Zierikzeesche Nieuwsbode abonnements Woensdag 6 Mei 1925. zierikzeesche courant. advertentiën EERSTE BLAD. HINDERWET. Herziening der lijst van inkwartiering. feuilleton. De sterksie Macht b'mnenlanp. Vrouwen en Pril» per I meenden f 1,60, (renoo per po»t 'f 1,80. Voor het buitenland per J»*r f 10, AiionderlUke nummeri 6 eens. Verschijnt Meesdag, Woemdeg en VrUdeg, Siste JAARGANG. - No. 11331. (Ir. i. J. BE LOOZE Jr. Ulfc-ltalul. i. J. (OS'EK, van 1—8 regela 60 ot». ven 4 ragola en daarboven 20 ets. per regel. Reclames 80 ete. p. regel. By eonttaet belangrijke korting. Inzending op den dag Tan uit gave vóór 11 ure. Dit nummer bestaat uit 2 bladen. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van Zibrikzee maken bekend, dat bet verzoek van de N.V. „Acetylena", bijkantoor geves tigd te Rotterdam, Van Oldenbarneveltstraat no 49, om vergunning tot het oprichten van een benzine-installatie met een ondergrondscb reservoir in bet Kraanplein en een boven- grondscbe aftapinrichting op de stoep van het perceel aan het Kraanplein, wijk D no. 472, kadastraal bekend in Sectie B no 298, door hen is ingewilligd. Zierikzee, 5 Mei 1925. Burgemeester en Wethouders voornoemd, A. J. F. FOKKER VAN CRAYESTÉYN VAN RENGERSKERKE, Burgemeester. P. F. WITTERMANS, Secretaris. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van Zibrik^ee maken bekend, dat op heden is aangeplakt en gedurende veertien dagen van den 6 Mei to 20 Mei a.s., ter gemeente secretarie voor een ieder ter inzage is gelegd, de herziene lgst, bevattende de namen der inwoners, die voor het verleenen van inkwar tiering en onderhoud aan krggsvolk in aan merking komen, met aanduiding van de mate waarin ieder hunner, naar gelang va-i de beschikbare ruimte zjjner woning en van de gebouwen en getimmerten voor stalling bruikbaar geacht wordt, daarin te kunnen voorzien. Inlichtingen omtrent het indienen van bezwaren tegen de lgst, zijn ter gemeente secretarie te b.komen. Zierikzee, den 6 Méi 1925. A. J. F. FOKKER VAN CRAYESTEYN- VAN RENGERSKERKE, Burgemeester. P. F. WITTERMANS. Secretaris. BUITENLAND. Ken roerend familiedrama. Een snikkende jury heeft Donderdag le Versailles de dikke streep gezet onder het laatste bedrijf van een huiselijk drama. Zekere garfus was iaar gehuwd. Hij was jaloersch en ruw. Het was voor zijn .tenger vrouwtje een onafgebroken marteling. Tien jaar lang. Eiken dag voel de zij haar leven bedreigd. Eenige we ken geleden stormde hij op haar toe met een mes. En zij vond geen anderen afweer meer dan het doodelijke schot. Er was slechts één getuige, het 9-jarig zoontje Henri, dat bij het drama in doods angst in een hoek van de kamer was gevlucht. Donderdag stond hij bleek en bevend in de getuigenbank te Versailles. Hij zag zijn moeder tusschen de gen darmes en barstte in tranen uit. De president van de rechtbank troostte hem, zei dat hij niets naars van zijn dooden vader of zijn moeder hoefde te vertellen, maar alleen wat er dien dag was gebeurd. „Heeft vader je gevraagd", ging hij voort, „of moeder met den huisbaas heeft staan praten?" „Ja antwoordde het kind, maar ik heb nee gezegd, want anders zou-ie moeder slaan". Daarop beschreef Henri wat hij gezien had: „Vader kwam naar voren hollen met een mes in z'n hand". „En wat deed je moeder?" „Ze was bang". „Hield je van je vader?" „Ja". „En van je moeder?" „Ja. Ik hield heel veel van allebei" Zoo diep waren de juryleden geroerd door de verklaringen van het jongetje, dat zij hun tranen den vrijen loop lieten en met algemeene stemmen het „on schuldig" uitspraken. dmor J. M. 22 „Welnu, mama, en die zouden zijn?' „Ben je wel zeker, dal je het hooren wilt? „Ik ben zeker." „Hoor dan: ik zou kunnen denken, dat het mooie gezichtje van die muziekjuf- ïrouw meer indruk op jou had gemaakt, dan