Zierikzeesche Nieuwsbode ABONNEMENT i ADVERTENTIÊN Maandaa 27 April 1925. zierikzeesche courant 81ste jaakgang. - no. 11227. °pdsn v»n EERSTE BLAD. Zeer duurzaam, juist daarom zoo goedkoop. Hoeden n Petten. 'STROOHQEDEN Aparte Dessins. VERKIEZING IwsiÉ hmi dar Staten Banetaal. LIJSTEN VAN CANDiDATEN, HINDERWET. BINNENLAND. Uit Stad en Provincie, A. J. Ps Pry» per I meenden f 1,60, franco per poet f 1,80, Voor het bultenlend per jeer f 10,—. Alionderljjke nummers 6 cent. Verschijnt Heendeg, Woenideg en VrUdeg. v»a 1—8 regels 60 ct». vu i regels en daarboven 20 ot». per regel, fieol&mes 80 ots. p. regel. By oontraot belangrijke korting» """""M WH'" lq*u' Z_«Ll j. DE LOOZÊ Jr, Ullf.-Rlliol, U. 1. KOSTEN. 'm yMr Dit nummer bestest uit 2 bieden. Vraagt Stalen aan. «te. De BURGEMEESTER der ge- sSMïSr meente Zierikzee noocligt bon die inlichtingen kunnen verstrekken omtrent de beschadiging van bootnen aan den Kade- weg of ontvreemding van rozenstruiken in het plantsoen uit, daarvan mededeeling te doen aan het Politiebureau. Zierikzee, den 25 April 1925. De Burgemeester voornoemd, 'A. J. F. FOKKER VAN CRAYESTEYN VAN RENGERSKERKE. VOOR DE De BURGEMEESTER van Zierikzee brengt het volgende ter openbare kennis Op Dinsdag 19 Mei aanstaande, zal plaats hebben de candidaatstelling voor de Tweede Kamer der Staten-0 eneraal. Op dien dag kunnen van des voormiddags negen uur tot des namiddags vier uur, bij den voorzitter van het hoofdstembureau in den kieskring, ter Secretarie der gemeente Middelburg, worden ingeleverd als bedoeld in artikel 35 .der Kieswet. Op dezelfde ljjst mogen ten hoogste twin tig candidaten worden geplaatst. Iedere lijst moet. worden onderteekend door ten minste vijf en twintig personen, die volgens de kiezerslijst, geldende op het oogenblik der inlevering, kiezers zgn voor de Tweede Kamer der Staten-Generaal binnen den Kieskring. Achter den naam van ieder der onder teekenaars moet de gemeente worden ver meld op welker kiezerslijst hij voorkomt. Dezelfde kiezer mag niet meer dan één lijst onderteekenen. De candidaten moeten, met vermelding van hnn voorletters en woonplaats, op de lijsten geplaatst worden in de volgorde, waarin door de onderteekenaars aan hen de voorkeur wordt gegeven. Indien de candidaat is een gehuwde vrouw of wedjwe, wordt zij op de lijst vermeld met den naam van haar echtgenoot of overleden echtgenoot onder toevoeging van haren eigen naam, voorafgegaan door het woord „geboren" of een afkorting van dit woord. Bjj de vermelding van een candidaat mogen de voorletters geheel ot ten deele door de voornamen worden vervangen. Dezelfde candidaat mag niet voorkomen op meer dan één van de lijsten. Bjj de lijst moet worden overgelegd de in art. 4 van het Koninklijk besluit van 12 De cember 1917 Staatsblad no. 692) bedoelde schriftelijke verklaring van iederen daarop voorkomenden candidaat, dat hjj bewilligt in zjjn candidaatstelling op deze lijst. Indien de candidaat zich buiten het Rijk in Europa bevindt, kan de hier bedoelde verklaring telegraph isch worden gedaan en is zij niet aan het officieel formulier, hierboven be doeld, gebonden. De inlevering der lijst moet geschieden, persoonlijk door één der onderteekenaars. De candidaten kunnen daarbij tegenwoordig zgn. Van de inlevering wurdt door den voor zitter van het hoofdstembureau een bewijs van ontvangst afgegeven. Formulierenvoor de ljjsten en voor de schriftelijke verklaring hierboven vermeld, zijn ter secretarie dezer gemeente kosteloos verkrjjgbaar tot en met den dag dér candi daatstelling. In herinnering wordt gebracht artikel 148 der Kieswet, luidende als volgt: Hjj die eene ljjst, als bedoeld ln art. 