b ij voegsel buitenland. feuilleton. De sterkste Macht BINNENLAND. Uit Siad en Provincie. Financieel Nleuwg. behoorende b(| de van Maandag 20 April 1925» no. 11224* De B 33 b houden terug. De R. 33 is Vrijdagmiddag te Pulham geland om tien minuten voor half vier en was een half uur later veilig in de loods .opgeborgen. Toen het luchtschip boven het ^ieS" veld aankwam en begon te manoeuvree ren om te dalen werd het begroet door een juichende menigte en vliegtuigen, die er pmheer. vlogen. Het schip droeg sporen van de beproeving, waaraan het had blootgestaan. Niet aileen was zijn neus jammerlijk ingedrukt, maar ook kwam door groote scheuren in het weef sel het stalen geraamte bloot. Wat „og meer opviel waren de twee zware ge wichten om te meeren, die het had mee genomen toen het was losgescheurd en die er nog altijd aan touwen naast hin gen. Er ging een groot gejuich op, toen de bemanning het luchtschip verliet. Zij scheen de beproeving goed te hebben doorstaan. Toen de R. 33 over de Noord zee naar Engeland koerste, had zij draad loos pen telegram van gelukwenschen gekregen van den luchtmaarschalk, dat luidde: ,,Uw pogingen zijn schitterend. Zij strekken u allen tot eer". De jeugdige eerste officier, die het schip zoo schitterend heeft geleid bij zijn strijd met den hevigen storm', is luite nant-vlieger Booth, een man, jong van jaren hij is pas 30 maar oud in er varing. Hij heeft gediend bij de lucht strijdkrachten overzee en heeft daar het vliegerskruis voor bewezen diensten ver kregen. Niet de minste onder de helden van deze avontuurlijke vlucht is Keeley, de piarconist. Deze heeft gedurende 29 uren, dat hij voortdurend heeft dienst gedaan, niet één keer het ontvangtoestel afgezet. Al dien tijd is hij in verbinding gebleven met de officieren aan land te Pulham of met het ministerie van lucht vaart, die de bewegingen van het lucht schip leidden en raad gaven. De Engelsche bladen achten het uit psy chologisch oogpunt interessant, de eerste uitlatingen van de officieren en de be manning bij hun aankomst weer te ge- Ven. De commandant wenschte allereerst te slapen. De eerste wensch der man schappen was een sigaret. De beide zware i'ingen, waarmede het luchtschip aan den ankermast gemeerd was en die werden meegerukt toen de R. 33 lossloeg, zijn in de Noordzee verloren gegaan. De wandaden la Bulgarije. In alle stratea van Sofia patrouilleeren zwaar gewapende soldaten. Alle verkeer is verboden. Uit talrijke huizen hangt de nationale vlag halfstok. De ziekenhuizen zijn vol gewonden en enkele scholen heeft men zelfs tot hospitalen moeten inrichten. In een priesterseminarie, dat vlak over de verwoeste kathedraal ge legen is, worden eveneens talrijke ver wonden gepleegd. Het Bulgaarsche kabi net vergadert vrijwel zonder onderbre king. De soldaten hebben het puin van de kathedraal verwijderd. In de kerk vertoefden op het cogenblik van de ont ploffing ongeveer 2000 personen. Bijna niemand bleef ongedeerd. De ontploffing was zoo sterk, dat de Zuidelijke koepel van de kathedraal geheel weggeslagen werd. Het hoofdportaal werd vernietigd en de troon, die In het midden van de kerk voor den koning was opgesteld, geheel uit elkaar geslagen. De bom was in den koepel vlak boven den troon verborgen. Het lijk van generaal Davidof, die vóór den troon stond, werd geheel verminkt teruggevonden. De koorbanken, die met kinderen en jonge meisjes dicht bezet waren, zijn ingestort, zoodat ook talrijke jeugdige personen bij de ramp