Zierikzeesche A Nieuwsbode abonnementi EERSTE BLAD,. ADVERTENTIÊN: 4 Mei 1925 zsirikieesche courant 8l3te Jaakgan«. - so.im«. buit e N l A N d. Handenarbeid Uit Stad en Provincie. erUi par t maandaa f 1,60, franco por poat f 1,60. Voor hof buitenland per jaar f 10,—. AfionderlUko nummers 6 cent. Verschijn? Haandag, Woensdag en Vrijdag, Dit nununer bestaat uit 3 bladen. «■an 1—S regels 80 ets. van rogels on daarboven 30 ets. per regel. Boolames 60 ets. p. regel, bi) oontraot belangrijke korting, ia»£.u 8 #1, i. 1. BE I.OOZE Jr. IJH|,-Mui, il. iÏOSÏSS, *»ve V6'J- ®o. De BELASTING OP DE HONDEN 1926 en het SCHOOLGELD 1924-1925, kan nog deze week zonder kosten worden aangezuiverd, I)e Qemeente-OntvaDger van Zierikzee. WÊBB&* De BURGEMEESTER en WET- HOUDERS van Zierikzee doen te weten, dat door den Raad dier gemeente, in zijne vergadering van 15 April 1925, No. 3, is vastgesteld de volgende Verordening: De RAAD der gemeente Zierikzee Gelet op het advies der Commissie voor de Strafverordeningen; Gelezen het voorstel van Burgemeester en Wethouders HEEFT BESLOTEN: ""vast te stellen de navolgende Y8BQBDSNIN6 tot wijziging dor Algemaese Politie verordening voo? do gemeente Zierikzee. Artikel 1. Na artikel 75 wordt opgenomen een nieuw artikel, luidende als volgt: Artikel 75öis. Het is verboden, tijdens de in Cauwesinlage te houden schietoefeningen, zich te bevinden I op het gedeelte van den zeedijk, of op den daarbij behoorenden binnen- en buitenberm, I dat gelegen is tusschen dijkpaal 12 en dijk- paal 15. Eveneens is het verboden gedurende den in de eerste alinea genoemden tijd te zwem men of te baden in de Ooster-Schelde, voor zoover deze zich uitstrekt van djjkpaal 12 tijt dijkpaal 15. Artikel 2. In artikel 1595 wordt tusschen 75 en 76 ingevoegd „75bis". Aldué vastges'eld ter openbare Raads vergadering van den 15 April 1925, No. 3. A. J. F. FOKKER VAN CRAYESTEYN VAN RENGERSKERKE, Voorzitter. P. F. WITTERMANS, Secretaris. Zijnde deze Verordeuing aan de Gedepu teerde Staten van Zeeland, volgens hun be- rigt van den 24 April 1925, No. 176, 3e afdeeling, in afschrift medegedeeld. En is hiervan afkondiging geschied, waar het behoort, den 4 Mei 1925. Burgemeester en Wethouders voornoemd, A. J. F. FOKKER VAN CRAYESTEYN VAN RENGERSKERKE, Burgemeester. P. F. WITTERMANS. Secretaris. BURGEMEESTER en WET- ijpagr HOUDERS van Zierikzee doen te weten, dat door den Raad dier gemeente, in zijne vergadering van 3 Maart 1925, No 13, is vastgesteld de volgende Verordening: De Raad der gemeente Zierikzee; Gelet op het advies der Commissie voor de Strafverordeningen; Gehoord het voorstel van Burgemeester en Wethouders; HEEFT BESLOTEN: vast te stellen de navolgende VHBORDBNING tot wQzlging der Algemeene Politie verordening voor do gemeente Zierikzee. Eenig Artikel. De na sub. b. van artikel 63 ingelaschte alinea, luidende: Het is verboden op motorrijwielen en motor rijtuigen door de Drie Koningenlaan en over de Mr. J. P. Caubrug te rijden; wordt als volgt gelezen: „Het is verboden op motorrijwielen en motorrijtuigen door de Drie Koningenlaan en op rijwielen, motorrijwielen en motorrijtuigen over de Caubrug te rijden". Aklus vastgesteld ter openbare Raads vergadering van 3 Maart 1925, No. 13. A. J. F. FOKKER VAN CRAYESTEYN VAN RENGERSKERKE, Voorzitter. P. F. WITTERMANS, Secretaris. Zijnde