35, Inlevert, wetende dat zjj voorzien is van handtekeningen van personen, die niet bevoegd zjjn tot deelneming aan de verkiezing, waarvoor de Inleve ring geschiedt, terwjjl zonder die hand- teekeningen geen voldoend aantal voor eene geldige ljjst zoo overbijjven, wordt gestraft met gevangenisstraf van ten hoogste DBIfi HAANDEN of een geld boete van fen hoogste HONDERD TWINTIG GULDEN. Het geljjke straf wordt gestraft hjj, die wetende dat hjj niet bevoegd is tot deelneming aan de vorklezing, eene voor die inlevering bestemde ljjst, als be doeld bjj artikel 35, heeft ondorteekend. Zierikzee, den 25 April 1925. De Burgemeester voornoemd, A. J. F. FOKKER VAN CRAYESTEYN VAN RENGERSKERKE. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van Zierikzee brengen ter openbare kennis, dat ter gemeentesecretarie ter inzage ligt een verzoek met bijlagen van G. J. VAN RIET, molenmaker te Zierikzee, om VERGUNNING tot het plaatsen van een gecombineerde vlak en vandiktebank en een Lintzaagmachine in de machinale molenmakerg aan de Hoofd poortstraat, wijk C no. 621, kadastraal bekend in Sectie B, no. 996. Op Maandig 11 Mei a.s.des namid dags twee uur, zal ten Stadhuize gelegenheid bestaan om bezwaren tegen de inwilliging van dit verzoek in te brengen en deze mon deling en schriftelijk toe te lichten. Zoowel de verzoeker, als zij, die bezwaren hebben, kunnen gedurende drie dagen, vóór het bovengemelde tijdstip, ter secretarie der gemeente kennis nemen van de ter zake ingekomen schrifturen. De aandacht van belanghebbenden wordt er op gevestigd, dat volgens de bestaande jurispnedentie niet tot beroep gerechtigd zijn zij, die niet overeenkomstig art 7 der Kinderwet op den bovenbepaalden dag voor het Gemeentebestuur zijn verschenen, ten einde hun bezwaren MONDELING toe te lichten. Zierikzee, den 27 April 1925. Burgemeester en Wethouders voornoemd A. J. F. FOKKER VAN CRAYESTEYN VAN RENGERSKERKE, Burgemeester. P. F. W1TTERMANS, Secretaris. kingtreding van de gewijzigde Pensioen wet. voor inkoop van diensttijd. Iedereen Is Opgetogen over de volstrekt Pjjnlooze en toch Radicale working van Mijnhard!'* Laxeortabletten. Doos 60 ot. Bjj Apoth. en Drogisten. Plattelandersbon d De heer A. H. v. Langeraad te Ouwer- kerk, deelt ons mede, dat door hem geen eandidatuur aanvaard is voor de Tweede Kamer op de lijst van de Plattelanders- Bond, richting-de Boer. De vliegers op Houtrnst gehuldigd Na Amsterdam, Den Haag. Zaterdagmid dag heeft den Haag het driemanschap v. d. Hoop, v. Weerden Poelman en van den Broeke gehuldigd voor hun kranige prestatie in 't najaar van 1924 volbracht, door van Amsterdam naar Batavia te vliegen. In feestelijken optocht werd het drie manschap, benevens den vliegtuigbouwer Fokker, naar Houtrust gebracht, waar naar schatting 20.000 toeschouwers aan wezig waren. Tegen twee uur stroomden de tribunes vol. In de koninklijke loge verscheen te 3 uur Prins Hendrik, vergezeld van zijn adjudant Von Mühlen, 'begroet met het Wilhelmus. De ministers van Dijk, dr. De Visser, Heemskerk, van Swaay en van Karnebeek, de voorzitter der Tweede Ka mer, mr. Kooien, de commissaris der Ko ningin in Zuid-Holland, bdron Sweerts de Landas Wyborgh, de burgemeester van Den Haag, mr. J. A. N. Patijn en de wethouders, generaal Snijders, voorzitter van het comité Vliegtocht Nederland-In- dië, de directeur van de K. L. M., de- heer Plesman, de burgemeester van Lei den, tal van opperofficieren, onder wie de veldcommandant, generaal Muller Mas- sis generaal Forbels Wels e.a. namen ln gereserveerde loges plaats. Die familie leden der vliegers ontbraken natuurlijk niet. De bloem der Nederl. sportwereld was aanwezig. Bij het verschijnen