Zierikzeesche Nieuwsbode abonnement i Woensdag 22 April 1925. zierikzeesche courant. advertentiën VISCHAKTEN. BUITENLAND. Zachte Huid PU ROL binnenland. FEUILLETON. De sterkste Macht TROOST's AROMA verbetert de koffie. Uit Stad en Provlnole Sr'm van oen Sriiouweasar. PrJJl per I ma&udon f 1,50, franco per poit f 1,80. Voor het buitenland per Jaar f 10,—. Afionderlijio nnmmeri 5 oent. Veraohunt Maandag. Woenidag eti Vrijdag. T*n 18 regels 80 ots. van l regels en daarboven 20 ots. per regel. Beolaxnes 80 ots. p. regel. Bfl contract belangrijk© korting. ÜO. 11225e op den dag van uit UlfK.-liito!. M, J. ROSTEN. v0ör m> BIMENYISSCHEBIJ. De BURGEMEESTER van Zierikzee maakt bekend, dat ter gemeentesecretarie kosteloos verkrijgbaar zijn formulieren voor de aan vragen tot het bekomen van een visch- of hengelakte, voor het jaar, aanvangende 1 Jidi aanstaande en eindigende 30 Juni daarop volgende, en noodigt belanghebbenden uit hun aanvragen zooveel mogelijk vóór 1 Juni e.kaan hem in te dienen. De navolgende akten worden uitgereikt: a. GROOTE VISCHAKTEN, tot het visschen met alle geoorloofde vischtuigen, tegen betaling van twee gulden vijftig cent (f2,50); b. KLEINE VISCHAKTEN, tot het visschen met een daarin genoemd vischtuig, tegen betaling van een gulden f 1,—); c. HENGELAKTEN, tot het visschen met meer dan één hengel, tegen betaling van vijftig cents f 0,50) Voor het visschen met één hengel, geen loop- of sieephengel en geen peur zijnde, behoeft geen aanvraag te geschieden. Kostelooze vergunningen om te visschen worden niet meer verleend. Geen akte wordt uitgereikt: 1° aan hem, wien ingevolge artikel 34, eerste lid, der Yisscherjjwet, de bevoegd heid om krachtens een consent of akte te visschen is ontzegd, voor den duur der ontzegging; 2°. aan veld- en boschwachters, beambten der marechaussee, niet zijnde hulp officieren van justitie, ambtenaren van rjjks en gemeentepolitie beneden den rang van inspecteur der ïjjksveldwacht en van inspecteur van politie, beambten j .van den rijks- en provincialen waterstaat en beambten van de domeinen, beneden den rang van hoofdopziener. Zierikzee, den 22 April 1925. De Burgemeester voornoemd, A. J. F. FOKKER VAN CRAYESTEYN VAN RENGERSKERKE. De communistische actie In Balgai-yo De „Times"-correspondent te Sofia seint aan zijn 'blad bijzzonderheden omtrent de personen, die den bomaanslag hebben voorbereid en die methode volgens welke te werk is gegaan. Een commissie van tien personen heeft de communistische actie in Bulgarije geleid; in die commis sie zaten om. de kapiteins Minkof en Yanlrof, de oud-kamerleden Grantcharof en Belitwy. Het plan om de kathedraal in de lucht te doen vliegen, wanneer alle leden der regeering daarin zouden zijn, is eenigen tijd geleden opgemaakt. In Maart bezocht Minkof de kathedraal om de situatie aldaar op te. nemen. De commissie maakte uit, dat generaal Georghief als slacht offer zou moeten vallen om een dienst in de kathedraal te ensceneeren, waarbij -alle regeer tags'eden, generaals enz. tegen woordig zouden zijn. Met 'behulp van een der kosters wer den, na den moord op Georghief, de bommen in de kathedraal gesmokkeld en een kwartier vóór dat de dienst be gon, gelukte het een student om 'boven op den koepel te komen. Het Wordt hoe langer hoe duidelijker, dat onder de samenzweerders een veel grooter aantal officieren en ambtenaren zijn, dan de regeering eerst meende. Aan geld schijnt geen gebrek geweest te zijn en vele hooggeplaatste ambtenaren schij nen geld beschikbaar gesteld te hebben. De vertakkingen van het complot gaan naar alle kanten, zoodat er nog wel eenigen tijd mee gemoeid zal zijn vóór dat er licht is verschaft. Intusschen is de politie er in geslaagd om vier der zes personen, die koning Böris hebben