juist wenschelijk ^ou zijd". Even bleef het stil, Gijsbert had zijn oogen gesloten, de handen omklemden den stoelleuning. Toen zei hij, als met moeite de woorden uitend, „u vergist zich in zooverre, dat niet in de eerste plaats haar uiterlijk, maar wel haar per soonlijkheid, haar fiere, en toch zachte aard, indruk op me hebben gemaakt7. „Gijsbert, ben je gek?" Ze kwam vlak voor hem en zei kort gesmoord: ,Je houdt van dat meisje?'' Ja". ,,/nderdaad een fraaie bekentenis. Nu bemerk ik, dat je in alle opzichten een 2Con van je vader bent". „Spreek zoo niet, mama, dat is uwer onwaardig, en wees niet bang, ik ken mijn plichten". „Zoo, dus ik behoud tenminste dien troost datje nooit aan die onzalige neiging toe zult geven?" Na voorlezing van de uitspraak liep het kind de zaal door en sprong op de knieën van den advocaat, die hem kuste. Daarop stortte, hij zich in de armen van zijn moeder. Drentsehe gezinnen naar Twente. „Het Volk" meldt: Nu de Minister van Binnenlandsche Zaken in de Eerste Ka mer, bij de behandeling van de werk- loosheid-interpellatie-Stenhuis heeft me degedeeld, dat er plannen bestaan voor het verplaatsen op ruime schaal van arbeiders uit Drente naar elders, meenen wij geen reden te hebben langer te ver zwijgen, wat ons omtrent deze plannen bekend is. Zijn wij juist ingelicht, dan bestaat het voornemen te Enschede een duizendtal arbeiderswoningen te bouwen en daarin Drentsche arbeiders met groote gezinnen onder te brengen. Het ligt in de bedoeling, de kinderen uit deze ge zinnen in de textielnijverheid te werk te stellen en voor de mannen werkgelegen heid te zoeken bij de uitvoering van de kanalisatieplannen in Overijssel. De Vrijheidsbond. Op het congres van den Vrijheidsbond zijn de navolgende eischen vastgesteld voor de komende Kamerverkiezingen: 1. Internationale ontwapening door ver sterking van den Volkenbond; 2. Verde diging van de geestelijke vrijheid; 3. Verlaging van belastingen. Vereenvoudi ging van den staatsdienst; 4. Verhooging van de welvaart van Nederland en de overzeesche gebieden en versterking van den onderlingen band; 5. Vrijhandel; 6. Vermindering van overheidsbemoeiing. Versterking van het particulier initiatief. Afbouw en vereenvoudiging van de soci ale voorzieningen voor de economische zwakkeren, waaronder premievrij staats pensioen. 7. Verheffing van de openbare school; 8. Versterking van den band tus schen kiezer en afgevaardigde; 9. Vrijheid van arbeid, ook voor de vrouw; 10. Ver hooging van de productiviteit van onzen nationalen bodem. Verbetering van onze verkeerswegen. Meer waardeering voor den landbouwenden stand. Bij de behandeling van den eisch sub 6 werd, op voorstel van mr. H. C. Dres- selhuys besloten, een commissie te vor men, welke aan het hoofdbestuur advies zal hebben uit te brengen over de vraag, op welke wijze in den tegenwoordigen tijd het denkbeeld van een algemeen pre mievrij staatspensioen zou kunnen wor den verwezenlijkt. Besloten werd tot de vorming van de kieskringcombinaties en 't stellen van de daarin genoemde candidaten voor de verkiezing van leden van de Tweede Kamer. In de kieskringen Dordrecht—Middel burg—Leiden—Tilburg werden candidaat gesteld: 1. mr. H. C. Dresselhuys; 2. Joh. Westerman; 3. dr. S. E. B. Bierema; 4. prof. dr. B. D. Eerdmans; 5. E. M.' Teen stra; 6. C. G. Roos; 7. J. N. Pattist; 8. J. H. van Straten van Nes; 9. A. van der Weijde; 10. J. J. Kerbert. Voorts werd besloten in alle kieskrin gen een lijst in te dienen van de heeren Staalman en ter Hall, luidende: 1. Abr. Daar was ze opeens naast hem en sloeg haar arm om zijn schouders. „Trouw, Gijsbert", fluisterde ze, „Léonies' voort durend gezelschap zai die erbarmelijke dwaasheid wel verjagen". Vol tegenzin maakte hij zich los. „En u denkt niet aan het bedrog, dat