om het leven zijn gekomen. Één dag Rykspresident. In verband met Hindenburg's hoogen ouderdom, geeft de „Voss. Z." een schets van de eischen, welke het ambt van dsor J. M. 16 Daar stond de trotsche Gijsbert Hunen- stein, Wien door de pianojuffrouw van zijn broer niet onduidelijk werd te ken nen gegeven, dat hij daar overbodig was. Het bloed stroomde hem b'ruischend door de adereto, zijn oogen bliksemden, maar in zijn binnenste was iets dat pijn deed. Hij wist niets te zeggen, bleef stil staan en langzaam zakte het bloed weg uit-zijn gelaat en toen Betty nog onwille keurig even naar hem keek, zag ze iets in zijn blauwe oogen, dat een vreemde duizelende schok door heel haar lichaam joeg, haar angstig maakte voor zichzelve. Daar verscheen een schalksch donker kopje voior het open raam. ,,Gijs, waar zit je toch, ik zoek je overal; er is een boer om je te spreken". „Ik kom, Lé". Hij boog even en liep het vertrek uit. De bekoorlijke Léonie had Betty schijn baar niet opgemerkt, want ze groette niet; toch hadden de zwarte oogen zeer opmerkzaam het heele vertrek overzien. Ondanks haar uiterlijke kalmte was Betty erg opgewonden. Wat beteekende dat bleek worden van hem; was haar rijks-prosident aan de physieke krachten van den titularis stelt. De dienst van den president begint om 9 uur 's morgens. Dan verschijnt de staatssecretaris, 'chef van het bureau van den president voor het rapport. Hij stelt den president op de hoogte van den stand van cle politieke kwesties van den dag. Den rijkspresident, die intusschen kennis moet hebben genomen van alle groote buitenlandsche bladen Ebert heefl altijd persoonlijk die bladen door gewerkt worden voorstellen gedaan over het program van den dag. Waarbij een beslissende rol de aangevraagde audi ënties van de verschillende ministers spe len. Tevens moeten vertegenwoordigers van de verschillende Duitsche landen ont vangen worden, benevens leidende figu ren uit het 'bedrijfsleven, van kunsten en wetenschappen. Ebert zorgde altijd, dat hij volkomen thuis was in de te be spreken materie. Om 11 uur verschijnt vervolgens de chef van den rijkspersdienst, door wien 'zich Ebert altijd op de hoogte liet stellen van den inhoud der groote buitenland sche pers. En intusschen worden den rijkspresi dent steeds stukken en bescheiden voor gelegd uit de verschillende departemen ten, die hij moet bestudeeren. Ebert nam steeds kennis van de geregeld .binnen komende telegrammen van de Duitsche diplomaten en vertegenwoordigers in het buitenland. De ontvangst van vreemde diplomaten vult vaak een groot gedeelte van het dagelijksche program, waazvbij de tact van den rijkspresident en zijn volkomen op de hoiogte zijn van de zaken van groote beteekenis kunnen zijn. De „Voss. Z." vraagt zich af, of de bijna 80-jarige in staat zal zijn aan zulke dagelijks terugkeerende eischen 't hoofd te bieden. Ongevallen- en Invaliditeitswet. Een firma te Eindhoven heeft er het volgende op gevonden om aan het bij houden van loonlijsten voor de Onge vallenwet en het zegeltjes plakken voor de Invaliditeitswet te ontkomen. Zij heeft haar thuiswerkende arbeiders ontslagen, die daarmede schriftelijk genoegen na men en verklaarden geen loon meer te vorderen hebben. Daarna werden deze werklieden als zelfstandige patroons- in hel handelsregister ingeschreven, waar na zij een leveringscontract met de firma aangingen. Opdat deze „patroons" even tueel geen schade zouden lijden, heeft de bedoelde firma hen tegen de gevol gen