aange vallen, te arresteeren. Ten einde toestemming te krijgen om de militie met 10.000 man te mogen ver sterken, heeft de regeerinig de Russische Voor Behoud van een Gave en van Handen en Gelaat gebruik ik altijd correspondenties, waarop zij beslag heeft gelegd, aan de diplomatieke vertegen woordigers te Sofia van Engeland, Frank rijk em Italië overgelegd. Deze documen ten bewijzen de verantwoording van de III© Internationale voor de gebeurtenissen der laatste dagen en den invloed der Sovjet-regeertag. Deze documenten zijn alle niet thans in beslag genomen, maar successievelijk in die laatste twee maanden. In 't begin van April arresteerde de politie een agent der Sóvjet-regeering, op wien een brief werd gevonden, afkomstig van 't hoofd kwartier te Moskou. Deze brief was ge dateerd 12 Maart en (was dojor 't Gentrale Comité van het Volkscommissariaat voor buitenlandsche zaken naar zijn vertegen woordiger in Bulgarije gestuurd en houdt hlet bevel in tot een communistischen op stand op 15 April. Dit bevel is gelijk aan dat, wat door de Estlandsche politie op 1 Dec. '1.1. in het 'bezit der Communisten is gevonden, die zich van Reval wilden meester mak'en. Op denzelfden Sovjet-agent werd een 'brief gevonden, waarin die vermoording van twee leden der Macedonische revolu tionaire organisatie, die tegen de plannen der Ille Internationale gekant waren, werd 'bevolen. Het werkplan is opgesteld tot in de kleinste détails, die de hand van een offi cier van den generalen staf verraden. De aanval zou 'beginnen in het N.W. van Bulgarije. Daar zouden eerst verschillende voorname, punten aangevallen worden en eenige minder belangrijke om de aan dacht van den vijand af te leidien. Daarna zouden de boeren in dat district gemobi liseerd moeten worden, die het geheele district zouden bezetten. Ten slotte zou de opmarsch naar Sofia gaan met het geheele communistische leger. De technische onderdeelen van dit plan, betreffende d'e draadlooze installatie en het gebruik maken van ontploffingsmid delen, wijzen er op, dat deskundigen van hlet Remde leger het mede hebben opgesteld- Terugroeping van Tsaar Ferdinand? Niet alleen versterking van het leger van Bulgarije is noodig, ook wordt de behoefte gevoeld aan een krachtige lei ding van het bestuur door een ervaren staatsman. Bekend is, dat dit land "van boeren arm is aan werkelijke staatslieden. Dat euvel doet zich al zeer sterk ge voelen in verwarde tijden als deze. Koning Boris moet, volgens een bericht dat uit diplomatieke kringen afkomstig is, zeer terneergedrukt zijn dopr de voort durende aanslagen en samenzweringen- Zijn bezorgdheid is noig toegenomen door de houding van die naburige staten, die geen pogingen in het werk stellen om de Bulgaarsche regeertag bij de be strijding van de bolsjewistische onlusten te ondersteunen. Daar de Ironing geen anderen uitweg zag, heeft hij zich tot zijn vader, den vroegeren koning Ferdinand gewend, die tegenwoordig te Co'burg woont, en zijn hulp ingeroepen omdat deze alleen over het noodige gezag en de noodige staats manswijsheid beschikt om die orde in het land Weder te herstellen. In Bulgaarsche kringen te Weenen wijst men er op, dat de vredesverdragen geen blelemmertag voor de aanwezigheid van koning Ferdinand in Bulgarije vormen, Mr. P. J Troelstra 65 jaar. In een van de zalen van hotel „De Wittebrug" te 's-Gravenhage heeft Maan dagmiddag een receptie' plaats gehad ter gelegenheid van den 65en verjaardag van mr. P. J. Troelstra. De belangstelling was zeer groot en er waren talrijke bloem stukken den jubilaris toegezonden. Verschillende leden van de Eerste en de Tweede Kamer, alsmede bekende 'fi guren uit de S.D.A.P., uit alle deelen des lands en de voorzitter van den Ned. Journalistenkring, de heer D. Hans, waren