ABONNEMENT i Woensdag 29 April 1925. zierikzeesche courant. ilf de l00ze jr mjlml l msta advertentiên BUITENLAND. Schoonmaak binnenland. Uit Stad en Rrovlnoie. FEUILLETON. De sterkste Macht PrUi per I maanden f 1,50, franco per poit 1,80. Voor het bnltenland per jaar f 10,—. Afaonderiyke numnvari 5 cent. VereohiJnt Maandag, Woenidag en Vrijdag. Zierikzeesche Nieuwsbode 81ste JAARGANG. »n 1—8 reg.li 80 ott. ran regel, en daarboven 20 oti. per regel. Beolamei BO eta. p. regel. Bfl eontraet belsngrUke korting. No. 11228. In,#ndinï °P d«n dag ven alt- gave vöór II are. Gevonden voorwerpen: Een band van een mantel; een hand schoen; een ceintuur; - een fluweelen zakje; een zak soda_; een paar tennis schoenen; een vingerring; een rijwiel; losgeld; sleutels. De Commissaris van Politie, - R. P. BRONS. Hindenburg Rijks-President. Veldmaarschalk Hindenburg is Zondag als president van de Duitsche republiek gekozen met een meerderheid van onge veer een millioen stemmen meer dan zijn tegencandidaat Marx. Hoe gevaarlijk het is, iets te voorspellen omtrent den uitslag van verkiezingen, is ons ook nu weer gebleken, toen wij Vrijdag schreven, dat Marx zeer waar schijnlijk gekozen zou worden tot het hoogste ambt in Duitschland. Er is Zondag in Duitschland drukker gestemd dan op 29 Maart j.l., al bleven nu ook nog een 9-tal millioen kiezers thuis. De candidaat van de liriksche partijen welke bij de eerste verkiezing ruim 13,2 millioen stemmen uitbrachten ver kreeg thans slechts 13,7, dus een half millioen meer. De candidaat van de recht- sche partijen, die het op 29 Maart geza menlijk tot 11,6 millioen stemmen bracht, vereenigde Zondag ongeveer 14,6 millioen op zich, dus drie millioen meer. Men mag uit deze cijfers dus wel de slotsom trekken, dat de kleurlooze massa grootendeels door „onzen Hindenburg" naar de stembus is gedreven. Al mdet hierbij echter tevens worden opgemerkt, dat de rekening niet zoo eenvoudig is als zij wel lijkt, omdat bij deze verkiezing ongetwijfeld bij de verschillende partijen belangrijke afwijkingen zijn voorgekomen, waarbij ten deele politieke, maar mis schien meer nog godsdienstige invloeden een rol speelden. Onder de rechtschen in Beieren bijv. zullen velen voorkeur hebben gegeven aan den katholiek dr. Marx, boven den protestantschen partij- candidaat, Hindenburg, onder de stem busaanhangers van de linksche partijen zullen wellicht velen zijn afgeschrikt door het katholicisme van dr. Marx. En on der de sociaal-democraten zal de teleur stelling over de burgerlijke president- schaps-candidatuur, niettegenstaande van de linksche eandidaten de socialist bij de eerste verkiezing de meeste stemmen op zich vereenigde, misschien velen tot stern-onthouding hebben gebracht. Hoofdzaak is, dat de meerderheid van het Duitsche volk voorkeur heeft gegeven aan den veldmaarschalk uit den grooten, verloren oorlog, boven den oud-rijkskan selier, onder wien door de oplossing van de schadevergoedingskwestie de grond slag voor een vreedzaam herstel van Duitschland werd gelegd. Van meer onmiddellijke beteekenis dan voor den binnenlandscheni toestand, is de verkiezing van Hindenburg voor Duitsch- lands positie naar buiten. Hindenburg, de veldmaarschalk, de trouwe- paladijn des keizers, monarchist utt overtuiging en krachtens militaire tra ditie..,. president van de Duitsche „repu bliek". De indruk, welke deze verkiezing in het buitenland, in het bijzonder in de vroegere vijandelijke landen en dan vooral ook in Frankrijk moet wekken is deze, dat Duitschland weer militaristisch is ge worden, dat dit presidentschap slechts het voorspel is tot een terugkeer tot 't oude regime, en dat Hindenburg slechts de wegbereider is voor het herstel van de jnonarchie, voor welke hij alleen de plaats warm houdt. En als zij dezen indruk niet moet wekken, dan zal er in elk geval door de nationalisten in de gealliëerde landen wel naar worden gestreefd dien