van de drie vlie gers in den landauer stegen luide hoera's op. Eerst van der Hoop, daarna van Weerden Poelman en ten slotte van den Broeke en Fokker werden aan den Prins voorgesteld. Zij namen in zijn nabijheid plaats in de koninklijke loge. Nadat de vliegers in de koninklijke loge hadden plaats genomen, verschenen 'boven het terrein eerst de F VII, een. attentie van de K. L. M., en daarna de vliegtuig-escadrille van land- en zeemacht, in totaal een twintigtal vliegtuigen, die in 4 V-formaties evoluties uitvoerden. Onmiddellijk daarna had het sportdefilé plaats, waaraan door honderden werd deelgenomen. Hierna volgde het uitreiken van het huldeblijk, bestaande uit een zilveren, .plaat, rustende op een'groen marmeren, sokkel. Op de plaat is als landkaart ge graveerd de route Amsterdam—Batavia, waarbij begin- en eindpunt en de plaat sen waar geland is, door edelsteentjes zijn aangegeven. De route zelf is door een gouden draad aangeduid. Boven de plaat is een reproductie in zilver van het vliegtuig Fokker VII, Waarmede de tocht is volbracht, op 1/100 van de wer kelijke grootte aangebracht. De huldiging der vliegers werd besloten met een^ maaltijd in hotel „de Witte Brug". Is koop dienstjaren ambtenaren. De Rsb." meldt, dat tot 1 Jan. 1926 aan ambtenaren gelegenheid zal worden gegeven, in verband met de a.s. inwer ZIERIKZEE. Concertzaal. Donderdag avond 30 April zal mej. De Beer uit den Haag hier een lezing houden over bet volgende onderwerp: „Kunnen de gesternten ons beïnvloeden?'' (zie adver tentie in dit blad). We kunnen ieder ra den daar heen te gaan, daar de vraag uiterst belangwekkend is, en de astra- logieN na vele jaren van discrediet, weer bezig is zich een plaats te veroveren in de wereld van denkende mannen en vrouwen. Het eerste beginsel, waarop de weten schap der astrologie berust, is, dat 'het geneeie heelöi eèn Éénheid is; en dat een wet, waarvan de werking in het ééne gedeelte- van het hees'd gevoejd wordt, ook voor het gehéél werkzaam moet zijn. De gevolgtrekking van deze stelling is, dat, daar ons zonnestelsel in zichzelf een volledig geheel uitmaakt, de wetten, die bun werking doen gevoelen en de voornaamste centra vian dat stelsel, de planeten, ook werkzaam moeten zijn in de minder belangrijke deeien van dat zelfde stelsel; dus in onszelf en de andere vermingen hier op aarde. Het tweede beginsel is, dat door de studie van de beweging en de onder linge standen van de planeten, de wer kingen van die wetten kunneu worden waargenomen, gemeten en bepaald. In de Zaterdag j.l. gehouden ver gadering van aandeelhouders der Schel- debank is, na reserveering en afschrijving gebouw, het dividend vastgesteld- op 10 o/o- De gezamenlijke reserves bedragen thans f 42000. De aftredende commissa ris, dhr. F. D. v. Vessem, werd herkozen. Onze oud-stadgenoot, de heer J. Hogerheijde te Antwerpen, is door den Belgischen Koning benoemd tot comman deur in de Leopoldsorde. RENESSE- De door het bestuur van Vreemdelingenverkeer „Renesse Vooruit" aangewende pogingen om. beschikking te krijgen over het duin 'bij - en 't strand ter weerszijden van den bétonnen trap, ter lengte van 300 M., zijn met gunstigen uitslag bekroond. Reeds geruimen tijd was de behoefte gevoeld een goede, flinke, nette consumptietent op het strand te hébben en een exploitant van wie ver wacht kan worden het publiek een aan genaam en rustig zitje te kunnen aanbie den, ook bij minder gunstig weer of plotseling opkomende regenbuien. De heer Telle alhier zal binnen eenige weken een tent aan den buitenvoet van het duin doen plaatseri, ter grootte van 7,5 bij 4,5 M., en ramen, waardoor men naar alle zijden vrij uitzicht heeft. De