarheid de gedecoreerden geluk met de hem verleende onderscheiding. De heer Laernoes, secre taris der Provinciale Landstormcommissie, brengt in herinnering de moeilijke dagen, die Koningin, land en volk in den mobili satietijd doorleefd hebben. Nederland is den oud-gemobiliseerden dankbaar voor de opofferingen, die zij zich in die tijden getroost hebben. De ernst der tijden is evenwel nog niet geweken; de gebeurtenissen in buiten en binnenland doen meermalen de toe komst met zorg tegemoet zien. Spreker bepleit de aansluiting der oud-gemobili seerden tot den Bijz. Vrijw. Landstorm; heeft ons land een sterke landstorm en burgerwacht, dan kunnen eventueele ge varen bezworen worden. Daarna werd gelegenheid gegeven zich als lid aan te melden, waaraan door sommigen voldaan werd. Vervolgens hield dhr. v. d. Broek, commandant van den Bijz. Vrijw. Land storm voor Schouwen—Duiveland, een verhandeling over Mobilisatiekruis en Mo bilisatie. Spr. wenscht den belanghebben den geluk met het eerekruis en acht dit voor hen van groote waarde. Hij wil niet herinneren aan distributie, broodkaarten en vleeschlooze dagen tijdens de mobili satie, maar aan de 450 duizend man, die familie en erf hebben verlaten om het dreigende gevaar af te wenden. Velen van hen hebben onherstelbare financiëele schade geleden. Hij herinnert de lijdens geschiedenis der oudstrijders van 1830 en zegt, dat iets dergelijks niet meer mag voorkomen. Gelukkig begint het gevoel daarvoor in Nederland te ontwaken en is al een en ander tot steun gedaan. Reeds zijn enkele gewestelijke steunver- eenigingen ook voor Schouwen—Duive land opgericht en bestaat er kans een Nat. Bond te kunnen vormen. Spr. spoort aan tot toetreding als lid of donateur der gewestelijke vereeniging en tot het maken van propaganda. De heer Laernoes dankte bij het einde allen, die meege werkt hébben om dezen avond te doen slagen. DREISCHOR. Raadsvergadering, gehou den op Vrijdag 8 Mei j.l. Alle leden aan wezig. Voorzitter de burgemeester. Op de ingekomen reclame der hondenbelas ting van N. J. v. d. Bout, wordt gunstig, en op die.van C. J. Hage, afwijzend be schikt. Van den Rijksarchivaris té Mid delburg is een verzoek ingekomen, het zijvoorvfertrek Van het raadhuis zoodanig in te richten, dat het gemeente-archief er in zijn geheel kan worden geborgen, ten einde de vaste benoeming van de gent- archivaris daarna te doen plaats hebben- Hiertoe wordt z.h.s. besloten. De aftre dende leden van de commissie tot we ring van schoolverzuim, worden m'et alg. stemmen herbenoemd. De voorzitter deelt mede, dat de steensoort voor de be strating der Weslstraat dezelfde kwaliteit; is, als die der Zuidstraat, redenen waar om hij voorstelt het vorige raadsbesluit te wijzigen en de Zuidstraat niet uit te breken zooals was besloten, maar de nieuwe klinker in de Weststraat te leg gen, waartoe onder aller instemming wordt besloten. Van de brandweerdirec- tgï komt een schrijven ter tafel, waarbij zij zich beklaagt met het tegenwoordige 'brandweerreglement onmachtig te staan, tegenover een geval van onwil, om een z.g.n. kunstmoeder voor jong pluimvee, die zich in een houten schuur bevindt in de omgeving van strao enz., vandaar te verwijderen. De direc-tie der brandweer verzoekt daarom een nieuw artikel in het 'brandweerreglement, waarbij ztilks is verboden en verder het Verbod om lampen of lantaarns te plaatsen in houten schuren of gebouwen, tenzij onder voort durend persoonlijk toezicht. De heeren de W.aal en Doeleman vinden het geval onverantwoordelijk, vooral daar de om geving der voornoemde schuur, ter weers zijden met houten gebouwen is bezet en bij brand de gevolgen niet zouden te overzien zijn. De voorzitter noemt het nieuwe artikel over het .geheel, nogal in grijpend en zou liever een afwachtende houding aannemen, daar de kunstmoe- der inmiddels is oipgeruimd en hij bij herhaling de toezegging van den kan tonrechter heeft, (waar inmiddels door buren klachten waren ingebracht) den overtreder aan de hand' van.een ander ar tikel te straffen. De heer v. Langeraad gaat hierin met den voorzitter mede. Van een commissie bestaande uit eenige landbouwers is een verzoekschrift ter tafel, vergezeld van eenige teekeningen en foto's, om op.het haventerrein te mogen ..plaatsen een los kraan, wegende 5500 k.g,, gedreven door een motor van 79 P.K. en loopende over stalen platen, gesteund door I balken als dwarsliggers. 