deze verordening aan de Gedepu teerde Staten van Zeeland, volgens hun berigt van den 24 April 1925, No. 178, 3e afdeeling, in afschrift medegedeeld. En is hiervan afkondiging geschied, waar het behoort, den 4 Mei 1925. Burgemeester en Wethouders voornoemd, A. J. F. FOKKER VAN CRAYESTEYN VAN RENGERSKERKE, Burgemeester. P. F. WITTERMANS, Secretaris. ionmiddellijk het woord ,om te verklaren, dat de militaire rechtbank niet bevoegd is in deze aangelegnheid vonnis te wij zen, aangezien de staat van beleg eerst na den aanslag is geproclameerd. De rechtbank kan zich met de bezwaren der verdedigers niet Vereenigen en de zit ting wordt voortgezet. Nadat de presi dent de aanklacht had voorgelezen, ver klaarde Zadgorsky van de samenzweer ders 12.000 lewa le hebben gekregen. Hij had van Abadjef, die de helsehe machine in de kathedraal heeft gebracht, verno men dat de communistische partij te So fia over 4000 goed gewapende mlannen beschikte en dat onmiddellijk na de ont ploffing in de kathedraal een revolution- naire regeering aan hel bevv.ind zou ko men. Deze regeering zou door gewapende communisten worden ^gesteund. Zadgors- ki deelde vervolgens mee op welke wijze hjj de bom in de kerk verborgen had. Hij was ervan overtuigd, dat de commu nisten hem, zoodra zij de macht in pan den zouden hebben, een belangrijke func tie in den staat zouden toevertrouwen. Bovendien zouden zij hem in de gelegen heid stellen als de aanslag mocht mis lukken, met een Servischen pas naar Rusland te vluchten. Hij verklaarde nog te hebben geweten, dat aanslagen op den koning en op generaal Georgief zou den worden gepleegd. Beklaagde Fried- mann beweerde onschuldig te zijn. De elecÊï-iseh© stool. Donderdag te middernacht heeft in de Sing Sing, de beruchte gevanigenis te New York de eleetrocutie plaats gehad van drie misdadigers, de gebroeders Morris en Joseph Diamond en John Farina, die in November 1923 in Brooklyn twee bank- loopers hadden vermoord, teneinde ze van het bedrag van 38.000 dollars, dat zij bij zich droegen, te berooven. Het trio- behoorde tot een uitgebreide bende misdadigers, die bij meer dan... 1500 moorden betrokken waren, welke gedu rende de laatste zeven jaar in New-York werden gepleegd. De moord op de bank- loopers geschiedde om tien uur 's och tends in een der drukste gedeeltén van Brooklyn De terechtstelling der bandie ten was voor de pers toegankelijk. Toen de journalisten de gevangenis betraden, werd hun verzocht bij de voltrekking van het Vonnis stil te zijn en niet te rooken.... De 3 misdadigers legden groo- ten moed aan den dag bij het zien van den stoel met een electrischen stroom! Jvan 2000 volt. Zij imnohfpn hun, i-cii urugwf éi de gevangeniskleedij aan trekken. Morris Diamond kwam het eerst aan de beurt. Hij werd, als Israëliet, door rab bijn Katz bijgestaan, evenals zijn broeder Joseph. Alvorens den stoel te betreden, verklaarde Morris te meenen dat het land, waarvoor hij in den oorlog zijn levert hacl gewaagd, hem dit einde wel had mogen besparen. Hij voegde er aan toe, dat een „aristocratische jury" hem had berecht en dat zijn broeder onschul dig vv,as. Joseph liep met zijn handen in zijn zakken naar den stoel en vroeg God zijn ziel in de hel te verbranden indien hij schuldig was. Farina, die door een Roomsch geestelijke werd