onderneming heeft zeer zeker levensvatbaarheid en blijkt, dat de zaak voor .uitbreiding vat baar is, dan is het plan ook boven op het duin een ruime lokaliteit te stichten. De exploitant denkt er ernstig over Radio aan te brengen, om zoodoende van con certen mede te künnen laten genieten. Getracht zal worden de inrichting met Hemelsvaartdag te openen met een inwij dingswoord door? Tegen dien tijd zal door advertenties de zaak wel onder de aandacht van het strandbezoekend pu bliek worden gebracht. Vermeld dient ook te worden, dat aan hen, die dezen zomer hun z.g. dagtenten willen opslaan, vermoedelijk kosteloos daartoe vergun ning zal worden gegeven. Een .woord van dank voor de activiteit betreffende bovengenoemde zaak, aan het bestuur van „Renesse Vooruit", ook aan belang stellende ingezetenen en aan hen, die ge regeld str an dbezoekers zijn, mag hun hier niet onthouden worden- Wij wenschen den ondernemer, die voor goede kwali teit consumptie tegen billijken prijs zal zorgen, goed succes.' ZONNEMAIRE. De netto-opbrengst der Emmabloemcollecte, Maandag 20 April j.l. in deze' gemeente ten bate der plaatse lijke t.b.c.-bestrijding gehouden, bedraagt f 20,75. DREISCHOR. Zaterdagavond j.l. hield onze Groene Kruisvereeniging hier hare jaarlijksche vergadering. Van deze 312 leden tellende vereeniging waren slechts een 26-tal ter vergadering i verschenen; zooals een der aanwezigen zich terecht uitdrukte: de kern is er. Na de opening doior den voorz. dhr. J. J. Klompe, las de secr.-penningmeester de notulen der vori ge vergadering en deed*verslag van de financiën, 'Waaruit bleek, dat hoewel de vereeniging over een behoorlijk kasgeld beschikt, nog steeds een schuld van ruim f 1000, aan rentelooze voorschotten, de vereeniging bezwaart. De secretaris las daarna het jaarverslag, waaruit we ver namen, dat de gezondheidstoestand der gemeente goed is en geen bijzondere ver- plegingsartikelen moesten worden aan geschaft. Niettegenstaande dat, heeft zus ter Kuiper in het afgeloopen jaar zich weer volijverig van haar taak. gekweten en door 1289 bezoeken hare hulp en bij stand in 28 gezinnen verleend. Daarbij Werden in 18 gezinnen van 28 verplegings- artik-elen gebruik gemaakt. Bij periodieke aftreding van den voorzitter, dhr. Klompe en 't bestuurslid, mej. Berrevoets-Verjaal, Werd eerstgenoemde 'bij acclamatie her kozen en voor laatstgenoemde, die niet meer in aanmerking wenschte te komen werd op voorstel van een der leden onder algemeene instemming benoemd mevr. v. d. Griend—Ruijs van Dugteren, die deze benoeming aannam. De voorz. richtte een woord van dank tot het aan wezige raadslid, den heer de Waal, voor de aangewende pogingen, de gemeente lijke subsidie van f 260 verhoogd te krij gen, welke pogingen echter bij gebrek aan steun hebben gefaald. Over de ge geven uitvoering van het Zierikz. Strijk- orchest j.l. winter, ten bate der kas, tot aflossing der rentelooze voorschot ten, ontspon zich een levendig debat. Het bestuur werd verder gemachtigd, door verkoop van Groene Kruis-bloempjes bij feestelijke gelegenheden, te trachten de financiën te versterken, terwijl over het al of niet geven van een uitvoering, nader op een vergadering van leden zal worden beslist. ST.