ik daardoor jegens Léonie zou plegen?" „Dacht jij daaraan, toen jij je met haar verloofde?" „U hebt gelijk, ook dat was een laag- heid, maar ik loog mezelf voor, dat ik van Léonie zou gaan houden". „Dat was geen leugen, je zult over winnen, Gijsbert, ik vertrouw er op, en het is je plicht jegens Léonie". „Mijn plicht jegens haar zal ik vervul len. Ik zal haar de waarheid zeggen en dan oordeele zij." „Dat mag niet, Gijsbert, begrijp je niet, wat je haar daarmee aandoet? O, het zou je zeker heel gemakkelijk vallen, haar zoo te wonden; je houdt immers niet van haar". Gijsbert deinsde terug; zijn moeder had de juiste snaar aangeroerd. Hij moest om Lécnie's wil *de Jast van zijn be drog blijven dragen en dat was oneindig zwaarder nog dan een pijnlijke beken tenis. „Beloof me, dat je dat niet doen zult", drong mevrouw Hunenstein aan'. „Ik beloof het. U hebt gelijk, mama. Ik dacht meer aan mezelf dan aan Lé onie. Leat me nü gaan, ik mbet alleen zijn". 2e hield hem tegen. „Gijsbèrt, mijn jongen, laai mij je helpen dezen moei- Staalman; 2. Henri ter Hall (resp. 1. Henri ter Hall; 2. Abr. Staalman). In 't kiesdistrict Middelburg komt de heer ter Hall No. 1. De Weeldebelasting. Hel Nederl. correspondentiebureau in Den Haag meldt: Naar wij vernemen zou de regeering haar nog vóór het einde van de tegen woordige parlementaire periode te ver wachten memorie van antwoord op het voorloopig verslag nopens het wetsont werp tot invoering van een weeldebelas ting doen vergezeld gaan van een ge wijzigd wetsontwerp, waarin zal wor den voorgesteld, overeenkomstig 't denk beeld van den Middenstandsraad, een ge deelte van de weeldebelasting bij de bron te heffen. De hooge posttarleven. Er heeft zich een comflé gevormd tot het voeren van een actie bij de regee ring ter verkrijging van verlaging der posttarieven. Dit comité werd gevormd uit de Nederigndsche Maatschappij voor Nijverheid en Handel en andere bij den Nijverheidsraad aangesloten vereenigin- gen en uit de pers. Deze commissie heeft besloten onder meer gegevens te verza melen, waaruit met cijfers is te bewijzen hoe handel en industrie gedrukt worden door het fiooge porti-tarief. TWEEDE KAMER. Zitting van Dinsdag 5 Mei. Bij de conclusie van de commissie voor de staatsuitgaven om de liquidatie van het steunoomité naar de regeering over te brengen, betoogt de heer Nolens de wenschelijkheid van afwikkeling door t steuncomité. De heer van Gijn en Vliegen verdedigen de conclusie. De conclusie wordt .aangenomen met 57 tegen 25 st. De mptie-Schaper om de ministers van financiën en buitenlandsche zaken uit te noodigen bij de besprekingen over 't sub sidie voor de Olympische spelen aan wezig te zijn, wordt verworpen met 59 tegen 25 st. De heer Scheurer laakt bij de verdere behandeling van het ontwerp het wedstrijdwezen, dat de zedelijkheid in gevaar brengt en de lichaamsvergo- ding bevordert', terwijl hij wijst op het heidensch karakter der spelen. Spr. ver dacht geen bevordering van het pacifis- van de spelen. Hij acht subsidieering f strijd met de bezuiniging en vraag; of het Stadion den geheelen Zondag geslo ten zal zijn. gSpr. zal i genstemmen. De heer v. Vuuren kritiseert "dén financieelen opzet, wharbij geheel op financieering door de overheid gerekend woTdt. Spr. zal tegen stemmen. Dhr. Staalman bestrijdt de aangevoer de argumenten, verkeerde bijbelcitaten en meent, dal ons volk zich bij verwer ping schamen moet. Dhr. Bomans zal voorstemmen. Het gaat niet om de subsidie a fonds pendu, al moeten voorstanders de mogelijkheid aannemen, dat het heele bedrag verloren gaat. Spr. wijst op de voordeelen voor ons !pnd en acht het een kwestie van fatsoen, dat wij ons niet onttrekken. Hij is niet tegen spelen op Zondag, maar vreest met aanneming motie-Boon nieuwe