bijgestaan, droeg een crucifix in de eene en een brandende sigaar in de andere hand. Hij kuste de crucifex en zeide: Dag allemaal. De methode van eleetrocutie was voor de drie veroordeelden dezelfde. John Bur- burt, de ,.beul", heeft reeds 140 menschen door het omtrekken van den electrischen hefboom, van het leven beroofd. Twee minuten nadat de stroom was afgesloten, trad de gevangenisdokter naar voren om den dood vast te stellen. Joseph Diamond had eenige „raadge vingen aan jongeren" achtergelaten, o.a.; Onthoudt li van slecht gezelschap; be denkt dat het beter is een bediende in een kleinen winkel te zijn, die 10 dollar per week verdient, dan de beroemdste bandiet De onlusten in ftnlgarfje Over de eerste zitting van het proces tegen de Bülgaarsche samenzweerders verneemt de Vossische Zeiting de volgen de bijzonderheden. De zittingen vinden plaats in de bioscoopzaal van de kazerne van het 4de regiment artillerie. De recht bank is samengesteld uit drie stafofficie ren, een kaptein-auditeur - fungeert als vertegenwoordiger van het O.M., twee kapiteins treden als verdedigers c-p. De staat en de bloedverwanten van de slacht offers eischen schadevergoedingen tot een totaal van ongeveer 12 millioen lewa. De kerkelijke autoriteiten eischen 5 millioen. Om 10 uur verschenen de rechters in de zaal. Enkele minuten later volgden de beklaagden: Friedman, een kleine magere man, de koster Zadgorski, een groote sterke kerel, wiens handen geboeid zijn, Koeff, die geheel geboeid is, en twee jongelingen, Daskalof en Kamboerof- De overige beklaagden zijn voortvluchtig. 46 getuigen zijn gedagvaard, 4 hunner zïjn piet verschenen. De verdedigers vroegen gseft vaak ruwe, beschadigde en leeiyk uitziende werkhanden. Deze worden echter weer spoedig gaaf en zaeht door Parol. De spelen zijn heidensch en moeten ver- mogelijkheid, dat gij-zelf blind waarl? boden worden. 1 Zijn de blinden niet bijkans de omge- De heer Kleerekoper verdedigt het ent- lukkigsle stervelingen in onze veeleischln- werp dat geen lasten op onze schou- de samenleving en mogen wij hen zonder ders laadt maa,. ons da meer laten dolen in dien nacht waarop ders laadt, maar ons dc voordeel en, aan de spelen verbonden, brengt. De heer Visscher acht '1 wetsontwerp in lijnrechten strijd met ,de drastische maatregelen der regeeritiig tot gezond making van de financiën. Hel breidt de staatsbemoeiing uit. Spreker heeft behalve materieele, ook ideëele bezwaren. Sport is verworden tot manie, de spelen zijn herleving van het klassieke, zonder den ideëelen achter grond. Hij zal .tegenstemmen. Dhr Bulten heeft bezwaren tegen de verwording van de sport en tegen de subsidie in een tijd. waarin op allerlei zaken, onderwijs b.v., sterk bezuinigd is. Dhr. Schaper .meent, dat de minister van financiën aanwezig *noet zijn en dient een motie in tot schorsing, ten einde minister Golijn uit tc noodigen te komen. Dhr. Rutgers acht dit onjuist. Dhr. Schaper vult zijn motie aan, zoo dat ook de minister van Buitenlandsche Zaken wordt uitgenoodigd. Dhr. Dresselhuijs acht de motie niet noodig en zal tegen stemmen. De motie-Schaper krijgt 40 st. vóór en 10 tegen. Daar het vereischte aantal leden niet aanwezig is, wordt de ver gadering verdaagd. Mijnhardt's Laxeér-tsbletten regelen zonder Kramp of Pyn uw Stoelgang. Doos 60 ot. By