te wekken. Al het streven naar een toenadering tot Duitschland en een vreedzame op lossing van het Europeesche probleem, wordt door den door deze verkiezing ge- wekten indruk zoo al niet volkomen ver ij de ld, dan toch ten zeerste bemoeilijkt. Dat is de groote beteekenis van de ge vallen beslissing.... voor geheel Europa en dus ook voor ons. Wat Duitschland aan vertrouwen ge wonnen had in de wereld, is thans weer in de waagschaal gesteld. Persstemmen over de Dultsoho Presidentsverkiezing. Het democratische „Berliner Tageblatt" schrijft: „Wij schamen ons. Niet, omdat wij de nederlaag hebben geleden (want dan zou den ook veldmaarschalken vaak reeds het hoofd hebben moeten buigen) maar wij schamen ons, omdat zooveel milli- oenen aan de wereld het bewijs van po litieke onrijpheid hebben gegeven. Wat moet men beginnen, 'luidt het algemeen oordeel, met een volk, dat uit zijn onge luk niets leert en zich steeds weer voor de tiende en de twaalfde maal door de zelfde menschen laat leiden. De „Vossische Zeitung" schrijft; „Dat de overwinning van Hindenburg een verrassing is, ook voor de partijen van rechts, die zeker nooit eer dergelijk resultaat hadden durven voorspellen. Zij zullen hun overwinning als de triomf van hun politiek beschouwen, maar reden daartoe bestaat er niet, want Hindenburg heeft deze overwinning persoonlijk be haald. Door de verkiezing van Hinden burg worden de betrekkingen van Duitsch land tot het buitenland ernstig op de proef gesteld. Het wantrouwen, dat ge leidelijk begon te verdwijnen, zal weer oplaaien. Het zal heel wat moeite kosten, de wereld weer gerust te stellen. Maar zonder de wereld kan Duitschland niet bestaan. Daarom is het noodig, dat de linkerzijde alle pogingen, die ondernomen worden om de verkiezing van Hindenburg als een partijoverwinning te exploitëeren, krachtig bestrijdt". De „Deutsche AHgemeine Zeitung", het orgaan van de familie Stinnes, schrijft; Dat de verkiezing van Hinderibbrg een symbolische daad van beteekenis is. Hin denburg is de man geweest, die na de nederlaag en na de vlucht van den keizer Duitschland van den ondergang heeft ge red. Deze militarist en monarchist redde de republiek. Thans is hij de opvolger van Fritz Ebert geworden. Hij zal er in het geheel niet aan denken, een vijandige houding tegenover de republiek aan te nemen. Zijn verkiezing heeft bbwezen, dat Duitschland er genoeg van heeft, zich door het buitenland voorschriften te laten dicteeren. De indruk in het buitenland. De verkiezing van Hindenburg zal misschien netelige protocolaire kwesties tengevolge hebben. Men vraagt zich in Frankrijk af, of president Doumergue hem, zooals gebruikelijk is, een telegram van gelukwensch moet zenden, en hoe de vertegenwoordigers van de 26 naties, die hem bovenaan de lijst van de oorlogs misdadigers hebben geplaatst, zich tegen over hem moeten gedragen. „Paris Soir" zegt, dat het succes van Hindenburg niet zoo erg groot is, maar dat men toch scherp op moet passen. Het is ongelukkig, dat de ge allieerden den gewezen Keizer op een paar passen afstands van de Duitsche grens gelaten hebben, terwijl de kroon prins op de gebeurtenissen toeziet in zijn hol in Silezië. Terwijl men in goedingelichte Brit- sche kringen een zekere reserve in acht neemt met betrekking tot Hindenburgs verkiezing tot president van de Duitsche republiek, is men er toch sterk van overtuigd, dat de verkiezing het plan- Dawes en de besprekingen nopens het Duitsche voorstel inzake een veiligheids pact niet in de war zal sturen, noch een bijzondere wijziging in het buitenlandsche beleid zal beteekenen. Lloyd George verklaarde, sprekend over deri invloed, welken de verkiezing van Hindenburg op den toestand in Euro pa kan hebben: „Ik denk niet, dat Hin denburg overijlde dingen zal doen; dat zou niet in overeenstemming zijn met zijn temperament; hij is een man op jaren. De verkiezing zal echtér het sein geven tct