ter receptie verschenen. De heer Vliegen, voorzitter van het partijbestuur, sprak den jubilaris toe en overhandigde hem een albium met hand- teiekemingen; een buste van den heer Troelstra zal door een bekend beeldhou wer worden vervaardigd. De heer Schaper sprak rj.npens de Ka merfractie een geluk wenscfv aan den heer Troelstra, die jarenlang de leider der fractie in de Kamer is geweest. De heer Stenhuis sprak namens de vak- vereen iging. De jubilaris dankte na de sprekers voor het feest hem bereid. Becninigiog op den landstorm, De Staatscommissie, ingesteld bij Kon. besluit van 12 Dec. 1910 (legercommissie), beeft verslag uitgebracht betreffende be zuiniging op de kosten van den gewonen vrijwilligen landstorm. De commissie komt tot de volgende ge volgtrekkingen: 1. Bezuiniging op de kosten van den gewonen vrijwilligen landstorm is moge lijk door wijziging van de organisatie en de daaruit voortvloeiende inkrimping van het bij het instituut werkzame beroeps- personeel. 2. Bezuiniging op materieel en kleeding is mogelijk. 3- In de sub. 1 bedoelde gewijzigde organisatie en in de bestaande organisa tie kan een vereenvoudigde administra tie worden toegepast, waardoor bezui niging verkregen wordt. 4. Het is noodig, dat in het VlIIste Hoofdstuk der Staatsbegroting ©en juist overzicht worde gegeven van de kosten die uitsluitend op den Gewonen Vrijwil ligen Landstorm betrekking hebben. 5. Het Instituut van den Gewonen Vrij willigen Landstorm en dat van den B.ij- zonderen Vrijwilligen Landstorm behoo- ren in regeling en uitvoeringsmaatrege len. ceheel van elkander* g^=-«-Koid©n te zijn. 6. De benaming „Vrijwillige Landstorm" is oneigenlijk en geeft aanleiding tot begripsverwarring; vervanging door een andere benaming, b.v. „Vooroefenings- tastituut" is gewienscht. De Kamerverkiezingen. De uitslag van de stemming voor de soc.-dem. groslijst in de provincies Zee land, Brabant en Limburg is, volgens „het Volk", 1. W. H. Vliegen, 2. W. Drop, 3. C. Woudenberg, 4. P. G. Gruys, 5. J. Onderdijk, 6. H. v. A Ploeg, 7- A. de Jong, 8. J. A. Bergmeijer, 9. L. J. C. Poppe, 10. P. Moltmaker- Afkoop van ttendrente. De Minister van Finanoën vestigt de aandacht van belanghebbenden op het bepaalde bij art. 18 der Tiendwet 1907 krachtens welke bepaling jaarlijks vóór 1 Juli de tiendrente over de nog niet ta- getreden jaren voor hare contante waar de op: dien datum kan worden afgekocht. Formulieren voor den afkoop van tiend rente zijn verkrijgbaar ten kantore van de controleurs der grondbelasting en van de ontvangers der directe belastingen. dtor J. M. 17 En plots voelde den luisteraar legen den eik. een heftig knagend verwijt. RéVe hield van muziek^, ze luisterde altijd 's avonds naar zijn spel, op haar kamer zeker en hij wist dat niet eens. En hoe veel vergeefsche moeite had hij gedaan om Myra en de tweelingen er voor te interesseeren. H/j hield den adem in. Nu zou dat fiere meisje, dat hem' terecht had durven wijzen, hooren, dat de mis maakte niet spelen kon, dat niemand er oo.it over had gedacht het haar te laten leeren, dat ze maar noode ge duld werd door hare familie. Wat zou dat ernstige, reine meisje daarvan wel zeggen, denken? Maar Gijsbert vergiste zich. Na een oogenblik stilte vervolgde Réve:, ,Ja, ik houd veel van zijn muziek, maar zie je, ik speel tegenwoordig nooit, m'n zwakte.... Réve stokte, het liegen ging haar zoo slecht af'. v „Ach'', zei Etetty, met een wereld van medelijden in haar stem; „hoe hard moet dat zijn. Ik verbeeld me altijd het geen dag uit te kunnen houden zonder de toetsen aan te raken". werken de heer L. Verbost, thans dienst doende bij den afsluitdijk Wieringen— Noord-Holland. De Nutsbibliotheek te Zierikzee heeft in het seizoen 19241925 uitgeleend aan bijna 400 