van ziekte, ongevallen enz., bij een particuliere instelling verzekerd. De gemeenten en de R.Y B. Men schrijft aan de Gemeentestem van bevoegde zijde: Gelijk als bekend mag worden verondersteld, zijn de gemeenten verplicht, in de bij de wet voorziene gevallen de, door het bestuur der Rijks verzekeringsbank krachtens de bepalin gen der Invaliditeitswet, berekende, wis kundige reserve's te betalen, ten behoeve van de Invaliditeitsverzekering der ar beiders, die den gemeentedienst zonder een dadelijk ingaand, voor een bepaalden tijd toegekend, pensioen verlaten. Bij de invordering der uit dezen hoofde ver schuldigde bedragen stuit echter het bankbesluur dikwijls op tegenstand; ver schillende gemeenten toch zijn en blijven weigerachtig, om in dit opzicht aan haar verplichtingen te voldoen. Naar wij vernemen, heeft het bestuur voornoemd thans besloten, aan dien te genstand een einde te maken; de gemeen ten, die niet goedschiks willen betalen, zullen n.l. voor den civielen rechter wior- den gedagvaard. Tegen één gemeente is de dagvaarding reeds uitgebracht; legen andere zal zij spoedig volgen. De Rijksmiddelen De nieuw? middelenstaat over Maart blijft een gunstig beeld vertonnen in ver gelijking met de inkomsten in het vorig jaar. Maart heeft een bate voor de schatkist opgeleverd van bijna, f' 36 mil- lioen of f 4,62 mil lipen meer dan over de overeenkomstige maand in het vorige jaar. Behalve de belasting op de rijwie len, die ditmaal ruim f 384 duizend heeft opgeleverd, zijn het in hoofdzaak toon te scherp geweest? Maar met ge wield dwong ze zich aan zijn beleedigen- de blikken'en vraag te denken, alsof het hem aanging, van wien zij een roos kreeg. Ja, oom had gelijk, had het nog te zacht uitgedrukt, toen hij zei, de Hu- nensteins hebben standsgevoel; trots wa ren ze en verwaten, maar ze zou zich niet door hen laten intimideeren, daar hadden ze geen kans voor. Met vasten wil bepaalde ze haar ge dachten bij de les en ais Puno haar soms even aankeek, zag hij 'n mooi, koel- oplettend gezichtje, meer niets. Toen Betty met kloppend hoofdje langs een rieten, met kamperfoelie begroeid priëel in het park liep, hoorde ze een zachte stem haar naam1 roepen, 't Was Révarde. die daar zat, weer te zwak om te wandelen. Oude Riekske had haar een schoteltje met vroege kersen gébracht maar ze stonden nog onaangeroerd. „Juffrouw Zee", zeide Réve' „U hebt nog zoo'n warme wandeling voor de borst, toe, kom u even bij me zitten en eet wat kersen, dan gaal u straks i'risch op pad." Getroffen drukte Betty de haar toege stoken hand. „Hoe vriendelijk van u, juf frouw Hunenstein, maar ik wil u niet van uw verkwikking berooven." „Ik eet ze toch niet op", zei de zieke, mat glimlachend, ,,toe, neemt u ze, u doel me er een genoegen mée." Er was iels in haar stem, dat weigeren de directe belastingen, de accijnzen en de zegelrechten geweest, die dit gunstige resultaat over de afgel >0pen maand voor 's Rijks schatkist hebben teweeggebracht. De Inkcmstenbelasting bracht in Maart f 1.33 miliioen meer op, terwijl op reke ning van het nieuwe belastingjaar reeds f 20 miliioen is ontvangen, tegen f 17 miliioen in het vorig dienstjaar. De oer- mcgensbelasting gaf een hoogere bate Van f 147 duizend, doch" de diuidend- en tantiènieoelasting liep met f 44 duizend achteruit. De zegelrechten, de gevoelige barometer van ens economisch leven, brachten bijna 8 ton meer op; de regi stratierechten daarentegen leverden ruim i 170 minder op. In het geheel werd