argumenten voor de tegenstanders. Hij verzoekt de motie in te trekken. Dhr. Schaper brengt hulde aan de re geering voor 9e indiening van het voor stel ep vraagt de pertinente verklaring, dat heel de regeering erachter staat. Dhr. v. Ravesteijn noemt de spelen, modern-kapitalistisch vertoon zonder be- teekenis of belang, doch van nationalis tische strekking en zal tegen stemmen Dhr. Braat acht 't voorstel in strijd met de bezuiniging. Dhr. Marchant betreurt, dat de lojterij afgewezen is en vraagt of het daarvoor te laat is? Dhr. Rutgers acht geen reden aanwe- liiken tijd door te komen. Geloof me, je zult gelukkig worden met Léonie". Maar hij maakte zich zacht los en ging haastig het vertrek uit. Daar stond ze, de trotsche vrouw. Ze had hem zoo graag omhelsd, den zoon van haar gestorven man, haar blonden Gijsbert, maar koel was hij heengegaan. Hoe geleek hij nu op zijn vader, nu het kalme, onbewogene van vroeger uit zijn trekken was verdwenen. Zonderlinge vrouw! In haar hart had den al haar huwelijksjaren twee machten om den voorrang gestreden, zonder een van beiden geheel te overwinnen: vurige liefde en gekrenkte trots, trots als vrouw en als aristocrate. Hoofdstuk VI. 't Werd vroeg winter. Reeds half November was de eerste sneeuw gevallen en had door haar droomblanke schoonheid aan 't landschap een aanzien van oneindige rust gegeven. In een frissche. ruime slaapkamer, grenzend aan het huisvertrek, lag Ré- varde nog steeds te bed. Twee maanden, van ziekte en gevaar waren omgekropen en nog kon dokter Roden geen zeker heid geven, dat Réve ooit weer van het bed op zou staan. De ziekte had uitge woed, de koorts bleef weg, maar een groote onoverwinnelijke zwakte hielcl het geteisterde lichaam als verlamd. Allen daar in huis leden er onder, behalve de zieke zelf; zij scheen geen leed meer te kunnen voelen; een groote zig voor rijkssteun, en vraagt of de wensch, dat Zondags niet gespeeld wordt voor verwezenlijking vatbaar is. De vergadering wordt hierop verdaagd tot Woensdag 1 uur. Dan is de minister aan het woord. MelBjea Er Is geen deugdelijker middel voor het verkregen en behouden van. een fraaie Huid van Handen en Gelaat, dan PuroL Uit Stad en Provlnola- ZIERIKZEE. Tijdens de gastentoonstel- ling alhiei; werd Dinsdagmiddag en -avond een kookdemonstratie gehouden voor belangstellenden, bestaande uiLeeni- ge dames en heeren. Door een vertegenwoordiger der fa briek van gasmeters enz. te Dordrecht werden het gebruik en de voordeelen.van het „Dordrecht"-gasfornuis, met heete luchtoven, sappig en duidelijk uiteenge zet en met doorslaande bewijzen aan getoond, dat met weinig gasverbruik, in korten tijd een tamelijk uitgebreid en smakelijk menu kan worden bereid.. Dat vele huisvrouwen nóg niet over tuigd zijn, dat gas de goedkoopste brand stof kèn zijn, vindt zijn oorzaak in het feit, dat menigmaal de juiste kennis om trent de toepassing ervan ontbreekt, waar door het dikwijls voorkomt, dat zelfs bij gebruik "van èen goed geconstrueerd toestel, hooge gasrekeningen worden ge- maakt. Dat zulks niet noodig behoeft te zijn, bewees deze demonstratie, waar in op nog geen IV2 M3. gas, keen flinke hoeveelheid voedsel smakelijk werd klaar gemaakt, tot volle tevredenheid der aan wezigen, die de toebereide spijs met oordeel keurden en.... keurig vonden. Een detail-beschrijving van de berei ding en behandeling der diverse spijzen zullen we onze lezeressen sparen, 1°. om niet voor een keukenpiet te worden uit gekreten en 2°. om hen, die er niet bij tegenwoordig zijn geweest, niet te laten trekkebekken. Vermeld zij nog, dat voor en na de demonstraties de expositie opgeluisterd werd door piano- en vioolspel en zang van mevr. Fokker-Lyons, wat blijkens het applaus zeer op prijs werd gesteld. Zaterdag- en Maandagavond werd de