lezers: 168 vakboeken, 115 illus traties en 7546 romans en andere leer boeken. Alzoo jn totaal 7829, vorig jaar 7013. De bibliotheekeomm. tracht steeds meer aan de vraag van het publiek te voldoen. Dit kost natuurlijk groote in spanning en veel geld. Toen we ons het woord „inspanning" lieten ontvallen, wilden de commissieleden dit geschrapt zien. Zij zeiden: wij hebben daarvoor een-, andere uitdrukking, n.l. „liefhebberij, die aangename voldoening geeft". Wanneer het publiek ons blijft steunen, dan gaan wjj graag met ons werk voort. Dit sei zoen kostte de bibliotheek f 704,52; wel een groot bedrag, maar het is bij elkaar gekomen en er is geen cent schuld. De commissie stelt zeer op prijs om titels en schrijvers van boeken te vernemen, die het leesgrage publiek in de biblio theek wenscht o pgenomen te zien. Indien eenigszins mogelijk, zullen alle opgegeven boeken worden aangeschaft. Tijdige opgaaf' vergemakkelijkt het werk der commissie, die nu reeds bezig is om de bibliotheek voor het as. Winterse;- zoen in gereedheid te brengen. Men kan de opgaven zenden aan de H.H. commis sarissen, A. W. de Vrieze, seer., Post- straat en J. H. Heimbach, penningm., Ap pelmarkt. De heer F. D. van Vessem te Bruinisse verzoekt ons mede te dee len, dat hij geen plaats op de ranglijst van de Plattelandersbond, richting Braat, aanvaardt. SIINT-PHILIPSLAND. Maandagmiddag liep het 7-jarig zoontje van L. G. langs de vertrekkende tram. Het kwam te val len en kreeg daarbij een wiel over één der voetjes. Door omstanders thuis ge bracht zijnde, werd direct geneeskundige hulp ingeroepen. Dr. Mensing achtte op name in het ziekenhuis noodzakelijk en bracht het ventje even later met zijn auto naar Bergen op Zoom' OUD-VOSSEMEER. Een 7-jarig doch tertje van A. Verhees geraakte Maan dagmiddag in den vijver van het zoogenaamde „Hof' alhier; toen een tweetal voorbijkomende personen het meisje er uithaalden, leken de levens geesten geweken; maar onmiddellijk was geneeskundige hulp op het terrein en door toepassing van de maatregelen in dergelijke gevallen doop doclriuidïgon g**. nomen, kwam het kind weer tot be wustzijn. In bopjes en pakjes. getaste dieren met bloed- en bloedserum- inspuitingen. Het was de derenarts Kui per, die het eerst de aandacht vestigde op het groote belang van deze behan delingsmethode en haar op vrij uitge breide schaal in toepassing bracht. Thans is het de bedoeling, bij het optreden van mond- en klauwzeer in een veebe- slag, alle runderen, die nog geen ziekte verschijnselen vertponen, onmiddellijk in te spuiten met blóedserum, afkomstig van herstellende dierén. Deze behandeling zal onder leiding en controle komen te staan van Prof. de Jong. ZIERIKZEE. Bevorderd tot Technisch Ambtenaar bij den dienst der Zuiderzee „Ja, het is hard". Réve's toon klonk bitter en droef. „Maar kom", zei ze even later, „ik zou je waarlijk neer slachtig maken door mijn geklaag en dat wil ik toch niet." Ze begon over wat anders te praten, maar na een oogenblik klonk helder, luid gelach van achter de bloeiende hees ters daar niet ver af. Betty sprong haas tig1 op. Ze wilde niet gaarne die anderen ontmoeten. Vlug, maar hartelijk nam ze afscheid, met de belofte om, zoodra er gelegenheid was, voor Réve te spelen. Toen snelde ze met lichte voeten naar den uitgang van het park. Gijsbert kon haar licht lila kleedje door de struiken zien schemeren. Hij haalde diep adem en streek zich door het welige haar. Er was iets in zijn binnenste, dat hij daar niet dulden kon en Gijsbert Hunenstein zou zich niet verlagen tot een zlwakkeltag. Weer klonk helder gelach achter de heesters bij den vijverkont. Met groote onhoorbare stappen liep Gijsbert weg van het prieel en zocht de lachenden op. Het waren Geertruid en Léonie. De laat