Apoth. en Drogisten. ZIERIKZEE. In de Vrijdagavond ge houden vergadering van de Kamer van Koophandel voor de Zeeuwsche eilanden te Middelburg is in de plaats van den heer Jos. van Raalte te Viissingen. tot voorzitter der kamer gekozen, met 15 van de 16 stemmen, de heer C. Boude- wïjnse, en met 6 van de 7 stemmen, in diens plaats tot voorzitter van de afd. groot-bedrijf de heer M. Laernoes. De waarnemende voorzitter bracht hulde aan den heer van Raalte voor hetgeen hij in het belang van de kamer heeft gedaan. Vrijdagavond bood de heer E. van Bergen alhier, met medewerking, van a<M"lfif ^tflegfe'h'rfëïó viftï" utF'cfiifter gehouden wordende gastentoonstelling en tot bevordéring van het goede doel: stij ving van de kas der t. b. c.-vereeniging. De heer Seerden zong, met begeleiding van den heer van Bergen, een 2-tal door dezen gecomponeerde liedjes n.l. het on langs verschenen „Drie akkers gerst" en „Lenteliedje", dat, blijkens eene in dit no. voorkomende advertentie inmiddels ook in druk verschenen is. Beiden oogst ten groot succes. Jammer alleen, dat het bezoek maar matig was, ook omdat de opbrengst der verkochte liedjes groo- tendeels de kas der t. b. c.-vereeniging ten goede kwam. Het 25-jarig jubileum" der R. T. M. op ons eiland is ook hier eenigszins fees telijk herdacht. Het ongunstige weer was oorzaak, dat het aangekondigde concert van het muziekkorps der R. T. M. niet op de muziektent in 't Havenpark kon geschieden. De Beurs bood een veiliger schuilplaats voor muzikanten en publiek. Het door den heer. Klimmerboom 25 jaar geleden gecomponeerde stuk „Tram galop" werd o. m. in 't bijzijn van den componist ten gehoore gebracht. Om 8 uur vereenigden de feestvieren den en jubilarissen zich in „Juliana", waar de heer Westra, als vertegenwoor geen dageraad volgt? Moeten wij biet j juichen, dat er een mogelijkheid be- j staat om het bittere lot van die stak- j kerds iets te. verzachten? De Stichting te Wolfhezen moet zoo goed ais geheel van Nationale liefdadigheid beslaan I Laat toch ieder helpen naar vermogen! j RENESSE. Het door de dames L. Kap pers en A. de Roo te koop aangeboden Emma-bloempje heeft in deze gemeente ruim f 22 opgebracht. Het ,was een goede gedachte van enkele ingezetenen, behoorende tot de eliënteelew van onzen geachten kleerma ker, barbier en haarsnijder, dhr. Gerrit Hammer, om hem op 1 Mei, den dag waarop hij vóór 50 jaar voor het eerst de beenen kruiste op de kleermakers- tafel, hun belangstelling te toonen met diens jubileum. De jubilaris kwam dien dag tot de aangename ontdekking, dat de vriendschap en waardeering niet alleen uit woorden, maar ook in daden be stond, althans .de vrienden vereerden hem met e„eri aangename verrassing. Moge hij de naald nog geruimen tijd kunnen han teeren, moge de speldenprikjes zoowel in letterlijken als in figuurlijken zin, nog vele zijn, moge hij er nog velen bij den neus nemen en anderen weer kortwie ken, en moge hij als burger onzer ge meente de algemeene hoogachting nog vele jaren ondervinden! BURGH. Vergadering van den gem.