door de schatkist in het eerste kwartaal uit de gewone middelen ontvangen f 110,024,544 tegen f 101,077,480 in 't overeenkomende kwar taal van het v. j. en legen f 104,485,£00 a!s drie twaalfde der raming. Alhoewel dit accres der middelen re den ..geeft tot voldoening, voor juichen is het nog veel te vroeg, gezien de uit gaven, die ons nog yoor 1926 te wach ten staan. Het volgende jaar zal n.l. weer 17l/o miliioen moeten werden gestort in het Invaliditeitsfonds. De annuïteit voor de vriiw. Ouderdomsverzekering moet van 12 op 17 miliioen worden verhoogd. Het bedrag voor tekorï£n in de Woning- bouwexploitatie voor 1925 uilgetrokken, moet voo 1926 5.000,000 greoter wor den gemaakt. Verder zullen de Wërklpos- heidzorg en de bespoediging der Zuider zeewerken een paar miliioen meer eischen, zoodat voor 1926 een Sertig miliioen meer moet worden gevonden dan voor 1925 om tot een sluitend bud get te komen, dit geheel afgezien van het accres der middelen, dat voor 1925 bp| f 19 miliioen wordt geraamd en van de buitengewone uitgaven, die, met in begrip voor den crisisdienst voor 1925 ipp: f 65 miliioen worden geraamd. Doch daarvoor mag worden geleend, omdat die uitgaven productief zijn. Louis Bouwmeester. De toestand van den grooten tooneel- speler Louis Bouwmeester blijft achter uit gaan. j Z1ERIKZEE. Bij de boekhandelaars al hier is verkrijgbaar voor muziekliefheb bers een ballade voor tenor of sopraan (met pianobegeleiding) getiteld: brie Ak kers Gerst", gecomponeerd door den heer E. van Bergen, muziekleeraar alhier. Bij de firma S. Ochlman Zoon is verschenen een brochure, getiteld „Eben Haëzer", 'bevattende een tweetal predikatiën van ds. S. van der Molen, Christelijk Geref. Predikant alhier, door Z.Eerw. uitgesproken Zondag 1 Maart j.l. ter gelegenheid vah den iaatsten dienst des Woords in het oude Kerkge bouw, Meelstraat en Vrijdag 6 Maart, bij de ingebruikneming van het nieuwe kerkgebouw, Minnebroerstraat. Zaterdag vergaderde de visscherij- vereeniging „Helpt Eikander", alhier, on der voorzitterschap van dhr. C. J. Schot, welke de leden het welkom toeriep, in zonderheid bet nieuwe bestuurslid, dhr. G. Blommaert. Mededeeling werd gedaan van een brief van het gemeentebestuur, waarin medegedeeld wordt, dat de trap aan de haven wordt toegestaanid. van een missive, waarin den minister dank wordt gebracht voor het in 1924 tijdelijlk sluiten der Zuiderzee en dat, wat deze laatste plaats betreft, de minister eerst zal confereeren met de Zeeuwsehe vis- schersvereenigingen; medegedeeld wordt voorts, dat de- Zuiderzee dit jaar ten hoogste 3 maanden zal worden openge steld te beginnen met 18 Mei e.k. en dat de diepe banken voor de motorvaartui gen en de droge banken voor de zeil- vaartuigen te" bevissc'nen zullen zijn; mis sive van den minister van Binnenland- sche zaken, waarin medegedeeld wordt, dat de premie voor de zeehonden weer zal worden uitgekeerd, daar bij onder zoek is gebleken, dat de zeehonden, die tot heden niet werden gejaagd, in de zeegaten sterk vermeerderden, waaron der de botvisscherij ten zeerste heeft te lijden. De heer L. Otte deelde mede, dat onmogelijk maakte. Betty zette zich naast Révarde en nam met heur fijne vingers een paar kersen. „Eet u er dan ook van", smeekte ze. „Zie eens hoe heerlijk ze er uitzien". Réve gaf haar den zin. „Houdt ge veel van kersen", vroeg ze. „O, dol veel! Wij hebben ook kersen, maar ze zijn nog niet rijp-. Het is zico heerlijk een tuin te hebben, vooral wan neer