herleving van het nationalisme en zal in Frankrijk Poincaré's politiek, die bij de vorige verkiezingen de neder laag heeft geleden, weer doen zege vieren". De gevoelens, in Amerika gewekt door de verkiezing van Hindenburg, kunnen blijken uit een verklaring van Gerard, den vroegeren Amerikaanschen gezant te Berlijn, die zegt: „De verkiezing van Hindenburg is een bedreiging voor den wereldvrede. Zij -is een vierkante Ver klaring, dat Duitschland tot het mlonar- chisme en militarisme terug zal keeren De „New York Times" schrijft, dat aan Duitschland geen leeningen meer, zullen worden verschaft, totdat blijkt, wat in Duitschland gebeurt. bezorgt menige vrouw ruwe en roode werkhanden. Deze worden echter weer spoedig gaaf, zaoht en blank door Purol. Dhr. Lovink dringt aan op bevordering van 't stichten eener suikerfabriek. Dhr. Deckers wenscht vooral bevor dering van den kleinen landbouw. Minister de Graaff betoogt, dat inzake de grensquaestie, onze aanspraken vaat staan. Onderwijsmaatregelen waren ge boden door den toestand van 's lands fi nanciën. De landbouwbelangen behouden de aandacht der regeering. Spr. is er tegen, sinaasappelcultuur tot gouverne- ments-monopolie te maken. Van een commissie om concrete voor stellen inzake bestuursbenoeming in te dienen, verwacht spr. weinig nut- De begrooting wordt daarop z- h. st. aangenomen. door J. M. '20 De jonge dokter knikte peinzend. Ook hem was reeds wat van Réve's leven ter oore gekomeh; immers iedereen het dorp kende ze. „Ik vind het mooi van u, juffrouw Zee' zei hij, „en ik wil u gaarne hel pen. Ik zal voor juffrouw Hunenstein doen wat ik kan. Maar een rekening zal ik er nooit voor schrijven, voegde hij er in zich- zelvc aan toe. Dokter Roden was een zeer kundig medicus, maar een „onprac tiseh" mensch. In razende drift was Gijsbert naar zijn kamer gesneld en had de deur achter zich dichtgesmakt. Alles, wat de laatste maanden aan zijn rust en vrede had 'geknaagd, was losgebarsten in dat vree selijk oogenblik, toen Révarde als in een droom had gezegd: „Je houdt van Betty, haar heb je lief en niet Léoiïie". Die woorden bleven hem martelend in De KamerverklêEingen. In de te Rotterdam gehouden buiten gewone algemeéne vergadering van de centrale Dordrecht van den Vrijheids bond is de volgende lijst van eandidaten voor .de Tweede Kamer„ voor de kies kringen Dordrecht, Leiden, Middelburg en "Tilburg vastgesteld: 1. mr. H. C. Dresselhuijs, 2. mej, Joh. Westerman, 3. dr. S. E. B. Bierema, 4. prof. dr B. D. Eerdmans, 5. C. G. Roos, 6. E. M. Teen stra, 7. Patist, 8. Van Straten van Nes, 9. A. van der Weijde, 10. Herbert. De aleuwe Tar'efwet. Zoo als reeds vroeger is medegedeeld zal, teneinde de raadpleging van het nieuwe tarief, zoowel voor den handel als voor de ambtenaren te vergemakke lijken, vanwege het departement van fi nanciën een bewerking der nieuwe Ta- riefwet worden uitgegeven. Om bij de invoering van de wet vooral op de meer belangrijke kantoren der in voerrechten zooveel mogelijk een vlot ten gang van zaken te bevorderen, is het wenschelijk, dat de ambtenaren der invoerrechten vóór het in werking tre den' van de nieuwe Tariefwet in het bezit zijn gesteld van de hierboven ge noemde uitgave en dat ook de handel gelegenheid hebbe dit werk vooraf te raadplegen. Met de samenstelling van deze uitgave zal nog. enkele weken ge moeid zijn. In verband hiermede kan de -inwerkingtreding der nieuwe Tarief- wet vermoedelijk niet eer dan tegen 1 Juli a.s. worden verwacht. Tweede Kamer. Zitting van Dinsdgg 28 April. Aan de orde is de Snrinaamsche egroo- tiiïg voor 1925. - De heer IJzerman betoogt, dat ophef fing van Suriname een zaak van gewicht is, en wijst op den slechten toestand van het ontlerwijs. Spr. dringt aan op regeling van de grefiskWestie met Britsch Guyana. De heer van Rappard wanhoopt niet aan de toekomst van Suriname. De re geering bestede meer zorg aan de volks gezondheid. Spr. dringt