- raad. gehouden op Woensdag 29 April. Afwezig dhr. Krijger wegens ziekte. Na opening komt aan de orde een verzoek van P. v. Nieuwenhuijze en C. van der Werf om afschrijving hondenbelasting. Aan v. Nieuwenhuijze wordt de afschrij ving verleend, terwijl de 'beslissing om trent het verzoek van v. d. Werf op voorstel van dhr. Fokker wordt aange houden. Op een schrijven van het hoofd der school om uitbetaling van het salaris als hoofd van het vervolgonderwijs over 1921, '22 en' 23, wordt besloten dit sa laris uit te betalen, als het bedrag van het Rijk ontvangen is. Naar aanleiding van een schrijven van de Kamer van Koophandel en Fabrieken omtrent toe zicht op den verkoop van buitenlandsch vleesch, wordt door den voorzitter mee gedeeld, dat in deze gemeente geen bui- om* B. *en'W. vooTsteiien voorioupig uaar- omtrent geen verordening vast te stellen; aldus wordt besloten. Een verzoek tot het vaststellen eener verordening voor de veiligheid van het verkeer met auto bussen enz. wordt aangehouden tot de volgende vergadering, ingekomen was een verzoek van dhr. J. A. Hubregtse, beheerder der reizende bibliotheek om subsidie voor deze instelling. Dhr. Lan- degent vraagt of de lectuur der biblio theek goed is, waarop door den voor zitter 'bevestigend wordt geantwoord. B. en W. stellen voor ten behoeve dezer nuttige zaak een subsidie van f 10 te verleenen, wat met algemeene stemmen wordt aangenomen Een begrootingswij- ziging 1925 wordt goedgekeurd, terwijl het vermenigvuldigingsgetal voor de ge meentelijke inkomstenbelasting voor '25— '26 wordt vastgesteld op 1,2 (het vorige jaar bedroeg dit cijfer 1,3). De rekening der gezondheidscommissie wordt goed gekeurd, evenals de rekeningen van het Burgerlijk- en plaatselijk Armbestuur. Tot lid van het stembureau voor de Tweede Kamerverkiezing wordt inplaats van dhr. J. v. d. Vate Jz., die als zoodanig be dankt heeft, dhr. C. W. Boot benoemd. Inzake de besteding van den torenher- bouw wordt besloten dit werk niet te met da leerlingen van den winterland- bouwoursus, dezen winter gegeven door de laudbouwonderwyzers, de hoeren J. Spek en J. Witte en bijgewoond door den consulent, den heer Stovena, konden alle leerlingen naar de tweede klasse overgaan. BRDINI8SE. Vrijdag 1 Mei was het de dag, waarop 25 jaar geleden de Hjn der B.T.M. Steenbergen-Brouwershaven officieel werd geopend. Deze dag is voor het personeel der B.T.M. op Schouwen- Buiveland niet onopgemerkt voorbij gegaan. Te Zijpe kon men al vroeg een feestelijke stemming waarnemen. Op het terrein was een eerepoort opgericht. Van de gebouwen en huizen woeien de vlag gen. De booten „Minister Lely" en „Zijpe" waren kwistig versierd met vlaggen, groen en bloemen, 's Middags arriveerde het muziekkorps der B.T.M. uit Botter dam, hetwelk ter opluistering van het feest was overgekomen. Aan de kapiteins, Both en Van den Berg, den machinist Quaak en dé pontons- knecht Knop, die hun 25-jarig jubileum in dienst der Maatschappij vierden, werden namens het personeel prachtige souvenirs aangeboden. Daarna vertrok men per tram naar Zierikzee, alwaar het feest verder werd voortgezet. Zaterdag 1.1. is door de sleepboot Jupiter", in de tramhaven te Zijpe binnen gebracht het motorklippersohlp „Jaeoba Wilhelmina", dat tijdens den storm tengevolge van het onklaar raken van den motor in het Nieuwe Vaarwater was gestrand. SCHERPENISSE. Den 1 Mei j.l. her dacht mej. Anna Oudesluijs Md. den dag, waarop zij 40 jaar geleden in dienst trad bij dé familie La roo ij, destijds veer man te Gorishoek. Thans is zij nog als huishoudster werkzaam bij de jongste zoon, Mar. Larooij; sedert enkele jaren rustend veerman op het dorp. ST.