men in de stad heeft gewoond, waardeert men dat." „U woonde vroeger in Rotterdam?" ^,Ja, juffrouw. Na vaders dood verdien de moeder daar de kost met naaien. Ge lukkig, dat ik nu door mijn examen ben en haar zorgen verlichten kan. Het trof zoo mooi, dat hier een piano-leerares noodig was. Nu wonen we meteen dicht bij oom Bart Ha&selman, de houtvester, weet u." „Dus het beval u goed te Heuvel dorp?" „Nu, of het ons bevalt! Moeder ziet er weer zooveel fleuriger uit en mijn broertje roept eiken dag: „Ik wou voor geen geld weer in de stad wonen." Ja, het buitenleven is wei heerlijk",, zei Réve peinzend. Het viel Betty nu plotseling op hoe lijdend de arme er weer uitzag en er was een teedere klank in haar buigzaam geluid, toen ze zich naar Réve overbui- gend, vroeg: Voelt u zich weer minder goed 1 Réve knikte mat. „Ik heb wat te ver hij zeesterren opkoopt tot 18 Mei a.s. en, dat op het oogenblik 4000 manden in Zierikzee zijn opgekocht. De collecte voor de kas bracht f 1,83 op. HAAMSTEDF. Door de N.V. „Acetyle- na" is dezer dagen bij de autogarage van den motor- en rijwielhandelaar dhr. L. M. Blom een Auto! ine-snelpomp geplaatst. Deze praktische, sierlijke en nauwkeurig werkende pomp zal zeker een gemak opleveren voor bestuurders van auto's en motorrijwielen, die hun voorraad benzine willen aanvullen. NIEUWERKERK. Op Woensdag 15 April werden de boeken in ontvangst genomen en het leesseizoen gesloten van wege de Vereeniging voor Reizende Bi bliotheken in 'bruikleen verstrekte boe ken. Jammer, dat het seizoen reeds zoo ver was gevorderd, eer de boeken wer den ontvangen. Niettegenstaande dit Is er nog een flink gebruik van de Bibliotheek gemaakt. De eerste uitgifte van boeken had plaats op 17 Dec. 1.1. Het aantal lezers en lezeressen be droeg 62; uitgeleend werden in totaal 687 boeken. Het ligt in de 'bedoeling van de commissie om, wanneer zij eenigen steun mag ontvangen, in het a.s. najaar tijdig met een nieuwe bibliotheek te be ginnen. ST.-PHILIPSLAND. Woensdag deed de slager L. B. bij de politie aangifte, dat uit zijn slachthuis het schietmasker is ontvreemd. Dader onbekend. THOLEN. Zaterdagavond werd ten overstaan van notaris D. v. d. Velde in publieke veiling, ten verzoeke van M. J. Scheffelaar, verkocht een perceel bouw grond. groot 55 roeden, aan J. Kaman, voor f820; een woon- en winkelhuis aan de Brugstraat, voor f4625, aan A. v. d. Jagt, beiden te Tholen. RECHTZAKEN. Ter openbare terechtzitting der Arron dissementsrechtbank te Middelburg, Ka mer voor Strafzaken, van Vrijdag 17 April j.i., werd o.m. uitspraak gedaan in de navolgende reeds bekende zaken. Het vonnis van den kantonrechter te Zierikzee van 4 Februari 1925, gewezen tegen N. P. H., melkrijder, 59 jaar, wo nende te Kerkwerve, waarbij deze werd veroordeeld wegens het niet behoorlijk naar rechts uitwijken tot f 15 boete, subs. 15 dagen hechtenis, werd bevestigd. Eveneens werden bevestigd de vonnis sen van den Kantonrechter te Zierikzee van 3 December 1924, gewezen tegen H. F., landbouwer, 53 jaar, wonende te Re- nesse, waarbij deze werd vrijgesproken van het hem ten laste gelegde: geen aan gifte doen aan den Burgemeester van Noordwelle, dat aan hem toebehoorende runderen mond- en klauwzeer hadden, en het doen vervoeren van hem to.ebe- .hoorende runderen, die mond- en klauw zeer hadden, over den openbaren weg. Zjjn kinderen verlaten. De buitengewone kamer der Amster- damsche rechtbank heeft uitspraak ge daan in de zaak tegen den werkman H. L., die