'De voorzitter, hoewel deze vooruitgang in de -gemeente toe juichend, gaf met ihet. oog op-den grond - druk tegen de houten beschoeiing, .welke op plaatsen in zeer slechten staat is, ln overweging eerst: het rapport aan te .vra gen van een paar waterbouwkundigen, waardoor alle verantwoording van de raad zal afgewend zijn. t De heer Drie man stelt voor een proef te nemen -voor den tijd van 1 jaar, alle risieo, voor de aandeelhouders der kraan. De heeren'iW. v. d. Linde, v. Langeraad ren der Wedu wen steunen het voorstel. Aan ode hand van een vroeger rapport van Ir. Klopper!, door wien ongunstig werd geoordeeld over dezelfde beschoeiing, toen aanvraag was gedaan voor plaatsing van een:stoom kraan van P000 k.g. igiewieht, besluit de raad op aandringen v.an den voorzitter het advies van deskundigen in te roepen en het rapport zoo spoedig mogelijk aan den raqd mee te deelen. Bij de rondvraag vraagt de heer de Waal de afgestoken zoden van den weg naar Schuddebeurs zoo spoedig mogelijk te" laten opruimen. De heer v. Langeraad vraagt naar hét schoonmaken der scheepszaten en .klaagt over vernieling hiervan door het uitma len van dé schroeven der niotorblootên, waarop de raad besluit een bord met Opschrift te plaatsen: „Verboden op de ligplaats schroef te laten draaien". De heer der Weduwen vraagt naar het pro ces der gemeente tegen den schipper, die het vorig jaar een meerpaal afvoer. De voorzitter deelt mee het laatste schrijven van mr. Fokker uit Zierikzee, dato 6 Febr., die deze zaak in handen -beeft en waarin werd bericht, dat voornoemde schipper, niet te vinden was. Daarna sluit de voorzitter de openbare vergadering. BRUINISSE. Zondagmorgen was de landbouwersknecht B. behulpzaam b'ij het voor het rijtuig spannen van ^een paard. Het paard werd schichtig en slingerde den man tegen een paal. Ongelukkig kwam hij zoodanig met zijn knie tegen -deze paal terecht, dat 'hij neerviel -en naar huis gedragen moest worden. De ontboden geneesheer, dr. de-KoCk, consta teerde, dat de knieschijf in drie istukken was gebroken. Door bemiddeling van -de plaatsel. Ongev.allencommissie der „Land- bouW-Onderlinge" is de getroffene .Maan dagmorgen naar het Ziekenhuis te Noo rd- gouwe vervoerd. ST.-PHILIPSLANEK"Maandagmiddag wa ren hier twee jongens -aan 't ravotten. Een van hen kreeg van een derde een duw, waardoor hij kwam te wallen en een sleutelbeen brak: Aangaande de in beslag genomen sigaretten bij den winkelier M. N. kan nader worden gemeld, dat de winkelier de verschuldigde accijns véél betaald had, doch dat hij verzuimd had, de in zijn bezit zijnde zegeltjes er pp te plakkën. STAVENISSE. Tot vóór een paar da gen was de melkprijs alhier nog,14.,cent per Liter. Een leverancier .verlaagde den prijs tot 12 cent. en nu met ingang van heden is hij .door een paar groote leve ranciers op 10 cent gebracht. POORTVLIET, i De vrschtauto van den voerman P. Jansen geraakte Dinsdag bij het draaien gedeeltetijk te water. De be stuurder kon zich door uit een raampje te klimmen in veiligheid stellen. Van de vracht werd een eikenhouten kabinet deerlijk gehavend. OUD-VOSSEMEER. Naar medegedeeld Wordt, -heeft de heer J.b Aarnoudse be dankt als lid van het Weezen-Armbe stuur, zoodat er in dat college thans twee vacatures zijn. RECHTZAKEN. De malversaties te Veenendaal. De rechtbank te Arnhem heeft den ge wezen gemeente-secretaris van Veenen- daal, A. de K„ wegens verduistering en valschheid in .bëtalingsmandaten, veroor deeld tot 1 jaar en 6 maanden gevange nisstraf. De eisch Was 3 jaar.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1925 | | pagina 1