-PHILIPSLAND. Nader kan nog ge meld worden, dat het knaapje, dat vo rige week onder de tram terechtgeko men is, erger verwond is, dan aanvan kelijk leek. Het ééne voetje is thans bo ven den enkel afgezet, terwijl over het andere, dat bij nader onderzoek ook verwond bleek, nog niets kan gezegd •worden. Het patiëntje maakt het naar omstandigheden redelijk wel. STAVENISSE. L.l. Zaterdagmiddag ver gaderde te Scherpenisse de afd. Tholen van het „N. O. G." Vóór den aanvang der vergadering verzocht de voorzitter, dhr. Buijze, den leden even op te staan, om een stille hulde te brengen aan de droeve nagedachtenis van het helaas zoo vroeg overleden medelid, wijlen mej. H. A. Heijboer. Spr. zeide daarop o. a.:: veel te vroeg is zij ontvallen aan haar familie, haar werkkring en haar vrienden-mede leden dezer afdeeling. Hij hoopte, dat zij, die zooveel en zoo dikwijls geleden had, door haar overlijden, ook over het lijden heen zou zijn en dat een rustige rust haar stoffelijk overschot moge béschoren zijn. Hij eindigde met de woorden: Neen, ons oog zal niet meer weenen, Wij misgunnen U 't heil der ruste niet, Schoon ons oog, als vriend en medelid, Treurig op Uw verscheiden ziet Rust zacht! Rust in vrede! Requiescat in Pace! ST.-ANNALAND. De groote schuur, die aan velen bekend is, omdat ze de sporen van haar hoogen ouderdom, vooral aan het hooge dak op zoo'n in 't oog loopen die wijze vertoonde en waarvan elk dacht dat een volgende storm haar noodlottig zou worden, heeft groote schade beloo- pen, maar niet tengevolge, van den wind. Woensdagnamiddag toen het volkomen stil was, is een groot gedeelte van het dak aan de zijde van den Achterweg van den nok los geraakt en een eind naar beneden geschoven, waarbij het op merkelijk -was, dat nog zooveel pannen daarop waren blijven liggen. Ongelukken zijn er niet 'bij voorgevallen. SCHERPENISSE. Vrijdag j.l. hield de groep van waterbouwkundige ambtenaren in Zeeland hare algemeene voorjaarsver gadering in hotel „du Commerce" te Mid delburg. Tegenwoordig waren 12 leden, bij volmacht 1, het eere-lid J. v. d. Velde en het buitengewoon lid Ferdinandusse. De voorzitter M. P. de Löoff opende de 55e algemeene vergadering, deed daarna de noodige mededeelingen en herdacht het overlijden van het lid Tazelaar te Groede. De rekening en verantwoording van den Bond, van het examen en het fonds, werden door de commissie goed gekeurd. De contributie over 1925 werd bepaald op f15. De aftredende bondsbe- stuursleden Z. van de Velde, Becu en van den Broeke, werden met 'bijna alge meene stemmen herkozen en namen hunne herbenoeming aan. Met groote meerderheid werd Hulst als plaats voor de a.s. najaarsvergadering gekozen, met het oog op de bedijking in het Hellegat. Door den voorzitter werd de stand van het fonds van thans, met zij'n 5 weduwen en voor de toekomst aangegeven, wat reden tot tevredenheid gaf. PI. m. f 20.000 was reeds aan weduwen uit eigen -beur den en die der begunstigers uitgekeerd en in 1925 zullen de weduwen weder f 125 genieten. Het aftredend bestuurslid van het fonds, S. B. Blok, werd bij acla- matie herkozen. THOLEN. De op. Zaterdag' doos eenige jonge dames ten verkoop aangeboden Emmebloempjes ten bate der t.b.c.-be strijding brachten in deze gem. f 70,22 op. Een woord van hulde aan den voor zitter van het Gr. Kruis, die op dit ge- bied zeer actief werkzaam is, is hier niet misplaatst. zicht had meegekregen, althans anders dan door misdrijf onder zich had. Eisch 1 maand gev^tr. Uitspraak: 1 m. gev.str. Voorwaardelijk met 3 .jaar proeftijd; te gen: J. H., zaadhandelaar, 30 jaar, wo llende te Bruinisse, beklaagd van het plaatsen Van een advertentie in de Ter- neiizensche Courant, Algemeen Nieuws- en Advertentieblad voor Zeeuwsch-Viaan- deren in het nummer van Woensdag 11 Maart 1925, welk nummer omstreeks 11 Maart 1925 in Terneuzen en Zeeuwsch- Vlaandereri is verspreid, welke adver tentie aanvangt met „Bedrog" en welker inhoud verder van beleedigende strek king is voor J A. de Maat, zaadhande laar te Stoppeldijk. Eisch f 100, boete subsidiair 50 dagen hechtenis. Uitspraak: idem1. Mindftr fraaie