-MAARTENSDIJK. Bij het kort doch lievig onweder dat zich boven déze ge meente ontlastte, sloeg de bliksem in de bijna voltooide woning van clen heer C. van Iwaarden alhier, zonder evenwel brand te veroorzaken. De goot werd ge heel versplinterd, een muurplaat' wegge slagen en vernield, terwijl eenige glas ruiten werden verbrijzeld. Werklieden waren niet aanwezig. .Persoonlijke onge lukken kwamen niet voor. tf i JSr^ AJDOLAn-SoonmacH M I». Ill»II. I A.J.P.;s DRIEMQLENTJES -PUPDINQ diger der Directie, de jubileerenden toe- gunnen, B, en W. te machtigen öf' een sprak, en aan J. C. Roth, C. v. d. Berge, herbesteding aan te gaan öf een ovev- L. Breas en W. Knop een eenkomst met een of ander aannemer te sluiten en zoo noodig enkele wijzi gingen in het bestek aan te brengen. BISiEHLAMDi Tweedo Kamer. Zitting van Vrijdag 1 Mei. Bij de opening herdenkt de voorzitter het overleden lid de Monté verLoren. De minister van binnenlandsche zaken sluit zich namens de regeering hierbij aan. Het wetsontwerp tot intrekking van de aanwijzing van het staatsboschbeheer als staatsbedrijf wordt z. h. st. aangenomen. Eenige kleine ontwerpen worden even zoo aangenomen. Aan de orde komt dan het wetsontwerp in zake het subsidie voor de Olympische Spelen. De heer Boon juicht het ontwerp toe, dat sport, vreemdelingenverkeer, kunst, handel, industrie en scheepvaart ten goe de komt. Er zijn voldoende waarborgen gegeven voor volledige controle op de besteding van het subsidie. Weigeren ware kruidenierspolitiek. Spr. is tegen het verbod van spelen op Zondagen en dient een motie in om deze voorwaarde A. Freeke. gouden horloge en aan J. Quaak een couvert aanbood. De heer Westra schet ste daarna hunne 25-jarige loopbaan, waarop de heer van Sijll, voorzitter van 't hoofdbestuur der Ver. van beambten der R. T. M. het woord voerde. Fraaie bloemstukken werden daarna aangebo den. Na dit officiëele deel der bijeenkomst begon het eigenlijke feest, opgeluisterd door het muziekcorps der R. T. M., den humorist Lou Bandy, de soubrette Greta v. d. Werf en „de Kenuckies". Met een bal werd het feest gesloten. Door het personeel waren 's avonds te voren nog 'geschenken aan de jubi leerenden aangeboden. Naar wij vernemen zal de jaarlijk- sche ooliecte, ten bate van de Nationale Stichting: „Tehuis voor alleenstaande blin den" te Wolfhezen 5 Mei en volgende dagen plaats hebben. In dit Tehuis, waar in onvermogenden geheel kosteloos op genomen zijn, is plaats voor blinden uit het geheele land en van elke Godsdienst en overtuiging. Reeds vanaf de oprich ting bleek, uit het groot,aantal aanvra gen om opname, hoezeer naar deze in stelling werd verlangd en nog steeds ko men aanvragen on; opname in, Om de stichting in stand te houden, de talrijke verpleegden het noodige te verschaffen is er zeer veel geld noodig, zoodat de uitgaven nauweljjks door de inkomsten worden gedekt. Blind!! Wilt ge U even verdiepen in de beteekeivis van dit woord op le heffen. r De heer Kersten bestrijdt het ontwerp. I Slechts éen oogenblik nadenken over do Uit een bespreking omtrent het heffen van 50 o/o leges op jachtacten blijkt, dat deze zaak in den Raad geen ondersteu ning vindt; besloten wordt een vorig be sluit tot heffing van 20 *o/0 te handhaven. Alsnu