aan op bevor dering van de sinaasappelcultuur, en wil verbetering van de ambtenaarssalarissen en van het onderwijs. De heer Scheurer zegt, dat Suriname is een armlastige kolonie, die steeds meer achteruit gaat. Spr. wil een onderzoek naar de b'estuursreorganisatie ten einde tot een sluitende begrooting te komen. De heer van Boetzelaer v. Dubbeldam betoogt, dat het Surinaamsche vraagstuk is een 'bewoningsvraagstuk. De Minister van Financiën deelt mede, dat Nederland met ingang morgen te rugkeert tot de goudpolitiek van vóór den oorlog. Een gelijke maatregel is ge nomen in Engeland, Australië, Nieuw-Zee- land en Ned.-Indië. De heer Feber wil soepeier bepalin gen voor onderwijs. de ooren klinken en hij wist dat ze waarheid waren. Datgene, wal hij zich- zelve nooit volkomen had willen be kennen, was deer Révarde in weinige woorden gezegd en, o God, het had hem gek gemaakt na dien doorwaakten nacht, waarin hij vergeefs had gepoogd te werken, zooais vroeger, waarin allerlei gemengde gevoelens, verlangen, onrust, angst voor de to.ekomst, hem als zoo veel duiveltjes bestormd hadden. Het was geen leugen, hij had Betty lief, altijd, van het eerste oogenblik, dat hij haar rein, rustig gezichtje zag, was dat sterke, onuitroeibare in zijn binnenste geweest en hij had gemeend het te kunnen overwinnen, zich verloofd met Léonie, om tegen d>ie sterke macht be schermd te zijn. Hij had zich voorge logen^ dat het oppervlakkige, prikkelen de gevoel, dat Léonie soms in hem1 wiist te wekken, liefde was. Welk een laag heid had hij begaan en vergeefs. Welk een zwakkeling was hij. Hoe dikwijls was hij,' wanneer Punó les "had, in de muziekkamer gegaan,zich wijsmakend, dat hij „sterk genoeg" was en het en kel deed om haar als onderwijzeres te controleeren. Een erbarmelijke leugen was dat. Hij was gegaan omdat hij het ZIERIKZEE. T-er gelegenheid van het 25-jarig jubileum der R.T.M. op ons eiland, zal Vrijdag 1 Mei e.k., het har moniegezelschap dier Maatschappij uit Rotterdam, directeur de heer Moree, op de tent in 't Havenpark .alhier bij gunstig weer een concert geven van half 2even tot zeven uur, waarbij o.m. zal gespeeld worden^ ,Tramgalop", com ponist de heer S. Klimmerboom. Dit stuk werd 25 jaar geleden door „Kunst en Eer" gespeeld toen de dienst Brouwers haven—Steenbergen feestelijk werd ge opend. Het personeel der R.T.M. houdt dienzelfden avond in hotel, Juliana" een feestelijke bijeenkomst. Gedurende de Pinksterdagen zal in de duinen van Koudekerke een padvin derskamp worden gehouden, waaraan een groot aantal Zeeuwsehe jongens zullen deelnemen. Gedurende het kamp dat on der Hoofdleiding van den Districtscom missaris voor Zeeland, dr. P. A. Jens te Vlissingen zal komen te staan, worden verschillende patrouille-wedstrijden ge houden, terwijl er ook een groote veid- oefening en een gezamenlijk kampvuur op! het programma staan. Den eersten Pinksterdag zal een predikant voor de jongens een vrijwilligen jeugddienst hou den. Naar wij vernemen, is de Gemengde Zangvereeniging van Vrijzinnige Gods' dienstigen te Middelburg, voornemens om op een' der eerste Zondagen in de maand Juni a.s. eene uitvoering te geven in de Groote Kerk alhier. Deze zangvereeniging staat onder mu zikale leiding van mej. I. Guiot uit Mid delburg. De heer S- Klimmerboom, musicus hier ter stede, heeft zich bereid verklaard door het geven van orgelvoordrachten, aan die uitvoering zijne medewerking te verleenen. Deze uitvoering van gewijde muziek zal geheel bestaan uit religieuze liederen in de Hollandsche taal. Ten einde een ieder in de gelegenheid te stellen deze uitvoering bij te wonen, heeft het bestuur dier vereeniging het besluit genomen om een zeer matigen toegangsprijs te heffen, waarbij het tekst boekje. bevattende de te zingen liederen, als bewijs van toegang zal dienen. ZONNEMAIRE. Dinsdag 28 April j.l. herdachten alhier, onder groote belang stelling de heer