Handen door Arbeid of Weersinvloeden worden weer gaaf, zacht en blank door PU ROL. RECHTZAKEN. Ter Openbare Terechtzitting van den Politierechter te Middelburg van Vrijdag 24 April werden o.m. behandeld de na volgende zaken: tegen K. F. A. P., koop man. 32 jaar, wonende te Zierikzee, be klaagd van het zich wederrechtelijk toe eigenen van een nachtjapon, die bekl. had gekocht op 24 Aug. 1924 te Zierikzee van de firma B. H. Ideler, onder Voor waarde dat die nachtjapon zijn eigen dom zou worden, wanneer hij deze be taald had, en welke nachtjapon hij op ONDERWIJS» ELKERZEE. Mej. La Róy hoopt op 15 Mei e.'k. haar 40-jarig jubileum als onder wijzeres te herdenken: POST EN TELEGRAPHIE. Verplaatst met 'ingang van 30 April a.s. de commies P. C. Eekman van 's-Gravènhage (postkantoor), haar het post- en telegraafkantoor te Bruinisse. AANBESTEDINGEN. ELKERZEE. Door de landbouwvereeni- ginig alhier werd de levering Van 125 M3. steenslag gegund aan den heer C. F. de Waal te Werkendam, .a f 7,95 per M:?. MARINE EN LEGER. Hoofdofficier van gezondheid - le kl. W. A. de Looze zal binnenkort den zee dienst met pensioen verlaten. KERKNIEUWS. Ned. Herv. lterk. Beroepen: Te Joure, P. J. F. v. Voorst Vader te Lochem. Te Ouddorp, J. H. van Schuppen te Groot-Ammers. Aangenomen: Naar Herveld (Gld.), H. J. Hcnders te Zoeterwoude. Geref. Kerk. Beroepen: Te Hemelum, cand. B. Tel- der te Utrecht. Te Suawoude (2de maal), H. R. Pel te Stadskanaal (Pe- kelderweg). Aangenomen: Naar St.-P.ancras-Heer Hugowaard, cand. H. W. H. Van Andeï te De Bilt. Bedankt: Voor Groningen, G. R. Kuij- per te Haarlem. Voor Serooskerke (Walcheren), A. P. W. M. Kok te Wlom- mels. Chr. Geref. Kerk. Beroepen: Te Arnhem, C. S. van der Ven te Lisse. Bedankt: Voor Haarlem (2de pred.-pl.), H. Visser te Leeuwarden. Geref. Gem. BRUINISSE. Bijgewoond door een tal rijke schare, had Zondagmorgen de be vestiging plaats van ds. Vreugdenhil, als predikant der Geref. Gem., door ds. Hofman van Krabbendijke. Tot tekstwoor den had ds. Hofman gekozen Colossen- zen 4 ver-s 17. Na de plechtigheid werd door de gemeente den nieuwen leeraar toegeziongen het laatste, vers' van ps. 133. In hartelijke bewoordingen dankte ds. Vreugdenhil zijn bevestiger, die we gens ambtsvervulling te Nieuwerkerk bij de intrede niet aanwezig kon zijn. 's Mid dags d.a.v. deed ds. Vreugdenhil voor een stampvol kerkgebouw zijn intrede. Na het zingen van ps.' 119 25 en 30 hield Z. E. W. zijne intreerede naar aanleiding van Jesaja 62 1. Met de grootst mogelijke aandacht werd de gloedvolle rede van den nieuwen leeraar aangehoord. Aan het einde van zijn .leer rede gekomen richtte Z.E.W. woorden van dank tot den kerkeraad en hen die eenig ambt in de kerk hebben te ver vullen, alsook tot den aanwezigen heer burgemeester S. Hage. Ouderling F. Bus- gaard sprak namens den kerkeraad ds. Vreugdenhil toe, in eenvoudige doch tref fende woorden, en verzocht de gemeente den nieuwen predikant toe te zingen ps. f134 3. Hierna voerde de heer S- Hage als hoofd der gemeente nog het woord. Na dankzegging werd als slotzang ge zongen ps. 122i 3, waarmee deze plech tigheid werd besloten. "iNGEZONDEN ^STUKKEN (Buiten verantwoordelijkheid der redaotie) Copy wordt niet teruggezonden. Mijnheer de Redacteur, Mag ik s. v. p. voor onderstaande een plaatsje in uw blad? Nu tegenwoordig al meer en meer de combinatie vroedvrouw-wijkverpleegster ingang vindt, voel ik me als oud-verpleeg ster verplicht daartegen ernstig te waar schuwen, vooral wanneer de keuze valt op een vroedvrouw zonder verpleegster diploma. De tijd, dat verplegen lief hebben ie,

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1925 | | pagina 1