komt aan de orde de reeds vroe ger door dhr. v. Zuijen ingeleide bespre king inzake de aanschaffing eener lijk koets. B. en W. hebben in dezen een kostenberekening gemaakt en zijn tot de conclussie gekomen, dat de kosten voor deze gemeente te hoog zullen zijn; besloten wordt voorlpopig niet tot de aanschaffing over Le gaan. Bij de rond vraag vestigt dhr. Kloet de aandacht op een sloot aan de Dreef, welke sloot voor al bij regenachtig weer een zeer onaan gename geur verspreidt, wat te wijten is aan onvoldoende afvoer van verseh water. Toegezegd wordt, dat zoioi mo gelijk in overleg met het polderbestuur zal getracht worden in dezen een op lossing te vinden. Dhr. Boot vraagt her plaatsing van het hek aan Hooge Burgh om te voorkomen, dat het te vervoeren vee dezen kant uit loopt; tot plaatsing van het hek wordt besloten. Dhr. Fok ker zegt, dat bij Westen-Schouwen een varkenshok is gebouwd, waarvan de loop naar den wegkant gebouwd is, wat een minder smakelijk gezicht oplevert. De voorzitter belooft deze zaak zelve eens in oogensehouw te zullen nemen. Daarna sluiting. ELLFjMEET. Na eon openbare les TE CHOCOLADEPUOaiN-G Spoedeisehende vergsderlng van den Gemeenteraad te Zierifezee, gehouden op Zaterdag 2 Mei 1925, des namiddags 2 uur. Voorzitter de burgemeester, mr. A. J. F. Fokker van Crayesteyii van Rengers- kerke. Afwezig weth. Timmerman. De voorzitter deelt mede, dat van den hoofdinspecteur van het L. O. een brief is ingekomen, waarbij deze bericht, dat het hoofd van den Rijks gebouwendienst, ressor tee rende onder hèt ministerie van Financiën; hem heeft medegedeeld, be houdens goedkeuring van den minister, in te stemmen met het concept-raadsbe sluit, met dien verstande evenwel, dat de jaarlijks door het Rijk te betalen huurprijs, een bedrag van f2500 niet te boven zal gaan. Om de verdere onder handelingen de meeste kans van slagen te geven, komt het den hoofdinspecteur gewenscht voor, dat de gemeente den jaarlijkschen huurprijs op f2500 bepaalt. B. en W. stellen naar aanleiding hiervan voor, deze verandering in het concept besluit aan te brengen. De heer Versteeg, heeft tegen een ge deelte van het concept-voorstel bezwaar en wel t egen het gedeelte, vvaaf voorge steld wordt de bewaarschool naar school A over te brengen. Het tegenwoordige gebouw bevat 3 lokalen en de school wordt door pl. m. 120 kinderen bezocht. Spr. is van oordeel, dat 3 lokalen noodig zullen zijn in school A. Is het niet moge lijk, vraagt spr., dat een nieuw' lokaal bijgebouwd wordt aan School A? De voorzitter: Dit heeft feitelijk niets te maken met het nu aanhangige voor stel. De lokalen van School A zijn door de autoriteiten goedgekeurd; bovendien kan deze kwestie nader bekeken wor den. De heer Versteeg zegt, dat 2 lokalen voor eene bewaarschool béslist te wei nig zijn en hij vraagt tevens of het voor het gewone onderwijsniet hinderlijk zal zijn, als de bewaarschool in School A komt? De voorzitter: Hinderlijk zal zulks niet zijn, gezien de ligging van de lokalen, waarin de bewaarschool zal worden on dergebracht. Weth. Koopman staat aan de zijde van den heer Versteeg to.v. de huisvesting der bewaarschool. Van. bevoegde zijde heeft spr. vernomen, dat 2 lokalen te weinig zijn. Naast de kweekschool heeft

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1925 | | pagina 1