tentoonstelling opgeluisterd door het Zie- rikzeesch Strijkorchest. BROUWERSHAVEN. In de laatst ge houden raadsvergadering waren behalve dhr. Pannekoek, alle leden aanwezig. Na het lezen der notulen werden verschil lende ingekomen stukken medegedeeld en voor kennisgeving aangenomen. Bij de rekening voor den straatweg Z.zee— Br.'haven dringt dhr. Ringelberg aan op bestrating van de zijkanten tot aan „Mon Genie", waarop de voorz. mededeelt, dat hij steeds in die richting werkzaam is. Door het ziekenfonds „D. E. L." was een subsidie gevraagd van f 125. B. en W. stellen voor f 100 te geven. De heer Ringelberg wil de gevraagde f 125 geven. Dhr. C. W. den Boer wijst op de buiten de gemeente wonende leden en wil daar voor een evenredig bedrag in mindering brengen, waarna dhr. Gast een voorstel in dien geest doet, welk voorstel wordt aangenomen met de stemmen van dhr. Ringelberg en' mej. Platteschorre-van Don- ge tegen. Zonder hoofdelijke stemming en zonder discussies worden de volgende besluiten genomen: le wijziging raads besluit d.d. 19 Febr. j.l„ aangaan geld- leening; 2e wijziging raadsbesluit d.d. 19 Febr. 1925, voorschot woningbouw- vereeniging; 3e wijz. bouwverordening, waarbij wordt medegedeeld, dat alge- heele herziening der bouwverordening wordt voorbereid en op een vraag van dhr. Ringelberg, dat hieraan met spoed rust was over haar gekomen, even stil en oneindig als de sneeuwrust daarbui ten. Réve had veel geleden. Het oude vi sioen was telkens teruggekomen, her haaldelijk had zij geworsteld met den dood, maar nu was alles rust. Haar denk vermogen was geheel helder. Ze had haar smart niet vergeten, maar was er bo ven verheven nu. Ze verlangde niets dan rust, die zalige rust te midden der goede menschen, die haar zoo liefderijk verpleegden. „Alles zal goed wordeh", zei ze soms vaag tegen Betty, later zal alles wel goed worden, als ik ben uitgerust". Dan wendde ze het gelaat weer naar het raam en verzonk in haar droomerijen, tevreden als men haar maar stil liet liggen, levend in een zonderling vredige wereld. De dagen vloden voorbij als uren en altijd was dat weldadige gevoel van volmaakte harmonie in haar. De deur tusschen haar kamer en het huisvertrek stond meestal aan en heel den dag hoorde ze de geluiden van hun aller aanwezigheid, zonder hen te ziien; dat gaf een zoete, sprookjesachtige ge zelligheid aan haar stil daar liggen. Op een Woensdagmiddag zaten allen bij elkaar in de huiskamer. De vrouwen naaiden. Walter studeerde, oom Chris- tiaan schreef brieven naar zijn Ameni- kaansche vrienden. Ergens buiten was Jan met een paar vriendjes een sneeuwpop aan het maken. Heel flauw drong het geluid van hun jonige stemmen tot het stille vertrek door. Terwijl Betty's blanke vingeren vlug de gewerkt wordt; 4e rekening vleeschkeu- ringsdienst 1924, met een voordeelig sal do van f876,43 5e rekening Gesticht voor Huisvesting 1924, met een voordee lig saldo, van f80,385; 6e begrooting ge sticht van Huisvesting 1925, met een'to taal bedrag aan ontvangsten en uitgaven van f626,515; 7e voorschot over 1925 aan de Bijz. School ingevolge art. 101, ten bedrage van f300 8e wijziging be grooting 1925, totale verhooging in ont vangst en uitgaaf van f'2650,96; 9e vast stelling kohier Hondenbelasting,, dienst 1925, met een totaal bedrag van f 1914; 10e percentage van heffing der gem. inkomstenbelasting, dienstjaar 1925/26, op 1 pCt. /Tot lid van het Burgerl. Armbe stuur wordt benoemd dhr. J. Wesdorp (aftr.) Tot lid van het stembureau voor de verkiezing van leden van de Tweede Kamer der Staten-Generaal, in .de vac. J. v. Donge, dhr. M. Pannekoek. Bespro ken wordt hierna de in dit jaar uit te voeren bestratingswerken, waarbij vast gehouden wordt aan aanbesteding. Be houdens enkele kleine herstellingen zal in hoofdzaak het bestratingswerk aan de Noordzijde der Haven verlegd wor den. De heer Ringelberg informeert naar de grind voor de begraafplaats en naar de werkzaamheden aan dien Stadhuis toren, terwijl hij tevens meent, dat de gelegde goot achter de Catsburgwoningen slecht afgewerkt is, terwijl hij het ook geen verbetering noemt. De voorz. dient hem van antwoord. Hierna sluiting. ST.