ste zag er allersnoezigst uit in haar kleedje van rose crêpe de chine! Haar krullen hingen niet los neer, maar waren in een dikke kunstige wrong ge legd. De blanke hals was versierd met een parelsnoer, de fraaie mollige armen tot boven den elleboog bloot,prijkten met smalle mat-gouden banden. Geertruid was pas thuis van het gym nasium jen had haar boeken nog oonder den arfa. „Kóm zus, ga ze eerst wegbrengen en kom dan terug", ried Gijsbert. Ze volgde zijn raad op, maar toen ze na een luchtiger japonnetje te hebben aangedaan, weer bij den vijver kwam, vond ze haa- broer en vriendinnetje niet meer. 1 Op een verborgen plekje zaten die twee en Léonie's donker kopje lag tegen Gijsbert's schouder. Den volgenden dag was het erg druk en feestelijk op Hunenstein. Gijsbert ging al vroeg op reis en kwam tegen den middag terug met een oude, grijze dame. Groot was de verrassing van Adolf en Myra, toen die ongeveer een uur later op Hunenstein aankwamen. Adolf vond er zijn moeder en Léonie kwam hem tegemoet aan Qijsbert's arm', met bloemen in het haar en op de borst. Dien avond werd-er een verloving ge vierd. Hoofdstuk V. Eenige maanden verstreken; het werd Augustus. De immer klagende mensch- heid had nimmer een zomer beleefd, die minder reden tot klagen gaf. Het was alle dagen prachtig weer, slechts af gewisseld door weldadige donderbuien en zoele regens. Alles buiten gedijde en groeide op het schoonst; het was overal rijkdom en weelde. LANDBOUW EN VEETEELT. De Landbouwtentoonstelling te Kruinlngen. Door het bestuur van den Kring Oost- Zuid-Beveland van de Z.L.M., worden ernstige pogingen aangewend om op den dag der tentoonstelling te Kruiningen, 25 Juni, een groote demonstratie te hou den met electrische drijfkracht. Waar de streek thans staat in het teeken der elec- triciteit, zou dit voor velen zeker een bijzondere attractie zijn. Mond- en klauwzeerbestrtydlog. Volgens de Tel zijn te Utrecht eenige voormannen uit de Hollandsche Mpij. van Landbouw bijeengekomen met Prof. Dr. de Jong. uit Leiden en de dierenartsen Kuiper te Alphen a. d. Rijn, en Over- bosch te Gouda. Het resultaat van deze bespreking is, dat door deze Mpij., over tuigd van het groote belang dat hierbij op het spel staat voor de veeteelt in ons land, metterdaad steun verleend zal wpr den aan veehouders, die wenschen méde te'werken om op rationeele wijze her mond- en klauwzeer te bestrijden. Zooals bekend, zijn er op meerdere plaatsen de laatste ójaren resultaten be reikt door behandeling van nog niet aan- Voetbal jij niet? vroeg m'n Rotte r- damsche vriend en hij keek me aan als een dolle stier, terwijl z'n neusvleugels trilden en z'n nekspieren onheilspellend opzwollen. Merci, antwoordde ik, 'k ben toch al niet snugger en als ik m'n armzalig beetje hersens nou nog ga gebruiken, om er keiharde ballen mee pp te vangen, ben ik bang dat ik zonder raak. Hm, zeide hij, bij ons op 't Tuindorp zou je als niet-voetballer te eenen male onmogelijk zijn. Stel je voor: alles voet balt daar. Je huisbaas, je geldschieter, je buurman links, je buurman rechts, de dokter, de 'apotheker, de dominee De dominee, vroeg ik. Natuurlijk! Zou een veearts dan wel en een dominéé nietmogen voetballen Bah, wat een belachelijk ouwerwetsch idée. Kerel, riep hij uit en sloeg me hardhandig op den schouder, 't zou ima een ,riks waard zijn als je ons predi- kantje eens op 't voetbalveld bezig zag. Een reuze boy zeg, En sterk. Op z'n dooie gemak drukt ie een halter van 200 kilo met aan beide kanten een ouder ling efr aan, zonder dat ie naar z'n asem hoeft te zoeken. Vlug is ie voor. zes man, gespiercl als een buffel en wat het mooiste is heelemaal geen valsche speler. Dat brengt z'n beroep mee, bracht ik in het midden. M'n opmerking had niet 't minste