J. v. Almkerk en echt- genoote hunne 50-jarige echtvereeniging. De beide oudjes, die'zich nog in een goude gezondheid mogen verheugen, had den den ganschen dag vele gelulcwen- schen in ontvangst te nemen. Des avonds omstreeks 8 uur werd hun door de Har monie „Nut en Uitspanning" een sere nade gebracht, wat, ondanks het slechte weer een groot publiek op de been bracht. In optocht trok men naar de woning van de jubilarissen. Nadat door genoemde vereeniging aldaar eenige mu zieknummers ten beste wapen gegeven, werd door dep heer A. v. Almkerk, na mens zijn ouders en verdere familie, hartelijk dank gebracht aan de vereeni ging voor hun betoonde belangstelling. Met een „lang zuilen zij leven" trok de muziekvereeniging en de menigte weder in optocht huiswaarts. NOORDGOUWE. Vrijdagavond werd 'n niet laten kon, uit onweerstaanbaar ver langen haar gezichtje te zien, haar stem te hooren. En soms. als ze na de les speelde voor Réve, of ais die twee sa men praatten, zeker denkend dat hij dat niet eens bemerkte, soms had hij rus teloos rondgedwaald en steeds weer zijn kalmte en evenwicht voelen verdwijnen. Hij had gewaarwordingen, welke hij zelve niet begreep, in hem wakker geroepen, dit samenzijn van Réve en Betty, en een wrok tegen de eerste in hem doen groeien, welke zijn vroegere koelheid verving. Plots herinnerde hij zich zijn eigen woorden van daareven; „Wat zou je dat gnaag willen, dat ik mijn bruid verried". Maar, had hij Léonie niet verraden, was het geen ellendig grof' egoïsme van hem geweest, haar te vragen, terwijl een an dere heel zijn hart en ziel bezat? Had hij ooit een enkele keer Léonie gekust zonder daarbij aan Betty te denken; had hij zich niet met geweld tot hartstocht opgedreven soms, Léonie met woeste liefkozingen overladend, terwijl dat niet voortkwam uit liefde voor haar, maar uit verlangen om die andere te ver geten. Er was geen zweem van ware, standvastige teederheid voor Léonie in hem, welke de eenige waarborg is Voor onaeravond gehouden in .het gebouw der o.l. school alhier. Een vijftiental perso nen had aan de oproeping tot bijwonen gevolg gegeven. De voorzitter der ouder commissie, het hoo'fd der schJool, hield een causerie over de idéé der ouder avonden om vervolgens te memoreeren hetgeen op het gebied van het lager-itm- derwijs, zoo in het algemeen als met be trekking tot deze school, sedert de laat ste ouderavond, welke reeds een ge- ruimen tijd geleden gehouden is, heeft plaats gehad. Naar Voren werd gebracht, dat invoering van het zevende leerjaar thans niet verj>lieht is, en dat aanstel ling van een vierde leerkracht niet ver plicht is, en dat aanstelling van een vier de leerkracht aan de school niet plaats heeft, aangezien deze niet gesubsidiëerd wordt door het Rijk, zulks met het oog op het aantal kinderen. Gewezen werd in verband hiermede op de moeilijke taak van de onderwijzeres, die de 2 eerste leerjaren voor hare rekening heeft, daar de kinderen, die pas op school ko nden, gedurende de eerste maanden fei telijk geen enkel oogenblik zonder lei ding kunnen zijn; dit laatste moet nu toch geschieden. Na verkiezing van een nieuwe oudercommissie en eenige onder linge discussies werd den voorzitter voor zijn leiding van dezen avond dank ge bracht door den heer Schikker, we tb- der gemeente, die tevens den wensch uitsprak, dat bij een volgende gelegen heid meerderen aan de oproeping ge volg zullen geven, om reden een ouder avond de banden tusschen de ouders van schoolgaande kinderen en de leer krachten versterkt. NIEUWERKERK. Gaarne maken wij melding van het in onzen tijd, helaas, zoo zeldzame en daarom zeker wel merkwaar dige feit, dat Mar.s Hoogstrate gedurende een tijdvak van 25 jaren op 1 Mei a.s, onafgebroken werkzaam is geweest op de boerderij, bewoond door de familie Stols te Kapelle- Steeds heeft hij ijverig en nauwgezet zijn taak verricht, trouw en eerlijk gediend. Ook zijn vrouw heeft al