beschuldigd Werd van het moed willig onverzorgd achterlaten van zijn vier minderjarige kinderen. De officier van justitie had tegen b'ekl. 1 jaar ge vangenisstraf geëischt. De rechtbank ver oordeelde beklaagde tot 2 maanden ge vangenisstraf. POST EN TELEGKRAPH1E. Verlaging briefport. Het ligt volgens De Maasbode in de bedoeling de binnenlandsche briefport te verlagen tot 7i/o cent. De buitenlandsche tarieven, thans bedragende resp. 20, 121/g jen 5 cent, zouden met ingang van, 1 Oct. a.s. gebracht worden op resp. 15, 10 en 3 cent. LANDBOUW EN VEETEELT. De Nederl. trekpaarden te Milaan. Aan de jaarbeurs te Milaan, die meer heeft van een internationale tentoonstel ling dan van een jaarbeurs, zijn verschil lende internationale wedstrijden verbon den, o. a. een voor trekpaarden. De Ver eeniging „Het Nederlandsche Trekpaard" gewandeld, te veel van mijn krachten gevergd, maar het is ook zoo hard om altijd getyranniseerd te worden door zoo'n ellendig zwak lichaam, terwijl men verlangt bosch en hei te doorkruisen, van al het schoone in de natuur te genieten". Die half-droomend gesproken woorden sneden Betty door het hart. Ze voelde wat het moest wezen om jong te zijn en zóó! In een spontane opwelling van innig meegevoelen greep ze Réve's hand. „O, ik begrijp het, dat het vreeselijk is", stamelde ze, „ik zou zoo, graag wat voor u doen". Réve's oogen dwongen met geweld heete tranen terug, die plots opjwelden; een glans van teederheid vermoeide haar gezichtje. „Dank je", zei ze eenvoudig; „als je dat werkelijk meent en ik weet dat je het doet noem me dan bij mijn naam en wees m'ijn vriendin". Betty schrok wat, al de trotsche ge zichten van „die anderen" trokken haar geestesoog voorbij. Réve scheen haar gedachten te raden. „We zulien elkaar" niet dikwijls zien", zei ze haastig, „maar toch somtijds, mis schien Woensdags na Puno's les, mis schien zou je dan wat voor me kunnen spelen?" „O, dat zal ik graag doen. Houdt ge veel van muziek „Ja, erg veel! Ik luister altijd tegen woordig als m'n broeder 's avonds speelt. heeft de eigenaars van bekende Neder landsche trekpaarden bereid gevonden, ofschoon vooral in dezen tijd van het jaar daar hooge kosten aan zijn verbon den. hun beste paarden naar Milaan te zenden, teneinde aldaar den strijd aan te binden met de beste Belgische en Italiaansche paarden. Naar uit Milaan werd medegedeeld zijn de kosten en moeite, die eigenaren zich getroostten, niet vergeefsch geweest. Deze inzending is een groot succes voor Nederland ge worden, daar op de keuring door de Ne derlandsche paarden in zes categories vijf eerste prijzen en een tweede prijs werden behaald. Fokreekeurlugen. Uit de door de Provinciale Commis sie ter bevordering van Rijkswege van de Veefokkerij in Zeeland verspreide cir culaire blijkt, dat dit jaar in een veel grooter aantal plaatsen dan vorige jaren keuringen van stieren en vrouwelijk fok- vee zullen gehouden worden. Werden deze keuringen vroeger slechts in een paar plaatsen in ieder deel der provin cie gehouden, nu zullen deze binnen kort voor Schouwen en Duiveland en Tholen gehouden worden in: Nieuwer- kerk' Noordgouwe. Moriaanshoofd, Eiker- zee. Renesse en Haamstede, Tholen, Oud: Vosmeer, Poortvliet, St.