ef- 5™ toon°gmgcmj V&rf:an^eS.inn2oubSHSr" eens wat minder wilde preeken en zich wdt meer trainde, kwam ie van 't jaar nog in 't Nederlandsche elftal om den roem van ons Tuindorp in 't buitenland hoog te houden. Preekt hij dan nog, informeerde ik. Wat dacht j'e dan? Om de drie weken een vol uur en altijd over sportieve tek sten, die me op 't oogenblik niet te binnen willen schieten, want als je dik wijls een voetbal op je kap krijgt, gaat je memorie er niet op vooruit. Vindt de Kerkeraad dat dan maargoed? De Kerkeraad? Die is al even sport- zuchtig als de rest. Goeie voetballers schuilen er onder die lui. Een paar kerk voogden en de administreerend diaken beloven bepaald veel. Jammer; dat ze niet geheel alcoholvrij zijn, want ze schij nen nog al eens te vergaderen. En vertel me nou eens hoe de zaken op Schouwen staan. Niet onbevredigend, zeide Ik, alleen in Zierikzee wordt het bedenkelijk. Daar gaan ze, blijkens de ingezonden stukken, de sport verdedigen met bijbelteksten. Bereid je dan voor op het ergste, ad viseerde m'n Vriend. Bij ons op 't Tuin dorp is het op dezelfde manier begon nen. Als de voorstanders het winnen zie je finnen drie maanden de doimlné's op 't voetbalveld. Let op m'n woorden. Over Hunenstein echter scheen een sombere nevel te hangen. Gijsbert was na het vertrek van zijn verloofde in meer dan zijn vroegere afgetrokkenheid terug gevallen. Hij werd magerder, bleeker en die schaduw boven zijn wenkbrauwen week zelden meer, terwijl er soms iets gemelijks in zijn manieren was. Niemand bemerkte dat meer dan en dacht er zoo dikwijls over als Révarde. Zijzelve was nog altijd zwak en koortsig, pijnlijk dikwijls. Ze kon nog geen verre wandelingen maken, waar ze toch zoo van hield; ze was al blij wanneer ze bij de Hunenkolk kon rusten, op de zoden bank, luisterend naar de duizenden droo- merige boschgeluiden. Soms kwam1 Betty Zee daar bij haar, het jonge meisje, dat ze liefhad als een zusier, wier gevoelige, fijnbesnaarde ziel zoo met de hare harmonieerde. Er was al een teere, liefelijke kleur geko men in Réve's leven. Ze voelde, dat Betty niet uit medelijden haar opzocht*, maar uit echte vriendschap, dat zij, Réve, niet alleen o ntving, maar ook geven kon en dat maakte haar gelukkiger dan ze ooit "was geweest. Enkele malen, als Puno's les was af- gelocpen, en niemand hen storen kon, speelde Betty voor Révarde en een zon derling groote invloed had haar spel op dé zieke, die er kalmer door werd, min der weifelend, sterker om te dragen, haar oude leed. Betty smeekte haar vriendin dikwijls om zich door den nieuwen dokter, Rq; den, te laten behandelen. Ze prees dezen arts als een kundig en zeer sympathiek mam Hij was nog jong en daar hij be vriend was geworden met Walter, lóvam Jiij dikwijls bij Betty aan huis. Eén avond in de week musiceerden ze samen; dok ter Roden speelde heel goed cello*. „Probeer het toch eens, Révarde, pleitte Betty dan, „geloof' me, die oude, deftige dokter van jou zal je nooit opknappen. Misschien heeft Roden een veel beter kijk op je gestel." „Neen, neen, Betty, begin er nu niet meer over. Ik ben nu genmaal zwak en .geen dokter kan me sterk maken; geloof me, het zou niets helpen". Eindelijk drong Betty er niet meer op aan. Ze begreep, dat Réve niet. zelve een anderen dokter wilde nemen, en haar familie dacht er niet over. En Réve voel de zich erger worden in plaats van beter. Soms, als ze slapeloos te bed lag, had ze aanvallen van afmattende rustèloos- heid en daarbij kwam, dat ze zich voort durend kwelde over Gijsbert. Meer dan ooit verlangde ze weer naar Adolf, bijna zooals een z/ek, koortsig kind verlangt naar de rustgevende tegenwoordigheid der moeder. (Wordt vervolgd!}

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1925 | | pagina 1