die jaren op die hofstede als werk vrouw en op het veld gewerkt. Moge het dit echtpaar gegeven zijn nog lang als een voorbeeld voor anderen, tot zegen van henzelven en van hun werkgever te mogen werkzaam zijn. OUD-VOSSEMEER. Medegedeeld wordt, dat een persoon, welke met een verboden vischtuig in de Eendracht bezig Was, werd bekeurd en aan de betrokken vis- scherij-politie een valschen naam opgaf, wat weldra uitkwam bij onderzoek. Het jongmensch, te Nieuw-Vosmeer woonach tig, heeft groote kans op een strenge, straf voor dergelijk feit. een gelukkig huwelijk, slechts een zinne loos behagen in haar pikante schoonheid. Groote God,, nu zag hij in, hoe laag dat was. Indien ze wist, als Adolf wist...., In zijn armstoel neergevallen, de han den krampachtig gedrukt tegen het voor hoofd, zoodat de vingers schuil gingen in zijn weelderig, licht golvend haar, zat Gijsbert daar en leed. Eindelijk keek hij op, en zag het por tret zijns vaders. De groote hartstoch telijke oogen schenen hem verwijtend aan te staren, en hij kromp ineen. Was hij niet verachtelijker dah dien vader, welke hij zich altijd vermeten had te laken? Zooals hij Betty beminde, had vader zeker eens Réve's moeder lief gehad. Réve's moeder. Réve, groote God, wat had hij niet tegen haar gezegd in zijn toomelooze drift? Hij sprong op, sloop naar haar kamer, verwachtend daar te zien het „marte laarsgezicht", dat hem altijd het leven had bedorven, maar ze was er niet. Met een vreemde onrust doorliep hij alle vertrekken behalve die, waërin nog de anderen sliepen. Nergens was. Réve. Dan zeker buiten in het park. Hij keek in het prieel, op het plekje onder de po- ledereen Is opgetogen over de volstrekt P^nloóze eiï tooh Radicale werking van MIJnhardt's Lcxeerlablelten. Doos 60 ot. Bjj Apoth. en Drogisten. Kon. Maatschappij „De Schelde" te Yllsslngen. In de heden (Woensdag) gehiouden vergadering van aandeelhouders werd 't verslag der directie uitgebracht, waaruit o.a. blijkt, dat in 1924 in 't bedrijf voort durend met nagenoeg volle kracht kon worden gearbeid. De financieel© uitkom sten van het boekjaar zijn, voornamelijk tengevolge van afrekening van enkele werken die nog in een vorige periode waren aangenomen, gunstig. Daardoor kan worden voorgesteld het dividend de bepalen op 8 0/o. Uit de winst vani 1924 is aan de extra-reserve opnieuw een bedrag van f 100.000 toegevoegd en is de reserve voor afschrijving weder met f 50.000 verhoogd. De vooruitzichten voor 1925 zijn in zooverre bevredigend, dat er voor dat jaar voor de meeste af- deelingen voldoende werk is. De prij zen, die konden bedongen worden zijn echter laag. Bericht wordt met leedwezen hpt af treden als voorzitter van commissarissen Van den heer Arie Smit te 's-Graven— hage, die voor 50 jaar de maatschappij pulieren' in de weide, achter de bos schages om de vijvers, heel het park doorkruiste hij langer dan een uur, soms zacht haar naam roepend. In huis werd het levendig. Riekske en het verdere personeel stonden op, maar Réve vond hij niet. Toen liep hij naar het boscfo. Zeker was ze cp den zodenbank gaan zitten bij de Hunenkolk. Maar hij vond de bank leeg. Daar zag hij opeens een vreemde plek, dicht aan het water. Het lange, natte gras lag daar plat, de bloemen geknakt. Een rilling huiverde over ^ijn rug en hij spande zijn oogen in, om door het stille, diepe water op den bodem te zien; waarom? Daar hoorde hij op den weg een wa gen aankomen en de stem Van Hassel- man, die het paard aanspoorde. Wer- luigélijk liep hij er heen. Zoodra de houtvester hem zag, hield hij het paard in, sprong van den wagen en kwam recht o,p Gijsbert af. „Zoekt u juffrouw Révarde? vroeg hij, zonder eerst te groeten, zonder zooals anders zijn hoed te lichten. Gijsbert was niet in staat te antwoor den; onwillekeurig zocht hij steun tegen een berkenstam. (Wordt vervolgd.)

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1925 | | pagina 1