-PHILIPSLAND. Het 4-jarig doch tertje van dhr. D. F. geraakte Zaterdag op een hoek van het Karreveld onder een fiets. De Maandag geroepen genees heer constateerde dat één der beentjes gebroken was. THOLEN. Maandag kwam men tot de ontdekking dat er' was ingebroken in de leegstaande woning van den heer Scheffelaar, aan de Voorstad alhier. Al het koper en deurkrukken waren afge broken en meegenomen. De politie is de vermoedelijke (dader)s op het §poor. Overspannen Zenuwen vragen een Kalmeerend en Zenuw sterkend Middel. MIJnhirdt's Zenuw tabletten beantwoorden volkomen aan dit doel. Prijs 75 ot BU Apoth. en Drogisten. ONDERWIJS* In een der bovenzalen van de Am bachtsschool te Zierikzee waren j.l. Za terdag. behalve het dagelijksch bestuur en 't personeel der school, de leerlingen en vele belangstellenden aanwezig. De voorzitter, mr. S. R. Bakker, opende de vergadering en heette de talrijke aanwe zigen welkom. Hij sprak als volgt: Wij verheugen ons zeer over een dergelijk blijk van sympathie voor de school, want dat heeft zij noodig, dat hebben ook de leeraren en het bestuur noodig, vooral omdat het weieens omgekeerd is. Zoo is het gebeurd, dat een lid heeft bedankt, omdat hij vond dat de school te mooi werd. Dat was nog wel iemand die in dertijd candidaat heeft gestaan voor den gemeenteraad met als aanbeveling dat zijn voorvaderen sinds onheuglijke tijden inwoners van Schouwen en Duiveland zijn geweest. Als dergelijke woorden komen van zulke zijde, dan hebben wij reden tot verwondering. Stellen wij daartegen over de daad van dien anderen stadge noot, wiens geslacht van oude tijden her uit ónze eilanden stamt, die aan de staid f 10.000 legateerde om het schoons der oude gebouwen te doen bewaren. Het was een 'hulde aan den Zierikzeeschen ambachtsman, althans uit vroeger tijd, wij aanvaarden bij deze die hulde dankbaar. Nadat de voorzitter de diploma's had naald dreven door een wit flanellen blouse van Jan, peinsde ze. Révarde zou zich spoedig verzoenen met Gijsbert. Zijn herhaalde pogingen hadden schipbreuk geleden, zoolang Réve nog onder den invloed was van koorts en wanhoop, maar zoodra haar ziel rust en kalmte herwon, had ze gezegd: „Vergeven? Ik^ heb Gijsbert niets te vergeven. Het was" zijn schuld niet: alles gebeurt immers naar vaste en onveranderlijke wetten. Ach, Betty, nu ik hier zoo lig, is het me net, alsof ik alle leed en schuld, dat op de wereld is, kan begrijpen. Ik kan het niet onder woorden brengen. Bettylief, maar dan voel ik zoo'n groot medelijden voor allen, die ongelukkig) en vooral voor allen, die schuldig zijn. Weet je, ik heb soms zoo'n zzonderlinige droom,dan hoor ik een stem die altijd maar door spreekt. Ik versta de woor den niet, maar toch is het me net of ik begrijp wat ze inhouden. Het is iels van troost jen belofte, vroeger kwam die droom altijd als ik erge pijn had, of ziek was, maar nu, de laatste weken* koimt het, terwijl ik klaar wakker lig en naar buiten kijk. Vreemd! Ik heb zoo'n spijt nu, dat ik Adolf tweemalen weg heb laten gaan, maar ik wilde heiri niet zien voor Gijsbert. Laat Gijsbert ko men, niet vandaag of morgen, eerst moet ik nog wal rusten; het is me zoo wel hier bij jelui, maar schrijf hem hoe ik denk en laat hij komen over een poosje, «onverwachts tegen den avond als het schemerig wordt." (Wordt verdelgd).

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1925 | | pagina 1