-Maartensdijk en Stavenisse, Óp deze wijze wordt den fokkers, die vroeger niet aan deze keuringen konden deelnemen, de gelegenheid geboden met hun dieren ter keuring te komen. Onge twijfeld zal deze uitbreiding de veever betering zeer ten goede komen. Nationale Bankvereenlging. Uit het jaarverslag over 1924 der Na tionale Bankvereèniging is het volgende ontleend: De indeeling van de kantoren in dis tricten, alsmede de verdere perfectio neering van de organisatie heeft in staat gesteld, dit verslag belangrijk vroeger dan in vorige jaren te doen verschijnen. De lichte verbetering, welke in 1923 viel waar te nemen, bleef zich ook in 1924 handhaven. De verdere ontwikkeling van het bedrijf is, gezien de diverse ge beurtenissen in het bankbedrijf, gedu rende het afgeloopen jaar bevredigend te noemen. Gemeld kan worden, dat de behaalde winst ook over het afgeloopen jaar een vooruitgang aanwijst. De nettowinst over 1924 bedraagt f 1.616,295, bïj een saldo A°. P°. van f86,744 tegen f 1.497.221 bij een saldo A°. P.° van f66.851, makende een vooruitgang van f 99.181; Van de afdeeling giro wordt, ook na de heropening van den postchèque- en girodienst, nog immer dïuk gebruik ge-, maakt. Het aantal vestigingen, met inbegrip van correspondentschappen en geregelde zitdagen bedraagt thans 171. Zooals wij reeds verleden jaar in ons verslag op merkten. zegt de directie, bewerkstelli gen Wij voor deze 171 plaatsen in ons land de gireering zelf en kunnen daar door de garantie op ons nemen voor de richtige betaling tot aan de begunstig den toe. Evenals verleden jaar wordt voorge steld uit de winst f500.000 te bestem men voor onze speciale reserve tegen debiteuren, opgenomen onder crediteu ren; f 100.000 toe te voegen aan de sta- tuaire reserve en op de gebouwen af te schrijven f150.000 en het dividend te be palen op 41/2 pCt- De verdeeling der nettowinst ad f 1.616.295, na aftrek van de verplichte uitkeering volgens art. 16 der statuten van tantièmes aan plaatse lijke directeuren, bedragende f291.750 (v. j. f224.277) laat toe: een afschrijving op gebouwen van f 150.000 (onv.), een toe voeging aan het reservefonds van f 100.000 (onv.), een toevoeging aan de speciale reserve tegen debiteuren, op te nemen onder crediteuren van f500.000 (onv.) 41/2 pCt. dividend f450.000 (v; j, 4 pCt. f400.000 en een reserveering voor belasting van i40.725 (v. j. f36.200), terwijl alsdan een overblijvend winstsaldb ad f 83.820 (v. j. f86.744) op nieuwe rekening is over te boeken. Ben lastige verwarring beving Betty. •Ze zei, wat haar het eerst in den mond kwam. „Uw broeder heeft prachtige dingen gecomponeerd". 1 „Ah, weet je dat? O, Betty. Ja, prach tige dingen; en als hij fantaseert, dat is zoo heerlijk." Zie die glans van trotsche liefde op het bleeke gezicht van de „verstoatelinge". Kom nu, Gijsbert Hunenstein, en zie dien glans van trotsch, van liefde tot den broeder, die haar, de „schandvlek der familie", niet liefhebben kan. Maar Gijs bert kan het niet zien. Niet zien, echter wel hooren de trilling in haar stem. Met den rug tegen een eik geleund, stond hij daar dichtbij, achter het prieel, al lang. Na een kort gesprek met den boer was hij daar in de eenzaamheid gevlucht, om de stormachtige onrust in 'zijn binnenste tot bedaren te brengen. Hij had niet eens geweten, dat Révarde in het -prieel zat, tot haar zachte stem Betty riep. En nu stond hij haar nog met een wild kloppend hart en luisterde. „Ikik houd ook erg van zijn com posities", stamelde Betty, „weinig kou ik denken, als ik ze vroeger speelde, dat ik eens den componist ziou leeren kennen. U speelt ze zeker ook graag?" „Ik?" Révarde's stem beefde. (W\0rdt OeroolQd.'}

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1925 | | pagina 5